Erie Shores Kennel Club
Sunday, June 9, 2024



Related Results

Conformation

Friday, June 07
Friday, June 07 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, June 08
Saturday, June 08 (Ltd Show - Group 7)
Sunday, June 09
Sunday, June 09 (Ltd Show - Group 6)
Monday, June 10
Monday, June 10 (Ltd Show - Group 1)

Obedience

Friday, June 07 (Obedience Trial-1)
Friday, June 07 (Obedience Trial-2)
Saturday, June 08 (Obedience Trial-3)
Saturday, June 08 (Obedience Trial-4)
Sunday, June 09 (Obedience Trial-5)
Sunday, June 09 (Obedience Trial-6)

Rally Obedience

Friday, June 07 (Rally Trial-1)
Friday, June 07 (Rally Trial-2)
Saturday, June 08 (Rally Trial-3)
Saturday, June 08 (Rally Trial-4)
Sunday, June 09 (Rally Trial-5)
Sunday, June 09 (Rally Trial-6)

Related Specialties

Dachshund Club Of Greater Ontario - Thursday, June 06 - Conformation
Afghan Hound Club of Canada [National] - Thursday, June 06 - Conformation
Whippet Club Of Eastern Canada - Thursday, June 06 - Conformation
Chinese Crested Club Of Ontario - Thursday, June 06 - Conformation
Norfolk Terrier Club Of Canada [National] - Thursday, June 06 - Conformation
Sealyham Terrier Club Of Canada [National] - Thursday, June 06 - Conformation
Ontario All Pointing Breed Field Dog Club - Friday, June 07 - Conformation
All Hound Club of Ontario - Friday, June 07 - Conformation
Canadian Scottish Terrier Club [Regional] - Friday, June 07 - Conformation
Canadian Scottish Terrier Club [National] - Saturday, June 08 - Conformation
French Bulldog Fanciers Of Canada [Regional] - Saturday, June 08 - Conformation
Leonberger Club of Ontario [Regional] - Saturday, June 08 - Conformation
English Cocker Spaniel Club of Canada [National] - Saturday, June 08 - Conformation
English Cocker Spaniel Club of Canada [Regional] - Sunday, June 09 - Conformation
Brittany Spaniel Club of Canada [National] - Saturday, June 08 - Conformation
German Shorthaired Pointer Club Of Canada [Regional] - Saturday, June 08 - Conformation
Lowchen Club Of Canada [National] - Saturday, June 08 - Conformation
Bernese Mountain Dog Club Of South-Western Ontario - Sunday, June 09 - Conformation
Golden Retriever Club of Greater Toronto - Sunday, June 09 - Conformation
Brittany Spaniel Club of Ontario - Sunday, June 09 - Conformation
Terrier Breeders' Association of Canada - Sunday, June 09 - Conformation
Gazehound Ontario - Sunday, June 09 - Conformation
Toy Dog Club of Ontario - Sunday, June 09 - Conformation
Basenji Club of Canada [National] - Saturday, June 08 - Conformation
Pug Club of Canada [National] - Saturday, June 08 - Conformation
Cairn Terrier Club of Canada [Regional] - Saturday, June 08 - Conformation
Borzoi Club of Ontario - Saturday, June 08 - Conformation
English Setter Club of Canada [Regional] - Saturday, June 08 - Conformation
Labrador Owners Club - Saturday, June 08 - Conformation
Labrador Owners Club - Sunday, June 09 - Conformation
English Springer Spaniel Club of Canada [National] - Saturday, June 08 - Conformation



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Randy Garren
Lakeland Terrier  
GChS Northcote's Isn't That The Way
Points: 538 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Randy Garren
Borzoi  
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
Points: 504
Best Puppy In Show
Judge: Randy Garren
Newfoundland  Ch Recurve's Be Unstoppable
Best Altered In Show
Judge: Randy Garren
Spaniel (English Cocker)   Wincheshire Mischief N Mayhem
Best Veteran In Show
Judge: Randy Garren
Dachshund (Miniature Long-Haired)  
GChB Grandgables Lil Fancy Flirt ML








Group 1 - Michael Looby Top Dog
Points
Group 1st    Fenwyck's Glamour   Setter (Gordon)   202
Group 2nd   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   199
Group 3rd   
GChG Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   193
Group 4th   
GChB Ambertru's Head Over Heels
  Retriever (Golden)   185
BPIG   
Whisperingwillows Northern Ivy
  Vizsla (Smooth)   N/A
Best Veteran In Group   Ch Wil-Orion Crownroyal Just Teasin   Spaniel (English Springer)   0
Group 1st (Altered)    Wincheshire Mischief N Mayhem   Spaniel (English Cocker)   0
Group 2nd (Altered)   
Roaneden's Fancy
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pine Grove Point Hard To Handle



Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Murrmaid's Come Monday At Celestial

Best Of Opposite Sex
Drewsar Southern Style

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Murrmaid's Come Monday At Celestial

Best Puppy In Breed
Murrmaid's Come Monday At Celestial


Winners Dog: (1-2-0-0)
Drewsar Southern Style

12-18 Month Dog Class
1st Drewsar Southern Style


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Murrmaid's Come Monday At Celestial

