Trillium Dog Fanciers
Friday, October 27, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Joe Walton
Retriever (Golden)  
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
Points: 404 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Joe Walton
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 320
Best Puppy In Show
Judge: Joe Walton
Chinese Crested Dog  
Ch Avid Follow The Sun To Denali
Best Baby Puppy In Show
Judge: Joe Walton
Saint Bernard   Komorebi's Let's Go Party








Group 1 - Joe Walton Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   83
Group 2nd   
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   70
Group 3rd   
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   69
Group 4th   
GChS Treebeard's Open The Pod Doors
  Barbet   67
BPIG   
Asklar Olivia's Only Snowman
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stannyfield's Daughter Of Time Rising Above   Spaniel (Welsh Springer)   0
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pageska's Tiktok



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pageska's Tiktok

Reserve Winners Bitch
Tiga Pageska's

12-18 Month Bitch Class
1st Tiga Pageska's

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pageska's Tiktok


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChS Perryglen's Black Label

Best Of Opposite Sex
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GChG Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
GCh Fogelhund's Big Ole Betsy

Select Dog
GChB Coldwater's Mmm Mmm Good



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChS Redlion's Invasion

Best Of Opposite Sex
Conroy's Mystic Teal

Best Puppy In Breed
Ch Eastern Waters' Mountain Man Burtwizzle

Select Dog
Ch Eastern Waters' Mountain Man Burtwizzle



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Conroy's Mystic Teal

Reserve Winners Bitch
Conroy's Summer Cameo

Junior Puppy Bitch Class
1st Conroy's Mystic Teal

Open Bitch Class
1st Conroy's Summer Cameo

4-6 Month Bitch Class
1st Dakens Misstress Of Mischieff


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChB Wyreriver's Charles Parker Invincible

Best Of Opposite Sex
Ch Duenorth Guess Who

Best Puppy In Breed
Valoranna Reverse Microwave



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Winners Bitch: (3-4-5-2)
Hunterleigh Beatrix

Reserve Winners Bitch
Pirate's Mischief Managed

Junior Puppy Bitch Class
1st Wyndance Willow By The Sparkling Waters

Senior Puppy Bitch Class
1st Hunterleigh Beatrix

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pirate's Mischief Managed

Open Bitch Class
1st Asklar's Don't Stop Rockin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
GCh Kalmegess' Four The Roses

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Seaside Brandi's Wintersong

Best Puppy In Breed
Seaside Brandi's Wintersong

Select Dog
Ch Sproul's Spirit Incredible Temptation


Winners Dog: (1-1-2-1)
Seaside Brandi's Wintersong

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside Brandi's Wintersong


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Dragonluck's Silver Maple Angel

12-18 Month Bitch Class
1st Dragonluck's Silver Maple Angel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tilda's Bright Star @ Lentigo's

Best Puppy In Breed
Tilda's Bright Star @ Lentigo's



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tilda's Bright Star @ Lentigo's

Junior Puppy Bitch Class
1st Tilda's Bright Star @ Lentigo's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Ch Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love

Best Of Opposite Sex
Pinecliff's Something To Dream About

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Best Puppy In Breed
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Select Dog
GChS Madilane's Northern Light


Winners Dog: (1-3-2-0)
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mar-K's Outlaw @ CPK & VC

4-6 Month Dog Class
1st Blackgem's Darth Vader Trooper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy

Best Of Opposite Sex
Beauvert Mischief Fired Up & Ready To Go

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy

12-18 Month Dog Class
1st Beauvert's Duplicate Copy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
Ch Windsor True North At Wincheshire

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Best Puppy In Breed
Meadowset Especially Spicey


Winners Dog: (2-1-1-1)
Carnaby One And Done

Reserve Winners Dog
Cockerlea's Right On Time

Junior Puppy Dog Class
1st Carnaby One And Done

12-18 Month Dog Class
1st Cockerlea's Right On Time


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Meadowset Especially Spicey

Junior Puppy Bitch Class
1st Meadowset Especially Spicey


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time

Select Dog
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
GCh Hartsage Key To My Heart

Best Puppy In Breed
Hartsage Supernova

Select Dog
GCh Clussexx Redline Espresso


4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield's Alibi Witness


Winners Bitch: (0-2-2-1)
Hartsage Supernova

Reserve Winners Bitch
Long Lane 8 Point Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Long Lane 8 Point Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Hartsage Supernova

