Mount Cheam Canine Association
Sunday, March 13, 2022



Related Results

Obedience

Friday, March 11 (Obedience Trial-1)
Saturday, March 12 (Obedience Trial-2)
Sunday, March 13 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, March 11 (Rally Trial-1)
Saturday, March 12 (Rally Trial-2)
Sunday, March 13 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Raymond Lariviere
Welsh Terrier  
Ch Darwyn's Notorious
Points: 327 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Raymond Lariviere
Doberman Pinscher  
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 275
Best Puppy In Show
Judge: Raymond Lariviere
Dalmatian  
Estate's Kid Rock
Best Baby Puppy In Show
Judge: Raymond Lariviere
Welsh Terrier   Salient's Darwyn I Am The One








Group 1 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Allsgold's Darby Downes
  Retriever (Golden)   65
Group 2nd   
GChB Lagotto Hill Basilichito
  Lagotto Romagnolo   51
Group 3rd   
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   47
Group 4th   
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness
  Vizsla (Smooth-Haired)   46
BPIG   
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness
  Vizsla (Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Labeth's Silk'n Treasure   Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Lagotto Hill Basilichito

Best Of Opposite Sex
LK's Hello Summer For Laodicea

Best Of Winners: (1-2-1-0)
LK's Hello Summer For Laodicea

Best Puppy In Breed
Lagotto Hill Struffoli


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lagotto Hill Struffoli

Junior Puppy Dog Class
1st Lagotto Hill Struffoli


Winners Bitch: (1-2-1-0)
LK's Hello Summer For Laodicea

Reserve Winners Bitch
Lagotto Hill Maritozzi

Junior Puppy Bitch Class
1st Lagotto Hill Maritozzi

Open Bitch Class
1st LK's Hello Summer For Laodicea

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Westham Islands People Are Strange


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Stonepeake's Blue T Shadow


Winners Dog: (2-0-1-0)
Tsunami's Rednecker Than You

Reserve Winners Dog
Tsunami's Last Stand For Parker

Canadian Bred Dog Class
1st Tsunami's Last Stand For Parker

Open Dog Class
1st Tsunami's Rednecker Than You


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
GChB Duenorth Flyin Higher N Higher

Best Puppy In Breed
Dyffryn's Gatsby

Select Dog
Ch Blacklace Top Shelf Scotch N'Soda


Winners Dog: (1-0-3-0)
Dyffryn's Gatsby

Senior Puppy Dog Class
1st Dyffryn's Gatsby


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 13 pts (2-5-5-2)
GChS Allsgold's Darby Downes

Best Of Opposite Sex
GCh Westbrook's With A Cherry On Top

Best Of Winners: (2-5-5-2)
Allgold's Wildest Dream

Best Puppy In Breed
Verdoro's Chestnut Blaze

Select Dog
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men

Select Bitch
Ch Goldenacres Your Breaking My Heart

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 13 pts (5-4-1-4)
GCh Makaila's Barracuda Black

Best Of Opposite Sex
Makaila's Mouat

Best Of Winners: (5-4-1-4)
Makaila's Mouat

Best Puppy In Breed
Zeke Of Cobrador Purdey

Select Dog
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti

Select Bitch
GCh Danrich's Simply Fetching


Winners Dog: (5-4-1-4)
Makaila's Mouat

Reserve Winners Dog
Zeke Of Cobrador Purdey

Junior Puppy Dog Class
1st Zeke Of Cobrador Purdey
2nd Firebacks Danrich Royal Flush

Senior Puppy Dog Class
1st Makaila's Just Me And Bobby Mcgee

12-18 Month Dog Class
1st Danrich's Cowboy Casanova

Open Dog Class
1st Makaila's Mouat


Winners Bitch: (5-4-1-4)
Makaila's Fancy Dont Let Me Down

Reserve Winners Bitch
Danrich's Devilish Plan

Senior Puppy Bitch Class
1st Firebacks Maybe It's Maybelline
2nd Firebacks Frankie Cottontail

12-18 Month Bitch Class
1st Danrich's Devilish Plan

Open Bitch Class
1st Makaila's Fancy Dont Let Me Down

4-6 Month Bitch Class
1st Danrich's I Won't Be Overlooked

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Aerden's Sweet Dreams R Made Of This

Best Of Opposite Sex
Fieldgate's 007

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Fieldgate's Perfect Gift

Best Puppy In Breed
Fieldgate's 007

Select Bitch
Ch Fieldgate You Take My Breath Away


Winners Dog: (1-1-0-2)
Fieldgate's 007

Junior Puppy Dog Class
1st Fieldgate's 007


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Fieldgate's Perfect Gift

12-18 Month Bitch Class
1st Fieldgate's Perfect Gift

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Avon Farm Godrick Gryffindorf

