Association Canine Charlevoisienne
Friday, May 6, 2022



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am/Can Ch Cammcastle’s Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Kim Ramey-Leblanc
Pekingese  
GChG LionKing Blaze Of Glory
Points: 332 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Kim Ramey-Leblanc
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 290
Best Puppy In Show
Judge: Kim Ramey-Leblanc
Welsh Corgi (Pembroke)  
Joska Andrade Jus de Pomme
Best Baby Puppy In Show
Judge: Kim Ramey-Leblanc
Australian Shepherd  
Please No Bullying








Group 1 - Kim Ramey-Leblanc Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   70
Group 2nd   
GChS Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   68
Group 3rd   
Ch Giroflee Etoile Filante
  Spaniel (English Cocker)   67
Group 4th   
DuValin California Dreams
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   62
BPIG   
Ch Nonnies Atomic Number Six
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
DuValin Senora Chichera
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   0
Judge: William Alexander

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Patronum Circumrota Lara Croft

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Barbochos Mons

Best Puppy In Breed
Barbochos Mons

Select Dog
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau


Winners Dog: (1-2-2-0)
Barbochos Mons

Senior Puppy Dog Class
1st Barbochos Mons

4-6 Month Dog Class
1st Bruno Du 31 A La Vieille Garde

Judge: William Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
DuValin California Dreams



Winners Bitch: (0-2-0-0)
DuValin California Dreams

Reserve Winners Bitch
DuValin Gigonne

12-18 Month Bitch Class
1st DuValin Gigonne

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DuValin California Dreams

4-6 Month Bitch Class
1st DuValin Senora Chichera

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

Best Of Opposite Sex
Praxtar's Ruth Rebell

Best Of Winners: (1-1-0-0)
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

Best Puppy In Breed
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro


Winners Dog: (1-1-0-0)
De Lombardie Grande Alvearo d'Oro

Junior Puppy Dog Class
1st De Lombardie Grande Alvearo d'Oro


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Praxtar's Ruth Rebell

Open Bitch Class
1st Praxtar's Ruth Rebell

Judge: William Alexander

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh De Lombardie Alpha du Centaure

Best Of Opposite Sex
De Lombardie Words Are Wind Arizona

Best Puppy In Breed
Fondcombe The One To Rule Them All



Winners Bitch: (0-3-2-0)
De Lombardie Words Are Wind Arizona

Reserve Winners Bitch
HHH Classic Sonata

Senior Puppy Bitch Class
1st Fondcombe The One To Rule Them All

12-18 Month Bitch Class
1st HHH Classic Sonata

Open Bitch Class
1st De Lombardie Words Are Wind Arizona

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Fieldday Austin Powers

Best Of Opposite Sex
GChB Dowerky Our Sassy Rose Cider

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Fieldday Austin Powers

Select Dog
Ch Flat Castle's King Of The Blues


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Duenorth Tag Your It

Open Bitch Class
1st Duenorth Tag Your It

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 11 pts (3-6-2-1)
GChS Meliagold The Phantom Menace

Best Of Opposite Sex
De La Couvee Eugenia

Best Of Winners: (3-6-2-1)
De La Couvee Eugenia

Best Puppy In Breed
De La Giraudais Deesse De La Lune

Select Dog
GCh Nautilus Un Poco Loco Miguel

Select Bitch
GCh Golden Finale's Star Explosion


Winners Dog: (3-6-2-1)
Authentique Romeo

Reserve Winners Dog
De La Couvee Eudes

12-18 Month Dog Class
1st De La Couvee Eudes
2nd Cedargrove's Pinot Noir

Open Dog Class
1st Authentique Romeo

Judge: William Alexander

Best Of Breed: 8 pts (4-3-0-2)
Chablais Alfred

Best Of Opposite Sex
Ch Jasmaya Clara

Best Of Winners: (4-3-0-2)
Chablais Alfred

Best Puppy In Breed
JRL To Infinity And Beyond

Select Bitch
Ch Chablais Rosa Rose


Winners Dog: (4-3-0-2)
Chablais Alfred

Reserve Winners Dog
JRL To Infinity And Beyond

Junior Puppy Dog Class
1st JRL To Infinity And Beyond

12-18 Month Dog Class
1st Chablais Alfred
2nd Uapishka l'Authentique Souffle du Zephir