4-6 Month Bitch Class
1st Stannyfield's Daughter Of Time Rising Above
2nd Stannyfield's Femme Fatale


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
Ch ZenithTopwinn Keeping The Dream Alive Hajislvrlea

Best Of Opposite Sex
GCh Bonneterre Orla

Select Dog
Ch Stoney Lake Flynn


Winners Dog: (2-0-2-2)
Paradox Chief Engineer

Reserve Winners Dog
Paradox Meet Me At The Greenbrier

12-18 Month Dog Class
1st Paradox Chief Engineer

Open Dog Class
1st Paradox Meet Me At The Greenbrier



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Platinum's Flying Solo

Best Of Opposite Sex
GCh Versa's Spoiled Red Pearl Of The North



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Platinum's Flying Solo

Reserve Winners Bitch
Oakpoint's Platinum Water Lily

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Platinum's Flying Solo

Open Bitch Class
1st Oakpoint's Platinum Water Lily


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   69
Group 2nd   
GChS Chilcotin's Silver Cloud
  Dachshund (Standard Smooth)   67
Group 3rd   
GChS Aisling's Tiz The Season
  Whippet   66
Group 4th   
Osiris Stars Align At Eretz
  Pharaoh Hound   60
BPIG   Ch E R Dox Prof Albus Percival Dumbledog   Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali   Saluki   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Blackwing's Davina Valentine

Best Of Opposite Sex
GChB Bushwacker Fortune Hunter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB FoxTail's Fate Of The Furious




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Boru's Surrealism




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Elance Winsome Wilhelmina



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Elance Winsome Wilhelmina

12-18 Month Bitch Class
1st Elance Winsome Wilhelmina


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (1-6-0-0)
Rhill's Ride The Iconic Wave MS

Best Of Opposite Sex
Trakehndachs Original Outlaw At Sunrise-xo

Best Of Winners: (1-6-0-0)
Rhill's Ride The Iconic Wave MS


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Best Of Opposite Sex
GCh Zoldmali Simba

Select Dog
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Whisperhills Pippi Longstocking

Reserve Winners Bitch
Freestyle's Saddle Up Buttercup MW

12-18 Month Bitch Class
1st Freestyle's Saddle Up Buttercup MW

Open Bitch Class
1st Whisperhills Pippi Longstocking

4-6 Month Bitch Class
1st Pageska's Zoldmali Whisper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
Daybreak's Touch Of Frost

Best Of Opposite Sex
GCh Vomgussaroff's Aya Corona Borealis

Select Bitch
GCh Bonny Vom Steinkreuz O



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pax Mundi Dione



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pax Mundi Dione

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pax Mundi Dione


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Tayleefarm Carlos Santana

Select Dog
GChB Castlekeep's Potent



4-6 Month Bitch Class
1st Tayleefarm Rebel Rebel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Naku's Grundgetta At Arthayr




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Icon's Diamond Sky Denali

Best Of Opposite Sex
Ch Fanta's Revna The Swift

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Icon's Diamond Sky Denali


Winners Dog: (2-1-0-1)
Icon's Diamond Sky Denali

Reserve Winners Dog
Fanta's Ragnar The Mighty

12-18 Month Dog Class
1st Fanta's Ragnar The Mighty

Open Dog Class
1st Icon's Diamond Sky Denali


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Normark's Song Of My Heart

Open Bitch Class
1st Normark's Song Of My Heart


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Conestoga & Crossroads Goodbye America



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Osiris Stars Align At Eretz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Osiris Stars Align At Eretz

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Osiris Stars Align At Eretz



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh FoxTrot's Boomer's Legacy

Best Of Opposite Sex
Ch Cataraqui Midnight Girl



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Best Of Opposite Sex
Tamrick Red Moon Rising At Appalachia

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Tamrick Red Moon Rising At Appalachia


Winners Dog: (1-3-1-0)
Hajji-Silverlea Lose Yourself

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hajji-Silverlea Lose Yourself


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChS Aisling's Tiz The Season

