BIS RBIS BISS GCH Obsession Mad Queen Juana
Schnauzer (Miniature)
(Click on breed to view standings)

Call Name: Juana - (Female)
Owner: Murray Clark
Breeder: Rob Morrison
Handler: Murray Clark
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 8 8 9 9 10
All Breed Ranking: 90 85 84 80 107

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
1 1 20 10 8 9   0 1 0 0 1   1107
Win Record - 2018
Show Date
Moncton Kennel Club November 16 to November 18, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Anderson 1 (1-0-0-1)
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 1 (1-0-0-1)
  Group 3rd   Darle Heck 28

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 03 to November 04, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Thora Brown 15
  Best Of Breed   Terry Carter 0
  Best Of Breed   Thora Brown 0
  Group 3rd   Terry Carter 13

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   John Reeve-Newson (Dr) 5 (0-4-1-1)
Saturday Best Of Breed   James Reynolds 5 (0-4-1-1)
Friday Best Of Breed   Edd Bivin 4 (0-3-1-1)

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 19 to October 21, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 9 (0-8-1-1)
  Group 1st   Gail Forsythe (Dr) 20
Friday Best Of Opposite Sex   Patricia Lanctot N/A

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 07 to September 09, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Colm Beatie N/A
Friday Best Of Breed   Pierrette McLean 3 (0-2-1-1)
  Group 1st   Pierrette McLean 22
  Best Of Breed   Davor Javor 3 (0-2-1-1)

Show Date
Halifax Kennel Club August 31 to September 03, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Sue-Ellyn Rempel 27
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 2 (1-0-1-1)
Sunday Group 1st   Pierrette McLean 35
  Best Of Breed   Pierrette McLean 3 (1-0-2-1)
Saturday Best In Show   Bruce Owen 212 *
  Group 1st   Bruce Owen 35
  Best Of Breed   Bruce Owen 3 (1-0-2-1)
Friday Best Of Breed   Robert Whitney 3 (1-0-2-1)
  Best Of Breed   Elaine Whitney 3 (1-0-2-1)
  Group 1st   Elaine Whitney 27

Show Date
Rideau Terrier Club [Miniature Schnauzer Specialty] August 26 to August 26, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Alejandro Rojas Sanchez N/A

Show Date
Rideau Terrier Club August 25 to August 25, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Rosalind Kramer 14
  Group 2nd   Rosalind Kramer 59

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 24 to August 27, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Denys Janssen 12
Saturday Best Of Breed   Rui Oliveira 13
  Group 3rd   Rui Oliveira 51
Friday Best Of Breed   Sandra Mashford 13
  Group 4th   Sandra Mashford 38

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mary White 1 (1-0-0-1)
  Group 1st   Mary White 23
Saturday Group 3rd   Bonnie Derry 24
  Best Of Breed LTD Breed Show Sharon Derrick 0
  Best Of Breed   Bonnie Derry 2 (1-1-0-1)
  Group 4th LTD Breed Show Sharon Derrick 14
Friday Reserve Best In Show   Dianne Ivey 121
  Group 1st   Dianne Ivey 17
  Group 3rd   Elaine Whitney 14
  Best Of Breed   Dianne Ivey 2 (1-1-0-1)
  Best Of Breed   Elaine Whitney 1 (1-0-0-1)

Show Date
Societe Canine Beauceronne August 11 to August 12, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Shoreman 1
  Best Of Breed   Joe Lobb 1
  Group 2nd   Michael Shoreman 6
  Group 1st   Joe Lobb 8
Saturday Best Of Breed   Jack Ireland 1
  Best Of Breed   Kathrine Grant 1
  Group 3rd   Jack Ireland 8
  Group 1st   Kathrine Grant 10

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 07 to August 09, 2018
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Opposite Sex   Jon Cole N/A
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 1 (0-0-1-1)
  Group 4th   Deirdre McKinnon 6
Tuesday Group 2nd   Mike Jackman 8
  Best Of Breed   Mike Jackman 2 (1-0-1-1)

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 27 to July 29, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Donna Conod 5 (1-3-1-1)
  Group 4th   Donna Conod 9
Friday Best Of Breed   Philip Wendling 5 (1-3-1-1)
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 5 (1-3-1-1)
  Group 1st   Philip Wendling 10
  Group 4th   Jacqueline Rusby 6