Best Of Opposite Sex
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Avon Farm Godrick Gryffindorf

Best Puppy In Breed
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold


Winners Dog: (1-1-0-0)
Avon Farm Godrick Gryffindorf

Open Dog Class
1st Avon Farm Godrick Gryffindorf

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Ch Echodelights Sassenach Lass

Best Of Opposite Sex
Sunhaven Going The Distance

Best Puppy In Breed
Sunhaven Going The Distance

Select Dog
Ch Kingdom's Maximus Desimus Meridius


Winners Dog: (2-0-1-1)
Sunhaven Going The Distance

Reserve Winners Dog
Echodelights Jamie Of Lallybroch

Junior Puppy Dog Class
1st Sunhaven Going The Distance

Open Dog Class
1st Echodelights Jamie Of Lallybroch


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Kinwashkly Colt Forty Five

Best Puppy In Breed
Kinwashkly Ruger 44


Winners Dog: (2-0-0-0)
Kinwashkly Colt Forty Five

Reserve Winners Dog
Kinwashkly Ruger 44

Junior Puppy Dog Class
1st Kinwashkly Ruger 44

Open Dog Class
1st Kinwashkly Colt Forty Five


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Elcazador Golden Touch

Best Of Opposite Sex
Ch Elcazador Fortunes Favour The Fool

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Elcazador Golden Touch

Best Puppy In Breed
Elcazador Golden Touch

Select Dog
GChS Sherlock's Right On Q


Winners Dog: (1-2-2-0)
Quinlan Moonlight In The Sky

Open Dog Class
1st Quinlan Moonlight In The Sky

4-6 Month Dog Class
1st Labeth's Silk'n Bounty


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Elcazador Golden Touch

Reserve Winners Bitch
Labeth's Singular Sensation

Junior Puppy Bitch Class
1st Elcazador Golden Touch

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Labeth's Singular Sensation

4-6 Month Bitch Class
1st Labeth's Silk'n Treasure

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Beswin Ynot November Rain



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Beswin Ynot November Rain

Reserve Winners Bitch
Waternymphs Bright Shiny Penny

Canadian Bred Bitch Class
1st Waternymphs Bright Shiny Penny

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beswin Ynot November Rain

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness

Best Puppy In Breed
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChEx Bartland's Poseidon Adventure

Best Of Opposite Sex
GChS RoseWin's Legacy In Time

Best Puppy In Breed
Luso's A New Legacy Is Born

Select Bitch
GChB Silversea's Summer Sonnet



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Luso's A New Legacy Is Born

Reserve Winners Bitch
Luso's Queen Of Diamonds

Senior Puppy Bitch Class
1st Luso's Queen Of Diamonds

Canadian Bred Bitch Class
1st Luso's A New Legacy Is Born





Group 2 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   Ch Polo's Own The Podium   Afghan Hound   23
Group 2nd   
GChS RJ's Scottish Mist
  Basset Hound   22
Group 3rd   
Ch Odessa Ridgefolk N' Qwandoya
  Rhodesian Ridgeback   19
Group 4th   
GCh Koradox Pramada Golden Gate Girl At Cahladen
  Dachshund (Standard Long-Haired)   11
BPIG   
Ch Odessa Ridgefolk N' Qwandoya
  Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wyndragon Iskierka
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Polo's Own The Podium



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChS RJ's Scottish Mist

Best Of Opposite Sex
Ch Sasquatch Sarah Isabella At Bonorlea

Select Bitch
Ch Sasquatch My Little Gingersnap At Bonorlea



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bory Wood XiGia



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Otrada Svarog

Best Of Opposite Sex
Otrada Solomiya

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Otrada Svarog

Best Puppy In Breed
Otrada Svarog


Winners Dog: (1-2-0-0)
Otrada Svarog

Junior Puppy Dog Class
1st Otrada Svarog


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Otrada Solomiya

Reserve Winners Bitch
Otrada Sudariniya Lukeria

Junior Puppy Bitch Class
1st Otrada Solomiya
2nd Otrada Sudariniya Lukeria

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Nouveau's Link To My Heart

Best Of Opposite Sex
Ozo's Phantasy Phoenix She Is Rising


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Joskip's Red Baron MS

Best Puppy In Breed
Joskip's Red Baron MS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Joskip's Red Baron MS

Senior Puppy Dog Class
1st Joskip's Red Baron MS


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Koradox Pramada Golden Gate Girl At Cahladen



