Club Canin Chomedey
Sunday, September 18, 2022



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am/Can Ch Cammcastle’s Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)
Bouvier des Flandres  
GChB Galheights Eli Teemu Rysy
Points: 373 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 299
Best Puppy In Show
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)
Bouvier des Flandres  Ch Galheights Fabulous Mauna Loa
Reserve Best Puppy In Show
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)
Great Dane  
Rockingdane's Seeing Is Believing
Best Baby Puppy In Show
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)
Bouvier des Flandres  
Lumarc Violet A Dream Come True








Group 1 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   85
Group 2nd   
GCh Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   84
Group 3rd   
GCh DuValin California Dreams
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   75
Group 4th   
Ch Segre's Time Is Relative
  Spaniel (English Springer)   69
BPIG   
Ch Segre's Time Is Relative
  Spaniel (English Springer)   11
Best Baby Puppy In Group    Sunkozi A Day At The Races   Retriever (Golden)   0
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 16 pts (4-4-7-2)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Of Opposite Sex
Salina

Best Of Winners: (4-4-7-2)
Anam Chara Polar Express

Best Puppy In Breed
Anam Chara Magicwood Sun Salutations

Select Dog
GCh Patronum Circumrota Parzival First To The Key

Select Bitch
Ch Douxbarbu Hadele


Winners Dog: (4-4-7-2)
Anam Chara Polar Express

Reserve Winners Dog
Bombadee Obelix

Junior Puppy Dog Class
1st Bombadee Obelix
2nd Bruno Du 31 A La Vieille Garde

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Anam Chara Polar Express

Open Dog Class
1st Spiritrock's Dream Catcher


Winners Bitch: (4-4-7-2)
Salina

Reserve Winners Bitch
Anam Chara Magicwood Sun Salutations

Junior Puppy Bitch Class
1st Florence Du 31 A La Vieille Garde
2nd Lamaree Summer

Senior Puppy Bitch Class
1st Anam Chara Magicwood Sun Salutations

Open Bitch Class
1st Salina

4-6 Month Bitch Class
1st Anam Chara Suite Thursday

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GCh DuValin California Dreams

Best Of Opposite Sex
Sir Arthur Mysticete Du Bourgroyal

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Romignone Des Etangs Du Bourgroyal

Best Puppy In Breed
Fly Butterfly Reach Dream Arcandciel

Select Bitch
Ch Cecilia Louisiana Arcandciel


Winners Dog: (1-2-0-3)
Sir Arthur Mysticete Du Bourgroyal

Canadian Bred Dog Class
1st Sir Arthur Mysticete Du Bourgroyal


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Romignone Des Etangs Du Bourgroyal

Reserve Winners Bitch
Fly Butterfly Reach Dream Arcandciel

Senior Puppy Bitch Class
1st Fly Butterfly Reach Dream Arcandciel

Canadian Bred Bitch Class
1st Romignone Des Etangs Du Bourgroyal

4-6 Month Bitch Class
1st Tzygane Formys Du Bourgroyal

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

Best Of Opposite Sex
Sao Du Pech Du Cayrol

Best Of Winners: (1-1-0-0)
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

Best Puppy In Breed
Sao Du Pech Du Cayrol


Winners Dog: (1-1-0-0)
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

12-18 Month Dog Class
1st De Lombardie Grande Alvearo d'Oro


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sao Du Pech Du Cayrol

Junior Puppy Bitch Class
1st Sao Du Pech Du Cayrol

4-6 Month Bitch Class
1st Thetys Du Pech Du Cayrol

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Brackenmoor Royal Finest



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 8 pts (1-2-5-1)
GChG Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
Elsy De Dancas

Best Of Winners: (1-2-5-1)
Elsy De Dancas

Best Puppy In Breed
Elsy De Dancas

Select Dog
GChB Leaside's Life Goes On

Select Bitch
Ch De Lombardie Bohemian Rhapsody


Winners Dog: (1-2-5-1)
Evoslo De Dancas

Junior Puppy Dog Class
1st Evoslo De Dancas


Winners Bitch: (1-2-5-1)
Elsy De Dancas

Reserve Winners Bitch
Freya De Dancas

Junior Puppy Bitch Class
1st Elsy De Dancas
2nd Freya De Dancas

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rowansgaard Fireflies Dancing


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 8 pts (0-3-1-5)
Ch Paradoc's AK Daniel

Best Of Opposite Sex
Ch Hunterleigh AK Gabby

Select Bitch
GCh Junipers Torch Of Light


4-6 Month Dog Class
1st Masonridge's Top Gun


Winners Bitch: (0-3-1-5)
Labradale Rose Des Bois Fee Morgan

Reserve Winners Bitch
Hunterleigh Mitzi

12-18 Month Bitch Class
1st Labradale Rose Des Bois Fee Morgan

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Storius Done Out Of Love Meraki

