Elora Gorge Kennel Club
Saturday, December 28, 2019



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Doug Windsor
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 343 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Doug Windsor
Miniature American Shepherd  
Ch Hampton Hills Inked In Pink
Points: 291
Best Puppy In Show
Judge: Doug Windsor
Pointer (German Short-Haired)  
Ch Shadowland All Fired Up
Best Baby Puppy In Show
Judge: Doug Windsor
Pointer (German Short-Haired)  
Stonehills Naughty Constellation
Best Veteran In Show
Judge: Doug Windsor
Retriever (Flat-Coated)  
Ch Rush's Q Up The Band








Group 1 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   106
Group 2nd   
GCh Carnaby Night Shades
  Spaniel (English Cocker)   90
Group 3rd   
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion
  Spaniel (American Cocker)   89
Group 4th   
GChEx DuValin Cayenne
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   78
BPIG   
Ch Shadowland All Fired Up
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Stonehills Naughty Constellation
  Pointer (German Short-Haired)   0
Best Veteran In Group   
Ch Rush's Q Up The Band
  Retriever (Flat-Coated)   0
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Ch Cahal Biscay's Dapper Citrine

Best Of Opposite Sex
Ch Celeste Biscay's Lapis Lazuli

Best Puppy In Breed
Ch Treebeard's Open The Pod Doors

Select Dog
Ch Treebeard's Open The Pod Doors

Select Bitch
Ch Rovers Penny Lane




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx DuValin Cayenne




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 9 pts (1-3-5-1)
GCh Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
Ch Stannyfield's Midnight Lace

Best Of Winners: (1-3-5-1)
Stannyfield Willa's Della Rose

Best Puppy In Breed
Ch Shadowland All Fired Up

Select Dog
Ch Shadowland All Fired Up


Winners Dog: (1-3-5-1)
Schutzen's A Shot To Remember

Senior Puppy Dog Class
1st Schutzen's A Shot To Remember


Winners Bitch: (1-3-5-1)
Stannyfield Willa's Della Rose

Reserve Winners Bitch
Legacyk She Said Yes

12-18 Month Bitch Class
1st Stannyfield Willa's Della Rose

Open Bitch Class
1st Legacyk She Said Yes
2nd Awb Morgans Mandy

Veteran Bitch Class
1st GCh Whisperfield Classico Madiera

3-6 Month Bitch Class
1st Stonehills Naughty Constellation


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 7 pts (4-2-1-1)
Mercer's Daredevil

Best Of Opposite Sex
GCh Redlion's Invasion

Best Of Winners: (4-2-1-1)
Mercer's Daredevil

Best Puppy In Breed
Mercer's Light The Lamp

Select Bitch
Ch Mystic Oak's Spirit Of The Night


Winners Bitch: (4-2-1-1)
Mercer's Daredevil

Reserve Winners Bitch
Chesacola's Rockin' Rocket 88

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mercer's Daredevil

Open Bitch Class
1st Chesacola's Rockin' Rocket 88


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 11 pts (3-4-4-1)
Ch Stonemead In A Summer Haze

Best Of Opposite Sex
Stormynights Call And Answer

Best Of Winners: (3-4-4-1)
Brookshire's Secret Agent

Best Puppy In Breed
Ambertru's Such A Dream To Me

Select Dog
GCh Golden Clover's Holy Smoke!

Select Bitch
GCh Grayvalley's Grand Madam


Winners Dog: (3-4-4-1)
Brookshire's Secret Agent

Reserve Winners Dog
Ambertru's Such A Dream To Me

Junior Puppy Dog Class
1st Ambertru's Such A Dream To Me

Senior Puppy Dog Class
1st Mysticjewel Partners In Crime

Open Dog Class
1st Brookshire's Secret Agent


Winners Bitch: (3-4-4-1)
Stormynights Call And Answer

Reserve Winners Bitch
Beau Geste Flashback

Senior Puppy Bitch Class
1st Honadore Don't Call Me Sugar

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stormynights Call And Answer

Open Bitch Class
1st Beau Geste Flashback
2nd Storiline Imperial Topaz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 9 pts (3-3-4-0)
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Honadore Bluemittn Rockin On The River

Best Of Winners: (3-3-4-0)
Anew's We're Running With The Ball

Best Puppy In Breed
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Select Dog
GCh Asklar's Mistle Toe Rocker


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 15 pts (3-4-5-4)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Fourwinds Catching Fire At Great Lakes

Best Of Winners: (3-4-5-4)
Foxbrookes Canadian Maple Syrup

Best Puppy In Breed
Foxbrookes Canadian Maple Syrup

Select Dog
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Select Bitch
Ch Kalmegess' 4 On The Floor


