Club Canin Chomedey
Saturday, September 16, 2023



Related Results

Conformation

Friday, September 15
Friday, September 15 (Limited Breed Show for Group 5)
Saturday, September 16
Saturday, September 16 (Limited Breed Show for Sighthounds)
Sunday, September 17
Sunday, September 17 (Limited Breed Show for Group 4)

Obedience

Saturday, September 16 (Obedience Trial-1)
Saturday, September 16 (Obedience Trial-2)
Sunday, September 17 (Obedience Trial-3)
Sunday, September 17 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Friday, September 15 (Rally Trial-1)
Friday, September 15 (Rally Trial-2)
Saturday, September 16 (Rally Trial-3)
Saturday, September 16 (Rally Trial-4)
Sunday, September 17 (Rally Trial-5)
Sunday, September 17 (Rally Trial-6)



Results courtesy of:

-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Raymond Yurick
Havanese  
GChEx Oeste's Askin For Kisses
Points: 441 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Raymond Yurick
Australian Shepherd  
GChG Runway Down To The River
Points: 362
Best Puppy In Show
Judge: Raymond Yurick
Lhasa Apso  
Ch Xeralane's Captain Caveman
Reserve Best Puppy In Show
Judge: Raymond Yurick
Welsh Corgi (Pembroke)  
Ch Loveshine China I Was Around
Best Baby Puppy In Show
Judge: Raymond Yurick
Saint Bernard   Zahna Delighted Surprise From The Era








Group 1 - Raymond Yurick Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rainydaze Let Freedom Reign
  Retriever (Labrador)   85
Group 2nd   
Ch De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri
  Pointer (German Short-Haired)   76
Group 3rd   
GCh DuValin Quartz
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   63
Group 4th   
GCh Upcountry's Perpetual Motion
  Vizsla (Smooth)   51
BPIG    Paprika Country Girl Summer   Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Society's Capt Pete Mitchell   Spaniel (English Springer)   0
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GCh Barbochos Iris

Best Of Opposite Sex
GCh Barbochos Mons

Best Puppy In Breed
Ch Barbochos Zelda

Select Dog
Ch Neigenuveaux's Merveilleux

Select Bitch
Ch Barbochos Zelda



4-6 Month Bitch Class
1st Imhotep MC De La Vieillegarde

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 11 pts (3-5-2-2)
GChB DuValin Quartz

Best Of Opposite Sex
Black Watch Mayzee

Best Of Winners: (3-5-2-2)
Pageska's Arnie

Best Puppy In Breed
Pageska's Arnie

Select Dog
GCh Pageska's Thunderstruck

Select Bitch
Ch Stella Mysticete Du Bourgroyal


Winners Dog: (3-5-2-2)
Pageska's Arnie

Reserve Winners Dog
Sir Arthur Mysticete Du Bourgroyal

Senior Puppy Dog Class
1st Pageska's Arnie
2nd Dupimbina Charlot

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sir Arthur Mysticete Du Bourgroyal


Winners Bitch: (3-5-2-2)
Black Watch Mayzee

Reserve Winners Bitch
DuValin Senora Chichera

12-18 Month Bitch Class
1st Black Watch Mayzee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DuValin Senora Chichera
2nd Romignone Des Etangs Du Bourgroyal

Open Bitch Class
1st Pageska's Tiktok
2nd Du Pimbina Delima

4-6 Month Bitch Class
1st DuValin Salem

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

Best Of Opposite Sex
Kan Trace Echoes Of Glory

Best Puppy In Breed
Kan Trace Echoes Of Glory



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kan Trace Echoes Of Glory

Senior Puppy Bitch Class
1st Kan Trace Echoes Of Glory

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Perryglen's I'm A Wild Party



Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 12 pts (2-5-3-3)
GCh De Lombardie N Jaegersmann Proxima Centauri

Best Of Opposite Sex
GChG Leaside's California Blues

Best Of Winners: (2-5-3-3)
De Lombardie Fly Me To The Moon

Best Puppy In Breed
Paprika Country Girl Summer

Select Dog
GChB Coldwater's Mmm Mmm Good

Select Bitch
Ch HHH Classic Sonata


Winners Dog: (2-5-3-3)
De Lombardie Fly Me To The Moon

Reserve Winners Dog
Evoslo De Dancas

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Evoslo De Dancas

Open Dog Class
1st De Lombardie Fly Me To The Moon


Winners Bitch: (2-5-3-3)
De Lombardie Gonna Fly Now

Reserve Winners Bitch
Freya De Dancas

Junior Puppy Bitch Class
1st Fondcombe Queen Of Minas Tirith

Senior Puppy Bitch Class
1st Paprika Country Girl Summer
2nd Fondcombe Shine To The Moonlight

