BISS MBIS MRBIS Am GCHB Can GCHG Picasso's Hocus Pocus is My Daddy
Miniature American Shepherd
(Click on breed to view standings)

Call Name: Charm - (Female)
Owner: Gabrielle Bowes
Breeder: Rebecca Sue Gibert
Conformation Handler: Melodie-Ann Guerit
Website: https://www.loyaltypaw-mas.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2024

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 3 3 3 6 9
All Breed Ranking: 14 14 11 32 35

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
2 0 13 12 9 5   0 0 0 0 0   1860
Win Record - 2024
Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Esther Joseph 23
Sunday Group 3rd   David Strachan 34
Saturday Group 2nd   Bea Sawka 49
  Group 2nd LTD Breed Show Juan Pio Milano Ruiz 37
Friday Group 2nd   Fabian Daza 22

Show Date
Societe Canine de Thetford May 25 to May 26, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Avery Gaudin 0
  Group 2nd   Avery Gaudin 38
  Group 2nd   Lee Anne Bateman 43
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Saturday Best Of Breed   Ron Mahon 0
  Group 4th   Doug Gaudin 28
  Group 2nd   Ron Mahon 43
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0

Show Date
Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga May 17 to May 20, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Irene Latchford 7 (2-3-2-1)
  Best Of Breed LTD Breed Show Barbara Arndt 6 (2-3-1-1)
  Group 4th LTD Breed Show Barbara Arndt 37
Sunday Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Group 3rd   Richard Paquette 41
Saturday Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Group 3rd   Rosemary Shoreman 33

Show Date
Association Canine Charlevoisienne May 03 to May 05, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Andrea Robins 0
  Group 1st   Andrea Robins 52
Saturday Best Of Breed LTD Breed Show Peggy Beisel-McIlwaine 0
  Best Of Breed   Shawn Nichols 0
  Group 1st   Shawn Nichols 56
Friday Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
  Group 1st   Cheryl Myers-Egerton 44

Show Date
Club Canin Rive-Sud de Montreal April 26 to April 28, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Pierre Talbot 268 *
  Group 4th LTD Breed Show Anik Primeau 46
  Group 1st   Pierre Talbot 66
  Best Of Breed   Pierre Talbot 3 (1-1-1-1)
  Best Of Breed LTD Breed Show Anik Primeau 3 (1-1-1-1)
Saturday Group 2nd   Stephen Dainard 52
  Best Of Breed   Stephen Dainard 2 (1-1-0-1)
Friday Group 2nd   Pamela Bruce 37
  Best Of Breed   Pamela Bruce 1 (0-1-0-1)

Show Date
Champlain Dog Club April 19 to April 21, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Glen Stark 29
  Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 2 (0-0-1-2)
  Best Of Breed   Glen Stark 3 (0-1-1-2)
Saturday Group 1st   Mike Jackman 28
  Best Of Breed   Roberto Velez-Pico 1 (0-0-0-2)
  Best Of Breed   Mike Jackman 1 (0-0-0-2)
Friday Best Of Breed   Sharon Luckhart 0
  Best Of Breed   Robert Denis 0
  Group 3rd   Ann Felske-Jackman 27
  Group 2nd   Robert Denis 25

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Robert Whitney 161 *
  Group 1st   Robert Whitney 25
  Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Group 1st   Elaine Whitney 23
  Best Of Breed   Elaine Whitney 0
Saturday Best Of Breed   Ron Mahon 0
  Group 1st   Ron Mahon 31
  Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Group 1st   Janet Lobb 27
Friday Best Of Breed   Joe Lobb 0
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 0
  Group 1st   Joe Lobb 33
  Group 1st   Marilyn O'Neill 30

Show Date
Club Canin de l'Estrie March 29 to April 01, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Todd Foley 44
  Best Of Breed   Todd Foley 1 (0-1-0-1)
Sunday Group 1st   John Rowton 57
  Best Of Breed   John Rowton 0
Saturday Best Of Breed   Terry Carter 1 (0-1-0-1)
Friday Best Of Breed   Jo Ann Pavey 0
  Best Of Breed LTD Breed Show Dann Wilson 1 (0-1-0-1)
  Group 3rd   Jo Ann Pavey 60