Open Bitch Class
1st Hunterleigh Mitzi

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Tollerpride's Roasted Wake Up

Best Of Opposite Sex
Gold Star A Kwack Shot For 2 At Tuffntendr


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Confettis Tulipe d'Espoir

Best Of Opposite Sex
Plaisance Comte Olivier De Confettis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Confettis Tulipe d'Espoir

Best Puppy In Breed
Confettis Tulipe d'Espoir


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Confettis Tulipe d'Espoir

Junior Puppy Bitch Class
1st Confettis Tulipe d'Espoir

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Midnightblue Return Of The Jedi

Best Of Opposite Sex
Duvieuxpin Begonia Rose

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Midnightblue Return Of The Jedi


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Duvieuxpin Begonia Rose

Reserve Winners Bitch
Avon Farm New Sweetness At Vermelho

12-18 Month Bitch Class
1st Duvieuxpin Begonia Rose

Open Bitch Class
1st Avon Farm New Sweetness At Vermelho

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Best Of Opposite Sex
Ch Nikomidiya Oath Of Winning

Best Puppy In Breed
Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Reserve Winners Bitch
Gilni's Alyss De La Rue Chantante

Senior Puppy Bitch Class
1st Gilni's Alyss De La Rue Chantante

12-18 Month Bitch Class
1st Legend The Fifth Element Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Open Bitch Class
1st Brimat's Never Without My Chocolate Baby

4-6 Month Bitch Class
1st Legend Love Story
2nd Brimat's Sweet And Spicy

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Giroflee Etoile Filante

Best Of Opposite Sex
GChB Nonnies Atomic Number Six

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Hufy's Precious And Rare At Silvershadow

Best Puppy In Breed
Hufy's Precious And Rare At Silvershadow


Winners Dog: (1-1-1-1)
Malysse Hit The Floor Levy

Open Dog Class
1st Malysse Hit The Floor Levy


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Hufy's Precious And Rare At Silvershadow

Junior Puppy Bitch Class
1st Hufy's Precious And Rare At Silvershadow

4-6 Month Bitch Class
1st Emerald Abbey's Road

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Segre's Time Is Relative

Best Of Opposite Sex
Springdream's Bluetooth Connect

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Springdream's Chocolat Cake

Best Puppy In Breed
GCh Segre's Time Is Relative


Winners Dog: (1-2-0-1)
Springdream's Bluetooth Connect

Senior Puppy Dog Class
1st Springdream's Bluetooth Connect

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Antares Dit Helios des Deux Rives



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ballyhoo's Winnie Wain Whistle de l'Alto


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Kihivas Majic Of Ozz


Winners Dog: (2-0-0-0)
Kihivas Majic Of Ozz

Reserve Winners Dog
Paradox Long Time Running

12-18 Month Dog Class
1st Kihivas Majic Of Ozz

Open Dog Class
1st Paradox Long Time Running


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Jewel's Midnight Blu

Best Of Opposite Sex
Cazaway Enchantress Of Woods

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Faerie's I Got A Crush On You


Winners Dog: (1-1-1-0)
Faerie's I Got A Crush On You

Open Dog Class
1st Faerie's I Got A Crush On You


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cazaway Enchantress Of Woods

12-18 Month Bitch Class
1st Cazaway Enchantress Of Woods





Group 2 - Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   21
Group 2nd   
GCh Olaf Du Second Souffle
  Irish Wolfhound   18
Group 3rd   
GCh Branston Trajam Onestep Beyond
  Beagle   17
Group 4th   
Ch Ridishia Diamond Sky Cassie Opeia
  Rhodesian Ridgeback   16
BPIG   
Cocktail Arya N Carmin MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   11
Best Baby Puppy In Group   
Abbaio Amuse-Bouche
  Ibizan Hound   0
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Deloubelle I'm Glad You're Mine

Best Of Opposite Sex
Deloubelle Love Me Tender

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Deloubelle I'm Glad You're Mine

Best Puppy In Breed
Deloubelle I'm Glad You're Mine


Winners Dog: (1-1-0-0)
Deloubelle Love Me Tender

Junior Puppy Dog Class
1st Deloubelle Love Me Tender


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Deloubelle I'm Glad You're Mine

Junior Puppy Bitch Class
1st Deloubelle I'm Glad You're Mine

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Branston Trajam Onestep Beyond



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Onyx Noir Des Svoras La Centauresse

Best Of Opposite Sex
Secret Haven's Feia Lubvi Hawk

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Onyx Noir Des Svoras La Centauresse