Reserve Winners Bitch
Drewsar Southern Belle

Senior Puppy Bitch Class
1st Murrmaid's Come Monday At Celestial

Open Bitch Class
1st Drewsar Southern Belle




Winners Bitch: (0-1-4-3)
Diadem's True Blue

Junior Puppy Bitch Class
1st Diadem's True Blue

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Stannyfields Exquisite Diamond

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rush's Just Another Werewolf





Winners Bitch: (8-14-13-8)
Goldnote's Calendula Officinalis

Reserve Winners Bitch
Goldnote's A Life Of Balance

Junior Puppy Bitch Class
1st Sunkozi Time For Reflection At Bitterweet
2nd Sterre Oops I Spilled My Wine
3rd Sterre Double Your Bets

Senior Puppy Bitch Class
1st Homewrdbound's Haliburton Highlander
2nd Youngcountry's Taraleigh Rhea
3rd Grayvalley Romancing The Stone

12-18 Month Bitch Class
1st Goldnote's A Life Of Balance
2nd Blastem's Northern Lights On The Rocks

Canadian Bred Bitch Class
1st Goldnote's Never Complain, Never Explain

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kidraise Keep'n The Dream Alive

Open Bitch Class
1st Goldnote's Calendula Officinalis
2nd Goldnote's Dynamiek Cadence
3rd Kyon's Rolling Down The River
4th Gowrielea's Little Bit Of Mystery

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Spiritrider Card To Coppermoon



Winners Dog: (2-2-1-2)
Westmeadow's Tel N Tales At Asklar

Reserve Winners Dog
Staghorn's Destiny Is All

Junior Puppy Dog Class
1st Westmeadow's Tel N Tales At Asklar

12-18 Month Dog Class
1st Staghorn's Destiny Is All

Sexually Altered Dog Class
1st Cedarbaylabs Arrow


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Asklar's Don't Stop Rockin

Reserve Winners Bitch
Staghorn's Dark Humour

Canadian Bred Bitch Class
1st Staghorn's Dark Humour

Open Bitch Class
1st Asklar's Don't Stop Rockin

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 5 pts (0-1-3-2)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Gold Star Razzle Dazzle At Delrickbay

Select Dog
Ch Tara By The Water's Edge



Winners Bitch: (0-1-3-2)
Monarda's Free Spirit Of Taqulittuq At Lambstock

12-18 Month Bitch Class
1st Monarda's Free Spirit Of Taqulittuq At Lambstock

Sexually Altered Bitch Class
1st Roaneden's Fancy

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 10 pts (0-6-2-3)
Ch Pine Hollow's Eleanor Gee I Think Your Swell

Best Of Opposite Sex
GCh Lancelot First In Line

Best Puppy In Breed
Aerden's Funny Girl

Select Dog
GCh Reidwood Ahead By A Century

Select Bitch
Ch BJ's Festivity Southern Sizzle Of Beara


Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Fenwyck's Glamour

Best Of Opposite Sex
Bit O'Gold Last Dark Warrior Of Harbinger

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Fenwyck's Glamour

Best Puppy In Breed
Bit O'Gold Last Dark Warrior Of Harbinger


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Fenwyck's Glamour

Reserve Winners Bitch
Wincrest Highlife In The Fast Lane

12-18 Month Bitch Class
1st Wincrest Highlife In The Fast Lane

Open Bitch Class
1st Fenwyck's Glamour

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 9 pts (0-1-5-4)
Ch Annagh's Taithligh

Best Of Opposite Sex
Ch Killarney Emerald Of Clancuddy

Select Dog
GChS Cornadore Branco With Annagh

Select Bitch
Ch Clancuddy's Cinnamon Heart



Winners Bitch: (0-1-5-4)
Caniscaeli If You Could Read My Mind

12-18 Month Bitch Class
1st Caniscaeli If You Could Read My Mind

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Alivia Flowers Klitsdvor



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Vermilion's Ps I Love You At Breica

12-18 Month Bitch Class
1st Vermilion's Ps I Love You At Breica

Judge: Gerardo Paolucci

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChS Madilane's Northern Light

Best Of Opposite Sex
Mar-K's Hot N Heavy

Best Puppy In Breed
Ch Nonnies Rave Reviews

Select Dog
Ch Mar-K Hall Of Famer With Rexbon



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Mar-K's Hot N Heavy

Open Bitch Class
1st Mar-K's Hot N Heavy

Judge: Gerardo Paolucci

Best Of Breed: 8 pts (1-1-3-4)
Ch Trapezy’s Running To Stand Still 'Gibson'

Best Of Opposite Sex
Ch Beauvert's Marvelous Mischief

Best Of Winners: (1-1-3-4)
Kinwashkly Wee Charming Duke

Best Puppy In Breed
Ch Tanki Reign Of Fire

Select Dog
GCh Ruffwood's Field of Dreams

Select Bitch
Ch Tanki Reign Of Fire


Winners Dog: (1-1-3-4)
Kinwashkly Wee Charming Duke

Junior Puppy Dog Class
1st Kinwashkly Wee Charming Duke


Winners Bitch: (1-1-3-4)
K Star Hope Pour Brewella

Open Bitch Class
1st K Star Hope Pour Brewella

Judge: Gerardo Paolucci

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bulwinkle's James Bond 007



Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 18 pts (2-8-6-3)
Ch Dixie Blues Hey Jude