Open Dog Class
1st Gorsebrook Solaia Communique


Winners Bitch: (4-3-0-2)
Chablais Mercedes

Reserve Winners Bitch
Tchesinkut's Going The Distanze To Uapishka

12-18 Month Bitch Class
1st Chablais Mercedes

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Equilab Chanelle

Open Bitch Class
1st Tchesinkut's Going The Distanze To Uapishka

4-6 Month Bitch Class
1st Equilab Miss Prada

Judge: William Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Confettis Etoile d'Alicia



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Confettis Etoile d'Alicia

Reserve Winners Bitch
Broughall's Run For Carnations

12-18 Month Bitch Class
1st Confettis Etoile d'Alicia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Confettis Caramel Bonbon

Open Bitch Class
1st Broughall's Run For Carnations

Judge: William Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Cornadore Branco With Annagh



Judge: William Alexander

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Vermelho Ipkiss Stanley My Dream

Best Of Opposite Sex
Vermelho Flower In The Sun

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Vermelho Ipkiss Stanley My Dream

Best Puppy In Breed
Vermelho Ipkiss Stanley My Dream


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Vermelho Flower In The Sun

Open Bitch Class
1st Vermelho Flower In The Sun

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Naisha From Gorgeous Team



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Naisha From Gorgeous Team

12-18 Month Bitch Class
1st Naisha From Gorgeous Team

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Best Puppy In Breed
Kinwashkly Lucky The Hunter's Rainbow


Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Newday Take The Opportunity

Best Of Opposite Sex
Newday All Around The World

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Newday Take The Opportunity

Best Puppy In Breed
Newday Take The Opportunity


Winners Dog: (1-1-0-0)
Newday Take The Opportunity

Senior Puppy Dog Class
1st Newday Take The Opportunity


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Newday All Around The World

Canadian Bred Bitch Class
1st Newday All Around The World

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
Giroflee Etoile Filante

Best Of Opposite Sex
GChB Nonnies Atomic Number Six

Best Of Winners: (0-1-3-1)
Giroflee Etoile Filante

Best Puppy In Breed
GChB Nonnies Atomic Number Six

Select Dog
Ch Beauty Of Independance I Will Be

Select Bitch
Ch Malysse Douce Brise d'Automne



Winners Bitch: (0-1-3-1)
Giroflee Etoile Filante

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Giroflee Etoile Filante

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Society's My Name Is Bond

Best Of Opposite Sex
Segre's Time Is Relative

Best Puppy In Breed
Segre's Time Is Relative



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Segre's Time Is Relative

Junior Puppy Bitch Class
1st Segre's Time Is Relative

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Antares Dit Helios des Deux Rives

Best Of Opposite Sex
Bali du Nordet

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Antares Dit Helios des Deux Rives


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Bali du Nordet

Reserve Winners Bitch
Fury Prohunter Des Appalaches

12-18 Month Bitch Class
1st Fury Prohunter Des Appalaches

Open Bitch Class
1st Bali du Nordet

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Gunner Highball



Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cazaway The Great Spirit Of Perle

Best Puppy In Breed
Cazaway The Great Spirit Of Perle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cazaway The Great Spirit Of Perle

Junior Puppy Bitch Class
1st Cazaway The Great Spirit Of Perle





Group 2 - Patrick Mudge Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   30
Group 2nd   
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   23
Group 3rd   
Ch Summerwinds-Wynsyr It's All About Me Now
  Afghan Hound   22
Group 4th   
GChS Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   21
BPIG    Tryamours Against All Odds SL   Dachshund (Standard Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cocktail Variant Beauty MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   0
Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Summerwinds-Wynsyr It's All About Me Now



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Set-A-Part For Grandy's Delight At Vanlousvir



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lemonladies Peter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lemonladies Peter

12-18 Month Dog Class
1st Lemonladies Peter


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Onyx Noir Des Svoras La Centauresse

Best Of Opposite Sex
Secret Haven's Feia Lubvi Hawk

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Onyx Noir Des Svoras La Centauresse


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Secret Haven's Feia Lubvi Hawk

12-18 Month Bitch Class
1st Secret Haven's Feia Lubvi Hawk

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Lekoll Bobbi Sharm Prospero

Best Of Opposite Sex
ER Dox Un Vrai Bijou

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Lekoll Bobbi Sharm Prospero

Best Puppy In Breed
ER Dox Un Vrai Bijou

Select Dog
GCh Daclier's Knight Rider


Winners Dog: (1-3-2-0)
Lekoll Bobbi Sharm Prospero

Open Dog Class
1st Lekoll Bobbi Sharm Prospero


Winners Bitch: (1-3-2-0)
ER Dox Un Vrai Bijou

Reserve Winners Bitch
Daclier's Mystic Dragon Lily

Junior Puppy Bitch Class
1st Daclier's Mystic Dragon Lily
2nd Daclier's Black Velvet