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Secret Haven's Feia Lubvi Hawk

Open Bitch Class
1st Secret Haven's Feia Lubvi Hawk

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Chetcote The Grandmaster

Best Of Opposite Sex
Distingue Little Spicy Red Sausage


Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cocktail Arya N Carmin MW

Best Puppy In Breed
Cocktail Arya N Carmin MW



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cocktail Arya N Carmin MW

Junior Puppy Bitch Class
1st Cocktail Arya N Carmin MW

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GChB Granvalero's Rising Sun SL

Select Bitch
GCh Granvalero's Light Up The Sky SL



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land

Select Bitch
Ch Carrig's Lil Marcy







4-6 Month Bitch Class
1st Abbaio Amuse-Bouche

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Olaf Du Second Souffle



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Ridishia Diamond Sky Cassie Opeia

Best Of Opposite Sex
Ch Ridishia Lone Star Ranger



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Select Dog
GCh Feinouk Storm Rider



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxpolis Jamaica



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxpolis Jamaica

12-18 Month Bitch Class
1st Foxpolis Jamaica





Group 3 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Sendosan Naxxramas
  Akita   43
Group 2nd   
GCh Vanderbilt's Talk About Luck
  Samoyed   42
Group 3rd   
Ch Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   34
Group 4th   
GCh Du Kalinour Jackson
  Bernese Mountain Dog   33
BPIG   
Rockingdane's Seeing Is Believing
  Great Dane   11
Best Baby Puppy In Group    Haltonhill's Show Me The Money   Boxer   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sendosan Naxxramas



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson


4-6 Month Dog Class
1st Creo's In St. Moritz


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
GCh Haltonhill's Storm Warning

Best Puppy In Breed
GCh Haltonhill's Storm Warning


4-6 Month Dog Class
1st Haltonhill's Show Me The Money

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (1-2-1-4)
GChB Liberator's Eros

Best Of Opposite Sex
GCh Accatabriga Helena

Best Of Winners: (1-2-1-4)
Jolydobes de A a Z Darkness Majora Miss Vixen

Best Puppy In Breed
GChB Jolydobes Liberty Lily

Select Bitch
GChB Jolydobes Liberty Lily


Winners Dog: (1-2-1-4)
Glitterati Time Bomb

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Glitterati Time Bomb

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 8 pts (2-6-0-1)
Rockingdane's Seeing Is Believing

Best Of Opposite Sex
Ch Danaro Live Your Life Vee

Best Of Winners: (2-6-0-1)
Rockingdane's Seeing Is Believing

Best Puppy In Breed
Rockingdane's Seeing Is Believing


Winners Dog: (2-6-0-1)
Rockingdane's Seeing Is Believing

Reserve Winners Dog
Safrandane Sun Goes Down

Junior Puppy Dog Class
1st Rockingdane's Seeing Is Believing

12-18 Month Dog Class
1st Safrandane Sun Goes Down


Winners Bitch: (2-6-0-1)
Safrandane Back In The Days

Reserve Winners Bitch
Journey's N Midnight Sun Watch Over You

Junior Puppy Bitch Class
1st Journey's N Midnight Sun Watch Over You
2nd Safrandane Country'd Look Good On You

Senior Puppy Bitch Class
1st Borduas Soprano The Musical Box

Canadian Bred Bitch Class
1st Cilka's Milkway

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Safrandane Back In The Days

Open Bitch Class
1st Honey The Great Of Persia

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Gandalf Of Sweet Dark Caramel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Gandalf Of Sweet Dark Caramel

Open Dog Class
1st Gandalf Of Sweet Dark Caramel


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Morfrends Faial De Inga

Best Puppy In Breed
Morfrends Faial De Inga



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Morfrends Faial De Inga

Reserve Winners Bitch
Penny Lanes Water Lily At Rarjo MacDuff

Junior Puppy Bitch Class
1st Morfrends Faial De Inga

Senior Puppy Bitch Class
1st Penny Lanes Water Lily At Rarjo MacDuff

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Gros Nounours Mr Bernard



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (0-4-3-1)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck

Best Of Opposite Sex
GCh Polarfleece's My Ferrari At Nikita

Best Puppy In Breed
GCh Skilo Bear's Deluxe Bentley

Select Dog
GCh Skilo Bear's Deluxe Bentley



Winners Bitch: (0-4-3-1)
Supersammy's Lorelei

Reserve Winners Bitch
Nikita Zara Blanche Lumiere

Junior Puppy Bitch Class
1st Supersammy's Lorelei
2nd Nikita Zara Blanche Lumiere
3rd Samtos's Miss-B-Haven

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Glamorous Skyhlee

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Aspen Leaf's Sako Selectiondor

