Battle River Canine Association
Saturday, October 29, 2022



Related Results

Obedience

Friday, October 28 (Obedience Trial-1)
Saturday, October 29 (Obedience Trial-2)
Sunday, October 30 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, October 28 (Rally Trial-1)
Saturday, October 29 (Rally Trial-2)
Sunday, October 30 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCHB Ghostpine's Quantum Leap NTD ITD
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine Staffordshire Bull Terriers


Best In Show
Judge: Joyce Love
Lakeland Terrier  
GChS Affirm's Charismatic
Points: 473 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Joyce Love
Great Dane  
GChS Invogue FiresbreathvValbydane
Points: 419
Best Puppy In Show
Judge: Joyce Love
Retriever (Labrador)  
Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry
Best Baby Puppy In Show
Judge: Joyce Love
Norwich Terrier  
Terraraz Written In The Stars
Best Brace In Show
Judge: Joyce Love
Siberian Husky  Snow Image Viktor Medzhik & Siberian Husky 
Frostypaw's From Russia With Love








Group 1 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Danrich's Crash Tested To Compass
  Retriever (Labrador)   84
Group 2nd   
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
  Retriever (Golden)   67
Group 3rd   
GChB Birdzthewrd Too Humble To Brag
  Retriever (Flat-Coated)   46
Group 4th   Ch Breica's Maybe This Time   Weimaraner   39
BPIG   
Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stannyfield&Legacyk Just Like Magic   Pointer (German Short-Haired)   0
Best Brace In Group   
Ch DuValin Jersey Boy
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   0
Best Brace In Group   
Duchess du Pimbina
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wulymuts Taco Girl

Best Puppy In Breed
Wulymuts Taco Girl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wulymuts Taco Girl

Reserve Winners Bitch
Wulymut's Pickled Pippa

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wulymuts Taco Girl

Open Bitch Class
1st Wulymut's Pickled Pippa

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
GChB DuValin Jersey Boy

Best Of Opposite Sex
GCh Crossiron Ain't Misbehavin

Best Puppy In Breed
Novera's Take Me Anywhere V Crossiron



Winners Bitch: (0-5-1-1)
Crossiron's Catch Me If You Can

Reserve Winners Bitch
Crossiron's Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Feelin' Groovy

Senior Puppy Bitch Class
1st Novera's Take Me Anywhere V Crossiron
2nd Duchess du Pimbina

12-18 Month Bitch Class
1st Crossiron's Dream Come True

Open Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Clarity's Que Sera Sera

Best Of Opposite Sex
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Clarity's Que Sera Sera

Best Puppy In Breed
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Select Bitch
Ch Clarity's Take The Shot


Winners Dog: (2-2-1-1)
Localuna's Dark Guardian

Reserve Winners Dog
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Senior Puppy Dog Class
1st Karpaten Irbis Bond, James Bond

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Localuna's Dark Guardian

4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Clarity's Que Sera Sera

Reserve Winners Bitch
Localuna's I Smell Children

12-18 Month Bitch Class
1st Clarity's Que Sera Sera

Canadian Bred Bitch Class
1st Localuna's I Smell Children

4-6 Month Bitch Class
1st Stannyfield&Legacyk Just Like Magic
2nd Localuna's Just My Luck

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt

Open Dog Class
1st Mistcurl Bartibog River Capt


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 6 pts (0-1-4-2)
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag

Best Of Opposite Sex
Ch Muddyflats Shutter Speed

Select Dog
Ch Blazingstar Pitch

Select Bitch
Ch Kistryl Toffee



Winners Bitch: (0-1-4-2)
Blazingstar Muddyflats Nightscape

Canadian Bred Bitch Class
1st Blazingstar Muddyflats Nightscape

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
Redwing I Think I've Won Again

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Tollchester's Terrific Trout

Best Puppy In Breed
Tollchester's Terrific Trout


Winners Dog: (1-1-1-0)
Tollchester's Terrific Trout

Junior Puppy Dog Class
1st Tollchester's Terrific Trout


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Redwing I Think I've Won Again

Open Bitch Class
1st Redwing I Think I've Won Again

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
Ch Trusask's Rockstar Liam

Best Of Opposite Sex
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold

Best Puppy In Breed
TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Select Bitch
GCh Shadowmere Copperhollow Celtic Moon N Virgo


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Rachris Raven H'll

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Rachris Raven H'll

Select Dog
GChB Canrick's Patriot


Winners Dog: (1-2-2-0)
Brandia's Chewie

12-18 Month Dog Class
1st Brandia's Chewie


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Rachris Raven H'll

Reserve Winners Bitch
Rehmann's Tri White Dove

12-18 Month Bitch Class
1st Rachris Raven H'll

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Elcazador Gimme Some Sugar



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Elcazador Gimme Some Sugar

Reserve Winners Bitch
Sherlock's Dark Secret

12-18 Month Bitch Class
1st Elcazador Gimme Some Sugar
2nd Sherlock's Dark Secret