Senior Puppy Bitch Class
1st ER Dox Un Vrai Bijou

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW



4-6 Month Bitch Class
1st Cocktail Variant Beauty MW

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GChB Granvalero's Rising Sun SL

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Riverwind Gold Card SL

Best Puppy In Breed
Tryamours Against All Odds SL

Select Bitch
Ch Telkel Game Set Match SL


Winners Dog: (1-3-1-2)
Riverwind Gold Card SL

Open Dog Class
1st Riverwind Gold Card SL

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Stonedach Gimme A Break

Best Puppy In Breed
Stonedach's Miracle Whip



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Stonedach Gimme A Break

Reserve Winners Bitch
Stonedach's Miracle Whip

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonedach's Miracle Whip

12-18 Month Bitch Class
1st Stonedach Gimme A Break

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land

Best Of Opposite Sex
Ch Vom Pirschmann Marcus

Best Puppy In Breed
Carrig's Lil Marcy



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land

Reserve Winners Bitch
Carrig's Lil Marcy

Senior Puppy Bitch Class
1st Carrig's Lil Marcy

Open Bitch Class
1st Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land
2nd Long Cool Woman Vom Branche

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Conestoga & Crossroads Good Vibrations

Best Puppy In Breed
Conestoga & Crossroads Good Vibrations


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Arabica Gipsy Queen



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Arabica Gipsy Queen

Reserve Winners Bitch
Feinouk Belle Starr

12-18 Month Bitch Class
1st Arabica Gipsy Queen
2nd Feinouk Belle Starr

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Joska Forgetmenot Take A Chance On Me

Best Puppy In Breed
Comar's Oh Me Oh My


Winners Dog: (2-0-0-0)
Joska Forgetmenot Take A Chance On Me

Reserve Winners Dog
Comar's Oh Me Oh My

Junior Puppy Dog Class
1st Comar's Oh Me Oh My

12-18 Month Dog Class
1st Joska Forgetmenot Take A Chance On Me

4-6 Month Dog Class
1st Interlude When Hell Freezes Over






Group 3 - Kim Ramey-Leblanc Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Napoleo Olive La Coquine
  Saint Bernard   47
Group 2nd   
GChB Sendosan Naxxramas
  Akita   46
Group 3rd   
Ch Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   41
Group 4th   
Ch Vanderbilt's Talk About Luck
  Samoyed   40
BPIG   
Ch Polarfleece's My Ferrari At Nikita
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Haltonhill's Storm Warning
  Boxer   0
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChS Sendosan Naxxramas

Best Of Opposite Sex
Ch Serdess Queen Of South With First Klas


Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Silverdream's Electric Power


Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
Ch Belnois Alpine Snowbell

Best Of Opposite Sex
Alpenspirit Thunder Down Under

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Alpenspirit Thunder Down Under

Best Puppy In Breed
Alpenspirit Thunder Down Under


Winners Dog: (2-3-0-2)
Alpenspirit Thunder Down Under

Reserve Winners Dog
Belnois All Of Me Loves All Of You

Junior Puppy Dog Class
1st Belnois All Of Me Loves All Of You

Senior Puppy Dog Class
1st Alpenspirit Thunder Down Under


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Belnois My Kind Of Country Girl

Reserve Winners Bitch
Dudswelriver Starlook It's Me

Junior Puppy Bitch Class
1st Dudswelriver Starlook It's Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Belnois Truly Madly Deeply

Open Bitch Class
1st Belnois My Kind Of Country Girl

4-6 Month Bitch Class
1st Belnois All Eyes On Mee

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Tybrushe's Down By The River

Best Of Opposite Sex
GChB Chucky Little Bambi

Select Bitch
Ch Jinny



4-6 Month Bitch Class
1st Haltonhill's Storm Warning

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Deversailles Ray Of Light At Bullmax

Best Of Opposite Sex
Ch Chuck DeVersailles



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Deversailles Ray Of Light At Bullmax

12-18 Month Bitch Class
1st Deversailles Ray Of Light At Bullmax

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Glitterati Deadly Attraction

