GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
Siberian Husky
(Click on breed to view standings)

Call Name: Kristoff - (Male)
Owner: Dorothea Zilke /Ray Zilke
Breeder: Nicole Barrozo
Conformation Handler: Dorothea Zilke
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2022

Dec. 2022 Nov. 2022 Oct. 2022 Sept.2022 Aug. 2022
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 2 2 2 2 2
All Breed Ranking: 13 14 14 14 12

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
7 15 48 31 18 8   0 0 0 0 1   6255
Win Record - 2022
Show Date
Nanaimo Kennel Club [Winter Classic] December 03 to December 04, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Anjeli Vaid 292
  Best Of Breed   Sue Bownds 1 (1-0-1-0)
  Group 1st   Sue Bownds 48
Saturday Best Of Breed   Anjeli Vaid 1 (1-0-1-0)
  Group 2nd   Anjeli Vaid 34

Show Date
Tyee Kennel Club [Winter Classic] December 01 to December 02, 2022
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Mukal Vaid 1 (1-0-1-0)
  Group 2nd   Mukal Vaid 32
Thursday Reserve Best In Show   Sue Bownds 281
  Best Of Breed   Kerry Lee 1 (1-0-1-0)
  Group 1st   Kerry Lee 42

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club November 25 to November 27, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandy Alexander 1 (0-0-2-0)
  Group 2nd   Sandy Alexander 56
Saturday Best Of Breed   Kerry Lee 3 (1-1-2-0)
  Group 4th   Kerry Lee 47
Friday Best Of Breed   John Rowton 3 (1-1-2-0)

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 18 to November 20, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Grant Townsend 5 (3-1-2-0)
  Group 2nd   Grant Townsend 40
Saturday Best Of Breed   Thomas Alexander 7 (3-2-2-1)
  Group 2nd   Thomas Alexander 48
Friday Select Dog   Gail Forsythe (Dr) N/A

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 11 to November 13, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Yvonne Savard 0
  Group 3rd   Yvonne Savard 37
Saturday Best Of Breed   Nancy Simmons 0
  Group 2nd   Nancy Simmons 39
Friday Best Of Breed   Vickie Umpleby 0
  Group 2nd   Vickie Umpleby 39

Show Date
Battle River Canine Association October 28 to October 30, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Brenda Wilson N/A
Saturday Best Of Breed   Joyce Love 12 (2-5-2-4)
Friday Best Of Breed   Roberta Parish 12 (2-5-2-4)
  Group 3rd   Roberta Parish 76

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 14 to October 16, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cesar Gutierrez Perez 1 (1-0-1-0)
  Group 4th   Cesar Gutierrez Perez 15
Saturday Best Of Breed   James Reynolds 1 (1-0-1-0)
  Group 2nd   James Reynolds 20
Friday Best Of Breed   Juan Miranda Saucedo 1 (1-0-1-0)

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 06 to October 09, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cheryl Paterson 0
  Group 1st   Cheryl Paterson 26
Saturday Best Of Breed   Wayne Thompson 0
  Group 1st   Wayne Thompson 24
Friday Group 4th   Ricardo Saldana 22
  Best Of Breed   Ricardo Saldana 0
Thursday Best Of Breed   Michelle Scott 0
  Group 2nd   Michelle Scott 26

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 23 to September 25, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Dianne Miller 0
  Group 2nd   Dianne Miller 43
Saturday Best Of Breed   Luis Catalan 0
  Group 3rd   Carmen Haller 41
Friday Reserve Best In Show   Dianne Miller 244
  Best Of Breed   Carmen Haller 0
  Group 1st   Judith Shurb 42

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers of BC September 15 to September 18, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Douglas Anderson 135
  Best Of Breed   Douglas Anderson 0
  Group 1st   Douglas Anderson 21
Saturday Best Of Breed   Doris Willis 0
Friday Best Of Breed LTD Breed Show Roberta Parish 0
  Best Of Breed   Wendy Hamilton-Petkau 0
  Group 1st LTD Breed Show Roberta Parish 23
  Group 3rd   Wendy Hamilton-Petkau 20
Thursday Best Of Breed   Jeremy Browne 0
  Group 2nd   Jeremy Browne 21

