Moncton Kennel Club
Saturday, November 13, 2021 - Show-1



Related Results

Obedience

Saturday, November 13 (Obedience Sat-1)
Saturday, November 13 (Obedience Sat-2)
Sunday, November 14 (Obedience Sun-3)

Rally Obedience

Saturday, November 13 (Rally Sat-1)
Saturday, November 13 (Rally Sat-2)
Sunday, November 14 (Rally Sun-3)
Sunday, November 14 (Rally Sun-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Russell Terrier  
GCh D.B.F. Vintage Dior
Points: 167 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Poodle (Standard)  
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
Points: 157
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Setter (English)   Wingset I Ain't No Angel
Best Veteran In Show
Judge: Stephen Dainard
Australian Shepherd  
GCh Tresrullah's Comic Book Guy








Group 1 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   34
Group 2nd   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   33
Group 3rd   
GCh Follyhills Winoka AfterTheRain
  Weimaraner   32
Group 4th   
Valkyrie Of Armonia
  Lagotto Romagnolo   31
BPIG    Wingset I Ain't No Angel   Setter (English)   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia

Best Of Opposite Sex
Grandcru Top Gun

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia


Winners Dog: (1-1-0-0)
Grandcru Top Gun

Open Dog Class
1st Grandcru Top Gun


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia

Open Bitch Class
1st Valkyrie Of Armonia

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Best Puppy In Breed
Chesacola's Tennessee Honey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Senior Puppy Bitch Class
1st Chesacola's Tennessee Honey

Judge: Nancy Dagley

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Ch Broadways Call Me Pauley At Woodview

Best Of Opposite Sex
Marsuvica And Matlin's Bear

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Camlab's Dancing With The Stars

Best Puppy In Breed
Ch Broadways Call Me Pauley At Woodview


Winners Dog: (1-4-0-1)
Marsuvica And Matlin's Bear

12-18 Month Dog Class
1st Marsuvica And Matlin's Bear


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Camlab's Dancing With The Stars

Reserve Winners Bitch
Kriscoland's Wreath Of Roses

Senior Puppy Bitch Class
1st Everwood Startop's Midnight Expresso

12-18 Month Bitch Class
1st Camlab's Dancing With The Stars

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Cross Border News

Open Bitch Class
1st Kriscoland's Wreath Of Roses

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChS Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
RC Tollers Joy Of Life

Select Dog
Ch Kare's Boomerang RC Tollers



Winners Bitch: (0-2-2-0)
RC Tollers Joy Of Life

Reserve Winners Bitch
Kare's Makin A Splash

Open Bitch Class
1st RC Tollers Joy Of Life
2nd Kare's Makin A Splash

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wingset I Ain't No Angel

Best Puppy In Breed
Wingset I Ain't No Angel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wingset I Ain't No Angel

Junior Puppy Dog Class
1st Wingset I Ain't No Angel


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
Ch Marsuvica's Krimson And Klover

Best Of Opposite Sex
Ch Nevaehleas Le Grande Fromage

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Zion's Dreaming In Victory

Select Dog
GCh Scottfree Stage Door Johnny


Winners Dog: (1-1-3-1)
Marsuvica's Klear Blue Yonder

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Klear Blue Yonder


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Zion's Dreaming In Victory

Open Bitch Class
1st Zion's Dreaming In Victory

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kamand's Flying Solo At NevaehLea



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain







Group 2 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   14
Group 2nd   
GCh Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   13
Group 3rd   
Ch Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For E R Dox ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   11
Group 4th   
Ch GrandGables Wee Mr Fast Forward
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   9
BPIG   
Ch Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For E R Dox ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Veteran In Group   
Ch (Alt) Trumphill's Uncharted Journey
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Gwencalon's Steeldust Line

Best Puppy In Breed
Lemonladies Peter


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lemonladies Peter

Junior Puppy Dog Class
1st Lemonladies Peter


Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch GrandGables Wee Mr Fast Forward

Best Puppy In Breed
Ch GrandGables Wee Mr Fast Forward



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-2-0)
Award Cancelled

Best Of Opposite Sex
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Best Puppy In Breed
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Junior Puppy Bitch Class
1st Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh GrandCru Latour II