Open Bitch Class
1st De Lombardie Gonna Fly Now
2nd Freya De Dancas

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dakens Sharp Dressed Man



Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
L'Etoile Filante Fieldday

Best Of Opposite Sex
Ch Rush's Set Up For Success - Winston

Select Bitch
GChB Rush's True Illusion



Winners Bitch: (0-3-1-1)
L'Etoile Filante Fieldday

Reserve Winners Bitch
Knightcastle Blessing Miss Daisy

Canadian Bred Bitch Class
1st Knightcastle Blessing Miss Daisy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st L'Etoile Filante Fieldday
2nd Knightcastle Wanda Maximoff

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 13 pts (1-4-4-5)
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Ch Sagagold Lilas's Breeze

Best Of Winners: (1-4-4-5)
Hopenlove White Sweetness

Best Puppy In Breed
Hopenlove White Sweetness

Select Dog
Ch Cedargrove's Pinot Noir

Select Bitch
GCh Foxwoods Here Comes The Sun At Hufy


Winners Dog: (1-4-4-5)
Springdream's Chaps At Canopy

Senior Puppy Dog Class
1st Springdream's Chaps At Canopy

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 8 pts (3-2-1-3)
GChEx Rainydaze Let Freedom Reign

Best Of Opposite Sex
GCh Labradale Rose Des Bois Fee Morgan

Best Of Winners: (3-2-1-3)
Bugaboo Romeo Miron

Select Bitch
GChG Kriscoland's Pure Serendipity


Winners Dog: (3-2-1-3)
Bugaboo Romeo Miron

Reserve Winners Dog
Monpaq Echo From The Past

12-18 Month Dog Class
1st Monpaq Echo From The Past

Open Dog Class
1st Bugaboo Romeo Miron
2nd Norton Down The Hill


Winners Bitch: (3-2-1-3)
Storius Done Out Of Love Meraki

Reserve Winners Bitch
Monpaq's River Run

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Storius Done Out Of Love Meraki
2nd Monpaq's River Run

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Reidwood Walking On Sunshine

Best Puppy In Breed
Reidwood Walking On Sunshine

Select Dog
Ch Plaisance Comte Olivier De Confettis


Winners Dog: (2-0-1-0)
Reidwood Walking On Sunshine

Reserve Winners Dog
Violethill String Symphony

Senior Puppy Dog Class
1st Reidwood Walking On Sunshine

Open Dog Class
1st Violethill String Symphony


Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Harbinger's Just For The Record



4-6 Month Bitch Class
1st Harbinger's Love Story

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Midnightblue The Never Ending Story

Best Of Opposite Sex
Midnightblue The Dark Crystal

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Midnightblue The Never Ending Story


Winners Dog: (1-3-0-0)
Midnightblue The Never Ending Story

Canadian Bred Dog Class
1st Midnightblue The Never Ending Story


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Midnightblue The Dark Crystal

Reserve Winners Bitch
Duvieuxpin Begonia Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Vermelho Jewel In The Sun

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midnightblue The Dark Crystal

Open Bitch Class
1st Duvieuxpin Begonia Rose

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie


4-6 Month Dog Class
1st Gilni's Roger Du Whittaker


Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity



Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winfree It's A Bug's Life



Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Segre's Time Is Relative

Best Of Opposite Sex
Society's Iceman


Winners Dog: (1-0-0-1)
Society's Iceman

12-18 Month Dog Class
1st Society's Iceman

4-6 Month Dog Class
1st Society's Capt Pete Mitchell

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Skeet De L'Amadis

Best Of Opposite Sex
GChB Leon De L'Amadis

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Sofia Rose De L'Amadis


Winners Dog: (1-1-1-1)
High Spirit Dawson L'Amadis

Open Dog Class
1st High Spirit Dawson L'Amadis


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Sofia Rose De L'Amadis

Open Bitch Class
1st Sofia Rose De L'Amadis

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ballyhoo's Winnie Wain Whistle de l'Alto


Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChB Upcountry's Perpetual Motion

Best Of Opposite Sex
Paradox Long Time Running


Winners Dog: (2-0-0-1)
Paradox Long Time Running

Reserve Winners Dog
Kihivas Colin How Far Can I Fly

12-18 Month Dog Class
1st Kihivas Colin How Far Can I Fly

Open Dog Class
1st Paradox Long Time Running

4-6 Month Dog Class
1st Bajolo Dexter Slice Of Life


Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Cazaway Enchantress Of Woods