Best Of Opposite Sex
Ch Cariad's The Waiting Game

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Cariad's Chuffed To Bits

Best Puppy In Breed
Cariad's Chuffed To Bits

Select Bitch
GChS Aureate's Sweet Envie


Winners Dog: (1-2-1-2)
Cariad's Chuffed To Bits

Junior Puppy Dog Class
1st Cariad's Chuffed To Bits


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot

Reserve Winners Bitch
Inglenook's Super Trouper

Junior Puppy Bitch Class
1st Cariad's Don't Get Your Nickers In A Knot

Open Bitch Class
1st Inglenook's Super Trouper

4-6 Month Bitch Class
1st Iron Maiden VIP Poppet


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Espen Engh Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn
  Doberman Pinscher   55
Group 2nd   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   40
Group 3rd   
Ch Marconian'N Ridgetop Party Never Ends
  Bullmastiff   39
Group 4th   
Epics Inspiration at Hrothgars
  Mastiff   38
BPIG    Unicornhill Trade Secret   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Komorebi's Let's Go Party   Saint Bernard   0
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lodale's Sakura Majestic Kiss




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Creo's Sherman Five


Winners Dog: (2-0-0-0)
Creo's Sherman Five

Reserve Winners Dog
Bernova Reciprocity V Bernvonrust

Canadian Bred Dog Class
1st Creo's Sherman Five

Open Dog Class
1st Bernova Reciprocity V Bernvonrust



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kalinka Esugey Bagatur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Best Puppy In Breed
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Select Bitch
GCh Dabalon N Tybrushe's Unchained Melody




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Marconian'N Ridgetop Party Never Ends




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 14 pts (3-4-5-3)
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Ch Hella Saini

Best Of Winners: (3-4-5-3)
Dobereich's Xanadu

Best Puppy In Breed
Ch VividDream's Fashionably Late

Select Dog
GCh Ambermark'n Starlaines Turn The Page

Select Bitch
Ch VividDream's Fashionably Late


Winners Dog: (3-4-5-3)
Ravalleses Quest For Success

Reserve Winners Dog
Gatehouse Forty Creek V Arete

Senior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Quest For Success

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gatehouse Forty Creek V Arete

Open Dog Class
1st Hausenbrook's Greatest Showman


Winners Bitch: (3-4-5-3)
Dobereich's Xanadu

Reserve Winners Bitch
Gatehouse High Times At Edenwood

Junior Puppy Bitch Class
1st Gatehouse High Times At Edenwood

12-18 Month Bitch Class
1st VividDream's Eternally Wicked

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gatehouse About Dam Time

Open Bitch Class
1st Dobereich's Xanadu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes The Huntress AKA Artemis

Best Puppy In Breed
Dantrydanes The Huntress AKA Artemis

Select Dog
GCh DantryDanes Shootn Under Par


Senior Puppy Dog Class
1st Oswald The Great


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Dantrydanes The Huntress AKA Artemis

Reserve Winners Bitch
Dantrydanes Lilith The Banshee

Junior Puppy Bitch Class
1st Dantrydanes The Huntress AKA Artemis

Senior Puppy Bitch Class
1st Dantrydanes Lilith The Banshee


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Heronview's Keeper Of My Heart



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 9 pts (2-2-3-3)
Epics Inspiration at Hrothgars

Best Of Opposite Sex
GCh Cabezons Best Kept Secret At Nottinghill

Best Of Winners: (2-2-3-3)
Epics Inspiration at Hrothgars

Best Puppy In Breed
Cabezon's Cuppa Joe

Select Dog
GChB Northernpaws Derby Hubert

Select Bitch
Ch Nottinghill's Oh To Be A Fly On The Wall


Winners Dog: (2-2-3-3)
Epics Inspiration at Hrothgars

Reserve Winners Dog
Cabezon's Cuppa Joe

Senior Puppy Dog Class
1st Cabezon's Cuppa Joe

Open Dog Class
1st Epics Inspiration at Hrothgars


Winners Bitch: (2-2-3-3)
Hrothgars Truly Trouble

Reserve Winners Bitch
Rocking Oaks Northern Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Rocking Oaks Northern Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hrothgars Truly Trouble


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Drewsar Hops On Board

Best Of Opposite Sex
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Drewsar Hops On Board


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Drewsar Hops On Board

Reserve Winners Bitch
Charbr Doris Make My Day

Open Bitch Class
1st Drewsar Hops On Board
2nd Charbr Doris Make My Day


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Komorebi's Don't Just Fly Soar