Show Date
Skaha Kennel Club September 02 to September 05, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Stewart Dankner 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd   Stewart Dankner 15
Sunday Best Of Breed   Philip John 2 (1-1-1-0)
  Group 1st   Philip John 23
Saturday Best Of Breed   Sei-ichiro Ishimaru 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd   Sei-ichiro Ishimaru 13
Friday Best Of Breed   Susan Quesnel 1 (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Irene Latchford 1 (1-0-1-0)
  Group 3rd   Susan Quesnel 8
  Group 2nd   Irene Latchford 12

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 28 to August 31, 2022
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Darle Heck 0
  Group 1st   Darle Heck 21
Tuesday Group 3rd   Tannis Postma 13
  Best Of Breed   Tannis Postma 0
Monday Best Of Breed   Ainslie Mills 0
  Group 2nd   Ainslie Mills 22
Sunday Best Of Breed   Terry Carter 0
  Group 2nd   Terry Carter 22

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 25 to August 27, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Stephen Dainard 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd   Stephen Dainard 25
Friday Best Of Breed   Honey Glendinning 2 (1-1-1-0)
Thursday Group 1st   Tempest Deptuch 39
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 2 (1-1-1-0)
  Best Of Breed LTD Breed Show Mel Saranchuk 2 (1-1-1-0)
  Group 2nd LTD Breed Show Mel Saranchuk 30

Show Date
Glacier View Kennel Club August 05 to August 07, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 0
  Group 4th   Peter Laventhall-Wolfish 4
Saturday Best Of Breed   Carol Graham 0
  Group 2nd   Carol Graham 11
Friday Reserve Best In Show   Sharon Derrick 139
  Group 1st   Sharon Derrick 11
  Best Of Breed   Sharon Derrick 0

Show Date
Alberni Valley Kennel Club August 02 to August 04, 2022
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Terry Gains 0
  Group 3rd   Terry Gains 8
Wednesday Best In Show   Patricia Taylor 146 *
  Best Of Breed   Patricia Taylor 0
  Group 1st   Patricia Taylor 11
Tuesday Best Of Breed   Vickie Umpleby 0
  Group 2nd   Vickie Umpleby 8

Show Date
Campbell River Dog Fanciers Society July 30 to August 01, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Judy McVeigh 113
  Best Of Breed   Judy McVeigh 0
  Group 1st   Judy McVeigh 11
Sunday Best In Show   Wendy Schira 150 *
  Best Of Breed   Wendy Schira 0
  Group 1st   Wendy Schira 11
Saturday Best In Show   Richard Paquette 135 *
  Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Group 1st   Richard Paquette 9

Show Date
Lakes District Kennel Club July 22 to July 25, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Best In Show   Tempest Deptuch 68 *
  Reserve Best In Show   Richard Paquette 60
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 4 (1-2-1-1)
  Best Of Breed   Richard Paquette 4 (2-2-1-0)
  Group 1st   Tempest Deptuch 9
  Group 1st   Richard Paquette 12
Sunday Best In Show   Richard Lopaschuk 83 *
  Reserve Best In Show   Wayne Thompson 72
  Best Owner Handled In Show   Richard Lopaschuk N/A
  Best Of Breed   Wayne Thompson 3 (1-2-1-0)
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 3 (1-2-1-0)
  Group 1st   Wayne Thompson 9
  Group 1st   Richard Lopaschuk 14
Saturday Best Of Breed   Shawn Nichols 4 (1-3-1-0)
  Best Of Breed   Honey Glendinning 5 (2-2-1-1)
  Group 1st   Shawn Nichols 11
  Group 2nd   Honey Glendinning 12
Friday Best Owner Handled In Show   Joyce Love N/A
  Best Of Breed   Joyce Love 4 (1-3-1-0)
  Best Of Breed   Donna Conod 5 (2-3-1-0)
  Group 1st   Joyce Love 12
  Group 2nd   Donna Conod 15

Show Date
Victoria City Kennel Club July 15 to July 17, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Lanctot 1 (1-0-1-0)
  Group 2nd   Michael Lanctot 19
Saturday Best Of Breed   Patricia Lanctot 1 (1-0-1-0)
  Group 3rd   Patricia Lanctot 19
Friday Best Of Breed   Colette Muldoon 1 (1-0-1-0)

