Wildwood Kennel Club
Sunday, February 4, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Xoloitzcuintli (Standard)  
GChEx Negra Consentida (Arena)
Points: 287 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Newfoundland  
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 242
Best Puppy In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Chinese Shar-Pei  
Periwrinkles Liquid Gold
Best Baby Puppy In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Miniature American Shepherd  
Pinewood's Fly Over The Moon To Hilltop








Group 1 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   51
Group 2nd   
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   49
Group 3rd   
GCh Ambertru's Head Over Heels
  Retriever (Golden)   47
Group 4th   
GChS Nanjay's Altitude
  Spaniel (English Springer)   36
BPIG   
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor
  Pointer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bit O'Gold Last Dark Warrior Of Harbinger   Setter (Gordon)   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard

Best Puppy In Breed
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard


Winners Dog: (1-0-0-0)
Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard

Senior Puppy Dog Class
1st Patronum Hufflepuff Odin d'Asgard



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Pine Grove's Golden Girl At Last

Best Of Opposite Sex
Pine Grove Point Hard To Handle

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Pine Grove Point Hard To Handle

Best Puppy In Breed
Whiskeytown Lights On Broadway


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tiga Pageska's

Reserve Winners Bitch
Whiskeytown Lights On Broadway

Junior Puppy Bitch Class
1st Whiskeytown Lights On Broadway

Open Bitch Class
1st Tiga Pageska's


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Danilovic Di Casa Ghini

Best Of Opposite Sex
Drewsar Life's A Peach

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Danilovic Di Casa Ghini

Best Puppy In Breed
Drewsar Southern Belle


Winners Dog: (1-2-0-0)
Danilovic Di Casa Ghini

Open Dog Class
1st Danilovic Di Casa Ghini


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Drewsar Life's A Peach

Reserve Winners Bitch
Drewsar Southern Belle

Junior Puppy Bitch Class
1st Drewsar Southern Belle

Open Bitch Class
1st Drewsar Life's A Peach


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Of Opposite Sex
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor

Best Puppy In Breed
Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (0-2-2-3)
Ch De Lombardie Fly Me To The Moon

Best Of Opposite Sex
GChB Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe

Select Dog
GCh Lakota Hills Lord Of The Ring

Select Bitch
GCh Fogelhund's Big Ole Betsy



Winners Bitch: (0-2-2-3)
Karpaten Irbis Wednesday

Reserve Winners Bitch
Fernweh's Solid Plan

Open Bitch Class
1st Karpaten Irbis Wednesday
2nd Fernweh's Solid Plan


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mercer's Virtual Bird Dog




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Butterblac's Designated Survivor




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Moonlit's Meet The Press

Best Of Opposite Sex
GCh Stonemeadow's Finest Gryffindor

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Kelleygreen's Amazing Racer At Greyden Running Hot

Best Puppy In Breed
Fargoridge Newsworthy

Select Dog
Ch Fargoridge Gone Country


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Roaneden's Shorelander

Select Dog
Ch Tara By The Water's Edge




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Livin' In The Limelight

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Harbinger's Love Story

Best Puppy In Breed
Harbinger's Love Story


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Harbinger's Love Story

Reserve Winners Bitch
Harbinger's Jewel In The Crowne

Senior Puppy Bitch Class
1st Harbinger's Love Story

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Heatherbrae's Fascinating Rhythm 'n Blues

Open Bitch Class
1st Harbinger's Jewel In The Crowne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vermilion's Ps I Love You At Breica

Best Puppy In Breed
Vermilion's Ps I Love You At Breica



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vermilion's Ps I Love You At Breica

Senior Puppy Bitch Class
1st Vermilion's Ps I Love You At Breica


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChEx Especially Classic Couture

Best Of Opposite Sex
GCh Silvershadow Catching Some Rays

Best Puppy In Breed
Star-Vue's Colour Me Unique


4-6 Month Dog Class
1st Henley's Gees Good Buddy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Clussexx Xoxox



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Clussexx Xoxox

Open Bitch Class
1st Clussexx Xoxox


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Red Oak Windhill Cilarybryn Cwantwm



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Lienroc Anya Tell Your Story

