Wildwood Kennel Club
Friday, February 2, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Mary White
Xoloitzcuintli (Standard)  
GChEx Negra Consentida (Arena)
Points: 280 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Mary White
Whippet  
GChB Cariad's Isn't It Time
Points: 237
Best Puppy In Show
Judge: Mary White
Chinese Shar-Pei  
Periwrinkles Liquid Gold
Best Baby Puppy In Show
Judge: Mary White
Miniature American Shepherd  
Pinewood's Fly Over The Moon To Hilltop








Group 1 - Raymond Yurick Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   55
Group 2nd   
Ch Carnaby One And Done
  Spaniel (English Cocker)   50
Group 3rd   
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   46
Group 4th   
Ch Huntwood Stealing Kisses From Reidwood
  Setter (English)   44
BPIG   
Ch Carnaby One And Done
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bit O'Gold Last Dark Warrior Of Harbinger   Setter (Gordon)   0
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard


Winners Dog: (1-0-0-0)
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard

Senior Puppy Dog Class
1st Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Pine Grove Point Hard To Handle

Best Of Opposite Sex
Pine Grove's Golden Girl At Last

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Pine Grove Point Hard To Handle


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Pine Grove's Golden Girl At Last

Reserve Winners Bitch
Tiga Pageska's

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pine Grove's Golden Girl At Last

Open Bitch Class
1st Tiga Pageska's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Drewsar Life's A Peach

Best Of Opposite Sex
Danilovic Di Casa Ghini

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Drewsar Life's A Peach

Best Puppy In Breed
Drewsar Southern Belle


Winners Dog: (1-2-0-0)
Danilovic Di Casa Ghini

Open Dog Class
1st Danilovic Di Casa Ghini


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Drewsar Life's A Peach

Reserve Winners Bitch
Drewsar Southern Belle

Junior Puppy Bitch Class
1st Drewsar Southern Belle

Open Bitch Class
1st Drewsar Life's A Peach


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Of Opposite Sex
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor

Best Puppy In Breed
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mercer's Virtual Bird Dog




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Neverland's Wishing Stone For A Ripple Effect

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Seaside Brandi's Wintersong

Select Dog
Ch JBS Travelin Man At Travelda


Winners Dog: (1-1-3-0)
Seaside Brandi's Wintersong

12-18 Month Dog Class
1st Seaside Brandi's Wintersong


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Huntwood Stealing Kisses From Reidwood




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Livin' In The Limelight

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Puppy In Breed
Harbinger's Love Story


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Harbinger's Love Story

Reserve Winners Bitch
Heatherbrae's Fascinating Rhythm 'n Blues

Senior Puppy Bitch Class
1st Harbinger's Love Story

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Heatherbrae's Fascinating Rhythm 'n Blues

Open Bitch Class
1st Harbinger's Jewel In The Crowne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Carnaby One And Done

Best Of Opposite Sex
Star-Vue's Colour Me Unique

Best Puppy In Breed
GCh Carnaby One And Done

Select Dog
GChEx Especially Classic Couture

Select Bitch
GCh Silvershadow Catching Some Rays



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Star-Vue's Colour Me Unique

Junior Puppy Bitch Class
1st Star-Vue's Colour Me Unique

4-6 Month Bitch Class
1st Henley's Gosh Look At That Fluffy Unicorn


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Calico's Viking Plunder


Winners Dog: (1-0-0-0)
Calico's Viking Plunder

12-18 Month Dog Class
1st Calico's Viking Plunder



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Seiche's Chocobo White Wind Recharge

Best Of Opposite Sex
Evora's Brandy Pot Light

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Seiche's Chocobo White Wind Recharge

Best Puppy In Breed
Seiche's Chocobo White Wind Recharge


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Evora's Brandy Pot Light

Reserve Winners Bitch
Seiche's Maiden Of Music On The Wind

Junior Puppy Bitch Class
1st Seiche's Maiden Of Music On The Wind

Canadian Bred Bitch Class
1st Evora's Brandy Pot Light


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Clussexx Xoxox



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Clussexx Xoxox

Open Bitch Class
1st Clussexx Xoxox


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Red Oak Windhill Cilarybryn Cwantwm



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Lienroc Anya Tell Your Story