Best Puppy In Breed
Angeldream Falling In Love

Select Bitch
Ch Themiscyra Step Into Your Power



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Angeldream Falling In Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Angeldream Falling In Love

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
KOC EB Borduas Some Guys Have All The Luck

Best Of Opposite Sex
Paquestone's Quinn Essential

Best Of Winners: (1-1-0-0)
KOC EB Borduas Some Guys Have All The Luck

Best Puppy In Breed
Paquestone's Quinn Essential


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Paquestone's Quinn Essential

Senior Puppy Bitch Class
1st Paquestone's Quinn Essential

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belle Mp Monark Chanting The Little Secret

Best Puppy In Breed
Belle Mp Monark Chanting The Little Secret


Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Graceful IV Sweet Lady Of Leohearts

Best Puppy In Breed
Graceful IV Sweet Lady Of Leohearts



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Graceful IV Sweet Lady Of Leohearts

Reserve Winners Bitch
Leoluv Firmament Colette

Senior Puppy Bitch Class
1st Graceful IV Sweet Lady Of Leohearts

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Leoluv Firmament Colette

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Amiavie Maya Orca du Lac Beau

Best Of Opposite Sex
Pattedeau Denzel Bubba

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Pattedeau Hilda Vicking Queen


Winners Dog: (1-2-1-1)
Pattedeau Denzel Bubba

Open Dog Class
1st Pattedeau Denzel Bubba


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Pattedeau Hilda Vicking Queen

Reserve Winners Bitch
Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

Open Bitch Class
1st Pattedeau Hilda Vicking Queen

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Napoleo Olive La Coquine



Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 8 pts (4-3-1-1)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck

Best Of Opposite Sex
GCh Polarfleece's My Ferrari At Nikita

Best Of Winners: (4-3-1-1)
Nikita Akyla De Luba

Best Puppy In Breed
GCh Polarfleece's My Ferrari At Nikita


Winners Bitch: (4-3-1-1)
Nikita Akyla De Luba

Reserve Winners Bitch
Nikita Miss Personnalite

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikita Miss Personnalite

12-18 Month Bitch Class
1st Nikita Akyla De Luba
2nd Nikita's Sugar Cookie

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aspen Leaf's Sako Selectiondor


Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChB Trinacria's Mlle Bretzel

Best Of Opposite Sex
Kannook The Kraken Black Roast

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Promises Treasure


Winners Dog: (1-2-0-1)
Kannook The Kraken Black Roast

12-18 Month Dog Class
1st Kannook The Kraken Black Roast


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Promises Treasure

Reserve Winners Bitch
Onetouch's Jewel Of The Nile

Open Bitch Class
1st Promises Treasure
2nd Onetouch's Jewel Of The Nile





Group 4 - Patrick Mudge Top Dog
Points
Group 1st   Ch Northcote's Indeed   Lakeland Terrier   14
Group 2nd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   13
Group 3rd   
Jewelbox Amethiste
  Bedlington Terrier   11
Group 4th   
Boreal I've Got A Crush On You
  Soft-Coated Wheaten Terrier   10
BPIG   Ch Northcote's Indeed   Lakeland Terrier   N/A
Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maya Love Me Anyway

Best Puppy In Breed
Maya Love Me Anyway



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maya Love Me Anyway

Senior Puppy Bitch Class
1st Maya Love Me Anyway

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jewelbox Amethiste



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jewelbox Amethiste

12-18 Month Bitch Class
1st Jewelbox Amethiste

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Thistlebitt Valkyrie

Best Puppy In Breed
Thistlebitt Valkyrie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Thistlebitt Valkyrie

Junior Puppy Bitch Class
1st Thistlebitt Valkyrie

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dariant Narcissus



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Northcote's Indeed

Best Puppy In Breed
Northcote's Indeed



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Northcote's Indeed

Senior Puppy Bitch Class
1st Northcote's Indeed

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Adrian's The One And Only Leopold Shawndee


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 4 pts (0-5-0-0)
Debessiere Lovely Lady

Best Puppy In Breed
Maiha Step Aside Boys



Winners Bitch: (0-5-0-0)
Debessiere Lovely Lady

Reserve Winners Bitch
Deloka's Go Back Heidi

Junior Puppy Bitch Class
1st Maiha Step Aside Boys

12-18 Month Bitch Class
1st Deloka's Lucy In The Sky (Lozano)
2nd Lacornemuse All You Need Is Luv

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Debessiere Lovely Lady

Open Bitch Class
1st Deloka's Go Back Heidi

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Boreal I've Got A Crush On You

Best Of Opposite Sex
Boreal Luck Of The Irish

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Boreal I've Got A Crush On You

Best Puppy In Breed
Boreal I've Got A Crush On You

Select Bitch
Ch Boreal Notorious Hennessey X.O.


