Wildwood Kennel Club
Thursday, February 1, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: John Bryson
Newfoundland  
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 241 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: John Bryson
Finnish Lapphund  
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
Points: 214
Best Puppy In Show
Judge: John Bryson
Irish Wolfhound  
Tayleefarm Rebel Rebel
Best Baby Puppy In Show
Judge: John Bryson
Pekingese   Loyalguard Diaquiris Mustang Sally








Group 1 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   62
Group 2nd   
Ch Carnaby One And Done
  Spaniel (English Cocker)   56
Group 3rd   
GChS Nanjay's Altitude
  Spaniel (English Springer)   52
Group 4th   
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   51
BPIG   
Ch Carnaby One And Done
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Henley's Gosh Look At That Fluffy Unicorn   Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Reserve Winners Bitch
Tiga Pageska's

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pine Grove's Golden Girl At Last

Open Bitch Class
1st Tiga Pageska's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Drewsar Life's A Peach

Best Of Opposite Sex
Ch Dolce Vita Montefalco at Oryxes

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Drewsar Life's A Peach

Best Puppy In Breed
Drewsar Southern Belle


Winners Dog: (1-2-1-0)
Danilovic Di Casa Ghini

Open Dog Class
1st Danilovic Di Casa Ghini


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Drewsar Life's A Peach

Reserve Winners Bitch
Drewsar Southern Belle

Junior Puppy Bitch Class
1st Drewsar Southern Belle

Open Bitch Class
1st Drewsar Life's A Peach


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Of Opposite Sex
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor

Best Puppy In Breed
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mercer's Virtual Bird Dog




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChB Butterblac's Designated Survivor

Select Dog
Ch Knightcastle Black Tie Affair




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GCh Moonlit's Meet The Press

Best Of Opposite Sex
Labradale's Nothing But Blue Skies

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Danrich's Action Plan

Best Puppy In Breed
Danrich's Action Plan

Select Dog
Ch Fargoridge Gone Country

Select Bitch
GCh Stonemeadow's Finest Gryffindor


Winners Dog: (1-4-2-1)
Danrich's Action Plan

Senior Puppy Dog Class
1st Danrich's Action Plan


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Reidwood Unforgettable



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Reidwood Unforgettable

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Reidwood Unforgettable


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Livin' In The Limelight

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Puppy In Breed
Harbinger's Love Story


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Harbinger's Love Story

Reserve Winners Bitch
Harbinger's Jewel In The Crowne

Senior Puppy Bitch Class
1st Harbinger's Love Story

Open Bitch Class
1st Harbinger's Jewel In The Crowne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Aislingcudo Daithi Ri Na Sailm

Select Dog
GCh Aislingcudo Bru Isla Mo Chroi




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Carnaby One And Done

Best Of Opposite Sex
GCh Silvershadow Catching Some Rays

Best Puppy In Breed
GCh Carnaby One And Done



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Star-Vue's Colour Me Unique

Junior Puppy Bitch Class
1st Star-Vue's Colour Me Unique

4-6 Month Bitch Class
1st Henley's Gosh Look At That Fluffy Unicorn


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Calico's Viking Plunder


Winners Dog: (1-0-0-0)
Calico's Viking Plunder

12-18 Month Dog Class
1st Calico's Viking Plunder



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Seiche's Chocobo White Wind Recharge

Best Of Opposite Sex
Seiche's Maiden Of Music On The Wind

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Seiche's Chocobo White Wind Recharge

Best Puppy In Breed
Seiche's Chocobo White Wind Recharge


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Seiche's Maiden Of Music On The Wind

Reserve Winners Bitch
Evora's Brandy Pot Light

Junior Puppy Bitch Class
1st Seiche's Maiden Of Music On The Wind

Canadian Bred Bitch Class
1st Evora's Brandy Pot Light


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Clussexx Xoxox



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Clussexx Xoxox

Open Bitch Class
1st Clussexx Xoxox


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - John Bryson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   28
Group 2nd   
Sidekick's Secret Weapon
  Grand Basset Griffon Vendeen   27
Group 3rd   
GCh Conestoga & Crossroads Family Tradition
  Otterhound   25
Group 4th   
Ch McCartney's Dare To Dream
  Whippet   23
BPIG   
Tayleefarm Rebel Rebel
  Irish Wolfhound   N/A
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChS Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For E R Dox ML

Best Of Opposite Sex
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Best Puppy In Breed
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Select Dog
Ch Rabows Smoky Quart'z ML