Open Bitch Class
1st Lienroc Anya Tell Your Story


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Breica's Starry Night

Best Of Opposite Sex
Ch Breica's Baby Got Back




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   41
Group 2nd   
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin
  Dachshund (Standard Long-Haired)   40
Group 3rd   
Ch Castlekeep's Prodigious
  Irish Wolfhound   37
Group 4th   
GChB Cariad's Isn't It Time
  Whippet   33
BPIG   
Castlekeep's Imogen
  Irish Wolfhound   N/A
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Legend Of La Fortuna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Legend Of La Fortuna

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's Legend Of La Fortuna


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services



Winners Bitch: (0-1-3-0)
E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Junior Puppy Bitch Class
1st E R Dox J'en Ai Aucune Indy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Admindac's This Warrior Has Arrived MS

Best Puppy In Breed
Admindac's This Warrior Has Arrived MS



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin

Best Of Opposite Sex
GCh E R Dox With Bells And Whistles

Best Puppy In Breed
E R Dox Maybe She Was Born With It



Winners Bitch: (0-1-1-1)
E R Dox Maybe She Was Born With It

Junior Puppy Bitch Class
1st E R Dox Maybe She Was Born With It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Willowood-Sandale I Walk The Line At Whisperhill

Best Of Opposite Sex
GCh Bonny Vom Steinkreuz O

Select Bitch
GCh Vomgussaroff's Aya Corona Borealis




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lehigh Lexie At Witsend

Best Puppy In Breed
Lehigh Lexie At Witsend



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sidekick's Secret Weapon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sidekick's Secret Weapon

Open Dog Class
1st Sidekick's Secret Weapon



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Castlekeep's Prodigious

Best Of Opposite Sex
Castlekeep's Imogen

Best Puppy In Breed
Castlekeep's Imogen



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris Stars Align At Eretz




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 4 pts (0-0-3-2)
GCh Aziza's High Roller By Presidio

Best Of Opposite Sex
Ch Royalcityrr Alpha Dorothea

Select Dog
GCh FoxTrot's Boomer's Legacy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Padtheway Starry Night

Best Of Opposite Sex
Garamiyas Mago Mahyar For Greendale

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Windstorm Extra Vain Kismet Of Arahu

Best Puppy In Breed
Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (2-1-2-3)
GChB Cariad's Isn't It Time

Best Of Opposite Sex
GCh McCartney's Dare To Dream

Best Of Winners: (2-1-2-3)
Cariad's Give'em H'll Harry

Best Puppy In Breed
Ch Cariad's Chuffed To Bits

Select Dog
Ch Cariad's Chuffed To Bits

Select Bitch
GCh Whirlwind Echo In The Wind


Winners Dog: (2-1-2-3)
Cariad's Give'em H'll Harry

Reserve Winners Dog
Aisling's Christmas Dasher

Senior Puppy Dog Class
1st Cariad's Give'em H'll Harry

Open Dog Class
1st Aisling's Christmas Dasher


Winners Bitch: (2-1-2-3)
McCartney's Always Welcome At Westham

Junior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Always Welcome At Westham


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   35
Group 2nd   
GChS Kalinka Esugey Bagatur
  Black Russian Terrier   33
Group 3rd   
Ch Ambermark 'N Starlaine Dirty Martini
  Doberman Pinscher   31
Group 4th   
Ostara's Double Action Cammcastle
  Rottweiler   21
BPIG   
Ignite's Shameless Hat Trick V Five O
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Recurve's Be Unstoppable   Newfoundland   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny

Best Of Opposite Sex
Tonomi's Secret Agent Man


Winners Dog: (1-0-0-1)
Tonomi's Secret Agent Man

12-18 Month Dog Class
1st Tonomi's Secret Agent Man



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alpenbliss Travelin Man




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Kalinka Esugey Bagatur

Best Of Opposite Sex
GCh IliasLegacy Quest Belle




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Moonlight N Ravencrest UAintSeenNothinYet CinnRhee

Best Of Opposite Sex
GChB Bellavita's Trendsetter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Winners Dog: (1-2-5-2)
Themiscyra's Gift Of The Vanir

Junior Puppy Dog Class
1st Themiscyra's Gift Of The Vanir


Winners Bitch: (1-2-5-2)
Ignite's Shameless Hat Trick V Five O

Reserve Winners Bitch
Themiscyra's Thorduna

Junior Puppy Bitch Class
1st Themiscyra's Thorduna

Senior Puppy Bitch Class
1st Ignite's Shameless Hat Trick V Five O


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Brynjulf Dont Look Now At Pyrview




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Noble Night's Beam Of Light

Best Of Opposite Sex
Noblenight's Cosmic Sergeant

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Noblenight's Cosmic Sergeant

