Ottawa Kennel Club
Saturday, May 28, 2022 - Show-3



Related Results

Conformation

Friday, May 27 (Show-1)
Friday, May 27 (Show-2)
Saturday, May 28 (Show-3)
Saturday, May 28 (Show-4)
Sunday, May 29 (Show-5)



Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am/Can Ch Cammcastle’s Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Cheryl Paterson
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 164 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Cheryl Paterson
West Highland White Terrier  
GChS Skyehigh's Video Game
Points: 128
Best Puppy In Show
Judge: Cheryl Paterson
French Bulldog  
Ch Karendon's At Last








Group 1 - Leslie Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   35
Group 2nd   
Ch Nonnies Atomic Number Six
  Spaniel (English Cocker)   34
Group 3rd   Ch Etadoro Ambertru's Bruichladdich   Retriever (Golden)   33
Group 4th   
Broughall's Run For Carnations
  Setter (English)   25
BPIG   
De Lombardie To The Moon & Back
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Sepia Sands Of Time

Best Puppy In Breed
De Lombardie To The Moon & Back



Winners Bitch: (0-1-0-1)
De Lombardie To The Moon & Back

Senior Puppy Bitch Class
1st De Lombardie To The Moon & Back

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Northwind's Big Prairie Sky

Best Of Opposite Sex
Northwind's Drifting River



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Northwind's Drifting River

Open Bitch Class
1st Northwind's Drifting River

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Risenstarr So Sit And Steyr

Best Of Opposite Sex
Ch Argon's Lady Of Shallot


Winners Dog: (1-0-0-1)
Risenstarr So Sit And Steyr

Open Dog Class
1st Risenstarr So Sit And Steyr


Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 7 pts (2-1-2-3)
Ch Etadoro Ambertru's Bruichladdich

Best Of Opposite Sex
GChS Sunkozi Say It Ain't Snow

Best Of Winners: (2-1-2-3)
Blueheron Moments To Remember

Best Puppy In Breed
Jengar's Electris

Select Dog
GCh Coppermoon Catch Me Russell

Select Bitch
GCh Grayvalley Respect


Winners Bitch: (2-1-2-3)
Jengar's Electris

Junior Puppy Bitch Class
1st Jengar's Electris

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Mooselake's Power Play

Best Of Opposite Sex
Labradale's Ebony Storm

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Mooselake's Power Play


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Labradale's Ebony Storm

Reserve Winners Bitch
Hunterleigh Mitzi

12-18 Month Bitch Class
1st Hunterleigh Mitzi

Open Bitch Class
1st Labradale's Ebony Storm

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Madriver's Dancing In The Blue Twilight

Best Puppy In Breed
Madriver's Dancing In The Blue Twilight


Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Broughall's Run For Carnations

Best Of Opposite Sex
Ch Broughall's Winner Takes All



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Broughall's Run For Carnations

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Broughall's Run For Carnations

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Harbinger's Just For The Record

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Jewel In The Crowne

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Harbinger's Just For The Record

Best Puppy In Breed
Harbinger's Just For The Record


Winners Dog: (1-1-0-0)
Harbinger's Just For The Record

Senior Puppy Dog Class
1st Harbinger's Just For The Record


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Harbinger's Jewel In The Crowne

Senior Puppy Bitch Class
1st Harbinger's Jewel In The Crowne

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kenshire What Lola Wants



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kenshire What Lola Wants

12-18 Month Bitch Class
1st Kenshire What Lola Wants

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Carannagh's Mairead



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Carannagh's Mairead

12-18 Month Bitch Class
1st Carannagh's Mairead

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Nonnies Atomic Number Six



Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Wyldkatz Viking Pride Of Pemberley

Best Of Opposite Sex
GChB Pemberley's Moonlight Huntress

Best Puppy In Breed
Pemberley's Charmed By Moonlight



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Pemberley's Charmed By Moonlight

Senior Puppy Bitch Class
1st Pemberley's Charmed By Moonlight

Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Leslie Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Gunner Highball

Best Of Opposite Sex
Braemarsrose Pocket Full Of Posey

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Braemarsrose Pocket Full Of Posey


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bo Duke

Open Dog Class
1st Bo Duke





Group 2 - Cheryl Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pahlavi Northern Dancer
  Afghan Hound   19
Group 2nd    Mountainridge's Uluzambezi   Rhodesian Ridgeback   17
Group 3rd   
GCh Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   16
Group 4th   
Ch Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   15
BPIG    Sardula Lotus Elise   Afghan Hound   N/A
Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Pahlavi Northern Dancer