Show Date
London Canine Association July 13 to July 15, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Best Of Breed   Ron Mahon 0
  Group 4th   Pamela Bruce 9
Saturday Group 2nd   Guy Jeavons 14
  Best Of Breed   Guy Jeavons 0
  Group 2nd   Marilyn O'Neill 10
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 0
Friday Group 2nd   Ted Fahlgren 11
  Best Of Breed   Ted Fahlgren 0

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 20 to April 22, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 1
Saturday Best Of Breed   Sandy Gelinas 2
Friday Group 2nd   Charles Bett 12
  Best Of Breed   Charles Bett 1
  Best Of Breed   Letitia Bett 0

Show Date
Kent Kennel Klub April 13 to April 15, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Nicholas De Bedout 0
  Group 1st   Mary White 12
  Group 2nd   Nicholas De Bedout 12
  Best Of Breed   Mary White 0
Saturday Best Of Breed   Edna Gonzalez-Rubio 0
  Group 4th   Edna Gonzalez-Rubio 10

Show Date
Nickel District Kennel Club March 30 to April 01, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Len Harfield 10
  Best Of Breed   Len Harfield 0
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 0
Saturday Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 0
  Group 1st   Philip Wendling 11
  Best Of Breed   Philip Wendling 0
Friday Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  Group 3rd   Wendy Anderson 8
  Best Of Breed   Wendy Schira 0
  Group 1st   Wendy Schira 11

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club March 24 to March 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ed Wild 0
  Group 1st   Ed Wild 7
  Best Of Breed   Elizabeth Muthard 0
  Group 1st   Elizabeth Muthard 7
Saturday Best Of Breed   Charles Olvis 0
  Group 1st   Charles Olvis 9
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
  Group 1st   Sue-Ellyn Rempel 9

Show Date
Scarborough Kennel Club March 09 to March 11, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Karsten Kaemling 0
  Group 4th   Karsten Kaemling 14
Saturday Best Of Breed   Michael Hill 0
Friday Group 2nd   Dann Wilson 10
  Group 3rd   Judith Taylor 8
  Best Of Breed   Dann Wilson 0
  Best Of Breed   Judith Taylor 0

Show Date
Ontario Breeders Association March 02 to March 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Zeferino Jose Cardoso Silva 0

Show Date
Wildwood Kennel Club February 01 to February 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mike Macbeth 0
Saturday Best Of Breed   Wendy Schira 0
  Best Of Breed LTD Breed Show Michael Leonard 0
  Group 1st   Wendy Schira 26
  Group 4th LTD Breed Show Michael Leonard 19
Friday Best Of Breed   Barbara Dempsey Alderman 0
Thursday Group 2nd   Pierrette McLean 18
  Best Of Breed   Pierrette McLean 0

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 6 6 8 8 15
All Breed Ranking: 94 94 110 112 165

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
1 2 10 10 12 3   0 0 1 0 2   919
Win Record - 2017
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 02 to December 03, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Glen Stark 1 (1-0-0-1)

Show Date
Caledon Kennel Association November 24 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jay Richardson 1 (1-0-0-1)
Saturday Group 3rd   Benny Blid von Schedvin 45
  Best Of Breed   Benny Blid von Schedvin 1 (1-0-0-1)
Friday Best Of Breed   Nina Karlsdotter 1 (1-0-0-1)
  Best Of Breed LTD Breed Show Jacqueline Stacy 1
  Group 3rd   Nina Karlsdotter 34

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 10 to November 12, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Gelinas 7 (3-3-1-1)
Saturday Best Of Breed   William deVilleneuve 6 (3-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 7 (3-3-1-1)

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 04 to November 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   David Swartwood 20
  Best Of Breed   Ainslie Mills 0
  Best Of Breed   David Swartwood 0
  Group 3rd   Ainslie Mills 17
Saturday Group 3rd   Thomas Nesbitt 19
  Group 3rd   Wendy Paquette 20
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 0
  Best Of Breed   Wendy Paquette 0

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Erin Brown 7 (2-3-1-2)
  Group 2nd   Erin Brown 43
Saturday Best Of Breed   Gloria Geringer 5 (2-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Tony Monk 6 (2-3-1-1)

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 20 to October 22, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Honey Glendinning 6 (2-3-1-1)
  Group 3rd   Honey Glendinning 20 (2-3-1-1)

Show Date
Thunder Bay Kennel & Training Club September 08 to September 10, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Elaine Whitney 6
  Best Of Breed   Elaine Whitney 1
Saturday Group 2nd   Nancy Popovich 5
  Group 1st   Robert Whitney 6
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1
  Best Of Breed   Robert Whitney 1
Friday Group 3rd   Patricia Taylor 4
  Best Of Breed   Patricia Taylor 1

