Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga
Monday, May 20, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Multi Select BISS / AM. CH. / CAN. CH. Ostara's Double Action Cammcastle
"Fitz"
Owner: Suzan Guynn
Breeder: Suzan Guynn & Davis Hahn
Presented by: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Irene Latchford
Cavalier King Charles Spaniel  
Ch Fields Edge Casey Jones
Points: 185 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Irene Latchford
Portuguese Water Dog  
GChG Marinella's The Thunder Rolls
Points: 159
Best Puppy In Show
Judge: Irene Latchford
Shetland Sheepdog   Entourage Homespun Rich Reward
Best Baby Puppy In Show
Judge: Irene Latchford
Rat Terrier  
Andado's Flying Away With Bea








Group 1 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cajun's Louisiana Christmas Day
  Spaniel (Clumber)   26
Group 2nd   
GChS Treebeard's Open The Pod Doors
  Barbet   25
Group 3rd   
Ch Blackgem's Chasing The Dream
  Spaniel (American Cocker)   21
Group 4th   Ch Pine Grove Point Hard To Handle   Griffon (Wire-Haired Pointing)   20
BPIG   
Ch Blackgem's Chasing The Dream
  Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Anatidae's Run Like A Feather In The Wind
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Ch Imhotep MC De La Vieillegarde

Select Dog
GCh Patronum Circumrota Parzival First To The Key


Winners Dog: (1-0-2-1)
Douxbarbu King Miles

Open Dog Class
1st Douxbarbu King Miles



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Pine Grove Point Hard To Handle

Best Of Opposite Sex
Ch Pine Grove's Golden Girl At Last

Select Dog
GChB DuValin Quartz



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Whiskeytown Lights On Broadway

12-18 Month Bitch Class
1st Whiskeytown Lights On Broadway


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 6 pts (3-1-2-1)
Ch Norsehaven Ossian Maccool

Best Of Opposite Sex
Ch Gowrielea's Flourish

Best Of Winners: (3-1-2-1)
Majesty The Best Is Yet To Come

Best Puppy In Breed
Majesty The Best Is Yet To Come

Select Dog
Ch Sunkozi In Through The Out Door


Winners Bitch: (3-1-2-1)
Mesoka Le Vent Doux Alizé

Senior Puppy Bitch Class
1st Mesoka Le Vent Doux Alizé

4-6 Month Bitch Class
1st Sunkozi Once Upon A Time


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kriscoland's Jitter Bug



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kriscoland's Jitter Bug

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kriscoland's Jitter Bug


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Blackgem's Chasing The Dream

Best Puppy In Breed
Ch Blackgem's Chasing The Dream




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cajun's Louisiana Christmas Day




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Leon De L'Amadis

Best Of Opposite Sex
Miss Stella Delamadis Des Appalaches

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Hermes d'Arthemis

Best Puppy In Breed
Hermes d'Arthemis

Select Dog
GCh Antares Dit Helios des Deux Rives


Winners Dog: (1-1-2-0)
Hermes d'Arthemis

Junior Puppy Dog Class
1st Hermes d'Arthemis


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Miss Stella Delamadis Des Appalaches

12-18 Month Bitch Class
1st Miss Stella Delamadis Des Appalaches


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
GCh Cazaway Enchantress Of Woods

Best Of Opposite Sex
Cazaway Dreams Of Life



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   17
Group 2nd   
Starfire's A Star Is Rising
  Azawakh   16
Group 3rd   
GCh Aziza's High Roller By Presidio
  Rhodesian Ridgeback   15
Group 4th   
GCh Zoldmali Simba
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   13
BPIG   
Starfire's A Star Is Rising
  Azawakh   N/A
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Starfire's A Star Is Rising

Best Puppy In Breed
Starfire's A Star Is Rising


Winners Dog: (1-0-0-0)
Starfire's A Star Is Rising

Junior Puppy Dog Class
1st Starfire's A Star Is Rising



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Martita De La Casa Failin

Best Puppy In Breed
Martita De La Casa Failin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Martita De La Casa Failin

Junior Puppy Bitch Class
1st Martita De La Casa Failin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Best Puppy In Breed
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Senior Puppy Dog Class
1st Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Zoldmali Simba

Best Of Opposite Sex
Pageska's Zoldmali Whisper

Best Puppy In Breed
Pageska's Zoldmali Whisper

Select Dog
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Pageska's Zoldmali Whisper

Senior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Zoldmali Whisper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Granvalero's Light Up The Sky SL

Best Puppy In Breed
Granvalero's The Power Of Love SL



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Granvalero's The Power Of Love SL