Best Of Opposite Sex
Selectiondor Jolene Blackstar

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Aspen Leaf's Sako Selectiondor


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Selectiondor Jolene Blackstar

Open Bitch Class
1st Selectiondor Jolene Blackstar

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Trinacria's Your Majesty

Best Of Opposite Sex
Heska Leave You Breathless

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Heska Leave You Breathless

Best Puppy In Breed
Condesa Flandopromise

Select Bitch
Ch Kannook Sora


Winners Dog: (2-3-1-1)
Cinnar Warrior (Spirit)

Reserve Winners Dog
Nanook's Want To Play With Fire At Kannook

Junior Puppy Dog Class
1st Nanook's Want To Play With Fire At Kannook

Senior Puppy Dog Class
1st Cinnar Warrior (Spirit)


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Heska Leave You Breathless

Reserve Winners Bitch
Condesa Flandopromise

Senior Puppy Bitch Class
1st Condesa Flandopromise
2nd Kannook Beauty In Chaos At Heska

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Heska Leave You Breathless

4-6 Month Bitch Class
1st Nanook's Footprints Lead To Kannook





Group 4 - Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Northcote Child's Play
  Lakeland Terrier   25
Group 2nd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   24
Group 3rd   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   23
Group 4th   Ch Boreal Seventh Heaven Quest For Perfection   Soft-Coated Wheaten Terrier   16
BPIG   Ch Boreal Seventh Heaven Quest For Perfection   Soft-Coated Wheaten Terrier   11
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Kana Haus Rocket Man

Best Of Opposite Sex
GCh Margeline Violette Sybil

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Kana Haus Rocket Man

Select Dog
GCh Margeline Sire Balzac


Winners Dog: (1-3-1-1)
Kana Haus Rocket Man

Open Dog Class
1st Kana Haus Rocket Man


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Kana Haus The Queen's Gambit

Reserve Winners Bitch
Copperfields Shining Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Copperfields Shining Star

Open Bitch Class
1st Kana Haus The Queen's Gambit
2nd Margeline Daenerys Destiny

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Jewelbox Amethyste

Best Puppy In Breed
Integrity's Sound Of Spring



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Integrity's Sound Of Spring

Junior Puppy Bitch Class
1st Integrity's Sound Of Spring

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
GCh MySidekicks Tengo Esperanza

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Underhill The Joker And The Queen

Best Puppy In Breed
GCh Ravencreek Aim For A Star

Select Dog
Ch Mysidekicks Contigo

Select Bitch
GCh Ravencreek Aim For A Star


Winners Dog: (1-2-2-2)
Underhill The Joker And The Queen

Junior Puppy Dog Class
1st Underhill The Joker And The Queen


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Thistlebitt Valkyrie

Reserve Winners Bitch
Terriland Soupcon De Blues

Senior Puppy Bitch Class
1st Thistlebitt Valkyrie

Open Bitch Class
1st Terriland Soupcon De Blues

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Child's Play



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Szulik's Mister Olaf



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Snowvalley D'Mon Style


Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Luckyhill Spreed The Joy Bess

Best Puppy In Breed
Luckyhill Spreed The Joy Bess



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Luckyhill Spreed The Joy Bess

Reserve Winners Bitch
Yvana La Fee Meduz

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Luckyhill Spreed The Joy Bess

Open Bitch Class
1st Yvana La Fee Meduz

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Boreal Seventh Heaven Quest For Perfection

Best Of Opposite Sex
Troy's Best Jayson

Best Puppy In Breed
Ch Boreal Seventh Heaven Quest For Perfection


Winners Dog: (1-0-0-1)
Troy's Best Jayson

Junior Puppy Dog Class
1st Troy's Best Jayson


Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Quinta Od Guvernera



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   55
Group 2nd   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   53
Group 3rd   Ch Shareco Sparkle And Shine Of Melpoms   Pomeranian   52
Group 4th   
GCh Cuddle's Dream Catcher
  Pug   48
BPIG   Ch Hyclass Shake Your Groove Thing!   Pug   11
Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
Ch FleurDelys Absence Makes The Heart Grow Fonder

