Elora Gorge Kennel Club
Tuesday, December 27, 2022



Related Results


Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (519) 568-8582
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Bruce Owen
Shetland Sheepdog  
GChG Laureate Diamond Is Forever
Points: 339 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Bruce Owen
Dachshund (Standard Smooth)  
GChB Chilcotin's Silver Cloud
Points: 292
Best Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Border Collie  
Hollowshot Northern Star
Best Baby Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Norfolk Terrier   Bronwyn RexRoth Royal Heir
Best Veteran In Show
Judge: Bruce Owen
Whippet  GCh McCartney's Celebrity Buzz
Best Altered In Show
Judge: Bruce Owen
Bulldog  
Ch Starlight Serenity Now








Group 1 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   101
Group 2nd   
GChS Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   97
Group 3rd   
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   88
Group 4th   
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   75
BPIG   
Beauvert's Marvelous Mischief
  Spaniel (Brittany)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stonemeadow's Talk Of The Town   Retriever (Labrador)   0
Best Veteran In Group   
GChB OTCh Castlegar Elroy At Autumwynd
  Retriever (Labrador)   0
Best Altered In Group   GCh Skjervtun's To Have And To Hold   Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 5 pts (0-3-0-3)
Ch Treebeard's Paint The Town Red

Best Puppy In Breed
Ch Florence Du 31 A La Vieille Garde

Select Bitch
Ch Florence Du 31 A La Vieille Garde



Winners Bitch: (0-3-0-3)
Rover's Songbird P!nk

Reserve Winners Bitch
Bayport's A Step In Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Bayport's A Step In Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Rover's Songbird P!nk

Canadian Bred Bitch Class
1st Gabriella Biscay's Rare Golden Beryl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dolce Vita Montefalco at Oryxes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dolce Vita Montefalco at Oryxes

12-18 Month Dog Class
1st Dolce Vita Montefalco at Oryxes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 11 pts (1-7-3-1)
GChS Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
GChS Legacyk Justice For All

Best Of Winners: (1-7-3-1)
Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe

Best Puppy In Breed
Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe

Select Dog
GCh Schutzen's A Shot To Remember


Winners Dog: (1-7-3-1)
Lakota Hills Lord Of The Ring

Junior Puppy Dog Class
1st Lakota Hills Lord Of The Ring


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GChS Redlion's Invasion

Best Of Opposite Sex
GCh Mercer's Virtual Bird Dog

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Chesacola's Ramble Tamble

Best Puppy In Breed
GCh Dakens Sharp Dressed Man

Select Dog
GCh Dakens Sharp Dressed Man

Select Bitch
GCh Chesacola's Tennessee Honey


Winners Dog: (2-2-2-2)
Chesacola's Ramble Tamble

Reserve Winners Dog
Mercer's Sea Salt And Sand

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Chesacola's Ramble Tamble

Open Dog Class
1st Mercer's Sea Salt And Sand


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Mercer's Seas Freedom

Reserve Winners Bitch
Chesacola's Rockin' Rocket 88

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mercer's Seas Freedom
2nd Chesacola's Rockin' Rocket 88


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 7 pts (3-1-2-2)
GChEx Rush's Just Another Werewolf

Best Of Opposite Sex
GChB Rush's True Illusion

Best Of Winners: (3-1-2-2)
Duenorth Some Like It Hot

Best Puppy In Breed
Duenorth Some Like It Hot

Select Dog
Ch Duenorth Cosmic Encounter

Select Bitch
GCh Rush's You Lil' Brite Jewel


Winners Dog: (3-1-2-2)
Johnnie Walker Black Brianta

Reserve Winners Dog
Duenorth Emerald Twist

Junior Puppy Dog Class
1st Whizzbang's Show Must Go On

Canadian Bred Dog Class
1st Duenorth Emerald Twist

Open Dog Class
1st Johnnie Walker Black Brianta


Winners Bitch: (3-1-2-2)
Duenorth Some Like It Hot

Junior Puppy Bitch Class
1st Duenorth Some Like It Hot

Veteran Bitch Class
1st GChB Rush's True Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 12 pts (3-6-1-3)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
GChB Stonemeadow's Finest Gryffindor

Best Of Winners: (3-6-1-3)
Ekho's Roughrider

Best Puppy In Breed
Westmeadow's Chanel No 5

Select Bitch
Ch Greydens Charlee Mainstreet Balsam Dancer


Winners Dog: (3-6-1-3)
Ekho's Roughrider

Reserve Winners Dog
Cawarra's Mr. Big

12-18 Month Dog Class
1st Ekho's Roughrider

Canadian Bred Dog Class
1st Greyden's Mr Sumac Tough As Nails

Open Dog Class
1st Cawarra's Mr. Big

Veteran Dog Class
1st GChB OTCh Castlegar Elroy At Autumwynd


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wyldewood's Waiting On The Rain

