St. Francis Kennel & Obedience Club
Thursday, June 8, 2023



Related Results

Conformation

Thursday, June 08
Thursday, June 08 (Ltd Show - Group 5)
Friday, June 09
Friday, June 09 (Ltd Show - Retrievers)
Saturday, June 10
Saturday, June 10 (Ltd Show - Group 3)
Sunday, June 11
Sunday, June 11 (Ltd Show - Group 7)



Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am Ch. / MBIS / MRBIS Can G.CHB Cammcastle's Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Corinne Walker
Portuguese Water Dog  
GChB Marinella's The Thunder Rolls
Points: 190 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best In Show
Judge: Corinne Walker
  
Reserve Best In Show
Judge: Corinne Walker
Shiba Inu  
GChB Satika N Sunojo's Something Special
Points: 152
Reserve Best In Show
Judge: Corinne Walker
  
Best Puppy In Show
Judge: Corinne Walker
Bouvier des Flandres  
Ch Boyero Yours Forever Llama
Best Baby Puppy In Show
Judge: Corinne Walker
Bulldog   Delenclos Dealan de Tristan








Group 1 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   28
Group 2nd   
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau
  Barbet   16
Group 3rd   
GChEx Rainydaze Let Freedom Reign
  Retriever (Labrador)   13
Group 4th   
GCh Leon De L'Amadis
  Spaniel (French)   9
BPIG   
Ch Tuffntendr A Sketch Of A Little River
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Authentique Lady Juliette
  Retriever (Golden)   0
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Of Opposite Sex
Barbochos Zelda

Best Puppy In Breed
Barbochos Zelda

Select Dog
GCh Barbochos Mons



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Barbochos Zelda

Junior Puppy Bitch Class
1st Barbochos Zelda

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Rainydaze Let Freedom Reign

Best Of Opposite Sex
GCh Junipers Torch Of Light

Best Puppy In Breed
Boreal Mister Hunter


Winners Dog: (2-0-1-1)
Chablais Victor Lessard

Reserve Winners Dog
Boreal Mister Hunter

Senior Puppy Dog Class
1st Boreal Mister Hunter

Open Dog Class
1st Chablais Victor Lessard


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River

Best Puppy In Breed
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vermelho Jewel In The Sun

Best Puppy In Breed
Vermelho Jewel In The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vermelho Jewel In The Sun

Senior Puppy Bitch Class
1st Vermelho Jewel In The Sun

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Gilni's Eva Killutat

Best Puppy In Breed
Gilni's Melodie Du Bonheur


4-6 Month Dog Class
1st Gilni's Georges Du Moustaki


Winners Bitch: (0-1-0-1)
Gilni's Melodie Du Bonheur

Canadian Bred Bitch Class
1st Gilni's Melodie Du Bonheur

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Talk About Me Du Bois D'Achelles

Best Of Opposite Sex
Ch Giroflee Vive Attraction

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Talk About Me Du Bois D'Achelles

Best Puppy In Breed
Talk About Me Du Bois D'Achelles


Winners Dog: (1-1-0-1)
Talk About Me Du Bois D'Achelles

Senior Puppy Dog Class
1st Talk About Me Du Bois D'Achelles


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Emerald Abbey's Road

12-18 Month Bitch Class
1st Emerald Abbey's Road

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Segre's Time Is Relative



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Leon De L'Amadis



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sarga Spuri Spicy Szilva







Group 2 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   11
Group 2nd    Deloubelle I'm Glad You're Mine   Afghan Hound   9
Group 3rd   
GChB Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   6
Group 4th   
GCh Zoldmali Simba
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   3
BPIG   
Ch T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Deloubelle I'm Glad You're Mine

Best Of Opposite Sex
Marquis Qaidam Of Simoon

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Deloubelle I'm Glad You're Mine

Best Puppy In Breed
Marquis Qaidam Of Simoon

Select Bitch
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas


Winners Dog: (1-1-0-1)
Marquis Qaidam Of Simoon

Senior Puppy Dog Class
1st Marquis Qaidam Of Simoon


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Deloubelle I'm Glad You're Mine

12-18 Month Bitch Class
1st Deloubelle I'm Glad You're Mine

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Vanlousvir's McGee

Best Puppy In Breed
Vanlousvir's McGee


Winners Dog: (1-0-0-0)
Vanlousvir's McGee

Junior Puppy Dog Class
1st Vanlousvir's McGee


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Zoldmali Simba

Best Puppy In Breed
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Select Dog
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GCh Granvalero's Light Up The Sky SL



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Parnassus' Rising Sun At Zeni