Best Of Opposite Sex
GChEx Especially Classic Couture

Best Of Winners: (2-8-6-3)
Golden Gait's Dancing Queen

Best Puppy In Breed
Golden Gait's Dancing Queen

Select Dog
GCh Brass Ring Winsome Diamonds Are Forever

Select Bitch
GCh Julo's Can't Stop At One


Winners Dog: (2-8-6-3)
Henley's Gees Good Buddy

Reserve Winners Dog
Woodwyn Tremontaine

Senior Puppy Dog Class
1st Henley's Gees Good Buddy

Open Dog Class
1st Woodwyn Tremontaine

Sexually Altered Dog Class
1st GCh Skjervtun's To Have And To Hold

7 & Over Veteran Dog Class
1st Golden Gait's Save The Last Dance


Judge: Gerardo Paolucci

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Clussexx Buster Brown

Best Puppy In Breed
Ch Clussexx Buster Brown



Judge: Gerardo Paolucci

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
Hartsage MacKenzie

Best Of Opposite Sex
Windywood Rooney Brenin Kirkland

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Hartsage MacKenzie

Best Puppy In Breed
Stannyfield's Alibi Witness

Select Dog
GChB Clussexx Redline Espresso

Select Bitch
Ch Hartsage Supernova


Winners Dog: (2-3-1-2)
Windywood Rooney Brenin Kirkland

Reserve Winners Dog
Stannyfield's Alibi Witness

Senior Puppy Dog Class
1st Stannyfield's Alibi Witness

Open Dog Class
1st Windywood Rooney Brenin Kirkland


Winners Bitch: (2-3-1-2)
Hartsage MacKenzie

Reserve Winners Bitch
Zinzi Bell From Kind Of Magic

Senior Puppy Bitch Class
1st Stannyfield's Daughter Of Time Rising Above

12-18 Month Bitch Class
1st Hartsage MacKenzie

Open Bitch Class
1st Zinzi Bell From Kind Of Magic

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stella Del Nord Apollonia's Purple Rain




Winners Dog: (3-2-5-3)
Ferngold Fiery Light Of Cayenne

Reserve Winners Dog
Whispering Willows Chillin Sullivan

Junior Puppy Dog Class
1st Oakglen's David Rose

Senior Puppy Dog Class
1st Ferngold Fiery Light Of Cayenne

Open Dog Class
1st Whispering Willows Chillin Sullivan


Winners Bitch: (3-2-5-3)
Whisperingwillows Northern Ivy

Reserve Winners Bitch
Lienroc Anya Tell Your Story

Junior Puppy Bitch Class
1st Whisperingwillows Northern Ivy

Open Bitch Class
1st Lienroc Anya Tell Your Story

Judge: Michael Looby

Best Of Breed: 6 pts (2-0-4-1)
Cazaway Zyrcon Rebellious Gem Of Crown

Best Of Opposite Sex
Ch Breica's Baby Got Back

Select Dog
Ch Sandyridge's Born To Ride






Group 2 - Esther Joseph Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   92
Group 2nd   
Ch Mibrels N Corzo A New Hope 4 Bagna-USA
  Basenji   86
Group 3rd   
GChS Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   79
Group 4th   
Ch Cariad's The Waiting Game
  Whippet   70
BPIG    Wunder's Obsession   Whippet   N/A
Best Veteran In Group   
GChB Grandgables Lil Fancy Flirt ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Group 1st (Altered)   
GChB Grandgables Lil Fancy Flirt ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 8 pts (2-2-2-3)
GChS Lyrical's Let Me Tell You

Best Of Opposite Sex
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas

Best Of Winners: (2-2-2-3)
Arabah Adesa Absolute

Best Puppy In Breed
Pahlavi About Last Night

Select Dog
GCh Polo's The Royal Advisor

Select Bitch
Ch Charsada Freedom And Whiskey


Winners Dog: (2-2-2-3)
Arabah Adesa Absolute

Reserve Winners Dog
Pahlavi About Last Night

Junior Puppy Dog Class
1st Pahlavi About Last Night

Open Dog Class
1st Arabah Adesa Absolute

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 5 pts (0-1-4-1)
GCh BR Lake Park Russel

Best Of Opposite Sex
Vanlousvir's Dalwhinnie

Select Dog
GCh Lake & Shield's Wonder Strijder

Select Bitch
Ch Pennieslogon Rebel Yell at Dakoozi



Winners Bitch: (0-1-4-1)
Vanlousvir's Dalwhinnie

Open Bitch Class
1st Vanlousvir's Dalwhinnie

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch TraJam Muckross Moment Like This



Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Elance Winsome Wilhelmina

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Best Puppy In Breed
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Select Dog
Ch Ctl Alt Del @ Freckashpeng

Select Bitch
Ch Otrada Skazochnaya Luna


Winners Dog: (2-1-2-1)
Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx

Reserve Winners Dog
Arkady de Flaming Fenyx

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sevastyan Tsar De Flaming Fenyx
2nd Arkady de Flaming Fenyx


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Elance Winsome Wilhelmina

Canadian Bred Bitch Class
1st Elance Winsome Wilhelmina

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Nylucha's Candy Carnivale
2nd GCh Nylucha's Icing On The Cake