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ina's Fashion Esquire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ina's Fashion Esquire

Open Dog Class
1st Ina's Fashion Esquire


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 7 pts (1-3-2-2)
GCh Odessa Ridgefolk N' Qwandoya

Best Of Opposite Sex
Ch La Panthere Noire Of Course

Best Of Winners: (1-3-2-2)
Goldenears Golden Boy

Best Puppy In Breed
GCh Odessa Ridgefolk N' Qwandoya

Select Dog
GCh The Golden Buzzer Of Course

Select Bitch
GChS Trumphill Anam Cara At Kipanga


Winners Dog: (1-3-2-2)
Goldenears Golden Boy

Junior Puppy Dog Class
1st Goldenears Golden Boy

4-6 Month Dog Class
1st Puff The Magic Wyndragon


Winners Bitch: (1-3-2-2)
The Great WynDragon Of Course

Reserve Winners Bitch
Vanfax Redwillow's Shona

12-18 Month Bitch Class
1st The Great WynDragon Of Course

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Vanfax Redwillow's Shona

Open Bitch Class
1st Armagh's Black Siren Of Course

4-6 Month Bitch Class
1st Wyndragon Iskierka

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Jikino Kensha No Arion Go

Best Puppy In Breed
Jikino Kensha No Arion Go


Winners Dog: (1-0-0-0)
Jikino Kensha No Arion Go

Junior Puppy Dog Class
1st Jikino Kensha No Arion Go


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Whiparoo Storm In Heaven

Best Of Opposite Sex
Hilerica Zagato At Sailaway

Best Puppy In Breed
Hilerica Zagato At Sailaway



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hilerica Zagato At Sailaway

Junior Puppy Bitch Class
1st Hilerica Zagato At Sailaway





Group 3 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   47
Group 2nd   
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   41
Group 3rd    Laurado's More Cowbell At Sobeit   Great Dane   37
Group 4th   
Ch Stillstream's The Thunder Rolls
  Newfoundland   27
BPIG   
Headstone's Double Down At Honorbuls
  Bullmastiff   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (2-1-0-3)
GCh Ebullient Charm Von Sasaunna

Best Of Opposite Sex
Goldenbreez Free Solo Mt. Eiger

Best Of Winners: (2-1-0-3)
Bernergold Game Changer

Best Puppy In Breed
Bernergold Game Changer

Select Bitch
Ch Bernewa's Golden Hanni W.


Winners Dog: (2-1-0-3)
Goldenbreez Free Solo Mt. Eiger

Reserve Winners Dog
Bernergold's Gee Whiz

Senior Puppy Dog Class
1st Bernergold's Gee Whiz

Canadian Bred Dog Class
1st Goldenbreez Free Solo Mt. Eiger


Winners Bitch: (2-1-0-3)
Bernergold Game Changer

Senior Puppy Bitch Class
1st Bernergold Game Changer

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Mephisto's Wicked Heart

Best Of Opposite Sex
GChS Tybrushe's Livin Notoriety

Best Puppy In Breed
Ch Mephisto's Devil Is In The Details



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Mephisto's Wicked Heart

Reserve Winners Bitch
Hitt's Notorious Rumurs

12-18 Month Bitch Class
1st Hitt's Notorious Rumurs
2nd Samson's November Rain

Open Bitch Class
1st Mephisto's Wicked Heart

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Banbury's Major Black

Best Of Opposite Sex
Headstone's Double Down At Honorbuls

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Banbury's Major Black

Best Puppy In Breed
Headstone's Double Down At Honorbuls


Winners Dog: (1-2-0-0)
Banbury's Major Black

Open Dog Class
1st Banbury's Major Black


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Headstone's Double Down At Honorbuls

Reserve Winners Bitch
Bramstoke's Pearl Annie

Junior Puppy Bitch Class
1st Headstone's Double Down At Honorbuls

Open Bitch Class
1st Bramstoke's Pearl Annie

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
Ch Ka-Tet Death Note

Best Puppy In Breed
ConnQuest Girl Gone Bad

Select Bitch
GCh Gentry N Salieri Coco Martini



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Gentry's Power Of Mystique

Reserve Winners Bitch
ConnQuest Girl Gone Bad

Senior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Girl Gone Bad

Open Bitch Class
1st Gentry's Power Of Mystique
2nd Karlee's Itzz Poker Face

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 9 pts (3-4-0-3)
GCh Laurado's More Cowbell At Sobeit

