Club Canin Rive-Sud de Montreal
Friday, April 26, 2024



Related Results

Conformation

Friday, April 26
Friday, April 26 (Ltd Show - Group 1)
Saturday, April 27
Saturday, April 27 (Ltd Show - Group 3)
Sunday, April 28
Sunday, April 28 (Ltd Show - Group 7)



Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Multi Select BISS / AM. CH. / CAN. CH. Ostara's Double Action Cammcastle
"Fitz"
Owner: Suzan Guynn
Breeder: Suzan Guynn & Davis Hahn
Presented by: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Old English Sheepdog  
GChS Bagatelle Set The Moon On Fire
Points: 240 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Xoloitzcuintli (Standard)  
GChEx Negra Consentida (Arena)
Points: 197
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Basset Hound  
Martita De La Casa Failin
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Bouvier des Flandres  
Boyero Zero Gravity








Group 1 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Katyra Ignite The Fire
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   58
Group 2nd   
GCh Cajun's Louisiana Christmas Day
  Spaniel (Clumber)   57
Group 3rd   
Ch Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor
  Pointer   56
Group 4th    Northaven Sandscape Aces High   Spaniel (Field)   55
BPIG   
Ch Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor
  Pointer   2
Best Baby Puppy In Group   
Sunkozi Once Upon A Time
  Retriever (Golden)   2
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Baba MC De La Vieillegarde

Best Of Opposite Sex
Ch Imhotep MC De La Vieillegarde

Select Dog
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau


Winners Dog: (1-0-1-1)
Baba MC De La Vieillegarde

12-18 Month Dog Class
1st Baba MC De La Vieillegarde



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Pageska's Lucky Odin

Best Of Opposite Sex
Ch Pageska's Tiktok




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor

Best Puppy In Breed
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Fondcombe Queen Of Minas Tirith

12-18 Month Bitch Class
1st Fondcombe Queen Of Minas Tirith


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Fieldday Austin Powers

Best Of Opposite Sex
Knightcastle Wanda Maximoff



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Knightcastle Wanda Maximoff

Reserve Winners Bitch
Knightcastle Blessing Miss Daisy

Canadian Bred Bitch Class
1st Knightcastle Wanda Maximoff

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Knightcastle Blessing Miss Daisy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 9 pts (1-2-5-2)
GChS Coppermoon Orlagh's Happy One

Best Of Opposite Sex
Ch Norsehaven Ossian Maccool

Best Of Winners: (1-2-5-2)
Majesty The Best Is Yet To Come

Best Puppy In Breed
Majesty The Best Is Yet To Come

Select Dog
Ch Butternut's Saint Padraig

Select Bitch
GCh Foxwoods Here Comes The Sun At Hufy


Winners Dog: (1-2-5-2)
Majesty The Best Is Yet To Come

Senior Puppy Dog Class
1st Majesty The Best Is Yet To Come

4-6 Month Dog Class
1st Orlagh Two Spoons


Winners Bitch: (1-2-5-2)
Mesoka Le Vent Doux Alizé

Reserve Winners Bitch
Authentique Lady Juliette

Senior Puppy Bitch Class
1st Mesoka Le Vent Doux Alizé

12-18 Month Bitch Class
1st Authentique Lady Juliette

4-6 Month Bitch Class
1st Sunkozi Once Upon A Time
2nd Orlagh Mae-Be Too Spoons


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Boreal Mister Hunter

Best Of Opposite Sex
Ch Hunterleigh Paradocs Isobel

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Monpaq's River Run

Best Puppy In Breed
Ch Hunterleigh Paradocs Isobel


Winners Dog: (2-3-1-1)
Authentique Sweet Teddy Bear

Reserve Winners Dog
Authentique Hercule The Magnificent

Junior Puppy Dog Class
1st Authentique Sweet Teddy Bear

12-18 Month Dog Class
1st Authentique Hercule The Magnificent


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Monpaq's River Run

Reserve Winners Bitch
Boreal Miss Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Boreal Miss Rose