Best Of Opposite Sex
Ch Merania Paul McCartney

Best Of Winners: (3-3-1-1)
FleurDeLys Princess In Peril

Best Puppy In Breed
To You Elensis-The Royal Choice

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChB Lutindor Ohla Labella

Best Of Opposite Sex
Mini's Top Of The Line Noah

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mini's Top Of The Line Noah

Best Puppy In Breed
Linandy's For Me Formidable


Winners Dog: (1-1-0-1)
Mini's Top Of The Line Noah

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mini's Top Of The Line Noah


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Linandy's For Me Formidable

Senior Puppy Bitch Class
1st Linandy's For Me Formidable

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Jems Get Me Some Of That

Best Of Opposite Sex
Dazzles The Duchess

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Dazzles The Duchess

Select Dog
GCh Mini's Cooper Edge Of Glory


Winners Dog: (1-3-2-0)
Cogie's Yur My Lucky Star

Junior Puppy Dog Class
1st Cogie's Yur My Lucky Star


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Dazzles The Duchess

Reserve Winners Bitch
BCBG N Mc Lutindor Snowball

12-18 Month Bitch Class
1st BCBG N Mc Lutindor Snowball
2nd BCBG Eden Of Mc

Open Bitch Class
1st Dazzles The Duchess

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Taja Spirit Of Dragon Soul-Long



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Taja Spirit Of Dragon Soul-Long

Canadian Bred Bitch Class
1st Taja Spirit Of Dragon Soul-Long

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
Ch Emeraude De Bijoux De Coton


Winners Dog: (1-0-1-1)
Flamencoton Kit Kat

Open Dog Class
1st Flamencoton Kit Kat


Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Ch Enchanting Cottage Why Not Take A Chance @ Accio!

Best Of Opposite Sex
FleurDeLys Queen Of Spades

Best Of Winners: (1-2-2-0)
FleurDeLys Queen Of Spades

Select Dog
GCh Circlecity Valentino


Winners Dog: (1-2-2-0)
Cottage Accio!'s Howl At The Moon

12-18 Month Dog Class
1st Cottage Accio!'s Howl At The Moon


Winners Bitch: (1-2-2-0)
FleurDeLys Queen Of Spades

Reserve Winners Bitch
FleurDeLys Mists Of Avallon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st FleurDeLys Mists Of Avallon

Open Bitch Class
1st FleurDeLys Queen Of Spades

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Pax Mundi N Tickitbou Allblack



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Domlina's Zoey

Best Of Opposite Sex
Amyla's Traded For Five Magic Beans

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Domlina's Zoey

Best Puppy In Breed
Ch Amyla's Zalae Pretty In Pink

Select Bitch
Ch Amyla's Zalae Pretty In Pink


Winners Dog: (1-2-0-1)
Amyla's Traded For Five Magic Beans

Senior Puppy Dog Class
1st Amyla's Traded For Five Magic Beans


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Domlina's Zoey

Reserve Winners Bitch
Domlina's Free Spirit Frida

Junior Puppy Bitch Class
1st Domlina's Free Spirit Frida

Open Bitch Class
1st Domlina's Zoey

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition

Select Dog
GChB Grandepatte Midnight Blue



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
La Perle Rare Princesse

Best Puppy In Breed
La Perle Rare Princesse


Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mightymites Scooter

Best Puppy In Breed
GCh Mightymites Scooter



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Sallysvalley Young Warrior

Best Of Opposite Sex
Sallysvalley Storybook Janneke

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Sallysvalley Kings Traits

Best Puppy In Breed
Sallysvalley A Star Is Born


Winners Dog: (2-1-1-0)
Sallysvalley Kings Traits

Reserve Winners Dog
Sallysvalley A Star Is Born

Junior Puppy Dog Class
1st Sallysvalley A Star Is Born

12-18 Month Dog Class
1st Sallysvalley Kings Traits


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Sallysvalley Storybook Janneke

Senior Puppy Bitch Class
1st Sallysvalley Storybook Janneke

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Ch Shareco Sparkle And Shine Of Melpoms

Best Of Opposite Sex
GCh Silhouette's Shadow Summoner

Best Puppy In Breed
Ch Pomsdapi Dancing Queen Of Shareco

Select Dog
GCh Giroflee Baba Au Rhum

Select Bitch
Ch Pomsdapi Dancing Queen Of Shareco



Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (0-2-3-1)
GChB Cuddle's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Drageltik Heroes Never Die

Best Puppy In Breed
GCh Hyclass Shake Your Groove Thing!

Select Dog
GCh Wright's Triumphant Jasper At Vigelais

Select Bitch
GCh Hyclass Shake Your Groove Thing!


Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Annevan Sparkler

Best Of Opposite Sex
Annevan Grizabella Of Lore

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Annevan Sparkler


Winners Dog: (1-1-0-0)
Annevan Sparkler

Open Dog Class
1st Annevan Sparkler


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Annevan Grizabella Of Lore

Canadian Bred Bitch Class
1st Annevan Grizabella Of Lore

Judge: Jose Antonio Molina Ortiz (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Diventy's Fast And Furious







Group 6 - Denys Janssen Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   65
Group 2nd   
Ch Mardeck's The Magic Ingredient
  Schipperke   53
Group 3rd   
GCh Purejoy's Double Legacy
  Bichon Frise   52
Group 4th   
Ch Okami Go Kitanoarashi
  Japanese Akita   43
BPIG   
Ch DotsOn Taste The Rainbow
  Dalmatian   11
Best Baby Puppy In Group    Ridgeside 1st Class To Vegas   Poodle (Standard)   0
Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
GChB Purejoy's Double Legacy

Best Of Opposite Sex
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Windstar's I'm Always Humble N Kind

Best Puppy In Breed
Dalnavert's Ice Berg

Select Dog
Ch Bellissimo's Cashing In @ FourOaks

Select Bitch
Ch Bellissimo's Warrior Queen


Winners Dog: (3-3-2-1)
Windstar's I'm Always Humble N Kind

Reserve Winners Dog
Dalnavert's Ice Berg

Junior Puppy Dog Class
1st Dalnavert's Ice Berg

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Windstar's I'm Always Humble N Kind

Open Dog Class
1st Bellissimo's The Famous Warrior


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Reserve Winners Bitch
Craigdale Cabochon Kiss Me Kate

12-18 Month Bitch Class
1st Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Craigdale Cabochon Kiss Me Kate

Open Bitch Class
1st Bellissimo's Sonate Au Claire Lune At Campion

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Jolibully Delenclos Walter


4-6 Month Dog Class
1st Bullybutt Pasha La Dolce Vita


Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 7 pts (1-4-1-2)
Ch Mediolanum Lulia Dreamy

Best Of Opposite Sex
GCh Southern Spots Shoot For The Stars

Best Of Winners: (1-4-1-2)
DotsOn Taste The Rainbow

Best Puppy In Breed
DotsOn Taste The Rainbow

Select Bitch
Ch Southern Spots Rub Rub Rub


Winners Dog: (1-4-1-2)
DotsOn Feel The Twist

Junior Puppy Dog Class
1st DotsOn Feel The Twist


Winners Bitch: (1-4-1-2)
DotsOn Taste The Rainbow

Reserve Winners Bitch
DotsOn Fuzzy Peach

Junior Puppy Bitch Class
1st DotsOn Fuzzy Peach

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DotsOn Taste The Rainbow

Open Bitch Class
1st DotsOn Ginevra Molly
2nd Olrif Zillion Sunrise

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 10 pts (1-2-3-5)
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Opposite Sex
GCh Karendon's A Whole Latte Love

Best Of Winners: (1-2-3-5)
Karendon's Morning Bliss At Masino

Best Puppy In Breed
Ch Konigliche Joelle Du Ciel

Select Bitch
Ch Konigliche Joelle Du Ciel


Winners Dog: (1-2-3-5)
Leafre Ice Cream Man

12-18 Month Dog Class
1st Leafre Ice Cream Man

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Okami Go Kitanoarashi



Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Marymay Bruno







4-6 Month Bitch Class
1st Brenda Sumbarsky Pramen

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChB Tyramara's Season Of The Wolf

Best Of Opposite Sex
Ch Valmy Fly Me To The Moon Simone

Best Puppy In Breed
GChB Tyramara's Season Of The Wolf

Select Bitch
GCh Idris Signet Shining One



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Ocharovanie Doma Romanovyh Gertruda

Reserve Winners Bitch
Amh Kiss'n Love

12-18 Month Bitch Class
1st Ocharovanie Doma Romanovyh Gertruda
2nd Glow Carmina Bourana Little Doll

Open Bitch Class
1st Amh Kiss'n Love

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 11 pts (4-3-3-2)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Ch Lakeridge Quality Spender

Best Of Winners: (4-3-3-2)
Qi Yu Ge Tina

Best Puppy In Breed
Ch Lakeridge Quality Spender

Select Dog
GChB Briarside The Favourite One

Select Bitch
Ch Boucledamour Aka Melia Flower In Paradise


Winners Dog: (4-3-3-2)
Chirripo Killer Whale

Reserve Winners Dog
Royal Shades Zalto

Junior Puppy Dog Class
1st Kameo's Arthurian Romance At Tatyana

Senior Puppy Dog Class
1st Lil Blue Not So Little Now

12-18 Month Dog Class
1st Chirripo Killer Whale

Canadian Bred Dog Class
1st Royal Shades Zalto

4-6 Month Dog Class
1st Opus' All For Love
2nd Ridgeside High Roller At Caesars Palace

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mardeck's The Magic Ingredient



Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 10 pts (2-7-2-0)
Ch Sayuki Happi Go Miyuki