Best Of Opposite Sex
Paquestone's Punk Is A Bruiser

Best Of Winners: (3-4-0-3)
Anhara's A Gust Up Her Kilt

Best Puppy In Breed
Anhara's A Gust Up Her Kilt

Select Bitch
GCh Laurado's Frankly My Dear At Sobeit


Winners Dog: (3-4-0-3)
Paquestone's Punk Is A Bruiser

Reserve Winners Dog
Anhara's Anita Nother Bruce

Junior Puppy Dog Class
1st Anhara's Anita Nother Bruce

Canadian Bred Dog Class
1st Paquestone's Pirate Prince Of Barkness

Open Dog Class
1st Paquestone's Punk Is A Bruiser


Winners Bitch: (3-4-0-3)
Anhara's A Gust Up Her Kilt

Reserve Winners Bitch
K'n Island Anhara's Blackmail

Junior Puppy Bitch Class
1st Anhara's A Girl Is A Gun

Canadian Bred Bitch Class
1st K'n Island Anhara's Blackmail

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Anhara's A Gust Up Her Kilt

Open Bitch Class
1st Paquestone Mystique N Intrigue

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rohmoivan Evita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Open Bitch Class
1st Rohmoivan Evita

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kamenah's Joyous Journey



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cabezon's Sir Barkley Guardian Of Ruff


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Stillstream's The Thunder Rolls



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Marinella's Kokomo At Chigal

Best Of Opposite Sex
Whoosh Supernova On The Move

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Marinella's Kokomo At Chigal

Best Puppy In Breed
Marinella's Kokomo At Chigal


Winners Dog: (1-1-0-0)
Marinella's Kokomo At Chigal

Junior Puppy Dog Class
1st Marinella's Kokomo At Chigal


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Whoosh Supernova On The Move

Senior Puppy Bitch Class
1st Whoosh Supernova On The Move

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB BigLuv's Let It Ride



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Sevaul's Orange Blossom V Aaron

Best Of Opposite Sex
Zhan Gabin S Voznesenskogo Posada

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Sevaul's Orange Blossom V Aaron

Best Puppy In Breed
Steinhaus Dollys Gala


Winners Bitch: (3-4-0-0)
Sevaul's Orange Blossom V Aaron

Reserve Winners Bitch
Steinhaus Sevaul Yokohama

Junior Puppy Bitch Class
1st Steinhaus Dollys Gala

12-18 Month Bitch Class
1st Seatosky's Love Me Like You Do

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Steinhaus Sevaul Yokohama

Open Bitch Class
1st Sevaul's Orange Blossom V Aaron

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow

Best Of Opposite Sex
Kuvuk's Reigning The Purcell

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Kuvuk's Reigning The Purcell

Best Puppy In Breed
Kristari's Rise And Shine


Winners Dog: (2-1-1-0)
Kristari's Rise And Shine

Reserve Winners Dog
Kristari's You Stole My Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Kristari's Rise And Shine

12-18 Month Dog Class
1st Kristari's You Stole My Heart


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Kuvuk's Reigning The Purcell

Open Bitch Class
1st Kuvuk's Reigning The Purcell





Group 4 - Robert Denis Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Darwyn's Notorious
  Welsh Terrier   51
Group 2nd   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   47
Group 3rd   
Max-Well's Honeybee At Ridgefolk
  Norfolk Terrier   41
Group 4th   
Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   40
BPIG   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Salient's Darwyn I Am The One   Welsh Terrier   0
Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Chargers Gazella Sweet Dreams

Best Of Opposite Sex
GCh Marauders I'm Your Huckleberry

Best Puppy In Breed
GCh Marauders I'm Your Huckleberry


Winners Dog: (1-0-1-1)
Chargers Gazella Dream Machine

12-18 Month Dog Class
1st Chargers Gazella Dream Machine


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Christhill Our Tidewalker Valentine

Best Of Opposite Sex
Kiaya's Blast Off To Tidewalker

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Christhill Our Tidewalker Valentine