Winners Bitch: (0-1-3-0)
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Junior Puppy Bitch Class
1st E R Dox J'en Ai Aucune Indy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Admindac's This Warrior Has Arrived MS

Best Puppy In Breed
Admindac's This Warrior Has Arrived MS



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Best Of Opposite Sex
GCh Freestyle's Reflection Of My Life With Hunu MW




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh E R Dox With Bells And Whistles

Best Puppy In Breed
E R Dox Maybe She Was Born With It



Winners Bitch: (0-1-0-1)
E R Dox Maybe She Was Born With It

Junior Puppy Bitch Class
1st E R Dox Maybe She Was Born With It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Harambee's Heart For Hire Of Dove

Best Puppy In Breed
Harambee's Heart For Hire Of Dove



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Harambee's Heart For Hire Of Dove

Senior Puppy Bitch Class
1st Harambee's Heart For Hire Of Dove


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Sidekick's Secret Weapon


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sidekick's Secret Weapon

Open Dog Class
1st Sidekick's Secret Weapon



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tayleefarm Rebel Rebel

Best Puppy In Breed
Tayleefarm Rebel Rebel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tayleefarm Rebel Rebel

Junior Puppy Bitch Class
1st Tayleefarm Rebel Rebel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Conestoga & Crossroads Family Tradition

Select Dog
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris Stars Align At Eretz




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aziza's High Roller By Presidio




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Padtheway Starry Night

Best Of Opposite Sex
Garamiyas Mago Mahyar For Greendale

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Padtheway Starry Night

Best Puppy In Breed
Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Padtheway Starry Night

Reserve Winners Bitch
Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali

Junior Puppy Bitch Class
1st Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Azad With Windstorm Flourish

Open Bitch Class
1st Padtheway Starry Night


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh McCartney's Dare To Dream

Best Of Opposite Sex
GCh Whirlwind Echo In The Wind

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Vrymeer On The Catwalk

Best Puppy In Breed
McCartney's Always Welcome At Westham

Select Bitch
Ch Shetara's Lady Marmalade


Winners Dog: (1-2-1-2)
Vrymeer On The Catwalk

Open Dog Class
1st Vrymeer On The Catwalk


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Raymond Yurick Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   26
Group 2nd    Unicornhill Round Of Applause   Siberian Husky   25
Group 3rd   
Ch Saxmark 'N Stonehill's Set The Stride
  Bullmastiff   22
Group 4th   
Ch Seabury Vulcan Cool Shades
  Portuguese Water Dog   21
BPIG    Unicornhill Round Of Applause   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hazelwood's Wrecking Ball
  Mastiff   0
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny

Best Of Opposite Sex
Tonomi's Secret Agent Man


Winners Dog: (1-0-0-1)
Tonomi's Secret Agent Man

12-18 Month Dog Class
1st Tonomi's Secret Agent Man



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alpenbliss Travelin Man




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kalinka Esugey Bagatur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Moonlight N Ravencrest UAintSeenNothinYet CinnRhee

Best Of Opposite Sex
GChB Bellavita's Trendsetter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Saxmark 'N Stonehill's Set The Stride




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Liberator's Soldier Of Fortune

Best Of Opposite Sex
Trudalu's Bona

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Trudalu's Cerchio Indietro Vali-T

Best Puppy In Breed
Themiscyra's Thorduna


Winners Dog: (2-2-1-0)
Trudalu's Cerchio Indietro Vali-T

Reserve Winners Dog
Themiscyra's Gift Of The Vanir

Junior Puppy Dog Class
1st Themiscyra's Gift Of The Vanir

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Trudalu's Cerchio Indietro Vali-T


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Trudalu's Bona

Reserve Winners Bitch
Themiscyra's Thorduna

Junior Puppy Bitch Class
1st Themiscyra's Thorduna

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Trudalu's Bona


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Woolmarsh Burton

Best Puppy In Breed
Woolmarsh Burton


Winners Dog: (1-0-0-0)
Woolmarsh Burton

Senior Puppy Dog Class
1st Woolmarsh Burton



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Noble Night's Beam Of Light

Best Of Opposite Sex
Noblenight's Cosmic Sergeant

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Noble Night's A Stellar Adventure

Best Puppy In Breed
Noblenight's Cosmic Sergeant


Winners Dog: (1-2-0-1)
Noblenight's Cosmic Sergeant

Junior Puppy Dog Class
1st Noblenight's Cosmic Sergeant


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Noble Night's A Stellar Adventure