Open Bitch Class
1st Monpaq's River Run
2nd Uapishka l'Authentique Taera


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Katyra Ignite The Fire




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Autumncolors Cake By The Ocean



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Annagh's Oscar Wilde


Winners Dog: (1-0-0-0)
Annagh's Oscar Wilde

Open Dog Class
1st Annagh's Oscar Wilde



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Docha's Red October Blaze

Best Of Opposite Sex
Ch Aki Spirit Of Dochas

Select Dog
Ch Dochas' Private Stock


Winners Dog: (1-0-1-1)
Docha's Red October Blaze

Open Dog Class
1st Docha's Red October Blaze



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Mar-K's Hot N Heavy

Select Bitch
GChB Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Mar-K's Hot N Heavy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mar-K's Hot N Heavy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Beauvert I Found My Happy Pace

Best Of Opposite Sex
Ch Beauvert's Marvelous Mischief

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Beauvert I Found My Happy Pace

Best Puppy In Breed
Tanki Reign Of Fire


Winners Dog: (1-2-0-1)
Beauvert I Found My Happy Pace

Canadian Bred Dog Class
1st Beauvert I Found My Happy Pace


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tanki Reign Of Fire

Reserve Winners Bitch
Beauvert Mischief Fired Up & Ready To Go

Junior Puppy Bitch Class
1st Tanki Reign Of Fire

Open Bitch Class
1st Beauvert Mischief Fired Up & Ready To Go


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cajun's Louisiana Christmas Day




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hufy's Femme Fatal

Best Puppy In Breed
Hufy's Femme Fatal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hufy's Femme Fatal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hufy's Femme Fatal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Segre's Time Is Relative



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northaven Sandscape Aces High


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northaven Sandscape Aces High

Open Dog Class
1st Northaven Sandscape Aces High



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Leon De L'Amadis

Best Of Opposite Sex
Miss Stella Delamadis Des Appalaches

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Hermes d'Arthemis

Best Puppy In Breed
Hermes d'Arthemis


Winners Dog: (1-1-1-0)
Hermes d'Arthemis

Junior Puppy Dog Class
1st Hermes d'Arthemis


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Miss Stella Delamadis Des Appalaches

12-18 Month Bitch Class
1st Miss Stella Delamadis Des Appalaches


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Clussexx Buster Brown

Best Puppy In Breed
Clussexx Buster Brown


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clussexx Buster Brown

Senior Puppy Dog Class
1st Clussexx Buster Brown



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Long Lane V8 Powered



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Long Lane V8 Powered

12-18 Month Bitch Class
1st Long Lane V8 Powered


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Akar Nala's Pearl Of Margot



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Akar Nala's Pearl Of Margot

Open Bitch Class
1st Akar Nala's Pearl Of Margot


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Cazaway's Cosmos Oups I Did It Again

Best Of Opposite Sex
GCh Cazaway Enchantress Of Woods

Select Dog
Ch Ghostpoint Trax Star Ruler



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Telkel Karma Is A Bit Charmed SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   29
Group 2nd   
Martita De La Casa Failin
  Basset Hound   22
Group 3rd   
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations
  Otterhound   21
Group 4th   
Nashira's Duke Of RidgePeak
  Rhodesian Ridgeback   19
BPIG   
Martita De La Casa Failin
  Basset Hound   2
Best Baby Puppy In Group    Summerwinds-Sandscript Papa'z Magnificent Gift   Afghan Hound   2
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas

Best Of Opposite Sex
Summerwinds-Aslan Worth A Royal Ransom

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Deloubelle Infinity Dreams Forevermore

Best Puppy In Breed
Deloubelle Infinity Dreams Forevermore


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Deloubelle Infinity Dreams Forevermore

Reserve Winners Bitch
Deloubelle You Belong To My Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Deloubelle Infinity Dreams Forevermore

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Marquis Lucinda Of Simoon

Open Bitch Class
1st Deloubelle You Belong To My Heart

4-6 Month Bitch Class
1st Summerwinds-Sandscript Papa'z Magnificent Gift


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Martita De La Casa Failin

Best Puppy In Breed
Martita De La Casa Failin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Martita De La Casa Failin

