Woodstock & District Canine Association
Sunday, February 23, 2020



Related Results

Conformation

Friday, February 21
Friday, February 21 (Ltd Breed Show for Group 1)
Saturday, February 22
Saturday, February 22 (Ltd Breed Show for Group 3)
Sunday, February 23
Sunday, February 23 (Ltd Breed Show for Scent Hounds)



Results courtesy of:

--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: James Reynolds
Spaniel (Brittany)  
GCh Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 333 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: James Reynolds
Airedale Terrier  
Ch Accolade's Black Caviar
Points: 260
Best Puppy In Show
Judge: James Reynolds
Doberman Pinscher   Shameless These Dreams
Best Baby Puppy In Show
Judge: James Reynolds
  








Group 1 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   72
Group 2nd   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   71
Group 3rd   
GCh Redlion's Invasion
  Retriever (Chesapeake Bay)   59
Group 4th   
Ch Nonnies Dare To Dream
  Spaniel (American Cocker)   58
BPIG   
Ch Nonnies Dare To Dream
  Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Duvalin Louisiana Blues

Best Of Opposite Sex
Ch BourgRoyal Nature Boy

Best Puppy In Breed
Duvalin Louisiana Blues



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Duvalin Louisiana Blues

Reserve Winners Bitch
DuValin California Dreams

Senior Puppy Bitch Class
1st Duvalin Louisiana Blues
2nd DuValin California Dreams


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
Ch Stannyfield's This Is It Baby

Best Of Opposite Sex
GCh Leasides Dax

Best Puppy In Breed
Ch Schutzen's A Shot To Remember

Select Dog
Ch Schutzen's A Shot To Remember


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Redlion's Invasion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Blacfriar Speaker Of The House

Best Of Opposite Sex
GCh Rush's Just Another Werewolf

Select Bitch
Ch Rush's True Illusion



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Rush's Floating On A Moonbean

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Floating On A Moonbean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Kriscoland's Cordelia

Best Puppy In Breed
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Select Dog
GCh Winstead's If A Tree Falls



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Kriscoland's Cordelia

Reserve Winners Bitch
Winstead's Climbing The Walls

12-18 Month Bitch Class
1st Winstead's Climbing The Walls

Open Bitch Class
1st Kriscoland's Cordelia
2nd Masonridge Treasurehunt Sunny


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 11 pts (4-2-4-2)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Ch Dunfield's Rustydog Royale

Best Of Winners: (4-2-4-2)
Roaneden's Thunderstruck

Best Puppy In Breed
Ch Roaneden's High Tide

Select Dog
Ch Roaneden's High Tide

Select Bitch
GCh Manitou Abbey Carpe Diem


Winners Bitch: (4-2-4-2)
Delrickbays Full Moon Rising

Reserve Winners Bitch
Tipping Rocks Hawksnest Piper Malibu

Junior Puppy Bitch Class
1st Tipping Rocks Hawksnest Piper Malibu

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delrickbays Full Moon Rising


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lucksheray Metelitsa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lucksheray Metelitsa

Open Bitch Class
1st Lucksheray Metelitsa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Aislingcudo Is Kenya Nessa

Best Of Opposite Sex
GCh MacNeall Red And White Shadow Dog

Best Puppy In Breed
Trina Shadow Dog



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Aislingcudo Is Kenya Nessa

Reserve Winners Bitch
Trina Shadow Dog

Senior Puppy Bitch Class
1st Trina Shadow Dog
2nd Annagh's Sceolan

Open Bitch Class
1st Aislingcudo Is Kenya Nessa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Captiva Chamberlayne A Cut Above



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 9 pts (1-3-4-2)
Ch Nonnies Dare To Dream

Best Of Opposite Sex
GCh Nickleodeon Fanciful Dreamer

Best Of Winners: (1-3-4-2)
Windstar N Shevans Bootleggin Contraband

Best Puppy In Breed
Ch Nonnies Dare To Dream

Select Dog
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge

Select Bitch
Ch Christycrest Broadway Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Calabri Catching Fire