Best Puppy In Breed
Noblenight's Cosmic Sergeant


Winners Dog: (1-1-0-1)
Noblenight's Cosmic Sergeant

Junior Puppy Dog Class
1st Noblenight's Cosmic Sergeant


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Noblenight's Curious Gemini

Junior Puppy Bitch Class
1st Noblenight's Curious Gemini


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood

Best Of Opposite Sex
GCh Hazelwood's Legacy Of Daisy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon

Select Dog
GCh Recurve's How Serendipitous


4-6 Month Dog Class
1st Recurve's Be Unstoppable



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Seabury Vulcan Cool Shades




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ostara's Double Action Cammcastle

Best Of Opposite Sex
Ch Eirians Calendar Girl



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Desertwind's King Of The Road V Orph

Best Of Opposite Sex
Komorebi's Let's Go Party

Best Puppy In Breed
Komorebi's Let's Go Party



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Komorebi's Let's Go Party

Junior Puppy Bitch Class
1st Komorebi's Let's Go Party


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Supersammy Celcius De Nikita

Best Of Opposite Sex
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Supersammy Celcius De Nikita

Best Puppy In Breed
Supersammy Celcius De Nikita


Winners Dog: (2-1-0-0)
Supersammy Celcius De Nikita

Reserve Winners Dog
Snowybear's Play Boy

Junior Puppy Dog Class
1st Supersammy Celcius De Nikita

Senior Puppy Dog Class
1st Snowybear's Play Boy


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

Senior Puppy Bitch Class
1st Samtos's N Snowybear Sacred Maya


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Kristari's Colby On Crackers

Best Puppy In Breed
Unicornhill Round Of Applause


Winners Dog: (2-0-1-0)
Unicornhill Round Of Applause

Reserve Winners Dog
Kristari's Turn Back Time

Senior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Round Of Applause

Open Dog Class
1st Kristari's Turn Back Time



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - John Bryson Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Keepsake's Fashion Icon
  Soft-Coated Wheaten Terrier   21
Group 2nd   
GCh Northcote's Isn't That The Way
  Lakeland Terrier   14
Group 3rd   Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine   Dandie Dinmont Terrier   13
Group 4th   
GChB Paradym Just For Laughs
  Norwich Terrier   12
BPIG   
Dobereich's Chasing Rainbows
  Border Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Action Kiss’d By The Sullinator From Old Forge   Bull Terrier   0
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Holiday Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Best Puppy In Breed
Dobereich's Chasing Rainbows


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dobereich's Holiday Magic

12-18 Month Dog Class
1st Dobereich's Holiday Magic


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dobereich's Chasing Rainbows

Senior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Chasing Rainbows


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Formula For A Drama Free Brother


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha

Best Puppy In Breed
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluefire Nu Jazz At Zlata Praha


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Northcote's Isn't That The Way




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RexRoth's Tom Collins




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Paradym Just For Laughs




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Symphonie's KAS Come Fly With Me

Best Puppy In Breed
Symphonie's KAS Come Fly With Me



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Symphonie's KAS Come Fly With Me

Reserve Winners Bitch
Havens Scarlett O'Tara

Senior Puppy Bitch Class
1st Symphonie's KAS Come Fly With Me

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Havens Scarlett O'Tara


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fang Yuan I Got It From My Dad D




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Toulin's Why Not Wilbur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
GChB Keepsake's Fashion Icon

Best Of Opposite Sex
GCh Honeywheat's Circle Of Life

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Boreal Spirit Of The North

Best Puppy In Breed
Dunluce Killeshin Purple's Irish Stardust

Select Bitch
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Clandara's Lover Boy Of DelToro


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rolona's Bow And Arrow

Open Dog Class
1st Rolona's Bow And Arrow



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: John Bryson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Casanova Od Guvernera




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Raymond Yurick Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   40
Group 2nd   
GChS Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   32
Group 3rd    St Johns Brielle You Made Me Love You   Griffon (Brussels)   24
Group 4th   
Ch Clandara's Hot Couture
  Italian Greyhound   22
BPIG    St Johns Brielle You Made Me Love You   Griffon (Brussels)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dazzles Ain't He Boodacious @ LaurelGlen   Chinese Crested Dog   0
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Shirmont Newly Minted At Sigma Chi