Junior Puppy Bitch Class
1st Martita De La Casa Failin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GChS Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For E R Dox ML

Best Of Opposite Sex
E R Dox Fancy Reba

Best Of Winners: (1-3-1-1)
E R Dox Fancy Reba

Best Puppy In Breed
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Select Bitch
E R Dox J'en Ai Aucune Indy


Winners Dog: (1-3-1-1)
Chetcote No Time Out

Senior Puppy Dog Class
1st Chetcote No Time Out


Winners Bitch: (1-3-1-1)
E R Dox Fancy Reba

Reserve Winners Bitch
Distingue Don't Stop Me Now

12-18 Month Bitch Class
1st E R Dox Fancy Reba

Canadian Bred Bitch Class
1st E R Dox Out Of Bounds

Open Bitch Class
1st Distingue Don't Stop Me Now

4-6 Month Bitch Class
1st E R Dox Tantrums And Silver Tiaras


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Best Of Opposite Sex
Pageska's Zoldmali Whisper

Best Puppy In Breed
Pageska's Zoldmali Whisper



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Pageska's Zoldmali Whisper

Senior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Zoldmali Whisper


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tayleefarm Rebel Rebel

Best Puppy In Breed
Tayleefarm Rebel Rebel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tayleefarm Rebel Rebel

Senior Puppy Bitch Class
1st Tayleefarm Rebel Rebel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations

Select Dog
GCh Conestoga & Crossroads Family Tradition




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Nashira's Duke Of RidgePeak

Best Puppy In Breed
Nashira's Duke Of RidgePeak

Select Dog
GCh County Line's It Is Written In The Stars


Winners Dog: (1-0-1-0)
Nashira's Duke Of RidgePeak

Junior Puppy Dog Class
1st Nashira's Duke Of RidgePeak



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Iron Maiden VIP Poppet

Best Of Opposite Sex
Freckashpeng I Am Banksy

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Freckashpeng I Am Banksy

Best Puppy In Breed
Ch Iron Maiden VIP Poppet


Winners Dog: (1-1-0-1)
Freckashpeng I Am Banksy

Junior Puppy Dog Class
1st Freckashpeng I Am Banksy


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Freckashpeng I Put A Spell On You

Junior Puppy Bitch Class
1st Freckashpeng I Put A Spell On You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Danik Dancause Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Serdess Merlin With First Klas
  Akita   38
Group 2nd   
Ch Timaru Guardian Of The North
  Anatolian Shepherd Dog   36
Group 3rd   
GChB Nevar Supersonic Devil's Starr v Sioul
  Doberman Pinscher   35
Group 4th    Hi-Air Lockheed Vega   Great Dane   29
BPIG   
Mistic's Ring Of Stellar Fire
  Schnauzer (Standard)   2
Best Baby Puppy In Group    Astablak's Brand New Day   Siberian Husky   2
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Serdess Merlin With First Klas

Select Dog
GChS Daomori's King Of The West




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Integrity Silverdream's Legacy From Beyond

Best Of Opposite Sex
Tonomi's A Kind Of Magic

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Integrity Silverdream's Legacy From Beyond

Best Puppy In Breed
Integrity Silverdream's Legacy From Beyond


Winners Dog: (2-1-0-0)
Integrity Silverdream's Legacy From Beyond

Reserve Winners Dog
Tonomi's Strange Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Integrity Silverdream's Legacy From Beyond

12-18 Month Dog Class
1st Tonomi's Strange Magic


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Tonomi's A Kind Of Magic

12-18 Month Bitch Class
1st Tonomi's A Kind Of Magic


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Timaru Guardian Of The North


Winners Dog: (1-0-0-0)
Timaru Guardian Of The North

Open Dog Class
1st Timaru Guardian Of The North



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dudswelriver's Ambitious Tarah