Winners Bitch: (3-4-5-4)
Foxbrookes Canadian Maple Syrup

Reserve Winners Bitch
Delrickbays Full Moon Rising

Junior Puppy Bitch Class
1st Foxbrookes Canadian Maple Syrup
2nd Grady Of Kishkahdina

Canadian Bred Bitch Class
1st Tollhaven Unamae d'Armachord

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delrickbays Full Moon Rising

3-6 Month Bitch Class
1st Tipping Rocks Hawksnest Piper Malibu
2nd Tipping Rocks Pour Me Another


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
Ch Valley View Elf In The Galaxy

Best Of Opposite Sex
Ch Duurstede's Icefyre

Select Bitch
GCh Valley View Dancing Quail


Winners Dog: (2-0-1-2)
Killbride's Then There's Wine

Reserve Winners Dog
Killbride Karrelene Tawney Port

12-18 Month Dog Class
1st Killbride's Then There's Wine

Open Dog Class
1st Killbride Karrelene Tawney Port

Veteran Dog Class
1st Ch Duurstede's Icefyre



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Crossfire I Wish You Peace

Best Of Opposite Sex
Annagh's Finn McCool

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Crossfire I Wish You Peace

Best Puppy In Breed
Annagh's Finn McCool


Winners Dog: (1-2-0-0)
Annagh's Finn McCool

Senior Puppy Dog Class
1st Annagh's Finn McCool


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Crossfire I Wish You Peace

Reserve Winners Bitch
Aislingcudo Is Kenya Nessa

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Crossfire I Wish You Peace

Open Bitch Class
1st Aislingcudo Is Kenya Nessa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 10 pts (4-3-3-1)
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion

Best Of Opposite Sex
Ch Christycrest Broadway Dream

Best Of Winners: (4-3-3-1)
Ramahs Blue Ridge Roanoke

Best Puppy In Breed
WynRidge's ForWhoTheBell Tolls

Select Dog
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge


Winners Bitch: (4-3-3-1)
Ramahs Blue Ridge Roanoke

Reserve Winners Bitch
Ashleysown Ice On Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Ashleysown Ice On Fire

Canadian Bred Bitch Class
1st Ramahs Blue Ridge Roanoke

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wynridges The Iron Lady

3-6 Month Bitch Class
1st Blackgem's Pearl Heart Of The Ocean
2nd Blackgem's Diamond In The Ruff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Old Blue Jeans Forever My Girl

Best Of Opposite Sex
Ch Brighthope Lasting Merit

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Old Blue Jeans Forever My Girl

Best Puppy In Breed
Old Blue Jeans Forever My Girl


Winners Dog: (1-2-1-0)
Closmaldavna Man In Black

Junior Puppy Dog Class
1st Closmaldavna Man In Black


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Old Blue Jeans Forever My Girl

Reserve Winners Bitch
Darkwaters Get Rhythm

Junior Puppy Bitch Class
1st Old Blue Jeans Forever My Girl
2nd Darkwaters Get Rhythm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Best Of Opposite Sex
Islandview Rivermist Hicaliber

Best Puppy In Breed
Islandview Rivermist Hicaliber

Select Dog
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse

Select Bitch
Ch Beauvert Mischief Hiddencreek



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Islandview Rivermist Hicaliber

Senior Puppy Bitch Class
1st Islandview Rivermist Hicaliber


Class results courtesy of: MJN Show Services




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby Night Shades




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Wil-Orion Crownroyal Just Teasin




Class results courtesy of: MJN Show Services




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Castlehill's Bugsy Malone O'Crispin

Best Of Opposite Sex
Evora's Brandy Pot Light

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Castlehill's Bugsy Malone O'Crispin

Best Puppy In Breed
Castlehill's Bugsy Malone O'Crispin


Winners Dog: (1-2-0-0)
Castlehill's Bugsy Malone O'Crispin

Junior Puppy Dog Class
1st Castlehill's Bugsy Malone O'Crispin


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Evora's Brandy Pot Light

Reserve Winners Bitch
Evora's Pharos Of Alexandria

Junior Puppy Bitch Class
1st Evora's Brandy Pot Light

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Evora's Pharos Of Alexandria


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Red Run Revolution




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Weatherrun Sandyridge's Over Ez

Best Of Opposite Sex
Ch Breica Winter Is Coming



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Shadowpoint's Look To The East