Best Of Opposite Sex
Komorebi's Lover Boy

Select Dog
GCh Komorebi's A Diamond In The Ruff


Winners Dog: (1-0-1-1)
Komorebi's Lover Boy

12-18 Month Dog Class
1st Komorebi's Lover Boy


4-6 Month Bitch Class
1st Komorebi's Let's Go Party


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nikita's New Holiday Tradition




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lindsayleigh's Waynoka

Best Puppy In Breed
Lindsayleigh's Waynoka



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lindsayleigh's Waynoka

Senior Puppy Bitch Class
1st Lindsayleigh's Waynoka


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
Unicornhill Trade Secret

Best Puppy In Breed
Unicornhill Trade Secret

Select Dog
GChS Kristari's Formal Attire


Winners Dog: (3-0-1-0)
Unicornhill Trade Secret

Reserve Winners Dog
Unicornhill Round Of Applause

Junior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Round Of Applause

Senior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Trade Secret
2nd Unicornhill Frozen Daiquiri



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Joe Walton Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   24
Group 2nd   
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone
  Soft-Coated Wheaten Terrier   23
Group 3rd   
Ch Clandara's Lover Boy Of DelToro
  Staffordshire Bull Terrier   19
Group 4th   
Ch Fable Farms The Enchanter At Bushwell
  Sealyham Terrier   15
BPIG   
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nthn Elite Redbull   Bull Terrier   0
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shannon's Zita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shannon's Zita

12-18 Month Bitch Class
1st Shannon's Zita


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Dobereich's Hawthorne At Foxrun

Best Of Opposite Sex
Ch Dobereich's Joy To The World

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Dobereich's Holiday Magic

Best Puppy In Breed
Ch Dobereich's Joy To The World

Select Dog
GChS Benchmark's Best Kept Man


Winners Dog: (1-1-2-1)
Dobereich's Holiday Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Dobereich's Holiday Magic


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Dobereich's Chasing Rainbows

Junior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Chasing Rainbows


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Nthn Elite Redbull



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Clanlilly's Syryn Star Gazer

Best Of Opposite Sex
Kilmaree's Ruadh Creag

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kilmaree's Ruadh Creag

Best Puppy In Breed
Kilmaree's Ruadh Creag


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kilmaree's Ruadh Creag

Junior Puppy Dog Class
1st Kilmaree's Ruadh Creag


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Meliagold's Musical Gift

Junior Puppy Bitch Class
1st Meliagold's Musical Gift


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kairos Aka Ororo Monroe

Best Of Opposite Sex
Jetcity I Am The Law

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kairos Aka Ororo Monroe


Winners Dog: (1-1-0-0)
Jetcity I Am The Law

Open Dog Class
1st Jetcity I Am The Law


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kairos Aka Ororo Monroe

Open Bitch Class
1st Kairos Aka Ororo Monroe


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Best Of Opposite Sex
Fang Yuan I Got It From My Dad D

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Best Puppy In Breed
Lemontvallois-Debessiere Yuki


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Lemontvallois-Debessiere Yuki

Reserve Winners Bitch
Lemontvallois Geisha

Senior Puppy Bitch Class
1st Lemontvallois-Debessiere Yuki

Open Bitch Class
1st Lemontvallois Geisha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fable Farms The Enchanter At Bushwell




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Best Of Opposite Sex
Pinehome's Clear Skies

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Best Puppy In Breed
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Select Dog
Ch Pinehome's Clear Sailing

Select Bitch
GCh Erinisle's Autumn Willow


Winners Dog: (1-1-1-1)
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Senior Puppy Dog Class
1st Keepsake's Dr Smoulder Bravestone


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Pinehome's Clear Skies

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinehome's Clear Skies


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro

Best Of Opposite Sex
Ch Rolona's Loving The Limelight

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Chi Risica Non Rosica


Winners Dog: (1-1-1-1)
Chi Risica Non Rosica

Open Dog Class
1st Chi Risica Non Rosica


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Rolona's Light Show

Open Bitch Class
1st Rolona's Light Show


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joe Walton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Espen Engh Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Avid Follow The Sun To Denali
  Chinese Crested Dog   62
Group 2nd   
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
  Toy Manchester Terrier   60
Group 3rd   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   59
Group 4th   
GChB Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   50
BPIG   
Ch Avid Follow The Sun To Denali
  Chinese Crested Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Denali's Don't Give A Frappe   Chinese Crested Dog   0
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
Ch Narayden Ben Hur For Caramoone