Best Puppy In Breed
Dudswelriver's Ambitious Tarah



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dudswelriver's Ambitious Tarah

Junior Puppy Bitch Class
1st Dudswelriver's Ambitious Tarah


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Tybrushe's Down By The River

Best Puppy In Breed
Duclocher's Her Name Is Lola She Is A Showgirl



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Deversailles Ray Of Light At Bullmax

Best Of Opposite Sex
Banstock What Is It All About Alfie

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Knatchbull's Lola Du Village Valois


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GChB Nevar Supersonic Devil's Starr v Sioul

Best Of Opposite Sex
Shadeko's The Wonder Years

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Angeldream The Bicth Is Back

Best Puppy In Breed
Shadeko's The Wonder Years

Select Bitch
GCh Sagacious N Kalora's Foolish Games


Winners Dog: (1-2-0-3)
Shadeko's The Wonder Years

Junior Puppy Dog Class
1st Shadeko's The Wonder Years


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Angeldream The Bicth Is Back

Reserve Winners Bitch
Themiscyra's Thorduna

Senior Puppy Bitch Class
1st Themiscyra's Thorduna

12-18 Month Bitch Class
1st Angeldream The Bicth Is Back


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Hi-Air Lockheed Vega



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Hi-Air Lockheed Vega

Reserve Winners Bitch
Hi-Air Lockheed Cheyenne

Open Bitch Class
1st Hi-Air Lockheed Vega
2nd Hi-Air Lockheed Cheyenne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Francis Z Osoblazskeho Lesa

Best Of Opposite Sex
Alsafi Leon Sangreal



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Alsafi Leon Sangreal

Reserve Winners Bitch
Fia Z Osoblazskeho Lesa

12-18 Month Bitch Class
1st Alsafi Leon Sangreal
2nd Fia Z Osoblazskeho Lesa


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pattedeau Denzel Bubba




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Ostara's Double Action Cammcastle

Select Dog
GCh Eirians Uttr Kaos At Rugerlane




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Nikita Perle Rose

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Something's Burning

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Vanderbilt's Something's Burning

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Something's Burning


Winners Dog: (1-1-0-1)
Vanderbilt's Something's Burning

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Something's Burning


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Supersammy's Hestia

Junior Puppy Bitch Class
1st Supersammy's Hestia


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mistic's Ring Of Stellar Fire

Best Puppy In Breed
Mistic's Ring Of Stellar Fire



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mistic's Ring Of Stellar Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Mistic's Ring Of Stellar Fire


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Astablak's Leia

Best Of Opposite Sex
GCh Laskaroad's Rafale Of Blueberry

Best Puppy In Breed
Heska Padawan Tano At Countrysnow



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Virgnia Fox De SantGrial

Reserve Winners Bitch
Heska Padawan Tano At Countrysnow

Senior Puppy Bitch Class
1st Heska Padawan Tano At Countrysnow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Trinacria's Blueberry Kiss

Open Bitch Class
1st Virgnia Fox De SantGrial
2nd Kannook Beauty In Chaos At Heska

4-6 Month Bitch Class
1st Astablak's Brand New Day
2nd Trinacria's Deliciosa'Mya


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sur Mesure De La Plume Artik

Best Of Opposite Sex
Moon Of Starlight U-Turn Lili

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sur Mesure De La Plume Artik


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sur Mesure De La Plume Artik

Open Dog Class
1st Sur Mesure De La Plume Artik


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Casanova Od Guvernera
  Welsh Terrier   10
Group 2nd   
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy
  Bedlington Terrier   9
Group 3rd   
SeptiemeCiel Buen Camino
  Parson Russell Terrier   8
Group 4th    Green Lantern's I Am Kind Of A Big Dill   Kerry Blue Terrier   5
BPIG   
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy
  Bedlington Terrier   2
Best Baby Puppy In Group    ISpy You Got The Knockoff   Bedlington Terrier   2
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy

Best Puppy In Breed
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy



4-6 Month Bitch Class
1st ISpy You Got The Knockoff


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fanfare Quite The Catch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fanfare Quite The Catch