Best Of Opposite Sex
Cazaway Dreams Of Life

Best Puppy In Breed
Cazaway Dreams Of Life






Group 2 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bushwacker Fortune Hunter
  Basenji   27
Group 2nd   
GCh Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   19
Group 3rd   
GChS Comar's River Deep Mountain High
  Whippet   16
Group 4th   
GChG Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   14
BPIG    Danny Boy's California Sunshine   Dachshund (Standard Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chetcote No Time Out   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 7 pts (0-1-4-3)
GChB Bushwacker Fortune Hunter

Best Of Opposite Sex
Ch Wittsend Just My Marjani

Best Puppy In Breed
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy

Select Dog
GCh Bushwacker Mercury Rising

Select Bitch
Ch Blackwing's Davina Valentine



Winners Bitch: (0-1-4-3)
Blackwing's Special Peanut Butter

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Blackwing's Special Peanut Butter

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Branston Trajam Onestep Beyond

Best Of Opposite Sex
Masonbranston Somebunny Loves You

Best Puppy In Breed
Masonbranston Somebunny Loves You



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Masonbranston Somebunny Loves You

Junior Puppy Bitch Class
1st Masonbranston Somebunny Loves You

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Palakore's Tune From Yesterday

Best Of Opposite Sex
Ch Distingue Just A Little Spicy Chili


4-6 Month Dog Class
1st Chetcote No Time Out


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Heavenlyhund They Call Her Divergent



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Heavenlyhund They Call Her Divergent

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Heavenlyhund They Call Her Divergent

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Zoldmali Simba

Select Dog
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Puppy In Breed
Danny Boy's California Sunshine


Winners Dog: (1-0-1-0)
Danny Boy's California Sunshine

Senior Puppy Dog Class
1st Danny Boy's California Sunshine


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stonedach Lost And Found

Best Puppy In Breed
Stonedach Lost And Found



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stonedach Lost And Found

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonedach Lost And Found

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Daybreak's Touch Of Frost


Winners Dog: (1-0-0-0)
Daybreak's Touch Of Frost

12-18 Month Dog Class
1st Daybreak's Touch Of Frost


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Inugami's Third Impact : Princess Of Mischief



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Inugami's Third Impact : Princess Of Mischief

Reserve Winners Bitch
Inugami Kaori

12-18 Month Bitch Class
1st Inugami's Third Impact : Princess Of Mischief

Open Bitch Class
1st Inugami Kaori

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Freya Freydis Of Shannonbridge



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Freya Freydis Of Shannonbridge

12-18 Month Bitch Class
1st Freya Freydis Of Shannonbridge

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Parnassus' Rising Sun At Zeni


Winners Dog: (1-0-0-0)
Parnassus' Rising Sun At Zeni

Open Dog Class
1st Parnassus' Rising Sun At Zeni


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Comar's River Deep Mountain High

Select Bitch
Ch Foxpolis Jamaica







Group 3 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   73
Group 2nd   
GChS Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   68
Group 3rd   
GCh Ruthdales First Klas Centurion Gladiator
  Akita   66
Group 4th   
GCh Napoleo Olive La Coquine
  Saint Bernard   65
BPIG   
Ch Samspirit First Legacy Rose
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Zahna Delighted Surprise From The Era   Saint Bernard   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ruthdales First Klas Centurion Gladiator



Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 5 pts (4-1-0-1)
GChB Sallysvalley Bring On The Bubbly

Best Of Opposite Sex
Alpenspirit Jack Of Hearts

Best Of Winners: (4-1-0-1)
Alpenspirit Jack Of Hearts

Best Puppy In Breed
Alpenspirit Golden Slam


Winners Dog: (4-1-0-1)
Alpenspirit Jack Of Hearts

Reserve Winners Dog
Snowpaw's Noel Is Hygge

Junior Puppy Dog Class
1st Snowpaw's Noel Is Hygge

Senior Puppy Dog Class
1st Queue The Dragon To Adelboden v Sennenridge

12-18 Month Dog Class
1st Alpenspirit Jack Of Hearts

Canadian Bred Dog Class
1st Creo's Sherman Five


Winners Bitch: (4-1-0-1)
Alpenspirit Golden Slam

Junior Puppy Bitch Class
1st Alpenspirit Golden Slam

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marconian'N Ridgetop Party Never Ends


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh North Kingdom's Enchanted Tiger Spirit



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 6 pts (0-2-2-3)
GCh Accatabriga Helena

Best Of Opposite Sex
GCh Melrae's Motive Player

Best Puppy In Breed
Ch Merkur's Mister Big

Select Dog
Ch Merkur's Mister Big

Select Bitch
GCh Jolydobes Liberty Lily


Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Disney Aurora Bory Cysterskie