Best Of Opposite Sex
Vaiana D'urajiro

Best Of Winners: (2-7-2-0)
Keroro

Best Puppy In Breed
Ch Sayuki Happi Go Miyuki

Select Dog
GCh Dio D'Urajiro


Winners Dog: (2-7-2-0)
Keroro

Reserve Winners Dog
Shou No Mogateru Go Sapport Kagasou

Open Dog Class
1st Keroro
2nd Shou No Mogateru Go Sapport Kagasou


Winners Bitch: (2-7-2-0)
Vaiana D'urajiro

Reserve Winners Bitch
Urajiro's Merida Of Dunbroch

Junior Puppy Bitch Class
1st Urajiro's Merida Of Dunbroch

Senior Puppy Bitch Class
1st Urajiro's Experiment 624

12-18 Month Bitch Class
1st Vaiana D'urajiro

Canadian Bred Bitch Class
1st Tenseibou Gaia Bou

Open Bitch Class
1st Bushido's Skye At Shibalove
2nd Innisfree Pika Bou
3rd Hibiscus Spilt Black Fragrance

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fabulous I'll Never Love Again

Best Puppy In Breed
Stef Ma Listen To Your Heart



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Fabulous I'll Never Love Again

Reserve Winners Bitch
Stef Ma Listen To Your Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Stef Ma Listen To Your Heart

Open Bitch Class
1st Fabulous I'll Never Love Again



Group 7 - Denys Janssen Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Galheights Eli Teemu Rysy
  Bouvier des Flandres   73
Group 2nd   
GChB Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   64
Group 3rd   
GChG Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   63
Group 4th   
GChS Keecams Almond Joy 2E
  Miniature American Shepherd   49
BPIG   Ch Galheights Fabulous Mauna Loa   Bouvier des Flandres   11
Best Baby Puppy In Group   
Lumarc Violet A Dream Come True
  Bouvier des Flandres   0
Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 13 pts (3-3-6-2)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
GCh Please Breaking The Rules

Best Of Winners: (3-3-6-2)
Jolifilo Kelebelle Notre Chance

Best Puppy In Breed
Ch KMK We Don't Stop Believing

Select Dog
Ch Shepherds Of Paradise Perfect Dream's Come True

Select Bitch
Ch KMK We Don't Stop Believing


Winners Dog: (3-3-6-2)
Lagenevoise Lights Up The Sky

Reserve Winners Dog
Letoitrouge I'm The Boss

Senior Puppy Dog Class
1st Lagenevoise Lights Up The Sky

Canadian Bred Dog Class
1st Letoitrouge I'm The Boss

Open Dog Class
1st Hornet Flying With Gabanna


Winners Bitch: (3-3-6-2)
Jolifilo Kelebelle Notre Chance

Reserve Winners Bitch
Chahar's 'Twas Foretold

Senior Puppy Bitch Class
1st Chahar's 'Twas Foretold

Canadian Bred Bitch Class
1st Northside Corail

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jolifilo Kelebelle Notre Chance

4-6 Month Bitch Class
1st Aussiedream Gabanna's Treasure
2nd Crystalheart's Over The Top
3rd Crystalheart's Fatal Attraction

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Defacto Black Diamond Ruby

Best Puppy In Breed
GCh Defacto Black Diamond Ruby



Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 6 pts (1-1-2-3)
GCh Galaxy Astra Meum

Best Of Opposite Sex
GCh Chateau Blanc's The Mighty Quinn

Best Of Winners: (1-1-2-3)
Nicha Gaspard Sur Glace

Select Dog
Ch Valter L'Adorable Falco

Select Bitch
GChB Nicha Cha-Ho Le Mix Parfait


Winners Dog: (1-1-2-3)
Nicha Gaspard Sur Glace

Open Dog Class
1st Nicha Gaspard Sur Glace


Winners Bitch: (1-1-2-3)
Valter l'Anneau de Nessa

Open Bitch Class
1st Valter l'Anneau de Nessa

4-6 Month Bitch Class
1st Venus de Belgique des Fauves du Marais

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Passionbc Running Time

Best Of Opposite Sex
Passionbc Show Your Team Pride

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Kenoma Priya Dream Lovers


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Kenoma Priya Dream Lovers

Reserve Winners Bitch
Showtime Aryel Queen Of The Oceans

12-18 Month Bitch Class
1st Bordernova Perfect Harley Quinnzel

Canadian Bred Bitch Class
1st Showtime Aryel Queen Of The Oceans

Open Bitch Class
1st Kenoma Priya Dream Lovers

4-6 Month Bitch Class
1st Canipur Daisy Hope Angel Flower

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 8 pts (1-5-1-2)
GChB Galheights Eli Teemu Rysy

