MBIS,MRBIS, MBISS, Can.GChG.,Am. Ch. Sirhan Madiidu al Basari
Saluki
(Click on breed to view standings)

Call Name: Beso - (Male)
Owner: Brian & Dee Laurie-Beaumont
Breeder: Brian & Dee Laurie-Beaumont
Conformation Handler: Dee Laurie-Beaumont
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2024

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 1 1 1 1 2
Group Ranking: 2 1 1 6 22
All Breed Ranking: 19 21 22 76 210

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
3 5 22 7 1 0   0 0 0 0 1   1919
Win Record - 2024
Show Date
Chateauguay Valley Kennel Club July 04 to July 07, 2024
Day Position   Judge Points
Friday Reserve Best In Show   Ainslie Mills 134
  Group 1st   Ainslie Mills 19
Thursday Group 1st   Jocelyne Gagne 16

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 21 to June 23, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 0
  Group 2nd   Elaine Whitney 25
Saturday Best Of Breed   Heather Langfeld 0
  Group 2nd   Heather Langfeld 33
Friday Best Of Breed   Joan Goldstein 0

Show Date
St. Francis Kennel & Obedience Club June 13 to June 16, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Robert Rowbotham 218 *
  Group 1st   Joy Lynne Huntley 15
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
Saturday Best In Show   Joy Lynne Huntley 276 *
  Group 1st   Robert Rowbotham 15
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Randy Garren N/A
Sunday Select Dog   Esther Joseph N/A
Saturday Select Dog   D Scott Pfeil N/A
Friday Best Of Breed   David Strachan 2 (0-0-2-1)

Show Date
All Hound Club of Ontario June 07 to June 07, 2024
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Hal Biermann 2 (0-0-2-1)

Show Date
Ottawa Kennel Club May 24 to May 26, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 0
  Group 1st   Linda St-Hilaire 23
Saturday Best Of Breed   Stewart Dankner 0
  Group 2nd   Stewart Dankner 30
Friday Best Of Breed   Rita Walker 0
  Group 1st   Rita Walker 22

Show Date
Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga May 17 to May 20, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Irene Latchford 0
  Group 1st   Irene Latchford 17
Sunday Reserve Best In Show   Barbara Arndt 232
  Best Of Breed   Barbara Arndt 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Barbara Arndt 29
Saturday Best Of Breed   Lyzane Hamel 0
  Group 1st   Lyzane Hamel 26
Friday Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Group 1st   Richard Paquette 27

Show Date
Nipissing Kennel Club May 10 to May 12, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jennifer Sayers 0
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0
  Group 1st   Jennifer Sayers 19
  Group 1st   Avery Gaudin 19
Saturday Best In Show   Brenton Wright 178 *
  Group 1st   Thomas Alexander 20
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Group 1st   Doug Gaudin 21
Friday Reserve Best In Show   Gail Forsythe (Dr) 127
  Reserve Best In Show   Thomas Alexander 124
  Group 1st   Shawn Bennett 15
  Group 1st   Brenton Wright 13
  Best Of Breed   Shawn Bennett 0
  Best Of Breed   Brenton Wright 0

Show Date
Champlain Dog Club April 19 to April 21, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Roberto Velez-Pico 0
  Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0
  Group 3rd   Roberto Velez-Pico 17
  Group 2nd   Michael Woods (Dr) 21
Saturday Reserve Best In Show   Blai Llobet 155
  Best Of Breed   Mike Jackman 0
  Best Of Breed   Glen Stark 0
  Group 1st   Mike Jackman 23
  Group 1st   Glen Stark 28
Friday Best Of Breed   Lana Ferguson 0
  Best Of Breed   Alison Jones (Dr) 0
  Group 1st   Lana Ferguson 30
  Group 2nd   Alison Jones (Dr) 27