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 6 pts (1-1-3-2)
Ch Virgo Straight Up

Best Of Opposite Sex
GCh E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Best Of Winners: (1-1-3-2)
Keen's Hear Me Roar

Select Dog
GChB Palakore's Let It Be Doxieluv

Select Bitch
Ch Er Dox The Royal Duchess


Winners Dog: (1-1-3-2)
Keen's Hear Me Roar

12-18 Month Dog Class
1st Keen's Hear Me Roar


Winners Bitch: (1-1-3-2)
Keen's Gone With The Wind

Canadian Bred Bitch Class
1st Keen's Gone With The Wind

Sexually Altered Bitch Class
1st GChB Grandgables Lil Fancy Flirt ML

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GChB Grandgables Lil Fancy Flirt ML

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS


Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Four Winds Southern Belle

Best Of Opposite Sex
Four Winds Eastern Star MW

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Four Winds Southern Belle

Best Puppy In Breed
Four Winds Southern Belle


Winners Dog: (1-1-0-0)
Four Winds Eastern Star MW

Senior Puppy Dog Class
1st Four Winds Eastern Star MW


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Four Winds Southern Belle

Senior Puppy Bitch Class
1st Four Winds Southern Belle

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 8 pts (1-1-5-2)
GCh E R Dox L L Ryder On The Storm

Best Of Opposite Sex
GCh E R Dox With Bells And Whistles

Best Of Winners: (1-1-5-2)
Altadach Canis Major SL

Best Puppy In Breed
Ch E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Select Dog
GChB Hundeleben Win-Tin-Tin

Select Bitch
Ch E R Dox Maybe She Was Born With It


Winners Dog: (1-1-5-2)
Altadach Canis Major SL

12-18 Month Dog Class
1st Altadach Canis Major SL


Winners Bitch: (1-1-5-2)
Altadach Cassiopeia SL

12-18 Month Bitch Class
1st Altadach Cassiopeia SL

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud



Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Lehigh Lexie At Witsend

Best Puppy In Breed
Hollyrood Pines And Needles At Umoja



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Hollyrood Pines And Needles At Umoja

Junior Puppy Bitch Class
1st Hollyrood Pines And Needles At Umoja

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Sidekick's Secret Weapon

Best Of Opposite Sex
Aragonez Du Greffier Du Roi

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Sidekick's Courage Of The North At Crossroads

Best Puppy In Breed
Sidekick's Courage Of The North At Crossroads

Select Dog
Ch Sidekick's Amour The Groovy Kind


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Aragonez Du Greffier Du Roi

Junior Puppy Bitch Class
1st Aragonez Du Greffier Du Roi

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sky Hi Hunt Gone In 60 Seconds

Best Of Opposite Sex
Pax Mundi Dione

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sky Hi Hunt Gone In 60 Seconds


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pax Mundi Dione

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pax Mundi Dione

Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
GCh Castlekeep's Prodigious

Best Of Opposite Sex
Starkeeper Morning Glory's Ozara

Best Puppy In Breed
Ch Tayleefarm Rebel Rebel

Select Bitch
Ch Tayleefarm Rebel Rebel


Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Daggarwood N Kingdoms Knockout


Winners Dog: (1-0-0-0)
Daggarwood N Kingdoms Knockout


Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations

Select Dog
GCh Conestoga & Crossroads Family Tradition



Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris Stars Align At Eretz



Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Aziza's High Roller By Presidio

Best Of Opposite Sex
Ch Priderock's Lyrical Lynlee


Judge: Esther Joseph

Best Of Breed: 18 pts (3-2-5-9)
Ch Cariad's The Waiting Game

Best Of Opposite Sex
Ch Wunder's Lovestruck

Best Of Winners: (3-2-5-9)
Wunder's Obsession

Best Puppy In Breed
Wunder's Obsession

Select Dog
Ch Cariad's Chuffed To Bits

Select Bitch
GChB Leelo Redcliffe Simply Sensational


Winners Dog: (3-2-5-9)
Wenrick's Black Label

Reserve Winners Dog
Freckashpeng I Am Banksy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Freckashpeng I Am Banksy

Open Dog Class
1st Wenrick's Black Label
2nd Laurel Highmoor In The Spotlight


Winners Bitch: (3-2-5-9)
Wunder's Obsession

Reserve Winners Bitch
McCartney's Magnetic Storm

Junior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Magnetic Storm

Senior Puppy Bitch Class
1st Wunder's Obsession

7 & Over Veteran Bitch Class
1st Jetstream's Piper Rose





Group 3 - Fabian Daza Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   59
Group 2nd    Lagniappe's Her Majesty   Schnauzer (Giant)   53
Group 3rd   
Ch Hi-Air Lockheed Vega
  Great Dane   52
Group 4th   
GCh Alpenbliss Travelin Man
  Bernese Mountain Dog   50
BPIG   Ch Recurve's Be Unstoppable   Newfoundland   N/A
Group 1st (Altered)    Naku's Sir Wallace of York   Eurasier   0
Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Saxmark's Doublin' Back To Olivetree