Best Puppy In Breed
Wyldewood's Waiting On The Rain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wyldewood's Waiting On The Rain

Senior Puppy Dog Class
1st Wyldewood's Waiting On The Rain



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Aislingcudo Is Aoife Aluinn



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Aislingcudo Is Aoife Aluinn

Open Bitch Class
1st Aislingcudo Is Aoife Aluinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wynridge's Jade Dragon

Best Puppy In Breed
Wynridge's Jade Dragon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wynridge's Jade Dragon

Senior Puppy Bitch Class
1st Wynridge's Jade Dragon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Best Of Opposite Sex
Beauvert's Marvelous Mischief

Best Puppy In Breed
Beauvert's Marvelous Mischief



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Beauvert's Marvelous Mischief

Reserve Winners Bitch
Horizons Hope Is The Thing With Feathers

Junior Puppy Bitch Class
1st Beauvert's Marvelous Mischief

Canadian Bred Bitch Class
1st Hiddencreeks Justified By Faith

Open Bitch Class
1st Horizons Hope Is The Thing With Feathers


Class results courtesy of: MJN Show Services




Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Whidbey's Dirty Deeds Done Dirt Cheap


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
Winfree's License To Chill

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Dowtree's S'mores

Best Puppy In Breed
Dowtree's S'mores

Select Bitch
Ch Especially Beckytt's Quantum Leap


Winners Dog: (1-1-0-2)
Winfree's License To Chill

Senior Puppy Dog Class
1st Winfree's License To Chill

Veteran Dog Class
1st GCh Skjervtun's To Have And To Hold

Sexually Altered Dog Class
1st GCh Skjervtun's To Have And To Hold


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Dowtree's S'mores

Senior Puppy Bitch Class
1st Dowtree's S'mores

4-6 Month Bitch Class
1st Dowtree's Myrtle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Nanjay's Thornlodge Mad About You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 8 pts (0-4-1-4)
GChB Calabri Life 'N Seoul Of The Party

Best Of Opposite Sex
Ch Calabri Numero Uno

Best Puppy In Breed
Ourdream's I'd Wanna Be Me Too

Select Bitch
Ch Ferngolds Mighty Maxi The Heart Warrior



Winners Bitch: (0-4-1-4)
Red Oak Windhill Cilarybryn Cwantwm

Reserve Winners Bitch
Ourdream's I'd Wanna Be Me Too

Junior Puppy Bitch Class
1st Ourdream's I'd Wanna Be Me Too

Senior Puppy Bitch Class
1st Vadasz Pride and Joy

12-18 Month Bitch Class
1st Red Oak Windhill Cilarybryn Cwantwm

Open Bitch Class
1st Ourdream's Hold My Halo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GChB Wynder's At First Sight

Best Of Opposite Sex
Almamater Un Macchiato Per Favore

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Almamater Un Macchiato Per Favore

Best Puppy In Breed
Almamater Queen Cleopatra

Select Dog
GCh Wynder's It's In The Cards


Winners Dog: (1-4-2-0)
Sandyridge's Born To Ride

12-18 Month Dog Class
1st Sandyridge's Born To Ride

4-6 Month Dog Class
1st Almamater Dj Pump Up The Volume


Winners Bitch: (1-4-2-0)
Almamater Un Macchiato Per Favore

Reserve Winners Bitch
Almamater Queen Cleopatra

Junior Puppy Bitch Class
1st Oakpoint's New Horizon

Senior Puppy Bitch Class
1st Almamater Queen Cleopatra

12-18 Month Bitch Class
1st Almamater Un Macchiato Per Favore
2nd Sandyridge's Cleo Goddess Of Beauty


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Chilcotin's Silver Cloud
  Dachshund (Standard Smooth)   31
Group 2nd   
GChS Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   29
Group 3rd   
GChB McCartney's Wild Soul
  Whippet   28
Group 4th   
GChB Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   25
BPIG   
Dacski's Southern Remembrance
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Veteran In Group   GCh McCartney's Celebrity Buzz   Whippet   0
Best Altered In Group   
GCh Surrey Hill's Windcheater Of Mariner
  Whippet   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Lyrical's Let Me Tell You