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GCh Ramblewood Fire It Up

Best Of Opposite Sex
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Select Bitch
Ch Beswin Ynot Autumn Essence



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (0-0-3-2)
Ch Breica's Maybe This Time

Best Of Opposite Sex
Ch Cheyenne's Simon Says

Best Puppy In Breed
Ch Breica's Maybe This Time

Select Dog
GCh Leith Gramayre Fortified Spirit







Group 2 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Trumphill Anam Cara At Kipanga
  Rhodesian Ridgeback   43
Group 2nd   Ch Taugo's Rocket Queen   Borzoi   42
Group 3rd   
GChB Longonlovings Dreams In Darkness
  Dachshund (Miniature Smooth)   38
Group 4th   
GChB Heathview Falconbridge
  Irish Wolfhound   37
BPIG   
Ch Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dreamwindz Heart Of Stone
  Whippet   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Intisar Light Em Up

Best Of Opposite Sex
Azari's Black Pearl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 6 pts (0-4-2-1)
GChB Telford's Put The Needle On The Record

Best Of Opposite Sex
Telford's G And T At Gwencalon

Best Puppy In Breed
Telford's Knocked It Out Of The Park

Select Dog
Ch Jaxson Xprecious Dream



Winners Bitch: (0-4-2-1)
Telford's G And T At Gwencalon

Reserve Winners Bitch
Waskasoo's Victory Dance

Junior Puppy Bitch Class
1st Telford's Knocked It Out Of The Park

Canadian Bred Bitch Class
1st Waskasoo's Victory Dance

Open Bitch Class
1st Telford's G And T At Gwencalon
2nd Telford's Picture Perfect

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Taugo's Rocket Queen

Best Of Opposite Sex
Ch Wolfwoods Midnight Fire

Best Puppy In Breed
Veena Sunara

Select Bitch
Ch Morozova Rey's Seraphina At Wolfwoods



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Veena Sunara

Junior Puppy Bitch Class
1st Veena Sunara

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Zvezda Kovaleni Takesha II

Best Of Opposite Sex
GCh RHK Dark Diva Zensation

Best Puppy In Breed
GCh RHK Nutty Fireball

Select Dog
GCh RHK Nutty Fireball


4-6 Month Dog Class
1st Telford's Look To The Stars


Winners Bitch: (0-1-2-1)
RHK Double Dark Gold

Junior Puppy Bitch Class
1st RHK Double Dark Gold

4-6 Month Bitch Class
1st Braewicks Bratty Wilma At RHK

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness


4-6 Month Dog Class
1st LongonLoving's Duck Duck Goose


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Stonedach's Miracle Man

Best Of Opposite Sex
GChG Chilcotin's Olive Oyl

Best Puppy In Breed
GChG Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
Bearvalley's Neo Brown Bear

Best Puppy In Breed
Bearvalley's Neo Brown Bear

Select Dog
GCh I Spy Traces Matsutakes Carrig


Winners Dog: (1-0-1-1)
Bearvalley's Neo Brown Bear

Senior Puppy Dog Class
1st Bearvalley's Neo Brown Bear


4-6 Month Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Best Of Opposite Sex
Phantoms 24K Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Best Puppy In Breed
Phantoms Circle Of Life


Winners Dog: (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Junior Puppy Dog Class
1st Phantoms Circle Of Life


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Phantoms 24K Magic

Junior Puppy Bitch Class
1st Phantoms 24K Magic

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB Heathview Falconbridge

Best Of Opposite Sex
Silhouette I'm Gonna Have A Problem

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Silhouette I'm Gonna Have A Problem

Best Puppy In Breed
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Select Bitch
Ch Borradailes' Caragh Of The Hills


Winners Dog: (1-2-1-1)
Heathview Padraig Is Fearr

Junior Puppy Dog Class
1st Heathview Padraig Is Fearr

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Trumphill Anam Cara At Kipanga



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Open Bitch Class
1st Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 9 pts (1-5-1-3)
GChB Snow Hill Fire And Rain

Best Of Opposite Sex
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Winners: (1-5-1-3)
Brookside Gambling On Hellebores

Best Puppy In Breed
Brookside Gambling On Hellebores

Select Bitch
GChB Tarrango's Telling Tales


Winners Bitch: (1-5-1-3)
Tarapaca's Leche Nevada

Reserve Winners Bitch
Brookside Agarita Sunrise

Senior Puppy Bitch Class
1st Brookside Forget Me Not

12-18 Month Bitch Class
1st Counterpoint Pandora's Box

Canadian Bred Bitch Class
1st Brookside Agarita Sunrise

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tarrango's There Will Be Drama