Show Date
Club Canin de l'Estrie March 29 to April 01, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Terry Carter 2 (0-2-1-0)
  Group 2nd   Terry Carter 12
Sunday Best Of Breed   Jean Tremblay 2 (0-2-1-0)
  Best Of Breed LTD Breed Show John Rowton 0
  Group 1st LTD Breed Show John Rowton 13
  Group 2nd   Jean Tremblay 16
Saturday Best Of Breed   Donna Conod 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Donna Conod 17
Friday Best Of Breed   Jo Ann Pavey 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Jo Ann Pavey 17

2023

Dec. 2023 Nov. 2023 Oct. 2023 Sept.2023 Aug. 2023
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 3 3 3 3 3
All Breed Ranking: 27 26 23 22 30

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
5 7 29 22 7 2   0 0 1 0 4   3275
Win Record - 2023
Show Date
All Hound Club of Ontario October 29 to October 29, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Joe Walton 5 (0-3-2-1)

Show Date
Ontario Sighthound Association October 28 to October 28, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Espen Engh N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 3 (0-2-2-0)
Saturday Best Of Breed   Ann Ingram 6 (1-3-2-1)
  Group 3rd   Ann Ingram 87
Friday Best Of Breed   Honey Glendinning 4 (1-3-1-0)

Show Date
United Kennel Club September 29 to October 02, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Mel Saranchuk 14
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 0
Sunday Best In Show   Mel Saranchuk 225 *
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0
  Group 1st   Lynda Saranchuk 17
Saturday Best In Show   Robert Rowbotham 233 *
  Best Of Breed   Linda St-Hilaire 0
  Group 1st   Robert Rowbotham 17
Friday Best Of Breed   Joyce Love 0

Show Date
Miramichi Kennel Club September 22 to September 24, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Lucie Paradis (Dr) 100
  Best Of Breed   Norman Strathdee 0
  Best Of Breed   Shawn Bennett 0
  Group 1st   Norman Strathdee 20
  Group 1st   Shawn Bennett 23
Saturday Reserve Best In Show   Norman Strathdee 125
  Best Of Breed   Starr White 0
  Best Of Breed   David Kelland 0
  Group 1st   Starr White 24
  Group 2nd   David Kelland 23
Friday Reserve Best In Show   Karen Day 115
  Best Of Breed   Karen Day 0
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  Group 1st   Karen Day 21
  Group 2nd   Honey Glendinning 21

Show Date
Fredericton Kennel Club September 21 to September 21, 2023
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Lynn White 0
  Best Of Breed   Pierre Talbot 0
  Group 1st   Lynn White 19
  Group 2nd   Pierre Talbot 16

Show Date
Oromocto Kennel Club September 20 to September 20, 2023
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Jeremy Browne 0
  Best Of Breed   Bruce Owen 0
  Group 1st   Jeremy Browne 17
  Group 2nd   Bruce Owen 15

Show Date
Saluki Club of Canada [National] September 09 to September 09, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Joseph Minor N/A

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 08 to September 10, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Elizabet Caminade-Lavault 76
  Best Of Breed   Lyzane Hamel 18 (3-8-4-4)
Saturday Select Dog   Gavin Robertson N/A
Friday Best Of Breed   Dusan Paunovic 21 (5-9-4-4)

Show Date
Queon Lure Coursing Association September 02 to September 02, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Joe Lobb 2 (0-0-3-0)

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 31 to September 03, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Rick Fehler 24
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
Saturday Group 2nd   Michael Guy 14
  Best Of Breed   Michael Guy 2 (3-3-3-6)
Friday Group 3rd   Julie Keenan 30
  Best Of Breed   Julie Keenan 2 (0-0-3-0)
Thursday Group 1st   Janet Lobb 23
  Best Of Breed   Janet Lobb 2 (0-0-3-0)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 25 to August 28, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Alejandro Rojas Sanchez 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Alejandro Rojas Sanchez 20
Sunday Best Of Breed   Denys Janssen 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Denys Janssen 58
Saturday Best Of Breed   Denise Flaim 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Denise Flaim 66
Friday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 2 (0-0-3-0)
  Group 3rd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 30