Winners Dog: (1-0-0-0)
Parnassus' Rising Sun At Zeni

12-18 Month Dog Class
1st Parnassus' Rising Sun At Zeni


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari

Select Dog
GCh Feinouk Storm Rider







Group 3 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   37
Group 2nd   
GCh Daomori's King Of The West
  Akita   35
Group 3rd   
GChS Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   34
Group 4th   Ch Alpenspirit Light Up Life   Bernese Mountain Dog   33
BPIG   
Snowmist's Bodhi
  Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rieslin Born In Shenanigans' Land   Great Dane   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Daomori's King Of The West



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Jolydobes Liberty Lily

Best Of Opposite Sex
Ch Cybo Yvhann Marchello



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Jolydobes de A a Z Darkness Majora Miss Vixen

Reserve Winners Bitch
Morningstar Latoya

12-18 Month Bitch Class
1st Jolydobes de A a Z Darkness Majora Miss Vixen

Open Bitch Class
1st Morningstar Latoya





4-6 Month Bitch Class
1st Rieslin Born In Shenanigans' Land

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Faithful Amigo Kings Elizabeth

Best Puppy In Breed
Faithful Amigo Kings Elizabeth



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Faithful Amigo Kings Elizabeth

Junior Puppy Bitch Class
1st Faithful Amigo Kings Elizabeth

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Select Dog
Ch Pattedeau Denzel Bubba



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Nikita Nordic Sky De Nymeria

Select Bitch
GCh Rafale Fiona Princesse Petite Godzilla



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-4-0-2)
Snowmist's Bodhi

Best Of Opposite Sex
Ch Snowmist's Bardot

Best Of Winners: (1-4-0-2)
Snowmist's Bodhi

Best Puppy In Breed
Snowmist's Bodhi

Select Bitch
GCh Laskaroad's Ladinia Baila


Winners Dog: (1-4-0-2)
Snowmist's Bodhi

Senior Puppy Dog Class
1st Snowmist's Bodhi





Group 4 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment
  Fox Terrier (Wire)   8
Group 2nd   
Ch Boreal Rickard's Red
  Soft-Coated Wheaten Terrier   7
Group 3rd   
Rockledge Mr. Watson Of Griffintown
  Irish Terrier   6
Group 4th    Bandsman Chances R   Schnauzer (Miniature)   5
BPIG   
Ch Boreal Rickard's Red
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Snowvalley Armand
  Parson Russell Terrier   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Satie She Loves You Kana Haus

Best Of Opposite Sex
Ch Fairstone Margeline Maverick

Best Puppy In Breed
Satie She Loves You Kana Haus



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Satie She Loves You Kana Haus

Reserve Winners Bitch
Kana Haus Something's Gotta Give

Junior Puppy Bitch Class
1st Kana Haus Something's Gotta Give

Senior Puppy Bitch Class
1st Satie She Loves You Kana Haus

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fanfare Quite The Catch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fanfare Quite The Catch

Open Dog Class
1st Fanfare Quite The Catch


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Clanlilly's Holly Golightly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Clanlilly's Holly Golightly

Open Bitch Class
1st Clanlilly's Holly Golightly

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rockledge Mr. Watson Of Griffintown





4-6 Month Dog Class
1st Snowvalley Armand


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bandsman Chances R

Best Puppy In Breed
Bandsman Chances R



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bandsman Chances R

Open Bitch Class
1st Bandsman Chances R

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Boreal Rickard's Red

Best Puppy In Breed
GCh Boreal Rickard's Red







Group 5 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
Cottage Accio!'s Howl At The Moon
  English Toy Spaniel   32
Group 2nd   
Ch Mightymites Scooter
  Miniature Pinscher   30
Group 3rd   
Ch Giroflee Stan Laurel
  Pomeranian   28
Group 4th    That's An Escapade At Amyla   Havanese   27
BPIG    That's An Escapade At Amyla   Havanese   N/A



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Dahlia Nane Biewer Du Bonheur

Canadian Bred Bitch Class
1st Dahlia Nane Biewer Du Bonheur

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Ton Histoire Unuque Du Clis De Larpege

Best Of Opposite Sex
Mabinie Raya La Bien Aime Uniq

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Ton Histoire Unuque Du Clis De Larpege

Best Puppy In Breed
Ton Histoire Unuque Du Clis De Larpege


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Mabinie Raya La Bien Aime Uniq

Reserve Winners Bitch
FleurDeLys Etiquette At Tea

Junior Puppy Bitch Class
1st Mabinie Precieuse Royal Lilibeth Uniq

12-18 Month Bitch Class
1st Mabinie Raya La Bien Aime Uniq

Canadian Bred Bitch Class
1st FleurDeLys Etiquette At Tea

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Un Principe Tutto Mio

Best Of Opposite Sex
Sin Who Will Resist This Gossip

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Un Principe Tutto Mio


Winners Dog: (1-1-0-0)
Un Principe Tutto Mio

12-18 Month Dog Class
1st Un Principe Tutto Mio


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sin Who Will Resist This Gossip