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Beyond Yonder's Einstein


Winners Dog: (1-0-0-0)
Beyond Yonder's Einstein

Open Dog Class
1st Beyond Yonder's Einstein


Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChEx Trumphill's Taking The High Road

Best Of Opposite Sex
Cataraqui Climb Every Mountain


Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Seaswift Kill With The Heart

Best Puppy In Breed
Seaswift Kill With The Heart



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Seaswift Kill With The Heart

Reserve Winners Bitch
Seaswift's Twinkie In The City

Senior Puppy Bitch Class
1st Seaswift Kill With The Heart

Open Bitch Class
1st Seaswift's Twinkie In The City





Group 3 - Jeremy Browne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sendosan Naxxramas
  Akita   14
Group 2nd   
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song
  Boxer   11
Group 3rd   
GCh Regnancy A Test Of Faith
  Doberman Pinscher   10
Group 4th   
GCh Pine Ridge's Feel The Thunder
  Bullmastiff   8
BPIG   
Serdess Queen Of South With First Klas
  Akita   N/A
Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Sendosan Naxxramas

Best Of Opposite Sex
Serdess Queen Of South With First Klas

Best Puppy In Breed
Serdess Queen Of South With First Klas


Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nordiclight's Sealaska Zen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nordiclight's Sealaska Zen

Open Bitch Class
1st Nordiclight's Sealaska Zen

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pine Ridge's Feel The Thunder



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
North Kingdom's Summer Solstice



Winners Bitch: (0-2-0-0)
North Kingdom's Summer Solstice

Reserve Winners Bitch
Prairie Creek's Guardian Angel

12-18 Month Bitch Class
1st Prairie Creek's Guardian Angel

Open Bitch Class
1st North Kingdom's Summer Solstice

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Regnancy A Test Of Faith

Best Of Opposite Sex
GCh Heartwood's Blue Bomber



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not

Senior Puppy Bitch Class
1st Daybreaker's Forget Me Not

Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh MacDuff's Critical Acclaim



Judge: Jeremy Browne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Lonecreeks Lets Dance At Stonerose

Best Of Opposite Sex
Galwoods New Direction

Best Puppy In Breed
Galwoods New Direction



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Galwoods New Direction

Reserve Winners Bitch
Gina Di Gobelja

Junior Puppy Bitch Class
1st Galwoods New Direction

Open Bitch Class
1st Gina Di Gobelja





Group 4 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh D.B.F. Vintage Dior
  Russell Terrier   9
Group 2nd   
Ch Ellerker's And So It Goes
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 3rd   Ch Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   7
Group 4th   
Ch Foxbend How Sweet It Is
  Parson Russell Terrier   6
BPIG   Ch Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ispy Best Kept Secret



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Upthecreek Is Sentimental

Best Puppy In Breed
Ch Upthecreek Is Sentimental



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Best Puppy In Breed
Raintree Earendil I Can Handle Myself



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Senior Puppy Bitch Class
1st Raintree Earendil I Can Handle Myself

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Ch Foxbend How Sweet It Is

Best Of Opposite Sex
Ch River Glenn Perfect Crime

Best Puppy In Breed
Newvista's Hey There Georgie Girl



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Newvista's Hey There Georgie Girl

Reserve Winners Bitch
Caudlewood Seize The Day

Junior Puppy Bitch Class
1st Newvista's Hey There Georgie Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Caudlewood Seize The Day

Open Bitch Class
1st BristolAbbey's Don't Be Jelly

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB D.B.F. Vintage Dior



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ellerker's And So It Goes







Group 5 - Brian Reid Top Dog
Points
Group 1st   Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane   Toy Manchester Terrier   23
Group 2nd    Chriscendo Crazy Talk   Pomeranian   22
Group 3rd   
Ch Wildfire Catch The Tidal Wave
  Papillon   19
Group 4th   
GCh Gardine Don't Stop Believing
  Chinese Crested   18
BPIG    Chriscendo Crazy Talk   Pomeranian   N/A
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
GChB Falconcrest Sushine Serendipity

Best Of Opposite Sex
Ch Amitola Tyee Isha

Best Puppy In Breed
Frostwood's Jazzy Wind Song



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Whimsy April Luv For Cherrywood

Reserve Winners Bitch
Frostwood's Jazzy Wind Song

Senior Puppy Bitch Class
1st Frostwood's Jazzy Wind Song

Canadian Bred Bitch Class
1st Embee Frostwood Star Charmer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whimsy April Luv For Cherrywood

