Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga
Friday, May 17, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Multi Select BISS / AM. CH. / CAN. CH. Ostara's Double Action Cammcastle
"Fitz"
Owner: Suzan Guynn
Breeder: Suzan Guynn & Davis Hahn
Presented by: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Sandra Lex
Bearded Collie  
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello
Points: 214 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sandra Lex
Cavalier King Charles Spaniel  
Ch Fields Edge Casey Jones
Points: 189
Best Puppy In Show
Judge: Sandra Lex
Collie (Rough)  
Silverblu Melodaly Brooklyn
Best Baby Puppy In Show
Judge: Sandra Lex
Rat Terrier  
Andado's Flying Away With Bea








Group 1 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh DuValin California Dreams
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   35
Group 2nd   
GChB De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri
  Pointer (German Short-Haired)   28
Group 3rd   
GChS Treebeard's Open The Pod Doors
  Barbet   27
Group 4th   
GCh Cajun's Louisiana Christmas Day
  Spaniel (Clumber)   23
BPIG   
Ch Blackgem's Chasing The Dream
  Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sunkozi Once Upon A Time
  Retriever (Golden)   0
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Ch Imhotep MC De La Vieillegarde

Select Dog
GCh Patronum Circumrota Parzival First To The Key


Winners Dog: (1-0-2-1)
Douxbarbu King Miles

Open Dog Class
1st Douxbarbu King Miles



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 6 pts (0-2-3-2)
GCh DuValin California Dreams

Best Of Opposite Sex
GCh Pageska's Lucky Odin

Select Dog
Ch Pine Grove Point Hard To Handle

Select Bitch
Ch Pine Grove's Golden Girl At Last



Winners Bitch: (0-2-3-2)
DuValin Salem

Reserve Winners Bitch
Black Watch Mayzee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DuValin Salem

Open Bitch Class
1st Black Watch Mayzee

4-6 Month Bitch Class
1st Pageska's Billie Of Maine Backwoods


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Fieldday Austin Powers




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 6 pts (3-0-3-1)
Ch Gowrielea's Flourish

Best Of Opposite Sex
Grey Birch The Best Kept Secret

Best Puppy In Breed
Kalshan's Loverboy Lou

Select Dog
GCh Crangold Neat Or On Ice


4-6 Month Bitch Class
1st Sunkozi Once Upon A Time


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 6 pts (0-5-2-0)
GCh Boreal Mister Hunter

Best Of Opposite Sex
Kriscoland's Jitter Bug

Best Puppy In Breed
Rose Des Bois Hoya

Select Dog
Ch Mooselake's Seal The Deal



Winners Bitch: (0-5-2-0)
Kriscoland's Jitter Bug

Reserve Winners Bitch
Rose Des Bois Hoya

Junior Puppy Bitch Class
1st Rose Des Bois Hoya

Senior Puppy Bitch Class
1st Boreal Miss Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Miron Miss Iris At Lynbrook

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kriscoland's Jitter Bug

Open Bitch Class
1st Monpaq Penny At Al


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Blackgem's Chasing The Dream

Best Puppy In Breed
Ch Blackgem's Chasing The Dream




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cajun's Louisiana Christmas Day




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Leon De L'Amadis

Best Of Opposite Sex
Miss Stella Delamadis Des Appalaches

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Hermes d'Arthemis

Best Puppy In Breed
Hermes d'Arthemis

Select Dog
GCh Antares Dit Helios des Deux Rives


Winners Dog: (1-1-2-0)
Hermes d'Arthemis

Junior Puppy Dog Class
1st Hermes d'Arthemis


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Miss Stella Delamadis Des Appalaches

12-18 Month Bitch Class
1st Miss Stella Delamadis Des Appalaches


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Akar Nala's Pearl Of Margot



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Akar Nala's Pearl Of Margot

Open Bitch Class
1st Akar Nala's Pearl Of Margot


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Wynder's I Sea What You Did There



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   27
Group 2nd   
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   26
Group 3rd   
Ch Iron Maiden VIP Poppet
  Whippet   21
Group 4th   
Ch Martita De La Casa Failin
  Basset Hound   17
BPIG   
Ch Iron Maiden VIP Poppet
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Inglenook's Boom Box At Tailwind   Whippet   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas

Best Of Opposite Sex
Marquis Qaidam Of Simoon

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Marquis Qaidam Of Simoon

Best Puppy In Breed
Deloubelle Infinity Dreams Forevermore

Select Bitch
Ch Deloubelle I'm Glad You're Mine


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Starfire's A Star Is Rising

Best Puppy In Breed
Starfire's A Star Is Rising


Winners Dog: (1-0-0-0)
Starfire's A Star Is Rising

Junior Puppy Dog Class
1st Starfire's A Star Is Rising



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Martita De La Casa Failin

Best Puppy In Breed
Martita De La Casa Failin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Martita De La Casa Failin

Junior Puppy Bitch Class
1st Martita De La Casa Failin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Svetlana De Flaming Fenyx

Best Of Opposite Sex
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Svetlana De Flaming Fenyx

Best Puppy In Breed
Svetlana De Flaming Fenyx


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Senior Puppy Dog Class
1st Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Svetlana De Flaming Fenyx

Senior Puppy Bitch Class
1st Svetlana De Flaming Fenyx


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Best Of Opposite Sex
Pageska's Zoldmali Whisper

Best Puppy In Breed
Pageska's Zoldmali Whisper

Select Dog
GCh Zoldmali Simba



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Pageska's Zoldmali Whisper

Senior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Zoldmali Whisper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Requiem N Dragorra's Cloud Strife




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kalkinny Music Of The Night By Shrek



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations

Select Dog
GCh Conestoga & Crossroads Family Tradition




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Nashira's Duke Of RidgePeak

Best Puppy In Breed
Nashira's Duke Of RidgePeak

Select Dog
GChB Aziza's High Roller By Presidio


Winners Dog: (1-0-1-0)
Nashira's Duke Of RidgePeak

Junior Puppy Dog Class
1st Nashira's Duke Of RidgePeak



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Iron Maiden VIP Poppet

Best Of Opposite Sex
Freckashpeng I Am Banksy

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Freckashpeng I Put A Spell On You

Best Puppy In Breed
GCh Iron Maiden VIP Poppet

Select Bitch
Ch Freckashpeng Monet's Water Lilies


Winners Dog: (1-1-0-2)
Freckashpeng I Am Banksy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Freckashpeng I Am Banksy

4-6 Month Dog Class
1st Inglenook's Boom Box At Tailwind


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Freckashpeng I Put A Spell On You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Freckashpeng I Put A Spell On You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   41
Group 2nd   
GChB Serdess Merlin With First Klas
  Akita   39
Group 3rd   
Ch Ostara's Double Action Cammcastle
  Rottweiler   38
Group 4th   
Ch Barentsnight Doing It Right
  Black Russian Terrier   37
BPIG   
Nikita's Georgy Girl
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    West Leopaws Force Of Nordic Storm   Leonberger   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Serdess Merlin With First Klas




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Tonomi's Strange Magic

Best Of Opposite Sex
Tonomi's Dancing In The Moonlight



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
Ch Belnois Fire Away

Best Of Opposite Sex
Ch Dudswelriver The Girl Is Mine

Best Puppy In Breed
Belnois Never Tell Me The Odds

Select Dog
Ch Snowpaw's Noel Is Hygge


Winners Dog: (1-0-2-1)
Belnois Never Tell Me The Odds

Junior Puppy Dog Class
1st Belnois Never Tell Me The Odds



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Barentsnight Doing It Right

Select Dog
Ch Tayniy Sovetnik Iz Teremka




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Chucky Little Bambi

Select Dog
Ch Haltonhill's Show Me The Money




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Banstock What Is It All About Alfie

Best Of Opposite Sex
Knatchbull's Lola Du Village Valois

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Banstock What Is It All About Alfie


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 10 pts (1-5-2-3)
GCh Phillmar v XenStar Eye Of The Tiger

