Medicine Hat Kennel Club
Sunday, July 10, 2022



Related Results


Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCHB Ghostpine's Quantum Leap NTD ITD
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Johnny Shoemaker
Pointer (German Short-Haired)  
GChB Clarity Go'n Big With VJK-Myst
Points: 132 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Johnny Shoemaker
Poodle (Miniature)  
GCh Mrang Belcourt Journey To Midori
Points: 114
Best Puppy In Show
Judge: Johnny Shoemaker
Rottweiler  
Ch Wathaman's Get'N Echos Of Esmond
Best Baby Puppy In Show
Judge: Johnny Shoemaker
Retriever (Golden)   Expeditions Midnight Charm








Group 1 - Johnny Shoemaker Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Clarity Go'n Big With VJK-Myst
  Pointer (German Short-Haired)   17
Group 2nd   
Ch Tricklecreek Gran Torino
  Spaniel (Clumber)   13
Group 3rd   
Ch Sevenoaks Ultimate Weapon
  Setter (English)   12
Group 4th   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   11
BPIG   
Kinwashkly The Final F Word
  Spaniel (Brittany)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Expeditions Midnight Charm   Retriever (Golden)   0
Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Clarity Go'n Big With VJK-Myst

Best Of Opposite Sex
GChEx Bianca's BrazosRiver Sedona

Best Puppy In Breed
Clarity's There'll Always Be Music

Select Bitch
Ch Firepoint Good Bones



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Clarity's There'll Always Be Music

Senior Puppy Bitch Class
1st Clarity's There'll Always Be Music

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
GCh Harmony's Bon Appetit

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Verdoro's I've Got You Babe

Select Dog
GChEx Goldstreak Hollykins Sport SLT


Winners Dog: (1-1-2-1)
Auburnmist The Legacy Continues

12-18 Month Dog Class
1st Auburnmist The Legacy Continues


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Verdoro's I've Got You Babe

Open Bitch Class
1st Verdoro's I've Got You Babe

4-6 Month Bitch Class
1st Expeditions Midnight Charm

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sevenoaks Ultimate Weapon



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kenerin I Kissed A Girl


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kenerin I Kissed A Girl

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kenerin I Kissed A Girl


Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Ch Amigo's Promise Me Billy Lee

Best Of Opposite Sex
Kinwashkly Buffalo Gal

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Kinwashkly The Final F Word

Best Puppy In Breed
Kinwashkly The Final F Word

Select Dog
Ch Kinwashkly Kentucky Boone


Winners Dog: (1-2-2-0)
Kinwashkly The Final F Word

Junior Puppy Dog Class
1st Kinwashkly The Final F Word


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Kinwashkly Buffalo Gal

Reserve Winners Bitch
Amigo's Luna Light For The Soul

12-18 Month Bitch Class
1st Amigo's Luna Light For The Soul

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kinwashkly Buffalo Gal

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tricklecreek Gran Torino



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Koping Custom Fit Fairy Tale



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Koping Custom Fit Fairy Tale

Open Bitch Class
1st Koping Custom Fit Fairy Tale





Group 2 - David Gilmour Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Elista Justart Queen Of Hearts
  Borzoi   8
Group 2nd   
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   7
Group 3rd   
GCh Longonlovings Dreams In Darkness
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   6
Group 4th   
Ch Summit My Stardust Melody
  Basenji   4
BPIG    Nalikar's Wait For It   Afghan Hound   N/A
Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nalikar's Wait For It

Best Puppy In Breed
Nalikar's Wait For It


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nalikar's Wait For It

Senior Puppy Dog Class
1st Nalikar's Wait For It


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Summit My Stardust Melody

Select Bitch
GCh Jasiri-Sukari Summit Up Nicely



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Elista Justart Queen Of Hearts



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Longonlovings Dreams In Darkness

Best Puppy In Breed
Longonlovings Down The Rabbit Hole



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Longonlovings Down The Rabbit Hole

Junior Puppy Bitch Class
1st Longonlovings Down The Rabbit Hole

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bearvalley's Neo Brown Bear

Best Puppy In Breed
Bearvalley's Neo Brown Bear


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bearvalley's Neo Brown Bear

Junior Puppy Dog Class
1st Bearvalley's Neo Brown Bear


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spiritsound Lean On Me At Asgardian



