Ontario Breeders Association
Wednesday, July 20, 2022



Related Results

Conformation

Monday, July 18
Monday, July 18 (Ltd Show - British/Irish Breeds)
Tuesday, July 19
Tuesday, July 19 (Ltd Show - Group 3)
Wednesday, July 20
Wednesday, July 20 (Ltd Show - German Breeds)
Thursday, July 21
Thursday, July 21 (Ltd Show - Group 6)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Edgar Bajona
Australian Shepherd  
GChS Limelite's Tee Off
Points: 158 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Edgar Bajona
Poodle (Standard)  
GChB Classique Ivy Lane Moonstruck
Points: 128
Best Puppy In Show
Judge: Edgar Bajona
Beauceron  
Defacto Black Diamond Ruby
Best Baby Puppy In Show
Judge: Edgar Bajona
Siberian Husky  
Nanook's Want To Play With Fire At Kannook
Best Veteran In Show
Judge: Edgar Bajona
Samoyed  
Sancha's Victoriaus Gold
Best Altered In Show
Judge: Edgar Bajona
Welsh Corgi (Pembroke)  
Spock QT Golden Maple Pancake








Group 1 - Kenneth Chuah Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   36
Group 2nd   
GCh Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   34
Group 3rd   
GCh Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   24
Group 4th   
GChS Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   23
BPIG   
Benacres Luna Lovegood
  Retriever (Labrador)   N/A
Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Puppy In Breed
Northrock's Qua Patet Orbis


Winners Dog: (1-0-1-0)
Northrock's Qua Patet Orbis

Senior Puppy Dog Class
1st Northrock's Qua Patet Orbis


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Brackenmoor Royal Finest



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 9 pts (2-1-5-2)
GChG Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
GChB Sepia Sands Of Time

Best Of Winners: (2-1-5-2)
De Lombardie To The Moon & Back

Best Puppy In Breed
De Lombardie To The Moon & Back

Select Dog
GChB Whisperfield Absolut N Perrier

Select Bitch
Ch Skypoint's Black Magic Woman


Winners Dog: (2-1-5-2)
Skypoint's Back In Black

Reserve Winners Dog
De Lombardie Harvest Moon

Senior Puppy Dog Class
1st De Lombardie Harvest Moon

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Skypoint's Back In Black


Winners Bitch: (2-1-5-2)
De Lombardie To The Moon & Back

Senior Puppy Bitch Class
1st De Lombardie To The Moon & Back

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Duenorth Tag Your It



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Duenorth Tag Your It

Open Bitch Class
1st Duenorth Tag Your It

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
GChS Sunkozi Say It Ain't Snow

Best Of Opposite Sex
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Harbourfleet's Highland Fling

Best Puppy In Breed
Harbourfleet's Highland Fling


Winners Dog: (2-2-1-2)
Fly Golden Foucault

Reserve Winners Dog
Majesty You're In My Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Fly Golden Foucault

Open Dog Class
1st Majesty You're In My Heart

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Tchesinkut's Linc To Blackwoods

Best Puppy In Breed
Benacres Luna Lovegood



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Cranbrook's Royal Hawaiian

Reserve Winners Bitch
Benacres Luna Lovegood

Junior Puppy Bitch Class
1st Benacres Luna Lovegood

12-18 Month Bitch Class
1st Cranbrook's Royal Hawaiian

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Broughall's Winner Takes All



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Dixie Blues Hey Jude

Best Of Opposite Sex
GChB Nonnies Atomic Number Six

Best Puppy In Breed
Dixie Blues Hey Jude



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dixie Blues Hey Jude

Senior Puppy Bitch Class
1st Dixie Blues Hey Jude

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Bo Duke

Select Dog
Ch Gunner Highball


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bo Duke

Open Dog Class
1st Bo Duke






Group 2 - Kenneth Chuah Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   18
Group 2nd   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   15
Group 3rd   
Ch Feinouk The Smiler
  Saluki   14
Group 4th   
Ch Foxtrot's C'est La Vie
  Rhodesian Ridgeback   11
BPIG    Comar's Oh Me Oh My   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Elmden's Highwayman   Borzoi   0
Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pahlavi Northern Dancer



