Ontario Breeders Association
Tuesday, July 19, 2022



Related Results

Conformation

Monday, July 18
Monday, July 18 (Ltd Show - British/Irish Breeds)
Tuesday, July 19
Tuesday, July 19 (Ltd Show - Group 3)
Wednesday, July 20
Wednesday, July 20 (Ltd Show - German Breeds)
Thursday, July 21
Thursday, July 21 (Ltd Show - Group 6)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)
Spaniel (English Springer)  
GCh Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
Points: 162 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)
Akita  
GChB Sendosan Naxxramas
Points: 125
Best Puppy In Show
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)
Bouvier des Flandres   Galheights Fabulous Mauna Loa
Best Baby Puppy In Show
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)
Australian Shepherd  
Woodland's You're Braver Than You Believe
Best Veteran In Show
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)
Welsh Corgi (Pembroke)  
Spock Dancing With The Storm
Best Altered In Show
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)
Welsh Corgi (Pembroke)  
Spock QT Golden Maple Pancake








Group 1 - Guillermo Carrillo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   36
Group 2nd   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   35
Group 3rd   
GCh Whisperfield Absolut N Perrier
  Pointer (German Short-Haired)   33
Group 4th   
GChS Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   26
BPIG    Harbourfleet's Highland Fling   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Brackenmoor Royal Finest



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-1-4-1)
GChB Whisperfield Absolut N Perrier

Best Of Opposite Sex
GChB Sepia Sands Of Time

Best Of Winners: (1-1-4-1)
De Lombardie Harvest Moon

Best Puppy In Breed
De Lombardie Harvest Moon

Select Dog
GChG Leaside's California Blues


Winners Dog: (1-1-4-1)
De Lombardie Harvest Moon

Senior Puppy Dog Class
1st De Lombardie Harvest Moon


Winners Bitch: (1-1-4-1)
Fondcombe Boreale Von Brume

Junior Puppy Bitch Class
1st Fondcombe Boreale Von Brume

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Duenorth Tag Your It



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (3-4-1-2)
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Ch Fly Golden Show Me The Way

Best Of Winners: (3-4-1-2)
Harbourfleet's Highland Fling

Best Puppy In Breed
Harbourfleet's Highland Fling

Select Bitch
GChS Sunkozi Say It Ain't Snow


Winners Dog: (3-4-1-2)
Blueheron Moments To Remember

Reserve Winners Dog
Fly Golden Foucault

Senior Puppy Dog Class
1st Fly Golden Foucault

Open Dog Class
1st Blueheron Moments To Remember
2nd Majesty You're In My Heart

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Cranbrook's Royal Hawaiian

Best Puppy In Breed
Benacres Luna Lovegood

Select Bitch
GChB Tchesinkut's Linc To Blackwoods



Winners Bitch: (0-3-0-2)
Cranbrook's Royal Hawaiian

Reserve Winners Bitch
Benacres I Will Remember You

Junior Puppy Bitch Class
1st Benacres Luna Lovegood

12-18 Month Bitch Class
1st Cranbrook's Royal Hawaiian

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Benacres I Will Remember You

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChS Roaneden's Thunderstruck

Best Of Opposite Sex
Ch Delrickbay's Money Sage At Dragonluck

Best Puppy In Breed
Readyfor Fire On All Cylinders At Pointdujour


Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Broughall's Winner Takes All



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic


Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dixie Blues Hey Jude

Best Puppy In Breed
Dixie Blues Hey Jude



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dixie Blues Hey Jude

Senior Puppy Bitch Class
1st Dixie Blues Hey Jude

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Gunner Highball


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bo Duke

Open Dog Class
1st Bo Duke






Group 2 - Yogesh Tuteja Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   21
Group 2nd   
GCh Pahlavi Northern Dancer
  Afghan Hound   20
Group 3rd   
GCh Three Little Birds' Grooving ToThe Music
  Irish Wolfhound   18
Group 4th   
GCh Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   16
BPIG   
Freckashpeng The Story Begins
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Elmden's Highwayman   Borzoi   0
Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Pahlavi Northern Dancer