Open Bitch Class
1st Lienroc Anya Tell Your Story


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Versa's Spoiled Red Pearl Of The North




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Cariad's Isn't It Time
  Whippet   40
Group 2nd   
Ch Castlekeep's Prodigious
  Irish Wolfhound   27
Group 3rd   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   24
Group 4th   
Ch Aziza's High Roller By Presidio
  Rhodesian Ridgeback   23
BPIG    Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali   Saluki   N/A
Best Baby Puppy In Group    Wunder's Obsession   Whippet   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Signet Girl On Fire



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Signet Girl On Fire

Open Bitch Class
1st Signet Girl On Fire


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Best Of Opposite Sex
Ch E R Dox Prof Albus Percival Dumbledog

Best Puppy In Breed
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Select Dog
Ch Rabows Smoky Quart'z ML



Winners Bitch: (0-1-3-0)
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Junior Puppy Bitch Class
1st E R Dox J'en Ai Aucune Indy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Admindac's This Warrior Has Arrived MS

Best Puppy In Breed
Admindac's This Warrior Has Arrived MS



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Best Of Opposite Sex
GCh Freestyle's Reflection Of My Life With Hunu MW




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin

Best Of Opposite Sex
GCh E R Dox With Bells And Whistles

Best Puppy In Breed
E R Dox Maybe She Was Born With It



Winners Bitch: (0-1-1-1)
E R Dox Maybe She Was Born With It

Junior Puppy Bitch Class
1st E R Dox Maybe She Was Born With It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Harambee's Heart For Hire Of Dove

Best Puppy In Breed
Harambee's Heart For Hire Of Dove



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Harambee's Heart For Hire Of Dove

Senior Puppy Bitch Class
1st Harambee's Heart For Hire Of Dove


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sidekick's Secret Weapon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sidekick's Secret Weapon

Open Dog Class
1st Sidekick's Secret Weapon



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Castlekeep's Prodigious

Best Of Opposite Sex
Castlekeep's Irreplaceable Shaylee

Best Puppy In Breed
Castlekeep's Irreplaceable Shaylee



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris Stars Align At Eretz




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Aziza's High Roller By Presidio

Select Dog
GCh FoxTrot's Boomer's Legacy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali

Best Puppy In Breed
Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali

Select Bitch
Ch Padtheway Starry Night



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 12 pts (2-4-3-4)
GChB Cariad's Isn't It Time

Best Of Opposite Sex
Ch Cariad's Chuffed To Bits

Best Of Winners: (2-4-3-4)
McCartney N Lishima Ridin Solo

Best Puppy In Breed
Ch Cariad's Chuffed To Bits

Select Dog
GCh McCartney's Dare To Dream

Select Bitch
Ch Wunder's Lovestruck


Winners Dog: (2-4-3-4)
McCartney N Lishima Ridin Solo

Reserve Winners Dog
Vrymeer On The Catwalk

Junior Puppy Dog Class
1st McCartney N Lishima Ridin Solo

Open Dog Class
1st Vrymeer On The Catwalk


Winners Bitch: (2-4-3-4)
Devonair's Abigail Has A Dot

Reserve Winners Bitch
Iron Maiden VIP Poppet

Junior Puppy Bitch Class
1st Iron Maiden VIP Poppet
2nd McCartney's Always Welcome At Westham

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jetstream Ooh La Latte

Open Bitch Class
1st Devonair's Abigail Has A Dot

4-6 Month Bitch Class
1st Wunder's Obsession
2nd Wunder Forgetmenot Nightingale


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - John Bryson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   37
Group 2nd   
Ch Ambermark 'N Starlaine Dirty Martini
  Doberman Pinscher   36
Group 3rd   
GChS Danetastixs Bust A Move
  Great Dane   25
Group 4th   
Ch Seabury Vulcan Cool Shades
  Portuguese Water Dog   24
BPIG    Komorebi's Let's Go Party   Saint Bernard   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hazelwood's Wrecking Ball
  Mastiff   0
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Daomori's Pennsylvania Persue Your Happiness

Best Of Opposite Sex
Daomori's Lone Star

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Daomori's Pennsylvania Persue Your Happiness