Winners Dog: (1-1-0-1)
Boreal Luck Of The Irish

Canadian Bred Dog Class
1st Boreal Luck Of The Irish


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Boreal I've Got A Crush On You

Senior Puppy Bitch Class
1st Boreal I've Got A Crush On You





Group 5 - Kim Ramey-Leblanc Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   41
Group 2nd   
Havadream Hoist The Colours
  Cavalier King Charles Spaniel   40
Group 3rd   
GCh Pegase du Domaine de Polana
  Coton De Tulear   33
Group 4th   
GCh Cuddle's Dream Catcher
  Pug   29
BPIG   
Havadream Hoist The Colours
  Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bucky Barnes V. Tani Kazari

Best Of Opposite Sex
Black Canary V. Tani Kazari



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Black Canary V. Tani Kazari

Open Bitch Class
1st Black Canary V. Tani Kazari

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
Havadream Hoist The Colours

Best Of Opposite Sex
Merania George Harrison

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Havadream Hoist The Colours

Best Puppy In Breed
Havadream Hoist The Colours

Select Bitch
Ch Osmose De La Geode


Winners Dog: (3-3-0-1)
Merania George Harrison

Reserve Winners Dog
Merania Elton John

Senior Puppy Dog Class
1st Merania Elton John

Open Dog Class
1st Merania George Harrison
2nd Merania Paul McCartney


Winners Bitch: (3-3-0-1)
Havadream Hoist The Colours

Reserve Winners Bitch
Mabini The Last Song Ronnie UniQ

Junior Puppy Bitch Class
1st Havadream Hoist The Colours

Senior Puppy Bitch Class
1st Havadream Courage Of Our Hearts

Open Bitch Class
1st Mabini The Last Song Ronnie UniQ

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Miso Found My Courage

Best Of Opposite Sex
GChB Lutindor Ohla Labella

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Deloka's Don't Stop Me Now

Senior Puppy Bitch Class
1st Deloka's Don't Stop Me Now

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Sins Shenzi Has The Last Laugh

Best Of Opposite Sex
Jems Get Me Some Of That

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Sins Shenzi Has The Last Laugh

Best Puppy In Breed
Jems Get Me Some Of That


Winners Dog: (1-3-0-0)
Jems Get Me Some Of That

Senior Puppy Dog Class
1st Jems Get Me Some Of That

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChB Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
Cotondeneige Diane Benaroch

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sir Kobi de Joyeux Coton

Best Puppy In Breed
Sir Kobi de Joyeux Coton


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sir Kobi de Joyeux Coton

Junior Puppy Dog Class
1st Sir Kobi de Joyeux Coton


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Cotondeneige Diane Benaroch

Reserve Winners Bitch
Lady Di De Joyeux Coton

Junior Puppy Bitch Class
1st Lady Di De Joyeux Coton

12-18 Month Bitch Class
1st Cotondeneige Diane Benaroch

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Circlecity Valentino


Winners Dog: (1-0-0-0)
Circlecity Valentino

Open Dog Class
1st Circlecity Valentino


Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 6 pts (1-6-0-0)
Amyla's Golden Ticket

Best Of Opposite Sex
Moonbeam's Celtic Dancer

Best Of Winners: (1-6-0-0)
Amyla's Golden Ticket

Best Puppy In Breed
Delsols Road To Avonlea At Moonbeams


Winners Dog: (1-6-0-0)
Moonbeam's Celtic Dancer

Open Dog Class
1st Moonbeam's Celtic Dancer


Winners Bitch: (1-6-0-0)
Amyla's Golden Ticket

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Xtreme Flurry

Senior Puppy Bitch Class
1st Delsols Road To Avonlea At Moonbeams

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's One Of A Kind Ruby Duby Du
2nd Amyla's Eyes On The Prize

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Luna Among The Stars

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Amyla's Golden Ticket

Open Bitch Class
1st Twinkle's Xtreme Flurry

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Silhouette's Shadow Summoner

Best Of Opposite Sex
Chriscendo Capricious

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Silhouette's Shadow Summoner