Best Of Opposite Sex
Bramstoke's Ain't You Fancy

Best Puppy In Breed
Noble Legend Of Zelda



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bramstoke's Ain't You Fancy

Reserve Winners Bitch
Noble Legend Of Zelda

Senior Puppy Bitch Class
1st Noble Legend Of Zelda

12-18 Month Bitch Class
1st Bramstoke's Ain't You Fancy

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 8 pts (4-1-2-2)
Ch Liberator's Soldier Of Fortune

Best Of Opposite Sex
Ch VividDream's Fashionably Late

Best Of Winners: (4-1-2-2)
Hausenbrook's Peanut Butter Cup

Best Puppy In Breed
Hausenbrook's Fast And Furious

Select Dog
Ch Ravalleses Quite The Charmer

Select Bitch
Hausenbrook's Fast And Furious


Winners Bitch: (4-1-2-2)
Nantom's Rose Blossom

Senior Puppy Bitch Class
1st Nantom's Rose Blossom

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Naku's Do You Eat The Red Ones Last

Best Puppy In Breed
Ch Naku's The Fast And The Furriest

Select Dog
Ch Naku's The Fast And The Furriest


Winners Dog: (2-0-1-0)
Naku's Do You Eat The Red Ones Last

Reserve Winners Dog
Ursa Ottargas Des Legendes De Retz

Junior Puppy Dog Class
1st Ursa Ottargas Des Legendes De Retz

Open Dog Class
1st Naku's Do You Eat The Red Ones Last

Sexually Altered Dog Class
1st Naku's Sir Wallace of York


Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Hi-Air Lockheed Vega



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Hi-Air Lockheed Cheyenne

Open Bitch Class
1st Hi-Air Lockheed Cheyenne

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Pyrview's Don Julio Blanco



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Big Country's Gypsy

Best Of Opposite Sex
GCh Regalhill's Low Ridin Ramone



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 7 pts (2-3-3-0)
CR Zulu

Best Of Opposite Sex
CR Believe In Dreams Vienna

Best Of Winners: (2-3-3-0)
CR Believe In Dreams Vienna

Best Puppy In Breed
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

Select Dog
GCh Francis Z Osoblazskeho Lesa


Winners Bitch: (2-3-3-0)
CR Believe In Dreams Vienna

Reserve Winners Bitch
Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

Senior Puppy Bitch Class
1st Celticknots Bitt Thistle Beats The Drum

12-18 Month Bitch Class
1st CR Believe In Dreams Vienna

Open Bitch Class
1st CR Star Sent Esma

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon

Best Of Opposite Sex
Homeport Breaking Waves At Seafever

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Topshelf's Blue Kamikaze

Best Puppy In Breed
Ch Recurve's Be Unstoppable

Select Dog
Ch Recurve's Be Unstoppable

Select Bitch
Top Shelfs Drink On It


Winners Dog: (1-1-3-1)
Topshelf's Blue Kamikaze

Open Dog Class
1st Topshelf's Blue Kamikaze

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 6 pts (0-2-4-1)
GChB Seabury Vulcan Cool Shades

Best Of Opposite Sex
Claircreek Riches Of The Sea

Best Puppy In Breed
Claircreek Riches Of The Sea

Select Dog
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Select Bitch
GCh Claircreek Precious Pearl



Winners Bitch: (0-2-4-1)
Claircreek Riches Of The Sea

Reserve Winners Bitch
Seabury Vulcan Sweet Dreams

Junior Puppy Bitch Class
1st Claircreek Riches Of The Sea

12-18 Month Bitch Class
1st Seabury Vulcan Sweet Dreams

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Ostara's Double Action Cammcastle


Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kris's Kountry Deuces Wild



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Lagniappe's Her Majesty



Winners Bitch: (0-0-0-1)
Lagniappe's Her Majesty

Open Bitch Class
1st Lagniappe's Her Majesty





Group 4 - Fabian Daza Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Northcote's Isn't That The Way
  Lakeland Terrier   33
Group 2nd   Ch Gleanntan's Sure Shot Greyjoy   Skye Terrier   32
Group 3rd   
Ch Paradym Polka Dot Bikini
  Norwich Terrier   31
Group 4th    Rocky Mountain Cross Into The Blue   Kerry Blue Terrier   30
BPIG   
Ch Paradym Polka Dot Bikini
  Norwich Terrier   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Gryndlscot Don't You Remember
  Scottish Terrier   0
Judge: David Strachan

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Bajanaire Airerun Sound The Trumpet

Best Of Opposite Sex
Ch Traymar Terrydale HK Just Grace

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Bajanaire Airerun Sound The Trumpet

Best Puppy In Breed
Westchester Anybody But You


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Westchester Anybody But You

Junior Puppy Bitch Class
1st Westchester Anybody But You

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Hemlock Lane Broken Halo Of McHill

Best Of Opposite Sex
GCh Dobereich's Hawthorne At Foxrun

Best Puppy In Breed
Duet's Spectrum Splasher



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Ashiyas Intoxicating Moonshine

Reserve Winners Bitch
Duet's Spectrum Splasher

Senior Puppy Bitch Class
1st Duet's Spectrum Splasher

Open Bitch Class
1st Ashiyas Intoxicating Moonshine

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Alaric Star Spangled Sister

Best Puppy In Breed
Alaric Star Spangled Sister



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Alaric Star Spangled Sister

Senior Puppy Bitch Class
1st Alaric Star Spangled Sister

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
Fairview Golden Russet

Best Of Opposite Sex
GChB Fairview Lady Abegweit

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Fairview Golden Russet

Best Puppy In Breed
Fairview Golden Russet

Select Bitch
GCh Skyedreamer Bairn Of Campbell


Winners Dog: (1-1-0-3)
Fairview Golden Russet

Senior Puppy Dog Class
1st Fairview Golden Russet


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Brielle King’s Mtn. Kamenica