Best Puppy In Breed
Daomori's Lone Star


Winners Dog: (1-1-0-0)
Daomori's Lone Star

Open Dog Class
1st Daomori's Lone Star


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Tonomi's Secret Agent Man

Best Of Opposite Sex
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny


Winners Dog: (1-0-0-1)
Tonomi's Secret Agent Man

12-18 Month Dog Class
1st Tonomi's Secret Agent Man



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alpenbliss Travelin Man




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kalinka Esugey Bagatur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Bellavita's Trendsetter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Saxmark 'N Stonehill's Set The Stride




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 10 pts (2-3-4-2)
GCh Ambermark 'N Starlaine Dirty Martini

Best Of Opposite Sex
Ch Trudalu's Cerchio Indietro Vali-T

Best Of Winners: (2-3-4-2)
Ambermark' N Starlaine With A Twist

Best Puppy In Breed
Ignite's Shameless Hat Trick V Five O


Winners Dog: (2-3-4-2)
Ambermark' N Starlaine With A Twist

Reserve Winners Dog
Themiscyra's Gift Of The Vanir

Junior Puppy Dog Class
1st Themiscyra's Gift Of The Vanir

12-18 Month Dog Class
1st Ambermark' N Starlaine With A Twist


Winners Bitch: (2-3-4-2)
Ignite's Shameless Hat Trick V Five O

Reserve Winners Bitch
Trudalu's Bona

Junior Puppy Bitch Class
1st Themiscyra's Thorduna

Senior Puppy Bitch Class
1st Ignite's Shameless Hat Trick V Five O

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Trudalu's Bona


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Danetastixs Bust A Move




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Woolmarsh Burton

Best Puppy In Breed
Woolmarsh Burton


Winners Dog: (1-0-0-0)
Woolmarsh Burton

Senior Puppy Dog Class
1st Woolmarsh Burton



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Noble Night's Beam Of Light

Best Of Opposite Sex
Noblenight's Cosmic Sergeant

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Noble Night's A Stellar Adventure

Best Puppy In Breed
Noblenight's Cosmic Sergeant


Winners Dog: (1-2-0-1)
Noblenight's Cosmic Sergeant

Junior Puppy Dog Class
1st Noblenight's Cosmic Sergeant


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Noble Night's A Stellar Adventure

Reserve Winners Bitch
Noblenight's Curious Gemini

Junior Puppy Bitch Class
1st Noblenight's Curious Gemini

Open Bitch Class
1st Noble Night's A Stellar Adventure


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood

Best Of Opposite Sex
GCh Hazelwood's Legacy Of Daisy



4-6 Month Bitch Class
1st Hazelwood's Wrecking Ball


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Seabury Vulcan Cool Shades




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Eirians Calendar Girl

Best Puppy In Breed
Ch Eirians Calendar Girl




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Desertwind's King Of The Road V Orph

Best Of Opposite Sex
Komorebi's Let's Go Party

Best Puppy In Breed
Komorebi's Let's Go Party



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Komorebi's Let's Go Party

Junior Puppy Bitch Class
1st Komorebi's Let's Go Party


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Snowybear's Play Boy

Best Of Opposite Sex
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Snowybear's Play Boy

Best Puppy In Breed
Snowybear's Play Boy


Winners Dog: (2-1-0-0)
Snowybear's Play Boy

Reserve Winners Dog
Supersammy Celcius De Nikita

Junior Puppy Dog Class
1st Supersammy Celcius De Nikita

Senior Puppy Dog Class
1st Snowybear's Play Boy


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

Senior Puppy Bitch Class
1st Samtos's N Snowybear Sacred Maya


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Kristari's Colby On Crackers

Best Puppy In Breed
Unicornhill Round Of Applause


Winners Dog: (2-0-1-0)
Kristari's Turn Back Time

Reserve Winners Dog
Unicornhill Round Of Applause

Senior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Round Of Applause

Open Dog Class
1st Kristari's Turn Back Time



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Keepsake's Fashion Icon
  Soft-Coated Wheaten Terrier   19
Group 2nd   
GCh Northcote's Isn't That The Way
  Lakeland Terrier   13
Group 3rd   
GCh Casanova Od Guvernera
  Welsh Terrier   12
Group 4th   
GChB Paradym Just For Laughs
  Norwich Terrier   11
BPIG    Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha   Cesky Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Action Kiss’d By The Sullinator From Old Forge   Bull Terrier   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Holiday Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Puppy In Breed
Dobereich's Chasing Rainbows