Junior Puppy Bitch Class
1st Granvalero's The Power Of Love SL


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Unbridled Smashing Pumpkins


Winners Dog: (1-0-0-0)
Unbridled Smashing Pumpkins

12-18 Month Dog Class
1st Unbridled Smashing Pumpkins



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kalkinny Music Of The Night By Shrek



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations

Select Dog
GCh Conestoga & Crossroads Family Tradition




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Aziza's High Roller By Presidio

Best Puppy In Breed
Nashira's Duke Of RidgePeak


Winners Dog: (1-0-1-0)
Nashira's Duke Of RidgePeak

Junior Puppy Dog Class
1st Nashira's Duke Of RidgePeak



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Freckashpeng I Put A Spell On You

Best Of Opposite Sex
Freckashpeng I Am Banksy

Best Puppy In Breed
Ch Freckashpeng I Put A Spell On You


Winners Dog: (1-0-0-1)
Freckashpeng I Am Banksy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Freckashpeng I Am Banksy



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   28
Group 2nd   
Ch Hi-Air Lockheed Vega
  Great Dane   25
Group 3rd   
Ch Snowpaw's Noel Is Hygge
  Bernese Mountain Dog   23
Group 4th   
GChB Serdess Merlin With First Klas
  Akita   20
BPIG   
Nikita's Georgy Girl
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Astablak's Cuts Like A Knife   Siberian Husky   0
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Serdess Merlin With First Klas




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Tonomi's Strange Magic

Best Of Opposite Sex
Tonomi's Dancing In The Moonlight



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Snowpaw's Noel Is Hygge

Best Of Opposite Sex
Ch Dudswelriver The Girl Is Mine



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
GChB Tybrushe's Down By The River

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Duclocher's Her Name Is Lola She Is A Showgirl

Best Puppy In Breed
Duclocher's Her Name Is Lola She Is A Showgirl


Winners Dog: (1-1-1-1)
Duclocher's Who's The Dark Knight

Junior Puppy Dog Class
1st Duclocher's Who's The Dark Knight


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Banstock What Is It All About Alfie



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 7 pts (1-2-2-3)
GCh Gatehouse Forty Creek V Arete

Best Of Opposite Sex
Ch Angeldream The Bicth Is Back

Best Of Winners: (1-2-2-3)
Themiscyra's Gift Of The Vanir

Best Puppy In Breed
Ch Holmrun's Last Call

Select Dog
Ch Holmrun's Last Call

Select Bitch
Ch Vision Gem Of The Heart


Winners Dog: (1-2-2-3)
Themiscyra's Gift Of The Vanir

12-18 Month Dog Class
1st Themiscyra's Gift Of The Vanir


Winners Bitch: (1-2-2-3)
Themiscyra's Thorduna

Reserve Winners Bitch
Cresswell's High Octane

Junior Puppy Bitch Class
1st Cresswell's High Octane

12-18 Month Bitch Class
1st Themiscyra's Thorduna


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Hi-Air Lockheed Vega



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Hi-Air Lockheed Cheyenne

Open Bitch Class
1st Hi-Air Lockheed Cheyenne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

Best Puppy In Breed
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Penny Lanes Water Lily At Rarjo MacDuff

Select Dog
GChB Seabury Vulcan Cool Shades



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ostara's Double Action Cammcastle




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Nikita Perle Rose

Best Puppy In Breed
Nikita's Georgy Girl



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Nikita's Georgy Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikita's Georgy Girl


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Astablak's Leia


4-6 Month Dog Class
1st Astablak's Cuts Like A Knife



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Touch Star De Moonjack
  Russell Terrier   7
Group 2nd   
Ch Rockledge Mr. Watson Of Griffintown
  Irish Terrier   6
Group 3rd   
Ch Maiha Yas Queen
  Schnauzer (Miniature)   5
Group 4th   
Ch Szulik's Solid Rocky
  Manchester Terrier   3
BPIG No Entry
Best Baby Puppy In Group   
Andado's Flying Away With Bea
  Rat Terrier   0
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rockledge Mr. Watson Of Griffintown




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szulik's Solid Rocky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch SeptiemeCiel Buen Camino

Best Of Opposite Sex
Caudlewood Move With Gladice

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Caudlewood Move With Gladice


Winners Dog: (1-1-1-0)
Dobaella's Lennox At Duclocher

12-18 Month Dog Class
1st Dobaella's Lennox At Duclocher


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Caudlewood Move With Gladice

Open Bitch Class
1st Caudlewood Move With Gladice


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Andado's Flying Away With Bea