Best Puppy In Breed
Kiaya's Blast Off To Tidewalker

Select Bitch
GCh Tidewalker Epsilon Grace


Winners Dog: (2-1-0-1)
Kiaya's Blast Off To Tidewalker

Reserve Winners Dog
Tidewalker Fable Archer

Junior Puppy Dog Class
1st Kiaya's Blast Off To Tidewalker

12-18 Month Dog Class
1st Tidewalker Fable Archer

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Lotus' Boo Sheet

Best Of Opposite Sex
Ch Troll Dogs Harold



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Lotus' Boo Sheet

Reserve Winners Bitch
Team Cozco Joline Gulliver

12-18 Month Bitch Class
1st Lotus' Boo Sheet

Open Bitch Class
1st Team Cozco Joline Gulliver

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Saucydog's Arya At Galastar

Best Of Opposite Sex
Tarahill's Boogie Woogie Boy

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Saucydog's Arya At Galastar

Select Bitch
Ch Goldenears Athena


Winners Dog: (1-2-0-1)
Tarahill's Boogie Woogie Boy

Open Dog Class
1st Tarahill's Boogie Woogie Boy


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Saucydog's Arya At Galastar

Reserve Winners Bitch
Galastar's Perseverance

12-18 Month Bitch Class
1st Galastar's Perseverance

Open Bitch Class
1st Saucydog's Arya At Galastar

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Takala Trails Hazel

Best Of Opposite Sex
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Takala Trails Hazel

Best Puppy In Breed
Takala Trails Hazel


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Takala Trails Hazel

Reserve Winners Bitch
Takala Trails Rhaea

Junior Puppy Bitch Class
1st Takala Trails Hazel

Canadian Bred Bitch Class
1st Takala Trails Rhaea

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Slicey's Charlize The Rose of Trallee

Best Puppy In Breed
Slicey's Charlize The Rose of Trallee



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Slicey's Charlize The Rose of Trallee

Senior Puppy Bitch Class
1st Slicey's Charlize The Rose of Trallee

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Max-Well's Honeybee At Ridgefolk



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Max-Well's Honeybee At Ridgefolk

12-18 Month Bitch Class
1st Max-Well's Honeybee At Ridgefolk

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Wichunt's Night Bird

Best Of Opposite Sex
Phoenix's Dream Black Corsar

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Wichunt's Night Bird

Best Puppy In Breed
Wichunt's Night Bird


Winners Dog: (1-2-0-0)
Phoenix's Dream Black Corsar

Open Dog Class
1st Phoenix's Dream Black Corsar


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Wichunt's Night Bird

Reserve Winners Bitch
Bat Girl De Blackhill

Junior Puppy Bitch Class
1st Wichunt's Night Bird

Open Bitch Class
1st Bat Girl De Blackhill

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Westham's Born This Way

Best Of Opposite Sex
Westham's Million Reasons

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Westham's Born This Way

Best Puppy In Breed
Westham's Born This Way


Winners Dog: (1-1-0-0)
Westham's Born This Way

Junior Puppy Dog Class
1st Westham's Born This Way


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Westham's Million Reasons

Junior Puppy Bitch Class
1st Westham's Million Reasons

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Bowsers Bellini

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Bowsers Bellini

Best Puppy In Breed
GCh Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Select Dog
GChS Empire Dreamaker Hot Tip


Winners Dog: (1-3-2-0)
Dreamaker Flaming Fury

Junior Puppy Dog Class
1st Dreamaker Flaming Fury


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Bowsers Bellini

Reserve Winners Bitch
Express Empire Red Skye At Dawn

Junior Puppy Bitch Class
1st Empire's Stargate To The Moon

12-18 Month Bitch Class
1st Express Empire Red Skye At Dawn

Open Bitch Class
1st Bowsers Bellini

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
GChB Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Best Of Opposite Sex
Ch Trotters Who's Ur Daddy

Best Puppy In Breed
Glenfraser's Skye Ryder

Select Bitch
Ch Glenfraser's Islay Rose


Winners Dog: (2-0-1-2)
Glenfraser's Skye Ryder

Reserve Winners Dog
Trotters Man In The Middle

Senior Puppy Dog Class
1st Glenfraser's Skye Ryder

12-18 Month Dog Class
1st Trotters Man In The Middle


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Rocglen Morgan Le Fey

Best Puppy In Breed
Rocglen Morgan Le Fey



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Rocglen Morgan Le Fey

Reserve Winners Bitch
Fable Farms As White As Snow

Junior Puppy Bitch Class
1st Rocglen Morgan Le Fey
2nd Rocglen Ginger Heliabel

Open Bitch Class
1st Fable Farms As White As Snow

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Tyrone Mercury Rising

Best Puppy In Breed
Ch Hion Chasing Justice

Select Dog
Ch Hion Chasing Justice



Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Brave Spirit Tea My Unreal Jewel