Best Of Opposite Sex
Whispering Willow Zulow Nevaeh

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Calabri Catching Fire

Best Puppy In Breed
Calabri Catching Fire


Winners Dog: (2-3-0-0)
Calabri Catching Fire

Reserve Winners Dog
Ourdreams Redy T Start A Rukus

Senior Puppy Dog Class
1st Calabri Catching Fire

12-18 Month Dog Class
1st Ourdreams Redy T Start A Rukus


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Whispering Willow Zulow Nevaeh

Reserve Winners Bitch
Shikari She Be Fierce

Junior Puppy Bitch Class
1st Whispering Willow Zulow Nevaeh
2nd Shikari She Be Fierce

12-18 Month Bitch Class
1st Ourdream's Hold My Halo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Ch Almamater Bonita Sorpresa

Best Of Opposite Sex
Waypoints Swedes Summer Sun

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Sandyridge's Meant To Be

Best Puppy In Breed
Ch Almamater Bonita Sorpresa


Winners Dog: (1-4-0-1)
Waypoints Swedes Summer Sun

Senior Puppy Dog Class
1st Waypoints Swedes Summer Sun


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Sandyridge's Meant To Be

Reserve Winners Bitch
Davora Arokat's Dauntless

Junior Puppy Bitch Class
1st Breica Feel The Thunder

Senior Puppy Bitch Class
1st Sandyridge's Meant To Be

12-18 Month Bitch Class
1st Ethtons Shade In The Moonlight

Open Bitch Class
1st Davora Arokat's Dauntless


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   55
Group 2nd   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   52
Group 3rd   
GCh Hunu Man In Th' Mirror MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   45
Group 4th   
GCh McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   43
BPIG    Cariads Its High Time   Whippet   N/A
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Napier's Omg Did You Hear

Best Of Opposite Sex
Pahlavi Northern Dancer

Best Puppy In Breed
Pahlavi Northern Dancer


Winners Dog: (1-0-0-1)
Pahlavi Northern Dancer

Senior Puppy Dog Class
1st Pahlavi Northern Dancer



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Poker Jackpot Alisina Zvezdochka

Best Of Opposite Sex
Mankia Kidogo Cha Nyota Dalji

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Mankia Kidogo Cha Nyota Dalji


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Mankia Kidogo Cha Nyota Dalji

Reserve Winners Bitch
Heartbeat Lunara

12-18 Month Bitch Class
1st Mankia Kidogo Cha Nyota Dalji
2nd Heartbeat Lunara


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish

Best Of Opposite Sex
Sun Blue Daenerys Di'Gala

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Sun Blue Daenerys Di'Gala


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Sun Blue Daenerys Di'Gala

Open Bitch Class
1st Sun Blue Daenerys Di'Gala


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Abdeka's Bayaway Glenmorangie

Best Of Opposite Sex
Abdeka's Bayaway Glendronach

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Abdeka's Bayaway Glenmorangie

Best Puppy In Breed
Abdeka's Bayaway Glenmorangie


Winners Dog: (1-1-0-0)
Abdeka's Bayaway Glendronach

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Abdeka's Bayaway Glendronach


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Abdeka's Bayaway Glenmorangie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Abdeka's Bayaway Glenmorangie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 6 pts (2-1-3-1)
GCh Chetcote Don't Stop Me Now

Best Of Opposite Sex
GCh Chetcote The Edge Of Glory

Best Of Winners: (2-1-3-1)
Chetcote The Emperor

Best Puppy In Breed
Palakore's Pancho

Select Dog
Ch Chetcote Catch Me If You Can


Winners Dog: (2-1-3-1)
Chetcote The Emperor

Reserve Winners Dog
Palakore's Pancho

Senior Puppy Dog Class
1st Palakore's Pancho

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Chetcote The Emperor


Winners Bitch: (2-1-3-1)
Sonoma's Let It Ride ML

Open Bitch Class
1st Sonoma's Let It Ride ML


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch YR Works Majik Happnz

Best Puppy In Breed
Leaside's Amber At Chetcote



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Leaside's Amber At Chetcote

Senior Puppy Bitch Class
1st Leaside's Amber At Chetcote


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hunu Man In Th' Mirror MW

Best Of Opposite Sex
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW


3-6 Month Dog Class
1st Cocktail Fire And Blood MW



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Grey Havens Fernhill Inner Light At Karador




