Champlain Dog Club
Saturday, April 15, 2023 - Show-4



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am Ch. / MBIS / MRBIS Can G.CHB Cammcastle's Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Ron Mahon
Borzoi  
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
Points: 181 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ron Mahon
Keeshond  
GChS Discover Fortune N Glory At Keesbrook
Points: 162
Best Puppy In Show
Judge: Ron Mahon
Bouvier des Flandres  
Lumarc Violet A Dream Come True








Group 1 - Douglas Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   38
Group 2nd   
GChS Treebeard's Open The Pod Doors
  Barbet   24
Group 3rd   
Valkyrie Of Armonia
  Lagotto Romagnolo   23
Group 4th   
Ch Tuffntendr A Sketch Of A Little River
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   22
BPIG   
Ch Tuffntendr A Sketch Of A Little River
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia

Open Bitch Class
1st Valkyrie Of Armonia

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChB Jaegersmann N Lombardie Starry Knight

Best Of Opposite Sex
Chrishelle's A Girl Worth Fighting For

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Chrishelle's A Girl Worth Fighting For

Best Puppy In Breed
GChB Jaegersmann N Lombardie Starry Knight


Winners Dog: (1-1-2-1)
Chrishelle's Fishin In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Chrishelle's Fishin In The Dark

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 13 pts (3-3-4-4)
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
GChS Goldpaws Got Twenty Twenty Vision At Sunkozi

Best Of Winners: (3-3-4-4)
Ambertru's Beachcomber

Best Puppy In Breed
GChB Sunkozi Busy Being Fabulous

Select Dog
GChS Meliagold The Phantom Menace


Winners Dog: (3-3-4-4)
Ambertru's Beachcomber

Reserve Winners Dog
Ambertru's Head Over Heels

Senior Puppy Dog Class
1st Sunkozi In Through The Out Door

12-18 Month Dog Class
1st Ambertru's Beachcomber
2nd Ambertru's Head Over Heels


Winners Bitch: (3-3-4-4)
De La Framboisiere Tessa

Senior Puppy Bitch Class
2nd Sunkozi Some Like It Hot

12-18 Month Bitch Class
1st De La Framboisiere Tessa

Open Bitch Class
2nd Jengar's HRM Emboldened Elizabeth

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
GChG Kriscoland's Pure Serendipity

Best Of Opposite Sex
Skazka's Top Gun

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Skazka's Top Gun


Winners Dog: (2-4-0-1)
Skazka's Top Gun

Senior Puppy Dog Class
2nd Grandriver's Oh Henry

12-18 Month Dog Class
1st Skazka's Top Gun


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Asklar Masonridge The Dancing Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Tenacity's Godiva Masterpiece
2nd Skazka's Trouble In Action

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skazka's Pretty In Pink

Open Bitch Class
1st Asklar Masonridge The Dancing Queen

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River

Best Of Opposite Sex
Oryxes I Believe In Dragons

Best Puppy In Breed
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River


Winners Dog: (1-0-0-1)
Oryxes I Believe In Dragons

Junior Puppy Dog Class
1st Oryxes I Believe In Dragons


Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Broughall's Living A Dream

Best Puppy In Breed
Broughall's Living A Dream


Senior Puppy Dog Class
2nd Lentigo's Dark Rider


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Broughall's Living A Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Broughall's Living A Dream

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity



Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Hufy's Love Me Harder

Best Of Opposite Sex
GChB Nonnies Atomic Number Six



Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time

Best Of Opposite Sex
Bryden's Love Actually

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bryden's Love Actually

Best Puppy In Breed
Bryden's Once In A Lifetime


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bryden's Once In A Lifetime

Senior Puppy Dog Class
1st Bryden's Once In A Lifetime


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bryden's Love Actually

Open Bitch Class
1st Bryden's Love Actually

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ghostpoint Trax Star Ruler

Best Puppy In Breed
Ghostpoint Trax Star Ruler


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ghostpoint Trax Star Ruler

Canadian Bred Dog Class
1st Ghostpoint Trax Star Ruler






Group 2 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   18
Group 2nd   
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   14
Group 3rd   
GChG Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   10
Group 4th   
Ch Tayleefarm Carlos Santana
  Irish Wolfhound   9
BPIG   
Zoldmali Simba
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mijkelh Monsoon



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Anfarra Riata Of Secret Haven

Best Puppy In Breed
Eurasia Aleata of Anfarra



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Anfarra Riata Of Secret Haven

Reserve Winners Bitch
Secret Haven's Jezabelle Hawk

Senior Puppy Bitch Class
1st Eurasia Aleata of Anfarra

Canadian Bred Bitch Class
1st Anfarra Riata Of Secret Haven

Open Bitch Class
1st Secret Haven's Jezabelle Hawk

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Best Puppy In Breed
E R Dox Sweet & Sour At Distingue