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Spiritsound Lean On Me At Asgardian

Canadian Bred Bitch Class
1st Spiritsound Lean On Me At Asgardian





Group 3 - Peter Laventhall-Wolfish Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   15
Group 2nd   GCh Debalys Kick Start My Heart   Siberian Husky   7
Group 3rd   
Ch Wathaman's Get'N Echos Of Esmond
  Rottweiler   6
Group 4th   
GCh Jury's Karma Police
  Schnauzer (Giant)   5
BPIG   
Ch Wathaman's Get'N Echos Of Esmond
  Rottweiler   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kalidor's Blazen To Kiraly   Schnauzer (Giant)   0
Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Prairiegems Boomkanani Irawaru

Best Of Opposite Sex
Creo's Good Golly Miss Molly

Best Puppy In Breed
Creo's Good Golly Miss Molly



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Creo's Good Golly Miss Molly

Junior Puppy Bitch Class
1st Creo's Good Golly Miss Molly

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 7 pts (1-2-1-4)
GChS Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
GCh Samson's Voodoo Child

Best Of Winners: (1-2-1-4)
Bimbergs In Your Dreams

Best Puppy In Breed
Ch Zaizoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'

Select Bitch
Ch Zaizoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'


Winners Dog: (1-2-1-4)
Bimbergs In Your Dreams

Open Dog Class
1st Bimbergs In Your Dreams


Winners Bitch: (1-2-1-4)
Falconhurst's New Chapter

Reserve Winners Bitch
Samsons Knocking On Heven's Door

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Samsons Knocking On Heven's Door

Open Bitch Class
1st Falconhurst's New Chapter

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kingstone's Turning Tricks



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wathaman's Get'N Echos Of Esmond

Best Puppy In Breed
GCh Wathaman's Get'N Echos Of Esmond



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChB Jury's Karma Police

Best Of Opposite Sex
Kiraly's Thunder Dragon

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kiraly's Thunder Dragon

Best Puppy In Breed
Kiraly's Thunder Dragon


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kiraly's Thunder Dragon

Junior Puppy Dog Class
1st Kiraly's Thunder Dragon

4-6 Month Dog Class
1st Kalidor's Blazen To Kiraly


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Kiraly's Dream Dragon

Junior Puppy Bitch Class
1st Kiraly's Dream Dragon

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Debalys Kick Start My Heart







Group 4 - David Gilmour Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Nezhnoye Plamya Tsarevich For Sionnach
  Irish Terrier   7
Group 2nd   
Ch Langholm's Champagne Legacy
  Scottish Terrier   6
Group 3rd    Kiaya's Blast Off To Tidewalker   Australian Terrier   4
Group 4th   
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off
  American Staffordshire Terrier   3
BPIG   
Ch Langholm's Champagne Legacy
  Scottish Terrier   N/A
Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Select Bitch
GChB Ambition's Southern Belle



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kiaya's Blast Off To Tidewalker

Best Puppy In Breed
Kiaya's Blast Off To Tidewalker


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kiaya's Blast Off To Tidewalker

Senior Puppy Dog Class
1st Kiaya's Blast Off To Tidewalker


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tinydancer One Of These Nights

Best Puppy In Breed
Tinydancer One Of These Nights



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tinydancer One Of These Nights

Senior Puppy Bitch Class
1st Tinydancer One Of These Nights

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nezhnoye Plamya Tsarevich For Sionnach



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Langholm's Champagne Legacy

Best Of Opposite Sex
Langholm's Mactyrus

Best Puppy In Breed
Ch Langholm's Champagne Legacy


Winners Dog: (1-0-0-1)
Langholm's Mactyrus

Open Dog Class
1st Langholm's Mactyrus


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ghostpine's Quantum Leap







Group 5 - Johnny Shoemaker Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Sunterra So Fired Up
  Pomeranian   17
Group 2nd   
Ch Animato Buy Me Diamonds
  Papillon   16
Group 3rd   
Ch Londoncor Oxford
  Cavalier King Charles Spaniel   13
Group 4th   
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill
  Pug   12
BPIG   Ch Diabolbric's Warrior Girl   Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group    Keja's Never Out Of Style   Poodle (Toy)   0
Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Londoncor Oxford