Show Date
Scarborough Kennel Club March 22 to March 24, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Andrea Robins 51
  Best Of Breed   Andrea Robins 11 (4-3-2-3)

Show Date
The Olde York Kennel Club March 08 to March 10, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ernesto Lara 10 (3-3-3-2)
  Group 3rd   Ernesto Lara 37
Saturday Best Of Opposite Sex   Wendy Paquette N/A
Friday Best Of Breed   Tabatha Buckley-Bettis 10 (4-3-3-1)

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 16 to February 18, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Shawn Nichols 1 (0-0-1-1)
  Group 4th   Shawn Nichols 23
Saturday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 1 (0-0-1-1)
  Group 1st   Linda St-Hilaire 48
Friday Best Of Breed   Karen Day 1 (0-0-1-1)

Show Date
Wildwood Kennel Club February 01 to February 04, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Raymond Yurick 38
  Best Of Breed   Raymond Yurick 8 (3-2-2-2)
  Best Of Breed LTD Breed Show Todd Foley 6 (3-2-0-2)
  Group 2nd LTD Breed Show Todd Foley 40
Saturday Best Of Breed   Mary White 9 (4-3-1-2)
Friday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 7 (4-1-1-2)
  Group 3rd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 31
Thursday Best Of Opposite Sex   John Bryson N/A

2023

Dec. 2023 Nov. 2023 Oct. 2023 Sept.2023 Aug. 2023
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 3 3 3 3 4
All Breed Ranking: 19 18 17 18 20

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
5 4 26 29 19 11   1 0 0 0 1   3860
Win Record - 2023
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Opposite Sex   Nancy Popovich N/A
Thursday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 6 (2-0-2-3)
  Group 3rd   Jocelyne Gagne 38
Wednesday Best Of Breed   Cheryl Paterson 6 (2-0-2-3)
  Group 1st   Cheryl Paterson 58

Show Date
Caledon Kennel Association November 24 to November 26, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Stewart Dankner N/A
Saturday Group 4th   Jo Ann Pavey 60
  Best Of Breed   Jo Ann Pavey 7 (0-0-6-2)
Friday Best Of Breed   Gloria Kerr 6 (0-0-5-2)

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 17 to November 19, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Tempest Deptuch 37
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 11 (5-1-4-2)
Saturday Best Of Breed   Mark Johnston 5 (2-0-3-1)
Friday Group 4th   Laurel Deptuch 32
  Best Of Breed   Laurel Deptuch 11 (4-1-5-2)

Show Date
Nipissing Kennel Club October 07 to October 09, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Elaine Whitney 0
  Best Of Breed   Glen Stark 2 (0-2-0-1)
  Group 2nd   Elaine Whitney 19
  Group 2nd   Glen Stark 20
Sunday Best Of Breed   Robert Whitney 2 (0-2-0-1)
  Best Of Breed   Fabian Daza 2 (0-2-0-1)
  Group 2nd   Robert Whitney 26
  Group 4th   Fabian Daza 16
Saturday Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 2 (0-2-0-1)
  Best Of Breed   Stephen Dainard 2 (0-2-0-1)
  Group 2nd   Stephen Dainard 23

Show Date
United Kennel Club September 29 to October 02, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 3 (1-0-2-1)
  Group 1st   Lynda Saranchuk 13
Sunday Best Of Breed LTD Breed Show Mel Saranchuk 6 (2-2-2-1)
  Best Of Breed   Joyce Love 7 (2-3-2-1)
  Group 2nd LTD Breed Show Mel Saranchuk 39
  Group 2nd   Joyce Love 49
Saturday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 1 (0-0-1-1)
  Group 1st   Linda St-Hilaire 33
Friday Group 3rd   Robert Rowbotham 16
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 1 (0-0-1-1)