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Touch Star De Moonjack


Winners Dog: (1-0-0-0)
Touch Star De Moonjack

Open Dog Class
1st Touch Star De Moonjack



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Maiha Yas Queen

Select Bitch
Ch Lemontvallois-Debessiere Yuki




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fields Edge Casey Jones
  Cavalier King Charles Spaniel   25
Group 2nd   
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore
  Pomeranian   18
Group 3rd   GCh Sir Kobi de Joyeux Coton   Coton De Tulear   17
Group 4th   
Ch Depasquiet That's The Way It Is
  Yorkshire Terrier   16
BPIG   
Falconcrest Mischievious Boy At Banquise
  Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Pure Passion Diyana Princess Of Hope @ Babylove

Best Of Opposite Sex
Billy-Bee Des Biewers Du Lac

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Babylove Simply Striking

Best Puppy In Breed
Babylove Simply Striking


Winners Dog: (1-1-0-1)
Billy-Bee Des Biewers Du Lac

Open Dog Class
1st Billy-Bee Des Biewers Du Lac


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Babylove Simply Striking

Senior Puppy Bitch Class
1st Babylove Simply Striking


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh BCBG N MC Mystic




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mushu One Step At The Time



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mushu One Step At The Time

Open Bitch Class
1st Mushu One Step At The Time


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sir Kobi de Joyeux Coton




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Weylinmarsh's Northern Lights

Best Of Opposite Sex
Amyla's Pot Of Gold

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Amyla's Mister It's Five O'Clock Somewhere

Best Puppy In Breed
Ch Weylinmarsh's Northern Lights


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Amyla's Pot Of Gold

12-18 Month Bitch Class
1st Amyla's Pot Of Gold


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Belina Woz De La Chevrotiere

Best Of Opposite Sex
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Best Puppy In Breed
Nubiad Nil Under Monarque Wings


Winners Dog: (1-1-0-1)
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Senior Puppy Dog Class
1st Nubiad Nil Under Monarque Wings


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Triskell Juliette 2e

Senior Puppy Bitch Class
1st Triskell Juliette 2e


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Romiche Legacy To Lionking




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hillwood Dassin Foxmore Kobe


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hillwood Dassin Foxmore Kobe

Open Dog Class
1st Hillwood Dassin Foxmore Kobe



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Heubergs Dyson Of Ember




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Depasquiet That's The Way It Is

Best Of Opposite Sex
Shelby Paradise Island Bali


Winners Dog: (1-0-0-1)
Shelby Paradise Island Bali

Open Dog Class
1st Shelby Paradise Island Bali



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   28
Group 2nd   
Ch Ridgeside Rolling In Style
  Poodle (Standard)   27
Group 3rd   
GChB Okami Go Kitanoarashi
  Japanese Akita   22
Group 4th   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   20
BPIG   
Ch Ridgeside Rolling In Style
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Last Samurai Takeko At Lil'Rascals
  Shiba Inu   0
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Siosalach's Slayer Of Monsters




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Shenandal's Optimism And Joy

Best Of Opposite Sex
Croata Dals Picolo


Winners Dog: (1-0-0-1)
Croata Dals Picolo

Open Dog Class
1st Croata Dals Picolo



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Masino's Dirt Devil

Best Of Opposite Sex
GChB Masino's Petite Demone!

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Masino's Attache Ta Tuque


Winners Dog: (1-1-1-1)
Masino's Plein La Vue

12-18 Month Dog Class
1st Masino's Plein La Vue


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Masino's Attache Ta Tuque

12-18 Month Bitch Class
1st Masino's Attache Ta Tuque


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Okami Go Kitanoarashi

Best Of Opposite Sex
Naruhito Go Di Bordakitainu Kensha Yuugensou


4-6 Month Bitch Class
1st Inukata No Shiroi Kokoro


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Claudia Sumbarsky Pramen

Best Puppy In Breed
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Claudia Sumbarsky Pramen

Reserve Winners Bitch
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge's Free Spirit At Inukshuk

12-18 Month Bitch Class
1st Claudia Sumbarsky Pramen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Ch Ridgeside Rolling In Style

Best Of Opposite Sex
Opus' Ez On Mee

Best Puppy In Breed
Ch Ridgeside Rolling In Style

Select Dog
GCh Ridgeside Lakeridge Walk Of Fame At Tatyana



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Opus' Ez On Mee

Reserve Winners Bitch
Ridgeside Uptown Girl At Tatyana

Junior Puppy Bitch Class
1st Ridgeside Uptown Girl At Tatyana
2nd Ridgeside Always In Style On Broadway

12-18 Month Bitch Class
1st Opus' Ez On Mee


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 6 pts (3-1-0-3)
GChG Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Urajiro's Little Red Dragon