Open Dog Class
1st Fanfare Quite The Catch



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rockledge Mr. Watson Of Griffintown



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Green Lantern's I Am Kind Of A Big Dill

Best Puppy In Breed
Green Lantern's I Am Kind Of A Big Dill



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
SeptiemeCiel Buen Camino

Best Of Opposite Sex
GChB Westhams Little Ol Cowgirl


Winners Dog: (2-0-0-1)
SeptiemeCiel Buen Camino

Reserve Winners Dog
Dobaella's Lennox At Duclocher

12-18 Month Dog Class
1st Dobaella's Lennox At Duclocher

Bred By Exhibitor Dog Class
1st SeptiemeCiel Buen Camino



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Luckyhill Lucille Stir Up The Fire

Best Puppy In Breed
Luckyhill Lucille Stir Up The Fire



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Luckyhill Lucille Stir Up The Fire

Reserve Winners Bitch
Lemontvallois Geisha

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckyhill Lucille Stir Up The Fire

Open Bitch Class
1st Lemontvallois Geisha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boreal Go Your Own Way To Pointbreak



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boreal Go Your Own Way To Pointbreak

12-18 Month Bitch Class
1st Boreal Go Your Own Way To Pointbreak


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Jean Delisle Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   25
Group 2nd   
GChEx Diavolino's A Kiss For Luck
  Italian Greyhound   22
Group 3rd   
Ch Weylinmarsh's That Grl Is Mine
  Coton De Tulear   19
Group 4th   
Ch Clussexx Coronation Of A King From Sandscape
  English Toy Spaniel   17
BPIG    Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale   Poodle (Toy)   2
Best Baby Puppy In Group    Gryphon's Just Janice   Pug   2
Best Baby Puppy In Group    Pocopayasos Let's Dance With Heart's Delite   Havanese   0
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Vogelflight's A Christmas Memory

Best Puppy In Breed
Babylove Simply Striking

Select Bitch
Ch Pure Passion Diyana Princess Of Hope @ Babylove



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Vogelflight's A Christmas Memory

Reserve Winners Bitch
Babylove Simply Striking

Junior Puppy Bitch Class
1st Babylove Simply Striking

Senior Puppy Bitch Class
1st Une Etoile Dans La Voie Lactee Aupoildange Stella

Open Bitch Class
1st Vogelflight's A Christmas Memory


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ultime Duchesse Fergie De Bettignies




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh BCBG N MC Mystic




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Love Bee Crazy Passion



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Love Bee Crazy Passion

Open Bitch Class
1st Love Bee Crazy Passion


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Best Of Opposite Sex
Quartz Blue De Bijoux De Coton

Best Puppy In Breed
Quartz Blue De Bijoux De Coton


Winners Dog: (1-0-0-1)
Quartz Blue De Bijoux De Coton

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Quartz Blue De Bijoux De Coton



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zilcan Toy Soldier


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zilcan Toy Soldier

Open Dog Class
1st Zilcan Toy Soldier



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
Amyla's Mister It's Five O'Clock Somewhere

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Amyla's Pot Of Gold

Best Puppy In Breed
Amyla's Mister It's Five O'Clock Somewhere


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Amyla's Pot Of Gold

12-18 Month Bitch Class
1st Amyla's Pot Of Gold


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChEx Diavolino's A Kiss For Luck

Best Of Opposite Sex
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Belina Woz De La Chevrotiere

Best Puppy In Breed
Nubiad Nil Under Monarque Wings


Winners Dog: (1-1-0-1)
Nubiad Nil Under Monarque Wings

Senior Puppy Dog Class
1st Nubiad Nil Under Monarque Wings


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Belina Woz De La Chevrotiere

Open Bitch Class
1st Belina Woz De La Chevrotiere


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chiyoko Mister Miyagi For Chinhooked



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Laperlerare Jazz Man Aupoildange



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mightymites Scooter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Romiche Eternal Flame At Lionking