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 11 pts (2-1-2-7)
Ragnar At Curiann

Best Of Opposite Sex
GCh Kinvarna At Curiann

Best Of Winners: (2-1-2-7)
Ragnar At Curiann

Best Puppy In Breed
Wolfholms Nachos Supreme

Select Dog
GCh Castlekeep's Endeavour

Select Bitch
Ch Castlekeep's Scarlet Magnolia


Winners Dog: (2-1-2-7)
Ragnar At Curiann

Reserve Winners Dog
Wolfholms Nachos Supreme

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wolfholms Nachos Supreme

Open Dog Class
1st Ragnar At Curiann

3-6 Month Dog Class
1st Castlekeep's Integrity
2nd Castlekeep's Honour


Winners Bitch: (2-1-2-7)
Narnia Of Wolfholm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Narnia Of Wolfholm

3-6 Month Bitch Class
1st Kalkinny Triumph Of Laislinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fanta's Northernstar Nite Skye

Best Puppy In Breed
Fanta's Willow Wisp



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Fanta's Northernstar Nite Skye

Reserve Winners Bitch
Fanta's Willow Wisp

Junior Puppy Bitch Class
1st Fanta's Willow Wisp

Open Bitch Class
1st Fanta's Northernstar Nite Skye


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Ch Hunter's Riverrun Elsa Snow




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Ch Royalcityrr Strykes It Lucky

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Royalcityrr Mshindaji's Nxy

Select Dog
Ch Royalcityrr Mshindaji's Ranger


Winners Dog: (1-3-2-1)
Ave Caesar Singing In Harmony

12-18 Month Dog Class
1st Ave Caesar Singing In Harmony


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Royalcityrr Mshindaji's Nxy

Reserve Winners Bitch
Sarjo's Timbavati

12-18 Month Bitch Class
1st Sarjo's Timbavati

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Royalcityrr Circe Of Chisharo

Open Bitch Class
1st Royalcityrr Mshindaji's Nxy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 9 pts (4-3-0-3)
GCh McCartney's Lavish Dreams

Best Of Opposite Sex
Jetstream's 24K Magic

Best Of Winners: (4-3-0-3)
Jetstream's 24K Magic

Best Puppy In Breed
Cariads Its High Time

Select Bitch
GCh Shetara's She Smiled Sweetly


Winners Dog: (4-3-0-3)
Jetstream's 24K Magic

Reserve Winners Dog
Cariads Its High Time

Junior Puppy Dog Class
1st Wunder Forgetmenot Dream Big

Senior Puppy Dog Class
1st Cariads Its High Time
2nd Devonairs Zane Hemingway

Open Dog Class
1st Jetstream's 24K Magic


Winners Bitch: (4-3-0-3)
Wunder Forgetmenot Avaline

Reserve Winners Bitch
Jetstream Image In The Mist

Senior Puppy Bitch Class
1st Devonair's Zazie Plays Domino

12-18 Month Bitch Class
1st Jetstream Image In The Mist

Open Bitch Class
1st Wunder Forgetmenot Avaline


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Kathryn Young Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Snowmist's Bodacious
  Siberian Husky   41
Group 2nd   
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix
  Great Dane   39
Group 3rd   
Ch Daodejing Odaiko Juusun
  Eurasier   38
Group 4th   
GCh Napoleo Jade La Perle
  Saint Bernard   34
BPIG    Shameless These Dreams   Doberman Pinscher   N/A
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Alpenbliss Head To Tail Prada



3-6 Month Bitch Class
1st Sallysvalley Crackle N Pop Special


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Russianpride Sorbona

Best Of Opposite Sex
Bespechnaya Energiya

Select Bitch
Ch Honey Of Cream Iz Teremka


Winners Dog: (1-0-0-2)
Bespechnaya Energiya

12-18 Month Dog Class
1st Bespechnaya Energiya



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 9 pts (1-4-2-3)
Ch Fyrecreek's Skyscraper