Open Bitch Class
1st Tarapaca's Leche Nevada

4-6 Month Bitch Class
1st Dreamwindz Heart Of Stone





Group 3 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   99
Group 2nd   
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   77
Group 3rd   GCh Winterpeg's Teija   Samoyed   69
Group 4th   
GChS Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   60
BPIG    Sikome's Gin & Tonic   Newfoundland   N/A
Best Baby Puppy In Group    O'Blako's Russian Dream   Samoyed   0
Best Brace In Group   
Frostypaw's From Russia With Love
  Siberian Husky   0
Best Brace In Group    Snow Image Viktor Medzhik   Siberian Husky   0



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Denali & Aracari's Fly Away Home

Open Bitch Class
1st Denali & Aracari's Fly Away Home

4-6 Month Bitch Class
1st Aracari's Sicilian Cosa Nostra

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Puppy In Breed
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 10 pts (3-3-0-5)
Creo's Hidden Tresure

Best Of Opposite Sex
GChB Susa's Joie De Vivre

Best Of Winners: (3-3-0-5)
Creo's Hidden Tresure

Best Puppy In Breed
Creo's Hidden Tresure


Winners Dog: (3-3-0-5)
Creo's Hidden Tresure

Reserve Winners Dog
Talvi's Benevolent Giant

Junior Puppy Dog Class
1st NitroBerner's Golden Pioneer

Senior Puppy Dog Class
1st Creo's Hidden Tresure

12-18 Month Dog Class
1st Talvi's Benevolent Giant


Winners Bitch: (3-3-0-5)
Creo's Eternal Beauty

Reserve Winners Bitch
Creo's Good Golly Miss Molly

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Good Golly Miss Molly

12-18 Month Bitch Class
1st Creo's Eternal Beauty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Susa's Ivanova

4-6 Month Bitch Class
1st Susa's Nine Eleven Porsche

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Best Of Opposite Sex
Boston Cream

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian


Winners Dog: (1-1-0-0)
Boston Cream

Open Dog Class
1st Boston Cream


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Open Bitch Class
1st Barbara The Barbarian

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChG Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
GCh Briante Bluemount Diamond Girl


Winners Dog: (1-0-1-1)
Falconhurst Here I Am

Open Dog Class
1st Falconhurst Here I Am


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bolder's Dowager Countess

Best Puppy In Breed
Bolder's Dowager Countess



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bolder's Dowager Countess

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bolder's Dowager Countess

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Akiak's Qimmiq Jasmine

Best Of Opposite Sex
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Akiak's Qimmiq Jasmine

Best Puppy In Breed
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere


Winners Dog: (3-3-0-0)
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

Reserve Winners Dog
Akiak's Qimmiq Togo

Junior Puppy Dog Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

12-18 Month Dog Class
1st Akiak Qimmiq Pakak

Open Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Togo


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Akiak's Qimmiq Jasmine

Reserve Winners Bitch
Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Junior Puppy Bitch Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Senior Puppy Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiq Yuka

Canadian Bred Bitch Class
1st Akiak's Qimmiq Jasmine

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cariboo Cane Corso's Lupa

Best Puppy In Breed
Cariboo Cane Corso's Lupa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cariboo Cane Corso's Lupa

Junior Puppy Bitch Class
1st Cariboo Cane Corso's Lupa

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 7 pts (1-1-2-4)
GChEx Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
Ch Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Best Of Winners: (1-1-2-4)
Iconic's Angel Of Music

Select Dog
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Select Bitch
GChB Janterra's Iced Out


Winners Dog: (1-1-2-4)
Iconic's Angel Of Music

12-18 Month Dog Class
1st Iconic's Angel Of Music


Winners Bitch: (1-1-2-4)
Valhalla's Boots And Boys V Janterra

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Valhalla's Boots And Boys V Janterra



Winners Dog: (1-2-1-1)
Fortress All In The Family

Senior Puppy Dog Class
1st Fortress All In The Family

4-6 Month Dog Class
1st Lizonas Indiana King Of Adventure


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Reserve Winners Bitch
Lizona Unmistakable Texas Star

12-18 Month Bitch Class
1st Lizona Unmistakable Texas Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Crooks Mastinos Yolandi



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Crooks Mastinos Foxy Brown

Open Bitch Class
1st Crooks Mastinos Foxy Brown

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Sikome's Gin & Tonic

Best Of Opposite Sex
GCh Titanbear Quidi Vdi

Best Puppy In Breed
Sikome's Gin & Tonic



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sikome's Gin & Tonic

Reserve Winners Bitch
Disoranto Fairytale Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Sikome's Gin & Tonic

12-18 Month Bitch Class
1st Disoranto Fairytale Princess

4-6 Month Bitch Class
1st TwinHuey & Rosethorn Sea Of No Cares

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Baywood Call Me Miss Macey


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
GChB Wathaman's Dare 2Be Canadian Eh