Best Of Opposite Sex
GCh Geribear Bright Star Du Truffenoire

Best Of Winners: (1-5-1-2)
Rocheca Logan The Great Galheights

Best Puppy In Breed
Ch Galheights Fabulous Mauna Loa

Select Bitch
Ch Galheights Fabulous Mauna Loa


Winners Dog: (1-5-1-2)
Rocheca Logan The Great Galheights

Junior Puppy Dog Class
1st Rocheca Logan The Great Galheights

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Davan Stay Humble And Kind De Bejaune At Nuview


Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Cove Run's Just Call Me Hank

Best Of Opposite Sex
Shooting Star Wishes Du MontOlympe

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Glasgowhill's New Kid In Town

Best Puppy In Breed
Shooting Star Wishes Du MontOlympe


Winners Dog: (2-1-1-0)
Glasgowhill's New Kid In Town

Reserve Winners Dog
Melodaly Mousquetaire

Senior Puppy Dog Class
1st Melodaly Mousquetaire

12-18 Month Dog Class
1st Glasgowhill's New Kid In Town


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Shooting Star Wishes Du MontOlympe

Junior Puppy Bitch Class
1st Shooting Star Wishes Du MontOlympe

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Eden Saia



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Eden Saia

Reserve Winners Bitch
Eden Midnight Storm

Open Bitch Class
1st Eden Saia
2nd Eden Midnight Storm

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Hendrix Du Domaine

Best Of Opposite Sex
Aftica's Goin To Jomika Justintyme

Best Puppy In Breed
Eliseberg Marge Dragon's Dream



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Aftica's Goin To Jomika Justintyme

Reserve Winners Bitch
Fancyforest Raven

Senior Puppy Bitch Class
1st Eliseberg Marge Dragon's Dream

Canadian Bred Bitch Class
1st Aftica's Goin To Jomika Justintyme

Open Bitch Class
1st Fancyforest Raven

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GChS Keecams Almond Joy 2E

Best Of Opposite Sex
GCh Stellar's In Trump We Trust

Best Puppy In Breed
Loyaltypaw's The Lightness Of The Wind

Select Dog
GCh Moonbaby's Wanted Man

Select Bitch
Ch Red Rock You Are My Candy Girl



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Loyaltypaw's The Lightness Of The Wind

Reserve Winners Bitch
Dudswelriver Head In The Cloud

Junior Puppy Bitch Class
1st Loyaltypaw's The Lightness Of The Wind

Senior Puppy Bitch Class
1st Dudswelriver Head In The Cloud

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire



4-6 Month Bitch Class
1st Chenard L'Unique Doualé





4-6 Month Bitch Class
1st Messyhair's I Love Lucy

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Amberlyn's Incredible Dream

Best Of Opposite Sex
Melodaly Damia Zora

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Amberlyn's Incredible Dream

Best Puppy In Breed
Gicomels Lovely Lady Phybie

Select Dog
GChB Reflet Time For Freestyle


Winners Dog: (1-2-1-0)
Amberlyn's Incredible Dream

Open Dog Class
1st Amberlyn's Incredible Dream

4-6 Month Dog Class
1st Herdabout Spirit Of The North


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Melodaly Damia Zora

Reserve Winners Bitch
Gicomels Lovely Lady Phybie

Senior Puppy Bitch Class
1st Gicomels Lovely Lady Phybie

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Damia Zora

4-6 Month Bitch Class
1st Herdabout Dancing Moonlight

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Llydaw Stay Humble

Best Of Opposite Sex
Tim Pride Legacy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Llydaw Stay Humble

Best Puppy In Breed
Llydaw Stay Humble


Winners Dog: (1-1-0-0)
Llydaw Stay Humble

Senior Puppy Dog Class
1st Llydaw Stay Humble


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tim Pride Legacy

Open Bitch Class
1st Tim Pride Legacy

Judge: Denys Janssen

Best Of Breed: 11 pts (2-4-3-3)
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Of Opposite Sex
Ch Echo De Kartenhaus

Best Of Winners: (2-4-3-3)
Mezzoo Bark At The Star

Best Puppy In Breed
Hazel Ranch Juna

Select Dog
GCh Born To Be Your Magical Mystery

Select Bitch
Ch Alenclaud Joaquina


Winners Dog: (2-4-3-3)
Mezzoo My Secret Lover's

Reserve Winners Dog
Fire Fox's Ragnar Galahad

12-18 Month Dog Class
1st Fire Fox's Ragnar Galahad

Open Dog Class
1st Mezzoo My Secret Lover's


Winners Bitch: (2-4-3-3)
Mezzoo Bark At The Star

Reserve Winners Bitch
Joska Godelia Mencia

Junior Puppy Bitch Class
1st Hazel Ranch Juna

Open Bitch Class
1st Mezzoo Bark At The Star
2nd Joska Godelia Mencia
3rd Chelsea

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By