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Muso Grazioso Isabelle

Best Of Opposite Sex
Wind Like A Rolling Stone

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Muso Grazioso Isabelle


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Muso Grazioso Isabelle

Open Bitch Class
1st Muso Grazioso Isabelle

4-6 Month Bitch Class
1st Hex's Good Girl Gone Bad

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maniak's Hazel May Be Nuts

Best Puppy In Breed
Maniak's Hazel May Be Nuts



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maniak's Hazel May Be Nuts

Senior Puppy Bitch Class
1st Maniak's Hazel May Be Nuts

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Luckystryke's Haviv You Talkin Tome



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Luckystryke's Haviv You Talkin Tome

12-18 Month Bitch Class
1st Luckystryke's Haviv You Talkin Tome

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Animato Buy Me Diamonds

Best Of Opposite Sex
GChB Valifyre Hidden Treasure

Best Puppy In Breed
Annacott Tiarna Fandango Fanfare



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Annacott Tiarna Fandango Fanfare

Junior Puppy Bitch Class
1st Annacott Tiarna Fandango Fanfare

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sunterra So Fired Up



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Midori's First Edition At Staken


4-6 Month Dog Class
1st Keja's Never Out Of Style


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Midori's First Edition At Staken

12-18 Month Bitch Class
1st Midori's First Edition At Staken

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill

Best Of Opposite Sex
Ch Diabolbric's Warrior Girl

Best Puppy In Breed
Ch Diabolbric's Warrior Girl

Select Dog
Ch Xoe Eleki's Harvest Moon



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox Roeders Strait Razor



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Kiwiblue Steel The Thunder

Best Of Opposite Sex
Kiwiblue Kicking It Up

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kiwiblue Little Joe


Winners Dog: (1-1-1-0)
Kiwiblue Little Joe

12-18 Month Dog Class
1st Kiwiblue Little Joe


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Kiwiblue Kicking It Up

12-18 Month Bitch Class
1st Kiwiblue Kicking It Up





Group 6 - Johnny Shoemaker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   35
Group 2nd   
GChB Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   29
Group 3rd   Ch Milo's Happy Daze   Dalmatian   28
Group 4th   
GCh Oakridge Travelin' Soldier
  Poodle (Standard)   24
BPIG    Kiji Finders Keepers   Lowchen   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Aviator Esprit Kiss My Rosettes
  Poodle (Standard)   0
Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
VanGogh's Trouble With Tribbles

Best Of Opposite Sex
Ch Bromley Rock's Master And Commander

Best Of Winners: (1-2-1-0)
VanGogh's Trouble With Tribbles

Best Puppy In Breed
VanGogh's Trouble With Tribbles


Winners Dog: (1-2-1-0)
VanGogh's Double Eagle

Senior Puppy Dog Class
1st VanGogh's Double Eagle


Winners Bitch: (1-2-1-0)
VanGogh's Trouble With Tribbles

Reserve Winners Bitch
VanGogh By Dawn’s Early Light

Junior Puppy Bitch Class
1st VanGogh's Trouble With Tribbles

Senior Puppy Bitch Class
1st VanGogh By Dawn’s Early Light

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rugerlane Can You Feel The Aftershock

Best Puppy In Breed
Rugerlane Can You Feel The Aftershock


Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Milo's Happy Daze

Best Of Opposite Sex
Milo's He Shoots He Skors At Leedal

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Redrocks Take Your Breath Away

Best Puppy In Breed
Ch Milo's Chasing Ruby's Dreams

Select Bitch
Ch Milo's Chasing Ruby's Dreams


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Redrocks Take Your Breath Away

Open Bitch Class
1st Redrocks Take Your Breath Away




4-6 Month Dog Class
1st Makisig Will Of The Wind


Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bonden's Klompen Pickwick Club

Best Puppy In Breed
Ch Bonden's Klompen Pickwick Club



Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine


4-6 Month Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kiji Finders Keepers

Best Puppy In Breed
Kiji Finders Keepers



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kiji Finders Keepers

Reserve Winners Bitch
Kiji Fight Like A Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Kiji Finders Keepers
2nd Kiji Fight Like A Girl

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChB Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Keja's All The Right Moves

