Aurora & District Kennel Club
Friday, November 17, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Stephen Meredith
Australian Shepherd  
GChG Runway Down To The River
Points: 349 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Meredith
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 309
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Meredith
Shih Tzu  Ch Shente's It's All About Jazz
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stephen Meredith
Saint Bernard   Komorebi's Let's Go Party








Group 1 - Chie Ejima (Yamakado) Top Dog
Points
Group 1st    Westben Sealed With A Kiss At Chestnut Square   Retriever (Golden)   77
Group 2nd   
GChG Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   64
Group 3rd   
GChEx Especially Classic Couture
  Spaniel (English Cocker)   56
Group 4th   
GChB Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   52
BPIG    Westben Sealed With A Kiss At Chestnut Square   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stannyfield's Gotta Wear Shades   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Barbochos Iris

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Patronum Hufflepuff Maya At Northrock

Reserve Winners Bitch
Northrock's Song Of The Sea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Best Puppy In Breed
Pine Grove's Golden Girl At Last



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Reserve Winners Bitch
Tiga Pageska's


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Of Opposite Sex
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor

Best Puppy In Breed
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GChG Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
Ch De Lombardie Gonna Fly Now

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Paprika Country Girl Summer

Best Puppy In Breed
Paprika Country Girl Summer

Select Dog
GChB Coldwater's Mmm Mmm Good

Select Bitch
GChB Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe


Winners Dog: (2-2-2-2)
Claddagh's Etched In Steel

Reserve Winners Dog
Vielseitigs Big Atta Dude


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Next Generations Comin' In Clutch

Best Puppy In Breed
Next Generations Comin' In Clutch



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Next Generations Comin' In Clutch

Reserve Winners Bitch
Dakens Demon Warrior Mazekeen


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 9 pts (3-1-4-2)
GChB Wyreriver's Charles Parker Invincible

Best Of Opposite Sex
GCh Rush's You Lil' Brite Jewel

Best Of Winners: (3-1-4-2)
Bonaccord's Peerie Sumbrugh Lass

Select Dog
GChG Rush's Just Another Werewolf

Select Bitch
GChB Dowerky Our Sassy Rose Cider


Winners Dog: (3-1-4-2)
Rowansgaard Ocean Breeze

Reserve Winners Dog
Bonaccord's Peerie Scalloway Lad


Winners Bitch: (3-1-4-2)
Bonaccord's Peerie Sumbrugh Lass


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Ch Readyfor Fire On All Cylinders At Pointdujour

Best Puppy In Breed
Gold Star Razzle Dazzle At Delrickbay



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Set'r Ridge's Colorful Mountains

Best Puppy In Breed
Tilda's Bright Star @ Lentigo's



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Set'r Ridge's Colorful Mountains

Reserve Winners Bitch
Tilda's Bright Star @ Lentigo's


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Livin' In The Limelight

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Puppy In Breed
Harbinger's Love Story


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Harbinger's Love Story


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Annagh's Orion Nebula

Best Of Opposite Sex
GChB Annagh's Sceolan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kilkierans Star's Fhomhair Maidin Realta



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kilkierans Star's Fhomhair Maidin Realta

Reserve Winners Bitch
Jetsetter Wishing Stone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Bet-Mac N Pinedale's Burnin Love

Best Of Opposite Sex
Windstar's Visions Of Contraband

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Be-Fit N Brickett's Black Diamond

Best Puppy In Breed
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC


Winners Dog: (2-1-1-0)
Be-Fit N Brickett's Black Diamond

Reserve Winners Dog
Mar-K's Outlaw @ CPK & VC


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Windstar's Visions Of Contraband


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy

Best Of Opposite Sex
Beauvert Mischief Fired Up & Ready To Go

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beauvert's Duplicate Copy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChEx Especially Classic Couture

Best Of Opposite Sex
GCh Silvershadow Catching Some Rays

Best Puppy In Breed
Henley's Daydreaming Brandyfoot



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Henley's Daydreaming Brandyfoot

Reserve Winners Bitch
Joyousgarde's Rose Of Sharron


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wyldkatz Viking Pride Of Pemberley




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Hartsage Red Angus

Best Of Opposite Sex
GCh Hartsage Key To My Heart

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Hartsage Red Angus

Best Puppy In Breed
Clussexx Signed Sealed And Delivered

Select Dog
GCh Clussexx Redline Espresso


Winners Dog: (1-3-1-1)
Hartsage Red Angus


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Hartsage Supernova

Reserve Winners Bitch
Clussexx Signed Sealed And Delivered


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Chie Ejima (Yamakado)