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Virgo Southern Comfort

Best Of Opposite Sex
Dacski's Southern Remembrance

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Doxieluv Rocket Man

Best Puppy In Breed
Dacski's Southern Remembrance


Winners Dog: (1-2-1-0)
Doxieluv Rocket Man

Open Dog Class
1st Doxieluv Rocket Man


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Dacski's Southern Remembrance

Reserve Winners Bitch
Er Dox The Royal Duchess

Senior Puppy Bitch Class
1st Dacski's Southern Remembrance

Canadian Bred Bitch Class
1st Er Dox The Royal Duchess


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Usonia's Jeremiah Was A Bullfrog V Lowdown




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Hollyrood Stewart At Witsend

Best Of Opposite Sex
Antonius Vertragus Sage-Bacchante

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Antonius Vertragus Sage-Bacchante

Best Puppy In Breed
Eynhallow's Gaston At Tormore


Winners Dog: (1-1-1-0)
Eynhallow's Gaston At Tormore

Junior Puppy Dog Class
1st Eynhallow's Gaston At Tormore


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Antonius Vertragus Sage-Bacchante

12-18 Month Bitch Class
1st Antonius Vertragus Sage-Bacchante


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Naku's Grundgetta At Arthayr

Best Of Opposite Sex
Ch Arthayr C Three Pe Ohhh




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Priderock's Lyrical Lynlee

Best Of Opposite Sex
GCh Ridishia's Redemption Song

Best Puppy In Breed
Priderock's Lyrical Lynlee

Select Bitch
GChB Kopera's Golden Gait



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Priderock's Lyrical Lynlee

Reserve Winners Bitch
Sarjo's Spoon Full Of Sugar

Junior Puppy Bitch Class
1st Priderock's Lyrical Lynlee

Open Bitch Class
1st Sarjo's Spoon Full Of Sugar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Mylakhan Karob So Be It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChB McCartney's Wild Soul

Best Of Opposite Sex
City View Kick Out The Jams At Surrey Hill

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Devonair's Abigail Has A Dot

Best Puppy In Breed
City View Kick Out The Jams At Surrey Hill


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Devonair's Abigail Has A Dot

Open Bitch Class
1st Devonair's Abigail Has A Dot

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh McCartney's Star Line Up


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Melody Roth Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   32
Group 2nd   
GChS Sendosan Naxxramas
  Akita   26
Group 3rd   
GChB Danetastixs Bust A Move
  Great Dane   24
Group 4th   
GChS Saxmark'n Stonehills Power Play
  Bullmastiff   20
BPIG    Draca Fire Star At Blackline   Schnauzer (Giant)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Canadian Shields Queen Of The Night
  Cane Corso   0
Best Altered In Group   
Windevers Duke Mclean
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Sendosan Naxxramas

Select Dog
GChG Marqways Born Into Royalty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Canamarok Walking In The Light

Best Of Opposite Sex
Edgemere's Livin On The Edge

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Canamarok Walking In The Light

Best Puppy In Breed
Canamarok's Blaze Of Glory


Winners Dog: (1-2-0-0)
Edgemere's Livin On The Edge

Open Dog Class
1st Edgemere's Livin On The Edge


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Canamarok Walking In The Light

Reserve Winners Bitch
Canamarok's Blaze Of Glory

Junior Puppy Bitch Class
1st Canamarok's Blaze Of Glory

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Canamarok Walking In The Light


Class results courtesy of: MJN Show Services



Sexually Altered Dog Class
1st Windevers Duke Mclean



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Honey Of Cream Iz Teremka

Best Of Opposite Sex
GCh Bespechnaya Energiya




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB K-Krew N Woodside's Red Sky At Night

Select Dog
Ch Fyrecreek's Stone Cold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Saxmark'n Stonehills Power Play




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
North Kingdom's Enchanted Tiger Spirit

Best Of Opposite Sex
GCh Cane Dos Talarico Benhur Di T

Best Of Winners: (1-1-1-0)
North Kingdom's Enchanted Tiger Spirit

Best Puppy In Breed
North Kingdom's Enchanted Tiger Spirit


Winners Dog: (1-1-1-0)
Osso Di T Cane Dos Talarico

Junior Puppy Dog Class
1st Osso Di T Cane Dos Talarico


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChG Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Of Opposite Sex
Ravalleses Outlaws Like Us

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Ravalleses Once You Go Black

Best Puppy In Breed
Ravalleses Once You Go Black

Select Dog
GCh A-List Endless Journey


Winners Dog: (1-3-2-0)
Ravalleses Once You Go Black

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Once You Go Black


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Ravalleses Outlaws Like Us

Reserve Winners Bitch
Dobereich's Victorian Penny

Junior Puppy Bitch Class
1st Ravalleses Outlaws Like Us

Open Bitch Class
1st Dobereich's Victorian Penny
2nd Kin's Popcorn With Maple Syrup