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy


4-6 Month Dog Class
1st Elmden's Highwayman


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
HeavenlyHund's Hadley

Best Puppy In Breed
HeavenlyHund's Hadley



Winners Bitch: (0-1-0-0)
HeavenlyHund's Hadley

Junior Puppy Bitch Class
1st HeavenlyHund's Hadley

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
HeavenlyHund Haughty

Best Puppy In Breed
HeavenlyHund Haughty



Winners Bitch: (0-1-0-0)
HeavenlyHund Haughty

Junior Puppy Bitch Class
1st HeavenlyHund Haughty

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Prelude's Lucy In The Sky MW



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Prelude's Lucy In The Sky MW

Open Bitch Class
1st Prelude's Lucy In The Sky MW

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Autobianchi SL

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Altadach Ariel Atom SL


Winners Dog: (1-1-1-0)
Altadach Ariel Atom SL

Open Dog Class
1st Altadach Ariel Atom SL


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Altadach Autobianchi SL

Canadian Bred Bitch Class
1st Altadach Autobianchi SL

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Three Little Birds' Follow My Heart

Select Bitch
GChB Three Little Birds' Grooving ToThe Music



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Foxtrot's C'est La Vie



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChB Feinouk The Smiler

Best Puppy In Breed
Sharwassim Ganymede

Select Dog
GChG Sirhan Madiidu Al Basari


Winners Dog: (1-0-2-0)
Sharwassim Ganymede

Senior Puppy Dog Class
1st Sharwassim Ganymede


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChS Aureate's Sweet Envie

Best Of Opposite Sex
Comar's Oh Me Oh My

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Comar's Oh Me Oh My

Best Puppy In Breed
Comar's Oh Me Oh My

Select Bitch
GCh Freckashpeng Time Waits For No One


Winners Dog: (1-1-0-2)
Comar's Oh Me Oh My

Senior Puppy Dog Class
1st Comar's Oh Me Oh My


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Freckashpeng Shantay You Stay

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Freckashpeng Shantay You Stay





Group 3 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt's Talk About Luck
  Samoyed   20
Group 2nd   
GChS Outlaws Gracie Belle V Liberator
  Doberman Pinscher   18
Group 3rd   
GChB Sendosan Naxxramas
  Akita   12
Group 4th   
Acostar's Flaming Doctor Pepper
  Portuguese Water Dog   9
BPIG   
Acostar's Flaming Doctor Pepper
  Portuguese Water Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Nanook's Want To Play With Fire At Kannook
  Siberian Husky   0
Best Veteran In Group   
Sancha's Victoriaus Gold
  Samoyed   0
Best Altered In Group    Turiya's Legend In Your Own Time   Bernese Mountain Dog   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChS Sendosan Naxxramas

Best Puppy In Breed
Marqway's Creating Chaos



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
Ch Bits Of Ritz

Best Puppy In Breed
GCh Haltonhill's Storm Warning



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Paquestone's Quinn Essential



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Paquestone's Quinn Essential

Canadian Bred Bitch Class
1st Paquestone's Quinn Essential

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Acostar's Flaming Doctor Pepper

Best Puppy In Breed
Acostar's Flaming Doctor Pepper



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Acostar's Flaming Doctor Pepper

Reserve Winners Bitch
Havenport Sexsea Queen Of Naboo

Junior Puppy Bitch Class
1st Acostar's Flaming Doctor Pepper

Open Bitch Class
1st Havenport Sexsea Queen Of Naboo

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vonwadges Material Girl

Best Puppy In Breed
Vonwadges Material Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vonwadges Material Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Vonwadges Material Girl

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck

Select Bitch
Ch Nikita's Funny Girl


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kannook Beauty In Chaos At Heska

Best Puppy In Breed
Kannook Beauty In Chaos At Heska


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kannook Beauty In Chaos At Heska

Junior Puppy Bitch Class
1st Kannook Beauty In Chaos At Heska





Group 4 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   10
Group 2nd   
Ch Northcote Child's Play
  Lakeland Terrier   7
Group 3rd   
Ch Br'er Fox Stella By Starlight
  Fox Terrier (Wire)   6
Group 4th    Dachari Casting Spells   Schnauzer (Miniature)   4
BPIG    Dolden Nina Jack's Marshal   West Highland White Terrier   N/A
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Integrity's Penelope's Song