Best Of Breed: 9 pts (2-1-4-3)
GChB Stoney Lake Chillin Charlie

Best Of Opposite Sex
GCh Ferngolds Empress Of Warflame Izzy

Best Of Winners: (2-1-4-3)
Bonneterre Razz Ma Tazz

Select Dog
GChS Ferngolds Empire Of The Northern Dance

Select Bitch
GChB Ferngold's Dashing Charlotte


Winners Dog: (2-1-4-3)
Bonneterre Razz Ma Tazz

Reserve Winners Dog
Whispering Willows Chillin Sullivan


Winners Bitch: (2-1-4-3)
Vadasz Pride and Joy


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Mark Johnston Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   30
Group 2nd   
GChG Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   29
Group 3rd   
GChS Icycold Fifth Avenue Wickkid Bling
  Ibizan Hound   25
Group 4th   
Ch Foxtrot's Legacy Here Comes The Sun
  Rhodesian Ridgeback   24
BPIG   
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy
  Basenji   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tayleefarm Rebel Rebel
  Irish Wolfhound   0
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Bushwacker Fortune Hunter

Best Of Opposite Sex
Ch Graedon N Mibre's Dirty Martini

Best Puppy In Breed
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy

Select Bitch
Ch Ambertail's Little Dazzling Trophy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Palakore's Let It Be Doxieluv




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Gurkha's Nosisin Miso Pretty MS

Best Of Opposite Sex
GCh Leaside's Sweet Treat MS



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Gurkha's Nosisin Miso Pretty MS

Reserve Winners Bitch
Desjardin's Hot Time In Vegas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Best Of Opposite Sex
Almarxils Abril



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Almarxils Abril


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 3 pts (0-0-4-0)
GChG Altadach Aston Martin SL

Select Dog
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Daybreak's Touch Of Frost

Best Of Opposite Sex
GCh Bonny Vom Steinkreuz O

Select Bitch
GCh Vomgussaroff's Aya Corona Borealis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Icycold Fifth Avenue Wickkid Bling




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Castlekeep's Potent

Select Dog
GChB Tayleefarm Carlos Santana




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 5 pts (0-1-0-5)
Ch Foxtrot's Legacy Here Comes The Sun

Best Puppy In Breed
Royalcityrr Stesti Euphrosyne

Select Bitch
GChB Foxtrot's C'est La Vie



Winners Bitch: (0-1-0-5)
Royalcityrr Stesti Euphrosyne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mark Johnston

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
GChS Aisling's Tiz The Season

Best Of Opposite Sex
McCartney's Chase The Dream

Best Puppy In Breed
McCartney's Chase The Dream

Select Bitch
GChS Comar's River Deep Mountain High


Winners Dog: (1-0-0-3)
McCartney's Chase The Dream



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Stephen Meredith Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   77
Group 2nd   
GChS Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   76
Group 3rd   
GCh Kristari's Formal Attire
  Siberian Husky   68
Group 4th    Fireweed Arcticice Ukiuk   Canadian Eskimo Dog   66
BPIG   Ch Unicornhill Trade Secret   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Komorebi's Let's Go Party   Saint Bernard   0
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Daomori's King Of The West




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tonomi's Secret Agent Man

Best Of Opposite Sex
Spiritrun's Soars Across The Sky

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tonomi's Secret Agent Man

Best Puppy In Breed
Tonomi's Secret Agent Man


Winners Dog: (1-2-0-0)
Tonomi's Secret Agent Man


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Spiritrun's Soars Across The Sky

Reserve Winners Bitch
Tonomi's Dancing On A Cloud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 9 pts (0-2-6-2)
GChS Kalinka Esugey Bagatur

Best Of Opposite Sex
Ch IliasLegacy Northstar Ascia Cassiopeia For Kalinka

Best Puppy In Breed
Dance With Me Izteremka

Select Dog
Ch Barentsnight Doing It Right

Select Bitch
GCh IliasLegacy Quest Belle



Winners Bitch: (0-2-6-2)
Dance With Me Izteremka

Reserve Winners Bitch
Ocharovanie Nochi Iz Teremka


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Best Of Opposite Sex
Moonlight's How Do You Like Me Now

Best Puppy In Breed
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach

Select Bitch
GCh Dabalon N Tybrushe's Unchained Melody



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Banstock What Is It All About Alfie

Best Of Opposite Sex
Knatchbull's Lola Du Village Valois

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Banstock What Is It All About Alfie