Best Of Opposite Sex
GCh Gatehouse Forty Creek V Arete

Best Of Winners: (1-5-2-3)
Themiscyra's Gift Of The Vanir

Best Puppy In Breed
Ch Holmrun's Last Call

Select Dog
Ch Holmrun's Last Call

Select Bitch
GChB Jolydobes Liberty Lily


Winners Dog: (1-5-2-3)
Themiscyra's Gift Of The Vanir

12-18 Month Dog Class
1st Themiscyra's Gift Of The Vanir

4-6 Month Dog Class
1st ConnQuest Bad Influence


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Hi-Air Lockheed Vega



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Hi-Air Lockheed Vega

Reserve Winners Bitch
Hi-Air Lockheed Cheyenne

Open Bitch Class
1st Hi-Air Lockheed Vega
2nd Hi-Air Lockheed Cheyenne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Francis Z Osoblazskeho Lesa

Best Of Opposite Sex
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

Best Puppy In Breed
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

Reserve Winners Bitch
Alsafi Leon Sangreal

Senior Puppy Bitch Class
1st Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

12-18 Month Bitch Class
1st Alsafi Leon Sangreal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Select Dog
GChB Seabury Vulcan Cool Shades




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ostara's Double Action Cammcastle




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Nikita Perle Rose

Best Of Opposite Sex
GCh Polar Mist N Mishka's Party Guy At Roka

Best Puppy In Breed
Nikita's Georgy Girl



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Nikita's Georgy Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikita's Georgy Girl


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Moon Of Starlight U-Turn Lili

Best Of Opposite Sex
Sur Mesure De La Plume Artik

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Moon Of Starlight U-Turn Lili


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sur Mesure De La Plume Artik

Open Dog Class
1st Sur Mesure De La Plume Artik


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rockledge Mr. Watson Of Griffintown
  Irish Terrier   8
Group 2nd   
Ch Touch Star De Moonjack
  Russell Terrier   7
Group 3rd    Coeur De Lion D'Hongrie U Are My Sunshine   Cairn Terrier   6
Group 4th   
Ch Szulik's Solid Rocky
  Manchester Terrier   5
BPIG    Misbehavin' Sunny Side Up   Fox Terrier (Wire)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Andado's Flying Away With Bea
  Rat Terrier   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Coeur De Lion D'Hongrie U Are My Sunshine



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Misbehavin' Sunny Side Up

Best Puppy In Breed
Misbehavin' Sunny Side Up


Winners Dog: (1-0-0-0)
Misbehavin' Sunny Side Up

Senior Puppy Dog Class
1st Misbehavin' Sunny Side Up



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rockledge Mr. Watson Of Griffintown




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szulik's Solid Rocky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Caudlewood Move With Gladice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Caudlewood Move With Gladice

Open Bitch Class
1st Caudlewood Move With Gladice


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Andado's Flying Away With Bea


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Touch Star De Moonjack


Winners Dog: (1-0-0-0)
Touch Star De Moonjack

Open Dog Class
1st Touch Star De Moonjack



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Maiha Yas Queen

Select Bitch
Ch Lemontvallois-Debessiere Yuki




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boreal Go Your Own Way To Pointbreak



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boreal Go Your Own Way To Pointbreak

12-18 Month Bitch Class
1st Boreal Go Your Own Way To Pointbreak


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fields Edge Casey Jones
  Cavalier King Charles Spaniel   43
Group 2nd   
Ch Romiche Legacy To Lionking
  Pekingese   30
Group 3rd   
Ch Depasquiet That's The Way It Is
  Yorkshire Terrier   29
Group 4th   
Road Runner At Radiant
  Russkiy Toy   27
BPIG   
Road Runner At Radiant
  Russkiy Toy   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Babylove Classy Freya A Tatie's Love
  Biewer Terrier   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Great Scott's Strike It Rich At Babylove

Best Of Opposite Sex
Babylove Simply Striking

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Babylove Simply Striking

Best Puppy In Breed
Babylove Simply Striking


Winners Dog: (1-1-1-0)
Billy-Bee Des Biewers Du Lac

Open Dog Class
1st Billy-Bee Des Biewers Du Lac


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Babylove Simply Striking

Junior Puppy Bitch Class
1st Babylove Simply Striking

4-6 Month Bitch Class
1st Babylove Classy Freya A Tatie's Love


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh BCBG N MC Mystic

Best Puppy In Breed
Lilpawz N Bloomsbury Hooch N Hellraisin



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Bloomsbury Bejeebers

Best Of Opposite Sex
Bloomsbury Boot Scootin Boogie

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cogie's Happy Peneloppe

Best Puppy In Breed
Cogie's Happy Peneloppe


Winners Dog: (1-1-0-1)
Bloomsbury Boot Scootin Boogie

12-18 Month Dog Class
1st Bloomsbury Boot Scootin Boogie


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Cogie's Happy Peneloppe

Senior Puppy Bitch Class
1st Cogie's Happy Peneloppe


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Weylinmarsh's Northern Lights