Show Date
Halifax Kennel Club September 01 to September 04, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Wendy Maisey N/A
  Group 1st   Wendy Maisey 14
  Best Of Breed   Wendy Maisey 0
Sunday Best Of Breed   Allan Brown 0
  Group 1st   Thora Brown 20
  Group 1st   Allan Brown 19
  Best Of Breed   Thora Brown 0
Saturday Best In Show   Sandra Lex 157 *
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 0
  Best Of Breed   Sandra Lex 0
  Group 1st   Gail Forsythe (Dr) 20
  Group 1st   Sandra Lex 20

Show Date
Rideau Terrier Club [Miniature Schnauzer Specialty] August 27 to August 27, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 18

Show Date
Rideau Terrier Club August 26 to August 26, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Peggy Haas 15
  Group 3rd   Peggy Haas 57

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 25 to August 28, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   David Swartwood 9
  Group 2nd   David Swartwood 29
Sunday Group 2nd   Thomas Nesbitt 55
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 15

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 28 to July 30, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   William Gunn 0

Show Date
Club Canin du Fjord July 21 to July 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Wendy Schira N/A
  Best Of Breed   Doug Windsor 2
  Group 2nd   Stephen Dainard 8
  Group 1st   Doug Windsor 13
  Best Of Breed   Stephen Dainard 0
Saturday Group 3rd   Darle Heck 11
  Best Of Breed   Darle Heck 2

Show Date
London Canine Association July 15 to July 16, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Joan Beech 0

Show Date
Club Canin du Bas St-Laurent July 08 to July 09, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Thora Brown 10
  Group 2nd   Thomas Alexander 9
  Best Of Breed   Thora Brown 3
  Best Of Breed   Thomas Alexander 3
Saturday Group 1st   Allan Brown 10
  Group 2nd   Sandy Alexander 9
  Best Of Breed   Allan Brown 3
  Best Of Breed   Sandy Alexander 3

Show Date
Kawartha Kennel Club July 01 to July 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Cheryl Myers-Egerton 7
  Best Of Breed   Glen Stark 0
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 1
Saturday Best Of Breed   Jack Ireland 1
  Best Of Breed   Pamela Bruce 1
  Group 2nd   Jack Ireland 19

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club June 29 to June 30, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   John Rowton 1

Show Date
Hamilton Kennel Club June 23 to June 25, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Olga Gagne 2
  Group 2nd   Olga Gagne 21
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 1
  Group 4th   Darle Heck 16
Friday Best Of Breed   Bill Walkey 1

Show Date
Wildwood Kennel Club February 02 to February 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   France Godbout 1 (0-0-0-2)
Saturday Best Of Breed   Rene Echevarria-Cofino (Dr) 2 (0-1-0-2)
Friday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 1 (0-1-0-1)
  Group 3rd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 16
Thursday Best Of Breed   Doug Gaudin 0
  Group 4th   Doug Gaudin 9

Show Date
Alberta Kennel Club January 20 to January 22, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 4
  Group 3rd   Peggy Gutierrez-Otero 25
Saturday Group 3rd   Peggy Beisel-McIlwaine 28
  Best Of Breed   Peggy Beisel-McIlwaine 3
Friday Group 2nd   Cec Ringstrom 39
  Best Of Breed   Cec Ringstrom 3

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 3 3 5 5 6
Group Ranking: 28 27 38 36 47
All Breed Ranking: 313 312 390 403 466

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 4 5 10 8   0 0 0 0 0   299
Win Record - 2016
Show Date
Caledon Kennel Association November 25 to November 27, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Shoreman 2 (1-1-0-1)

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 11 to November 13, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Bruce Owen 30
  Best Of Breed   Bruce Owen 3 (0-3-0-1)
Saturday Group 3rd   Ted Fahlgren 25
  Best Of Breed   Ted Fahlgren 2 (0-2-0-1)
Friday Group 4th   Judith Shurb 21
  Best Of Breed   Judith Shurb 2 (0-2-0-1)

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 05 to November 06, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandra Lex 0
  Best Of Breed   Roger Hartinger 0

Show Date
Elgin County Kennel Club October 14 to October 16, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Ron Mahon 1
  Group 3rd   Ron Mahon 5

Show Date
Pine Ridge Kennel Club October 01 to October 02, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ray Smith 2
  Best Of Breed   Thora Brown 1
Saturday Best Of Breed   Allan Brown 2
  Best Of Breed   Grant Townsend 2
  Group 4th   Allan Brown 16