Best Of Opposite Sex
Prideofelsa Glenfiddich

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Disney Aurora Bory Cysterskie

Best Puppy In Breed
Disney Aurora Bory Cysterskie


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Disney Aurora Bory Cysterskie

Reserve Winners Bitch
Kalla Of The Leo Hill

Junior Puppy Bitch Class
1st Disney Aurora Bory Cysterskie

12-18 Month Bitch Class
1st Corleone Hope Diamond Dream

Open Bitch Class
1st Kalla Of The Leo Hill

Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Ch Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau



Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Konigliche Penny For Your Thoughts

Best Puppy In Breed
Konigliche Penny For Your Thoughts



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Konigliche Penny For Your Thoughts

Junior Puppy Bitch Class
1st Konigliche Penny For Your Thoughts

Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Napoleo Olive La Coquine

Best Of Opposite Sex
Ch Bernore G Nou Nour's Newton

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Komorebi's Lover Boy

Best Puppy In Breed
Komorebi's Lover Boy


Winners Dog: (1-1-1-1)
Komorebi's Lover Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Komorebi's Lover Boy


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Napoleo KimKardashian

Canadian Bred Bitch Class
1st Napoleo KimKardashian

4-6 Month Bitch Class
1st Zahna Delighted Surprise From The Era

Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 11 pts (0-4-4-4)
GCh Kolinka's Heart Breaker

Best Of Opposite Sex
Ch Samspirit First Legacy Rose

Best Puppy In Breed
Ch Samspirit First Legacy Rose

Select Dog
GCh Polarfleece's My Ferrari At Nikita

Select Bitch
GCh Kyser Bearrs Strike A Pose


4-6 Month Dog Class
1st Supersammy's Pebble Run Lucifer


Winners Bitch: (0-4-4-4)
Snowpride Dolled Up For Chyna

Reserve Winners Bitch
Snowstar's Merry Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowpride Dolled Up For Chyna

12-18 Month Bitch Class
1st Snowstar's Merry Sunshine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KyserBearr's Whola Lot Of Love

Open Bitch Class
1st Etoilpolaire Snow Magic Harmony

4-6 Month Bitch Class
1st Luba First Abby Gaelle

Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Lindsayleigh's Batman



Judge: Dominique Firetto

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Debalys The Sequel At Chieko

Best Of Opposite Sex
Astablak's Silver Hammer At Trailroc

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Debalys The Sequel At Chieko

Best Puppy In Breed
Astablak's Silver Hammer At Trailroc


Winners Dog: (2-1-0-0)
Astablak's Silver Hammer At Trailroc

Reserve Winners Dog
Thirty Below Timber

Senior Puppy Dog Class
1st Astablak's Silver Hammer At Trailroc

Canadian Bred Dog Class
1st Thirty Below Timber


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Debalys The Sequel At Chieko

12-18 Month Bitch Class
1st Debalys The Sequel At Chieko

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Almazy Anabara Apokalipsa Z Grajdolka Demonow Slow

Best Of Opposite Sex
Sur Mesure De La Plume Artik

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Almazy Anabara Apokalipsa Z Grajdolka Demonow Slow

Best Puppy In Breed
Moon Of Starlight U-Turn Lili


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sur Mesure De La Plume Artik

Open Dog Class
1st Sur Mesure De La Plume Artik





Group 4 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   19
Group 2nd   
Ch RexRoth's Tom Collins
  Norfolk Terrier   16
Group 3rd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   15
Group 4th   
Ch Keepsake's Fashion Icon
  Soft-Coated Wheaten Terrier   14
BPIG   
Ch RexRoth's Tom Collins
  Norfolk Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bulldacious Wreaking Havoc With Essexshire   Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Kana Haus Rocket Man

Best Of Opposite Sex
Ch Kana Haus Something's Gotta Give

Best Puppy In Breed
Ch Kana Haus Something's Gotta Give



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Jewelbox Amethiste

Select Bitch
Ch Ispy Fight For Your Rights



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
GCh Mysidekicks N Darkars Thanks In Advance

Select Dog
Ch Kernow The Rookie



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Clanlilly's Holly Golightly


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rockledge Mr. Watson Of Griffintown


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szulik's Solid Rocky


Winners Dog: (1-0-0-0)
Szulik's Solid Rocky

12-18 Month Dog Class
1st Szulik's Solid Rocky


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RexRoth's Tom Collins

Best Puppy In Breed
GCh RexRoth's Tom Collins



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Snowvalley Armand

Best Puppy In Breed
Snowvalley Armand


Winners Dog: (2-0-0-0)
Snowvalley Armand

Reserve Winners Dog
Venturi Snowvalley Alphonse

Junior Puppy Dog Class
1st Snowvalley Armand

12-18 Month Dog Class
1st Venturi Snowvalley Alphonse

4-6 Month Dog Class
1st SeptiemeCiel Buen Camino
2nd Dobaella's Lennox At Duclocher