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Naku's Dark Side Of The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Best Of Opposite Sex
Nasdane's Goddess of Rayne

Select Dog
GCh Danetastixs Heart Of Gold



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Nasdane's Goddess of Rayne

Open Bitch Class
1st Nasdane's Goddess of Rayne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Woolmarsh Yva Pyron



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nautica's Great Wave To Kammick



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Claircreek All The Worlds A Stage

Best Of Opposite Sex
Ch LunaNova's Brewmaster Melody Maker

Select Dog
Ch Salt Heirs Yeti Set Go To Keeva Bay




Class results courtesy of: MJN Show Services



Sexually Altered Dog Class
1st GCh Starlight's The Sky Is The Limit



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Draca Fire Star At Blackline

Best Puppy In Breed
Draca Fire Star At Blackline



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Draca Fire Star At Blackline

Reserve Winners Bitch
Eugen Vittoria Nera Lady In Red

Junior Puppy Bitch Class
1st Draca Fire Star At Blackline

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Eugen Vittoria Nera Lady In Red

Open Bitch Class
1st Bluechip Yours Truly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thirty Below Timber


Winners Dog: (1-0-0-0)
Thirty Below Timber

Open Dog Class
1st Thirty Below Timber



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st    Skyehigh's Pound Of White Truffles   West Highland White Terrier   30
Group 2nd   
Ch King's Mtn Marvelous Mrs Maisel
  Dandie Dinmont Terrier   27
Group 3rd   
Ch Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy
  Cairn Terrier   25
Group 4th    Talyot Ophelia   Cesky Terrier   23
BPIG    Talyot Ophelia   Cesky Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bronwyn RexRoth Royal Heir   Norfolk Terrier   0
Best Altered In Group   
Ch Skerryvore Red Onni Touch Of Joy
  Cairn Terrier   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shadowfax Don't Stop Me Now



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shadowfax Don't Stop Me Now

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shadowfax Don't Stop Me Now


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ispy Eons All Stitched Up

Best Of Opposite Sex
Camerata Huxley Asher

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Ispy Eons All Stitched Up

Best Puppy In Breed
Camerata's Song Of The Samurai

Select Bitch
Ch Ispy Its Game Night At Eon


Winners Dog: (2-2-0-1)
Camerata Huxley Asher

Reserve Winners Dog
Camerata's Song Of The Samurai

Junior Puppy Dog Class
1st Camerata's Song Of The Samurai

Open Dog Class
1st Camerata Huxley Asher


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Ispy Eons All Stitched Up

Reserve Winners Bitch
Ispy When The Dust Settles

Canadian Bred Bitch Class
1st Ispy Eons All Stitched Up

Open Bitch Class
1st Ispy When The Dust Settles


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Groovy Little Velvets Cotton Candy

Best Of Opposite Sex
Andrione Bulls Leonardo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Groovy Little Velvets Cotton Candy

Best Puppy In Breed
Groovy Little Velvets Cotton Candy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Andrione Bulls Leonardo

Open Dog Class
1st Andrione Bulls Leonardo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy

Best Of Opposite Sex
Emjade's Big Rig Rider

Best Puppy In Breed
Emjade's Big Rig Rider


Winners Dog: (1-0-0-1)
Emjade's Big Rig Rider

Junior Puppy Dog Class
1st Emjade's Big Rig Rider

Sexually Altered Dog Class
1st Ch Skerryvore Red Onni Touch Of Joy


Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Skerryvore Isla Touch Of Magic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Talyot Ophelia

Best Of Opposite Sex
Talyot Oliver

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Talyot Ophelia

Best Puppy In Breed
Talyot Ophelia


Winners Dog: (2-2-0-0)
Talyot Oliver

Reserve Winners Dog
Bluefire Karluv Most At Zlata Praha

Junior Puppy Dog Class
1st Talyot Oliver

Senior Puppy Dog Class
1st Bluefire Karluv Most At Zlata Praha


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Talyot Ophelia

Reserve Winners Bitch
Bluefire Vltava At Zlata Praha

Junior Puppy Bitch Class
1st Talyot Ophelia

12-18 Month Bitch Class
1st Bluefire Vltava At Zlata Praha


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB King's Mtn Marvelous Mrs Maisel



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Glahms Golden Dawn Of Augustine

12-18 Month Bitch Class
1st Glahms Golden Dawn Of Augustine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart's I'm Not For Everyone