Best Puppy In Breed
Banstock What Is It All About Alfie

Select Dog
GChS Saxmark'n Stonehills Power Play


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Knatchbull's Lola Du Village Valois


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fireweed Arcticice Ukiuk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fireweed Arcticice Ukiuk



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 12 pts (1-5-2-5)
Midnightsky's Dance The Night Away

Best Of Opposite Sex
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Winners: (1-5-2-5)
Midnightsky's Dance The Night Away

Best Puppy In Breed
Midnightsky's Dance The Night Away

Select Bitch
Ch Hella Saini


Winners Dog: (1-5-2-5)
Redstone's Big Shot V Aludra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chateaurouge's Zip-A-Dee-Doo-Dah



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chateaurouge's Zip-A-Dee-Doo-Dah


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 7 pts (0-4-3-1)
GCh DantryDanes Shootn Under Par

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes A Final Piece Of The Puzzle

Best Puppy In Breed
Dantrydanes The Huntress AKA Artemis

Select Dog
Ch Liberty's Empire Of Dreams



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Cidwm's Ichabod Crane

Best Of Opposite Sex
GCh Cidwm's Evry Cloud Hasa Slvr Lining

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cidwm's Ichabod Crane

Best Puppy In Breed
Cidwm's Ichabod Crane


Winners Dog: (1-1-0-1)
Cidwm's Ichabod Crane


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Cidwm's Hectate Goddess Oneida


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 4 pts (1-0-2-2)
GCh Heronview's Keeper Of My Heart

Best Of Opposite Sex
Heronviews Kaleidoscope Sky Viggo


Winners Dog: (1-0-2-2)
Heronviews Kaleidoscope Sky Viggo



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 7 pts (0-4-2-2)
GChG Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Claircreek Precious Pearl

Best Puppy In Breed
Seabury Vulcan Sweet Dreams

Select Dog
Ch Claircreek Vincents Starry Night

Select Bitch
Ch Fado's Private Dancer



Winners Bitch: (0-4-2-2)
Claircreek Precious Pearl

Reserve Winners Bitch
Claircreek Starlet Charlotte


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
Eirians Calendar Girl

Best Of Opposite Sex
Eirians Battle Cry

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Eirians Calendar Girl

Best Puppy In Breed
Eirians Calendar Girl

Select Dog
Ch Vasfor's Back In The Fast Lane

Select Bitch
Ch Roxanhaus' Royal Flush


Winners Dog: (3-2-1-1)
Eirians Battle Cry

Reserve Winners Dog
VonBremen's Everything's Going My Way


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Eirians Calendar Girl

Reserve Winners Bitch
Vasfors Storm VD Ismael


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Komorebi's Lover Boy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Vanderbilt's Salt 'N Pepper

Best Of Opposite Sex
Samkist Devil Wears Prada

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Snowpride&Supersammy Hades

Best Puppy In Breed
Snowpride&Supersammy Hades

Select Dog
Ch George All Mighty Of Last Samurai


Winners Dog: (2-1-2-0)
Snowpride&Supersammy Hades

Reserve Winners Dog
Snowybear's Play Boy


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Samkist Devil Wears Prada


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Eugen I-Ra A Handsome Boy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Meredith

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Kristari's Formal Attire

Best Puppy In Breed
Ch Unicornhill Trade Secret

Select Dog
Ch Unicornhill Trade Secret




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Dayna Johnston Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   27
Group 2nd   
GCh Northcote's Isn't That The Way
  Lakeland Terrier   24
Group 3rd   
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   22
Group 4th   
Ch Honeywheat's Circle Of Life
  Soft-Coated Wheaten Terrier   20
BPIG    Northcote's Fun And Games   Lakeland Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Camerata Silver Lining Of Ispy
  Bedlington Terrier   0
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Arthur The Knight In Furry Armour Of Gem Airedales



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ispy It's Game Day

Best Of Opposite Sex
Ispy Something Red White N Blue

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ispy It's Game Day

Best Puppy In Breed
Ispy Something Red White N Blue


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ispy It's Game Day


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ispy Something Red White N Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Coeur De Lion D'Hongrie U Are My Sunshine

Best Puppy In Breed
Coeur De Lion D'Hongrie U Are My Sunshine



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Coeur De Lion D'Hongrie U Are My Sunshine

Reserve Winners Bitch
Upthecreek Has Faith


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh

Best Of Opposite Sex
Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Green Lantern's I Am Kind Of A Big Dill

Best Puppy In Breed
Green Lantern's I Am Kind Of A Big Dill



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Northcote's Isn't That The Way