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Debessiere Beautiful Shooting Star

Best Of Opposite Sex
Debessiere Playboy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Debessiere Beautiful Shooting Star


Winners Dog: (1-1-0-0)
Debessiere Playboy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Debessiere Playboy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Debessiere Beautiful Shooting Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Debessiere Beautiful Shooting Star

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Keepsake's Fashion Icon

Best Puppy In Breed
Forget-Katie Bell De Jinny



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Forget-Katie Bell De Jinny

Reserve Winners Bitch
Diamondjewel's Tinkerbelle At Wheatnridge

Junior Puppy Bitch Class
1st Diamondjewel's Tinkerbelle At Wheatnridge

Canadian Bred Bitch Class
1st Forget-Katie Bell De Jinny

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Roberto Alvarez Marquez Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   78
Group 2nd   
GCh Pax Mundi N Tickitbou Allblack
  Griffon (Brussels)   74
Group 3rd   Ch Sir Kobi de Joyeux Coton   Coton De Tulear   72
Group 4th   
GCh Merania George Harrison
  Cavalier King Charles Spaniel   65
BPIG    Navyn Ginlor Hocus Pocus   Griffon (Brussels)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Romiche Eternal Flame At Lionking   Pekingese   0
Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Great Scott's Strike It Rich At Babylove

Best Of Opposite Sex
BabyLove's Sassy Don't Be Cheeky

Best Of Winners: (1-3-1-0)
BabyLove's Sassy Don't Be Cheeky

Best Puppy In Breed
BabyLove's Sassy Don't Be Cheeky


Winners Dog: (1-3-1-0)
Billy-Bee Des Biewers Du Lac

12-18 Month Dog Class
1st Billy-Bee Des Biewers Du Lac


Winners Bitch: (1-3-1-0)
BabyLove's Sassy Don't Be Cheeky

Reserve Winners Bitch
Vogelflight's A Christmas Memory

Junior Puppy Bitch Class
1st BabyLove's Sassy Don't Be Cheeky

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Eternette Nanette Tatie's Love

Open Bitch Class
1st Vogelflight's A Christmas Memory

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 11 pts (2-7-2-1)
GCh Merania George Harrison

Best Of Opposite Sex
Ultime Duchesse Fergie De Bettignies

Best Of Winners: (2-7-2-1)
Ultime Duchesse Fergie De Bettignies

Best Puppy In Breed
Ultime Duchesse Fergie De Bettignies


Winners Dog: (2-7-2-1)
Offenbach Du Domaine De Machrisor

Reserve Winners Dog
Amitola Chogan Apenimon

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Amitola Chogan Apenimon

Open Dog Class
1st Offenbach Du Domaine De Machrisor

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
Ch Sin Who Will Resist This Gossip

Best Of Opposite Sex
Ch Un Principe Tutto Mio

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Shelby Kung-Fu Panda

Best Puppy In Breed
Shelby Kung-Fu Panda

Select Dog
GChB Dedechshund Miso Far Fetched


Winners Dog: (2-1-2-1)
Shelby Kung-Fu Panda

Reserve Winners Dog
Mini's Top Of The Line Noah

Junior Puppy Dog Class
1st Shelby Kung-Fu Panda

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mini's Top Of The Line Noah


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Witch Samantha Volpino-Mini

Open Bitch Class
1st Witch Samantha Volpino-Mini




Winners Bitch: (0-1-2-3)
Lovering Elsa The Snow Queen

Canadian Bred Bitch Class
1st Lovering Elsa The Snow Queen

4-6 Month Bitch Class
1st Miso Miss Match

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 6 pts (0-2-3-2)
GCh Sir Kobi de Joyeux Coton

Best Of Opposite Sex
GChS Weylinmarsh's Billie Jean

Best Puppy In Breed
Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Select Dog
GCh Coton Field Zenith

Select Bitch
Ch Hawks'n'Hooves It's A Gift



Winners Bitch: (0-2-3-2)
Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Reserve Winners Bitch
Cottoncandy's Ghost Of Kyiv

Junior Puppy Bitch Class
1st Cottoncandy's Ghost Of Kyiv

Senior Puppy Bitch Class
1st Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Circlecity Valentino



Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Pax Mundi N Tickitbou Allblack

Best Of Opposite Sex
Navyn Ginlor Hocus Pocus

Best Puppy In Breed
Navyn Ginlor Hocus Pocus



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Navyn Ginlor Hocus Pocus

Senior Puppy Bitch Class
1st Navyn Ginlor Hocus Pocus

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
Ch That's Carlosas Bandera Pirata

