Regina Kennel & Obedience Club
Saturday, May 20, 2023 - Show-2



Related Results

Conformation

Saturday, May 20 (Show-1)
Saturday, May 20 (Show-2)
Sunday, May 21 (Show-3)
Sunday, May 21 (Show-4)

Obedience

Saturday, May 20 (Obedience Trial-1)

Rally Obedience

Saturday, May 20 (Rally Trial-1)
Sunday, May 21 (Rally Trial-2)
Sunday, May 21 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Thomas Alexander
Retriever (Golden)  
GChG Eirene's Chase N Chicks
Points: 168 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Thomas Alexander
Shetland Sheepdog  GCh Shelhaven Miqelon Serendipitus
Points: 144
Best Puppy In Show
Judge: Thomas Alexander
Shetland Sheepdog   Miqelon Lyrique Bi Liska








Group 1 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   23
Group 2nd   
GChS Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   13
Group 3rd   
GCh Beswin Ynot Aim For The Stars
  Spaniel (English Springer)   12
Group 4th   
Ch Shadesi Meadowhill Night Watch
  Retriever (Labrador)   9
BPIG   
Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden
  Retriever (Golden)   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Best Puppy In Breed
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Dog: (1-0-0-0)
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Senior Puppy Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Inglis Shoot For The Stars

Select Dog
GCh Inglis Above The Sky



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Shadesi Meadowhill Night Watch

Best Of Opposite Sex
Aeolian's Faraway Song

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Aeolian's Faraway Song

Select Dog
Ch Aeolian's Upper Crust


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Aeolian's Faraway Song

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aeolian's Faraway Song

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Set'r Ridge's Creekscrossing Winds Of Change


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Select Dog
GCh Keypoint's The Heavens Are Right


Winners Dog: (1-0-2-0)
Keypoint's Show You The World

12-18 Month Dog Class
1st Keypoint's Show You The World


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Koping Versa Dear In The Headlights

Best Puppy In Breed
Koping Versa Dear In The Headlights


Winners Dog: (1-0-0-0)
Koping Versa Dear In The Headlights

Junior Puppy Dog Class
1st Koping Versa Dear In The Headlights






Group 2 - Heather Brennan Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Aikerskaill N SpecialD's New Sensation
  Whippet   12
Group 2nd   
GCh Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   8
Group 3rd   
Ch Bonsecours Lil' Sugar Rush
  Basset Hound   7
Group 4th   
Ch Phantoms Circle Of Life
  Ibizan Hound   6
BPIG   
Chrislynn's Shift Happens SW
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bonsecours Lil' Sugar Rush



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Longonlovings Bikini Island



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Longonlovings Bikini Island

12-18 Month Bitch Class
1st Longonlovings Bikini Island

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Chrislynn's Shift Happens SW

Best Of Opposite Sex
Wiretap Who'll Stop The Rain

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Chrislynn's Shift Happens SW

Best Puppy In Breed
Chrislynn's Shift Happens SW


Winners Dog: (2-2-0-1)
Chrislynn's Shift Happens SW

Reserve Winners Dog
Wiretap Rock You Like A Hurricane

Junior Puppy Dog Class
1st Chrislynn's Shift Happens SW

Senior Puppy Dog Class
1st Wiretap Rock You Like A Hurricane

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Phantoms Circle Of Life



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation

Best Of Opposite Sex
GCh Vrymeer Westbound To Santa Fe

Select Dog
Ch Aikerskaill SpecialD Rock Star







Group 3 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Cassels Moonshine Whiskey
  Doberman Pinscher   27
Group 2nd   
GChB Jury's Karma Police
  Schnauzer (Giant)   23
Group 3rd   
Ch Northernaire's Exiled Prince, Infamous Honor
  Great Dane   22
Group 4th   
White Evenk Osman
  Samoyed   17
BPIG    Pizgloria's Bear Paw   Saint Bernard   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mojo's Agent Starling At Kaspyn



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bimberg's I'm So Fancy



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Archangel's Beauty Above All

Best Of Opposite Sex
Sycalcade's Shakin Not Stirred

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Archangel's Beauty Above All

Best Puppy In Breed
Archangel's Beauty Above All

Select Bitch
Ch Bolder's Dowager Countess


Winners Dog: (1-1-0-1)
Sycalcade's Shakin Not Stirred

Senior Puppy Dog Class
1st Sycalcade's Shakin Not Stirred


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Archangel's Beauty Above All