Junior Puppy Bitch Class
1st Brielle King’s Mtn. Kamenica

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cheltenham This Heavy Crown

Best Puppy In Breed
Cheltenham This Heavy Crown



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cheltenham This Heavy Crown

Junior Puppy Bitch Class
1st Cheltenham This Heavy Crown

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Foxheart's Might As Well Be Me

Best Of Opposite Sex
Foxheart's Till You Can't

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Foxheart's Might As Well Be Me


Winners Dog: (1-1-0-0)
Foxheart's Might As Well Be Me

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Foxheart's Might As Well Be Me


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Foxheart's Till You Can't

Open Bitch Class
1st Foxheart's Till You Can't

Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rocky Mountain Cross Into The Blue


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rocky Mountain Cross Into The Blue

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rocky Mountain Cross Into The Blue


Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Northcote's Isn't That The Way



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Cathasaigh Music Maestro at Dogct

Best Of Opposite Sex
Ch Moonshadows Fantasy Child



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dralion's Clover And A Bee



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Paradym Polka Dot Bikini

Best Puppy In Breed
Ch Paradym Polka Dot Bikini



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Westhams Little Ol Cowgirl



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Wild Wind Fancy Fallyn

Select Bitch
GChB VDK Glamorous At Embolden


7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Gryndlscot Don't You Remember


Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Fable Farms The Enchanter At Bushwell


Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Gleanntan's Sure Shot Greyjoy



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Keepsake's Fashion Icon



Judge: Fabian Daza

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Rolona's Bow And Arrow

Select Dog
GCh Chi Risica Non Rosica


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rolona's Bow And Arrow

Open Dog Class
1st Rolona's Bow And Arrow






Group 5 - Bea Sawka Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   69
Group 2nd   
Ch Fields Edge Casey Jones
  Cavalier King Charles Spaniel   62
Group 3rd   
Ch Xoe's Pretty In Pink
  Pug   57
Group 4th   
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape
  English Toy Spaniel   47
BPIG   
Ch Taja The White Wolf
  Chinese Crested Dog   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Hagi Maulebi Star
  Chinese Crested Dog   0
Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Fields Edge Casey Jones

Best Of Opposite Sex
Gentle Star Vegas Vacation

Best Puppy In Breed
VenRose's Dreams Of Harlequin Highjinks



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Gentle Star Vegas Vacation

Reserve Winners Bitch
Embee's Shimmer And Shine

Senior Puppy Bitch Class
1st VenRose's Dreams Of Harlequin Highjinks

12-18 Month Bitch Class
1st Gentle Star Vegas Vacation

Canadian Bred Bitch Class
1st Embee's Such A Curious Dream At Venrose

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Embee's Shimmer And Shine

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched

Best Of Opposite Sex
Tsunami And Pinecliff's At Long Last


Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChB Moongate's Little Trickster

Best Of Opposite Sex
Ch Miso Miss Match

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Bloomsbury Biscotti Butter Pecan

Best Puppy In Breed
Tsunami Saturday Night Fever

Select Dog
Ch Bloomsbury Boot Scootin Boogie


Winners Dog: (1-1-2-1)
Tsunami Saturday Night Fever

Senior Puppy Dog Class
1st Tsunami Saturday Night Fever


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Bloomsbury Biscotti Butter Pecan

12-18 Month Bitch Class
1st Bloomsbury Biscotti Butter Pecan

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
Ch Taja The White Wolf

Best Of Opposite Sex
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Dazzles Boo's Your Daddy @ LaurelGlen

Best Puppy In Breed
Ch Taja The White Wolf

Select Dog
Ch Denali's Mojito Monday

Select Bitch
GChB Rosen's Firefly Serenity


Winners Dog: (1-2-2-2)
Dazzles Ain't He Boodacious @ LaurelGlen

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Dazzles Ain't He Boodacious @ LaurelGlen

7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Hagi Maulebi Star


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Dazzles Boo's Your Daddy @ LaurelGlen

Reserve Winners Bitch
Sassytails Be Still My Heart For Gentlewinds

Junior Puppy Bitch Class
1st Dazzles Boo's Your Daddy @ LaurelGlen

Senior Puppy Bitch Class
1st Sassytails Be Still My Heart For Gentlewinds

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Denali's Slippery When Wet

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape

Best Of Opposite Sex
Clussexx Tudor Rose Of Sandscape



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Clussexx Tudor Rose Of Sandscape

Reserve Winners Bitch
Clussexx Scandal By Design

12-18 Month Bitch Class
1st Clussexx Scandal By Design

Open Bitch Class
1st Clussexx Tudor Rose Of Sandscape

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GChS Tickitbou's Sing It Tomee