Best Of Opposite Sex
GCh Cinbar's Rising From The Ashes

Best Of Winners: (1-4-2-3)
K-Krew N Woodside's Siren Of The Sea

Best Puppy In Breed
K-Krew N Woodside's Siren Of The Sea

Select Bitch
Ch Xelascon Fantom Of The Opera


Winners Dog: (1-4-2-3)
Vanquish Maestro Imperator

Junior Puppy Dog Class
1st Vanquish Maestro Imperator


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Saxmark'n Stonehills Power Play



3-6 Month Bitch Class
1st Saxmark's Bristol Cream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Loyal Guards Phenomenon



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Loyal Guards Phenomenon

Reserve Winners Bitch
Loyal Guard's Momma Mia

Canadian Bred Bitch Class
1st Loyal Guard's Momma Mia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Loyal Guards Phenomenon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
GCh Liberator's Unfinished Business

Best Of Opposite Sex
Ch Kitkat Da Ya Think I'm Sexy

Best Puppy In Breed
Shameless These Dreams

Select Dog
Ch Legendale's Reigning Warrior

Select Bitch
Ch Bodyguard Carley


Winners Dog: (2-0-2-2)
Shameless These Dreams

Reserve Winners Dog
Redstone's Blackout V Aludra

Junior Puppy Dog Class
1st Shameless These Dreams

Canadian Bred Dog Class
1st Redstone's Blackout V Aludra


3-6 Month Bitch Class
1st Redstone's Super Freak V Aludra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Daodejing Odaiko Juusun

Best Of Opposite Sex
Naku's Doppelganger

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Naku's Bohemian Rhapsody

Best Puppy In Breed
Naku's Bohemian Rhapsody


Winners Dog: (1-2-1-0)
Naku's Bohemian Rhapsody

Junior Puppy Dog Class
1st Naku's Bohemian Rhapsody


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Naku's Doppelganger

Reserve Winners Bitch
Sundogs Rhapsody In Blue

Junior Puppy Bitch Class
1st Naku's Doppelganger

12-18 Month Bitch Class
1st Sundogs Rhapsody In Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sanchor's Never Say Never




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Midnight Lady's It's Hammertime

Select Dog
Ch Recurve Allusion Of Summerford




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Puppy In Breed
Lunanova's Nyx Filha Do Coas

Select Dog
Ch Seabury's Master Of The Hunt



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Lunanova's Nyx Filha Do Coas

Junior Puppy Bitch Class
1st Lunanova's Nyx Filha Do Coas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Napoleo Jade La Perle




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Lindsayleigh's Eye Of A Hurricane

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave


3-6 Month Dog Class
1st Bluechip Walk The Line


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave

12-18 Month Bitch Class
1st Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathryn Young

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Snowmist's Bodacious

Best Of Opposite Sex
Tundrafoot's Catch Me If U Can

Best Puppy In Breed
Tundrafoot's Catch Me If U Can



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tundrafoot's Catch Me If U Can

Junior Puppy Bitch Class
1st Tundrafoot's Catch Me If U Can


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Accolade's Black Caviar
  Airedale Terrier   35
Group 2nd   
GCh Skyehigh's Here We Go Again
  West Highland White Terrier   34
Group 3rd   
GCh Paperman Atlantis
  Lakeland Terrier   29
Group 4th   
Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   28
BPIG    Skyehigh's Video Game   West Highland White Terrier   N/A
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Accolade's Black Caviar




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh M&M Lamz The World Is Not Enough




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Roschel Foxrun Thistle Do

Best Puppy In Breed
Roschel Foxrun Thistle Do


Winners Dog: (1-0-0-0)
Roschel Foxrun Thistle Do

Junior Puppy Dog Class
1st Roschel Foxrun Thistle Do



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (3-0-0-2)
Malajo's Formula For A Drama Devil

Best Of Opposite Sex
Ch DancingB's Calamity Jane

Best Puppy In Breed
Malajo's Formula For A Drama Devil

Select Bitch
Ch uBuntu's Violet Mae Of Paradox



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thunderally's Mischevious Casper