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ravencreek Aim For A Star

Best Puppy In Breed
Ravencreek Aim For A Star



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ravencreek Aim For A Star

Reserve Winners Bitch
Baytree Devonian Fern

Junior Puppy Bitch Class
1st Baytree Devonian Fern

Senior Puppy Bitch Class
1st Ravencreek Aim For A Star

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Br'er Fox Stella By Starlight



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Br'er Fox Stella By Starlight

Open Bitch Class
1st Br'er Fox Stella By Starlight

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Child's Play



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dachari Casting Spells



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dachari Casting Spells

Open Bitch Class
1st Dachari Casting Spells

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dolden Nina Jack's Marshal

Best Of Opposite Sex
Forestfield Lil Miss Rider

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dolden Nina Jack's Marshal

Best Puppy In Breed
Dolden Nina Jack's Marshal


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dolden Nina Jack's Marshal

Senior Puppy Dog Class
1st Dolden Nina Jack's Marshal


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Forestfield Lil Miss Rider

Senior Puppy Bitch Class
1st Forestfield Lil Miss Rider





Group 5 - Kenneth Chuah Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cuddle's Dream Catcher
  Pug   21
Group 2nd   
GCh Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   17
Group 3rd   
GChS Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   16
Group 4th   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   12
BPIG   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Halcyonia Mischief's New Girl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Halcyonia Mischief's New Girl

Reserve Winners Bitch
Halcyonia Mischief In The Maples

12-18 Month Bitch Class
1st Halcyonia Mischief In The Maples

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Halcyonia Mischief's New Girl

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Cogie's Yur My Annabelle

Best Of Opposite Sex
GCh Miso Found My Courage

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Cogie's Yur My Annabelle

Open Bitch Class
1st Cogie's Yur My Annabelle

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cogie's One With The Force



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Denali's I Am Legend



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pax Mundi N Tickitbou Allblack

Best Of Opposite Sex
Navyn Beyond The Lights

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pax Mundi N Tickitbou Allblack

Best Puppy In Breed
Navyn Beyond The Lights


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Navyn Beyond The Lights

Junior Puppy Bitch Class
1st Navyn Beyond The Lights

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Ch Alura Boccalupo Goodness Gracious

Best Puppy In Breed
Maplewood's In Vogue

Select Bitch
GCh Riverport's Call The Shot



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Maplewood's In Vogue

Junior Puppy Bitch Class
1st Maplewood's In Vogue

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Lion Dor Poms Dolce Diamante

Best Of Opposite Sex
Starpom Kvins


Winners Dog: (1-0-1-1)
Century Molina Forever

12-18 Month Dog Class
1st Century Molina Forever


Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChB Cuddle's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Heroncrests Coco Chanel

Best Puppy In Breed
Hyclass Shake Your Groove Thing!

Select Dog
Ch Gryphon's Chunky Monkey



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Hyclass Shake Your Groove Thing!

Junior Puppy Bitch Class
1st Hyclass Shake Your Groove Thing!

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Oro Bello Raquel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Oro Bello Raquel

Open Bitch Class
1st Oro Bello Raquel





Group 6 - Kenneth Chuah Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   18
Group 2nd   
GCh Mardeck's The Sorcerer's Quest
  Schipperke   17
Group 3rd   
GCh Tsukime And Urajiro Prince Henry
  Shiba Inu   14
Group 4th   
Ch Karendon's A Whole Latte Love
  French Bulldog   9
BPIG   
Ch Idris Signet Shining One
  Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
DotsOn Taste The Rainbow
  Dalmatian   0
Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Pelee's Levi The Original Vintage



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen

Best Puppy In Breed
Periwrinkles After Eight



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Periwrinkles After Eight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Periwrinkles After Eight

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Southern Spots Rub Rub Rub



4-6 Month Bitch Class
1st DotsOn Taste The Rainbow

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Karendon's A Whole Latte Love

Select Bitch
Ch Le Lac's Gimme A Break



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Denali's Got 2 Gossip

Best Puppy In Breed
GCh Idris Signet Shining One



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Denali's Got 2 Gossip

12-18 Month Bitch Class
1st Denali's Got 2 Gossip

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck



Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest

Best Of Opposite Sex
Sanhedrin's Rose Berry

Select Dog
GCh Mardeck's The Magic Ingredient



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Sanhedrin's Rose Berry

Open Bitch Class
1st Sanhedrin's Rose Berry

Judge: Kenneth Chuah

Best Of Breed: 4 pts (0-0-4-1)
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Chisana Takaramono