Select Dog
GCh Agha Djari's Ondaza Mijkelh



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bushwacker Chanadian Club



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bushwacker Chanadian Club

Open Bitch Class
1st Bushwacker Chanadian Club

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy


4-6 Month Dog Class
1st Elmden's Highwayman


Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
HeavenlyHund Haughty

Best Puppy In Breed
HeavenlyHund Haughty



Winners Bitch: (0-1-0-0)
HeavenlyHund Haughty

Junior Puppy Bitch Class
1st HeavenlyHund Haughty

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Autobianchi SL

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Altadach Autobianchi SL


Winners Dog: (1-1-1-0)
Altadach Ariel Atom SL

Open Dog Class
1st Altadach Ariel Atom SL


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Altadach Autobianchi SL

Canadian Bred Bitch Class
1st Altadach Autobianchi SL

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Three Little Birds' Grooving ToThe Music

Select Bitch
GCh Three Little Birds' Follow My Heart



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cataraqui Country Classic

Best Of Opposite Sex
GChB Foxtrot's C'est La Vie



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Best Puppy In Breed
Sharwassim Ganymede

Select Dog
GChB Feinouk The Smiler


Winners Dog: (1-0-2-0)
Sharwassim Ganymede

Senior Puppy Dog Class
1st Sharwassim Ganymede


Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch Freckashpeng The Story Begins

Best Of Opposite Sex
GChS Aureate's Sweet Envie

Best Puppy In Breed
Ch Freckashpeng The Story Begins

Select Bitch
GCh Freckashpeng Time Waits For No One


Winners Dog: (1-1-1-2)
Comar's Oh Me Oh My

Senior Puppy Dog Class
1st Comar's Oh Me Oh My






Group 3 - Yogesh Tuteja Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Sendosan Naxxramas
  Akita   26
Group 2nd   
GCh Chucky Little Bambi
  Boxer   23
Group 3rd   
GChS Outlaws Gracie Belle V Liberator
  Doberman Pinscher   19
Group 4th   
Ch Du Kalinour Jackson
  Bernese Mountain Dog   14
BPIG   
Mallaig's Moves Like Mick Jagger
  Bullmastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Nanook's Want To Play With Fire At Kannook
  Siberian Husky   0
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChS Sendosan Naxxramas

Best Puppy In Breed
Marqway's Creating Chaos



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny


Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Honey Of Cream Iz Teremka



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Barentsnight Whisper In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Barentsnight Whisper In The Dark

4-6 Month Bitch Class
1st Zhar Ptitza Iz Teremka

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
GChB Tybrushe's Down By The River

Best Puppy In Breed
GCh Haltonhill's Storm Warning

Select Bitch
Ch Bits Of Ritz



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Mallaig's Moves Like Mick Jagger

Best Puppy In Breed
Mallaig's Moves Like Mick Jagger

Select Dog
Ch Majestic Black Magic


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mallaig's Moves Like Mick Jagger

Senior Puppy Dog Class
1st Mallaig's Moves Like Mick Jagger


Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
GChS Outlaws Gracie Belle V Liberator

Select Bitch
GChB Irongate's Storm Comin'


Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paquestone's Light Up The Sky



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Acostar's Flaming Doctor Pepper

Best Of Opposite Sex
Ch Marinella's Under Pressure

Best Puppy In Breed
Acostar's Flaming Doctor Pepper



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Acostar's Flaming Doctor Pepper

Reserve Winners Bitch
Havenport Sexsea Queen Of Naboo

Junior Puppy Bitch Class
1st Acostar's Flaming Doctor Pepper

Open Bitch Class
1st Havenport Sexsea Queen Of Naboo

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vonwadges Material Girl

Best Puppy In Breed
Vonwadges Material Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vonwadges Material Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Vonwadges Material Girl

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Covered Bridges Joy Ryde Maggie Grace


Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kannook Beauty In Chaos At Heska

Best Puppy In Breed
Kannook Beauty In Chaos At Heska


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kannook Beauty In Chaos At Heska

Junior Puppy Bitch Class
1st Kannook Beauty In Chaos At Heska





Group 4 - Kenneth Chuah Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   13
Group 2nd   
Ch Northcote Child's Play
  Lakeland Terrier   12
Group 3rd   
Mazara's The Conductor
  Fox Terrier (Wire)   11
Group 4th    Forestfield Lil Miss Rider   West Highland White Terrier   8
BPIG    Forestfield Lil Miss Rider   West Highland White Terrier   N/A
Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh L'End Show Must Be Winner