Open Bitch Class
1st Sushines Wonder Of Spring V RH

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Gardine Don't Stop Believing



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Twinkle's Under The Willow



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Twinkle's Under The Willow

Reserve Winners Bitch
Almendares Pasja

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Under The Willow
2nd Twinkle's Effervescent Honey

Open Bitch Class
1st Almendares Pasja

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold

Best Of Opposite Sex
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Cassiopeia Spring Into Action

Best Puppy In Breed
Cassiopeia Spring Into Action


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

Junior Puppy Bitch Class
1st Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wildfire Catch The Tidal Wave



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chriscendo Crazy Talk

Best Of Opposite Sex
Tinyprints Eclipse At Chriscendo

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chriscendo Crazy Talk

Best Puppy In Breed
Chriscendo Crazy Talk


Winners Dog: (1-2-0-0)
Chriscendo Crazy Talk

Senior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Crazy Talk


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tinyprints Eclipse At Chriscendo

Reserve Winners Bitch
Citadel's Cool Breeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Tinyprints Eclipse At Chriscendo

12-18 Month Bitch Class
1st Citadel's Cool Breeze

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Taraji Rose At Oceaniahicc

Select Bitch
GChB IslandGems Dream Girl



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Marsuvica's Quick As A Flash

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Heir To Riches


Winners Dog: (1-0-0-1)
Marsuvica's Heir To Riches

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Heir To Riches






Group 6 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   24
Group 2nd   
Ch Lebail's Light Of The Moon
  Boston Terrier   20
Group 3rd   
GCh Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   19
Group 4th   
Ch Kibo No Hoshi d'Urajiro
  Shiba Inu   15
BPIG   
Ch Southcar's Stormwatcher At Bijzondere
  Keeshond   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lebail's Light Of The Moon



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChS Muldoon In The Arms Of Angels

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Delenclos Bonsai

Best Puppy In Breed
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Select Dog
Ch Bulldacious Lucky Underpants



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Bulldacious Delenclos Bonsai

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Senior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Open Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Bonsai

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Rockstar's Haphazard

Best Of Opposite Sex
GCh Onsengeltje White And Buttoned



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Ch Tuckerlake's Hocus Pocus At Dewkist

Best Of Opposite Sex
Martrav N Briley's Go With The Flow

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Celtmacbhaid We Will Rock You

Best Puppy In Breed
Celtmacbhaid We Will Rock You

Select Bitch
Ch Tykers Imma Wee Besom


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Celtmacbhaid We Will Rock You

Junior Puppy Bitch Class
1st Celtmacbhaid We Will Rock You

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rhapsody's Destined To Be Mine



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Southcar's Stormwatcher At Bijzondere

Best Puppy In Breed
GCh Southcar's Stormwatcher At Bijzondere



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Opus' Chi Mai

Best Of Opposite Sex
Glow Whoopy The Black Star

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Arioso Barokko Iz Voderviya

Best Puppy In Breed
Ch Opus' Chi Mai


Winners Dog: (1-2-1-0)
Arioso Barokko Iz Voderviya

Open Dog Class
1st Arioso Barokko Iz Voderviya


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Glow Whoopy The Black Star

Reserve Winners Bitch
Glow Ziveren Jewelen

Junior Puppy Bitch Class
1st Glow Whoopy The Black Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Glow Ziveren Jewelen

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChG Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Milady N'Valmy Of Didi's Dream

Best Puppy In Breed
Milady N'Valmy Of Didi's Dream


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Kibo No Hoshi d'Urajiro

Best Of Opposite Sex
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Urajiro Hevi Kabiza Kion At Sealaska


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska

Open Bitch Class
1st Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska



Group 7 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Riverryan Just Do It
  German Shepherd Dog   43
Group 2nd   
Ch Stonepillar's Here I Am Quiche
  Bouvier des Flandres   34
Group 3rd   
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   31
Group 4th   
GCh Kyon's Heidi Perledatter
  Norwegian Buhund   20
BPIG   
Ch Quymera's Awakening
  German Shepherd Dog   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Tresrullah's Comic Book Guy
  Australian Shepherd   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Reddenblu's Moonlight Marauder



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 10 pts (3-3-3-2)
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
GCh Malka's Does He Love You