Reserve Winners Bitch
Noblenight's Curious Gemini

Junior Puppy Bitch Class
1st Noblenight's Curious Gemini

Open Bitch Class
1st Noble Night's A Stellar Adventure


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hazelwood's Legacy Of Daisy

Best Of Opposite Sex
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood



4-6 Month Bitch Class
1st Hazelwood's Wrecking Ball


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Seabury Vulcan Cool Shades




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Esmonds Canadian Shield

Best Of Opposite Sex
Ch Eirians Calendar Girl

Best Puppy In Breed
Ch Eirians Calendar Girl




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Supersammy Celcius De Nikita

Best Puppy In Breed
Supersammy Celcius De Nikita


Winners Dog: (1-0-0-0)
Supersammy Celcius De Nikita

Junior Puppy Dog Class
1st Supersammy Celcius De Nikita



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Unicornhill Round Of Applause

Best Puppy In Breed
Unicornhill Round Of Applause

Select Dog
Ch Kristari's Colby On Crackers


Winners Dog: (2-0-1-0)
Unicornhill Round Of Applause

Reserve Winners Dog
Kristari's Turn Back Time

Senior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Round Of Applause

Open Dog Class
1st Kristari's Turn Back Time



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Northcote's Isn't That The Way
  Lakeland Terrier   12
Group 2nd   Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine   Dandie Dinmont Terrier   11
Group 3rd   
GChB Paradym Just For Laughs
  Norwich Terrier   10
Group 4th   
GCh RexRoth's Tom Collins
  Norfolk Terrier   9
BPIG   
Symphonie's KAS Come Fly With Me
  Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Action Kiss’d By The Sullinator From Old Forge   Bull Terrier   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Holiday Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Puppy In Breed
Dobereich's Chasing Rainbows


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dobereich's Holiday Magic

12-18 Month Dog Class
1st Dobereich's Holiday Magic


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Senior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Chasing Rainbows


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Formula For A Drama Free Brother


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha

Best Puppy In Breed
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Northcote's Isn't That The Way




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RexRoth's Tom Collins




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Paradym Just For Laughs




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Symphonie's KAS Come Fly With Me

Best Puppy In Breed
Symphonie's KAS Come Fly With Me



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Symphonie's KAS Come Fly With Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Symphonie's KAS Come Fly With Me


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Toulin's Why Not Wilbur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Honeywheat's Circle Of Life




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rolona's Bow And Arrow

Open Dog Class
1st Rolona's Bow And Arrow



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   34
Group 2nd   
GChB Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   27
Group 3rd   Ch Miso Miss Match   Chihuahua (Short Coat)   22
Group 4th   
Broughcastl Billabong
  Pug   21
BPIG   
Pekeden Percussion
  Pekingese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Loyalguard Diaquiris Mustang Sally   Pekingese   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Narayden Ben Hur For Caramoone



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Miso Miss Match

Best Puppy In Breed
Ch Miso Miss Match




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Opposite Sex
Ch Denali's Mojito Monday

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Mojito Monday



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Sassytails Caramel Delight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sassytails Caramel Delight


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Circlecity Valentino




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
St Johns Brielle You Made Me Love You

Best Of Opposite Sex
GChS Tickitbou's Sing It Tomee

Best Puppy In Breed
St Johns Brielle You Made Me Love You



Winners Bitch: (0-1-1-0)
St Johns Brielle You Made Me Love You

Senior Puppy Bitch Class
1st St Johns Brielle You Made Me Love You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (0-4-1-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
Ch Delsols What A Wonderful World

Best Puppy In Breed
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford

Select Bitch
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford



Winners Bitch: (0-4-1-2)
Delsols Let The Games Begin

Reserve Winners Bitch
Pocopayasos Made To Order

Junior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Made To Order

Senior Puppy Bitch Class
1st That's The First Sign Of Spring

12-18 Month Bitch Class
1st Carney's Bella Terra De Sienna

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delsols Let The Games Begin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Clandara's Hot Couture