Open Bitch Class
1st Shadowpoint's Look To The East


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Sylvia Barkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Castlekeep's Endeavour
  Irish Wolfhound   46
Group 2nd   
GCh McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   33
Group 3rd   
Ch Grandgables Wee Silver Raptor
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   25
Group 4th   GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy   Borzoi   23
BPIG   
Ch Grandgables Wee Silver Raptor
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Fanta's Willow Wisp   Norwegian Elkhound   0
Best Veteran In Group   
GCh Alstertal's Lady Gwenevere
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Jorogz N Zia Waiting To Xhale

Best Of Opposite Sex
Pahlavi Northern Dancer

Best Puppy In Breed
Pahlavi Northern Dancer


Winners Dog: (1-0-0-1)
Pahlavi Northern Dancer

Senior Puppy Dog Class
1st Pahlavi Northern Dancer



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Poker Jackpot Alisina Zvezdochka




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Telford's In Good Company




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy

Select Dog
Ch Lapidus Ted du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Chetcote The Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Ch Sonoma's Bet On Me ML

Best Puppy In Breed
Dacski Whiskey On The Rox

Select Dog
Ch Virgo Southern Comfort



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Dacski Whiskey On The Rox

Senior Puppy Bitch Class
1st Dacski Whiskey On The Rox

Veteran Bitch Class
1st GCh Alstertal's Lady Gwenevere


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Grandgables Wee Silver Raptor

Best Of Opposite Sex
Grandgables Ms Velvet Touch

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Grandgables Wee Silver Raptor

Best Puppy In Breed
Grandgables Wee Silver Raptor


Winners Dog: (1-1-0-0)
Grandgables Wee Silver Raptor

Junior Puppy Dog Class
1st Grandgables Wee Silver Raptor


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Grandgables Ms Velvet Touch

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Ms Velvet Touch


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW

Best Of Opposite Sex
GCh Hunu Man In Th' Mirror MW

Select Dog
Ch Brighthope Flanders Field MW

Select Bitch
Ch Timberblac's Magik Rainbow


3-6 Month Dog Class
1st Cocktail Fire And Blood MW


Winners Bitch: (0-1-2-2)
Prelude's Lucy In The Sky MW

Open Bitch Class
1st Prelude's Lucy In The Sky MW


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pikkinokka Valmis Ja Kykeneva

Best Of Opposite Sex
Inugami's Fox And The Hound

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pikkinokka Valmis Ja Kykeneva

Best Puppy In Breed
Inugami's Fox And The Hound


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pikkinokka Valmis Ja Kykeneva

Open Dog Class
1st Pikkinokka Valmis Ja Kykeneva


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Inugami's Fox And The Hound

Senior Puppy Bitch Class
1st Inugami's Fox And The Hound


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 12 pts (2-2-3-6)
GCh Castlekeep's Endeavour

Best Of Opposite Sex
Ch Starkeeper Calorien Beryl

Best Of Winners: (2-2-3-6)
Starkeeper Calorien Beausoleil

Best Puppy In Breed
Ch Starkeeper Calorien Beryl

Select Dog
Ch Doscartha Quiet Thunder Of Ulster

Select Bitch
GCh Three Little Birds' Follow My Heart


Winners Dog: (2-2-3-6)
Baileysong Now N Forever

Reserve Winners Dog
Hops-N-hounds The Oncoming Storm Lugh

Senior Puppy Dog Class
1st Baileysong Now N Forever

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hops-N-hounds The Oncoming Storm Lugh


Winners Bitch: (2-2-3-6)
Starkeeper Calorien Beausoleil

Reserve Winners Bitch
Odenwolf's Lady Grinning Soul

Senior Puppy Bitch Class
1st Starkeeper Calorien Beausoleil

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Odenwolf's Lady Grinning Soul


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Fanta's Northernstar Nite Skye

Select Bitch
Ch Fanta's Summer Fling



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Fanta's Northernstar Nite Skye

12-18 Month Bitch Class
1st Fanta's Northernstar Nite Skye

3-6 Month Bitch Class
1st Fanta's Willow Wisp


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi


Winners Dog: (1-0-1-0)
Ave Caesar Singing In Harmony

12-18 Month Dog Class
1st Ave Caesar Singing In Harmony

3-6 Month Dog Class
1st Gens Julia Re Georgio


Veteran Bitch Class
1st GCh Priderock's Maeve of Mobukhosi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Mylakhan Karob So Be It

Select Bitch
Ch Zahara Aindifae Al Daoud



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Mylakhan Karob So Be It

12-18 Month Bitch Class
1st Mylakhan Karob So Be It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 7 pts (1-1-1-5)
GCh McCartney's Lavish Dreams