Class results courtesy of: MJN Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Bronwyn RexRoth Royal Heir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Massawippi Mad Money

Best Puppy In Breed
Sound The Alarm Von Ahndeggoense



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sound The Alarm Von Ahndeggoense

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sound The Alarm Von Ahndeggoense


Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Toulin's Why Not Wilbur



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 6 pts (3-1-1-2)
GCh Wheatnbrook's Against All Odds

Best Of Opposite Sex
Keepsake's Tickled Pink

Best Of Winners: (3-1-1-2)
Keepsake's Tickled Pink

Best Puppy In Breed
GCh Wheatnbrook's Against All Odds

Select Bitch
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace


Winners Bitch: (3-1-1-2)
Keepsake's Tickled Pink

Junior Puppy Bitch Class
1st Keepsake's Tickled Pink


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Skyehigh's Pound Of White Truffles



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Sylvia Barkey Top Dog
Points
Group 1st   
GChS CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   41
Group 2nd   
Ch Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   37
Group 3rd   
GCh Burbrook What Dreams May Come
  Cavalier King Charles Spaniel   35
Group 4th    Clandara's High Fashion   Italian Greyhound   30
BPIG    De La Passion Barista To Lynroys   Poodle (Toy)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Where In The World Of Lore   Silky Terrier   0
Best Veteran In Group   Ch Linn-Lee's Mark Of Distinction   Pekingese   0
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB Burbrook What Dreams May Come

Best Of Opposite Sex
Tallygolds Champagne Kisses

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Shirmont Remembers Sigma Chi

Select Dog
GCh Cavacharms Meddling Murphy


Winners Dog: (1-2-2-0)
Shirmont Remembers Sigma Chi

Open Dog Class
1st Shirmont Remembers Sigma Chi


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Tallygolds Champagne Kisses

Reserve Winners Bitch
Ruler's Abbey Road To Sigma Chi

12-18 Month Bitch Class
1st Tallygolds Champagne Kisses

Open Bitch Class
1st Ruler's Abbey Road To Sigma Chi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Miso Found My Courage




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Miso Miss Swipe Right

Best Puppy In Breed
Miso Miss Swipe Right



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Miso Miss Swipe Right

Junior Puppy Bitch Class
1st Miso Miss Swipe Right


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love

Best Of Opposite Sex
Marquis Sassytails Little But Mighty

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Taja Pinball Wizard At Denali

Best Puppy In Breed
Taja Pinball Wizard At Denali


Winners Dog: (3-2-1-0)
Taja Pinball Wizard At Denali

Reserve Winners Dog
Taja Jimmy Choo

Junior Puppy Dog Class
1st Taja Jimmy Choo
2nd Denali's Mowie Wowie

Senior Puppy Dog Class
1st Taja Pinball Wizard At Denali

4-6 Month Dog Class
1st Mr Big Moe
2nd Autumn Red 1958 Plymouth Fury Of Lore


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Marquis Sassytails Little But Mighty

Reserve Winners Bitch
Ovatii Zsa Zsa

Junior Puppy Bitch Class
1st Marquis Sassytails Little But Mighty

12-18 Month Bitch Class
1st Ovatii Zsa Zsa


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tickitbou's Sing It Tomee




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChS Ashstone's Mimi Likes To Mambo

Best Of Opposite Sex
Ch Laurelgate's Theo Adore

Best Puppy In Breed
Ch Laurelgate's Theo Adore

Select Dog
GCh Pocopayasos Frankly My Dear


Winners Bitch: (0-2-2-1)
Laurelgate's Uptown Girl

Reserve Winners Bitch
Delsols Rizen From The Ashes

Junior Puppy Bitch Class
1st Laurelgate's Uptown Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delsols Rizen From The Ashes

4-6 Month Bitch Class
1st Weatherford's Kisses Sweeter Than Wine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Clandara's High Fashion

Best Of Opposite Sex
Ch Clandara's Hot Couture



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Clandara's High Fashion

12-18 Month Bitch Class
1st Clandara's High Fashion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

Best Of Opposite Sex
Sir Kingsley

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sir Kingsley

Open Dog Class
1st Sir Kingsley


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

12-18 Month Bitch Class
1st Silkwhite Dreams R.U. My Pride


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bluechip Hidden Desire

Best Of Opposite Sex
Bluechip Bee My Wild Rose

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bluechip Hidden Desire


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bluechip Hidden Desire

Open Dog Class
1st Bluechip Hidden Desire


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bluechip Bee My Wild Rose

Open Bitch Class
1st Bluechip Bee My Wild Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Ch Loyalguard Lights The Way Home