Best Puppy In Breed
Thunderally's Mischevious Casper


Winners Dog: (1-0-0-0)
Thunderally's Mischevious Casper

Junior Puppy Dog Class
1st Thunderally's Mischevious Casper



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Zlatapraha Wonder



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Glahms Sargent Pepper



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
River Ridge's Greatest Showman

Best Of Opposite Sex
Pyxis Sixty Six On The Brix

Best Of Winners: (2-2-0-0)
River Ridge's Greatest Showman

Best Puppy In Breed
River Ridge's Greatest Showman


Winners Dog: (2-2-0-0)
River Ridge's Greatest Showman

Reserve Winners Dog
Pyxis Neon Demon At Burway

Senior Puppy Dog Class
1st River Ridge's Greatest Showman

Open Dog Class
1st Pyxis Neon Demon At Burway


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Pyxis Sixty Six On The Brix

Reserve Winners Bitch
Pyxis 3BF Ridn Elbentfurlethr

Canadian Bred Bitch Class
1st Pyxis Sixty Six On The Brix
2nd Pyxis 3BF Ridn Elbentfurlethr

3-6 Month Bitch Class
1st 3bf In Thru The Out Door At Pyxis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ahndeggoense's Sonuva Veach

Best Puppy In Breed
Ahndeggoense's Sonuva Veach


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ahndeggoense's Sonuva Veach

Junior Puppy Dog Class
1st Ahndeggoense's Sonuva Veach



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Filisite Brash You Are Not Alone

Best Of Opposite Sex
Toulin's Easy Does It Ebony

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Toulin's Easy Does It Ebony

Best Puppy In Breed
Toulin's Easy Does It Ebony

Select Dog
GCh Gryndlscot Don't You Remember


Winners Dog: (1-2-2-0)
Stalwart's Gryndlscot At Rynara

Senior Puppy Dog Class
1st Stalwart's Gryndlscot At Rynara


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Toulin's Easy Does It Ebony

Reserve Winners Bitch
Gryndlscot Make Believe

Senior Puppy Bitch Class
1st Toulin's Easy Does It Ebony

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gryndlscot Make Believe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Wheatnbrooks Steel Magnolia

Best Of Opposite Sex
Modny Style Hugo Boss For Honeywheat

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Wheatnbrooks Steel Magnolia

Best Puppy In Breed
Wheatnbrooks Steel Magnolia

Select Bitch
Ch Sandywheat's Celtic Senorita


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Deltoros Ranonstate Of Asgaard

Best Of Opposite Sex
Clandara's Bad N' Boujee

Best Puppy In Breed
Clandara's Bad N' Boujee



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Clandara's Bad N' Boujee

Junior Puppy Bitch Class
1st Clandara's Bad N' Boujee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
GCh Skyehigh's Here We Go Again

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Just Ask Siri

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Skyehigh's Video Game

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Video Game


Winners Dog: (3-1-1-0)
Skyehigh's Video Game

Reserve Winners Dog
Glenroslin's Cardhu From Glenns

Junior Puppy Dog Class
1st Skyehigh's Video Game
2nd Glenroslin's Cardhu From Glenns

Open Dog Class
1st Glenroslin's Benriach


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Skyehigh's Just Ask Siri

Junior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Just Ask Siri


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen
  Cavalier King Charles Spaniel   50
Group 2nd    Altos Crackling Craze   Miniature Pinscher   43
Group 3rd    Bluechip Rumble In The Jungle   Papillon   39
Group 4th   
GCh Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   37
BPIG    Bluechip Rumble In The Jungle   Papillon   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen

Best Of Opposite Sex
Ch Midsummers Perfect Storm

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Royal Caper Shirmont Sonata

Best Puppy In Breed
Jimary's Million Dollar Baby At Sigma Chi

Select Dog
Ch Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere


Winners Dog: (1-3-2-1)
Midsummers Tom Thumb

Open Dog Class
1st Midsummers Tom Thumb

3-6 Month Dog Class
1st Dawnaquinn Kat's Out Of The Bag


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
GCh Kulana's Overnight Sensation

Best Of Opposite Sex
Ch Ghost Light Of Lore N'Co

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Famopus Taishan Temple Dancer

Best Puppy In Breed
Sassytails Ice Queen


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Famopus Taishan Temple Dancer