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dobereich's Holiday Magic

12-18 Month Dog Class
1st Dobereich's Holiday Magic


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Senior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Chasing Rainbows


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Formula For A Drama Free Brother


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha

Best Puppy In Breed
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Northcote's Isn't That The Way




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RexRoth's Tom Collins




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Paradym Just For Laughs




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Symphonie's KAS Come Fly With Me

Best Puppy In Breed
Symphonie's KAS Come Fly With Me



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Symphonie's KAS Come Fly With Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Symphonie's KAS Come Fly With Me


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fang Yuan I Got It From My Dad D




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Toulin's Why Not Wilbur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChB Keepsake's Fashion Icon

Best Of Opposite Sex
GCh Honeywheat's Circle Of Life

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Dunluce Killeshin KD's Annie Of Earlecroft

Best Puppy In Breed
Dunluce Killeshin Purple's Irish Stardust

Select Bitch
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rolona's Bow And Arrow

Open Dog Class
1st Rolona's Bow And Arrow



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - John Bryson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   39
Group 2nd   
Ch Clandara's Hot Couture
  Italian Greyhound   34
Group 3rd   
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy
  Pomeranian   31
Group 4th   
Ch Camparis Hashtag
  Yorkshire Terrier   29
BPIG    Pinkribbon's How Sweet It Is   Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cornsilks High Five   Papillon   0
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Moongate's Little Trickster

Best Of Opposite Sex
Ch Miso Miss Match

Best Puppy In Breed
Ch Miso Miss Match




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Denali's Mojito Monday

Best Of Opposite Sex
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Sassytails Caramel Delight

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Mojito Monday


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Sassytails Caramel Delight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sassytails Caramel Delight


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tickitbou's Designed By Louis




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Tickitbou's Sing It Tomee

Best Of Opposite Sex
St Johns Brielle You Made Me Love You

Best Puppy In Breed
St Johns Brielle You Made Me Love You



Winners Bitch: (0-1-1-0)
St Johns Brielle You Made Me Love You

Senior Puppy Bitch Class
1st St Johns Brielle You Made Me Love You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Puppy In Breed
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford

Select Bitch
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford



Winners Bitch: (0-3-0-2)
That's The First Sign Of Spring

Reserve Winners Bitch
Carney's Bella Terra De Sienna

Junior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Made To Order

Senior Puppy Bitch Class
1st That's The First Sign Of Spring

12-18 Month Bitch Class
1st Carney's Bella Terra De Sienna


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Clandara's Hot Couture

Best Of Opposite Sex
Clandara's So Spicy

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Clandara's So Spicy

Best Puppy In Breed
Clandara's So Spicy


Winners Dog: (1-1-1-0)
Integra's Come Fly With Me

Open Dog Class
1st Integra's Come Fly With Me


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Clandara's So Spicy

Junior Puppy Bitch Class
1st Clandara's So Spicy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinache's Who Spiked The Punch

Best Puppy In Breed
Pinache's Who Spiked The Punch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pinache's Who Spiked The Punch

Junior Puppy Dog Class
1st Pinache's Who Spiked The Punch



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pinkribbon's How Sweet It Is

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's How Sweet It Is


4-6 Month Dog Class
1st Cornsilks High Five


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pinkribbon's How Sweet It Is

Reserve Winners Bitch
Bluechip Swing Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's How Sweet It Is

12-18 Month Bitch Class
1st Bluechip Swing Time


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Romiche Legacy To Lionking

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Romiche Legacy To Lionking

Best Puppy In Breed
Romiche Legacy To Lionking


Winners Dog: (2-1-1-0)
Lion Dance Huilong

Reserve Winners Dog
Romiche Eternal Flame At Lionking

Senior Puppy Dog Class
1st Romiche Eternal Flame At Lionking

Open Dog Class
1st Lion Dance Huilong


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Romiche Legacy To Lionking

Senior Puppy Bitch Class
1st Romiche Legacy To Lionking


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy

Select Dog
Ch Fluke Pom's Kari




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Broughcastl Billabong

Best Of Opposite Sex
Xoe's Pretty In Pink

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Broughcastl Billabong

Best Puppy In Breed
Xoe's Pretty In Pink


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Artemus Voila Violetta




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Camparis Hashtag

Best Of Opposite Sex
Bbbrenno Diamond Spotlight

Best Puppy In Breed
Bbbrenno Diamond Spotlight



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bbbrenno Diamond Spotlight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bbbrenno Diamond Spotlight