Winners Bitch: (0-1-0-0)
E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Senior Puppy Bitch Class
1st E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Best Of Opposite Sex
Zoldmali Simba

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Best Puppy In Breed
Zoldmali Simba

Select Dog
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Select Bitch
Ch Prelude's Tiny Dancer


Winners Dog: (1-1-1-1)
Zoldmali Simba

Senior Puppy Dog Class
1st Zoldmali Simba

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GCh Endachs Butter Tart

Select Dog
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tayleefarm Carlos Santana



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mountainridge's Uluzambezi



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChS Aisling's Tiz The Season



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Clandara's Just Like Fire

Reserve Winners Bitch
Foxpolis Jamaica

Open Bitch Class
1st Clandara's Just Like Fire
2nd Foxpolis Jamaica





Group 3 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mountmagic Jury's Out V Avatar
  Bernese Mountain Dog   24
Group 2nd   
Ch Snoebears Astrid At Sugarrun
  Siberian Husky   23
Group 3rd   
Ch Daomori's King Of The West
  Akita   15
Group 4th   
GChB Danetastixs Bust A Move
  Great Dane   14
BPIG    Snowlegend Josephine Is A Beauty   Samoyed   N/A
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Daomori's King Of The West



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Mountmagic Jury's Out V Avatar



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Tybrushe's To Have And Have Not

Best Puppy In Breed
Dajen's Sparking A New Flame



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Tybrushe's To Have And Have Not

Reserve Winners Bitch
Dajen's Sparking A New Flame

Junior Puppy Bitch Class
1st Dajen's Sparking A New Flame

Senior Puppy Bitch Class
1st Dajen She's A Wildflower

Open Bitch Class
1st Tybrushe's To Have And Have Not

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
GCh Midnightsky's Cinder Danandre

Best Puppy In Breed
Sagacious N Kalora's Foolish Games

Select Bitch
GChB Nevar Supersonic Devil's Starr v Sioul



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Sagacious N Kalora's Foolish Games

Reserve Winners Bitch
Soulstorm Dream Within A Dream

Junior Puppy Bitch Class
1st Sagacious N Kalora's Foolish Games

Open Bitch Class
1st Soulstorm Dream Within A Dream

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Best Of Opposite Sex
Paquestone's Quinn Essential


Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Snowshoe's Night Before Christmas

Best Puppy In Breed
Snowlegend Josephine Is A Beauty



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Snowlegend Josephine Is A Beauty

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Glamorous Skyhlee

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Josephine Is A Beauty

12-18 Month Bitch Class
1st Snowlegend Glamorous Skyhlee

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 7 pts (0-3-4-1)
GChB Snoebears Astrid At Sugarrun

Best Of Opposite Sex
GCh Katana's Legends Live On

Select Dog
GCh Sherakan's I Want It All






Group 4 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Silvershadow Talia At Tuxntails
  Schnauzer (Miniature)   6
Group 2nd   
Chess Running Through Brambles At Tayann
  Scottish Terrier   5
Group 3rd   
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   4
Group 4th   
Accolade's Run For The Roses
  Airedale Terrier   3
BPIG   
Accolade's Run For The Roses
  Airedale Terrier   N/A
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Accolade's Run For The Roses

Best Puppy In Breed
Accolade's Run For The Roses



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Accolade's Run For The Roses

Open Bitch Class
1st Accolade's Run For The Roses

Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ispy With My Little Eye

Best Puppy In Breed
Ispy With My Little Eye


Winners Dog: (2-0-0-0)
Ispy With My Little Eye

Reserve Winners Dog
Ispy Hot Todd-Eh

Junior Puppy Dog Class
1st Ispy With My Little Eye

Senior Puppy Dog Class
1st Ispy Hot Todd-Eh


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mazara's The Conductor



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Silvershadow Talia At Tuxntails



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Running Through Brambles At Tayann



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Running Through Brambles At Tayann

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chess Running Through Brambles At Tayann





Group 5 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Weylinmarsh's Billie Jean
  Coton De Tulear   23
Group 2nd   
GCh Grandepatte VIP SpecialEdition
  Italian Greyhound   21
Group 3rd   
Ch Nordic Mano Gentis
  Havanese   20
Group 4th   Ch Heroncrests Coco Chanel   Pug   12
BPIG   
Ch Nordic Mano Gentis
  Havanese   N/A
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Halcyonia Lady Mischief Maker