Best Of Opposite Sex
Integrity's Penelope's Song


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Gaegordon's Beau Bristle


Winners Dog: (1-0-0-0)
Gaegordon's Beau Bristle

Canadian Bred Dog Class
1st Gaegordon's Beau Bristle


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Mazara's The Conductor

Best Of Opposite Sex
Ch Fiery Fox Round Of Applause

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mazara's The Conductor


Winners Dog: (1-1-0-1)
Mazara's The Conductor

Open Dog Class
1st Mazara's The Conductor


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Br'er Fox Stella By Starlight

Open Bitch Class
1st Br'er Fox Stella By Starlight

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Child's Play



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Dachari Casting Spells

Best Puppy In Breed
Ebonylyn's Classy Cricket



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Dachari Casting Spells

Reserve Winners Bitch
Ebonylyn's Classy Cricket

Junior Puppy Bitch Class
1st Ebonylyn's Classy Cricket

Open Bitch Class
1st Dachari Casting Spells

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Forestfield Lil Miss Rider

Best Of Opposite Sex
Dolden Nina Jack's Marshal

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Forestfield Lil Miss Rider

Best Puppy In Breed
Forestfield Lil Miss Rider


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dolden Nina Jack's Marshal

Senior Puppy Dog Class
1st Dolden Nina Jack's Marshal


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Forestfield Lil Miss Rider

Senior Puppy Bitch Class
1st Forestfield Lil Miss Rider





Group 5 - Guillermo Carrillo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Cogie's One With The Force
  Chihuahua (Short Coat)   16
Group 2nd   
GCh Cuddle's Dream Catcher
  Pug   15
Group 3rd   
GCh Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   12
Group 4th   
GChS Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   11
BPIG   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sigma Chi's Charade At EFK



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sigma Chi's Charade At EFK

Open Bitch Class
1st Sigma Chi's Charade At EFK

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Miso Found My Courage

Best Of Opposite Sex
Cogie's Yur My Annabelle

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Cogie's Yur My Annabelle

Open Bitch Class
1st Cogie's Yur My Annabelle

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cogie's One With The Force



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Denali's I Am Legend



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pax Mundi N Tickitbou Allblack


Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Ch Alura Boccalupo Goodness Gracious

Best Puppy In Breed
Maplewood's In Vogue



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Maplewood's In Vogue

Junior Puppy Bitch Class
1st Maplewood's In Vogue

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Lion Dor Poms Dolce Diamante


Winners Dog: (1-0-1-0)
Century Molina Forever

12-18 Month Dog Class
1st Century Molina Forever


Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Cuddle's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Heroncrests Coco Chanel

Select Dog
Ch Gryphon's Chunky Monkey



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Oro Bello Raquel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Oro Bello Raquel

Open Bitch Class
1st Oro Bello Raquel





Group 6 - Guillermo Carrillo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mardeck's The Magic Ingredient
  Schipperke   16
Group 2nd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen
  Chinese Shar-Pei   14
Group 3rd   
GChB Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   12
Group 4th   
Ch Southern Spots Rub Rub Rub
  Dalmatian   11
BPIG   
Ch Sayuki Happi Go Miyuki
  Shiba Inu   N/A
Best Baby Puppy In Group   
DotsOn Taste The Rainbow
  Dalmatian   0
Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Pelee's Levi The Original Vintage

Select Dog
GCh Pelee's Humphrey Go Bark



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen

Best Puppy In Breed
Periwrinkles After Eight



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Periwrinkles After Eight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Periwrinkles After Eight

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Southern Spots Rub Rub Rub



4-6 Month Bitch Class
1st DotsOn Taste The Rainbow

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Karendon's A Whole Latte Love

Select Bitch
Ch Le Lac's Gimme A Break



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Denali's Got 2 Gossip



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Denali's Got 2 Gossip

12-18 Month Bitch Class
1st Denali's Got 2 Gossip

Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Mardeck's The Magic Ingredient