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Lollipop Julia's Park

Best Of Opposite Sex
Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Lollipop Julia's Park

Best Puppy In Breed
Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale


Winners Dog: (1-3-0-0)
Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale

Junior Puppy Dog Class
1st Fuzzy Puppy Happy Yuki At Furrytale


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Lollipop Julia's Park

Reserve Winners Bitch
Fuzzy Puppy Pretty Yurie Goes To Valmy

Junior Puppy Bitch Class
1st Fuzzy Puppy Pretty Yurie Goes To Valmy

Senior Puppy Bitch Class
1st Furrytale's Luna La Petite Robe Noire

12-18 Month Bitch Class
1st Lollipop Julia's Park


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Drageltik's Steel Magnolia For Gryphon



4-6 Month Bitch Class
1st Gryphon's Just Janice


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Jean Delisle Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   32
Group 2nd   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   31
Group 3rd   
Ch DotsOn Taste The Rainbow
  Dalmatian   25
Group 4th   Ch Shente's It's All About Jazz   Shih Tzu   17
BPIG   
DotsOn Blend With Love
  Dalmatian   2
Best Baby Puppy In Group    Boucledamour Aka Florent In A Flowering Garden   Poodle (Miniature)   2
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sierra's Icing On The Cake


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sierra's Icing On The Cake

Open Dog Class
1st Sierra's Icing On The Cake



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bellissimo's Heavenly Desire



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bellissimo's Heavenly Desire

Reserve Winners Bitch
Bellissimo's Warrior Queen

Canadian Bred Bitch Class
1st Bellissimo's Heavenly Desire

Open Bitch Class
1st Bellissimo's Warrior Queen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Jolibully Delenclos Walter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 7 pts (2-2-1-3)
Ch DotsOn Taste The Rainbow

Best Of Opposite Sex
DotsOn Always Fresh

Best Of Winners: (2-2-1-3)
DotsOn Blend With Love

Best Puppy In Breed
DotsOn Blend With Love

Select Dog
Ch DotsOn Feel The Twist

Select Bitch
GCh Shenandal's Optimism And Joy


Winners Dog: (2-2-1-3)
DotsOn Always Fresh

Reserve Winners Dog
Croata Dals Picolo

Senior Puppy Dog Class
1st DotsOn Always Fresh

Open Dog Class
1st Croata Dals Picolo


Winners Bitch: (2-2-1-3)
DotsOn Blend With Love

Reserve Winners Bitch
DotsOn Sunshine In A Cup

Senior Puppy Bitch Class
1st DotsOn Sunshine In A Cup

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DotsOn Blend With Love


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh Masino's Petite Demone!

Best Of Opposite Sex
GCh Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Masino's Plein La Vue

Select Bitch
Ch Karendon's Back And To The Future


Winners Dog: (1-2-1-2)
Masino's Plein La Vue

12-18 Month Dog Class
1st Masino's Plein La Vue


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Abellio Road To Romance

Reserve Winners Bitch
Masino's Attache Ta Tuque

12-18 Month Bitch Class
1st Masino's Attache Ta Tuque

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Abellio Road To Romance


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Naruhito Go Di Bordakitainu Kensha Yuugensou


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Boucledamour Jasmine Symbol Of Love

Best Of Opposite Sex
Boucledamour Good Company With Opus

Best Puppy In Breed
Opus' If I Didn't Have U


Winners Bitch: (0-4-1-0)
Boucledamour Good Company With Opus

Reserve Winners Bitch
Opus' If I Didn't Have U

Junior Puppy Bitch Class
1st Therian Glow Gigi Lollobrigida @ Distinction

Senior Puppy Bitch Class
1st Opus' If I Didn't Have U

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Boucledamour Aka Alysse Trust Reighs In My Heart

Open Bitch Class
1st Boucledamour Good Company With Opus


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dalia De Nicheca 2e

Best Puppy In Breed
Dalia De Nicheca 2e



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dalia De Nicheca 2e

Canadian Bred Bitch Class
1st Dalia De Nicheca 2e


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 5 pts (0-2-0-4)
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Puppy In Breed
Supersammy's Inu Melody