Best Of Opposite Sex
GCh St Johns Brielle You Made Me Love You

Best Puppy In Breed
Griff Haven Ace Of Spades

Select Dog
Ch Zilcan Toy Soldier


Winners Dog: (1-0-2-1)
Griff Haven Ace Of Spades

Senior Puppy Dog Class
1st Griff Haven Ace Of Spades


Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
Ch Yup's 1 Thing At A Time

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Mylad's Monster Motto

Best Puppy In Breed
Mylad's Monster Motto

Select Dog
Ch Weylinmarsh's Northern Lights

Select Bitch
Ch That's Amyla's Castle On A Cloud


Winners Dog: (1-2-2-2)
Mylad's Monster Motto

Junior Puppy Dog Class
1st Mylad's Monster Motto


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Star Touched Mano Gentis

Reserve Winners Bitch
Alegria's Sasi Moon Rising

Junior Puppy Bitch Class
1st Alegria's Sasi Moon Rising

12-18 Month Bitch Class
1st Star Touched Mano Gentis

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
Ch Clandara's Hot Couture

Best Of Opposite Sex
Maplewood's Next Level At Boccalupo

Best Puppy In Breed
Maplewood's Next Level At Boccalupo

Select Dog
GCh Cassiopeia Spring Into Action



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Maplewood's Next Level At Boccalupo

Junior Puppy Bitch Class
1st Maplewood's Next Level At Boccalupo

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Njoy's Pearls Of Wisdom

Best Of Opposite Sex
Njoy's Bruno

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Njoy's Bruno

Best Puppy In Breed
Njoy's Bruno

Select Bitch
Ch Touche's Know How To Njoy


Winners Dog: (1-1-0-2)
Njoy's Bruno

Junior Puppy Dog Class
1st Njoy's Bruno


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Njoy's No Regrets

Junior Puppy Bitch Class
1st Njoy's No Regrets

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Fairytale Romance De Atala

Best Of Opposite Sex
GCh Sallysvalley Just Simply Red


7 & Over Veteran Dog Class
1st GChS Kellika's King Joshua From Norway

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Holifield's Polar Xpress

Best Puppy In Breed
Holifield's Polar Xpress

Select Dog
Ch Lion Dance Huilong


Winners Dog: (1-2-3-0)
Holifield's Polar Xpress

Junior Puppy Dog Class
1st Holifield's Polar Xpress

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fluke Pom's Kari



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 9 pts (2-3-4-1)
Ch Xoe's Pretty In Pink

Best Of Opposite Sex
GCh Lordsett Banana Foster

Best Of Winners: (2-3-4-1)
Xoe's Off To See The Wizard

Best Puppy In Breed
Broughcastl Bouchet At Millpond

Select Dog
GChB Broughcastl Billabong


Winners Dog: (2-3-4-1)
Xoe's Off To See The Wizard

Reserve Winners Dog
Wincastle Babylon

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Xoe's Off To See The Wizard

Open Dog Class
1st Wincastle Babylon

7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Gryphon's Indiana Jones


Winners Bitch: (2-3-4-1)
Broughcastl Bouchet At Millpond

Reserve Winners Bitch
Xoe's Sangria

Junior Puppy Bitch Class
1st Broughcastl Bouchet At Millpond
2nd Gryphon's Just Janice

Senior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Sangria

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Valcopy Tayfield I Am Vengeance

Best Puppy In Breed
Chipworth's Epic Journey


Winners Dog: (1-0-1-0)
Chipworth's Epic Journey

Junior Puppy Dog Class
1st Chipworth's Epic Journey


Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Deebet's Time To Bloom



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Camparis Apanachi



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Polskastar Cosmic Love Pati

12-18 Month Bitch Class
1st Polskastar Cosmic Love Pati





Group 6 - David Strachan Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   43
Group 2nd   
GCh Bellefleet's Never Say Never Again
  Poodle (Standard)   42
Group 3rd   
GChB Denali's Best Get Your Wallet
  Poodle (Miniature)   41
Group 4th   
Ch Souyen's Ziggy Stardust
  Shih Tzu   36
BPIG   
Ch Periwrinkles Liquid Gold
  Chinese Shar-Pei   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Brightspot Beholder
  Dalmatian   0
Judge: David Strachan

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Belle Creek's Born To Love Again

Best Of Opposite Sex
Soyeux Stirling Miss Dior



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Soyeux Stirling Miss Dior

Canadian Bred Bitch Class
1st Soyeux Stirling Miss Dior

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sito's Hot Sauce At Grindstone



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bulldacious He's Spellbound

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Kick It In The Sticks

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bulldacious He's Spellbound

Best Puppy In Breed
Bulldacious Kick It In The Sticks


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bulldacious He's Spellbound

12-18 Month Dog Class
1st Bulldacious He's Spellbound


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bulldacious Kick It In The Sticks

Junior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Kick It In The Sticks

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Periwrinkles Liquid Gold

Best Of Opposite Sex
Gumby's Just Another Brick In The Wall

Best Of Winners: (1-2-0-1)
TaipanPalace N Gumby's Its All About The B

Best Puppy In Breed
Ch Periwrinkles Liquid Gold

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Brightspot Heir Apparent

Best Of Opposite Sex
Riverside's Pollyanna

Select Dog
Ch Pepperlane Ruckus At Optimist



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Riverside's Pollyanna

12-18 Month Bitch Class
1st Riverside's Pollyanna

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Brightspot Beholder

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Invictus The Girls Got Rythm