Best Of Opposite Sex
Ca Cambridge Juliette

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Ca Cambridge Juliette

Best Puppy In Breed
Embee's Shimmer And Shine

Select Dog
GCh Merania George Harrison


Winners Dog: (1-2-3-0)
Barrington's Heat Of The Night

12-18 Month Dog Class
1st Barrington's Heat Of The Night


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Ca Cambridge Juliette

Reserve Winners Bitch
Embee's Shimmer And Shine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ca Cambridge Juliette
2nd Embee's Shimmer And Shine


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched

Best Of Opposite Sex
Winsome Black Velvet



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Winsome Black Velvet

12-18 Month Bitch Class
1st Winsome Black Velvet

4-6 Month Bitch Class
1st Bloomsbury Blinged Out


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
GChB Miso Miss Swipe Right

Best Of Opposite Sex
GCh Arcreya Primrose Raised By Wolves

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Miso Miss Match

Best Puppy In Breed
Miso Miss Match


Winners Dog: (2-4-1-1)
Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Reserve Winners Dog
Applegarden Go Play Circus

Junior Puppy Dog Class
1st Misty Meadows Treacle Toffee-PC

12-18 Month Dog Class
1st Applegarden Go Play Circus


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Miso Miss Match

Reserve Winners Bitch
Bloomsbury Bejeebers

Junior Puppy Bitch Class
1st Miso Miss Match
2nd Bloomsbury Biscotti Butter Pecan
3rd Misty Meadow's Star Dance-PC

Senior Puppy Bitch Class
1st Bloomsbury Bejeebers


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Opposite Sex
Denali's Mojito Monday

Best Puppy In Breed
GChB Avid Follow The Sun To Denali


Winners Dog: (1-0-0-1)
Denali's Mojito Monday

Junior Puppy Dog Class
1st Denali's Mojito Monday


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Best Puppy In Breed
Ch Weylinmarsh's That Grl Is Mine




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Clussexx Coronation Of A King From Sandscape

Best Of Opposite Sex
Tickitbou's Designed By Dior



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Tickitbou's Designed By Dior

Reserve Winners Bitch
Clussexx N Sandcastle Born This Way

12-18 Month Bitch Class
1st Clussexx N Sandcastle Born This Way

Open Bitch Class
1st Tickitbou's Designed By Dior


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky

Select Dog
GChB Pax Mundi N Tickitbou Allblack




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Smith

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Clandara's Hot Couture




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans

Best Of Opposite Sex
All I Want Elnaja

Best Puppy In Breed
All I Want Elnaja


Winners Dog: (1-0-0-1)
All I Want Elnaja

Senior Puppy Dog Class
1st All I Want Elnaja



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Pinkribbon's Pop You Like A Pea

Best Of Opposite Sex
Rockalily's Dream Come True

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Rockalily's Dream Come True

Best Puppy In Breed
Rockalily's Dream Come True


Winners Dog: (1-2-1-0)
Rockalily's Init To Winit

Senior Puppy Dog Class
1st Rockalily's Init To Winit


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Rockalily's Dream Come True

Reserve Winners Bitch
Pinkribbon's How Sweet It Is

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's How Sweet It Is

Senior Puppy Bitch Class
1st Rockalily's Dream Come True


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Romiche Eternal Flame At Lionking

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sno-Peke Flawless

Select Dog
GChG LionKing Blaze Of Glory


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Romiche Legacy To Lionking

Junior Puppy Bitch Class
1st Romiche Legacy To Lionking

4-6 Month Bitch Class
1st Diaquiris Forever Fame


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
Chriscendo Convincing

Best Puppy In Breed
Chriscendo Convincing

Select Dog
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Parfait Chudan Profanity




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 8 pts (1-2-4-2)
Ch Jimary's Dream Lover