Best Of Opposite Sex
Amyla's Pot Of Gold

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Amyla's Mister It's Five O'Clock Somewhere

Best Puppy In Breed
Ch Weylinmarsh's Northern Lights


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Amyla's Pot Of Gold

12-18 Month Bitch Class
1st Amyla's Pot Of Gold


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh Happyhounds Xena Warrior Princess

Best Of Opposite Sex
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Triskell Juliette 2e

Best Puppy In Breed
Triskell Juliette 2e


Winners Dog: (2-2-0-1)
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Reserve Winners Dog
Grandepatte Stitch

Junior Puppy Dog Class
1st Grandepatte Stitch

Senior Puppy Dog Class
1st Nubiad Nil Under Monarque Wings


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Triskell Juliette 2e

Reserve Winners Bitch
Belina Woz De La Chevrotiere

Senior Puppy Bitch Class
1st Triskell Juliette 2e

Open Bitch Class
1st Belina Woz De La Chevrotiere


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Mightymites Scooter

Best Of Opposite Sex
Mightymites Precieuse Opale



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mightymites Precieuse Opale

Open Bitch Class
1st Mightymites Precieuse Opale


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Romiche Legacy To Lionking




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Fluke Pom's Kari

Best Of Opposite Sex
Starfire's Sparkling Star

Best Puppy In Breed
Starfire's Sparkling Star

Select Dog
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Starfire's Sparkling Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Starfire's Sparkling Star


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Lollipop Julia's Park

Best Of Opposite Sex
Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Lollipop Julia's Park

Best Puppy In Breed
Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale


Winners Dog: (1-2-0-0)
Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale

Junior Puppy Dog Class
1st Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Lollipop Julia's Park

Reserve Winners Bitch
Kameo Beauty Mary-Lee And Valmy

Junior Puppy Bitch Class
1st Kameo Beauty Mary-Lee And Valmy

12-18 Month Bitch Class
1st Lollipop Julia's Park


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Heubergs Dyson Of Ember

Best Of Opposite Sex
Gryphon's Just Janice

Best Puppy In Breed
Gryphon's Just Janice



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Gryphon's Just Janice

Junior Puppy Bitch Class
1st Gryphon's Just Janice


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Road Runner At Radiant

Best Puppy In Breed
Road Runner At Radiant


Winners Dog: (1-0-0-0)
Road Runner At Radiant

Senior Puppy Dog Class
1st Road Runner At Radiant



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Depasquiet That's The Way It Is

Best Of Opposite Sex
Shelby Paradise Island Bali

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Depasquiet That's The Way It Is


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shelby Paradise Island Bali

12-18 Month Dog Class
1st Shelby Paradise Island Bali


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Depasquiet That's The Way It Is

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Depasquiet That's The Way It Is


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   30
Group 2nd   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   29
Group 3rd   
GCh Shenandal's Optimism And Joy
  Dalmatian   22
Group 4th   
GChB Okami Go Kitanoarashi
  Japanese Akita   20
BPIG   
Ch Ridgeside Uptown Girl At Tatyana
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ultra Violet Ivorymyst Of Antarctic Angels   Keeshond   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Siosalach's Slayer Of Monsters




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Shenandal's Optimism And Joy

Best Of Opposite Sex
Croata Dals Picolo


Winners Dog: (1-0-0-1)
Croata Dals Picolo

Open Dog Class
1st Croata Dals Picolo



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Ottervalley Adele Rose Des Bois

Best Of Opposite Sex
Bazingabulls Talisker With Fullofbull

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Bazingabulls Talisker With Fullofbull

Best Puppy In Breed
Bazingabulls Talisker With Fullofbull

Select Bitch
GChB Masino's Petite Demone!