Best Of Opposite Sex
GCh McCartney's Always Lavish

Best Of Winners: (1-1-1-5)
Wunder's Late Night Lover From Laurel

Best Puppy In Breed
Wunder's Late Night Lover From Laurel

Select Bitch
GCh Sovereign Excel Fine Porceline


Winners Dog: (1-1-1-5)
Kisharo Settin' Fires

Open Dog Class
1st Kisharo Settin' Fires


Winners Bitch: (1-1-1-5)
Wunder's Late Night Lover From Laurel

Junior Puppy Bitch Class
1st Wunder's Late Night Lover From Laurel

3-6 Month Bitch Class
1st Excel Sovereign In My Dreams


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Wendy Schira Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   51
Group 2nd   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   50
Group 3rd   
GCh Napoleo Jade La Perle
  Saint Bernard   49
Group 4th   
GCh Snowmist's Desert Chill
  Siberian Husky   48
BPIG   
Xelascon Fantom Of The Opera
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Redstone's Super Freak V Aludra   Doberman Pinscher   0
Best Veteran In Group   
Ch (Alt) Ch Bosanova's All For One Belnois
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
Ch Bearhug N' Canamarok Northern Blessing

Best Of Opposite Sex
Ch Bearhug's Rocky Horror Show

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Bearhug's Dragon Rider

Best Puppy In Breed
Canamarok's Taken By Storm

Select Dog
GCh Aikirocka Sahtu Moonsnoe

Select Bitch
Ch Shelaskan's Light Of The Night


Winners Dog: (2-1-2-2)
Bearhug's Dragon Rider

Reserve Winners Dog
Canamarok's Taken By Storm

Junior Puppy Dog Class
1st Canamarok's Taken By Storm

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bearhug's Dragon Rider


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Bearhug's Wildling On The Move

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bearhug's Wildling On The Move

3-6 Month Bitch Class
1st Integrity's Whiskey In A Teacup


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Hannoveria Top Gun




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Xelascon Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Xelascon Fantom Of The Opera

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Moonlights Spirit Fire Of Cinbar

Best Puppy In Breed
Xelascon Fantom Of The Opera


Winners Dog: (2-2-1-0)
Moonlights Spirit Fire Of Cinbar

Reserve Winners Dog
Cinbar's Last Hoo Rah For Kadenza

Junior Puppy Dog Class
1st Cinbar's Last Hoo Rah For Kadenza

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Moonlights Spirit Fire Of Cinbar


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Xelascon Fantom Of The Opera

Reserve Winners Bitch
Moonlight's Going For The Gold At Cinnrhee

Junior Puppy Bitch Class
1st Xelascon Fantom Of The Opera

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Moonlight's Going For The Gold At Cinnrhee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ironbull's Crown Royal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 7 pts (3-1-3-1)
GCh Liberator's Unfinished Business

Best Of Opposite Sex
Ch Arket's Got My Groove Back

Best Of Winners: (3-1-3-1)
Ravalleses I Believe In Magic

Best Puppy In Breed
GCh Kitkat Rhythm Of My Heart

Select Dog
GCh Kitkat Rhythm Of My Heart


Winners Dog: (3-1-3-1)
Ravalleses I Believe In Magic

Reserve Winners Dog
Redstone's Blackout V Aludra

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses I Believe In Magic

Canadian Bred Dog Class
1st Redstone's Blackout V Aludra

Open Dog Class
1st Tira Vento Maxim

3-6 Month Dog Class
1st Belladonna's Bonanza


Winners Bitch: (3-1-3-1)
Kin's Hot For Ginger

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kin's Hot For Ginger

3-6 Month Bitch Class
1st Redstone's Super Freak V Aludra
2nd Belladonna's Killer Queen


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Chateaurouge's Zip-A-Dee-Doo-Dah


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Naku's Believe It Or Not




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix

Best Of Opposite Sex
GCh Jerdans The Great Code

Select Bitch
GCh Bosworths Faith In Blue



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Nasdanes Who'll Stop The Rayne

Open Bitch Class
1st Nasdanes Who'll Stop The Rayne

Veteran Bitch Class
1st GCh Bosworths Faith In Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Woolmarsh Yva Pyron

Best Puppy In Breed
Woolmarsh Yva Pyron



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Woolmarsh Yva Pyron

Senior Puppy Bitch Class
1st Woolmarsh Yva Pyron


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
CR Iapetus

Best Puppy In Breed
CR Iapetus


Winners Dog: (1-0-0-0)
CR Iapetus

Junior Puppy Dog Class
1st CR Iapetus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Nottinghill Fires Burn N Cauldron Bubble