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Raymond Yurick Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   42
Group 2nd   
GCh Xeralane's Captain Caveman
  Lhasa Apso   41
Group 3rd   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   40
Group 4th   
Periwrinkles Liquid Gold
  Chinese Shar-Pei   34
BPIG   
Periwrinkles Liquid Gold
  Chinese Shar-Pei   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jacib's One Smart Cookie At Roxanhaus   Bulldog   0
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Soyeux Stirling Coco Chanel

Best Puppy In Breed
Soyeux Stirling Couture Parisienne



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Soyeux Stirling Couture Parisienne

Reserve Winners Bitch
Soyeux Stirling Miss Dior

Senior Puppy Bitch Class
1st Soyeux Stirling Miss Dior

Canadian Bred Bitch Class
1st Soyeux Stirling Couture Parisienne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GCh Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Of Opposite Sex
Bellisabull's Paint The Roses Red For Marah

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Aislinn's Some Beach Somewhere

Best Puppy In Breed
Aislinn's Some Beach Somewhere

Select Dog
Ch Cherokee Legend Jacib's Oakley


Winners Dog: (1-2-3-0)
Aislinn's Some Beach Somewhere

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Aislinn's Some Beach Somewhere


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Pinchou's Crime And Punishment

Best Puppy In Breed
Pinchou's Crime And Punishment

Select Bitch
Ch Pinchou's Princess Buttercup



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Pinchou's Crime And Punishment

Reserve Winners Bitch
Pinchou's Winter Nights

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pinchou's Crime And Punishment


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Brightspot Heir Apparent

Best Of Opposite Sex
Ch BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield

Best Puppy In Breed
Ch Brightspot Heir Apparent


Winners Dog: (1-0-1-1)
DotsOn Always Fresh

Junior Puppy Dog Class
1st DotsOn Always Fresh



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Robobull Fabelhaft Walk This Way

Best Of Opposite Sex
Royafren Lily Blossom

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Robobull Fabelhaft Walk This Way

Best Puppy In Breed
Robobull Fabelhaft Walk This Way


Winners Dog: (1-1-0-0)
Robobull Fabelhaft Walk This Way

Junior Puppy Dog Class
1st Robobull Fabelhaft Walk This Way


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Royafren Lily Blossom

12-18 Month Bitch Class
1st Royafren Lily Blossom


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook

Best Of Opposite Sex
Keesridge Quintessentially Yours

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Keesridge Prince Of The Tides

Best Puppy In Breed
Keesridge Prince Of The Tides


Winners Dog: (1-1-1-0)
Keesridge Prince Of The Tides

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Prince Of The Tides


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Keesridge Quintessentially Yours

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge Quintessentially Yours


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xeralane's Captain Caveman




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tapestry You Forgot My Kilt!


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tapestry You Forgot My Kilt!

Open Dog Class
1st Tapestry You Forgot My Kilt!



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Best Of Opposite Sex
Glow Howling In Trick Or Treat

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Best Puppy In Breed
Dorian Gray's Cyrille


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Junior Puppy Dog Class
1st Dorian Gray's Cyrille


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Glow Howling In Trick Or Treat

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Glow Red Hot Flame

Senior Puppy Bitch Class
1st LeeAnns Glow Red Hot Flame

12-18 Month Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sereia's Veggie Stir-Fry

Best Of Opposite Sex
Syquefine's Ever So Kir Royal

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sereia's Veggie Stir-Fry

Best Puppy In Breed
Sereia's Veggie Stir-Fry


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sereia's Veggie Stir-Fry

Senior Puppy Dog Class
1st Sereia's Veggie Stir-Fry


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Syquefine's Ever So Kir Royal