Best Puppy In Breed
Ch Loyalguard Lights The Way Home


Veteran Dog Class
1st Ch Linn-Lee's Mark Of Distinction



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sugarlamb's Stylish Cowboy

Best Of Opposite Sex
Diaquiris Everythings Coming Up Roses

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sugarlamb's Stylish Cowboy

Best Puppy In Breed
Sugarlamb's Stylish Cowboy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sugarlamb's Stylish Cowboy

Junior Puppy Dog Class
1st Sugarlamb's Stylish Cowboy

4-6 Month Dog Class
1st Diaquiris To Cute To Shoot


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
De La Passion Barista To Lynroys

Best Of Opposite Sex
Bellefleet's Dancing In The Dark

Best Of Winners: (1-1-0-0)
De La Passion Barista To Lynroys

Best Puppy In Breed
De La Passion Barista To Lynroys


Winners Dog: (1-1-0-0)
De La Passion Barista To Lynroys

Junior Puppy Dog Class
1st De La Passion Barista To Lynroys


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bellefleet's Dancing In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Bellefleet's Dancing In The Dark


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Jimary's Lil' Darlin

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Devonsleigh's Brigadier General

Best Puppy In Breed
Devonsleigh's Brigadier General


Winners Dog: (1-2-1-0)
Devonsleigh's Brigadier General

Senior Puppy Dog Class
1st Devonsleigh's Brigadier General


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Jimary's Lil' Darlin

Reserve Winners Bitch
Jimary's Dream Lover

Junior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Lil' Darlin
2nd Jimary's Dream Lover


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Souvenir Du Domaine Des Mandets



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Souvenir Du Domaine Des Mandets

Reserve Winners Bitch
Annevan Grizabella Of Lore

Canadian Bred Bitch Class
1st Annevan Grizabella Of Lore

Open Bitch Class
1st Souvenir Du Domaine Des Mandets

4-6 Month Bitch Class
1st Where In The World Of Lore


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Oz's Run Run Runaway

Best Of Opposite Sex
Ch Oz's All Dressed Up

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Oz's Pure Inzanity


Winners Dog: (1-2-1-1)
Oz's Pure Inzanity

Open Dog Class
1st Oz's Pure Inzanity

4-6 Month Dog Class
1st Oz's Brace For Impact


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Oz's Enchanted Forest

Reserve Winners Bitch
Oz's Maximum Lift

12-18 Month Bitch Class
1st Oz's Maximum Lift

Open Bitch Class
1st Oz's Enchanted Forest


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   52
Group 2nd   
GChS Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen
  Chinese Shar-Pei   46
Group 3rd   
Ch Stormin Steeling Home Base
  French Bulldog   43
Group 4th   
Ying The Show Must Go On
  Shih Tzu   34
BPIG   
Ch Stormin Steeling Home Base
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox
  Shiba Inu   0
Best Veteran In Group   
GChEx Commitment's Style In Play
  Chow Chow   0
Best Altered In Group   
Ch Starlight Serenity Now
  Bulldog   0
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Soyeux Rever De Paris

Best Puppy In Breed
Soyeux Stirling Coco Chanel



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Soyeux Rever De Paris

Reserve Winners Bitch
Soyeux Stirling Coco Chanel

Junior Puppy Bitch Class
1st Soyeux Stirling Coco Chanel

Senior Puppy Bitch Class
1st Dalnavert's Soft Ice Cream

12-18 Month Bitch Class
1st Soyeux Rever De Paris


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Grindstones I'm Stewpendous



4-6 Month Bitch Class
1st Kennedy's Sky High At Dalhousie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GCh Cherokee Legend Hildegarde

Best Of Opposite Sex
GCh Pelee's Humphrey Go Bark

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Pelee's The Hippest Of The Hip

Best Puppy In Breed
Pelee's The Hippest Of The Hip

Select Dog
Ch Pelee's Best Catch Of The Day

Select Bitch
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Pelee's The Hippest Of The Hip