Best Of Opposite Sex
Sardula Lotus Elise

Best Puppy In Breed
Sardula Lotus Elise



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sardula Lotus Elise

Junior Puppy Bitch Class
1st Sardula Lotus Elise

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bushwacker Jagged Little Frill



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Branston Trajam Onestep Beyond

Best Of Opposite Sex
GCh Curtisfarms Taybro Juliet

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Shillington Curtisfarms Chanel

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Freckashpeng Vaughn Rurik



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Egbar's Yippie Ki Yay


Winners Dog: (1-0-0-0)
Egbar's Yippie Ki Yay

Open Dog Class
1st Egbar's Yippie Ki Yay


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sweetwire's Whisky Make It A Double SW

Best Puppy In Breed
Sweetwire's Whisky Make It A Double SW


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Laislinn I Want To Break Free


Winners Dog: (1-0-0-0)
Laislinn I Want To Break Free

12-18 Month Dog Class
1st Laislinn I Want To Break Free


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mountainridge's Uluzambezi



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mountainridge's Uluzambezi

Open Bitch Class
1st Mountainridge's Uluzambezi

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Best Of Opposite Sex
Feinouk Belle Starr

Select Dog
GChB Feinouk The Smiler



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Feinouk Belle Starr

12-18 Month Bitch Class
1st Feinouk Belle Starr

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Freckashpeng Time Waits For No One

Best Puppy In Breed
Freckashpeng Time Waits For No One



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Freckashpeng Time Waits For No One

Reserve Winners Bitch
Clandara's Just Like Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Freckashpeng Time Waits For No One

Open Bitch Class
1st Clandara's Just Like Fire





Group 3 - Cheryl Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   40
Group 2nd   
Ch Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   35
Group 3rd   
Ch Sherakan's I Want It All
  Siberian Husky   34
Group 4th   
GCh Mystery Keeper Iz Teremka
  Black Russian Terrier   29
BPIG   
Ch Nevar Supersonic Devil's Starr v Sioul
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Gorby Gustav Ze Zahradeckych Luk


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Mystery Keeper Iz Teremka

Best Of Opposite Sex
GChB Honey Of Cream Iz Teremka



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Barentsnight Thunder In Paradise

Reserve Winners Bitch
Barentsnight Whisper In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Barentsnight Whisper In The Dark

Open Bitch Class
1st Barentsnight Thunder In Paradise

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Xelascon Harbinger Of Hope


Winners Dog: (1-0-1-0)
Livin's Ring Of Fire

Open Dog Class
1st Livin's Ring Of Fire


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Majestic Black Magic

Best Puppy In Breed
Mallaig's Moves Like Mick Jagger


Winners Dog: (2-0-0-0)
Majestic Black Magic

Reserve Winners Dog
Mallaig's Moves Like Mick Jagger

Junior Puppy Dog Class
1st Mallaig's Moves Like Mick Jagger

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Majestic Black Magic


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Takaanis Miracle Of Pride Rock


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Paquestone's Quinn Essential

Best Puppy In Breed
Paquestone's Quinn Essential



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Paquestone's Quinn Essential

Senior Puppy Bitch Class
1st Paquestone's Quinn Essential

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 10 pts (2-5-1-3)
GCh Northernpaws Chewbacca Of Knighterrant

Best Of Opposite Sex
GCh Northernpaws Cali Lady Ginger For Divon

Best Of Winners: (2-5-1-3)
Knighterrant's Maximus Under The Radar

Best Puppy In Breed
Divonacre's Her Majesty Macie

Select Bitch
GCh Northernpaws Claudie


Winners Bitch: (2-5-1-3)
Komorebi Laughter Is Timeless

Reserve Winners Bitch
Julia Dream Debra-Damo

Junior Puppy Bitch Class
1st Divonacre's Her Majesty Macie

Canadian Bred Bitch Class
1st Komorebi Laughter Is Timeless
2nd Northernpaws Lasairfhiona Grainne

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Northernpaws Lolita

Open Bitch Class
1st Julia Dream Debra-Damo

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Fado's Estrelaleal Rei



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Komorebi's A Diamond In The Ruff


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lasquite's Greatest Showman

Open Dog Class
1st Lasquite's Greatest Showman


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Big Bang

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Vanderbilt's Big Bang

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Big Bang


Winners Dog: (1-2-0-1)
Vanderbilt's Big Bang

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Big Bang


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Snowlegend Ethereal Diamond

Reserve Winners Bitch
Samtos's Northern Storm Viuga

12-18 Month Bitch Class
1st Snowlegend Ethereal Diamond

Open Bitch Class
1st Samtos's Northern Storm Viuga

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GCh Sherakan's I Want It All