Show Date
Vancouver Island Dog Fanciers' Association July 13 to July 14, 2022
Day Position   Judge Points
Thursday Group 3rd   John Muldoon 18
  Best Of Breed   John Muldoon 1 (1-0-1-0)
Wednesday Group 1st   Paula Ahlman-Stockmari 19
  Best Of Breed   Paula Ahlman-Stockmari 1 (1-0-1-0)

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 08 to July 10, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Olga Gagne 32
  Best Of Breed   Olga Gagne 0
Saturday Group 2nd   Lee Anne Bateman 29
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Friday Best Of Breed   Joyce Love 0
  Group 1st   Joyce Love 33

Show Date
Nicola Valley Kennel Club June 30 to July 03, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Maisey 0
  Group 2nd   Wendy Maisey 26
Saturday Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Group 2nd   Pamela Bruce 26
Friday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0
  Group 1st   Lynda Saranchuk 31
Thursday Best Of Breed   Mel Saranchuk 0
  Group 2nd   Mel Saranchuk 19

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 16 to June 19, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Francis Smith Moffat 24
  Best Of Breed   Francis Smith Moffat 0
Saturday Group 1st   John Rowton 30
  Best Of Breed   John Rowton 0
Friday Best Of Breed   Ekarat Sangkunakup 0
Thursday Best Of Breed   Grant Townsend 0
  Group 2nd   Grant Townsend 26

Show Date
Comox Valley Kennel Club June 11 to June 13, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Barbara Arndt 0
  Group 2nd   Barbara Arndt 17
Sunday Reserve Best In Show   Judi Elford 193
  Best Of Breed LTD Breed Show Judi Elford 0
  Best Of Breed   Laurel Deptuch 0
  Group 2nd LTD Breed Show Judi Elford 18
  Group 1st   Laurel Deptuch 24
Saturday Best Of Breed   Geraldine Taylor 0
  Group 1st   Geraldine Taylor 24

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 03 to June 06, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Rita Walker 9 (1-3-3-3)
Sunday Best Of Breed   Dianne Ivey 9 (1-3-3-3)
  Group 3rd   Nancy Simmons 81
Saturday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 10 (1-3-4-3)
  Group 4th   Susan Quesnel 83
Friday Best Of Breed   Rick Gschwender 8 (1-3-3-2)
  Group 4th   Rick Gschwender 69

Show Date
Fort St. John & District Kennel Club May 21 to May 23, 2022
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Patricia Taylor 119
  Group 1st   Patricia Taylor 27
  Best Of Breed   Carmen Haller 5 (1-3-2-0)
  Best Of Breed   Patricia Taylor 6 (1-3-3-0)
  Group 1st   Carmen Haller 26
Sunday Reserve Best In Show   Lee Anne Bateman 124
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 7 (1-3-3-1)
  Group 1st   Grant Townsend 30
  Group 1st   Lee Anne Bateman 31
  Best Of Breed   Grant Townsend 7 (1-3-3-1)
Saturday Reserve Best In Show   Darle Heck 129
  Best Of Breed   Rick Fehler 7 (1-3-3-1)
  Best Of Breed   Darle Heck 7 (1-3-3-1)
  Group 1st   Rick Fehler 30
  Group 1st   Darle Heck 30

Show Date
Fort Garry Kennel Club May 13 to May 15, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Robert Rowbotham 33
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 2 (0-0-2-1)
Saturday Reserve Best In Show   Robert Rowbotham 166
  Group 1st   Douglas Anderson 40
  Best Of Breed   Douglas Anderson 4 (0-1-2-2)
Friday Best In Show   Wayne Thompson 158 *
  Reserve Best In Show   Nancy Popovich 137
  Group 1st   Wayne Thompson 28
  Group 1st   Nancy Popovich 29
  Best Of Breed   Wayne Thompson 3 (0-1-2-1)
  Best Of Breed   Nancy Popovich 3 (0-1-2-1)

Show Date
Tyee Kennel Club May 05 to May 08, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Anik Primeau 0
  Group 1st   Anik Primeau 34
Saturday Best Of Breed   Alejandro Rojas 0
  Group 1st   Alejandro Rojas 35
Friday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 0
Thursday Best Of Breed   Kim Hamel 0
  Group 1st   Kim Hamel 30

Show Date
BC Siberian Husky Club April 16 to April 16, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Michael Hill 2 (0-1-1-1)