Select Dog
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest



Judge: Guillermo Carrillo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (0-0-4-1)
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Chisana Takaramono

Best Puppy In Breed
Ch Sayuki Happi Go Miyuki

Select Dog
GChS Wolfriver's Taiho Koki





Group 7 - Yogesh Tuteja Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chateau Blanc's The Mighty Quinn
  Belgian Shepherd Dog   28
Group 2nd   
GChB Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   27
Group 3rd   
GChS Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   26
Group 4th   
GCh Galheights Eli Teemu Rysy
  Bouvier des Flandres   22
BPIG    Galheights Fabulous Mauna Loa   Bouvier des Flandres   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Woodland's You're Braver Than You Believe
  Australian Shepherd   0
Best Veteran In Group   
Spock Dancing With The Storm
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Best Altered In Group   
Spock QT Golden Maple Pancake
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
KMK We Don't Stop Believing

Best Puppy In Breed
KMK We Don't Stop Believing

Select Dog
GChB Mychazo A Real Boy At Oracle



Winners Bitch: (0-2-2-0)
KMK We Don't Stop Believing

Reserve Winners Bitch
Oracle's Draw My Heros

Junior Puppy Bitch Class
1st KMK We Don't Stop Believing

12-18 Month Bitch Class
1st Oracle's Draw My Heros

4-6 Month Bitch Class
1st Woodland's You're Braver Than You Believe

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Defacto Black Diamond Ruby

Best Puppy In Breed
Defacto Black Diamond Ruby



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Defacto Black Diamond Ruby

Senior Puppy Bitch Class
1st Defacto Black Diamond Ruby

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chateau Blanc's The Mighty Quinn



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Galheights Eli Teemu Rysy

Best Of Opposite Sex
Galheights Fabulous Mauna Loa

Best Puppy In Breed
Galheights Fabulous Mauna Loa



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Galheights Fabulous Mauna Loa

Senior Puppy Bitch Class
1st Galheights Fabulous Mauna Loa

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Fameuse Finniloo Bella's Liberi



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Peikkovuoren Lumikide

Best Of Opposite Sex
Bearspaw Reindeer Games

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Peikkovuoren Lumikide

Select Bitch
GCh MapleMyst Lights Camera Action


Winners Dog: (2-2-0-1)
Peikkovuoren Lumikide

Reserve Winners Dog
Maplemyst Chasing Waves In Fundy

12-18 Month Dog Class
1st Maplemyst Chasing Waves In Fundy

Open Dog Class
1st Peikkovuoren Lumikide

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB V The Vom Trienzbachtal

Best Of Opposite Sex
Zoe Vom Burgimwald

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Almar Camareigh Trinidad

Select Dog
Ch Quinto Von Jadsville


Winners Dog: (1-2-2-0)
Almar Camareigh Trinidad

Open Dog Class
1st Almar Camareigh Trinidad


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Zoe Vom Burgimwald

Reserve Winners Bitch
Sanhedrin's Charcoal Inverness

Open Bitch Class
1st Zoe Vom Burgimwald
2nd Sanhedrin's Charcoal Inverness

4-6 Month Bitch Class
1st Emma Vom Burgimwald

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChS Keecams Almond Joy 2E

Best Of Opposite Sex
GChB Follow Me Must Have Been Love

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Pinewood's Cowboy Casanova

Best Puppy In Breed
Pinewood's Cowboy Casanova

Select Bitch
GChB Hilltop's Whiskey On The Rox At Pinewood


Winners Dog: (1-2-1-2)
Pinewood's Cowboy Casanova

Senior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Cowboy Casanova


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Frontrunner I'm Bringing Booty Back

Reserve Winners Bitch
Red Rock Silk Thread Drawing

Junior Puppy Bitch Class
1st Frontrunner I'm Bringing Booty Back

12-18 Month Bitch Class
1st Red Rock Silk Thread Drawing

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valhasar Kyon Sigrunn Perle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valhasar Kyon Sigrunn Perle

Open Bitch Class
1st Valhasar Kyon Sigrunn Perle

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever



Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dom Corgi Chorizo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dom Corgi Chorizo

12-18 Month Bitch Class
1st Dom Corgi Chorizo

Judge: Yogesh Tuteja

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By