Best Of Opposite Sex
Northcote's Fun And Games

Best Puppy In Breed
Northcote's Fun And Games



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Northcote's Fun And Games


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RexRoth's Tom Collins




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Marwyn's If The Shoe Fits

Best Of Opposite Sex
Fang Yuan I Got It From My Dad D

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Fang Yuan I Got It From My Dad D

Best Puppy In Breed
Silvershadow My Cup Of Tea


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Silvershadow My Cup Of Tea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Macritchies Thorstein The Red




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fable Farms The Enchanter At Bushwell




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Honeywheat's Circle Of Life

Best Of Opposite Sex
Ch Sandywheat's Brown-Eyed Girl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Ch Chi Risica Non Rosica

Best Of Opposite Sex
Clandara's Tell Me Something Good

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Adorabull Ninja

Select Dog
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro


Winners Dog: (1-1-2-0)
Adorabull Ninja


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Clandara's Tell Me Something Good


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dayna Johnston

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Assistant's Dream



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Claudio De Giuliani Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   51
Group 2nd   
GChB Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   35
Group 3rd   
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   34
Group 4th   
GChS Fiery Fame Vow Of Love
  Chinese Crested Dog   30
BPIG   
Ch Pocopayasos Cutie Patootie
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sassytails Caramel Delight
  Chinese Crested Dog   0
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Venroses Highland Highjinks

Best Of Opposite Sex
Lavenderhills The Devil Wears Prada

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Venroses Highland Highjinks

Best Puppy In Breed
Embee's Shimmer And Shine

Select Dog
Ch Narayden Ben Hur For Caramoone

Select Bitch
Ch Ultime Duchesse Fergie De Bettignies


Winners Dog: (1-2-1-1)
Venroses Highland Highjinks


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Lavenderhills The Devil Wears Prada

Reserve Winners Bitch
Embee's Shimmer And Shine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ardently A Wink And A Smile



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ardently A Wink And A Smile


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Bloomsbury Bejeebers

Best Of Opposite Sex
Ch Applegarden Go Play Circus

Best Puppy In Breed
Bloomsbury Bejeebers

Select Bitch
Ch Sin's Zira's Glorious Return To Power



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Bloomsbury Bejeebers

Reserve Winners Bitch
Bloomsbury Biscotti Butter Pecan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love

Select Dog
Ch Laurelglens U TookMeBySurprise




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Weylinmarsh's That Grl Is Mine

Best Puppy In Breed
Cottoncandy's Ghost Of Kyiv



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Cottoncandy's Ghost Of Kyiv


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Circlecity Valentino




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Pax Mundi N Tickitbou Allblack

Best Of Opposite Sex
Karma's Huntwood Tres Chic At Nikolodeon



Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chiyoko Mister Miyagi For Chinhooked



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gibraltar Around The World

Best Puppy In Breed
Gibraltar Around The World



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gibraltar Around The World

Reserve Winners Bitch
Pinkribbon's How Sweet It Is


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Paradise House Dancing With My Father

Select Dog
Ch Lion Dor Poms Milan Di Amore



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Parfait Chudan Profanity




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Ch Heroncrests Coco Chanel

Best Puppy In Breed
Heubergs Dyson Of Ember

Select Dog
GChB Pocket's Asti Spumante


Winners Dog: (1-0-2-1)
Heubergs Dyson Of Ember



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Deebet's Time To Bloom




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Claudio De Giuliani

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Oz's Brace For Impact

Best Of Opposite Sex
Nicnak's Going Viral



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Nicnak's Going Viral

Reserve Winners Bitch
Shoalcreek's Mimi At Parisyorkies


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Tempest Deptuch Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   42
Group 2nd   
GCh Starlight No Soup For You
  Bulldog   41
Group 3rd   
GChB Gumby's Somewhere In Heaven
  Chinese Shar-Pei   36
Group 4th   
GChS Dassin Vivica Of Canterbury
  Poodle (Miniature)   33
BPIG   Ch Shente's It's All About Jazz   Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk
  Keeshond   0
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Belle Creek's Magical Love At Parmele

Best Puppy In Breed
Starlit's Walk Of Fame


Winners Dog: (1-0-1-0)
Starlit's Walk Of Fame



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB Starlight No Soup For You

Best Of Opposite Sex
GChG Muldoon In The Arms Of Angels

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Starlight You Are Sooo Good Lookin'