Reserve Winners Bitch
Sassytails Ice Queen

Junior Puppy Bitch Class
1st NV And Valour's Bound By Twilight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sassytails Ice Queen
2nd Denali's Girl Worth Fighting 4

Open Bitch Class
1st Famopus Taishan Temple Dancer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cornsilks Shake It Up

Best Puppy In Breed
Cornsilks Shake It Up



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cornsilks Shake It Up

Reserve Winners Bitch
Cornsilk 'N Tapestry Oh La La

Senior Puppy Bitch Class
1st Cornsilks Shake It Up

Open Bitch Class
1st Cornsilk 'N Tapestry Oh La La


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 9 pts (2-5-0-3)
GCh Pocopayasos SPF30 Ltd Edition

Best Of Opposite Sex
Hank From Bohemica Land

Best Of Winners: (2-5-0-3)
Rockhurst's Sandalwood

Best Puppy In Breed
Ch Ashstones Zoella O'Weatherford

Select Bitch
Ch Ashstones Zoella O'Weatherford


Winners Dog: (2-5-0-3)
Hank From Bohemica Land

Reserve Winners Dog
Amblers Oh Undeniable Attitude

Junior Puppy Dog Class
1st Hank From Bohemica Land

Open Dog Class
1st Amblers Oh Undeniable Attitude

3-6 Month Dog Class
1st Narwyn Lorem Ipsum


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Best Of Opposite Sex
Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Best Puppy In Breed
Hin Satori Journey To Njoy


Winners Dog: (1-2-0-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Senior Puppy Dog Class
1st Hin Satori Journey To Njoy

3-6 Month Dog Class
1st Coverdale Salted Caramel At Midsummer


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Reserve Winners Bitch
Touche's Know How To Njoy

Junior Puppy Bitch Class
1st Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Senior Puppy Bitch Class
1st Touche's Know How To Njoy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Altos Crackling Craze

Best Of Opposite Sex
Envi Mi Marj In Charge @ Sheepin

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Altos Crackling Craze

Best Puppy In Breed
Envi Mi Marj In Charge @ Sheepin


Winners Dog: (1-3-0-0)
Altos Crackling Craze

Open Dog Class
1st Altos Crackling Craze

3-6 Month Dog Class
1st Sheepin Numero Uno


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Envi Mi Marj In Charge @ Sheepin

Reserve Winners Bitch
Winters Envi Mi Mi Amore @ Sheepin

Junior Puppy Bitch Class
1st Envi Mi Marj In Charge @ Sheepin

Senior Puppy Bitch Class
1st Winters Envi Mi Mi Amore @ Sheepin

Open Bitch Class
1st Em's Rise Of The Phoenix

3-6 Month Bitch Class
1st Patapin Scarlet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Bluechip Rumble In The Jungle

Best Puppy In Breed
Bluechip Rumble In The Jungle

Select Dog
GCh Kellika's King Joshua From Norway


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bluechip Rumble In The Jungle

Senior Puppy Dog Class
1st Bluechip Rumble In The Jungle

3-6 Month Dog Class
1st Heaven Sent Gator Quest



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sergeant Pepper

Select Dog
Ch Diaquiris Sergeant Pepper




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxmore Fanteen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxmore Fanteen

12-18 Month Bitch Class
1st Foxmore Fanteen


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Jimary's Knock'n Boots

Best Of Opposite Sex
Belaire Jimary A Star Is Born

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Jimary's Knock'n Boots

Best Puppy In Breed
Jimary's Knock'n Boots

Select Dog
GCh Siosalach's Hammin It Up


Winners Dog: (1-2-1-0)
Jimary's Knock'n Boots

Junior Puppy Dog Class
1st Jimary's Knock'n Boots


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lamplighter Bendill Bob Tail-Not

Best Of Opposite Sex
Annevan Maybellene

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lamplighter Bendill Bob Tail-Not


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lamplighter Bendill Bob Tail-Not