Reserve Winners Bitch
Starlight Isabella

Senior Puppy Bitch Class
1st Pelee's The Hippest Of The Hip

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Isabella

4-6 Month Bitch Class
1st Starlight She Has Man Hands


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Rio's Jack Of Diamonds

Best Puppy In Breed
Rio's Jack Of Diamonds

Select Dog
GCh Long Feng Nightcrawler


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rio's Jack Of Diamonds

Junior Puppy Dog Class
1st Rio's Jack Of Diamonds

Veteran Dog Class
1st GChEx Commitment's Style In Play



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Brightspot Sunday Silence

Best Of Opposite Sex
BedlamAcres Shadowhunter's Fire

Best Of Winners: (1-1-0-2)
BedlamAcres Shadowhunter's Fire

Best Puppy In Breed
BedlamAcres Shadowhunter's Fire

Select Bitch
Ch PaisleyPella Oh What A Save


Winners Dog: (1-1-0-2)
BedlamAcres Shadowhunter's Fire

Senior Puppy Dog Class
1st BedlamAcres Shadowhunter's Fire


Winners Bitch: (1-1-0-2)
BedlamAcres I'm Not A Killer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st BedlamAcres I'm Not A Killer


Class results courtesy of: MJN Show Services


Winners Dog: (1-4-2-2)
Aristocrafts Seas The Reigns

Senior Puppy Dog Class
1st Aristocrafts Seas The Reigns


Winners Bitch: (1-4-2-2)
Stormin Steeling Home Base

Reserve Winners Bitch
Fullofbull's Honey Booboo

Junior Puppy Bitch Class
1st Stormin Steeling Home Base

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fullofbulls Skye's The Limit

Open Bitch Class
1st Fullofbull's Honey Booboo
2nd Mrs. Ino Ponce De Leon

4-6 Month Bitch Class
1st Konigliche Noth'in But Sugar At Markel
2nd Bythebulls Hey Mickey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Astarz Practically Perfect For Foxwood

Best Of Opposite Sex
Ch Keepsake The Rhythm Is A Ride




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winfred's Cupid Knows Love Tails Of The Unexpected




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 7 pts (4-3-0-1)
Ch Adanac's Working Nine To Five

Best Of Opposite Sex
MD's Cloud 9

Best Of Winners: (4-3-0-1)
MD's Cloud 9

Best Puppy In Breed
Ch Adanac's Working Nine To Five


Winners Dog: (4-3-0-1)
MD's Cloud 9

Reserve Winners Dog
Glow Blue Velvet

Junior Puppy Dog Class
1st MD's Cloud 9
2nd LeeAnns Glow Perseverance At Mars

Canadian Bred Dog Class
1st Glow Blue Velvet

Open Dog Class
1st Orange Soleil Ezy Rider


Winners Bitch: (4-3-0-1)
Bellefleet's Ride Like The Wind

Reserve Winners Bitch
Glow Snow White Princess

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Ride Like The Wind
2nd Glow Snow White Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Glow Carmina Bourana Little Doll


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Valmara's Serenity Now

Best Puppy In Breed
Valmara's Serenity Now

Select Bitch
Ch Mazinblue Bala Brasileira


Bred By Exhibitor Dog Class
2nd Paragon's 007

Sexually Altered Dog Class
1st Ch Carrington's Tic Tac Toe


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Valmara's Serenity Now

Reserve Winners Bitch
Ridgeside Signet Stardust

Junior Puppy Bitch Class
1st Ridgeside Signet Stardust

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Serenity Now

Canadian Bred Bitch Class
1st Whitedoves Diamond In The Mist


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Chisana Takaramono

Select Dog
GChS Wolfriver's Taiho Koki



4-6 Month Bitch Class
1st Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ying The Show Must Go On

Best Puppy In Breed
Ying The Show Must Go On

Select Dog
GCh Shente's Turn Back Time With Schutzu


Winners Dog: (1-0-1-0)
Ying The Show Must Go On

Canadian Bred Dog Class
1st Ying The Show Must Go On



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kim Ramey-Leblanc

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kumuda Metshag Donc Elle Danse At Kishanoe

Best Of Opposite Sex
GCh Litomada's Every Loves

Best Puppy In Breed
Kumuda Metshag Donc Elle Danse At Kishanoe



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   46
Group 2nd   
GChG Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   40
Group 3rd   Ch Velvet Queen Faier Stalker   Welsh Corgi (Pembroke)   32
Group 4th   
Hollowshot Northern Star
  Border Collie   25
BPIG   
Hollowshot Northern Star
  Border Collie   N/A
Best Baby Puppy In Group    Glenora Thunderstruck At Capriccio   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Best Veteran In Group   
GChEx Cermel Hatfield Mirror Blue
  Shetland Sheepdog   0
Best Altered In Group   
Glenora Moonlit Knight
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
GChB Downunder's Real Wild Child

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Eweturn Onthecatwalk Of Oracle