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sin Who Will Resist This Gossip

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch BCBG N MC Casper

Best Of Opposite Sex
Sin's Zira's Glorious Return To Power

Best Puppy In Breed
Sin's Zira's Glorious Return To Power



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sin's Zira's Glorious Return To Power

Reserve Winners Bitch
Lovering Burning Hopeful

Junior Puppy Bitch Class
1st Lovering Burning Hopeful

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sin's Zira's Glorious Return To Power

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cottage Accio!'s Howl At The Moon

Best Of Opposite Sex
FleurDeLys Mists Of Avallon

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cottage Accio!'s Howl At The Moon


Winners Bitch: (1-1-0-0)
FleurDeLys Mists Of Avallon

Open Bitch Class
1st FleurDeLys Mists Of Avallon

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
That's An Escapade At Amyla

Best Puppy In Breed
That's An Escapade At Amyla



Winners Bitch: (0-2-0-0)
That's An Escapade At Amyla

Reserve Winners Bitch
Leighway's La Gioconda At Amyla

Junior Puppy Bitch Class
1st That's An Escapade At Amyla

Senior Puppy Bitch Class
1st Leighway's La Gioconda At Amyla

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Riverport's Call The Shot

Best Puppy In Breed
Belina Woz De La Chevrotiere



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Belina Jade De La Chevrotiere

Reserve Winners Bitch
Belina Woz De La Chevrotiere

Senior Puppy Bitch Class
1st Belina Woz De La Chevrotiere

Open Bitch Class
1st Belina Jade De La Chevrotiere

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Arya De Silkylove

Best Of Opposite Sex
Laperlerare Diamond

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Arya De Silkylove

Best Puppy In Breed
Arya De Silkylove


Winners Dog: (2-1-0-0)
Laperlerare Diamond

Reserve Winners Dog
Luxury Beauty Grant La Perlerare

Senior Puppy Dog Class
1st Luxury Beauty Grant La Perlerare

12-18 Month Dog Class
1st Laperlerare Diamond


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Arya De Silkylove

Junior Puppy Bitch Class
1st Arya De Silkylove

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Mightymites Scooter

Best Of Opposite Sex
Mightymites Precieuse Opale

Best Puppy In Breed
Mightymites Precieuse Opale



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mightymites Precieuse Opale

Senior Puppy Bitch Class
1st Mightymites Precieuse Opale

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Giroflee Stan Laurel



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rydn Hi's Templeton It's Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rydn Hi's Templeton It's Time

Open Dog Class
1st Rydn Hi's Templeton It's Time


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Dazzlingshine Rendezvous

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Always On My Mind

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Dazzlingshine Rendezvous


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dazzlingshine Rendezvous

Open Dog Class
1st Dazzlingshine Rendezvous


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Depasquiet Always On My Mind

Reserve Winners Bitch
Linandy Coco Chanel

12-18 Month Bitch Class
1st Linandy Coco Chanel

Open Bitch Class
1st Depasquiet Always On My Mind





Group 6 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   29
Group 2nd   
GCh Dragonslayer Tai's CharCoal
  Chow Chow   25
Group 3rd   Ch Glow Snow White Princess   Poodle (Miniature)   24
Group 4th   
Nuuktok's The Spice Of Life
  American Eskimo Dog (Standard)   19
BPIG   
Ch Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Delenclos Dealan de Tristan   Bulldog   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nuuktok's The Spice Of Life



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nuuktok's The Spice Of Life

12-18 Month Bitch Class
1st Nuuktok's The Spice Of Life

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (0-3-2-2)
GChS Jolibully Delenclos Walter

Best Of Opposite Sex
Delenclos Bulldacious Pancette At Burberry

Select Dog
GCh Sir Georgio Of Windermere

Select Bitch
Ch Jolibully Watch Me Rock The Roll


4-6 Month Dog Class
1st Delenclos Dealan de Tristan


Winners Bitch: (0-3-2-2)
Delenclos Bulldacious Pancette At Burberry

Reserve Winners Bitch
Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Canadian Bred Bitch Class
1st Delenclos Jasmine Love

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Open Bitch Class
1st Delenclos Bulldacious Pancette At Burberry

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear

Best Of Opposite Sex
Masino's Petite Demone!

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Masino's Romance Inattendue

Best Puppy In Breed
GCh Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear


Winners Dog: (1-2-1-0)
Masino's Romance Inattendue

Junior Puppy Dog Class
1st Masino's Romance Inattendue


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Masino's Petite Demone!

Reserve Winners Bitch
Karendon's Back And To The Future

Junior Puppy Bitch Class
1st Masino's Petite Demone!