Show Date
Renaissance Dog Association April 14 to April 17, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Dawne Deeley 0
  Group 4th   Graham Kerr 16
Saturday Best Of Breed   Sandra Lex 0
  Group 4th   Sandra Lex 23
Friday Best Of Opposite Sex   Sylvia Barkey N/A
Thursday Best Of Breed   Tempest Deptuch 1 (0-1-1-0)
  Group 2nd   Tempest Deptuch 35

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 01 to April 03, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cheryl Paterson 8 (2-4-3-0)
  Group 1st   Cheryl Paterson 104
Saturday Best Of Breed   Starr White 7 (1-4-3-0)
Friday Select Dog   Honey Glendinning N/A

Show Date
Battle River Canine Association March 25 to March 27, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Guy Jeavons N/A
Saturday Group 1st   Wayne Thompson 121
  Best Of Breed   Dawne Deeley 17 (5-6-3-4)
Friday Group 3rd   Judith Taylor 92
  Best Of Breed   Judith Taylor 17 (5-6-3-4)

Show Date
Mount Cheam Canine Association March 10 to March 13, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Rosemary Shoreman 3 (2-1-1-0)
  Group 2nd   Rosemary Shoreman 41
Saturday Best Of Breed   Raymond Lariviere 3 (2-1-1-0)
  Group 3rd   Raymond Lariviere 35
Friday Best Of Breed   Murray Eason 2 (1-1-1-0)
  Group 2nd   Murray Eason 35
Thursday Best Of Breed   Ainslie Mills 1 (1-0-1-0)
  Group 2nd   Ainslie Mills 23

Show Date
Victoria City Kennel Club March 04 to March 06, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 2 (1-1-1-0)
  Group 1st   Michael Woods (Dr) 41
Saturday Best Of Breed   Mike Jackman 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd   Mike Jackman 33
Friday Reserve Best In Show   Marilyn O'Neill 277
  Best Of Breed LTD Breed Show Ann Felske-Jackman 2 (1-1-1-0)
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd LTD Breed Show Ann Felske-Jackman 31
  Group 1st   Marilyn O'Neill 38

Show Date
Ladies Kennel Club Of BC February 25 to February 27, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Thora Brown 3 (2-1-1-0)
  Group 1st   Thora Brown 40
Saturday Best In Show   Wayne Thompson 362 *
  Best Of Breed   Sharon Derrick 3 (2-1-1-0)
  Group 1st   Sharon Derrick 41
Friday Best Of Breed   Wayne Thompson 3 (2-1-1-0)
  Group 1st   Wayne Thompson 35

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club January 28 to January 30, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kristen Francis 5 (4-1-1-0)
Saturday Best Of Breed   Michael Hill 6 (4-2-1-0)
Friday Best Of Breed   Glen Stark 5 (3-2-1-0)

2021

Dec. 2021 Nov. 2021 Oct. 2021 Sept.2021 Aug. 2021
Breed Ranking: 2 2 2 2 3
Group Ranking: 15 19 18 18 23
All Breed Ranking: 75 89 89 103 140

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 3 7 9 10   0 0 0 0 0   832
Win Record - 2021
Show Date
Tyee Kennel Club [Winter Classic] December 04 to December 05, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Thomas Alexander 4 (1-2-1-1)
  Group 1st   Thomas Alexander 41
Saturday Best Of Breed   Richard Lopaschuk 5 (1-3-1-1)
  Group 2nd   Richard Lopaschuk 50

Show Date
Nanaimo Kennel Club [Winter Classic] December 02 to December 03, 2021
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Sandy Alexander 5 (1-3-1-1)
  Group 4th   Sandy Alexander 45
Thursday Best Of Breed   Laurel Deptuch 4 (0-3-1-1)

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 12 to November 14, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) 4 (1-3-1-0)
  Group 3rd   Jose Antonio Molina Ortiz (Dr) 25
Saturday Best Of Breed   Harold Pybus 4 (1-3-1-0)
  Group 2nd   Harold Pybus 28
Friday Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 4 (1-3-1-0)
  Group 1st   Kim Ramey-Leblanc 29

Show Date
Pacific Kennel Club October 28 to October 31, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Stewart Dankner 3 (0-3-1-0)
Saturday Best Of Breed   Judith Taylor 3 (0-3-1-0)
Friday Best Of Breed   Kathrine Grant 3 (0-3-1-0)
Thursday Best Of Breed   Stephen Dainard 3 (0-3-1-0)