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GChB Darwyn's Notorious

Best Puppy In Breed
Darwyn's Pretty In Pink



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Darwyn's Pretty In Pink

Reserve Winners Bitch
Darwyn's Miss Daisy

Junior Puppy Bitch Class
1st Darwyn's Pretty In Pink

Canadian Bred Bitch Class
1st Darwyn's Miss Daisy

Open Bitch Class
1st Darwyn's Ma Belle Amie

4-6 Month Bitch Class
1st Salient's Darwyn I Am The One

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ladyleigh Has To Be Henry

Best Of Opposite Sex
Cleghorns All Knight Drummer

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Ladyleigh Has To Be Henry

Select Dog
GCh Ladyleigh's Winter Knight


Winners Dog: (2-2-1-0)
Ladyleigh Has To Be Henry

Reserve Winners Dog
Mysticgold Causin A Ruckus

12-18 Month Dog Class
1st Ladyleigh Has To Be Henry

Open Dog Class
1st Mysticgold Causin A Ruckus


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Cleghorns All Knight Drummer

Reserve Winners Bitch
Cleghorns Okanagan Triumph

12-18 Month Bitch Class
1st Cleghorns All Knight Drummer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cleghorns Okanagan Triumph





Group 5 - Robert Denis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sunterra So Fired Up
  Pomeranian   38
Group 2nd   
GChB Eleki Xoe's That's All Jack
  Pug   37
Group 3rd   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   31
Group 4th   
GChB Alderglen Siren Song
  Cavalier King Charles Spaniel   28
BPIG    Mylads Mi Corazon   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Estacaliente Queen B   Havanese   0
Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kick Em Kenny V Tani Kazari



Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 7 pts (3-2-2-1)
GChS Alderglen Siren Song

Best Of Opposite Sex
Kewpy's All Eyes On Me At Crosson

Best Of Winners: (3-2-2-1)
Kewpy's All Eyes On Me At Crosson

Best Puppy In Breed
Stay In Touch Of An Excellent Choice

Select Dog
GCh Luciditys League Of Legends


Winners Bitch: (3-2-2-1)
Lucidity's Ada Lovelace

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Senior Puppy Bitch Class
1st Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lucidity's Ada Lovelace

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Tanooki Suit Of Lore

Best Puppy In Breed
Ciao Bella Point Break


Winners Dog: (1-0-1-0)
Ciao Bella Point Break

Senior Puppy Dog Class
1st Ciao Bella Point Break


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 9 pts (2-3-2-3)
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Winners: (2-3-2-3)
Mylads Mi Corazon

Best Puppy In Breed
Mylads Mi Corazon

Select Dog
GCh Pocopayasos I'm Aim N High

Select Bitch
GChB Specialty Dolce's Gucci


Winners Bitch: (2-3-2-3)
Mylads Mi Corazon

Reserve Winners Bitch
Estacaliente Northern Lights 2nd

Junior Puppy Bitch Class
1st MistyTrails Allara's Wyntr'Rising

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mylads Mi Corazon
2nd Estacaliente Northern Lights 2nd

4-6 Month Bitch Class
1st Estacaliente Queen B

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Best Puppy In Breed
Diavolino's Gimme A Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Senior Puppy Bitch Class
1st Diavolino's Gimme A Kiss

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
White Fairy Angel Ornella

Best Of Opposite Sex
White Fairy Angel Chace

Best Of Winners: (1-1-0-0)
White Fairy Angel Ornella

Best Puppy In Breed
White Fairy Angel Chace


Winners Dog: (1-1-0-0)
White Fairy Angel Chace

Senior Puppy Dog Class
1st White Fairy Angel Chace


Winners Bitch: (1-1-0-0)
White Fairy Angel Ornella

12-18 Month Bitch Class
1st White Fairy Angel Ornella

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Keridan Never Look Back V Crossfire

Best Of Opposite Sex
Teralea's Bewitched

Best Puppy In Breed
Teralea's Bewitched



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Teralea's Bewitched

Reserve Winners Bitch
Teralea's Crown Jewell

Senior Puppy Bitch Class
1st Teralea's Crown Jewell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Teralea's Bewitched
2nd Pinup's Keeping Up Appearances

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Select Dog
GCh Valifyre Freespirit Icy Sparks


Winners Dog: (1-0-2-0)
Disyre Ever Ready

Open Dog Class
1st Disyre Ever Ready


Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sunterra So Fired Up



Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChB Eleki Xoe's That's All Jack

Best Of Opposite Sex
Ch Apricot Kiss Fantasys Little Miracle

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Vanfax's Queen

Best Puppy In Breed
Vanfax's Queen


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Vanfax's Queen

Reserve Winners Bitch
Cuddle's Summer Breeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanfax's Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Cuddle's Summer Breeze

Judge: Robert Denis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spoildrotten's Center Of Attention