Best Of Winners: (3-1-0-3)
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

Best Puppy In Breed
GCh Timberfox's Live My Barbie Dreams

Select Bitch
GCh Timberfox's Live My Barbie Dreams


Winners Bitch: (3-1-0-3)
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

12-18 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

4-6 Month Bitch Class
1st Last Samurai Takeko At Lil'Rascals


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Irene Latchford Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   48
Group 2nd   
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello
  Bearded Collie   46
Group 3rd    Defacto Golden Buzer Hondo   Beauceron   42
Group 4th   
Ch Asset's An Element Of Chance
  Border Collie   40
BPIG    Entourage Homespun Rich Reward   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cadwyn Country Queen
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Byeyo's She's Got The Look

Best Puppy In Breed
Byeyo's She's Got The Look



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Byeyo's She's Got The Look

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's She's Got The Look


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 5 pts (0-4-0-2)
Ch Mast-R Sooner Or Later

Best Puppy In Breed
Northside She's Everything You Desire

Select Bitch
Ch Woodland's Here's To Never Growing Up



Winners Bitch: (0-4-0-2)
Ultra Top Modele des Reves d'Opaline

Reserve Winners Bitch
Northside She's Everything You Desire

Junior Puppy Bitch Class
1st Northside She's Everything You Desire

Senior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise In A Fantasy World

12-18 Month Bitch Class
1st Ultra Top Modele des Reves d'Opaline

Open Bitch Class
1st Jolifilo Me N You Forever


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello

Best Of Opposite Sex
Dovmars Best Reviews

Best Puppy In Breed
Sweetwater's Abbeyroad One More Ribbon


Winners Dog: (2-0-0-2)
Dovmars Best Reviews

Reserve Winners Dog
Sweetwater's Abbeyroad One More Ribbon

Senior Puppy Dog Class
1st Sweetwater's Abbeyroad One More Ribbon

Open Dog Class
1st Dovmars Best Reviews



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Defacto Golden Buzer Hondo

Best Of Opposite Sex
Ch Defacto Purple Cristal Nova


Winners Dog: (1-0-0-1)
Defacto Golden Buzer Hondo

Open Dog Class
1st Defacto Golden Buzer Hondo



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Chancerys Deja Vu At LegendeNoire



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Asset's An Element Of Chance

Best Of Opposite Sex
Ch Showtime Arizona Night Of The Stars




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Galheights Great Canadian Rockies



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Best Of Opposite Sex
Silverblu Ginlor Got A Crackerjack

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Best Puppy In Breed
Silverblu Melodaly Brooklyn


Winners Dog: (1-3-0-0)
Silverblu Ginlor Got A Crackerjack

Junior Puppy Dog Class
1st Silverblu Ginlor Got A Crackerjack


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Reserve Winners Bitch
Chippenhook's Gold Dust

Junior Puppy Bitch Class
1st Silverblu Melodaly Brooklyn

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chippenhook's Gold Dust

Open Bitch Class
1st Cove Run's She's Like The Wind


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Eliseberg Marge Dragon's Dream




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire

Best Of Opposite Sex
Ch Chenard Mademoiselle Lotus




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
Ch Homespun Entourage Frizzante

Best Of Opposite Sex
Entourage Homespun Rich Reward

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Entourage Homespun Rich Reward

Best Puppy In Breed
Entourage Homespun Rich Reward

Select Bitch
Ch Melodaly Tourmaline


Winners Dog: (1-3-0-2)
Entourage Homespun Rich Reward

Junior Puppy Dog Class
1st Entourage Homespun Rich Reward


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Divine My Heart Belongs To You

Reserve Winners Bitch
Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Senior Puppy Bitch Class
1st Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Divine My Heart Belongs To You

Open Bitch Class
1st Eldee Mamzelle At Kendale


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Irene Latchford

Best Of Breed: 9 pts (3-3-2-2)
GCh Loveshine China I Was Around

Best Of Opposite Sex
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Of Winners: (3-3-2-2)
Viktoria Secret Faier Stalker

Best Puppy In Breed
Capriccio Astoria Flying Dutchman

Select Dog
GCh Cadwyn Mighty Memories

Select Bitch
Ch Velvet Queen Faier Stalker


Winners Bitch: (3-3-2-2)
Viktoria Secret Faier Stalker

Reserve Winners Bitch
Queenly's Secret Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Queenly's Secret Star

Open Bitch Class
1st Viktoria Secret Faier Stalker
2nd Golden Road My Funny Valentine

4-6 Month Bitch Class
1st Cadwyn Country Queen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By