Show Date
Miramichi Kennel Club September 22 to September 24, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Lucie Paradis (Dr) 23
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Starr White 1 (0-0-1-1)
  Group 3rd   Starr White 28
Saturday Group 3rd   Patricia Cummins 22
  Group 3rd   Honey Glendinning 24
  Best Of Breed   Patricia Cummins 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Honey Glendinning 1 (0-0-1-1)
Friday Best In Show   Karen Day 143 *
  Group 1st   Pierre Talbot 27
  Group 1st   Karen Day 28
  Best Of Breed   Pierre Talbot 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Karen Day 1 (0-0-1-1)

Show Date
Fredericton Kennel Club September 21 to September 21, 2023
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Patricia Taylor 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Lynn White 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   Lynn White 12

Show Date
Oromocto Kennel Club September 20 to September 20, 2023
Day Position   Judge Points
Wednesday Best In Show   Jeremy Browne 103 *
  Best Of Breed   Bruce Owen 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Jeremy Browne 1 (0-0-1-1)
  Group 1st   Bruce Owen 14
  Group 1st   Jeremy Browne 15

Show Date
Club Canin Chomedey September 15 to September 17, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Raymond Yurick 5 (2-1-1-2)
  Group 3rd   Raymond Yurick 64
Saturday Best Of Breed   Roberto Alvarez Marquez 5 (2-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Barbara Heal 4 (2-1-1-1)
  Group 2nd   Barbara Heal 47

Show Date
Halifax Kennel Club September 02 to September 04, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best In Show   Judi Elford 143 *
  Reserve Best In Show   Wendy Anderson 117
  Group 1st   Wendy Anderson 25
  Group 1st   Judi Elford 25
  Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  Best Of Breed   Judi Elford 0
Sunday Group 2nd   Wendy Maisey 20
  Best Of Breed   Wendy Maisey 1 (0-0-1-1)

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 31 to September 03, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Group 1st   Janet Lobb 38
  Best Of Breed   Janet Lobb 3 (0-2-1-1)
Thursday Best Of Breed LTD Breed Show Todd Foley 4 (0-2-2-1)
  Group 1st LTD Breed Show Todd Foley 31
  Group 4th   Joe Lobb 25
  Best Of Breed   Joe Lobb 4 (0-2-2-1)

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 18 to August 20, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Joyce Love 3 (1-1-0-2)
  Group 2nd   Joyce Love 19

Show Date
Societe Canine Beauceronne August 12 to August 13, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carol Graham 0
  Best Of Breed   Kathrine Grant 0
  Group 2nd   Kathrine Grant 37
Saturday Best Of Breed   Sei-ichiro Ishimaru 0
  Best Of Breed   Mary White 0
  Group 2nd   Sei-ichiro Ishimaru 40
  Group 2nd   Mary White 34

Show Date
Societe Canine de Quebec August 04 to August 06, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carmen Haller 0
  Group 1st   Carmen Haller 34
Saturday Reserve Best In Show   Vickie Umpleby 154
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 0
  Group 1st   Vickie Umpleby 36
Friday Best Of Breed   Lynn White 0
  Group 2nd   Lynn White 30

Show Date
Club Canin de l'Estrie July 30 to August 01, 2023
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 0
  Group 4th   Peter Laventhall-Wolfish 22
Monday Best Of Breed   Olga Gagne 0

Show Date
Club Canin du Fjord July 29 to July 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Marilyn O'Neill 28
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 0
Saturday Group 2nd   Yvonne Savard 26
  Best Of Breed   Yvonne Savard 0

Show Date
Miramichi Kennel Club July 21 to July 24, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jean-Louis Blais 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Tony Vandendool 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   Jean-Louis Blais 13
  Group 1st   Tony Vandendool 14
Sunday Best Of Breed   Barbara Heal 1 (0-0-1-1)
Saturday Best Of Breed   Shawn Nichols 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   Shawn Nichols 27
Friday Best Of Breed   Jo Ann Pavey 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1 (0-0-1-1)
  Group 3rd   Jo Ann Pavey 20
  Group 4th   Nancy Popovich 16