12-18 Month Dog Class
1st Lamplighter Bendill Bob Tail-Not


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Annevan Maybellene

Open Bitch Class
1st Annevan Maybellene


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Terrifical Aztec Good



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Terrifical Aztec Good

12-18 Month Bitch Class
1st Terrifical Aztec Good


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
Ch Oz's Face The Music

Select Bitch
Ch Astrid Alice Jane EL



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Terrifical Bedrock Beauty

Reserve Winners Bitch
Guemart Jarabe Tapatio

12-18 Month Bitch Class
1st Terrifical Bedrock Beauty
2nd Guemart Jarabe Tapatio


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   32
Group 2nd   Ch Gardenpath Falcon d'Elegante   Poodle (Standard)   31
Group 3rd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   24
Group 4th   
Mi-Pao's Whiskey
  Chow Chow   23
BPIG   Ch Gardenpath Falcon d'Elegante   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nuuktok's Bonjour To Paris




Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Dancing B's Cherry Brandywine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
Ragnar The Valiant Of The Tivoli

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Birchbrk BettyBoop

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Ragnar The Valiant Of The Tivoli

Best Puppy In Breed
Bulldacious Birchbrk BettyBoop

Select Dog
Ch Lakewinds Fire Within


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Bulldacious Birchbrk BettyBoop

Reserve Winners Bitch
Aldars Untarnished Santa Rosa

Junior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Birchbrk BettyBoop

12-18 Month Bitch Class
1st Aldars Untarnished Santa Rosa

3-6 Month Bitch Class
1st Starlight Shasta Topbrass


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mi-Pao's Whiskey

Best Of Opposite Sex
Three Rivers Beast

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mi-Pao's Whiskey

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Whiskey


Winners Dog: (1-1-0-0)
Three Rivers Beast

Open Dog Class
1st Three Rivers Beast

3-6 Month Dog Class
1st Three Rivers Mickey Mouse


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mi-Pao's Whiskey

Junior Puppy Bitch Class
1st Mi-Pao's Whiskey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Honeylane's Castle On A Cloud

Best Of Opposite Sex
Turning Stones Xanadu

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Honeylane's Castle On A Cloud


Winners Dog: (1-1-0-0)
Turning Stones Xanadu

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Turning Stones Xanadu


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Honeylane's Castle On A Cloud

Open Bitch Class
1st Honeylane's Castle On A Cloud

3-6 Month Bitch Class
1st Brightspot Winning Colors


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Paddington De El Mencey Loco

Best Of Opposite Sex
Bythebulls Princess Peach

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Bythebulls Princess Peach

Best Puppy In Breed
Bythebulls Princess Peach


Winners Dog: (2-1-1-0)
Jayron's Up In Smoke

Reserve Winners Dog
Sea To Sea's Tidal Wave

Senior Puppy Dog Class
1st Sea To Sea's Tidal Wave

Open Dog Class
1st Jayron's Up In Smoke

3-6 Month Dog Class
1st Stormin's Greatest Showman


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cedarhills-Shamrock Beer For My Horses At Purrkees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Radically's Foreign Affairs

Best Of Opposite Sex
GCh Lasacas Marshall A. Constable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Umbra's Stray Bullet

Best Of Opposite Sex
Ch Adanac's Have A Little Faith

Best Puppy In Breed
Ch Adanac's Have A Little Faith



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Hawkhill Sheza Ticket

12-18 Month Bitch Class
1st Hawkhill Sheza Ticket


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Gardenpath Falcon d'Elegante

Best Of Opposite Sex
K-Lar's Graced With Chocolate For Bijou

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Highprofile New Found Love

Best Puppy In Breed
Ch Gardenpath Falcon d'Elegante

Select Bitch
Ch Kandansk Invincible


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Morningstar High Voltage




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Schutzu's Bobcaygeon Fiery Sky

Best Puppy In Breed
Schutzu's Bobcaygeon Fiery Sky



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Litomada's Every Loves




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Sean Shields Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd
  Australian Shepherd   42
Group 2nd   
GCh Stonecroft's Star Seeking
  Welsh Corgi (Pembroke)   30
Group 3rd   
Nitelatches The Bachelor
  Shetland Sheepdog   27
Group 4th   
Ch Byeyo's Holy Smoke
  Australian Cattle Dog   21
BPIG   
Nitelatches The Bachelor
  Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Byeyo's Holy Smoke