Best Puppy In Breed
Muirs Trash Talkin Willow


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Muirs Trash Talkin Willow

Reserve Winners Bitch
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Gumby's Somewhere In Heaven

Best Puppy In Breed
Periwrinkles Lemon Chiffon with Willo N Yukou

Select Bitch
Periwrinkles Bohemium Rhapsody-Queen B



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pinchou's Crime And Punishment

Best Puppy In Breed
Pinchou's Crime And Punishment



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pinchou's Crime And Punishment


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Pepperlane Meant To Be At Dragonsong

Best Of Opposite Sex
Brightspot Heir Apparent

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Brightspot Heir Apparent

Best Puppy In Breed
Brightspot Heir Apparent

Select Bitch
Ch Bella Luna


Winners Dog: (2-1-0-2)
Brightspot Heir Apparent

Reserve Winners Dog
Friends Furever George Harrison


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Friends Furever Delicate Truffles


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 6 pts (0-2-3-2)
GCh Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear

Best Of Opposite Sex
GChB Celtmacbhaid We Will Rock You

Best Puppy In Breed
Ch Masino's Dirt Devil

Select Dog
Ch Masino's Dirt Devil

Select Bitch
GCh Masino's Petite Demone!



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Uma De La Foret D'Innamuramentu

Best Puppy In Breed
Uma De La Foret D'Innamuramentu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Uma De La Foret D'Innamuramentu


Class results courtesy of: MJN Show Services





Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChS Dassin Vivica Of Canterbury

Best Puppy In Breed
Ch MD's Hera White Lightning @ Heritage

Select Bitch
Ch MD's Hera White Lightning @ Heritage



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Tiva's Mystique of Sanvar

Reserve Winners Bitch
Glow Carmina Bourana Little Doll


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Alaman's Count On Me For Colors

Best Of Opposite Sex
Afterglow The Good Face

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Afterglow The Good Face

Best Puppy In Breed
Afterglow The Good Face

Select Dog
Ch Shorebird Snow Goose


Winners Dog: (2-2-1-1)
Afterglow The Good Face

Reserve Winners Dog
Sereia's Veggie Stir-Fry


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Delamer Isle Be Your Cabana Boy

Select Dog
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest


Winners Dog: (1-0-1-0)
Delamer Isle Be Your Cabana Boy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChS Wolfriver's Taiho Koki

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Best Puppy In Breed
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

Select Dog
Ch Supersammy's Inu Yone



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Chopin's Secret Agent

Best Of Opposite Sex
Ch Shente's It's All About Jazz

Best Puppy In Breed
Ch Shente's It's All About Jazz




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tempest Deptuch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Laurel Deptuch Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   39
Group 2nd   
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant
  Shetland Sheepdog   36
Group 3rd   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   33
Group 4th   
GChS Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   32
BPIG   
Ch Asset's An Element Of Chance
  Border Collie   N/A
Best Baby Puppy In Group    Regaloake's Icandy   Shetland Sheepdog   0
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Woodland's That's Our Girl

Best Puppy In Breed
Woodland's That's Our Girl



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Woodland's That's Our Girl

Reserve Winners Bitch
Springdream's Diamond Cut Flower


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello

Best Of Opposite Sex
Ch Auldscotia Dirty Dancer

Select Bitch
GChS Dreamchaser La Vita A Bella




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chatmar View To A Kill




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Asset's An Element Of Chance

Best Of Opposite Sex
Assets Better Late Than Never At Arklys

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Assets Better Late Than Never At Arklys

Best Puppy In Breed
Ch Asset's An Element Of Chance


Winners Dog: (1-1-1-0)
Asset's Here Comes The Sun


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Gambit's Wind In My Sails

Best Of Opposite Sex
Ennismoor Rich And Royal



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ennismoor Rich And Royal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Best Of Opposite Sex
Henko Vom Burgimwald

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Lilly Mae Vom Burgimwald

Select Dog
Ch Willy Vom Burgimwald

Select Bitch
Ch D'Ariana Grande Von Den Buschburen


Winners Dog: (1-2-1-2)
Henko Vom Burgimwald


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Reserve Winners Bitch
Otradny Sonata Zakhar


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tasiahills Merrymops The One




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Laurel Deptuch

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
Ch Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet

Best Of Opposite Sex
Joska Honour Roll

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Joska Honour Roll

Best Puppy In Breed
Ch Queenly's Kona Latte

Select Bitch
Ch Tiva Just Dance Corgiband


Winners Dog: (1-1-0-3)
Joska Honour Roll


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Calawynn Hit Me With Your Best Shot


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By