Best Of Winners: (3-3-3-2)
Sheep's Kin Solid Concerto

Best Puppy In Breed
Wenlisa's Dreams N Aspirations

Select Dog
GChB Cowboy's Locked And Loaded

Select Bitch
Ch Ninebark Meadowlawn Nitelite Of Callaway


Winners Dog: (3-3-3-2)
Sheep's Kin Solid Concerto

Reserve Winners Dog
Wenlisa's Dreams N Aspirations

Senior Puppy Dog Class
1st Wenlisa's Dreams N Aspirations

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Riverside Snow Flurry

Open Dog Class
1st Sheep's Kin Solid Concerto


Winners Bitch: (3-3-3-2)
Malka's New Beginnings

Reserve Winners Bitch
TBK's Penny Heartbreaker

Senior Puppy Bitch Class
1st Malka's New Beginnings
2nd Malka's More Than A Memory

Open Bitch Class
1st TBK's Penny Heartbreaker

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB MNM's Double Take



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Stonepillar's Here I Am Quiche

Best Of Opposite Sex
GCh Flow Fay du Truffe Noire



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Boyero Wingardium Leviosa

Open Bitch Class
1st Boyero Wingardium Leviosa

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Omega's Divine Right



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Maplemyst Heading For The Hill

Best Puppy In Breed
Maplemyst Heading For The Hill



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Maplemyst Heading For The Hill

Reserve Winners Bitch
Bearspaw Disentangled Rye Pa

Junior Puppy Bitch Class
1st Maplemyst Heading For The Hill

Open Bitch Class
1st Bearspaw Disentangled Rye Pa

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
GChS Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
GChB Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Riverryan's Proud As A Peacock

Best Puppy In Breed
GCh Quymera's Awakening

Select Dog
GCh Quymera's Awakening


Winners Dog: (3-3-2-1)
Riverryan Ragnarok

Reserve Winners Dog
Riverryans A Light In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Nero Dei Precision

12-18 Month Dog Class
1st Riverryans A Light In The Dark

Open Dog Class
1st Riverryan Ragnarok


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Riverryan's Proud As A Peacock

Reserve Winners Bitch
Tazzman's Sunshine At Midnight

Junior Puppy Bitch Class
1st Tazzman's Walking On Sunshine

12-18 Month Bitch Class
1st Tazzman's Sunshine At Midnight

Open Bitch Class
1st Riverryan's Proud As A Peacock

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Salish' Ror To Riverside

Best Puppy In Breed
Follow Me Riverside Champane On Ice


Winners Dog: (1-0-1-0)
Follow Me Riverside Champane On Ice

Junior Puppy Dog Class
1st Follow Me Riverside Champane On Ice


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
Ch Brantstar Grandgables Fashion Icon

Best Of Opposite Sex
GCh Lyricisle's Miss Know It All

Best Of Winners: (2-4-1-1)
GrandGables Took Me Bi Surprize

Best Puppy In Breed
GrandGables Took Me Bi Surprize


Winners Dog: (2-4-1-1)
Sunnyseas Knight's Quest

Reserve Winners Dog
Charmedones Bailey's Irish Dream

12-18 Month Dog Class
1st Charmedones Bailey's Irish Dream

Open Dog Class
1st Sunnyseas Knight's Quest


Winners Bitch: (2-4-1-1)
GrandGables Took Me Bi Surprize

Reserve Winners Bitch
Lyricisle Cover Me In Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Lyricisle Cover Me In Sunshine
2nd Kelbren Island Time

12-18 Month Bitch Class
1st Charmedones Cover Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st GrandGables Took Me Bi Surprize

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT

Best Of Opposite Sex
Vastgota Irish Clover ST

Best Puppy In Breed
Vastgota Irish Clover ST



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Vastgota Irish Clover ST

Reserve Winners Bitch
Alkemi Daisy Bell LT

Junior Puppy Bitch Class
1st Vastgota Irish Clover ST

12-18 Month Bitch Class
1st Alkemi Daisy Bell LT

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bredright Little Deuce Coop

Best Of Opposite Sex
Walk In The Sky

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bredright Little Deuce Coop


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bredright Little Deuce Coop

Open Dog Class
1st Bredright Little Deuce Coop


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Walk In The Sky

Open Bitch Class
1st Walk In The Sky

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By