Best Puppy In Breed
Invictus's Whole Lotta Rosie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Invictus The Girls Got Rythm

Reserve Winners Bitch
Invictus's Whole Lotta Rosie

Senior Puppy Bitch Class
1st Invictus The Girls Got Rythm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Invictus's Whole Lotta Rosie

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GChB Denali's Best Get Your Wallet

Best Of Opposite Sex
Darkover Palman New Light

Best Puppy In Breed
Darkover Palman New Light

Select Dog
Bellefleet's Nash Rambler


Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bellefleet's Never Say Never Again



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Fu Yuan Quan She Handschar

Best Of Opposite Sex
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Puppy In Breed
Nogitsune Urajiro's Your Nightmare Is My Dream


Judge: David Strachan

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Souyen's Ziggy Stardust

Best Of Opposite Sex
Charmedhearts Lady Of Love

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Fussaros Chariots Of Fire

Best Puppy In Breed
Fussaros Chariots Of Fire


Winners Dog: (2-2-1-0)
Fussaros Chariots Of Fire

Reserve Winners Dog
Schutzu's Sultan Of Swing

Junior Puppy Dog Class
1st Fussaros Chariots Of Fire

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's Sultan Of Swing

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)





Group 7 - David Strachan Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Northbay Xsell's Tommy Bahama
  Australian Shepherd   34
Group 2nd   
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   27
Group 3rd   
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   26
Group 4th   
GChS Rivermyst A Wizards Touch At Kindle
  Shetland Sheepdog   18
BPIG    Sky Creeks Fuel The Fire at Hilltop   Australian Shepherd   N/A
Best Veteran In Group   Ch Bredright SS Saturn   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Group 1st (Altered)   Ch Bredright SS Saturn   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: David Strachan

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
Byeyo's In To Monkey Business

Best Puppy In Breed
Byeyo's In To Monkey Business



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Byeyo's In To Monkey Business

Reserve Winners Bitch
Byeyo's Call Rosey Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's In To Monkey Business

12-18 Month Bitch Class
1st Byeyo's Call Rosey Me

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 6 pts (2-2-3-0)
GChS Northbay Xsell's Tommy Bahama

Best Of Opposite Sex
Morningdove Mistress Of The Grey Hunt

Best Of Winners: (2-2-3-0)
Sky Creeks Fuel The Fire at Hilltop

Best Puppy In Breed
Sky Creeks Fuel The Fire at Hilltop

Select Dog
GCh Vulcan's Ahead By A Century


Winners Dog: (2-2-3-0)
Sky Creeks Fuel The Fire at Hilltop

Reserve Winners Dog
Northbay Xsell Audition

Junior Puppy Dog Class
1st Sky Creeks Fuel The Fire at Hilltop

Open Dog Class
1st Northbay Xsell Audition


Winners Bitch: (2-2-3-0)
Morningdove Mistress Of The Grey Hunt

Reserve Winners Bitch
Skyrunner's Precious Gem

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skyrunner's Precious Gem

Open Bitch Class
1st Morningdove Mistress Of The Grey Hunt

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Belgiadors Nikita Du Soul



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Chaparral's Irish Red



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Thistlebrae Bee Witched

Best Puppy In Breed
Thistlebrae Bee Witched



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Thistlebrae Bee Witched

Reserve Winners Bitch
Windsong Lady Magnolia

Senior Puppy Bitch Class
1st Thistlebrae Bee Witched

12-18 Month Bitch Class
1st Windsong Lady Magnolia

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky



Judge: David Strachan

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kyon's Kopiko Tyrison

Best Of Opposite Sex
Kyon's Lille Lekende Sunniva

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kyon's Kopiko Tyrison

Best Puppy In Breed
Kyon's Kopiko Tyrison


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kyon's Kopiko Tyrison

Senior Puppy Dog Class
1st Kyon's Kopiko Tyrison


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kyon's Lille Lekende Sunniva

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Lille Lekende Sunniva

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GChS Rivermyst A Wizards Touch At Kindle

Best Of Opposite Sex
Ch Velvetfog Smokey Robinson

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Ravenscourt Build A Bruin

Best Puppy In Breed
Ravenscourt Build A Bruin


Winners Dog: (3-3-1-1)
Ravenscourt Build A Bruin

Reserve Winners Dog
Cermel Gardengate Maverick

Junior Puppy Dog Class
1st Brantstar A Star Is Born

Canadian Bred Dog Class
1st Cermel Gardengate Maverick

Open Dog Class
1st Ravenscourt Build A Bruin

7 & Over Veteran Dog Class
1st GChEx Cermel Hatfield Mirror Blue


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Cermel Ramblinbrook I Wanna Talk About Mee

Reserve Winners Bitch
Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Senior Puppy Bitch Class
1st Braemore Forever In Blue Denim

12-18 Month Bitch Class
1st Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Canadian Bred Bitch Class
1st Cermel Ramblinbrook I Wanna Talk About Mee

Sexually Altered Bitch Class
1st Shonba Cermel Butterfly Kiss

Judge: David Strachan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pixielanes A Dream By Chance



Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Bredright SS Saturn

7 & Over Veteran Bitch Class
1st Ch Bredright SS Saturn

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By