Best Puppy In Breed
Ch That's Amyla's Castle On A Cloud

Select Bitch
Ch That's Amyla's Castle On A Cloud



4-6 Month Bitch Class
1st Amyla's Pot Of Gold

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Belina Woz De La Chevrotiere

Best Of Opposite Sex
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition

Best Puppy In Breed
Ch Happyhounds Xena Warrior Princess

Select Bitch
GChB Grandepatte Signorina Mistica



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Belina Woz De La Chevrotiere

12-18 Month Bitch Class
1st Belina Woz De La Chevrotiere

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans

Best Of Opposite Sex
All I Want Elnaja

Best Puppy In Breed
All I Want Elnaja


Winners Dog: (1-0-0-1)
All I Want Elnaja

Junior Puppy Dog Class
1st All I Want Elnaja


Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Mightymites The Magic Of Believing

Best Of Opposite Sex
Mightymites Precieuse Opale

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mightymites The Magic Of Believing

Select Dog
GCh Mightymites Scooter


Winners Dog: (1-1-1-0)
Mightymites The Magic Of Believing

12-18 Month Dog Class
1st Mightymites The Magic Of Believing


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Mightymites Precieuse Opale

12-18 Month Bitch Class
1st Mightymites Precieuse Opale

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory


4-6 Month Dog Class
1st Romiche Eternal Flame At Lionking


Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 13 pts (3-3-6-2)
Chriscendo Cardinal Sin

Best Of Opposite Sex
GCh Symarun's Dirty Little Secret

Best Of Winners: (3-3-6-2)
Chriscendo Cardinal Sin

Best Puppy In Breed
Chriscendo Cardinal Sin

Select Dog
GChB Chriscendo Mighty Cute

Select Bitch
GChB Tofini Butter Me Up


Winners Dog: (3-3-6-2)
Chriscendo Cardinal Sin

Reserve Winners Dog
Paradise House Dancing With My Father

Junior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Cardinal Sin

12-18 Month Dog Class
1st Diaquiris Darkside of the Moon

Open Dog Class
1st Paradise House Dancing With My Father


Winners Bitch: (3-3-6-2)
Tofini Almost Famous

Reserve Winners Bitch
Giroflee Stella Sur Broadway

12-18 Month Bitch Class
1st Melpoms Shine Bright Like A Diamond

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tofini Almost Famous
2nd Giroflee Stella Sur Broadway

4-6 Month Bitch Class
1st Franca Little Queen Charlotte

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Valmy's Eternal Love Rose

Best Puppy In Breed
Valmy's Eternal Love Rose



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Valmy's Eternal Love Rose

Reserve Winners Bitch
Darling Mariella Iz Volzhskoy Serenady

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmy's Eternal Love Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Darling Mariella Iz Volzhskoy Serenady

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Szulik's Lovely Pasha Britany



Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Shelby Don Pablo Escobar

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Watch My Sweet Nugget



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Depasquiet Watch My Sweet Nugget

Reserve Winners Bitch
Yorkhaven Shelby's Royal Riley

12-18 Month Bitch Class
1st Yorkhaven Shelby's Royal Riley

Canadian Bred Bitch Class
1st Depasquiet Fancy Blue

Open Bitch Class
1st Depasquiet Watch My Sweet Nugget





Group 6 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   57
Group 2nd   
Ch Mardeck N'Oasis Mystic Wheel In The Sky
  Schipperke   55
Group 3rd   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   53
Group 4th   
Ch Xeralane's Captain Caveman
  Lhasa Apso   52
BPIG   
Ch Xeralane's Captain Caveman
  Lhasa Apso   N/A
Best Baby Puppy In Group    Intuition's Candy Man At Roka   Shih Tzu   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Fissan's Tiny Dancer

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Bellissimo's Heavenly Desire

Best Of Opposite Sex
Dalnavert's Ice Berg

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Bellissimo's Heavenly Desire


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dalnavert's Ice Berg

Open Dog Class
1st Dalnavert's Ice Berg

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cinderella Of Three Rivers

Best Puppy In Breed
Princess Raya Of Three Rivers



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cinderella Of Three Rivers

Reserve Winners Bitch
Princess Raya Of Three Rivers

Senior Puppy Bitch Class
1st Princess Raya Of Three Rivers

Open Bitch Class
1st Cinderella Of Three Rivers

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Suttella's Rewrite The Stars



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 10 pts (1-6-3-1)
Ch Vavam Mallaig

Best Of Opposite Sex
GCh Masino's Petite Demone!