Winners Dog: (1-0-1-0)
Integra's Come Fly With Me

Open Dog Class
1st Integra's Come Fly With Me



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bluechip Swing Time

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's How Sweet It Is


4-6 Month Dog Class
1st Cornsilks High Five


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bluechip Swing Time

Reserve Winners Bitch
Pinkribbon's How Sweet It Is

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's How Sweet It Is

12-18 Month Bitch Class
1st Bluechip Swing Time


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Romiche Legacy To Lionking

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Pekeden Percussion

Best Puppy In Breed
Pekeden Percussion


Winners Dog: (3-1-1-0)
Pekeden Percussion

Reserve Winners Dog
Romiche Eternal Flame At Lionking

Junior Puppy Dog Class
1st Pekeden Percussion

Senior Puppy Dog Class
1st Romiche Eternal Flame At Lionking

Open Dog Class
1st Lion Dance Huilong


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Romiche Legacy To Lionking

Senior Puppy Bitch Class
1st Romiche Legacy To Lionking

4-6 Month Bitch Class
1st Loyalguard Diaquiris Mustang Sally


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Fluke Pom's Kari

Select Dog
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Broughcastl Billabong

Best Of Opposite Sex
Zelata Red Riding Hood Persidskyi Divor

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Broughcastl Billabong


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Camparis Hashtag

Best Of Opposite Sex
Bbbrenno Diamond Spotlight

Best Puppy In Breed
Bbbrenno Diamond Spotlight



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bbbrenno Diamond Spotlight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bbbrenno Diamond Spotlight


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   37
Group 2nd   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   36
Group 3rd   Ch Brightspot Heir Apparent   Dalmatian   30
Group 4th   Ch Pinchou's Princess Buttercup   Chow Chow   27
BPIG   Ch Brightspot Heir Apparent   Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jacib's One Smart Cookie At Roxanhaus   Bulldog   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Soyeux Stirling Coco Chanel

Best Puppy In Breed
Soyeux Stirling Couture Parisienne



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Soyeux Stirling Coco Chanel

Reserve Winners Bitch
Soyeux Stirling Couture Parisienne

Senior Puppy Bitch Class
1st Soyeux Stirling Miss Dior

Canadian Bred Bitch Class
1st Soyeux Stirling Couture Parisienne

Open Bitch Class
1st Soyeux Stirling Coco Chanel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh The Ritz How Sweet It Is

Best Of Opposite Sex
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Best Puppy In Breed
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Select Dog
Ch Cherokee Legend Jacib's Oakley



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Ch WrinkleRanch Little Miss Sure Shot With Periwrinkles

Best Puppy In Breed
Periwrinkles Liquid Gold



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Pinchou's Princess Buttercup

Best Of Opposite Sex
Ch Long Feng Sheldon Cooper

Best Puppy In Breed
Pinchou's Winter Nights



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Pinchou's Winter Nights

Reserve Winners Bitch
Pinchou's Crime And Punishment

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pinchou's Crime And Punishment


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Brightspot Heir Apparent

Best Of Opposite Sex
GCh Pepperlane Meant To Be At Dragonsong

Best Puppy In Breed
Ch Brightspot Heir Apparent


Winners Dog: (1-0-1-1)
DotsOn Always Fresh

Junior Puppy Dog Class
1st DotsOn Always Fresh



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Elle Frenchies Lena

Best Of Opposite Sex
Ifrenchi Lord Lavvarre

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Elle Frenchies Lena

Best Puppy In Breed
Ifrenchi Lord Lavvarre


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ifrenchi Lord Lavvarre

Junior Puppy Dog Class
1st Ifrenchi Lord Lavvarre


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Elle Frenchies Lena

12-18 Month Bitch Class
1st Elle Frenchies Lena


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook

Best Of Opposite Sex
Keesridge Quintessentially Yours

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook

Best Puppy In Breed
Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook


Winners Dog: (2-1-0-0)
Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook

Reserve Winners Dog
Keesridge Prince Of The Tides

Senior Puppy Dog Class
1st Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Prince Of The Tides


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Keesridge Quintessentially Yours

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge Quintessentially Yours


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tapestry You Forgot My Kilt!


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tapestry You Forgot My Kilt!

Open Dog Class
1st Tapestry You Forgot My Kilt!



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Best Of Opposite Sex
LeeAnns Glow Red Hot Flame

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Best Puppy In Breed
Dorian Gray's Cyrille


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Junior Puppy Dog Class
1st Dorian Gray's Cyrille


Winners Bitch: (1-2-0-0)
LeeAnns Glow Red Hot Flame

Reserve Winners Bitch
Glow Howling In Trick Or Treat

Senior Puppy Bitch Class
1st LeeAnns Glow Red Hot Flame

12-18 Month Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Syquefine's Ever So Kir Royal

Best Of Opposite Sex
Sereia's Veggie Stir-Fry

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Syquefine's Ever So Kir Royal

Best Puppy In Breed
Sereia's Veggie Stir-Fry


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sereia's Veggie Stir-Fry

Senior Puppy Dog Class
1st Sereia's Veggie Stir-Fry


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Syquefine's Ever So Kir Royal