Group 6 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
Estate's Kid Rock
  Dalmatian   58
Group 2nd   
GChB TR Special Edition At Berlane
  French Bulldog   56
Group 3rd    Kiji Everybody’s Girl   Lowchen   39
Group 4th    Reigate Dawin Rave On   Poodle (Standard)   38
BPIG   
Estate's Kid Rock
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sealegends Moonlight Magic   Shih Tzu   0
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Purejoy's Double Legacy

Best Of Opposite Sex
Encore Pandemoniums Sweetheart

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Endores Rockin The Pandemonium

Select Dog
Ch Encores Back To The Future


Winners Dog: (1-2-2-0)
Endores Rockin The Pandemonium

Canadian Bred Dog Class
1st Endores Rockin The Pandemonium


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Encore Pandemoniums Sweetheart

Reserve Winners Bitch
Purejoy's Let's Get Serious

12-18 Month Bitch Class
1st Purejoy's Let's Get Serious

Canadian Bred Bitch Class
1st Encore Pandemoniums Sweetheart

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GChS Waylin's Song Of The South

Best Of Opposite Sex
GCh Waylin's Tony The Tiger

Best Puppy In Breed
Waylin's One Hot Summer Night

Select Dog
GCh Lebail RumblnTumbln Wth Waylin



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Waylin's One Hot Summer Night

Reserve Winners Bitch
Waylins Somthing Wicked Thiswaycomes

Senior Puppy Bitch Class
1st Waylin's One Hot Summer Night

Canadian Bred Bitch Class
1st Dorkay TiesThatBind At Mtnview

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Waylins Somthing Wicked Thiswaycomes

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Ch Honorbul's Copy That

Best Of Opposite Sex
Sampson Honorbul Of The Tivoli Bulls

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Sampson Honorbul Of The Tivoli Bulls

Best Puppy In Breed
Lil Buddy Monica For Babylon


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Honorbul's Choice Bit Of Calico Carlova

Reserve Winners Bitch
Lil Buddy Monica For Babylon

Junior Puppy Bitch Class
1st Honorbul's Lest We Forget Poppy

Senior Puppy Bitch Class
1st Lil Buddy Monica For Babylon

Open Bitch Class
1st Honorbul's Choice Bit Of Calico Carlova

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Estate's Kid Rock

Best Of Opposite Sex
Ko's See Ya Later Gator

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Estate's Kid Rock

Best Puppy In Breed
Estate's Kid Rock


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ko's See Ya Later Gator

Open Dog Class
1st Ko's See Ya Later Gator


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Estate's Kid Rock

Senior Puppy Bitch Class
1st Estate's Kid Rock

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 16 pts (3-6-4-4)
GChS TR Special Edition At Berlane

Best Of Opposite Sex
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Best Of Winners: (3-6-4-4)
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Best Puppy In Breed
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Select Dog
Ch Monbebebull He Is The One

Select Bitch
GCh Archibulls Living Blossom


Winners Bitch: (3-6-4-4)
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Reserve Winners Bitch
Bountybull's Norma Jean

Junior Puppy Bitch Class
1st Bountybull's Norma Jean
2nd Bountybull's Nellie Bly

Senior Puppy Bitch Class
1st Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Canadian Bred Bitch Class
1st Fernridge's Cute As A Button
2nd Flamant Heart Of The Ocean

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bountybull's Grande Principessa

4-6 Month Bitch Class
1st Fernridge's Aurum Vexillum

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Mountain Springs Full Steam Ahead

Best Of Opposite Sex
Keewest's Xenia Princess

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Mountain Springs Full Steam Ahead

Select Dog
Ch Pace Mystery Abounds 4 Pawstep


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Keewest's Xenia Princess

Reserve Winners Bitch
Keewest's Xavia Princess

Open Bitch Class
1st Keewest's Xenia Princess
2nd Keewest's Xavia Princess

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kiji Everybody’s Girl

Best Puppy In Breed
Kiji Everybody’s Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kiji Everybody’s Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Kiji Everybody’s Girl

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Valiview Kameo Kula Dancer

Best Of Opposite Sex
Maezhi Just Hoping

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Valiview Kameo Kula Dancer

Best Puppy In Breed
Valiview Kameo Kula Dancer

Select Bitch
GCh Cabryn Redhaven Dreaming Of Dulce Tkn


Winners Dog: (1-2-0-1)
Maezhi Just Hoping

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Maezhi Just Hoping


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Valiview Kameo Kula Dancer

Reserve Winners Bitch
Typecast Temptation

Senior Puppy Bitch Class
1st Valiview Kameo Kula Dancer

Open Bitch Class
1st Typecast Temptation

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Reigate Dawin Rave On

Best Of Opposite Sex
Ch Diplomat Lakeridge It's Only Money

Best Puppy In Breed
Aviator's Candle In The Wind At Esprit



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Reigate Dawin Rave On

Reserve Winners Bitch
Esprit Redrum Redrum Redrum

Junior Puppy Bitch Class
1st Aviator's Candle In The Wind At Esprit
2nd Vetset Play The Game