Best Of Winners: (1-6-3-1)
Ottervalley Adele Rose Des Bois

Best Puppy In Breed
Ch Vavam Mallaig

Select Dog
Ch Masino's Dirt Devil


Winners Dog: (1-6-3-1)
Masino's Plein La Vue

Junior Puppy Dog Class
1st Masino's Plein La Vue

4-6 Month Dog Class
1st Elle Frenchies Big Lou


Winners Bitch: (1-6-3-1)
Ottervalley Adele Rose Des Bois

Reserve Winners Bitch
Abellio Road To Romance

Junior Puppy Bitch Class
1st Ottervalley Adele Rose Des Bois
2nd Karendon's Ping Ping Panda
3rd Masino's Attache Ta Tuque

12-18 Month Bitch Class
1st Elle Frenchies Lark

Canadian Bred Bitch Class
1st Royafren Lily Blossom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Abellio Road To Romance

Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
T'Sakura Go Sanako Ken

Best Puppy In Breed
T'Sakura Go Sanako Ken



Winners Bitch: (0-1-0-0)
T'Sakura Go Sanako Ken

Senior Puppy Bitch Class
1st T'Sakura Go Sanako Ken

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Fire Opal



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Admiraal's Fire Opal

12-18 Month Bitch Class
1st Admiraal's Fire Opal

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xeralane's Captain Caveman

Best Puppy In Breed
GCh Xeralane's Captain Caveman



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GChB Tyramara's Season Of The Wolf

Best Of Opposite Sex
Glow Carmina Bourana Little Doll

Best Puppy In Breed
Cuttingedge Glow Sunshine's Sparkle

Select Dog
GCh Boucledamour Jasmine Symbol Of Love



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Glow Carmina Bourana Little Doll

Reserve Winners Bitch
Cuttingedge Glow Sunshine's Sparkle

Junior Puppy Bitch Class
1st Cuttingedge Glow Sunshine's Sparkle

Senior Puppy Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glow Carmina Bourana Little Doll

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 5 pts (0-0-1-5)
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine

Best Of Opposite Sex
Ch Chirripo Killer Whale

Best Puppy In Breed
Nicheca Lola 5th Bombshell @ Heritage

Select Bitch
GCh Theory Season's Diamond


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Mardeck N'Oasis Mystic Wheel In The Sky

Best Puppy In Breed
Whispering Pines What Law And Order At Foxfyre


Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
GCh Dio D'Urajiro

Select Bitch
GCh Urajiro's I'm Not Just A Princess To Nogitsune






4-6 Month Dog Class
1st Intuition's Candy Man At Roka


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)





Group 7 - Roberto Alvarez Marquez Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   96
Group 2nd   
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora
  Welsh Corgi (Pembroke)   78
Group 3rd   
GCh Defacto Black Diamond Ruby
  Beauceron   53
Group 4th   
GChEx Galheights Code Q A Qomolangma
  Bouvier des Flandres   52
BPIG   
Ch Loveshine China I Was Around
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Northside's Ask Ur Mother To Desire   Australian Shepherd   0
Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello



Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Defacto Black Diamond Ruby



Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 7 pts (1-3-1-3)
GCh Nicha Cha-Ho Le Mix Parfait

Best Of Opposite Sex
Ch Hidalgo Shogun l'Astre de Feu

Best Of Winners: (1-3-1-3)
Hidalgo Tolya Shadowsbane

Best Puppy In Breed
Hidalgo Tolya Shadowsbane


Winners Dog: (1-3-1-3)
Hidalgo Ivarr The Boneless

Open Dog Class
1st Hidalgo Ivarr The Boneless


Winners Bitch: (1-3-1-3)
Hidalgo Tolya Shadowsbane

Reserve Winners Bitch
Venus de Belgique des Fauves du Marais

Senior Puppy Bitch Class
1st Hidalgo Tolya Shadowsbane

12-18 Month Bitch Class
1st Venus de Belgique des Fauves du Marais

Open Bitch Class
1st Hidalgo Mulan Nuit De Pleine Lune

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Passionbc Dora The Explorer

Best Of Opposite Sex
Canipur Jackson The Phoenix Rising

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Passionbc Dora The Explorer

Best Puppy In Breed
Canipur Jackson The Phoenix Rising

Select Bitch
GCh ShowTime Black Pearl Sprinkle


Winners Dog: (1-2-0-1)
Canipur Jackson The Phoenix Rising

Junior Puppy Dog Class
1st Canipur Jackson The Phoenix Rising


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Passionbc Dora The Explorer

Reserve Winners Bitch
Canipur Daisy Hope Angel Flower

12-18 Month Bitch Class
1st Canipur Daisy Hope Angel Flower

Open Bitch Class
1st Passionbc Dora The Explorer

4-6 Month Bitch Class
1st Showtime Arizona Night Of The Stars

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 9 pts (1-4-3-2)
GChEx Galheights Code Q A Qomolangma