Winners Dog: (2-1-0-2)
Bazingabulls Talisker With Fullofbull

Reserve Winners Dog
Masino's Plein La Vue

Junior Puppy Dog Class
1st Bazingabulls Talisker With Fullofbull

12-18 Month Dog Class
1st Masino's Plein La Vue


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Masino's Attache Ta Tuque

12-18 Month Bitch Class
1st Masino's Attache Ta Tuque


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Okami Go Kitanoarashi

Best Of Opposite Sex
Naruhito Go Di Bordakitainu Kensha Yuugensou


4-6 Month Bitch Class
1st Inukata No Shiroi Kokoro


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk

Best Puppy In Breed
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk

Reserve Winners Bitch
Claudia Sumbarsky Pramen

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge's Free Spirit At Inukshuk

12-18 Month Bitch Class
1st Claudia Sumbarsky Pramen

4-6 Month Bitch Class
1st Ultra Violet Ivorymyst Of Antarctic Angels


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Ridgeside Lakeridge Walk Of Fame At Tatyana

Best Of Opposite Sex
Ridgeside Uptown Girl At Tatyana

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Ridgeside Uptown Girl At Tatyana

Best Puppy In Breed
Ridgeside Uptown Girl At Tatyana


Winners Dog: (1-3-1-0)
Ridgeside Rolling In Style

Junior Puppy Dog Class
1st Ridgeside Rolling In Style


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 6 pts (3-1-0-3)
GChG Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Urajiro's Little Red Dragon

Best Of Winners: (3-1-0-3)
Urajiro's Little Red Dragon

Best Puppy In Breed
GCh Timberfox's Live My Barbie Dreams

Select Bitch
GCh Timberfox's Live My Barbie Dreams


Winners Bitch: (3-1-0-3)
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

12-18 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

4-6 Month Bitch Class
1st Last Samurai Takeko At Lil'Rascals


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Intuition's Candy Man At Roka


Winners Dog: (1-0-0-0)
Intuition's Candy Man At Roka

Open Dog Class
1st Intuition's Candy Man At Roka



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello
  Bearded Collie   24
Group 2nd   
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   23
Group 3rd   
Ch Galheights Go Dutton To Electric Peak
  Bouvier des Flandres   21
Group 4th   
Silverblu Melodaly Brooklyn
  Collie (Rough)   18
BPIG   
Silverblu Melodaly Brooklyn
  Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cadwyn Country Queen
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Byeyo's She's Got The Look

Best Puppy In Breed
Byeyo's She's Got The Look



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Byeyo's She's Got The Look

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's She's Got The Look


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Mast-R Sooner Or Later

Select Bitch
GChB Mychazo Lost In The Wood



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Galheights Go Dutton To Electric Peak

Best Of Opposite Sex
Galheights Gorgeous Little Bear

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Galheights Great Canadian Rockies


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Galheights Gorgeous Little Bear

12-18 Month Bitch Class
1st Galheights Gorgeous Little Bear


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Best Puppy In Breed
Silverblu Melodaly Brooklyn



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Junior Puppy Bitch Class
1st Silverblu Melodaly Brooklyn


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Woodside's Always Remember




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire

Best Of Opposite Sex
Ch Chenard Mademoiselle Lotus




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Best Puppy In Breed
Sweetedel Mackenzy Of Mazory



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Reserve Winners Bitch
Eldee Mamzelle At Kendale

Senior Puppy Bitch Class
1st Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Open Bitch Class
1st Eldee Mamzelle At Kendale


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 7 pts (3-2-1-2)
GCh Loveshine China I Was Around

Best Of Opposite Sex
Golden Road My Funny Valentine

Best Of Winners: (3-2-1-2)
Capriccio Astoria Flying Dutchman

Best Puppy In Breed
Capriccio Astoria Flying Dutchman

Select Bitch
Ch Queenly's Daylight Herbie


Winners Bitch: (3-2-1-2)
Golden Road My Funny Valentine

Reserve Winners Bitch
Queenly's Secret Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Queenly's Secret Star

Open Bitch Class
1st Golden Road My Funny Valentine

4-6 Month Bitch Class
1st Cadwyn Country Queen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By