Show Date
Ontario Breeders Association July 17 to July 20, 2023
Day Position   Judge Points
Tuesday Group 1st   William Byrne 17
  Best Of Breed   William Byrne 1 (0-0-1-1)
Monday Group 2nd   Judith Byrne 18
  Best Of Breed   Judith Byrne 2 (0-0-1-2)

Show Date
Working & Herding Club Of Southern Ontario July 15 to July 15, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   John Rowton 32
  Best Of Breed   John Rowton 11 (1-6-2-3)

Show Date
Kars Dog Club July 13 to July 16, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   John Rowton 205 *
  Group 1st   Shawn Bennett 23
  Best Of Breed   Shawn Bennett 6 (1-3-2-1)
Saturday Best In Show   Cheryl Paterson 217 *
  Group 1st   Cheryl Paterson 36
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 12 (1-6-3-3)
Friday Best Of Opposite Sex   Brian Reid N/A

Show Date
Club Canin du Bas St-Laurent July 07 to July 09, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Stephen Dainard 132
  Best Of Breed   Rick Fehler 6 (2-2-1-2)
  Best Of Breed   Stephen Dainard 6 (2-2-1-2)
  Group 4th   Rick Fehler 28
  Group 1st   Stephen Dainard 44
Saturday Best Of Breed   Carlos Flaquer Rocha (Dr) 7 (2-2-1-3)
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 6 (2-2-1-2)
  Group 3rd   Cheryl Paterson 37
Friday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 6 (2-2-0-3)
  Group 2nd   Jocelyne Gagne 42

Show Date
Association Canine de la Mauricie June 23 to June 25, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Melody Roth 62
  Best Of Breed   Melody Roth 1 (0-1-0-1)
Saturday Best Of Breed   Glen Stark 1 (0-1-0-1)
Friday Best Of Breed   Mel Saranchuk 1 (0-1-0-1)

Show Date
Oromocto Kennel Club June 10 to June 11, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Pamela Bruce 17
  Best Of Breed   Pamela Bruce 1 (0-1-0-1)
  Best Of Breed   Carol Graham 1 (0-1-0-1)
  Group 1st   Carol Graham 17
Saturday Group 1st   Janet Lobb 24
  Best Of Breed   Janet Lobb 1 (0-1-0-1)
  Best Of Breed   Joe Lobb 1 (0-1-0-1)
  Group 3rd   Joe Lobb 13

Show Date
St. Francis Kennel & Obedience Club June 08 to June 11, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Corinne Walker 2 (0-1-1-1)
  Group 3rd   Corinne Walker 31
Thursday Best Of Breed   Barbara Arndt 2 (0-1-1-1)

Show Date
Societe Canine de Thetford May 27 to May 28, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Sylvia Barkey 152
  Best Of Breed   Grant Townsend 3 (1-1-1-1)
  Best Of Breed   Sylvia Barkey 3 (1-1-1-1)
  Group 2nd   Grant Townsend 40
  Group 1st   Sylvia Barkey 41
Saturday Best Of Breed   Donna Conod 3 (1-1-1-1)
  Best Of Breed   Sandra Lex 3 (1-1-1-1)
  Group 1st   Donna Conod 46

Show Date
Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga May 19 to May 22, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd LTD Breed Show Joanne Fernall 29
  Best Of Breed   Kristen Francis 3 (1-1-0-2)
  Best Of Breed LTD Breed Show Joanne Fernall 3 (1-1-0-2)
  Group 2nd   Kristen Francis 31
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 1 (1-0-0-1)
Saturday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
Friday Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Group 4th   Robert Whitney 20

Show Date
Dartmouth Kennel Club May 13 to May 14, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 0
  Best Of Breed   Corinne Walker 0
  Group 3rd   Marilyn O'Neill 14
  Group 4th   Corinne Walker 13
Saturday Best Of Breed   Tempest Deptuch 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   James Reynolds 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   Tempest Deptuch 20
  Group 1st   James Reynolds 32