Best Of Opposite Sex
Eagle Creek's Breakout

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Tierney's Going 0 To 200

Select Dog
Ch Wathaman's Flirt'n Like A Rockstar


Winners Dog: (2-2-2-0)
Tierney's Going 0 To 200

Reserve Winners Dog
M.K's Green Beret

12-18 Month Dog Class
1st M.K's Green Beret

Open Dog Class
1st Tierney's Going 0 To 200


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Eagle Creek's Breakout

Reserve Winners Bitch
Akamai Daredevil

12-18 Month Bitch Class
1st Akamai Daredevil

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Eagle Creek's Breakout

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 8 pts (2-2-3-2)
GChB Winterpeg's Teija

Best Of Opposite Sex
GCh Snowlegend Ammo Brave Heart

Best Of Winners: (2-2-3-2)
White Evenk Onyx Maya

Best Puppy In Breed
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Select Dog
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Select Bitch
Ch Winterpeg's Winx


Winners Dog: (2-2-3-2)
Vanderbilt's Ransom Money

Reserve Winners Dog
White Evenk Osman

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Ransom Money

Open Dog Class
1st White Evenk Osman


Winners Bitch: (2-2-3-2)
White Evenk Onyx Maya

Reserve Winners Bitch
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Senior Puppy Bitch Class
1st Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Open Bitch Class
1st White Evenk Onyx Maya

4-6 Month Bitch Class
1st O'Blako's Russian Dream

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 12 pts (2-5-2-4)
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow

Best Of Opposite Sex
Ch Aurorabalto's Image Of The Past

Best Of Winners: (2-5-2-4)
Debalys Oops We Did It Again

Best Puppy In Breed
Debalys Oops We Did It Again

Select Dog
GChB Ringkona's Slippery When Wet

Select Bitch
Ch Excaliburs No Doubt


Winners Dog: (2-5-2-4)
Debalys Oops We Did It Again

Reserve Winners Dog
Snow Image Viktor Medzhik

Junior Puppy Dog Class
1st Debalys Oops We Did It Again

Open Dog Class
1st Snow Image Viktor Medzhik


Winners Bitch: (2-5-2-4)
Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk

Reserve Winners Bitch
Debalys Curtain Call

Junior Puppy Bitch Class
1st Debalys Curtain Call

12-18 Month Bitch Class
1st Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk
2nd Frostypaw's From Russia With Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Wintereclipse Lumos

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rockyview's Northern Ice Diamond At Nanook

4-6 Month Bitch Class
1st Ringkona's Day Late N Dollar Short
2nd Ringkona's Beat The Rush





Group 4 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Affirm's Charismatic
  Lakeland Terrier   53
Group 2nd   
Hjohoo's Yes Hjo Can
  Cairn Terrier   52
Group 3rd   
GChS Ghostpine's Quantum Leap
  Staffordshire Bull Terrier   40
Group 4th   
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off
  American Staffordshire Terrier   36
BPIG   
Beguiling Gnoma Lisa
  Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Terraraz Written In The Stars
  Norwich Terrier   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Best Of Opposite Sex
GCh Marauders 24K Magic

Best Puppy In Breed
Chargers Gazella How To Flame Your Dragon

Select Bitch
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (1-2-0-4)
Meadowlake Fast 'n Furious

Best Of Opposite Sex
Ch Zealous Blueberry Crumble

Best Of Winners: (1-2-0-4)
Meadowlake Fast 'n Furious

Select Bitch
Ch Castle Guard Sparkling Pink Splash


Winners Dog: (1-2-0-4)
Meadowlake Fast 'n Furious

Open Dog Class
1st Meadowlake Fast 'n Furious

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Floky De Invictus Bull



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Lotus' Hot Topic At Impact

Best Of Opposite Sex
GChB Wisterias Song Of A Siren

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Best Puppy In Breed
GChB Wisterias Song Of A Siren


Winners Dog: (1-1-1-1)
Renica's Colour Of Magic

Junior Puppy Dog Class
1st Renica's Colour Of Magic


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Junior Puppy Bitch Class
1st Renica's Good Omens

4-6 Month Bitch Class
1st Tinydancer Walkin' After Midnight

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 11 pts (2-5-2-3)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
McGuinness Dressed With Pepper

Best Of Winners: (2-5-2-3)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Puppy In Breed
Beguiling Gnoma Lisa

Select Dog
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian

Select Bitch
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond


Winners Dog: (2-5-2-3)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Reserve Winners Dog
McGuinness Dressed With Basil

12-18 Month Dog Class
1st McGuinness Dressed With Basil

Open Dog Class
1st Hjohoo's Yes Hjo Can


Winners Bitch: (2-5-2-3)
McGuinness Dressed With Pepper

Reserve Winners Bitch
Beguiling Peigi's Gnome Brew

Junior Puppy Bitch Class
1st Beguiling Gnoma Lisa

12-18 Month Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Pepper
2nd McGuinness Dressed With Sage
3rd Tarahill's Girl On Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