Junior Puppy Bitch Class
1st Archangel's Beauty Above All

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Cassels Moonshine Whiskey

Best Of Opposite Sex
GCh ConnQuest Turn It On Again

Select Bitch
GCh Supernova Skies Are Blue Denmel



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Janterra's Flaunt It

Open Bitch Class
1st Janterra's Flaunt It

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Northernaire's Exiled Prince, Infamous Honor

Best Of Opposite Sex
GCh Strider N Droghedas We Will Rock You At Wishmaster

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Morningdews Wild Fire


Winners Dog: (1-2-1-1)
Enzo's Riptide At Morning Dew

12-18 Month Dog Class
1st Enzo's Riptide At Morning Dew


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Morningdews Wild Fire

Reserve Winners Bitch
Timeless Door To My Soul At Sunnysky

12-18 Month Bitch Class
1st Morningdews Wild Fire

Open Bitch Class
1st Timeless Door To My Soul At Sunnysky

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rosethorn's Magnum

Best Of Opposite Sex
Rosethorn's Candy Girl

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rosethorn's Magnum

Best Puppy In Breed
Rosethorn's Candy Girl


Winners Dog: (1-1-0-0)
Rosethorn's Magnum

Open Dog Class
1st Rosethorn's Magnum


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rosethorn's Candy Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Rosethorn's Candy Girl

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Skipnstone Cant Take My Eyes Off Of You At Csharp

Best Of Opposite Sex
Ch Armada's Ace Up Her Sleeve

Best Puppy In Breed
Baywood Party At Sanibel Harbour

Select Bitch
Ch Csharp's Frozen In Time



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Baywood Party At Sanibel Harbour

Junior Puppy Bitch Class
1st Baywood Party At Sanibel Harbour

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Pizgloria's Bear Paw

Best Of Opposite Sex
Pizgloria's Adah

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Pizgloria's Bear Paw

Best Puppy In Breed
Pizgloria's Bear Paw


Winners Dog: (1-3-0-0)
Pizgloria's Bear Paw

Junior Puppy Dog Class
1st Pizgloria's Bear Paw


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Pizgloria's Adah

Reserve Winners Bitch
Pizgloria's Bathsheba

Junior Puppy Bitch Class
1st Pizgloria's Bathsheba
2nd Pizgloria's Bijou

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pizgloria's Adah

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh White Evenk Osman

Best Of Opposite Sex
Ch White Evenk Onyx Maya

Select Bitch
GCh Polarfleece's Sooo Delicious



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Jury's Karma Police







Group 4 - Heather Brennan Top Dog
Points
Group 1st   
Dynastaffs Prairie Rose At Noumenon
  Staffordshire Bull Terrier   15
Group 2nd   
GCh YellowBrickRoad Bijou O'Corimar
  Cairn Terrier   13
Group 3rd    Sionnach's Sage And Spice   Irish Terrier   12
Group 4th    Mysidekicks Tui Byrd   Border Terrier   11
BPIG    Sionnach's Sage And Spice   Irish Terrier   N/A
Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shawndee Sharp Focus



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mysidekicks Tui Byrd



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mysidekicks Tui Byrd

12-18 Month Bitch Class
1st Mysidekicks Tui Byrd

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Amarantine's Warriors Poet

Best Of Opposite Sex
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Amarantine's Warriors Poet

Best Puppy In Breed
Amarantine's Warriors Poet


Winners Dog: (1-3-0-1)
Amarantine's Warriors Poet

Junior Puppy Dog Class
1st Amarantine's Warriors Poet


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Sunnysky Go Big N' Go Broke

Reserve Winners Bitch
Amarantine's Gift Of A Thistle With Paniola

Junior Puppy Bitch Class
1st Amarantine's Gift Of A Thistle With Paniola

Senior Puppy Bitch Class
1st Tinydancer The Thunder Rolls

Canadian Bred Bitch Class
1st Sunnysky Go Big N' Go Broke

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Paigewyre Talk Of The Town

Best Of Opposite Sex
El-Ray's Heart On Fire At Paigewyre

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Paigewyre Talk Of The Town


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Paigewyre Talk Of The Town

Open Bitch Class
1st Paigewyre Talk Of The Town

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Best Puppy In Breed
Sionnach's Sage And Spice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Junior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Sage And Spice