Best Of Opposite Sex
Ch Nottinghill's Mardi Gras Music

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Vinzenz Del Penon De Ifach


Winners Dog: (1-2-1-1)
Vinzenz Del Penon De Ifach

Open Dog Class
1st Vinzenz Del Penon De Ifach


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Therecco's Queen Of Soul

Reserve Winners Bitch
Nottinghill's Gossip Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Therecco's Queen Of Soul

Open Bitch Class
1st Nottinghill's Gossip Girl

Veteran Bitch Class
1st Ch Nottinghill's Mardi Gras Music


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Of Opposite Sex
Ch Downeast Drewsar Kwik Surprise

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Keevabay's Warrior Princess

Best Puppy In Breed
Keevabay's Warrior Princess


Winners Dog: (1-4-1-1)
Asarum Canadenses Inga De

Junior Puppy Dog Class
1st Asarum Canadenses Inga De


Winners Bitch: (1-4-1-1)
Keevabay's Warrior Princess

Reserve Winners Bitch
Keevabay's One More Down

Senior Puppy Bitch Class
1st Keevabay's Warrior Princess
2nd Keevabay's One More Down
3rd Amiavie Flores Inga De

12-18 Month Bitch Class
1st Courier Rose Among The Thorns

3-6 Month Bitch Class
1st Lunanova's Nyx Filha Do Coas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
King Zulu Von Der Haorepos

Best Of Opposite Sex
Maja Von Der Urbacher Hohe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
King Zulu Von Der Haorepos


Winners Dog: (1-1-0-0)
King Zulu Von Der Haorepos

12-18 Month Dog Class
1st King Zulu Von Der Haorepos

3-6 Month Dog Class
1st Esmonds Mud Wiser Whiskey


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Maja Von Der Urbacher Hohe

Open Bitch Class
1st Maja Von Der Urbacher Hohe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Napoleo Jade La Perle




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Handsome Devil




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GCh Snowmist's Desert Chill

Best Of Opposite Sex
Unicornhill Maximum Overload

Best Of Winners: (1-1-0-3)
European Vacation Speigas

Best Puppy In Breed
European Vacation Speigas

Select Bitch
Ch Kabu's Ludicrous Speed


Winners Dog: (1-1-0-3)
Unicornhill Maximum Overload

12-18 Month Dog Class
1st Unicornhill Maximum Overload


Winners Bitch: (1-1-0-3)
European Vacation Speigas

Junior Puppy Bitch Class
1st European Vacation Speigas

Veteran Bitch Class
1st GCh Unicornhill Storybook Romance


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   33
Group 2nd   
Ch Massawippi Mad Money
  Schnauzer (Miniature)   29
Group 3rd   
Ch Ell-Ell's Thief Of Hearts
  Russell Terrier   28
Group 4th   
Ch Pinehome's Lassy Coady
  Soft-Coated Wheaten Terrier   27
BPIG   
Ch DancingB's Calamity Jane
  Bull Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Foxrun Roschel Bluebell
  Border Terrier   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxrun Winter Harvest



3-6 Month Bitch Class
1st Foxrun Roschel Bluebell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
DancingB's Calamity Jane

Best Puppy In Breed
DancingB's Calamity Jane



Winners Bitch: (0-1-0-0)
DancingB's Calamity Jane

Senior Puppy Bitch Class
1st DancingB's Calamity Jane


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Bullinvictus Rocksteady At Andrione Bulls

Best Of Opposite Sex
GCh Clear Soul Bull El Bonito

Best Puppy In Breed
Bullinvictus Rocksteady At Andrione Bulls



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Zlatapraha Wonder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Glahms Le Roi

Best Of Opposite Sex
Ch Glahms Golden Moonbeam

Best Puppy In Breed
Glahms Le Roi

Select Bitch
Ch Skye Dreamer Pocket Princess


Winners Dog: (1-0-0-2)
Glahms Le Roi

Senior Puppy Dog Class
1st Glahms Le Roi



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fiery Fox Round Of Applause

Best Puppy In Breed
Fiery Fox Round Of Applause



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Fiery Fox Round Of Applause

Reserve Winners Bitch
Br'er Fox Stella By Starlight

Junior Puppy Bitch Class
1st Fiery Fox Round Of Applause

Senior Puppy Bitch Class
1st Br'er Fox Stella By Starlight


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Thunder Dragon Ilunari

Best Of Opposite Sex
Ch Moonshadows Ode To Liberty

Best Puppy In Breed
Moonshadows Paint It Black



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Moonshadows Paint It Black

Junior Puppy Bitch Class
1st Moonshadows Paint It Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ell-Ell's Thief Of Hearts