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 18 to August 20, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Lee Steeves 17
  Best Of Breed   Lee Steeves 0
Saturday Group 1st   Jean-Louis Blais 34
  Best Of Breed   Jean-Louis Blais 0
Friday Group 4th   Judy McVeigh 14
  Best Of Breed   Judy McVeigh 0

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 02 to August 04, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Best In Show   Robert Rowbotham 154 *
  Group 1st   Robert Rowbotham 13
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 2 (0-0-1-2)
Thursday Reserve Best In Show   Sylvia Barkey 153
  Group 2nd   Joy Lynne Huntley 10
  Group 1st   Sylvia Barkey 15
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 2 (0-1-1-1)
  Best Of Breed   Sylvia Barkey 3 (1-1-1-1)
Wednesday Best In Show   Jocelyne Gagne 184 *
  Best In Show   Sean Shields 162 *
  Group 1st   Jocelyne Gagne 21
  Group 1st   Sean Shields 20
  Best Of Breed   Jocelyne Gagne 3 (1-1-1-1)
  Best Of Breed   Sean Shields 3 (1-1-1-1)

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 21 to July 23, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Irene Latchford 0
Saturday Best Of Breed   Ted Fahlgren 0
  Group 1st   Ted Fahlgren 23

Show Date
Ontario Breeders Association July 17 to July 20, 2023
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
  Group 2nd   Cheryl Myers-Egerton 15
Wednesday Best Of Breed   Wendy Schira 0
  Group 1st   Wendy Schira 11
Tuesday Best Of Breed   William Byrne 0
  Group 2nd   William Byrne 11
Monday Group 1st LTD Breed Show Judith Byrne 24
  Best Of Breed LTD Breed Show Judith Byrne 0
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 0
  Group 2nd   Joy Hodgkinson 20

Show Date
Southern Counties Hound Breeds Association July 16 to July 16, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Cheryl Paterson 20
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 0

Show Date
Kars Dog Club July 13 to July 16, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   John Rowton 0
  Group 1st   John Rowton 29
Saturday Group 1st   Shawn Bennett 22
  Best Of Breed   Shawn Bennett 0
Friday Group 3rd   Michael Lanctot 16
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
Thursday Group 2nd   Patricia Lanctot 15
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0

Show Date
Chateauguay Valley Kennel Club July 07 to July 09, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Stewart Dankner 0
  Group 2nd   Stewart Dankner 23
Saturday Reserve Best In Show   Heather Langfeld 156
  Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Group 1st   Judith Taylor 19
Friday Best Of Breed   Lyzane Hamel 2 (0-0-3-0)
  Group 1st   Heather Langfeld 26

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 16 to June 18, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Philip Wendling 0
  Group 2nd   Philip Wendling 22
Saturday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 0
  Group 3rd   Ben Wasylyshen 22

Show Date
St. Francis Kennel & Obedience Club June 08 to June 11, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   David Swartwood 218
  Best Of Breed   Jeremy Browne 2 (0-0-3-0)
  Group 1st   Jeremy Browne 12
Saturday Best Of Breed   David Swartwood 2 (0-0-3-0)
  Group 1st   David Swartwood 12
Friday Best Of Breed   Thomas Nesbitt 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Thomas Nesbitt 10
Thursday Best Of Breed   Barbara Arndt 2 (0-0-3-0)
  Group 3rd   Barbara Arndt 6

Show Date
Ottawa Kennel Club May 26 to May 28, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Michael Hill 205
  Best Of Breed   Michael Leonard 0
  Group 1st   Michael Leonard 32
Saturday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0
  Group 1st   Michael Woods (Dr) 30
Friday Best Of Breed   Sandra Anderson 0
  Group 2nd   Sandra Anderson 23

Show Date
Queon Lure Coursing Association May 20 to May 20, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 2 (0-0-3-0)
  Best In Multi Breed Specialty   Joy Lynne Huntley N/A