4-6 Month Bitch Class
1st Grastar's Heaven Scent
2nd Tarahill's Hidden Treasure

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Affirm's Charismatic



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Terraraz Let The Fun Be'Gin'


4-6 Month Dog Class
1st Terraraz Written In The Stars


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Terraraz Let The Fun Be'Gin'

Open Bitch Class
1st Terraraz Let The Fun Be'Gin'

4-6 Month Bitch Class
1st Terraraz Shoot For The Stars

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Westhams Little Ol Cowgirl

Best Of Opposite Sex
Ch Ravenclaw Barkley

Select Bitch
Ch Tucks Hey Rey



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Boldheart's Pixie

Open Bitch Class
1st Boldheart's Pixie

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer

Best Of Opposite Sex
Clarity's Storm On The Turnpike



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Clarity's Storm On The Turnpike

12-18 Month Bitch Class
1st Clarity's Storm On The Turnpike

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee

Best Of Opposite Sex
Adrienne Hide Your Heart Shawndee


Winners Dog: (1-0-0-1)
Adrienne Hide Your Heart Shawndee

12-18 Month Dog Class
1st Adrienne Hide Your Heart Shawndee


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cethuz Supersonico

Best Of Opposite Sex
Vakkerview's

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Vakkerview's

Best Puppy In Breed
Villam's Gryfinder Haus Langford


Winners Dog: (1-1-1-0)
Villam's Gryfinder Haus Langford

Junior Puppy Dog Class
1st Villam's Gryfinder Haus Langford


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Vakkerview's

12-18 Month Bitch Class
1st Vakkerview's

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Lochraven Glenecho Clearly Karma

Best Of Opposite Sex
Glenshiel's Gregarious Laird

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Best Puppy In Breed
Glenshiel's Lil' Stargazer


Winners Dog: (1-1-0-1)
Glenshiel's Gregarious Laird

Junior Puppy Dog Class
1st Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenshiel's Lil' Stargazer

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Tyrone Quintessential Pinehome

Select Dog
GCh Tyrone Mercury Rising



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChEx Ghostpine's Quantum Leap

Best Of Opposite Sex
Ch DNZ Tequila's Cherry Blossom

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Hillside Aengus


Winners Dog: (1-1-1-1)
Hillside Aengus

Open Dog Class
1st Hillside Aengus


Winners Bitch: (1-1-1-1)
DNZ Nova @ Chargers

Open Bitch Class
1st DNZ Nova @ Chargers

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Deldawn Keeper Of The Game

Best Puppy In Breed
Dilywags Country Gal Annie



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Deldawn Keeper Of The Game

Reserve Winners Bitch
Dilywags Country Gal Annie

Senior Puppy Bitch Class
1st Dilywags Country Gal Annie
2nd Windacre McKenna Madness

Open Bitch Class
1st Deldawn Keeper Of The Game





Group 5 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS MistyTrails Wyntr'Elise
  Havanese   57
Group 2nd   Ch Firesprite Music Man   Pomeranian   47
Group 3rd   
GChB Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On
  Pug   43
Group 4th   
GChB Valifyre Hidden Treasure
  Papillon   36
BPIG   Ch Firesprite Music Man   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sharinway's House Of Gucci   Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Caruaidd I Dreamed A Dream

Best Puppy In Breed
Kewpy's Mamma Mia



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mingchen Rerun

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Mamma Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st Kewpy's Mamma Mia

Canadian Bred Bitch Class
1st Mingchen Rerun

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Mysticblus Of Angels And Demons

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Best Puppy In Breed
Sharinway's Georgie Porgy


Winners Dog: (1-3-1-0)
Sharinway's Georgie Porgy

Senior Puppy Dog Class
1st Sharinway's Georgie Porgy

4-6 Month Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Reserve Winners Bitch
Dafawns Caramel Toffee Twist

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Roseanna

Open Bitch Class
1st Mysticblus Of Angels And Demons
2nd Dafawns Caramel Toffee Twist

4-6 Month Bitch Class
1st Sharinway's Created By Dior

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 9 pts (3-2-3-2)
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Opposite Sex
Ch Janterras Every Little Thing

Best Of Winners: (3-2-3-2)
Yorkhouse Vino Rosso

Best Puppy In Breed
Ch Hex's Gone To Tex's

Select Dog
Ch Shantel's The Great Pharaoh

Select Bitch
GChEx Winwood Top Secret With BRK


Winners Dog: (3-2-3-2)
Yorkhouse Vino Rosso

Reserve Winners Dog
Hex's Roc Me Out

12-18 Month Dog Class
1st Yorkhouse Vino Rosso

Canadian Bred Dog Class
1st Hex's Roc Me Out
2nd Yorkhouse Jerrico


Winners Bitch: (3-2-3-2)
Dalen Queen Daenerys

Reserve Winners Bitch
Willowglyn Twinkle Little Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Dalen Queen Daenerys