Best Of Opposite Sex
Embee's Obsidian Stardust


Winners Dog: (1-0-0-1)
Embee's Obsidian Stardust

Open Dog Class
1st Embee's Obsidian Stardust



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Miso Miss Match

Best Of Opposite Sex
Ch Misty Meadows Treacle Toffee-PC

Best Puppy In Breed
Ch Miso Miss Match




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Opposite Sex
Ch Denali's Mojito Monday

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Mojito Monday


Winners Bitch: (0-1-1-1)
Sassytails Caramel Delight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sassytails Caramel Delight

4-6 Month Bitch Class
1st Dazzles Boo's Your Daddy @ LaurelGlen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Circlecity Valentino




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
St Johns Brielle You Made Me Love You

Best Of Opposite Sex
GChS Tickitbou's Sing It Tomee

Best Puppy In Breed
St Johns Brielle You Made Me Love You



Winners Bitch: (0-1-1-0)
St Johns Brielle You Made Me Love You

Senior Puppy Bitch Class
1st St Johns Brielle You Made Me Love You


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 7 pts (0-5-1-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
Ch Delsols What A Wonderful World

Best Puppy In Breed
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford

Select Bitch
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford



Winners Bitch: (0-5-1-2)
Pocopayasos Made To Order

Reserve Winners Bitch
That's The First Sign Of Spring

Junior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Made To Order
2nd Seda's Sun-Kissed Shores For Cubano

Senior Puppy Bitch Class
1st That's The First Sign Of Spring

12-18 Month Bitch Class
1st Carney's Bella Terra De Sienna

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delsols Let The Games Begin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Clandara's Hot Couture




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bluechip Swing Time

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's How Sweet It Is


4-6 Month Dog Class
1st Cornsilks High Five


Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bluechip Swing Time

Reserve Winners Bitch
Pinkribbon's How Sweet It Is

Junior Puppy Bitch Class
1st Fairytale Romance De Atala

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's How Sweet It Is

12-18 Month Bitch Class
1st Bluechip Swing Time


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 7 pts (4-3-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Romiche Legacy To Lionking

Best Of Winners: (4-3-1-0)
Pekeden Percussion

Best Puppy In Breed
Pekeden Percussion


Winners Dog: (4-3-1-0)
Pekeden Percussion

Reserve Winners Dog
Lion Dance Huilong

Junior Puppy Dog Class
1st Pekeden Percussion
2nd Loyalguard Wonderstruck

Senior Puppy Dog Class
1st Romiche Eternal Flame At Lionking

Open Dog Class
1st Lion Dance Huilong


Winners Bitch: (4-3-1-0)
Romiche Legacy To Lionking

Reserve Winners Bitch
Diaquiris Forever Fame

Junior Puppy Bitch Class
1st Diaquiris Forever Fame
2nd Loyalguard Shooting Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Romiche Legacy To Lionking

4-6 Month Bitch Class
1st Loyalguard Elise Lotus Blossom


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Xoe's Pretty In Pink

Best Of Opposite Sex
Broughcastl Billabong

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Xoe's Pretty In Pink

Best Puppy In Breed
Xoe's Pretty In Pink


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Artemus Voila Violetta




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Polskastar Cosmic Love Pati

Best Of Opposite Sex
Ch Camparis Hashtag

Best Puppy In Breed
Polskastar Cosmic Love Pati



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Polskastar Cosmic Love Pati

Senior Puppy Bitch Class
1st Polskastar Cosmic Love Pati


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   44
Group 2nd   
GChS Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   43
Group 3rd   
Periwrinkles Liquid Gold
  Chinese Shar-Pei   37
Group 4th    Aristocrafts Robobull Smooth Talker Fast Walker   French Bulldog   30
BPIG   
Periwrinkles Liquid Gold
  Chinese Shar-Pei   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Bazingabulls Talisker With Fullofbull
  French Bulldog   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Soyeux Stirling Coco Chanel

Best Puppy In Breed
Soyeux Stirling Couture Parisienne



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Soyeux Stirling Couture Parisienne

Reserve Winners Bitch
Soyeux Stirling Miss Dior

Senior Puppy Bitch Class
1st Soyeux Stirling Miss Dior

Canadian Bred Bitch Class
1st Soyeux Stirling Couture Parisienne


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 7 pts (2-3-3-0)
Ch Cherokee Legend Jacib's Oakley