Best Of Opposite Sex
GChB Pocket's Asti Spumante

Best Of Winners: (1-2-4-2)
Heubergs Dyson Of Ember

Best Puppy In Breed
Heubergs Dyson Of Ember

Select Dog
Ch Triptych Siosalach Stop And Stare

Select Bitch
Ch Heroncrests Coco Chanel


Winners Dog: (1-2-4-2)
Heubergs Dyson Of Ember

Junior Puppy Dog Class
1st Heubergs Dyson Of Ember

4-6 Month Dog Class
1st Xoe's Off To See The Wizard


Winners Bitch: (1-2-4-2)
Jimary's Black Eyed Susan

Reserve Winners Bitch
Fantasia Brenich Shine Like A Diamond

Junior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Black Eyed Susan

Open Bitch Class
1st Fantasia Brenich Shine Like A Diamond


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   47
Group 2nd    MD's Hera White Lightning @ Heritage   Poodle (Miniature)   46
Group 3rd   
GChB Gumby's Somewhere In Heaven
  Chinese Shar-Pei   39
Group 4th   
Ch Valpo Foxmoor Mink And Pearls
  French Bulldog   32
BPIG    MD's Hera White Lightning @ Heritage   Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'
  Shiba Inu   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nuuktok's Atka Kunik




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Jacib's Teddy Bear

Best Of Opposite Sex
GChB Cherokee Legend Jacib's Where's Waldo

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Jacib's Teddy Bear

Best Puppy In Breed
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Select Bitch
Ch Cherokee Legend Jacib's Lucy Mae


Winners Dog: (1-3-1-1)
Cherokee Legend Jacib's Vinnie

Senior Puppy Dog Class
1st Cherokee Legend Jacib's Vinnie


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Jacib's Teddy Bear

Reserve Winners Bitch
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

12-18 Month Bitch Class
1st Jacib's Teddy Bear
2nd Jacib's They're Singing My Song

4-6 Month Bitch Class
1st Cherokee Legend Jacib's Ziggy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Rio's Jack Of Diamonds

Best Of Opposite Sex
Ch Pinchou's Princess Buttercup

Best Puppy In Breed
Pinchou's Winter Nights

Select Dog
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Pinchou's Winter Nights

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Brightspot Heir Apparent

Best Of Opposite Sex
Brookfields Lady Marmalade

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Brightspot Heir Apparent

Best Puppy In Breed
Brightspot Heir Apparent


Winners Dog: (2-2-0-0)
Brightspot Heir Apparent

Reserve Winners Dog
Friends Furever George Harrison

Junior Puppy Dog Class
1st Brightspot Heir Apparent

Senior Puppy Dog Class
1st Friends Furever George Harrison


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Brookfields Lady Marmalade

Reserve Winners Bitch
Friends Furever Delicate Truffles

Senior Puppy Bitch Class
1st Friends Furever Delicate Truffles

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brookfields Lady Marmalade


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GChB Valpo Foxmoor Mink And Pearls

Best Of Opposite Sex
Konigliche It's Not Over Til It's Over

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Elle Frenchies Lark

Best Puppy In Breed
GChB Valpo Foxmoor Mink And Pearls

Select Bitch
GCh Masino's Petite Demone!


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Elle Frenchies Lark

12-18 Month Bitch Class
1st Elle Frenchies Lark

4-6 Month Bitch Class
1st Reedhall's Don't Take It Personal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Superlative's Queen Isabella




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (0-0-0-1)
MD's Hera White Lightning @ Heritage

Best Puppy In Breed
MD's Hera White Lightning @ Heritage

Select Bitch
Ch Aery On A Whim For Bibelot



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
Ch Afterglow Jeremiah

Best Of Opposite Sex
Whitedoves White Opal

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Kushnivas Justafire

Best Puppy In Breed
Ch Afterglow Jeremiah


Winners Dog: (3-4-2-0)
Kushnivas Justafire

Reserve Winners Dog
Shorebird Snow Goose

Junior Puppy Dog Class
1st Shorebird Snow Goose
2nd Sereia's Veggie Stir-Fry

Open Dog Class
1st Kushnivas Justafire


Winners Bitch: (3-4-2-0)
Whitedoves White Opal

Reserve Winners Bitch
Syquefine's Ever So Kir Royal

Junior Puppy Bitch Class
1st K-Lar's Chocolates Are So Gucci Of Bijou

Canadian Bred Bitch Class
1st Syquefine's Ever So Kir Royal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Syquefine's To Infinity Plus One

Open Bitch Class
1st Whitedoves White Opal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox



4-6 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chopin's Secret Agent




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Espen Engh Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   58
Group 2nd   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   53
Group 3rd   
Crinan Sweet N'Sassy
  Shetland Sheepdog   50
Group 4th   
Ch Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named
  Norwegian Buhund   47
BPIG   
Ch Hilltops Best Kept Secret At KL
  Miniature American Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Regaloake's Icandy   Shetland Sheepdog   0
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kurpas N Larkspur Leap Of Faith