Show Date
Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga May 19 to May 22, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Jean-Christophe Boulinguez 17
  Best Of Breed   Jean-Christophe Boulinguez 2 (0-0-3-0)
Sunday Group 2nd   Kristen Francis 27
  Best Of Breed   Kristen Francis 3 (0-1-3-0)
Saturday Best Of Breed   Robert Whitney 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Robert Whitney 22
Friday Best Of Breed   Elaine Whitney 2 (0-0-3-0)
  Group 4th   Elaine Whitney 18

Show Date
Club Canin Rive-Sud de Montreal April 28 to April 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Veronica Mercer 2 (0-0-3-0)
  Group 1st   Veronica Mercer 30
Saturday Best Of Breed   Murray Eason 2 (0-0-3-0)
  Group 1st   Murray Eason 33
Friday Best Of Breed   Rita Walker 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Rita Walker 30

2022

Dec. 2022 Nov. 2022 Oct. 2022 Sept.2022 Aug. 2022
Breed Ranking: 2 2 2 2
Group Ranking: 21 18 19 25
All Breed Ranking: 165 158 154 153 184

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 7 7 7 8   0 0 0 0 3   649
Win Record - 2022
Show Date
All Hound Club of Quebec October 01 to October 01, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Pamela Bruce N/A

Show Date
United Kennel Club September 30 to October 02, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Barbara Heal 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Barbara Heal 18
Saturday Best Of Breed   Stephen Dainard 2 (0-0-3-0)
  Group 4th   Stephen Dainard 21
Friday Select Dog   Ed Wild N/A

Show Date
Club Canin Chomedey September 16 to September 18, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) 2 (0-0-3-0)
Saturday Best Of Breed   Gordon Hayburn 2 (0-0-3-0)
  Group 1st   Gordon Hayburn 22
Friday Best Of Breed   Denys Janssen 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Denys Janssen 16

Show Date
Saluki Club of Canada [Regional] September 10 to September 10, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Bred By Exhibitor   Norman Strathdee N/A
  Best Canadian Bred   Norman Strathdee N/A
  Best Of Breed   Norman Strathdee 29 (5-7-8-10)

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 09 to September 11, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Pamela Brown 72
  Best Of Breed   Melody Roth 16 (4-4-5-4)

Show Date
Queon Lure Coursing Association September 03 to September 03, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Patricia Lanctot 2 (0-0-3-0)
  Best In Multi Breed Specialty   Patricia Lanctot N/A

Show Date
Cornwall District Kennel Club September 01 to September 04, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jean-Christophe Boulinguez 2 (0-0-3-0)
  Group 4th   Jean-Christophe Boulinguez 11
Saturday Select Dog   Brenton Wright N/A
Friday Best Of Breed   Letitia Bett 2 (0-0-3-0)
  Group 3rd   Letitia Bett 14
Thursday Group 3rd   Charles Bett 10
  Best Of Breed   Diane Fast 2 (0-0-3-0)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 26 to August 29, 2022
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Stewart Dankner 2 (0-0-3-0)
  Group 2nd   Stewart Dankner 70

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 19 to August 21, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wera Hubenthal 0
Saturday Best Of Breed   Rodi Hubenthal 1 (1-0-1-0)

Show Date
Kars Dog Club July 22 to July 23, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Rita Walker 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Rita Walker 22
Friday Best Of Breed   Maria Del Rocio Nadal 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Maria Del Rocio Nadal 23

Show Date
Ontario Breeders Association July 18 to July 21, 2022
Day Position   Judge Points
Thursday Select Dog   Edgar Bajona N/A
Wednesday Select Dog   Kenneth Chuah N/A
Tuesday Group 4th   Yogesh Tuteja 16
  Best Of Breed   Yogesh Tuteja 2 (1-0-2-0)
Monday Group 1st   Guillermo Carrillo (Dr) 22
  Best Of Breed   Guillermo Carrillo (Dr) 3 (1-0-3-0)