Best Of Opposite Sex
Ch Lumarc Violet A Dream Come True

Best Of Winners: (1-4-3-2)
Galheights Grace Richardson

Best Puppy In Breed
Ch Galheights Go Dutton To Electric Peak

Select Dog
Ch Galheights Go Dutton To Electric Peak


Winners Dog: (1-4-3-2)
Gandalf Eliss North Carpaty

Open Dog Class
1st Gandalf Eliss North Carpaty

4-6 Month Dog Class
1st Iggy Kouma Lee Du Truffnoire


Winners Bitch: (1-4-3-2)
Galheights Grace Richardson

Reserve Winners Bitch
Rocheca De La Montagne Deesse Gaia

Junior Puppy Bitch Class
1st Galheights Grace Richardson

12-18 Month Bitch Class
1st Laroc Bulle Enchantee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Blondie-Janaki De La Wallonie

Open Bitch Class
1st Rocheca De La Montagne Deesse Gaia

4-6 Month Bitch Class
1st Izzie Going And Good Vibes Only Du Truffenoire
2nd Liefje Van Vlaanderen

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Ennismoor Dark Seas Of Eden

Best Puppy In Breed
Ennismoor Coronation At Eden


Winners Dog: (1-0-1-0)
Ennismoor Coronation At Eden

Junior Puppy Dog Class
1st Ennismoor Coronation At Eden


Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky



Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Ch Eliseberg Marge Dragon's Dream

Best Of Opposite Sex
Woodside's Always Remember

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Woodside's Always Remember

Best Puppy In Breed
Woodside's Always Remember


Winners Dog: (2-1-0-2)
Woodside's Always Remember

Reserve Winners Dog
Fancyforest Straight To The Point

Senior Puppy Dog Class
1st Woodside's Always Remember

Open Dog Class
1st Fancyforest Straight To The Point


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Deberthy Hydra Luz

Open Bitch Class
1st Deberthy Hydra Luz

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
GCh Urban Legends Hattrick @ Locksley

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Ashland's Til The Sun Comes Up At Dudswelriver

Best Puppy In Breed
Loyaltypaw's My Cowboy Jeans

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
Chenard Le Magnifique Pablo

Best Of Opposite Sex
Welove The Last One Katou

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Chenard Le Magnifique Pablo

Best Puppy In Breed
Chenard Le Magnifique Pablo


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Welove The Last One Katou

12-18 Month Bitch Class
1st Welove The Last One Katou

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 8 pts (2-3-3-1)
GChB Reflet Time For Freestyle

Best Of Opposite Sex
Ch Cathance Emotion

Best Of Winners: (2-3-3-1)
Melodaly Jazzy Blues

Best Puppy In Breed
Laureate Sauvignon Blonde

Select Dog
Ch Amberlyn's Incredible Dream


Winners Dog: (2-3-3-1)
Dreamland Never Say Never

Reserve Winners Dog
Colleycoeur Robeo Mon Hero

Junior Puppy Dog Class
1st Dreamland Never Say Never

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Colleycoeur Robeo Mon Hero


Winners Bitch: (2-3-3-1)
Melodaly Jazzy Blues

Reserve Winners Bitch
Laureate Sauvignon Blonde

Senior Puppy Bitch Class
1st Laureate Sauvignon Blonde

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Jazzy Blues

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sweetedel Never Enough

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kipperton Cheri Cheri Lady



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Wonderland Cinnamon Cinnsation

Open Bitch Class
1st Wonderland Cinnamon Cinnsation

4-6 Month Bitch Class
1st Llydaw Humpty Grumpy

Judge: Roberto Alvarez Marquez

Best Of Breed: 24 pts (4-10-8-3)
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Of Opposite Sex
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Of Winners: (4-10-8-3)
Cadwyn Lively Foxtrot

Best Puppy In Breed
GCh Loveshine China I Was Around

Select Dog
GChB Joska Free Style

Select Bitch
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet


Winners Dog: (4-10-8-3)
Cadwyn Mighty Memories

Reserve Winners Dog
Joska Kellog's

Junior Puppy Dog Class
1st Mezzoo The Secret Of The Moka

12-18 Month Dog Class
1st Joska Kellog's
2nd Glenora Thunderstruck At Capriccio

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cadwyn Mighty Memories

4-6 Month Dog Class
1st Mezzoo The Legend Of King Arthur

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By