Best Puppy In Breed
Tofini Under Cover At Shareco


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Chriscendo Capricious

Reserve Winners Bitch
Tofini Under Cover At Shareco

Junior Puppy Bitch Class
1st Tofini Under Cover At Shareco

Open Bitch Class
1st Chriscendo Capricious

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Acepassion Cherry Blossom

Best Puppy In Breed
Acepassion Cherry Blossom



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Acepassion Cherry Blossom

Reserve Winners Bitch
Acepassion Bubble

Junior Puppy Bitch Class
1st Acepassion Bubble

Senior Puppy Bitch Class
1st Acepassion Cherry Blossom

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Cuddle's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Amy House Steinbruck Victorious

Best Puppy In Breed
GCh Wright's Triumphant Jasper At Vigelais

Select Dog
GCh Wright's Triumphant Jasper At Vigelais



Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Duenna's Love Of Dance



Winners Bitch: (0-1-0-1)
IslandGems Glory Of Love

Open Bitch Class
1st IslandGems Glory Of Love

Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Iren Victorius Hunter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Iren Victorius Hunter

Open Dog Class
1st Iren Victorius Hunter






Group 6 - Patrick Mudge Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Pelee's Standing Strong In The Chaos
  Bulldog   52
Group 2nd   
GCh Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   47
Group 3rd   
GChB Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   41
Group 4th   
Fabulous I'll Never Love Again
  Shih Tzu   40
BPIG   
Fabulous I'll Never Love Again
  Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Abellio Purple You
  French Bulldog   0
Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Bellissimo's Cashing In @ FourOaks

Best Of Opposite Sex
Bellissimo's Warrior Queen


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChB Pelee's Standing Strong In The Chaos

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Rocyn's It's My Circus

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Bulldacious Rocyn's It's My Circus

Best Puppy In Breed
Bulldacious The Professional Ottoman


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Bulldacious Rocyn's It's My Circus

Reserve Winners Bitch
Pasha Snow White Pearl

Junior Puppy Bitch Class
1st Pasha Snow White Pearl

12-18 Month Bitch Class
1st Bulldacious Rocyn's It's My Circus

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Best Of Opposite Sex
Mi-Pao's Avalon

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Avalon


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mi-Pao's Avalon

Senior Puppy Dog Class
1st Mi-Pao's Avalon


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Reserve Winners Bitch
Esmeralda Of Three Rivers

Junior Puppy Bitch Class
1st Esmeralda Of Three Rivers

Open Bitch Class
1st Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Ace Evander Holyfield

Best Of Opposite Sex
Southern Spots Rub Rub Rub

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Ace Evander Holyfield

Best Puppy In Breed
Ace Evander Holyfield


Winners Dog: (2-3-0-0)
Ace Evander Holyfield

Reserve Winners Dog
SpecialD Chlorophyll Breakdown

Junior Puppy Dog Class
1st SpecialD Chlorophyll Breakdown

Senior Puppy Dog Class
1st Ace Evander Holyfield

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 10 pts (4-5-1-1)
GCh Karendon's Island Girl

Best Of Opposite Sex
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Winners: (4-5-1-1)
Karendon's At Last

Best Puppy In Breed
Karendon's At Last


Winners Dog: (4-5-1-1)
Nifty Coconut Roll

Reserve Winners Dog
Robespierre De L'Or Noir De Paris

Senior Puppy Dog Class
1st Nifty Coconut Roll
2nd Bauross Klinton

12-18 Month Dog Class
1st Robespierre De L'Or Noir De Paris

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Karendon's Rocket Man


Winners Bitch: (4-5-1-1)
Karendon's At Last

Reserve Winners Bitch
DiOro Fabuleux Tresor

Junior Puppy Bitch Class
1st Masino's Stella By Starlight

Senior Puppy Bitch Class
1st Nifty Got A Trick Hat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karendon's At Last

Open Bitch Class
1st DiOro Fabuleux Tresor
2nd Karendon's Brise De Mer At Masino

4-6 Month Bitch Class
1st Abellio Purple You

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

Best Of Opposite Sex
Bakusai De Shitan

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

Best Puppy In Breed
Umiko No Eiko Go Naoko No Senshi


Winners Dog: (1-4-0-0)
Bakusai De Shitan

Open Dog Class
1st Bakusai De Shitan


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

Reserve Winners Bitch
Okami Go Kitanoarashi

Senior Puppy Bitch Class
1st Umiko No Eiko Go Naoko No Senshi

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Okami Go Kitanoarashi

Open Bitch Class
1st Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou
2nd Megami Taika Of Ango Angari