Open Bitch Class
1st Willowglyn Twinkle Little Star

4-6 Month Bitch Class
1st Taja A Pink Sky At Night
2nd Sunlit's Done Me Dirty

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 9 pts (2-3-2-3)
MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Opposite Sex
Ch Lorwin's Blue Blood

Best Of Winners: (2-3-2-3)
Seda's Shooting Star

Best Puppy In Breed
Ch Specialty Ebony's Yellow Stone

Select Dog
Ch Specialty Ebony's Yellow Stone

Select Bitch
GChB Fantastic Dream's Golden Fire Of Destiny


Winners Bitch: (2-3-2-3)
HBH Dark And Delicios

Reserve Winners Bitch
HBH Oh So Good

Senior Puppy Bitch Class
1st Prairiefire Rigatoni

12-18 Month Bitch Class
1st HBH Oh So Good

Canadian Bred Bitch Class
1st HBH Dark And Delicios

4-6 Month Bitch Class
1st Seda's Magical Allure
2nd Delsols She's Back In Black 4 Chickadee

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Best Of Opposite Sex
Ch Mightymites Fire In My Soul

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Best Puppy In Breed
Ch Mightymites Fire In My Soul


Winners Dog: (1-1-0-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Open Dog Class
1st Whitehouse's Best Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Mightymites She Who Dares

Open Bitch Class
1st Mightymites She Who Dares

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity



Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Firesprite Music Man

Best Of Opposite Sex
Terramarie's Gabbana

Best Of Winners: (0-4-1-0)
Terramarie's Sterling Silver

Best Puppy In Breed
Ch Firesprite Music Man


Winners Dog: (0-4-1-0)
Terramarie's Sterling Silver

Open Dog Class
1st Terramarie's Sterling Silver


Winners Bitch: (0-4-1-0)
Terramarie's Gabbana

Reserve Winners Bitch
Terramarie's Tiffany & Co

12-18 Month Bitch Class
1st Terramarie's Gabbana

Open Bitch Class
1st Terramarie's Tiffany & Co

4-6 Month Bitch Class
1st Terramarie's Versace

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Houseopaws You're So Fine

Best Puppy In Breed
Ch Houseopaws You're So Fine




Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox Roeders Strait Razor



Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Valentin Google Of Maryon's Home

Best Of Opposite Sex
Brava York Tenis Bella

Best Puppy In Breed
Yorkhouse Frannie Frannie Bo Bannie






Group 6 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Balcsi King Mars
  Chow Chow   66
Group 2nd   
GChB Kandansk Staken Nosferatu
  Poodle (Miniature)   65
Group 3rd   
Ch Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   57
Group 4th    Bonchien Fashionista   Schipperke   56
BPIG   
Ch Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Roxini's Tiny Toon
  Shih Tzu   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

12-18 Month Bitch Class
1st Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Bromley Rock's Countess Of Grantham

Best Of Opposite Sex
Roxbury's Drk Knight


Winners Dog: (2-0-0-1)
Roxbury's Drk Knight

Reserve Winners Dog
Orkan Don Chesa Lu Grande

12-18 Month Dog Class
1st Orkan Don Chesa Lu Grande

Open Dog Class
1st Roxbury's Drk Knight


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Best Puppy In Breed
Rakaro's All Eyes On Me Now



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Reserve Winners Bitch
Rakaro's All Eyes On Me Now

Senior Puppy Bitch Class
1st Rakaro's All Eyes On Me Now

Open Bitch Class
1st Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Siosalach's Beanilla Spice



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Siosalach's Beanilla Spice

Reserve Winners Bitch
Gumby's Pennies From Heaven

12-18 Month Bitch Class
1st Siosalach's Beanilla Spice

Open Bitch Class
1st Gumby's Pennies From Heaven

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Balcsi King Mars



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 7 pts (1-3-1-3)
Ch TR Don't Stop Believin'

Best Of Opposite Sex
Ch Ferrari Rosso

Best Of Winners: (1-3-1-3)
Tr Boom Baby Boom By Gernada

Best Puppy In Breed
Ch TR Don't Stop Believin'

Select Bitch
Ch DNZ's Spice Of Life


Winners Dog: (1-3-1-3)
Aracari's Pablo Pomodoro

Open Dog Class
1st Aracari's Pablo Pomodoro


Winners Bitch: (1-3-1-3)
Tr Boom Baby Boom By Gernada

Reserve Winners Bitch
Bullridge's Vera

Junior Puppy Bitch Class
1st Tr Boom Baby Boom By Gernada
2nd Bullridge's Vera

Senior Puppy Bitch Class
1st Shade's She's A Diva @ Dnz

Open Bitch Class
1st Aracari's Coffee And Biscotti

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Vista Steal The Moon

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Honey Cruller

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Best Puppy In Breed
Admiraal's Tellin' Tales