Canadian Bred Bitch Class
1st Syquefine's Ever So Kir Royal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Fu Yuan Quan She Handschar

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Timberfox's Live My Barbie Dreams

Best Puppy In Breed
Timberfox's Live My Barbie Dreams

Select Bitch
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


Winners Dog: (1-2-0-3)
Fu Yuan Quan She Handschar

Open Dog Class
1st Fu Yuan Quan She Handschar


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

Best Of Opposite Sex
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

Best Puppy In Breed
Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

12-18 Month Dog Class
1st Shente's Schutzu 80 For Brady


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - John Bryson Top Dog
Points
Group 1st   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   36
Group 2nd    MacLaren Solange Charismatic   Shetland Sheepdog   35
Group 3rd   
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello
  Bearded Collie   28
Group 4th   
GCh Chatmar View To A Kill
  Belgian Shepherd Dog   27
BPIG   
MacLands Quest To Hilltop
  Miniature American Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Pinewood's Fly Over The Moon To Hilltop
  Miniature American Shepherd   0
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Best Puppy In Breed
Byeyo's Im A Buckle Bunny



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Junior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Im A Buckle Bunny


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 6 pts (3-2-0-2)
Sugarbird Red River

Best Of Opposite Sex
Runway Dewdrop

Best Of Winners: (3-2-0-2)
Sugarbird Red River

Best Puppy In Breed
Risingstar's Take The Bull By The Horns

Select Bitch
GCh Northside Chill At Lagenevoise


Winners Bitch: (3-2-0-2)
Runway Dewdrop

Reserve Winners Bitch
Hilltopmas Im So Fawned Of You

Junior Puppy Bitch Class
1st Hilltopmas Im So Fawned Of You

12-18 Month Bitch Class
1st Runway Dewdrop


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Chatmar View To A Kill

Best Of Opposite Sex
GChB Casryn's Strong Focused N Fierce

Select Bitch
Ch Belgiadors Nikita Du Soul



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sylvan Argent Windsong Lady Whistledown

Best Of Opposite Sex
Overland Any Given Sundae

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sylvan Argent Windsong Lady Whistledown

Best Puppy In Breed
Langsyne Simply Irresistible


Winners Dog: (1-2-0-0)
Overland Any Given Sundae

Open Dog Class
1st Overland Any Given Sundae


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Best Of Opposite Sex
Ch Timberline's Arko V Elite Design

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Lilly Mae Vom Burgimwald


Winners Dog: (1-2-1-0)
Gordon Vom Team RossoFurioso

Open Dog Class
1st Gordon Vom Team RossoFurioso


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Reserve Winners Bitch
Jemma Vom Redwood

Senior Puppy Bitch Class
1st Lilly Mae Vom Burgimwald

12-18 Month Bitch Class
1st Jemma Vom Redwood


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 6 pts (3-1-1-2)
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL

Best Of Opposite Sex
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Winners: (3-1-1-2)
MacLands Quest To Hilltop

Best Puppy In Breed
MacLands Quest To Hilltop

Select Bitch
Ch Hilltops Sparkling Eve At KL


Winners Bitch: (3-1-1-2)
Pinewood's Enchanted Cowgirl

12-18 Month Bitch Class
1st Pinewood's Enchanted Cowgirl

4-6 Month Bitch Class
1st Pinewood's Pure Elegance


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
MacLaren Solange Charismatic

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Deja Blu

Best Of Winners: (3-3-1-0)
MacLaren Solange Charismatic

Best Puppy In Breed
Regaloake's Deja Blu

Select Dog
Ch Karmuns Trifecta At Katla


Winners Dog: (3-3-1-0)
MacLaren Solange Charismatic

Reserve Winners Dog
Braemore Conspiracy Theory

12-18 Month Dog Class
1st Cline Ridge Heavenly Icy `n Spicey

Canadian Bred Dog Class
1st Braemore Conspiracy Theory

Open Dog Class
1st MacLaren Solange Charismatic


Winners Bitch: (3-3-1-0)
Regaloake's Deja Blu

Reserve Winners Bitch
Cline Ridge Clairvoyance

Canadian Bred Bitch Class
1st Cline Ridge Clairvoyance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Icandy

Open Bitch Class
1st Regaloake's Deja Blu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Loveshine China I Was Around

Select Dog
GCh Joska Honour Roll



4-6 Month Bitch Class
1st TJL To The Moon'n Back


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By