Best Puppy In Breed
Ch Sayuki Happi Go Miyuki

Select Dog
GChS Wolfriver's Taiho Koki





Group 7 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   29
Group 2nd   
GChB Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   25
Group 3rd   
GChB Keecams Almond Joy 2E
  Miniature American Shepherd   21
Group 4th   
GCh Galheights Eli Teemu Rysy
  Bouvier des Flandres   17
BPIG   
Defacto Black Diamond Ruby
  Beauceron   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Woodland's You're Braver Than You Believe
  Australian Shepherd   0
Best Veteran In Group   
Spock QT Golden Maple Pancake
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Best Altered In Group   
Spock QT Golden Maple Pancake
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
Oracle's Draw My Heros

Best Puppy In Breed
KMK We Don't Stop Believing



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Oracle's Draw My Heros

Reserve Winners Bitch
KMK We Don't Stop Believing

Junior Puppy Bitch Class
1st KMK We Don't Stop Believing

12-18 Month Bitch Class
1st Oracle's Draw My Heros

4-6 Month Bitch Class
1st Woodland's You're Braver Than You Believe

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Defacto Black Diamond Ruby

Best Puppy In Breed
Defacto Black Diamond Ruby



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Defacto Black Diamond Ruby

Senior Puppy Bitch Class
1st Defacto Black Diamond Ruby

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chateau Blanc's The Mighty Quinn



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Galheights Eli Teemu Rysy

Best Of Opposite Sex
Galheights Fabulous Mauna Loa

Best Puppy In Breed
Galheights Fabulous Mauna Loa



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Galheights Fabulous Mauna Loa

Senior Puppy Bitch Class
1st Galheights Fabulous Mauna Loa

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh MapleMyst Lights Camera Action

Best Of Opposite Sex
Peikkovuoren Lumikide

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Maplemyst's Legendary Adventure


Winners Dog: (2-2-0-1)
Peikkovuoren Lumikide

Reserve Winners Dog
Maplemyst Chasing Waves In Fundy

12-18 Month Dog Class
1st Maplemyst Chasing Waves In Fundy

Open Dog Class
1st Peikkovuoren Lumikide

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB V The Vom Trienzbachtal

Best Of Opposite Sex
Sanhedrin's Charcoal Inverness

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Almar Camareigh Trinidad

Select Dog
Ch Quinto Von Jadsville


Winners Dog: (1-2-2-0)
Almar Camareigh Trinidad

Open Dog Class
1st Almar Camareigh Trinidad


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Sanhedrin's Charcoal Inverness

Reserve Winners Bitch
Zoe Vom Burgimwald

Open Bitch Class
1st Sanhedrin's Charcoal Inverness
2nd Zoe Vom Burgimwald

4-6 Month Bitch Class
1st Emma Vom Burgimwald

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
GChS Keecams Almond Joy 2E

Best Of Opposite Sex
Pinewood's Cowboy Casanova

Best Puppy In Breed
Pinewood's Cowboy Casanova

Select Bitch
GChB Hilltop's Whiskey On The Rox At Pinewood


Winners Dog: (1-0-0-3)
Pinewood's Cowboy Casanova

Senior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Cowboy Casanova


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valhasar Kyon Sigrunn Perle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valhasar Kyon Sigrunn Perle

Open Bitch Class
1st Valhasar Kyon Sigrunn Perle

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Onawhim's Country Road To TLC

Best Of Winners: (0-1-1-1)
Laureate Frangipane

Best Puppy In Breed
Laureate Frangipane


Winners Dog: (0-1-1-1)
Onawhim's Country Road To TLC

Reserve Winners Dog
Laureate Titanium

Junior Puppy Dog Class
1st Laureate Titanium

Open Dog Class
1st Onawhim's Country Road To TLC


Winners Bitch: (0-1-1-1)
Laureate Frangipane

Junior Puppy Bitch Class
1st Laureate Frangipane

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dom Corgi Chorizo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dom Corgi Chorizo

12-18 Month Bitch Class
1st Dom Corgi Chorizo

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-1)
GChB Curig FaerieTale Highland Heir

Best Of Opposite Sex
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By