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Esprit Redrum Redrum Redrum

Open Bitch Class
1st Reigate Dawin Rave On

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
Ch Sealegends Blue Bell Cindy Lou

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Magic In Moonlight

Best Puppy In Breed
Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

Select Bitch
GCh Kojiros Party Girl


Winners Dog: (1-0-1-2)
Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

Junior Puppy Dog Class
1st Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

4-6 Month Dog Class
1st Sealegends Moonlight Magic


4-6 Month Bitch Class
1st Sealegends Flowers In The Spring

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Kyeri's Sengeri Tulku

Best Of Opposite Sex
Kyeri's Beri Tsang-ma



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Kyeri's Beri Tsang-ma

Reserve Winners Bitch
Kyeri's Xiahe Reba

Open Bitch Class
1st Kyeri's Beri Tsang-ma
2nd Kyeri's Xiahe Reba



Group 7 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   39
Group 2nd    Zesta Most Magical   Shetland Sheepdog   37
Group 3rd   
Prairiepine's Montego Bay
  Collie (Rough)   27
Group 4th   
GChB Aurigan Simayak's Mask Of Zorro
  Welsh Corgi (Cardigan)   23
BPIG    Zesta Most Magical   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Kiji Honky Tonk Hero


Winners Dog: (1-0-1-0)
Vanstone Stand And Deliver

Open Dog Class
1st Vanstone Stand And Deliver


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh Corimist Destiny Awaits

Best Of Opposite Sex
Celticchaos Kilkary Gryffindor

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Kelkary's Touchstone Of Glenspey

Best Puppy In Breed
Runningmtn Perfect Storm At Kelkary

Select Bitch
GCh Addlee's First Lady At Tiffany

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Best Puppy In Breed
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Junior Puppy Bitch Class
1st Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Igor du Domaine de Bredenarde



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Border Lane Air On The G String



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Dediamonds Real Quiet

Best Of Opposite Sex
GCh Aktiv's I Love Rock 'N' Roll

Best Puppy In Breed
Lanvern's British Justice



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Lanvern's British Justice

Senior Puppy Bitch Class
1st Lanvern's British Justice

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Prairiepine's Montego Bay

Best Of Opposite Sex
GCh Sylvan Argent Windsong Starlit

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Caradilis N Celticmoon's Monarch Of Rose

Best Puppy In Breed
Ch Prairiepine's Montego Bay


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Whiskeyjack's Velvet Nights

12-18 Month Bitch Class
1st Whiskeyjack's Velvet Nights

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Sugarok Magical Mystery Tour

Select Dog
GChB Orical Outback Adventure



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Woodside's Kahlua PP

Select Bitch
Ch Fonseca Little Bit Rock N Roll



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Iszkiri Rise Combine N Synchronize

Best Puppy In Breed
Iszkiri Rise Combine N Synchronize



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Iszkiri Rise Combine N Synchronize

Junior Puppy Bitch Class
1st Iszkiri Rise Combine N Synchronize

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 9 pts (4-3-1-2)
Ch Zesta Most Magical

Best Of Opposite Sex
GChB Avoca Force Of Nature

Best Of Winners: (4-3-1-2)
Cincerlee Un Poco Loco

Best Puppy In Breed
Ch Zesta Most Magical

Select Bitch
Ch GrandGables Fashionably Late


Winners Dog: (4-3-1-2)
Hyperhounds Connor The One

Reserve Winners Dog
Agile Astronomical

Junior Puppy Dog Class
1st Cincerlee Celtic Gem
2nd Cincerlee Prince Of The Universe

Senior Puppy Dog Class
1st Agile Astronomical

Open Dog Class
1st Hyperhounds Connor The One


Winners Bitch: (4-3-1-2)
Cincerlee Un Poco Loco

Reserve Winners Bitch
Zesta No Need To Ask

Junior Puppy Bitch Class
1st Cincerlee Un Poco Loco

12-18 Month Bitch Class
1st Ksara Magoo

Open Bitch Class
1st Zesta No Need To Ask

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Aurigan Simayak's Mask Of Zorro

Best Puppy In Breed
Zhelan's I Am A Dreamer


Winners Dog: (1-0-1-0)
Zhelan's I Am A Dreamer

Senior Puppy Dog Class
1st Zhelan's I Am A Dreamer


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By