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Weylinmarsh's Billie Jean

Best Of Opposite Sex
GChB Pegase du Domaine de Polana



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Harpersband Mind The Gap

Best Of Opposite Sex
Navyn's Dashing Duke At Maplebruxe

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Navyn's Dashing Duke At Maplebruxe


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Navyn Busy Bee

Reserve Winners Bitch
Navyn Gossip Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Navyn Busy Bee

Open Bitch Class
1st Navyn Gossip Girl

Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 7 pts (0-5-1-2)
GChB Nordic Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
GCh That's One Sexy Redhead Eh

Best Puppy In Breed
GChB Nordic Mano Gentis


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lionheart Mi Hidemitsu

Best Puppy In Breed
Lionheart Mi Hidemitsu


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lionheart Mi Hidemitsu

Senior Puppy Dog Class
1st Lionheart Mi Hidemitsu


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dazl Reh Dreamcatcher Legacy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dazl Reh Dreamcatcher Legacy

Open Bitch Class
1st Dazl Reh Dreamcatcher Legacy

Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Lion Dor Poms Dolce Diamante

Best Puppy In Breed
Lion Dor Poms Milan Di Amore


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lion Dor Poms Milan Di Amore

Junior Puppy Dog Class
1st Lion Dor Poms Milan Di Amore


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Heroncrests Coco Chanel

Best Of Opposite Sex
Heroncrests The One

Best Puppy In Breed
Heroncrests The One


Winners Dog: (1-0-0-1)
Heroncrests The One

Junior Puppy Dog Class
1st Heroncrests The One


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Stranger Worlds Of Lore

Best Puppy In Breed
Stranger Worlds Of Lore



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Stranger Worlds Of Lore

Reserve Winners Bitch
Annevan Grizabella Of Lore

Junior Puppy Bitch Class
1st Stranger Worlds Of Lore

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Annevan Grizabella Of Lore





Group 6 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   22
Group 2nd   
Ch Briarside U Can't Stop Mi
  Poodle (Standard)   21
Group 3rd   
Ch Jolibully Delenclos Walter
  Bulldog   16
Group 4th   
Ch Shenandal's Optimism And Joy
  Dalmatian   11
BPIG   
Arreau's My Fair Lady
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Brenheather's Why So Serious

Best Of Opposite Sex
Argo's EQ Chill N' Like A Villain At Kadan

Best Puppy In Breed
Argo's EQ Chill N' Like A Villain At Kadan


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChS Jolibully Delenclos Walter

Best Of Opposite Sex
GChB Starlight No Soup For You

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bulldacious Pop Of Strengthz

Best Puppy In Breed
Bulldacious Pop Of Strengthz


Winners Dog: (1-2-1-1)
Starlight You Are Sooo Good Lookin'

Junior Puppy Dog Class
1st Starlight You Are Sooo Good Lookin'

Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shenandal's Optimism And Joy

Best Puppy In Breed
GCh Shenandal's Optimism And Joy



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Bazingabulls That's My Spot

Best Of Opposite Sex
Bazingabulls I'm Kind Of A Big Deal

Best Puppy In Breed
GCh Bazingabulls That's My Spot


Winners Dog: (1-0-0-1)
Bazingabulls I'm Kind Of A Big Deal

Senior Puppy Dog Class
1st Bazingabulls I'm Kind Of A Big Deal


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChS Dassin Vivica Of Canterbury

Best Of Opposite Sex
Logos II

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Logos II

Best Puppy In Breed
Logos II


Winners Dog: (1-1-0-1)
Logos II

Junior Puppy Dog Class
1st Logos II


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Fringe Warrior Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Fringe Warrior Princess

Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChB Briarside U Can't Stop Mi

Best Of Opposite Sex
Ch Lil Blue Not So Little Now

Best Puppy In Breed
Arreau's My Fair Lady

Select Bitch
Ch River Run's The Story Begins At Ying



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Arreau's My Fair Lady

Reserve Winners Bitch
Canterbury Signet Charlotte's Web At Heritage

Junior Puppy Bitch Class
1st Canterbury Signet Charlotte's Web At Heritage

Senior Puppy Bitch Class
1st Arreau's My Fair Lady

Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Best Of Opposite Sex
Nikkou Of Fu Guo

Best Puppy In Breed
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


Winners Dog: (1-0-0-1)
Nikkou Of Fu Guo

Open Dog Class
1st Nikkou Of Fu Guo


Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ying The Show Must Go On


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ying The Show Must Go On

Canadian Bred Dog Class
1st Ying The Show Must Go On




Group 7 - Douglas Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Galheights Code Q A Qomolangma
  Bouvier des Flandres   44
Group 2nd   
GCh Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   41
Group 3rd   
GChS Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   35
Group 4th   
Sablehill's California Girl
  German Shepherd Dog   34
BPIG   
Lumarc Violet A Dream Come True
  Bouvier des Flandres   N/A
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
Downriver Link