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Cherry Fields Super Fly

Best Of Opposite Sex
Milestone Underdressed

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Cherry Fields Super Fly

Best Puppy In Breed
Cherry Fields Super Fly


Winners Dog: (1-2-0-0)
Cherry Fields Super Fly

Junior Puppy Dog Class
1st Cherry Fields Super Fly


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Milestone Underdressed

Reserve Winners Bitch
Empire Inferno At Kampfer

12-18 Month Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer

Open Bitch Class
1st Milestone Underdressed

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Dynastaffs Prairie Rose At Noumenon

Select Bitch
GCh Dynastaffs Never Be Alone







Group 5 - Jo Ann Pavey Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Diabolbric's The Force Awakens
  Pug   26
Group 2nd   
GCh Londoncor Oxford
  Cavalier King Charles Spaniel   22
Group 3rd   
GChS Sanderlin Big Bang Theory
  Miniature Pinscher   20
Group 4th    Nanrich Topflite Northern Lights   Papillon   19
BPIG   
Olyuti's Kiss From Angel At Shantel
  Chinese Crested Dog   N/A
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Londoncor Oxford

Best Of Opposite Sex
Dawnaquinn Gryphon The Lionhearted

Best Puppy In Breed
Dawnaquinn Gryphon The Lionhearted



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dawnaquinn Gryphon The Lionhearted

Junior Puppy Bitch Class
1st Dawnaquinn Gryphon The Lionhearted

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Delrae's Swish Bish



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Delrae's Swish Bish

Reserve Winners Bitch
Delrae's Covergirl

Canadian Bred Bitch Class
1st Delrae's Covergirl

Open Bitch Class
1st Delrae's Swish Bish

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Best Of Opposite Sex
Ch Hex's Gone To Tex's

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Best Puppy In Breed
Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Select Dog
GCh Hex's Roc Me Out

Select Bitch
Ch Hex's Only Girl In The World


Winners Dog: (2-4-2-1)
Dalen Highway To Hell

Reserve Winners Dog
Hex's Papa's A Rolling Stone

Junior Puppy Dog Class
1st Dalen Highway To Hell

Senior Puppy Dog Class
1st Hex's Papa's A Rolling Stone


Winners Bitch: (2-4-2-1)
Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Reserve Winners Bitch
Sunlit's Done Me Dirty

Junior Puppy Bitch Class
1st Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunlit's Done Me Dirty
2nd Hex's Duchess Of Firecrest

Open Bitch Class
1st Incantodelmondo Odetta

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dashwood Muffin But Sunshine At Maniak

Best Puppy In Breed
Dashwood Muffin But Sunshine At Maniak


Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Havasmallpaw Fluffy Shadow

Best Puppy In Breed
Havasmallpaw A Tale Of Treasures For Jasper


Winners Dog: (2-0-0-0)
Havasmallpaw Fluffy Shadow

Reserve Winners Dog
Havasmallpaw A Tale Of Treasures For Jasper

Junior Puppy Dog Class
1st Havasmallpaw A Tale Of Treasures For Jasper

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Havasmallpaw Fluffy Shadow


Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sanderlin Big Bang Theory



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nanrich Topflite Northern Lights


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nanrich Topflite Northern Lights

12-18 Month Dog Class
1st Nanrich Topflite Northern Lights


Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diaquiris Melody At Lionheart



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Diogenoir Wandering Soul



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Diogenoir Wandering Soul

Reserve Winners Bitch
Diogenoir Thing Two

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Diogenoir Wandering Soul

Open Bitch Class
1st Diogenoir Thing Two

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keja's Never Out Of Style


Winners Dog: (1-0-0-0)
Keja's Never Out Of Style

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Never Out Of Style


Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Diabolbric's The Force Awakens

Best Of Opposite Sex
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force


Winners Dog: (1-2-1-0)
Pekeapug's Hugapug Do Not Copy

Canadian Bred Dog Class
1st Pekeapug's Hugapug Do Not Copy


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Reserve Winners Bitch
Pekeapug's Hugapugs 5th Spirit

Canadian Bred Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Open Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapugs 5th Spirit

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Artemus Where The Wild Things Are






Group 6 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   21
Group 2nd   
Ch Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   16
Group 3rd   
GChS Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   15
Group 4th   
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U
  Shih Tzu   14
BPIG   
Ch Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 5 pts (0-1-1-4)
GCh Milo's Chasing Ruby's Dreams

Best Of Opposite Sex
Ch Milo's He Shoots He Skors At Leedal

Select Bitch
GCh SpecialD Resting Witch Face



Winners Bitch: (0-1-1-4)
Echoviews Faith Of The Heart

12-18 Month Bitch Class
1st Echoviews Faith Of The Heart

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Horizon's Queen Ann's Lace

Best Puppy In Breed
Ch Horizon's Queen Ann's Lace



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Galavanting Over The Edge And Back