Best Of Opposite Sex
Sherakan's Takes My Breath Away

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Sherakan's Takes My Breath Away

Best Puppy In Breed
Sherakan's Arctic Vortex

Select Dog
GCh Katana's Legends Live On


Winners Dog: (1-1-3-0)
Sherakan's Arctic Vortex

Senior Puppy Dog Class
1st Sherakan's Arctic Vortex


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Sherakan's Takes My Breath Away

Open Bitch Class
1st Sherakan's Takes My Breath Away





Group 4 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   7
Group 2nd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   6
Group 3rd   
GCh Keepsake Boreal Victorious
  Soft-Coated Wheaten Terrier   4
Group 4th   
Ch Chess Risky Business
  Scottish Terrier   3
BPIG    Baytree Devonian Fern   Border Terrier   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Baytree Devonian Fern

Best Puppy In Breed
Baytree Devonian Fern



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Baytree Devonian Fern

Junior Puppy Bitch Class
1st Baytree Devonian Fern

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wire Fire Phoenix


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wire Fire Phoenix

12-18 Month Dog Class
1st Wire Fire Phoenix


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Silvershadow Something Special



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Silvershadow Something Special

Reserve Winners Bitch
Silvershadow Talia At Tuxntails

12-18 Month Bitch Class
1st Silvershadow Something Special

Open Bitch Class
1st Silvershadow Talia At Tuxntails

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Chess Risky Business



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Keepsake Boreal Victorious



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Pegase du Domaine de Polana
  Coton De Tulear   12
Group 2nd    Bayside's Prince Louis At McLean   Toy Manchester Terrier   9
Group 3rd   
Ch Amy House Steinbruck Victorious
  Pug   8
Group 4th   
Circlecity Valentino
  English Toy Spaniel   6
BPIG    Falconcrest Flamenco Windancer   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Falconcrest Flamenco Windancer

Best Puppy In Breed
Falconcrest Flamenco Windancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Falconcrest Flamenco Windancer

Junior Puppy Bitch Class
1st Falconcrest Flamenco Windancer

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Miso Miss Pitch

Best Puppy In Breed
Miso Miss Pitch



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Miso Miss Pitch

Senior Puppy Bitch Class
1st Miso Miss Pitch

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
Ch Cotondeneige Elsa d'Arendelle



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Cotondeneige Diane Benaroch

12-18 Month Bitch Class
1st Cotondeneige Diane Benaroch

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Circlecity Valentino


Winners Dog: (1-0-0-0)
Circlecity Valentino

Open Dog Class
1st Circlecity Valentino


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pax Mundi N Tickitbou Allblack


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Riverport's Call The Shot

Best Of Opposite Sex
Riverport's Jump Shot

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Riverport's Call The Shot


Winners Dog: (1-1-0-0)
Riverport's Jump Shot

Open Dog Class
1st Riverport's Jump Shot


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Riverport's Call The Shot

Open Bitch Class
1st Riverport's Call The Shot

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans



Winners Bitch: (0-1-0-0)
JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans

12-18 Month Bitch Class
1st JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Amy House Steinbruck Victorious

Select Bitch
GCh Gryphon's Over The Rainbow



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bayside's Prince Louis At McLean






Group 6 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Siosalach's Slayer Of Monsters
  Chinese Shar-Pei   15
Group 2nd   
Ch Karendon's At Last
  French Bulldog   14
Group 3rd   
GCh Hallmark's Shantay You Stay
  Dalmatian   11
Group 4th   
Lakeridge Spending It In Again At Ridgeside
  Poodle (Standard)   8
BPIG   
Ch Karendon's At Last
  French Bulldog   N/A
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pelee's Levi The Original Vintage


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Siosalach's Slayer Of Monsters



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal

Best Of Opposite Sex
Dragonslayer Tai's Red Sonya

Select Dog
GCh Rio's Sherlock Bones



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Dragonslayer Tai's Red Sonya

Canadian Bred Bitch Class
1st Dragonslayer Tai's Red Sonya

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GChB Hallmark's Shantay You Stay

Select Bitch
GCh DotsOn Wingardium Leviosa



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Karendon's At Last

Best Of Opposite Sex
Karendon's Unforgettabull

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Karendon's Unforgettabull

Best Puppy In Breed
Ch Karendon's At Last


Winners Dog: (1-1-0-1)
Karendon's Unforgettabull

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Karendon's Unforgettabull


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Karendon's Brise De Mer At Masino