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Supernova

Best Of Winners: (2-3-3-0)
Jacib's Rolls Royce Merlin

Best Puppy In Breed
Jacib's Rolls Royce Merlin


Winners Dog: (2-3-3-0)
Jacib's Rolls Royce Merlin

Reserve Winners Dog
Aislinn's Some Beach Somewhere

Junior Puppy Dog Class
1st Jacib's Rolls Royce Merlin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Aislinn's Some Beach Somewhere


Winners Bitch: (2-3-3-0)
Bulldacious Supernova

Reserve Winners Bitch
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Senior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

12-18 Month Bitch Class
1st Bulldacious Supernova

Open Bitch Class
1st Bellisabull's Paint The Roses Red For Marah

4-6 Month Bitch Class
1st Jacib's One Smart Cookie At Roxanhaus


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pinchou's Crime And Punishment

Best Puppy In Breed
Pinchou's Crime And Punishment



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pinchou's Crime And Punishment

Reserve Winners Bitch
Pinchou's Winter Nights

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinchou's Winter Nights

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pinchou's Crime And Punishment


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Brightspot Heir Apparent

Best Puppy In Breed
Ch Brightspot Heir Apparent


Winners Dog: (1-0-1-0)
DotsOn Always Fresh

Senior Puppy Dog Class
1st DotsOn Always Fresh



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Aristocrafts Robobull Smooth Talker Fast Walker

Best Of Opposite Sex
Elle Frenchies Lena

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Elle Frenchies Lena

Best Puppy In Breed
Ch Aristocrafts Robobull Smooth Talker Fast Walker


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Elle Frenchies Lena

Reserve Winners Bitch
Aristocrafts Jenny From The Block

Senior Puppy Bitch Class
1st Aristocrafts Jenny From The Block

12-18 Month Bitch Class
1st Elle Frenchies Lena

4-6 Month Bitch Class
1st Fullofbulls Rosebank With Bazingabulls


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Summerwind's Beam Me Up To Keesbrook

Best Of Opposite Sex
Keesridge Quintessentially Yours

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Keesridge Quintessentially Yours

Best Puppy In Breed
Keesridge Prince Of The Tides


Winners Dog: (1-1-1-0)
Keesridge Prince Of The Tides

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Prince Of The Tides


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Keesridge Quintessentially Yours

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge Quintessentially Yours


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tapestry You Forgot My Kilt!


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tapestry You Forgot My Kilt!

Open Dog Class
1st Tapestry You Forgot My Kilt!



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Best Of Opposite Sex
Glow Howling In Trick Or Treat

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Best Puppy In Breed
Dorian Gray's Cyrille


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dorian Gray's Cyrille

Junior Puppy Dog Class
1st Dorian Gray's Cyrille


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Glow Howling In Trick Or Treat

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Glow Red Hot Flame

Senior Puppy Bitch Class
1st LeeAnns Glow Red Hot Flame

12-18 Month Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Syquefine's Ever So Kir Royal

Select Bitch
Ch Mazinblue Journey To Killbride



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Syquefine's Ever So Kir Royal

Canadian Bred Bitch Class
1st Syquefine's Ever So Kir Royal


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 5 pts (1-1-0-4)
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Fu Yuan Quan She Handschar

Best Of Winners: (1-1-0-4)
Fu Yuan Quan She Handschar

Best Puppy In Breed
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

Select Bitch
GChB Hibiscus Chisana Takaramono


Winners Dog: (1-1-0-4)
Fu Yuan Quan She Handschar

Open Dog Class
1st Fu Yuan Quan She Handschar


Winners Bitch: (1-1-0-4)
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

Junior Puppy Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Of Opposite Sex
Shente's Schutzu 80 For Brady

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Puppy In Breed
Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

12-18 Month Dog Class
1st Shente's Schutzu 80 For Brady


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Raymond Yurick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Runway Dewdrop
  Australian Shepherd   49
Group 2nd   
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello
  Bearded Collie   40
Group 3rd   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   39
Group 4th   
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   38
BPIG    Laureate Aruba   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Pinewood's Fly Over The Moon To Hilltop
  Miniature American Shepherd   0
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
Byeyo's Call Rosey Me

Best Puppy In Breed
Byeyo's Call Rosey Me

Select Bitch
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Byeyo's Call Rosey Me

Reserve Winners Bitch
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Junior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Im A Buckle Bunny

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Call Rosey Me


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 8 pts (2-3-1-3)
GCh Runway Dewdrop