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 23 to September 25, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Allan Pepper 0
  Best Of Breed   Glen Stark 0

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 16 to September 18, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Heather Langfeld 0
  Group 3rd   Robert Rowbotham 1
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
  Group 1st   Heather Langfeld 3
Saturday Group 2nd   David Kelland 7
  Best Of Breed   Barbara Arndt 0
  Best Of Breed   Guy Jeavons 0
Friday Best Of Breed   Nancy Popovich 0
  Group 2nd   Nancy Popovich 6
  Group 4th   Mark Houston-McMillan 4
  Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 0

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 09 to September 11, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   William Gunn 1 (1-0-0-1)
Saturday Group 3rd   Gloria Geringer 23
  Best Of Breed   Gloria Geringer 1 (1-0-0-1)
Friday Best Of Breed   Jane Parker 1 (1-0-0-1)
  Best Of Breed   Maida Puterman 0

Show Date
Lakehead Kennel Club July 22 to July 24, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Richard Meen (Dr) 1
  BPIG   Richard Meen (Dr) N/A
  Group 1st   Richard Meen (Dr) 6
Saturday Group 1st   Thomas Nesbitt 7
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 1
  BPIG   John Reeve-Newson (Dr) N/A
  Group 2nd   John Reeve-Newson (Dr) 6
  Best Of Breed   John Reeve-Newson (Dr) 1
  BPIG   Thomas Nesbitt N/A
Friday BPIG   Carol Graham N/A
  Group 1st   Carol Graham 6
  Best Of Breed   Carol Graham 1

Show Date
Monarch Kennel Club June 17 to June 19, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Kim Ramey-Leblanc N/A
  Group 4th   Kim Ramey-Leblanc 10
  BPIG   Robert Whitney N/A
  Group 4th   Robert Whitney 6
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 2
  Best Of Breed   Robert Whitney 3
Saturday Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 2
  Best Of Breed   Elaine Whitney 3
  BPIG   Elaine Whitney N/A
  Group 3rd   Elaine Whitney 12
Friday BPIG   Doris Willis N/A
  Group 3rd   Doris Willis 5
  Best Of Breed   Doris Willis 1

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 03 to June 06, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Breed   William deVilleneuve N/A
  Best Of Opposite Sex   William deVilleneuve N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   Martin Doherty N/A
  Best Puppy In Breed   Martin Doherty N/A
  Group 4th   Martin Doherty 9
  Best Puppy In Breed   Alan Ewles N/A
  Best Of Breed   Alan Ewles 3 (1-2-0-1)
  Best Of Breed   Martin Doherty 2 (1-1-0-1)
Sunday Best Of Breed   Nancy Popovich 2 (1-1-0-1)
  BPIG   Nancy Popovich N/A
  Best Puppy In Breed   Nancy Popovich N/A
  Group 4th   Nancy Popovich 14
Saturday Best Of Breed   Bill Walkey 4 (1-3-0-1)
  Best Puppy In Breed   Bill Walkey N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 13 to May 15, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Elizardo Valadez 5
  Best Puppy In Breed   Elizardo Valadez N/A
  Best Of Breed   Elizardo Valadez 1 (0-1-0-1)
  BPIG   Elizardo Valadez N/A
Saturday Best Of Breed   Allan Pepper 2 (0-2-0-1)
  Best Of Breed   Kathrine Grant 1 (0-1-0-1)
  BPIG   Allan Pepper N/A
  Group 2nd   Allan Pepper 7
  Best Puppy In Breed   Allan Pepper N/A
  BPIG   Kathrine Grant N/A
  Best Puppy In Breed   Kathrine Grant N/A
  Group 2nd   Kathrine Grant 5
Friday Select Bitch   Sylvia Barkey N/A
  Best Puppy In Breed   Philip Wendling N/A
  Best Of Breed   Philip Wendling 1 (0-1-0-1)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 29 to May 01, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Cheryl Myers-Egerton N/A
  Group 3rd   Cheryl Myers-Egerton 20
  Best Puppy In Breed   Cheryl Myers-Egerton N/A
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
Friday Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Best Puppy In Breed   Rosemary Shoreman N/A

Show Date
Kent Kennel Klub April 15 to April 17, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Judith Taylor 2
  BPIG   Judith Taylor N/A
  Group 3rd   Judith Taylor 9
Saturday Best Of Breed   Pamela Bruce 2
  Group 4th   Pamela Bruce 10
Friday Best Of Breed   Michael Gelinas 2

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By