Best Of Opposite Sex
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Byeyo's It's All About Me

Best Puppy In Breed
Byeyo's It's All About Me


Winners Dog: (1-1-1-1)
Catalyst's Hold My Beer

Junior Puppy Dog Class
1st Catalyst's Hold My Beer


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Byeyo's It's All About Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's It's All About Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 11 pts (2-3-6-1)
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Of Opposite Sex
Wenlisa's Because I Can

Best Of Winners: (2-3-6-1)
Wenlisa's Because I Can

Best Puppy In Breed
Ch Cedarpaws Lady Luck Downunder

Select Dog
GCh Oracle's Pick Me Up Of Eweturn


Winners Dog: (2-3-6-1)
Runway At Tnc's New Beginning

Reserve Winners Dog
Callibreeze Soul Dreamer

Junior Puppy Dog Class
1st Runway At Tnc's New Beginning

Open Dog Class
1st Callibreeze Soul Dreamer


Winners Bitch: (2-3-6-1)
Wenlisa's Because I Can

Reserve Winners Bitch
Sugarbird Ninebark Tiny Dancer

Senior Puppy Bitch Class
1st Sugarbird Ninebark Tiny Dancer
2nd Kirrabilli's Perfect Storm

Open Bitch Class
1st Wenlisa's Because I Can

3-6 Month Bitch Class
1st Vulcan's Bleue At Bayouland


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dreamchaser Strathearn Amore




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Unique's Build Me A Dynasty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Asset's I'm On Fire

Best Of Opposite Sex
Riveredge Me Myself And You



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Riveredge Me Myself And You

Open Bitch Class
1st Riveredge Me Myself And You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Omega Code Blue

Best Of Opposite Sex
Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Sylvan Argent Any Dream Will Do

Best Puppy In Breed
Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cardross Fire Horse

Best Puppy In Breed
Cardross Fire Horse


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cardross Fire Horse

Senior Puppy Dog Class
1st Cardross Fire Horse



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GCh Timberline's Dust Bowl Dance

Best Of Opposite Sex
Ch Moda's Madam Mayflower

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Kennelwood's Lavendar Jade

Best Puppy In Breed
Kennelwood's Top Gun Of Almar

Select Dog
GCh Kennelwood Kobe Elite Design


Winners Dog: (1-2-3-1)
Kennelwood's Top Gun Of Almar

Junior Puppy Dog Class
1st Kennelwood's Top Gun Of Almar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Red Rock A Need For Speed

Best Of Opposite Sex
Arklys Be Ready For The Ride

Best Puppy In Breed
Arklys Be Ready For The Ride



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Arklys Be Ready For The Ride

Senior Puppy Bitch Class
1st Arklys Be Ready For The Ride

3-6 Month Bitch Class
1st Blue Elks Made To Be Amazing
2nd Arklys Ready To Rock N Roll


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kyon's Sigrun Perledatter



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kyon's Sigrun Perledatter

Open Bitch Class
1st Kyon's Sigrun Perledatter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Nitelatches The Bachelor

Best Of Opposite Sex
Crinan I'm No Angel

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Nitelatches The Bachelor

Best Puppy In Breed
Nitelatches The Bachelor


Winners Dog: (3-3-0-0)
Nitelatches The Bachelor

Reserve Winners Dog
Granite Canrosea Desperado

Junior Puppy Dog Class
1st Nitelatches The Bachelor
2nd Granite Canrosea Desperado

Senior Puppy Dog Class
1st Brantstar's Fashion Trendsetter


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Crinan I'm No Angel

Reserve Winners Bitch
Brantstar's Fashionista

Senior Puppy Bitch Class
1st Brantstar's Fashionista
2nd Bliss's Hart's Desire

Open Bitch Class
1st Crinan I'm No Angel

3-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Make Me Blush
2nd Nitelatches Nutella


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Stonecroft's Star Seeking

Best Of Opposite Sex
Wenlisa's You Are My Sunshine

Best Puppy In Breed
Wenlisa's You Are My Sunshine

Select Bitch
Ch Bredright SS Saturn



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Wenlisa's You Are My Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's You Are My Sunshine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By