Best Puppy In Breed
Galavanting Over The Edge And Back


Winners Dog: (1-0-0-0)
Galavanting Over The Edge And Back

Junior Puppy Dog Class
1st Galavanting Over The Edge And Back


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Satika's Born To Sparkle



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U

Best Puppy In Breed
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U





Group 7 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   GCh Shelhaven Miqelon Serendipitus   Shetland Sheepdog   38
Group 2nd   
GChB Tallywood Coalescence
  Collie (Rough)   30
Group 3rd   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   26
Group 4th   
GCh Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   25
BPIG    Miqelon Lyrique Bi Liska   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
Ch Sheep's Kin Heart Of Gold

Best Of Opposite Sex
Risk'N Hope's Follow The Beat

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Kinring's Simply Stunning

Best Puppy In Breed
Kinring's Simply Stunning

Select Dog
GCh Turbar's Shakin' It At Carnival


Winners Dog: (1-3-3-0)
Kinring's Simply Stunning

Junior Puppy Dog Class
1st Kinring's Simply Stunning


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Risk'N Hope's Follow The Beat

Reserve Winners Bitch
Sheep's Kin Quiet Anticipation

Junior Puppy Bitch Class
1st Sheep's Kin Quiet Anticipation
2nd Oenomel's Wild One

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Risk'N Hope's Follow The Beat

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh RCh Buaidh Motlikru Litle Blk Book



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChG Tallywood Coalescence

Best Of Opposite Sex
Cardross Love Is A Rose

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Prairiemist Lady Marmalade

Best Puppy In Breed
Cardross Love Is A Rose


Winners Dog: (1-1-1-1)
Cherfire's Sound Of Silence

Open Dog Class
1st Cherfire's Sound Of Silence


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Prairiemist Lady Marmalade

12-18 Month Bitch Class
1st Prairiemist Lady Marmalade

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky

Best Of Opposite Sex
Ch Cherfire's Blarney Stone

Best Puppy In Breed
Ch Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky

Select Bitch
Ch Headline PrairiePine's Firework


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh DK Shadagrace Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Shadagrace Snowventure Queen Bee

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Shadagrace Bet Your Sweet Sass

Best Puppy In Breed
Shadagrace Bet Your Sweet Sass

Select Dog
Ch Shadagrace Maverick Lambert


Winners Dog: (1-1-2-0)
Shadagrace Bet Your Sweet Sass

Senior Puppy Dog Class
1st Shadagrace Bet Your Sweet Sass


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Shadagrace Snowventure Queen Bee

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadagrace Snowventure Queen Bee

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Woodside's Zita Don't Steal Me Away

Best Of Opposite Sex
Mystksand Just Give Me A Reason

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Woodside's Zita Don't Steal Me Away


Winners Dog: (1-3-0-0)
Mystksand Just Give Me A Reason

12-18 Month Dog Class
1st Mystksand Just Give Me A Reason

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kyon's Lett Og Livlig O'Posh



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kyon's Lett Og Livlig O'Posh

Open Bitch Class
1st Kyon's Lett Og Livlig O'Posh

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Windkist Shotgun Start

Best Of Opposite Sex
Windkist Up From The Ashes

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Windkist Up The Ante


Winners Dog: (1-1-1-0)
Windkist Up The Ante

Open Dog Class
1st Windkist Up The Ante


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Windkist Up From The Ashes

Open Bitch Class
1st Windkist Up From The Ashes

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GCh Shelhaven Miqelon Serendipitus

Best Of Opposite Sex
GCh Prairiemist Road To Rio De Janeiro

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Miqelon Lyrique Bi Liska

Best Puppy In Breed
Miqelon Lyrique Bi Liska


Winners Dog: (2-3-2-1)
Belmark Beat Goes On

Reserve Winners Dog
Donayne's Eye On The Prize

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Donayne's Eye On The Prize

Open Dog Class
1st Belmark Beat Goes On


Winners Bitch: (2-3-2-1)
Miqelon Lyrique Bi Liska

Reserve Winners Bitch
Cassbar Laureate Luminous

Senior Puppy Bitch Class
1st Miqelon Lyrique Bi Liska
2nd Maxmar Whisk Girl At Prairiemist

12-18 Month Bitch Class
1st Cassbar Laureate Luminous

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By