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Belletristix Witch Of The Wood

Best Of Opposite Sex
Zeus Ranastar Grand

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Belletristix Witch Of The Wood

Best Puppy In Breed
Zeus Ranastar Grand


Winners Dog: (1-2-0-0)
Zeus Ranastar Grand

Junior Puppy Dog Class
1st Zeus Ranastar Grand


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Belletristix Witch Of The Wood

Reserve Winners Bitch
Inukshuk Valhalla Can Wait

12-18 Month Bitch Class
1st Inukshuk Valhalla Can Wait

Open Bitch Class
1st Belletristix Witch Of The Wood

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Goldbourne's Golden Phoenix


Winners Dog: (1-0-0-0)
Goldbourne's Golden Phoenix

Open Dog Class
1st Goldbourne's Golden Phoenix


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Acepassion Black Velvet At Attitude

Best Of Opposite Sex
Opus' Dreams

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Acepassion Black Velvet At Attitude

Best Puppy In Breed
Acepassion Black Velvet At Attitude


Winners Dog: (1-3-0-0)
Opus' Dreams

Senior Puppy Dog Class
1st Opus' Dreams


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Acepassion Black Velvet At Attitude

Reserve Winners Bitch
Idris Signet Shining One

Junior Puppy Bitch Class
1st Acepassion Black Velvet At Attitude

Senior Puppy Bitch Class
1st Idris Signet Shining One

Open Bitch Class
1st Valmy's The Fantastique Silver Star

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
Ch House Of Treasure Anna Of Arendelle At Urajiro

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Puppy In Breed
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Select Dog
Ch Merlin d'Urajiro


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Sayuki Mayumi Go Miyuki

Reserve Winners Bitch
Urajiro Princess Astrid Of Freezenburg

Junior Puppy Bitch Class
1st Sayuki Mayumi Go Miyuki

Open Bitch Class
1st Urajiro Princess Astrid Of Freezenburg

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fabulous I'll Never Love Again

Best Puppy In Breed
Fabulous I'll Never Love Again



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fabulous I'll Never Love Again

Junior Puppy Bitch Class
1st Fabulous I'll Never Love Again



Group 7 - Todd Foley Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   72
Group 2nd   
GCh Keecams Almond Joy 2E
  Miniature American Shepherd   53
Group 3rd   
Ch Joska Andrade Jus de Pomme
  Welsh Corgi (Pembroke)   51
Group 4th   Ch Laureate Hopscotch   Shetland Sheepdog   42
BPIG   
Ch Joska Andrade Jus de Pomme
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Please No Bullying
  Australian Shepherd   0
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 18 pts (6-8-4-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
GCh Morning Mist Limelite Jazz N Jive

Best Of Winners: (6-8-4-1)
Aussiepaws Make You Shine

Best Puppy In Breed
Oracle Bayberry A Feather In My Cap

Select Dog
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way


Winners Dog: (6-8-4-1)
Oracle Bayberry A Feather In My Cap

Reserve Winners Dog
Tadam Dribble And Smash

Junior Puppy Dog Class
1st Oracle Bayberry A Feather In My Cap
2nd Oxalis Pablo El Magnifico
3rd Oxalis Osidulac Kylo Ren

Senior Puppy Dog Class
1st Stormridge Thornbury Beyond UrLimits

Canadian Bred Dog Class
1st Tadam Dribble And Smash

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tadam Show Me The Way

4-6 Month Dog Class
1st Please No Bullying

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
India Astra Meum

Best Of Opposite Sex
Reyki Du Domaine De La Sure

Best Of Winners: (3-3-0-1)
India Astra Meum

Select Bitch
Ch Velane du Chemin des Sorcieres


Winners Dog: (3-3-0-1)
Reyki Du Domaine De La Sure

Reserve Winners Dog
Moby Deabei

12-18 Month Dog Class
1st Moby Deabei

Open Dog Class
1st Reyki Du Domaine De La Sure


Winners Bitch: (3-3-0-1)
India Astra Meum

Reserve Winners Bitch
Hidalgo Arya Winter Is Coming

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hidalgo Kyrane Song Of Ice And Fire