Canadian Bred Bitch Class
1st Syquefine's Ever So Kir Royal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Fu Yuan Quan She Handschar

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Fu Yuan Quan She Handschar

Best Puppy In Breed
Timberfox's Live My Barbie Dreams

Select Bitch
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


Winners Dog: (1-2-0-3)
Fu Yuan Quan She Handschar

Open Dog Class
1st Fu Yuan Quan She Handschar


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

Best Of Opposite Sex
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

Best Puppy In Breed
Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

12-18 Month Dog Class
1st Shente's Schutzu 80 For Brady


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st    Sugarbird Red River   Australian Shepherd   42
Group 2nd   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   32
Group 3rd   
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   31
Group 4th   
Ch Loveshine China I Was Around
  Welsh Corgi (Pembroke)   23
BPIG   
MacLands Quest To Hilltop
  Miniature American Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Pinewood's Fly Over The Moon To Hilltop
  Miniature American Shepherd   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Best Puppy In Breed
Byeyo's Im A Buckle Bunny



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Reserve Winners Bitch
Byeyo's Call Rosey Me

Junior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Im A Buckle Bunny

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Call Rosey Me


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (4-2-0-4)
Sugarbird Red River

Best Of Opposite Sex
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Winners: (4-2-0-4)
Sugarbird Red River

Best Puppy In Breed
Woodland's That's Our Girl

Select Bitch
GCh Runway Dewdrop


Winners Bitch: (4-2-0-4)
Woodland's That's Our Girl

Reserve Winners Bitch
Hilltopmas Im So Fawned Of You

Junior Puppy Bitch Class
1st Hilltopmas Im So Fawned Of You

Senior Puppy Bitch Class
1st Woodland's That's Our Girl


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Chatmar View To A Kill

Best Of Opposite Sex
Ch Belgiadors Nikita Du Soul

Best Puppy In Breed
Xhena Lacanin De As



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Xhena Lacanin De As

Reserve Winners Bitch
Shepherds of Paradise Solstice Du Belgiador

Senior Puppy Bitch Class
1st Xhena Lacanin De As

Open Bitch Class
1st Shepherds of Paradise Solstice Du Belgiador


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Overland Any Given Sundae

Best Of Opposite Sex
Sylvan Argent Windsong Lady Whistledown

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Overland Any Given Sundae

Best Puppy In Breed
Langsyne Simply Irresistible


Winners Dog: (1-2-0-0)
Overland Any Given Sundae

Open Dog Class
1st Overland Any Given Sundae


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Timberline's Arko V Elite Design

Best Of Opposite Sex
Lilly Mae Vom Burgimwald

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Lilly Mae Vom Burgimwald


Winners Dog: (1-2-1-0)
Gordon Vom Team RossoFurioso

Open Dog Class
1st Gordon Vom Team RossoFurioso


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Lilly Mae Vom Burgimwald

Reserve Winners Bitch
Jemma Vom Redwood

Senior Puppy Bitch Class
1st Lilly Mae Vom Burgimwald

12-18 Month Bitch Class
1st Jemma Vom Redwood


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (4-1-1-2)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL

Best Of Winners: (4-1-1-2)
MacLands Quest To Hilltop

Best Puppy In Breed
MacLands Quest To Hilltop

Select Bitch
Ch Hilltops Sparkling Eve At KL


Winners Bitch: (4-1-1-2)
Maclands Kiss Of The Irish

Junior Puppy Bitch Class
1st Maclands Kiss Of The Irish

4-6 Month Bitch Class
1st Pinewood's Pure Elegance


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Karmuns Trifecta At Katla

Best Of Opposite Sex
Laureate Aruba

Best Of Winners: (2-3-1-0)
MacLaren Solange Charismatic

Best Puppy In Breed
Laureate Aruba


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Laureate Aruba

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Icandy

Junior Puppy Bitch Class
1st Laureate Aruba

Canadian Bred Bitch Class
1st Cline Ridge Clairvoyance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Icandy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Dom Corgi Chocolate Kiss

Best Of Opposite Sex
Ch Edgebrook's I'll Have What She's Having




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Loveshine China I Was Around

Select Dog
GCh Joska Honour Roll



4-6 Month Bitch Class
1st TJL To The Moon'n Back


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By