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 15 to October 17, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Darle Heck 25
  Best Of Breed   Darle Heck 3 (0-2-1-1)
Saturday Group 4th   Kristen Francis 22
  Best Of Breed   Kristen Francis 3 (0-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Allan Brown 3 (0-2-1-1)
  Group 1st   Allan Brown 30

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 08 to October 11, 2021
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Carmen Haller 24
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 4 (0-2-1-2)
Sunday Group 4th   Linda Kraft 32
  Best Of Breed   Carmen Haller 4 (0-2-1-2)
Saturday Best Of Breed   Grant Townsend 5 (0-3-1-2)
Friday Group 4th   Ed Wild 30
  Best Of Breed   Ed Wild 5 (0-3-1-2)

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 24 to September 26, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Heather Brennan 40
  Best Of Breed   Heather Brennan 2 (0-2-1-0)
Saturday Best Of Opposite Sex   Sylvia Barkey N/A
Friday Group 4th   Nancy Popovich 39
  Best Of Breed   Nancy Popovich 2 (0-2-1-0)

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers of BC September 16 to September 19, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 2 (1-1-1-0)
  Group 4th   Ben Wasylyshen 22
Saturday Best Of Breed   Glen Stark 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd   Glen Stark 25
Friday Best Of Breed   Patricia Taylor 2 (1-1-1-0)
  Group 2nd   Patricia Taylor 31
Thursday Best Of Breed   Karen Day 2 (1-1-1-0)
  Group 4th   Karen Day 23

Show Date
Skaha Kennel Club September 03 to September 06, 2021
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Laurel Deptuch 6 (2-2-1-2)
Sunday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 6 (2-3-1-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   Gail Forsythe (Dr) N/A
Friday Best Of Breed   Joe Lobb 1 (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Janet Lobb 1 (1-0-1-0)
  Group 3rd   Joe Lobb 12
  Group 3rd   Janet Lobb 15

Show Date
Nanaimo Kennel Club August 12 to August 15, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Terry Carter 1 (0-0-2-0)
  Group 2nd   Terry Carter 22
Saturday Best Of Breed   Janet Buchanan 1 (0-0-2-0)
  Group 3rd   Janet Buchanan 23
Friday Best Of Breed   Terry Gains 1 (0-0-2-0)
Thursday Select Dog   David Denis N/A

Show Date
Victoria City Kennel Club August 06 to August 08, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Mavis McClintock N/A
Saturday Best Of Breed   Brenda Wilson 2 (2-0-1-0)
Friday Best Of Breed   Kim Hamel 2 (2-0-1-0)

Show Date
Glacier View Kennel Club August 02 to August 04, 2021
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Raymond Yurick 1 (1-0-1-0)
  Group 4th   Raymond Yurick 15
Tuesday Best Of Breed   Bruce Fraser 1 (1-0-1-0)
  Group 4th   Bruce Fraser 17
Monday Best Of Breed   Susan Quesnel 2 (2-0-1-0)
  Group 4th   Susan Quesnel 18

Show Date
Campbell River Dog Fanciers Society July 30 to August 01, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Tempest Deptuch 3 (2-1-1-0)
  Group 2nd   Tempest Deptuch 23
Saturday Best Of Breed   Laurel Deptuch 4 (2-1-1-1)
  Group 3rd   Laurel Deptuch 20
Friday Best Of Breed   Patricia Cummins 4 (2-1-1-1)
  Group 3rd   Patricia Cummins 20

Show Date
Mount Cheam Canine Association July 16 to July 18, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Judith Shurb N/A
Friday Best Of Breed   David Gilmour 1 (1-0-1-0)
  Group 3rd   David Gilmour 37

Show Date
Tyee Kennel Club July 08 to July 11, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Honey Glendinning N/A
Saturday Best Of Breed   Carol Graham 6 (3-3-1-0)
Friday Best Of Breed   Robert Rowbotham 5 (2-3-1-0)
Thursday Best Of Opposite Sex   Tannis Postma N/A

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: 4 4 3 3 3
Group Ranking: 20 20 17 14 14
All Breed Ranking: 93 93 80 70 66