Select Dog
GCh Admiraal's Rocky Road


Winners Dog: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Senior Puppy Dog Class
1st Admiraal's Tellin' Tales

4-6 Month Dog Class
1st Admiraal's Do Ya Like My Strut


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Admiraal's Honey Cruller

Junior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Honey Cruller

4-6 Month Bitch Class
1st Admiraal's Sashay Away

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Apsolutely Firecracker

Best Of Opposite Sex
Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Apsolutely Firecracker

Best Puppy In Breed
Apsolutely Firecracker


Winners Dog: (2-1-0-0)
Apsolutely Firecracker

Reserve Winners Dog
Apsolutely A Sound Investment

Junior Puppy Dog Class
1st Apsolutely A Sound Investment

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Jaron's Cybele De Santa Inez

Senior Puppy Bitch Class
1st Jaron's Cybele De Santa Inez

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GChS Kandansk Staken Nosferatu

Best Of Opposite Sex
Clarion Perfect For Me At Elkridge

Best Of Winners: (0-0-0-1)
Clarion Perfect For Me At Elkridge

Best Puppy In Breed
Keja's Mystical Endeavour

Select Dog
Ch Maezhi's Easy On The Eyes

Select Bitch
Ch Keja's All The Right Moves


Winners Dog: (0-0-0-1)
Keja's Mystical Endeavour

Reserve Winners Dog
Teannas High Jaxed At Kelmar

Senior Puppy Dog Class
1st Keja's Mystical Endeavour

Open Dog Class
1st Teannas High Jaxed At Kelmar

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 8 pts (1-4-2-2)
GCh Tees Me Canadian Playboy

Best Of Opposite Sex
Arreau's Forever Came Today

Best Of Winners: (1-4-2-2)
Arreau's Forever Came Today

Best Puppy In Breed
Silvrdiamond Link To Luxury Of Seransil

Select Bitch
Ch Seransil Temple City Amor Amor Amor


Winners Dog: (1-4-2-2)
Sailso Presley Guides Me Home

12-18 Month Dog Class
1st Sailso Presley Guides Me Home

4-6 Month Dog Class
1st Coronado Benverde You Belong With Mee

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Bonchien Fashionista

Best Of Opposite Sex
GCh Fyrewater's Black Fog

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Bonchien Fashionista

Best Puppy In Breed
Schipntailz More Than A Feeling From Ramar

Select Dog
GCh Monterrez Superstar


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Bonchien Fashionista

Reserve Winners Bitch
Darken's Candle In The Wind From Monterrez

12-18 Month Bitch Class
1st Darken's Candle In The Wind From Monterrez

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Darken's Lucy In The Sky From Monterrez

Open Bitch Class
1st Bonchien Fashionista

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Satika's The Oracle

Best Of Opposite Sex
Satika's The Conquistador

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Satika's The Oracle

Best Puppy In Breed
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Select Bitch
Ch Satika's Inari At D.C.Kin


Winners Dog: (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

12-18 Month Dog Class
1st Satika's The Conquistador


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Satika's The Oracle

Reserve Winners Bitch
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Senior Puppy Bitch Class
1st Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

12-18 Month Bitch Class
1st Satika's The Oracle

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GCh Sunside Steady Freddy

Best Puppy In Breed
Mydream's All Shook Up

Select Dog
Ch Mydream's Heavenly Tango


Winners Dog: (2-0-2-0)
Mydream's All Shook Up

Reserve Winners Dog
Mydream's The Party Continues

Junior Puppy Dog Class
1st Mydream's The Party Continues

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mydream's All Shook Up

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Adominos Brynmill Some Like It Hot At Tyrone


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Puppy In Breed
GChEx Negra Consentida (Arena)





Group 7 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   GChS Emmy's Simply Orange   Shetland Sheepdog   66
Group 2nd   
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   48
Group 3rd   
GChB Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   45
Group 4th   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   44
BPIG    Rainycreek Tallywood Solaia   Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Crosswind's Dragon Magic   Welsh Corgi (Cardigan)   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Riverwild's Polar Attraction

Best Puppy In Breed
Riverwild's Polar Attraction


Winners Dog: (1-0-0-0)
Riverwild's Polar Attraction

Senior Puppy Dog Class
1st Riverwild's Polar Attraction


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 10 pts (3-2-5-1)
GCh Casselcreek Sirocco