Show Date
Kars Dog Club July 14 to July 17, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st LTD Breed Show Nancy Bodine 29
  Group 3rd   Joan Colbourn 35
  Best Of Breed LTD Breed Show Nancy Bodine 1 (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Joan Colbourn 1 (1-0-1-0)
Saturday Best Of Breed   Nikki Riggsbee 1 (1-0-1-0)
Friday Best Of Breed   Irene Latchford 1 (1-0-1-0)
Thursday Best Of Breed   Jean Tremblay 0
  Group 2nd   Jean Tremblay 28

Show Date
Chateauguay Valley Kennel Club July 01 to July 03, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Gelinas 2 (0-0-3-0)
  Group 3rd   Michael Gelinas 5
Saturday Best Of Breed   Joe Lobb 4 (0-0-4-1)
  Group 4th   Joe Lobb 7
Friday Best Of Breed   Sandy Gelinas 4 (0-0-4-1)
  Group 2nd   Sandy Gelinas 8

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 17 to June 19, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Avery Gaudin N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Sandra Anderson N/A
  Best Of Opposite Sex   Doug Gaudin N/A

Show Date
Ottawa Kennel Club May 27 to May 29, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Heather Langfeld 1 (1-0-1-0)
  Group 4th   Heather Langfeld 13
Saturday Best Of Breed   Robert Rowbotham 2 (0-2-1-0)
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 2 (0-1-2-0)
  Group 1st   Robert Rowbotham 21
  Group 4th   Cheryl Paterson 15
Friday Group 4th   David Swartwood 10
  Group 3rd   Thomas Nesbitt 7
  Best Of Breed   David Swartwood 0
  Best Of Breed   Melody Roth 0

Show Date
Queon Lure Coursing Association May 21 to May 21, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Winners Dog   Johan Becerra-Hernandez (2-0-2-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 3 (2-0-2-0)
  Best Puppy In Multi-Breed Specialty   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Best In Multi Breed Specialty   Johan Becerra-Hernandez N/A

Show Date
Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga May 20 to May 23, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Lucie Paradis (Dr) N/A
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 2 (1-0-2-0)
  BPIG   Lucie Paradis (Dr) N/A
  Group 3rd   Lucie Paradis (Dr) 14
Sunday Group 4th   Sandra Lex 21
  Best Puppy In Breed   Sandra Lex N/A
  Best Of Breed   Sandra Lex 2 (1-0-2-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Jocelyne Gagne N/A
  BPIG   Jocelyne Gagne N/A
  Best Of Winners   Jocelyne Gagne (2-2-1-0)
  Group 2nd   Jocelyne Gagne 22
  Best Of Breed   Jocelyne Gagne 4 (2-2-1-0)
  Winners Dog   Jocelyne Gagne (2-2-1-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A
Friday Best Puppy In Breed   Mary Spinelli N/A
  Best Of Winners   Mary Spinelli (2-2-1-0)
  Best Of Breed   Mary Spinelli 4 (2-2-1-0)
  Winners Dog   Mary Spinelli (2-2-1-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Mary Spinelli N/A
  BPIG   Mary Spinelli N/A
  Group 1st   Mary Spinelli 21

Show Date
Champlain Dog Club April 14 to April 17, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Robert Whitney N/A
  Best Of Opposite Sex   Robert Whitney N/A
  Winners Dog   Robert Whitney (1-0-0-1)
  1st Senior Puppy Dog Class   Robert Whitney N/A
Friday BPIG   Tony Vandendool N/A
  Best Puppy In Breed   Tony Vandendool N/A
  Best Of Breed   Tony Vandendool 0
  Winners Dog   Tony Vandendool (1-0-0-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Tony Vandendool N/A
Thursday BPIG   Wendy Anderson N/A
  Group 3rd   Wendy Anderson 17
  Best Puppy In Breed   Wendy Anderson N/A
  Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  Winners Dog   Wendy Anderson (1-0-0-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Wendy Anderson N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By