Best Of Opposite Sex
Ch Sugarbird Red River

Best Of Winners: (2-3-1-3)
Hilltopmas Im So Fawned Of You

Best Puppy In Breed
Hilltopmas Im So Fawned Of You

Select Bitch
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland


Winners Bitch: (2-3-1-3)
Hilltopmas Im So Fawned Of You

Reserve Winners Bitch
Woodland's That's Our Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Hilltopmas Im So Fawned Of You

Senior Puppy Bitch Class
1st Woodland's That's Our Girl
2nd Echolight I'm The Bees Knees


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamchaser's You Had Me At Hello




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Belgiadors Nikita Du Soul



4-6 Month Bitch Class
1st Belgiadors Etoile Du Rochelle


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Harbormist My Beautiful Wickedness

Best Puppy In Breed
Harbormist My Beautiful Wickedness



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Harbormist My Beautiful Wickedness

Junior Puppy Bitch Class
1st Harbormist My Beautiful Wickedness


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
Overland Any Given Sundae

Best Of Opposite Sex
Sylvan Argent Windsong Lady Whistledown

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Overland Any Given Sundae

Best Puppy In Breed
Windsong Lady Magnolia

Select Bitch
Ch Omega Echoingpines Extra Special


Winners Dog: (2-3-0-2)
Overland Any Given Sundae

Reserve Winners Dog
Omega High Time

Canadian Bred Dog Class
1st Omega High Time

Open Dog Class
1st Overland Any Given Sundae


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Sylvan Argent Windsong Lady Whistledown

Reserve Winners Bitch
Windsong Lady Magnolia

Junior Puppy Bitch Class
1st Windsong Lady Magnolia

Senior Puppy Bitch Class
1st Langsyne Simply Irresistible

Open Bitch Class
1st Sylvan Argent Windsong Lady Whistledown


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Timberline's Arko V Elite Design

Best Of Opposite Sex
Blackridge's Mos Eisley Cantina

Best Puppy In Breed
Ch Lilly Mae Vom Burgimwald

Select Bitch
Ch Lilly Mae Vom Burgimwald



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Blackridge's Mos Eisley Cantina

Reserve Winners Bitch
Jemma Vom Redwood

12-18 Month Bitch Class
1st Jemma Vom Redwood

Open Bitch Class
1st Blackridge's Mos Eisley Cantina


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 8 pts (3-2-2-2)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL

Best Of Winners: (3-2-2-2)
Maclands Adventure Seeker

Best Puppy In Breed
Ch MacLands Quest To Hilltop

Select Dog
Ch MacLands Quest To Hilltop

Select Bitch
Ch Hilltops Sparkling Eve At KL


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Kidds Thinkin' Bout Me

Reserve Winners Bitch
Maclands Kiss Of The Irish

Junior Puppy Bitch Class
1st Kidds Thinkin' Bout Me
2nd Maclands Kiss Of The Irish

4-6 Month Bitch Class
1st Pinewood's Pure Elegance


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
Laureate Aruba

Best Of Opposite Sex
Ch Karmuns Trifecta At Katla

Best Of Winners: (2-5-1-0)
Laureate Aruba

Best Puppy In Breed
Laureate Aruba


Winners Dog: (2-5-1-0)
Braemore Conspiracy Theory

Reserve Winners Dog
Cline Ridge Heavenly Icy `n Spicey

12-18 Month Dog Class
1st Cline Ridge Heavenly Icy `n Spicey

Canadian Bred Dog Class
1st Braemore Conspiracy Theory


Winners Bitch: (2-5-1-0)
Laureate Aruba

Reserve Winners Bitch
Nitelatches Down The Rabbit Hole

Junior Puppy Bitch Class
1st Laureate Aruba

Senior Puppy Bitch Class
1st Nitelatches Down The Rabbit Hole

Canadian Bred Bitch Class
1st Cline Ridge Precious Ruby

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Icandy

Open Bitch Class
1st Regaloake's Deja Blu


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Edgebrook's I'll Have What She's Having

Best Of Opposite Sex
Ch Dom Corgi Chocolate Kiss




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Raymond Yurick

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Loveshine China I Was Around

Best Of Opposite Sex
Blazing Angel Meilei

Best Puppy In Breed
Blazing Angel Meilei

Select Dog
GCh Joska Honour Roll



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Blazing Angel Meilei

Senior Puppy Bitch Class
1st Blazing Angel Meilei

4-6 Month Bitch Class
1st TJL To The Moon'n Back


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By