Best Puppy In Breed
GChB Downunder's Real Wild Child


Winners Dog: (1-5-1-1)
Northbay Xsell Dreams Come True

Senior Puppy Dog Class
1st Northbay Xsell Dreams Come True

4-6 Month Dog Class
1st Highrails In Like Flynn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Auldscotia Dirty Dancer

Best Of Opposite Sex
Cameron's Island Of Sodor

Best Puppy In Breed
Cameron's Island Of Sodor



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Cameron's Island Of Sodor

Reserve Winners Bitch
Sassway's Winter Song

Senior Puppy Bitch Class
1st Cameron's Island Of Sodor

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sassway's Winter Song


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Hollowshot Northern Star

Best Of Opposite Sex
GChB Assets Take A Chance On Me

Best Puppy In Breed
Hollowshot Northern Star



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hollowshot Northern Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Hollowshot Northern Star

4-6 Month Bitch Class
1st Asset's Chance Of A Fairytale


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jester Timing Is Everything

Best Puppy In Breed
Jester Timing Is Everything



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jester Timing Is Everything

Junior Puppy Bitch Class
1st Jester Timing Is Everything


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Echoingpines The Key To My Heart

Best Of Opposite Sex
Omega High Tech

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Echoingpines The Key To My Heart

Best Puppy In Breed
Echoingpines The Key To My Heart


Winners Dog: (1-2-0-1)
Omega High Tech

Open Dog Class
1st Omega High Tech

4-6 Month Dog Class
1st Warning Troy Will Fall Du Montolympe


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Echoingpines The Key To My Heart

Reserve Winners Bitch
Omega Echoingpines Extra Special

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Echoingpines The Key To My Heart

Open Bitch Class
1st Omega Echoingpines Extra Special

4-6 Month Bitch Class
1st Xena Mighty Princess du MontOlympe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Doux Berger Raven In The Myst

Best Of Opposite Sex
Ember's Dragon In The Myst

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Doux Berger Raven In The Myst

Best Puppy In Breed
Doux Berger Raven In The Myst


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ember's Dragon In The Myst

Open Dog Class
1st Ember's Dragon In The Myst


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Doux Berger Raven In The Myst

Junior Puppy Bitch Class
1st Doux Berger Raven In The Myst


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
Timberline's Rocco Of Crown Ridge Farms

Best Of Opposite Sex
GCh Dolce von den Buschburen

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Timberline's Rocco Of Crown Ridge Farms

Best Puppy In Breed
Timberline's Lake Of Fire


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Blasienberg's Dolly Day Dream

Reserve Winners Bitch
Timberline's Lake Of Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Timberline's Lake Of Fire
2nd Patmar's Showgirl

Open Bitch Class
1st Blasienberg's Dolly Day Dream

4-6 Month Bitch Class
1st Helge Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Milldamcreek Grace N Grit

Reserve Winners Bitch
MacLand Calm Before The Storm

Senior Puppy Bitch Class
1st MacLand Calm Before The Storm

Canadian Bred Bitch Class
1st Milldamcreek Grace N Grit


Class results courtesy of: MJN Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Tasiahills Royal Joyride


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit

Best Puppy In Breed
Stonehaven Wee Callie


Winners Bitch: (0-4-1-1)
Melodaly Tourmaline

Reserve Winners Bitch
Stonehaven Wee Callie

12-18 Month Bitch Class
1st Cermel Gardengate Indigo Of Lore

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Tourmaline
2nd Stonehaven Wee Callie

Open Bitch Class
1st Valleygems Livin' The Dream

Veteran Bitch Class
1st GCh Cermel Bradshaw Ilhabela

4-6 Month Bitch Class
1st Gardengate Cermel Hometown Girl
2nd Cermel Ramblinbrook I Wanna Talk About Mee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
Velvet Queen Faier Stalker

Best Of Opposite Sex
GChB Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Velvet Queen Faier Stalker

Best Puppy In Breed
Wenlisa's Sunset N Kisses

Select Dog
Ch Echo De Kartenhaus


Winners Dog: (1-4-2-0)
Bredright Brave Mateo

Canadian Bred Dog Class
1st Bredright Brave Mateo

Sexually Altered Dog Class
1st Ch (Alt) Ch Glenora Moonlit Knight

4-6 Month Dog Class
1st Glenora Thunderstruck At Capriccio


Winners Bitch: (1-4-2-0)
Velvet Queen Faier Stalker

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's Sunset N Kisses

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Sunset N Kisses
2nd Classics Drop It Like Its Hot

12-18 Month Bitch Class
1st Velvet Queen Faier Stalker

Canadian Bred Bitch Class
1st Glenora Moonknight Rising

4-6 Month Bitch Class
1st Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By