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Fortis's Everything Counts

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Gracerok Smooth Moves

Best Puppy In Breed
Hearthside Mast-R Leaguer

Select Dog
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way


Winners Dog: (2-1-2-0)
Gracerok Smooth Moves

Reserve Winners Dog
Hearthside Mast-R Leaguer

Senior Puppy Dog Class
1st Hearthside Mast-R Leaguer

Open Dog Class
1st Gracerok Smooth Moves


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Fortis's Everything Counts

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fortis's Everything Counts

4-6 Month Bitch Class
1st Hilltopmas Im So Fawned Of You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Meadows' Life's A Breeze

Select Bitch
GChS Dreamchaser La Vita A Bella



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Meadows' Life's A Breeze

Open Bitch Class
1st Meadows' Life's A Breeze


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul

12-18 Month Bitch Class
1st Belgiadors Nikita Du Soul


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Chaparral's Irish Red




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hollowshot Leader Of The Pack


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hollowshot Leader Of The Pack

Open Dog Class
1st Hollowshot Leader Of The Pack


4-6 Month Bitch Class
1st Harbormist My Beautiful Wickedness


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Fameuse Finniloo Bella's Liberi




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Comeaway Wine And Roses



4-6 Month Bitch Class
1st Comeaway South Of Heaven


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky

Best Of Opposite Sex
Ch Ember Pine And Maple Trails




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 6 pts (4-2-1-0)
Alta-Tollhaus Toulouse

Best Puppy In Breed
Ares Dark Black

Select Dog
Ch Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese


Winners Dog: (4-2-1-0)
Alta-Tollhaus Toulouse

Reserve Winners Dog
Ares Dark Black

Senior Puppy Dog Class
1st Ares Dark Black

12-18 Month Dog Class
1st Henko Vom Burgimwald

Open Dog Class
1st Alta-Tollhaus Toulouse
2nd Kiefernfels I Found My Thrill


Junior Puppy Bitch Class
1st Cedar Vom Burgimwald

Canadian Bred Bitch Class
1st Cantrys Vom Burgimwald


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Open Bitch Class
1st Milkweed Isd Alda Gna


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named

Best Of Opposite Sex
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Best Puppy In Breed
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Riverhund Kyon's Moaning Myrtle

Reserve Winners Bitch
Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Junior Puppy Bitch Class
1st Arcane Riverhund's Queen B Xoxo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riverhund Kyon's Moaning Myrtle


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Tasiahills Merrymops The One

Best Of Opposite Sex
Bizzeeboots New Beginning



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bizzeeboots New Beginning

Open Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Crinan Sweet N'Sassy

Best Of Opposite Sex
Velvetfog Smokey Robinson

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Crinan Sweet N'Sassy

Best Puppy In Breed
Velvetfog Smokey Robinson


Winners Dog: (1-2-0-0)
Velvetfog Smokey Robinson

Senior Puppy Dog Class
1st Velvetfog Smokey Robinson


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Crinan Sweet N'Sassy

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Deja Blu

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Deja Blu

Open Bitch Class
1st Crinan Sweet N'Sassy

4-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Icandy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss


Winners Dog: (1-3-0-0)
Dom Corgi Chocolate Kiss

Open Dog Class
1st Dom Corgi Chocolate Kiss


Junior Puppy Bitch Class
1st Edgebrook's Anticipation

12-18 Month Bitch Class
1st Eyespy Let's Take A Gamble At Fourleaf

Open Bitch Class
1st Edgebrook's Paint It Black


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Espen Engh

Best Of Breed: 6 pts (0-4-1-2)
Ch Tiva Just Dance Corgiband

Best Of Opposite Sex
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Puppy In Breed
Ch Tiva Just Dance Corgiband

Select Bitch
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet



Winners Bitch: (0-4-1-2)
Cadwyn Too Hot To Handle

Reserve Winners Bitch
Kendelee's Princess Kicking Up Dust

Junior Puppy Bitch Class
1st Kendelee's Princess Kicking Up Dust
2nd Queenly's Kona Latte

Canadian Bred Bitch Class
1st Cadwyn Too Hot To Handle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravinel Spellbound By The Moon


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By