Best Puppy In Breed
Downriver Link



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Downriver Link

Junior Puppy Bitch Class
1st Downriver Link

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 8 pts (2-3-2-2)
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way

Best Of Opposite Sex
Lagenevoise Just Give Me A Reason

Best Of Winners: (2-3-2-2)
Lagenevoise Just Give Me A Reason

Best Puppy In Breed
Lagenevoise Just Give Me A Reason

Select Dog
GChG Runway Down To The River

Select Bitch
Ch Northside Sweet Bailey's To KMK


Winners Dog: (2-3-2-2)
Ventura Consent To The Power Red

Reserve Winners Dog
Aussiezip On A Roll

Canadian Bred Dog Class
1st Aussiezip On A Roll

Open Dog Class
1st Ventura Consent To The Power Red


Winners Bitch: (2-3-2-2)
Lagenevoise Just Give Me A Reason

Reserve Winners Bitch
Mast-R Something To Talk About

Senior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise Just Give Me A Reason

12-18 Month Bitch Class
1st Northside Que Sera Sera

Open Bitch Class
1st Mast-R Something To Talk About

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eagle Valley Seabiscuit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Eagle Valley Seabiscuit

12-18 Month Dog Class
1st Eagle Valley Seabiscuit


Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hollowshot Legacy At Twistofate



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hollowshot Legacy At Twistofate

Open Bitch Class
1st Hollowshot Legacy At Twistofate

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Galheights Code Q A Qomolangma

Best Of Opposite Sex
Lumarc Violet A Dream Come True

Best Puppy In Breed
Lumarc Violet A Dream Come True


Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Omega Crazy In Love

Best Of Opposite Sex
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Brookdale Come Dancing At Ginlor

Best Puppy In Breed
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe


Winners Dog: (1-2-1-1)
Charvell's Solar Vision

12-18 Month Dog Class
1st Charvell's Solar Vision


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Brookdale Come Dancing At Ginlor

Reserve Winners Bitch
Xena Mighty Princess du MontOlympe

Senior Puppy Bitch Class
1st Xena Mighty Princess du MontOlympe

12-18 Month Bitch Class
1st Brookdale Come Dancing At Ginlor

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Taiaut Silverblu Vice Versa

Best Puppy In Breed
Eden Something In The Orange



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Taiaut Silverblu Vice Versa

Reserve Winners Bitch
Eden Something In The Orange

Senior Puppy Bitch Class
1st Eden Something In The Orange

Open Bitch Class
1st Taiaut Silverblu Vice Versa
2nd Creekwood Taiaut Pop Star

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sablehill's California Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sablehill's California Girl

Open Bitch Class
1st Sablehill's California Girl

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
Headline I Am The Storm @ Forestwood

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Headline I Am The Storm @ Forestwood

Best Puppy In Breed
Headline I Am The Storm @ Forestwood


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Forestwood Gather Your Dreams

Junior Puppy Bitch Class
1st Forestwood Gather Your Dreams

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named

Best Puppy In Breed
Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named


Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire



Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Nitelatches Dragon Flowers

Best Of Opposite Sex
Nitelatches Dragonslayer

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Nitelatches Dragon Flowers

Best Puppy In Breed
Nitelatches Dragon Flowers


Winners Dog: (1-2-1-0)
Nitelatches Dragonslayer

Junior Puppy Dog Class
1st Nitelatches Dragonslayer


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Nitelatches Dragon Flowers

Reserve Winners Bitch
Valleygems Livin' The Dream

Junior Puppy Bitch Class
1st Nitelatches Dragon Flowers

Canadian Bred Bitch Class
1st Valleygems Livin' The Dream

Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Bredright Born Free Elsa

Best Of Opposite Sex
Cymry Providential Twist Of Fate

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Bredright Born Free Elsa

Best Puppy In Breed
Bredright Born Free Elsa


Winners Dog: (2-3-0-0)
Cymry Providential Twist Of Fate

Reserve Winners Dog
Bredright Max Dyson

Junior Puppy Dog Class
1st Bredright Max Dyson

Open Dog Class
1st Cymry Providential Twist Of Fate


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Bredright Born Free Elsa

Reserve Winners Bitch
Bredright Jewel In The Crown

Junior Puppy Bitch Class
1st Bredright Born Free Elsa

Senior Puppy Bitch Class
1st Bredright Jewel In The Crown

Canadian Bred Bitch Class
1st Bredright Dark Streak Bonnie

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By