Best Of Opposite Sex
Sheep's Kin Kinda Complicated

Best Of Winners: (3-2-5-1)
Turbar's Cha Cha Slide

Best Puppy In Breed
GChS WR Aussies Half And Half

Select Dog
GChS WR Aussies Half And Half

Select Bitch
Ch Graceland's Misconduct


Winners Bitch: (3-2-5-1)
Sheep's Kin Kinda Complicated

Reserve Winners Bitch
Sheep's Kin Heard The Beat

12-18 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Heard The Beat

Open Bitch Class
1st Sheep's Kin Kinda Complicated

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kelkary Winsomoor Let The Sun Shine In



Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Omniscient's Starstruck

Best Of Opposite Sex
Teseko Born To Shine


Winners Dog: (1-0-0-1)
Teseko Born To Shine

Open Dog Class
1st Teseko Born To Shine

4-6 Month Dog Class
1st MBS Continuum


4-6 Month Bitch Class
1st MBS Resistance Is Futile

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Best Of Opposite Sex
Bolo RSVP Pending For Fortress

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Best Puppy In Breed
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Junior Puppy Dog Class
1st Bolo's Afterglow Rollin' Heavy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bolo RSVP Pending For Fortress

Junior Puppy Bitch Class
1st Bolo RSVP Pending For Fortress

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Charvell's Midnight Thunder

Best Of Opposite Sex
Rainycreek Tallywood Solaia

Best Puppy In Breed
Rainycreek Tallywood Solaia



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Rainycreek Tallywood Solaia

Reserve Winners Bitch
Glendamar Tallywood Opulent

Junior Puppy Bitch Class
1st Rainycreek Tallywood Solaia

12-18 Month Bitch Class
1st Glendamar Tallywood Opulent

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
Charvell's Spectro Vision

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Whiskeyjack's Missing U Always


Winners Dog: (1-2-0-1)
Charvell's Spectro Vision

12-18 Month Dog Class
1st Charvell's Spectro Vision


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Whiskeyjack's Missing U Always

Reserve Winners Bitch
Tamaron's From Dusk Til Dawn

12-18 Month Bitch Class
1st Tamaron's From Dusk Til Dawn

Canadian Bred Bitch Class
1st Whiskeyjack's Missing U Always

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour

Select Dog
GCh DK Shadagrace Blaze Of Glory


Winners Dog: (1-0-2-0)
Shadagrace Maverick Lambert

12-18 Month Dog Class
1st Shadagrace Maverick Lambert

4-6 Month Dog Class
1st Shadagrace Bet Your Sweet Sass


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 6 pts (4-2-0-1)
GChB Woodside's Kahlua PP

Best Of Opposite Sex
Woodside's It's A Wonderful World

Best Of Winners: (4-2-0-1)
Mystksand Amok Amok Amok

Best Puppy In Breed
Ivan Vom Marchberger

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Of Opposite Sex
Creeklands Adelheid

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Puppy In Breed
Creeklands Adelheid


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Creeklands Adelheid

Reserve Winners Bitch
Keecams Rin Tin Tin V SSRanch

Junior Puppy Bitch Class
1st Creeklands Adelheid

Open Bitch Class
1st Keecams Rin Tin Tin V SSRanch

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Sebesi-Bodzas Bibor

Best Of Opposite Sex
Ludas Matyi Huba

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Windkist Unbridled


Winners Dog: (1-1-0-1)
Ludas Matyi Huba

12-18 Month Dog Class
1st Ludas Matyi Huba


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Windkist Unbridled

Open Bitch Class
1st Windkist Unbridled

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 17 pts (5-7-3-3)
GChS Emmy's Simply Orange

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta Questions Answered

Best Of Winners: (5-7-3-3)
Emmy's Apple Jacks

Best Puppy In Breed
Ch Mystic Suntime Jesse James

Select Dog
Ch Mystic Suntime Jesse James

Select Bitch
Ch Zesta Blutiful Mistake


Winners Bitch: (5-7-3-3)
Emmy's Apple Jacks

Reserve Winners Bitch
Zesta Fired Up

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Bi Mistake
2nd Blueshadow Stolen Kisses

12-18 Month Bitch Class
1st Zesta Secret Ingredient

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Emmy's Apple Jacks

Open Bitch Class
1st Zesta Fired Up
2nd Keystone Just Ask
3rd Zesta Shadows Of Blue

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Katia de Fillobull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Katia de Fillobull

Open Bitch Class
1st Katia de Fillobull

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind


4-6 Month Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChB RGCh Lillemor's Cantor

Best Of Opposite Sex
Ch Corgitail's Pretty Little Thing Called Love


4-6 Month Dog Class
1st Bernerbarn's Jubilee Edition


Winners Bitch: (0-1-2-1)
OU Dream Rhiannon Rose

Reserve Winners Bitch
Amsburg's Hopelessly Devoted To You

12-18 Month Bitch Class
1st Amsburg's Hopelessly Devoted To You

Open Bitch Class
1st OU Dream Rhiannon Rose

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By