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karendon's Brise De Mer At Masino

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Masada's Lord Banting Of Rock Island

Best Puppy In Breed
Ch Masada's Lord Banting Of Rock Island



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Idris Signet Shining One

Best Puppy In Breed
Idris Signet Shining One



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Idris Signet Shining One

Reserve Winners Bitch
Signet Key To My Heart

Senior Puppy Bitch Class
1st Idris Signet Shining One

Canadian Bred Bitch Class
1st Signet Key To My Heart

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lakeridge Spending It In Again At Ridgeside

Best Of Opposite Sex
Fashionably Late To Gala

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lakeridge Spending It In Again At Ridgeside

Best Puppy In Breed
Lakeridge Spending It In Again At Ridgeside


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Fashionably Late To Gala

Open Bitch Class
1st Fashionably Late To Gala



Group 7 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   30
Group 2nd   
GChS Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   29
Group 3rd    Chenard L'Extra   Old English Sheepdog   25
Group 4th   
GCh Spock La Mignonne Fille En Feu
  Welsh Corgi (Pembroke)   23
BPIG    Chenard L'Extra   Old English Sheepdog   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
Maplewind On Cloud Nine

Best Puppy In Breed
Maplewind On Cloud Nine

Select Dog
GChB Mychazo A Real Boy At Oracle



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Maplewind On Cloud Nine

Reserve Winners Bitch
Mychazo Lost In The Wood

Senior Puppy Bitch Class
1st Maplewind On Cloud Nine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mychazo Lost In The Wood

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Moonstone C'mon Son

Best Of Opposite Sex
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello


Winners Dog: (1-0-0-1)
Moonstone C'mon Son

Open Dog Class
1st Moonstone C'mon Son


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Velane du Chemin des Sorcieres

Best Puppy In Breed
Delapagaille Future Jewel O'Bellsha



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Delapagaille Future Jewel O'Bellsha

Junior Puppy Bitch Class
1st Delapagaille Future Jewel O'Bellsha

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Charvell's Solar Vision

Best Of Opposite Sex
Blueharvest Gracefuls Hey Hey

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Charvell's Solar Vision

Best Puppy In Breed
Charvell's Solar Vision


Winners Dog: (1-1-0-0)
Charvell's Solar Vision

Junior Puppy Dog Class
1st Charvell's Solar Vision


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Blueharvest Gracefuls Hey Hey

Open Bitch Class
1st Blueharvest Gracefuls Hey Hey

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Travler's Hold Me Close At Nationview


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh MapleMyst Building A Mystery

Best Of Opposite Sex
MapleMyst Lights Camera Action


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Opposite Sex
Hellwigg's Mystik Drachen V Sablehill


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
Milldamcreek Followme To The Rosebud

Best Of Opposite Sex
GChB Follow Me Must Have Been Love

Best Puppy In Breed
Milldamcreek Followme To The Rosebud

Select Bitch
GChS Keecams Almond Joy 2E



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Milldamcreek Followme To The Rosebud

Reserve Winners Bitch
Follow Me Keecam Wish Upon A Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Milldamcreek Followme To The Rosebud

Canadian Bred Bitch Class
1st Follow Me Keecam Wish Upon A Star

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Chenard L'Extra

Best Of Opposite Sex
Chenard L'Unique Winnie

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Chenard L'Extra

Best Puppy In Breed
Chenard L'Extra


Winners Dog: (1-1-0-0)
Chenard L'Extra

Senior Puppy Dog Class
1st Chenard L'Extra


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chenard L'Unique Winnie

Open Bitch Class
1st Chenard L'Unique Winnie

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Khartum Callisto At Riverspell



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Khartum Callisto At Riverspell

Open Bitch Class
1st Khartum Callisto At Riverspell

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Of Opposite Sex
Cadwyn Sail The Moon

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Cadwyn Sail The Moon

Best Puppy In Breed
Capriccio's Spirit In The Spotlight


Winners Dog: (2-2-0-1)
Cadwyn Sail The Moon

Reserve Winners Dog
Cymry Midnight Wanderer

Junior Puppy Dog Class
1st Cymry Midnight Wanderer

Canadian Bred Dog Class
1st Cadwyn Sail The Moon


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Capriccio's Spirit In The Spotlight

Reserve Winners Bitch
Capriccio's Indigo Ice

Junior Puppy Bitch Class
1st Capriccio's Indigo Ice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Capriccio's Spirit In The Spotlight

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By