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Massawippi Mad Money




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 8 pts (1-3-1-4)
Ch Pinehome's Lassy Coady

Best Of Opposite Sex
Ch Autic Bonney Hocus Pocus

Best Of Winners: (1-3-1-4)
Honeywheat's Russian Collusion

Best Puppy In Breed
Honeywheat's Russian Collusion

Select Bitch
Ch Mariner's Frankly My Dear


Winners Dog: (1-3-1-4)
Modny Style Hugo Boss For Honeywheat

Junior Puppy Dog Class
1st Modny Style Hugo Boss For Honeywheat

3-6 Month Dog Class
1st Wheatnbrook's Diamond Jewel


Winners Bitch: (1-3-1-4)
Honeywheat's Russian Collusion

Reserve Winners Bitch
Garshangan's Kinder Surprise

Junior Puppy Bitch Class
1st Sandywheat's Brown-Eyed Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Honeywheat's Russian Collusion

12-18 Month Bitch Class
1st Garshangan's Kinder Surprise

3-6 Month Bitch Class
1st Wheatnbrooks Steel Magnolia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Clandara Deltoro Kid Rock

Best Of Opposite Sex
Clandara's Only In Miami

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Deltoros Ranonstate Of Asgaard


Winners Dog: (1-3-1-0)
Deltoros Ranonstate Of Asgaard

12-18 Month Dog Class
1st Deltoros Ranonstate Of Asgaard


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
Toulin's Fennella O'Forestfield

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Toulin's Fennella O'Forestfield

Best Puppy In Breed
Toulin's Fennella O'Forestfield


Winners Dog: (2-1-1-0)
Glenroslin's Cardhu From Glenns

Reserve Winners Dog
Glenroslin's Benriach

Junior Puppy Dog Class
1st Glenroslin's Cardhu From Glenns

Canadian Bred Dog Class
1st Glenroslin's Benriach


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Toulin's Fennella O'Forestfield

Junior Puppy Bitch Class
1st Toulin's Fennella O'Forestfield


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Sylvia Barkey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Taking Chances
  Pekingese   35
Group 2nd   
GCh Sunterra Sudden Impact
  Pomeranian   32
Group 3rd   
GCh Burbrook What Dreams May Come
  Cavalier King Charles Spaniel   31
Group 4th   
GCh Kellika's King Joshua From Norway
  Papillon   21
BPIG   
Hin Satori Journey To Njoy
  Japanese Chin   N/A
Best Baby Puppy In Group    Denali's Bare Necessities   Chinese Crested   0
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 9 pts (2-1-5-2)
GCh Burbrook What Dreams May Come

Best Of Opposite Sex
Ch The Royal We Wug

Best Of Winners: (2-1-5-2)
Midsummer Somewhere In Time

Best Puppy In Breed
Midsummers First Knight

Select Dog
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen

Select Bitch
Ch Midsummers Perfect Storm


Winners Dog: (2-1-5-2)
Cempa's Wishful Thinking

Reserve Winners Dog
Midsummers First Knight

Junior Puppy Dog Class
1st Midsummers First Knight

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cempa's Wishful Thinking

3-6 Month Dog Class
1st Dawnaquinn Kat's Out Of The Bag


Winners Bitch: (2-1-5-2)
Midsummer Somewhere In Time

Open Bitch Class
1st Midsummer Somewhere In Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Miso Miss Taken

Best Puppy In Breed
Ch Miso Miss Taken

Select Bitch
Ch Miso Miss Demeanour




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kulana's Overnight Sensation


3-6 Month Dog Class
1st Denali's Bare Necessities


3-6 Month Bitch Class
1st Denali's Girl Worth Fighting 4


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Roterr Griff Alisa

Best Of Opposite Sex
GCh Xotic N Galaxie Always Bet On Black




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch HeartsDelites Rumour Has It

Best Of Opposite Sex
Danny Boy From Bohemica Land

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Laurelgate's London Fog

Best Puppy In Breed
Ch Ashstones Zoella O'Weatherford

Select Bitch
Ch Ashstones Zoella O'Weatherford


Winners Dog: (1-1-0-2)
Danny Boy From Bohemica Land

12-18 Month Dog Class
1st Danny Boy From Bohemica Land


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Laurelgate's London Fog

Junior Puppy Bitch Class
1st Laurelgate's London Fog


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Puppy In Breed
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It


3-6 Month Dog Class
1st Rythms Someday My Prince


3-6 Month Bitch Class
1st Rythm's Crazy Lil Thing Called Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Coverdale From The Lion's Den