Show Date
Association Canine Charlevoisienne May 05 to May 07, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   David Kelland 0
Saturday Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  Best Of Breed LTD Breed Show Penny Lewis 1 (0-1-0-1)
  Group 2nd LTD Breed Show Penny Lewis 58
  Group 3rd   Wendy Anderson 37
Friday Best Of Breed   Robert Denis 0
  Group 3rd   Robert Denis 35

Show Date
Club Canin Rive-Sud de Montreal April 28 to April 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 1 (1-0-0-1)
  Group 2nd   Linda St-Hilaire 49
Saturday Best Of Breed   Rita Walker 1 (1-0-0-1)
Friday Best Of Breed   Michelle Scott 1 (1-0-0-1)

Show Date
Fredericton Kennel Club April 22 to April 23, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 5 (3-1-1-1)
  Best Of Breed   Pierre Talbot 5 (3-1-1-1)
  Group 3rd   Linda St-Hilaire 18
  Group 1st   Pierre Talbot 33
Saturday Best Of Breed   Joyce Love 6 (4-1-1-1)
  Best Of Breed   Doris Willis 6 (4-1-1-1)
  Group 1st   Joyce Love 32

Show Date
Champlain Dog Club April 14 to April 16, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ron Mahon 4 (1-0-1-3)
  Best Of Breed   Sandra Lex 4 (1-0-1-3)
Saturday Best Of Breed   Douglas Anderson 5 (2-1-1-2)
  Best Of Breed   Michael Gelinas 5 (2-1-1-2)
  Group 2nd   Douglas Anderson 41
Friday Best Of Opposite Sex   Sharon Derrick N/A
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 5 (3-1-0-2)
  Group 2nd   Sandy Gelinas 43

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Todd Foley 11 (2-7-0-3)
  Group 3rd   Todd Foley 72
Saturday Best Of Breed   Kinji Itoi 8 (1-5-0-3)
  Group 4th   Kinji Itoi 64
Friday Best Of Breed   Tony Vandendool 8 (1-5-0-3)
  Group 2nd   Tony Vandendool 56

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 24 to February 26, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Pierre Talbot 5 (1-2-1-2)
  Group 3rd   Pierre Talbot 37
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 5 (1-2-1-2)
  Group 3rd   Darle Heck 41
Friday Best Of Breed   Yvonne Savard 4 (1-1-1-2)

Show Date
Wildwood Kennel Club February 02 to February 05, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Edna Gonzalez-Rubio N/A
Friday Best Of Breed   Richard Paquette 11 (1-4-2-5)
Thursday Best Of Breed   Maribel Sy 8 (2-3-1-3)

2022

Dec. 2022 Nov. 2022 Oct. 2022 Sept.2022 Aug. 2022
Breed Ranking: 26 N/A N/A N/A
Group Ranking: 595 N/A N/A N/A
All Breed Ranking: 3472 N/A N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   8
Win Record - 2022
Show Date
Caledon Kennel Association November 25 to November 27, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Vickie Umpleby 3 (0-2-0-2)
Saturday Best Of Breed   Donna Conod 3 (0-2-0-2)
Friday Best Of Breed   Cathy Delmar 2 (0-1-0-2)

Show Date
Scarborough Kennel Club March 11 to March 13, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Thora Brown N/A
Saturday Winners Bitch   Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) (1-10-3-2)
  Best Of Winners   Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) (1-10-3-2)
  1st Open Bitch Class   Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) N/A
Friday Winners Bitch   Michelle Scott (1-8-2-2)
  Best Of Winners   Michelle Scott (1-8-2-2)
  1st Open Bitch Class   Michelle Scott N/A

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 19 to February 21, 2022
Day Position   Judge Points
Monday 1st Open Bitch Class   Anna Hewson N/A
  Reserve Winners Bitch   Anna Hewson N/A
Sunday 1st Open Bitch Class   Karen Day N/A
Saturday 1st Open Bitch Class   Melody Roth N/A
  Winners Bitch   Melody Roth (2-4-1-1)
  Best Of Winners   Melody Roth (2-4-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Melody Roth N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By