Select Bitch
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox



Winners Bitch: (0-2-0-4)
Supersammy's Inu Melody

Reserve Winners Bitch
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

Junior Puppy Bitch Class
1st Supersammy's Inu Melody

Senior Puppy Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Shente's It's All About Jazz




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   42
Group 2nd   
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   37
Group 3rd   
GChB Northbay Xsell's Tommy Bahama
  Australian Shepherd   35
Group 4th   
Ch Galheights Go Dutton To Electric Peak
  Bouvier des Flandres   27
BPIG   
Ch Applestream's Jumpin' Jive New Edition
  Australian Shepherd   2
Best Baby Puppy In Group   
Boyero Zero Gravity
  Bouvier des Flandres   2
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Priestcreek's Mahina Piha



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Priestcreek's Mahina Piha

12-18 Month Bitch Class
1st Priestcreek's Mahina Piha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lady Pagaille Du Grand Chene

Best Of Opposite Sex
Spencer Du Grand Chene

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lady Pagaille Du Grand Chene


Winners Dog: (1-1-0-0)
Spencer Du Grand Chene

Open Dog Class
1st Spencer Du Grand Chene


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lady Pagaille Du Grand Chene

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lady Pagaille Du Grand Chene


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Hidalgo Shogun l'Astre de Feu

Best Of Opposite Sex
Ch Hidalgo Kyrane Song Of Ice And Fire




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Danik Dancause

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Dejade Dream Girl

Best Puppy In Breed
Dejade Dream Girl

Select Bitch
Ch Melodaly Mousseline



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dejade Dream Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Dejade Dream Girl


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Donquichotte Show Must Go On Belladonna

Best Of Opposite Sex
Ch Woodside's Always Remember

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Leev Von Dalmo Hof


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Leev Von Dalmo Hof

Open Bitch Class
1st Leev Von Dalmo Hof


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Puppy In Breed
Follow Me Chandeliers Black Velvet



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Follow Me Chandeliers Black Velvet

Senior Puppy Bitch Class
1st Follow Me Chandeliers Black Velvet


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Herdabout Impatiently Awaited

Best Puppy In Breed
Herdabout Impatiently Awaited



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Herdabout Impatiently Awaited

Junior Puppy Bitch Class
1st Herdabout Impatiently Awaited


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 4 pts (3-0-1-1)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire

Best Of Opposite Sex
Ch Chenard Mademoiselle Lotus


Winners Dog: (3-0-1-1)
Bagatelle Porto Under The Moon

Reserve Winners Dog
Chenard Cameron

12-18 Month Dog Class
1st Bagatelle Porto Under The Moon
2nd Chenard Cameron

Open Dog Class
1st Sealords Rainbow Moonstone Bagatelle

4-6 Month Dog Class
1st Chenard Monsieur Grinch


4-6 Month Bitch Class
1st Chenard Madame Bonnie


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
GChS Rivermyst A Wizards Touch At Kindle

Best Of Opposite Sex
Grandfort It's All Fun N' Games

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Eldee Mamzelle At Kendale

Best Puppy In Breed
Sweetedel Mackenzy Of Mazory


Winners Dog: (2-3-0-1)
Grandfort It's All Fun N' Games

Reserve Winners Dog
Nicha Flash Copie Conforme

Senior Puppy Dog Class
1st Nicha Flash Copie Conforme

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Grandfort It's All Fun N' Games


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Eldee Mamzelle At Kendale

Reserve Winners Bitch
Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Senior Puppy Bitch Class
1st Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Damia Zora

Open Bitch Class
1st Eldee Mamzelle At Kendale

4-6 Month Bitch Class
1st Nicha Alyjess Tesla


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Puppy In Breed
Bredright Delightful Lover

Select Bitch
Ch Hazel Ranch Juna



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Bredright Delightful Lover

Junior Puppy Bitch Class
1st Bredright Delightful Lover


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By