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karendon's Back And To The Future

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Okami Go Kitanoarashi



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brenda Sumbarsky Pramen



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Glow Snow White Princess

Best Of Opposite Sex
Ch Glow Cosmo Reaching For The Stars

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Aviana Making Ripples With Elegance

Best Puppy In Breed
Aviana Making Ripples With Elegance


Winners Dog: (1-2-1-1)
Attitude Knight In Shining Armor

Junior Puppy Dog Class
1st Attitude Knight In Shining Armor

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Lakeridge Unstoppable

Best Of Opposite Sex
GCh Theory Season's Diamond

Best Puppy In Breed
GCh Theory Season's Diamond



Winners Bitch: (0-3-1-1)
AMH's Dance To The Music

Reserve Winners Bitch
Shuvaloff Pola Of Nicheka

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmy's Something To Believe In

12-18 Month Bitch Class
1st AMH's Dance To The Music

Open Bitch Class
1st Shuvaloff Pola Of Nicheka

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChG Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Nikkou Of Fu Guo

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Nikkou Of Fu Guo

Best Puppy In Breed
Urajiro's I'm Not Just A Princess To Nogitsune

Select Bitch
Ch Raiponce d'Urajiro


Winners Dog: (1-1-0-2)
Nikkou Of Fu Guo

Open Dog Class
1st Nikkou Of Fu Guo

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Goodspice Maciain Call Of The Wild Alpenspirit





Group 7 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Northbay XSell's I Gotta Do It My Way
  Australian Shepherd   39
Group 2nd   
GChB Dreamchaser La Vita A Bella
  Bearded Collie   28
Group 3rd   
Ch Boyero Yours Forever Llama
  Bouvier des Flandres   27
Group 4th   
Ch Defacto Black Diamond Ruby
  Beauceron   25
BPIG   
Ch Boyero Yours Forever Llama
  Bouvier des Flandres   N/A
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Downriver Link

Best Puppy In Breed
Downriver Link



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Downriver Link

Senior Puppy Bitch Class
1st Downriver Link

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 10 pts (1-8-1-1)
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way

Best Of Opposite Sex
Ch Lagenevoise Just Give Me A Reason

Best Of Winners: (1-8-1-1)
Stormridge Imagine My Masterpiece

Best Puppy In Breed
Lagenevoise Symbols Of Eternity


Winners Dog: (1-8-1-1)
Stormridge Imagine My Masterpiece

12-18 Month Dog Class
1st Stormridge Imagine My Masterpiece

4-6 Month Dog Class
1st Hearthside Mast-R Leaguer

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Dreamchaser La Vita A Bella



Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Defacto Black Diamond Ruby

Best Of Opposite Sex
MisterTopCanon Du Sixieme Sens


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shanco's Believe In Miracles

Best Of Opposite Sex
Moby Deabei

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shanco's Believe In Miracles


Winners Dog: (1-1-0-0)
Moby Deabei

Open Dog Class
1st Moby Deabei


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Shanco's Believe In Miracles

Open Bitch Class
1st Shanco's Believe In Miracles

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch ShowTime Onyx Strong&Confident


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Boyero Yours Forever Llama

Best Puppy In Breed
GCh Boyero Yours Forever Llama

Select Bitch
Ch Lumarc Violet A Dream Come True


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe

Best Of Opposite Sex
Dejade Bohemian Rhapsodie

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Northuist Lapomone Now Voyager

Best Puppy In Breed
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Dejade Bohemian Rhapsodie

Reserve Winners Bitch
Topstar Aria Waltz

Open Bitch Class
1st Dejade Bohemian Rhapsodie
2nd Topstar Aria Waltz

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
GCh Stellar's In Trump We Trust


Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Chenard Debut De Temps Nouveau

Best Of Opposite Sex
Chenard Mademoiselle Lotus

Best Puppy In Breed
Ch Chenard Debut De Temps Nouveau


4-6 Month Dog Class
1st Chenard Cameron


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Reserve Winners Bitch
Welove The Last One Katou

Junior Puppy Bitch Class
1st Chenard Mademoiselle Lotus

Senior Puppy Bitch Class
1st Welove The Last One Katou

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Laureate Velvetfog Vienna

Best Of Opposite Sex
Melodaly Tempo

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Melodaly Tempo

Best Puppy In Breed
Melodaly Tempo

Select Bitch
GCh Melodaly Opale


Winners Dog: (1-2-0-2)
Melodaly Tempo

Junior Puppy Dog Class
1st Melodaly Tempo

Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Of Opposite Sex
Cymry Mariner's Legacy

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Cymry Mariner's Legacy

Best Puppy In Breed
Cymry Mariner's Legacy

Select Bitch
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet


Winners Dog: (1-1-0-2)
Cymry Mariner's Legacy

Junior Puppy Dog Class
1st Cymry Mariner's Legacy


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Hazel Ranch Juna

12-18 Month Bitch Class
1st Hazel Ranch Juna

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By