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 0 1 3   0 0 0 0 0   197
Win Record - 2020
Show Date
Victoria City Kennel Club February 28 to March 01, 2020
Day Position   Judge Points
Friday BPIG LTD Breed Show Kim Ramey-Leblanc N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 21 to February 23, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Igor Vygouzov N/A
  BPIG   Tabatha Buckley-Bettis N/A
  Group 3rd   Tabatha Buckley-Bettis 47
  Best Puppy In Breed   Tabatha Buckley-Bettis N/A
  Best Of Breed   Tabatha Buckley-Bettis 0
Saturday BPIG   Linda St-Hilaire N/A
  Group 4th   Linda St-Hilaire 39
  Best Puppy In Breed   Linda St-Hilaire N/A
  Best Of Breed   Linda St-Hilaire 0
Friday BPIG   Igor Vygouzov N/A
  Group 4th   Igor Vygouzov 46
  Best Puppy In Breed   Igor Vygouzov N/A
  Best Of Breed   Igor Vygouzov 0

Show Date
Ladies Kennel Club of BC February 07 to February 09, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Virginia Lyne N/A
  Best Puppy In Breed   Bruce Fraser N/A
  Best Of Breed   Bruce Fraser 1 (0-0-1-1)
  BPIG   Bruce Fraser N/A
  Group 4th   Bruce Fraser 25
Saturday Best Puppy In Show   Patricia Hastings N/A
  Best Puppy In Breed   Patricia Hastings N/A
  Best Of Breed   Patricia Hastings 1 (0-0-1-1)
  BPIG   Patricia Hastings N/A
Friday Best Puppy In Show   Bruce Fraser N/A
  Best Puppy In Breed   Virginia Lyne N/A
  Best Of Breed   Virginia Lyne 1 (0-0-1-1)
  BPIG   Virginia Lyne N/A
  Group 1st   Virginia Lyne 39

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 22 22 22 N/A N/A
Group Ranking: 265 263 252 N/A N/A
All Breed Ranking: 1868 1831 1790 N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 1 0 0   0 0 0 0 0   37
Win Record - 2019
Show Date
Nanaimo Kennel Club November 30 to December 01, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Ainslie Mills N/A
  Best Of Opposite Sex   Ainslie Mills N/A
  BPIG   Ainslie Mills N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Stephanie Rickard N/A
  Best Of Opposite Sex   Stephanie Rickard N/A

Show Date
Tyee Kennel Club November 28 to November 29, 2019
Day Position   Judge Points
Thursday Best Puppy In Breed   Brenda Wilson N/A
  Best Of Opposite Sex   Brenda Wilson N/A
  BPIG   Brenda Wilson N/A

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 08 to November 11, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Maribel Sy (1-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Maribel Sy N/A
  Best Of Opposite Sex   Maribel Sy N/A
Sunday BPIG   Patricia Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Patricia Lanctot N/A
  Best Of Opposite Sex   Patricia Lanctot N/A
  Winners Dog   Patricia Lanctot (1-0-0-1)
Saturday BPIG   Michael Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Michael Lanctot N/A
  Best Of Breed   Michael Lanctot 1 (1-0-0-1)
  Winners Dog   Michael Lanctot (1-0-0-1)
Friday Best Puppy In Breed   Jack Kilgour N/A
  Best Of Breed   Jack Kilgour 1 (1-0-0-1)
  Winners Dog   Jack Kilgour (1-0-0-1)

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 11 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Christine Watson N/A
  Best Of Winners   Christine Watson (2-2-1-0)
  Best Of Breed   Christine Watson 4 (2-2-1-0)
  Winners Dog   Christine Watson (2-2-1-0)
  BPIG   Christine Watson N/A
  Group 2nd   Christine Watson 25
Sunday Best Puppy In Breed   Shaun Watson N/A
  Best Of Winners   Shaun Watson (2-3-1-0)
  Best Of Breed   Shaun Watson 5 (2-3-1-0)
  Winners Dog   Shaun Watson (2-3-1-0)
  BPIG   Shaun Watson N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Pamela Bruce N/A
  Best Of Winners   Pamela Bruce (2-3-1-0)
  Best Of Breed   Pamela Bruce 5 (2-3-1-0)
  Winners Dog   Pamela Bruce (2-3-1-0)
Friday Best Puppy In Breed   Bruce Fraser N/A
  Best Of Opposite Sex   Bruce Fraser N/A
  Winners Dog   Bruce Fraser (2-3-1-0)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By