Open Bitch Class
1st India Astra Meum
2nd Hidalgo Arya Winter Is Coming

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Showtime Alaya Joy Of Life

Best Of Opposite Sex
Passionbc Show Your Team Pride

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Showtime Alaya Joy Of Life


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Showtime Alaya Joy Of Life

Reserve Winners Bitch
Kenoma Phoebe Dream On

12-18 Month Bitch Class
1st Kenoma Phoebe Dream On

Open Bitch Class
1st Showtime Alaya Joy Of Life

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mercedes Du Lac



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Mercedes Du Lac

Reserve Winners Bitch
Elektra Dulac

Open Bitch Class
1st Mercedes Du Lac
2nd Elektra Dulac

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Trivia Du Montolympe

Best Of Opposite Sex
Ennismoor Dark Seas Of Eden

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Trivia Du Montolympe

Best Puppy In Breed
Ennismoor Dark Seas Of Eden


Winners Dog: (1-3-0-0)
Ennismoor Dark Seas Of Eden

Junior Puppy Dog Class
1st Ennismoor Dark Seas Of Eden


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Trivia Du Montolympe

Reserve Winners Bitch
Dejade Just Call Me Tina Turner

12-18 Month Bitch Class
1st Ennismoor's Autumn At Eden

Open Bitch Class
1st Trivia Du Montolympe
2nd Dejade Just Call Me Tina Turner

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Travler's Hold Me Close At Nationview


Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maplemyst's Legendary Adventure



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maplemyst's Legendary Adventure

Open Bitch Class
1st Maplemyst's Legendary Adventure

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 5 pts (0-6-0-0)
Vanlousvir Scarlet



Winners Bitch: (0-6-0-0)
Vanlousvir Scarlet

Reserve Winners Bitch
Olie Du Domaine

Open Bitch Class
1st Vanlousvir Scarlet
2nd Olie Du Domaine
3rd Fancyforest Dakota
4th Deberthy Hydra Luz

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Keecams Almond Joy 2E



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Blue Elk Lucky Janes

12-18 Month Bitch Class
1st Blue Elk Lucky Janes

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chenard L'Unique Winnie

Best Of Opposite Sex
Chenard L'Extra

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chenard L'Unique Winnie

Best Puppy In Breed
Chenard L'Extra


Winners Dog: (1-2-0-0)
Chenard L'Extra

Junior Puppy Dog Class
1st Chenard L'Extra

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 15 pts (6-7-0-3)
Ch Laureate Hopscotch

Best Of Opposite Sex
Lynphil Imagine

Best Of Winners: (6-7-0-3)
Lynphil Imagine

Best Puppy In Breed
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant

Select Bitch
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant


Winners Dog: (6-7-0-3)
Lynphil Imagine

Reserve Winners Dog
Magikdream An Epiphany

Junior Puppy Dog Class
1st Divine's Ni Froid Ni Chaud Kopi Luwak

Senior Puppy Dog Class
1st Magikdream An Epiphany
2nd Sweetedel Harry The Last Wizard
3rd Reflet Time For Freestyle

Canadian Bred Dog Class
1st Melodaly Gamer

Open Dog Class
1st Lynphil Imagine


Winners Bitch: (6-7-0-3)
Grandgables Quite Imposing

Reserve Winners Bitch
Laureate Lavania

Junior Puppy Bitch Class
1st Ennismoor Worth The Wait

Open Bitch Class
1st Grandgables Quite Imposing
2nd Laureate Lavania
3rd Lynphil Defiance
4th Lynphil Bubble Time

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
Joska Andrade Jus de Pomme

Best Of Opposite Sex
Alenclaud Joaquina

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Joska Andrade Jus de Pomme

Best Puppy In Breed
Joska Andrade Jus de Pomme

Select Dog
GChB Joska Free Style


Winners Dog: (2-5-2-0)
Joska Andrade Jus de Pomme

Reserve Winners Dog
Born To Be Your Magical Mystery

Senior Puppy Dog Class
1st Joska Andrade Jus de Pomme

12-18 Month Dog Class
1st Born To Be Your Magical Mystery


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Alenclaud Joaquina

Reserve Winners Bitch
Joska Andrade Free Motion

Senior Puppy Bitch Class
1st Honeyfox Don't Burst My Bubble

12-18 Month Bitch Class
1st Alenclaud Joaquina

Open Bitch Class
1st Joska Andrade Free Motion
2nd Balletcor Olympic Victory
3rd Born to Be Your True Love

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By