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Mrang Belcourt Besom

Best Puppy In Breed
Lezerin's Business Before Pleasure


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Mrang Belcourt Besom

Reserve Winners Bitch
Lezerin's Business Before Pleasure

Senior Puppy Bitch Class
1st Lezerin's Business Before Pleasure

Open Bitch Class
1st Mrang Belcourt Besom

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 9 pts (2-4-2-2)
GChS Oakridge Travelin' Soldier

Best Of Opposite Sex
Ch Seransil Temple City Amor Amor Amor

Best Of Winners: (2-4-2-2)
Dilquin Double Vie N Valmy's

Best Puppy In Breed
Ch Aviator's I'm Still Standing

Select Dog
GCh Seransil Singular Sensation

Select Bitch
Ch Aviator's I'm Still Standing


Winners Dog: (2-4-2-2)
Seransil Edge Of Glory

Reserve Winners Dog
Dilquin's I Saw The Light

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Dilquin's I Saw The Light

Open Dog Class
1st Seransil Edge Of Glory


Winners Bitch: (2-4-2-2)
Dilquin Double Vie N Valmy's

Reserve Winners Bitch
Labelle's Killer Queen

Canadian Bred Bitch Class
1st Dilquin Double Vie N Valmy's

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Labelle's Killer Queen

Open Bitch Class
1st Dilquin's Seven Jewel In Vegas
2nd Seransil Con Brio Where Dreams Come True

4-6 Month Bitch Class
1st Aviator Esprit Kiss My Rosettes

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sunside Steady Freddy

Best Puppy In Breed
Sunside Steady Freddy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sunside Steady Freddy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sunside Steady Freddy


Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers

Best Of Opposite Sex
Aisha's Elsa's Blizzard Warning

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers

Best Puppy In Breed
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers


Winners Dog: (1-3-0-0)
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Aisha's Elsa's Blizzard Warning

Reserve Winners Bitch
Adominos Ringside Chatter

Junior Puppy Bitch Class
1st Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

12-18 Month Bitch Class
1st Aisha's Elsa's Blizzard Warning

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Adominos Ringside Chatter

Judge: Johnny Shoemaker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tamarzi's Whispers In The Dark @ Mysticblu




Group 7 - Peter Laventhall-Wolfish Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rhosown's Anchor My World
  Bearded Collie   27
Group 2nd   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   25
Group 3rd   
GChB Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   24
Group 4th   GCh Emmy's Simply Orange   Shetland Sheepdog   23
BPIG   Ch Mystic Suntime Intuitive   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Katlar Cowgirl Is Comin Home   Australian Cattle Dog   0
Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ksenia's Milwaukee Red

Best Puppy In Breed
Ksenia's Milwaukee Red



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Ksenia's Milwaukee Red

Reserve Winners Bitch
Ksenia's Ain't No Haagen-Dazs

Senior Puppy Bitch Class
1st Ksenia's Ain't No Haagen-Dazs

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ksenia's Milwaukee Red

4-6 Month Bitch Class
1st Katlar Cowgirl Is Comin Home

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Oenomel's Turn It Up



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Rhosown's Anchor My World

Best Of Opposite Sex
Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Best Puppy In Breed
Sheiling Spirit Waving To Rhosown



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Senior Puppy Bitch Class
1st Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Tallywood Coalescence

Best Of Opposite Sex
Tallywood Actually

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Fonehill Heart On Fire

Best Puppy In Breed
Fonehill Heart On Fire


Winners Dog: (1-1-1-0)
Fonehill Heart On Fire

Junior Puppy Dog Class
1st Fonehill Heart On Fire


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Tallywood Actually

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tallywood Actually

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
Tamaron's After Midnight



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sugarok Magical Mystery Tour



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 15 pts (4-7-1-4)
GChS Emmy's Simply Orange

Best Of Opposite Sex
Ch Mystic Suntime Intuitive

Best Of Winners: (4-7-1-4)
Ksenia's Touch Of Virtue

Best Puppy In Breed
Ch Mystic Suntime Intuitive

Select Bitch
Ch Zesta Amplified


Winners Dog: (4-7-1-4)
Emmys Julius Caesar

Reserve Winners Dog
Shadland Chromatic

Junior Puppy Dog Class
1st Mystic Suntime Billy The Kid
2nd Mystic Suntime Jesse James

Open Dog Class
1st Emmys Julius Caesar
2nd Shadland Chromatic

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By