Best Of Opposite Sex
Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Best Puppy In Breed
Hin Satori Journey To Njoy


Winners Dog: (2-3-1-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Reserve Winners Dog
Coverdale Rampage

Junior Puppy Dog Class
1st Hin Satori Journey To Njoy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coverdale Rampage

3-6 Month Dog Class
1st Coverdale Whiskey River
2nd Coverdale Christmas Surprise


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Kellika's King Joshua From Norway

Best Puppy In Breed
Bluechip Rumble In The Jungle

Select Dog
Ch Nightfire's Powered By NY


Winners Dog: (1-0-2-0)
Bluechip Rumble In The Jungle

Junior Puppy Dog Class
1st Bluechip Rumble In The Jungle


3-6 Month Bitch Class
1st Aubelle's Don't Call Me Nymphadora


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Lionking Taking Chances

Best Of Opposite Sex
GCh Pekehuis Shazam

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sergeant Pepper

Select Dog
Ch Diaquiris Sergeant Pepper




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sunterra Sudden Impact




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Best Of Opposite Sex
Amy House Steinbruck Victorious

Best Puppy In Breed
Amy House Steinbruck Victorious



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Amy House Steinbruck Victorious

Reserve Winners Bitch
Meg Vitorious

Senior Puppy Bitch Class
1st Amy House Steinbruck Victorious
2nd Meg Vitorious


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   30
Group 2nd   
GCh Umbra's Stray Bullet
  Poodle (Miniature)   29
Group 3rd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   27
Group 4th   Ch Fabelhaft Robobull Faure   French Bulldog   25
BPIG   Ch Fabelhaft Robobull Faure   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Mi-Pao's Whiskey
  Chow Chow   0
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 7 pts (2-2-3-1)
Ch Spitfires Rock N And Roll N

Best Of Opposite Sex
GCh Danier Muirs Lil Running Mouse

Best Of Winners: (2-2-3-1)
Bulldacious Lucky Underpants

Best Puppy In Breed
Starlight CosmoKramer Topbrass

Select Dog
Ch Lakewinds Fire Within


Winners Bitch: (2-2-3-1)
Starlight Storm Topbrass

Reserve Winners Bitch
Bulldacious That's My Gizmo

Senior Puppy Bitch Class
1st Starlight Storm Topbrass

Open Bitch Class
1st Bulldacious That's My Gizmo

3-6 Month Bitch Class
1st Bulldacious Birchbrk BettyBoop


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Of Opposite Sex
GCh Taipan Palace Hot Diggity Dawg




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rio's Sherlock Bones



3-6 Month Bitch Class
1st Mi-Pao's Whiskey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch Fabelhaft Robobull Faure

Best Of Opposite Sex
Ch Bythebulls Wonder Girl

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Nifty's The Real Deal Lucille

Best Puppy In Breed
Ch Fabelhaft Robobull Faure

Select Dog
GCh Paddington De El Mencey Loco


Winners Dog: (1-1-2-1)
Hallmarks Red Hot N Charming

Open Dog Class
1st Hallmarks Red Hot N Charming


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Nifty's The Real Deal Lucille

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nifty's The Real Deal Lucille

3-6 Month Bitch Class
1st Bythebulls Princess Peach
2nd Kellys Chick Is Nifty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Supervictus Fast And Furious Farah

Best Puppy In Breed
Superlative's Ms B Haven



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Superlative's Ms B Haven

Reserve Winners Bitch
Witzend I Love Lucy

Junior Puppy Bitch Class
1st Superlative's Ms B Haven

Open Bitch Class
1st Witzend I Love Lucy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cedarhills-Shamrock Beer For My Horses At Purrkees

Best Of Opposite Sex
Ch Keesridge's All That Jazz



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Lasacas Marshall A. Constable

Best Of Opposite Sex
Ch Radically's Foreign Affairs




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Umbra's Stray Bullet

Best Of Opposite Sex
Adanac's Have A Little Faith

Best Puppy In Breed
Adanac's Have A Little Faith



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Adanac's Have A Little Faith

Junior Puppy Bitch Class
1st Adanac's Have A Little Faith

3-6 Month Bitch Class
1st Umbra Aberwyn Straight Shooter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Gardenpath Falcon d'Elegante

Best Of Opposite Sex
Marquis Ormar Time Passages

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Gardenpath Falcon d'Elegante

Best Puppy In Breed
Gardenpath Falcon d'Elegante


Winners Dog: (1-2-0-0)
Gardenpath Falcon d'Elegante

Junior Puppy Dog Class
1st Gardenpath Falcon d'Elegante


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Wolfriver Taiho Koki


Winners Dog: (1-0-1-0)
Kortars Akashi Shiganosuke

Open Dog Class
1st Kortars Akashi Shiganosuke



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Melody Roth Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Hampton Hills Inked In Pink
  Miniature American Shepherd   36
Group 2nd   Ch Hellwigg's Clash Of The Titans   German Shepherd Dog   32
Group 3rd   GCh Motlikru-Buaidh Like No Other   Bearded Collie   25
Group 4th   
GCh Byeyo's Miss Lulu Blue
  Australian Cattle Dog   23
BPIG   
Ch Grandgables Fabina Opium Kiss
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stonehaven Cambrias Secret Garden   Shetland Sheepdog   0
Best Veteran In Group   
Ch Timberline's A Thousand Suns
  German Shepherd Dog   0
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Byeyo's Miss Lulu Blue

Best Of Opposite Sex
GCh Catalyst's Bush Party At TK

Select Dog
Ch Byeyo's Gator McCluskey


3-6 Month Dog Class
1st Catalyst's Hold My Beer



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kirrabilli's Perfect Storm

Best Puppy In Breed
Kirrabilli's Perfect Storm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Motlikru-Buaidh Like No Other



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh MNM's Soleila du Belgiador




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Wedgewood Magic Mike Of Bellaclan

Best Of Opposite Sex
Bellaclan Tartan Dream

Best Puppy In Breed
Bellaclan Snowing Diamonds



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Bellaclan Tartan Dream

Reserve Winners Bitch
Bellaclan Snowing Diamonds

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellaclan Sunset Lorelei
2nd Vallnery Orange Is The New Black

12-18 Month Bitch Class
1st Bellaclan Tartan Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellaclan Snowing Diamonds


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Colwick's News Flash

Best Puppy In Breed
Colwick's News Flash



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Colwick's News Flash

Senior Puppy Bitch Class
1st Colwick's News Flash


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Colwick's Cover Story

Best Of Opposite Sex
Thistlebrae Lindy Hop

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Thistlebrae Lindy Hop

Best Puppy In Breed
Bannerstone Old Town Road


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Thistlebrae Lindy Hop

Canadian Bred Bitch Class
1st Thistlebrae Lindy Hop


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Ch Hellwigg's Clash Of The Titans

Best Of Opposite Sex
Kysarah's Bohemian Rhapsody V Erdberrehaus

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Timberline's Emmett

Best Puppy In Breed
Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese

Select Dog
GCh Timberline's Dust Bowl Dance

Select Bitch
GCh Chica Vom Burgimwald


Winners Dog: (2-2-2-1)
Timberline's Emmett

Reserve Winners Dog
Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese

Junior Puppy Dog Class
1st Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese

Open Dog Class
1st Timberline's Emmett


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Hampton Hills Inked In Pink

Best Of Opposite Sex
Ch Red Rock A Need For Speed

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Arklys Be Ready For The Ride

Best Puppy In Breed
Arklys Be Ready For The Ride


Winners Dog: (1-1-1-1)
Wigglebutt Ptarmigan

Open Dog Class
1st Wigglebutt Ptarmigan

3-6 Month Dog Class
1st Pinewoods Pocket Pistol


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Arklys Be Ready For The Ride

Junior Puppy Bitch Class
1st Arklys Be Ready For The Ride

3-6 Month Bitch Class
1st Arklys Ready To Rock N Roll


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 5 pts (5-1-0-0)
Grandgables Fabina Opium Kiss

Best Of Opposite Sex
Deja Blue Grandgables Adventures Of Milo

Best Of Winners: (5-1-0-0)
Grandgables Fabina Opium Kiss

Best Puppy In Breed
Grandgables Fabina Opium Kiss


Winners Dog: (5-1-0-0)
Deja Blue Grandgables Adventures Of Milo

Reserve Winners Dog
Grandgables Illusionist

Senior Puppy Dog Class
1st Grandgables Illusionist
2nd Prairiemist Irish Tune

Canadian Bred Dog Class
1st Blueshadow's The Butler Did It

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Stonehaven Fortified

Open Dog Class
1st Deja Blue Grandgables Adventures Of Milo

Veteran Dog Class
1st GCh Highledge Titus


Winners Bitch: (5-1-0-0)
Grandgables Fabina Opium Kiss

Senior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Fabina Opium Kiss

Veteran Bitch Class
1st Highledge Pants On Fire

3-6 Month Bitch Class
1st Stonehaven Cambrias Secret Garden


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Yasashiikuma Jumpin Jack Flash




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By