Lloydminster Kennel & Obedience Club
Friday, September 29, 2023 - Show-1



Related Results

Obedience

Saturday, September 30 (Obedience Trial-1)
Saturday, September 30 (Obedience Trial-2)
Sunday, October 01 (Obedience Trial-3)
Sunday, October 01 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, September 30 (Rally Trial-1)
Saturday, September 30 (Rally Trial-2)
Sunday, October 01 (Rally Trial-3)
Sunday, October 01 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCh Ghostpine's Brightest Star
"Sirius"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Richard Paquette
Alaskan Malamute  
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
Points: 172 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Richard Paquette
Havanese  
GChEx Oeste's Askin For Kisses
Points: 128
Best Puppy In Show
Judge: Richard Paquette
Doberman Pinscher  
Ch Legendale N Ko's Blazing Sunshine








Group 1 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   27
Group 2nd   
GCh Tricklecreek Gran Torino
  Spaniel (Clumber)   19
Group 3rd   
GCh Loretta Labs Persistence Of Memory
  Retriever (Labrador)   18
Group 4th   GCh Driftwind Reach for The Stars   Setter (Irish)   13
BPIG   
Bianca's Let's Dance
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bianca's Let's Dance

Best Puppy In Breed
Bianca's Let's Dance



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bianca's Let's Dance

Reserve Winners Bitch
Red Laurel Hazy Shade Of Winter

Junior Puppy Bitch Class
1st Bianca's Let's Dance

Senior Puppy Bitch Class
1st Red Laurel Hazy Shade Of Winter

12-18 Month Bitch Class
1st Stannyfield&Legacyk Just Like Magic

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 7 pts (2-4-2-0)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Goldpaw's Starlight Starbright

Best Of Winners: (2-4-2-0)
Taffy The Yellowstone Link

Best Puppy In Breed
Taffy The Yellowstone Link

Select Dog
Ch Verdoro's Dering Harbor


Winners Dog: (2-4-2-0)
Taffy The Yellowstone Link

Reserve Winners Dog
Canza's Irish Whiskey

Senior Puppy Dog Class
1st Taffy The Yellowstone Link

12-18 Month Dog Class
1st Canza's Irish Whiskey


Winners Bitch: (2-4-2-0)
Goldpaw's Starlight Starbright

Reserve Winners Bitch
Expeditions Wok And Roll

Senior Puppy Bitch Class
1st Verdoro's Catherine The Great

12-18 Month Bitch Class
1st Expeditions Wok And Roll

Open Bitch Class
1st Goldpaw's Starlight Starbright
2nd Taffy's Calypso

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChS Loretta Labs Persistence Of Memory

Best Of Opposite Sex
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Select Dog
GChB Danrich's Crash Tested To Compass



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Chablais Super Lucy

Reserve Winners Bitch
Compass' Just An Echo Of Hart

Open Bitch Class
1st Chablais Super Lucy
2nd Compass' Just An Echo Of Hart

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tollchester's Terrific Trout



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Driftwind Reach for The Stars

Best Puppy In Breed
Denbydale N Trusask's Praying For Time


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Valencia Jurgapearls



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Valencia Jurgapearls

Reserve Winners Bitch
Viv'en Jurgapearls

Open Bitch Class
1st Valencia Jurgapearls
2nd Viv'en Jurgapearls

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tricklecreek Gran Torino



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Keypoint's Heaven N Hell Can Wait

Best Of Opposite Sex
Ch Keypoint's Be The Change

Select Dog
GCh Keypoint's The Heavens Are Right



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Leith Gramayre Fortified Spirit

Best Puppy In Breed
Ch Leith Gramayre Mic Drop

Select Dog
Ch Leith Gramayre Mic Drop







Group 2 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   9
Group 2nd   
GChB Kolani Hardy D'Oner
  Basset Hound   8
Group 3rd   
GCh Phantoms Circle Of Life
  Ibizan Hound   7
Group 4th    Windborn Serena's Song At Cloverdale   Whippet   6
BPIG    Windborn Serena's Song At Cloverdale   Whippet   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Kolani Hardy D'Oner



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Opposite Sex
GCh RHK Dark Diva Zensation

Best Puppy In Breed
RHK Vastayan Light Bender



Winners Bitch: (0-1-1-1)
RHK Vastayan Light Bender

Junior Puppy Bitch Class
1st RHK Vastayan Light Bender

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Matsutake's Moments Reflection



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Phantoms Circle Of Life



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Undeniably Tyrconnell

Best Puppy In Breed
Undeniably Tyrconnell


Winners Dog: (1-0-0-0)
Undeniably Tyrconnell

Senior Puppy Dog Class
1st Undeniably Tyrconnell


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Windborn Serena's Song At Cloverdale

Best Puppy In Breed
Windborn Serena's Song At Cloverdale



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Windborn Serena's Song At Cloverdale

Junior Puppy Bitch Class
1st Windborn Serena's Song At Cloverdale





Group 3 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   43
Group 2nd   
GChB Gentry's Dragon Fyre V Scion
  Doberman Pinscher   42
Group 3rd   
GChB Jury's Karma Police
  Schnauzer (Giant)   34
Group 4th   
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin
  Samoyed   32
BPIG   
Ch Legendale N Ko's Blazing Sunshine
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Prairiegems Boomkanani Irawaru



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GChB Newalba N Novera's Full Circle

Best Of Opposite Sex
GCh Briante Bluemount Diamond Girl

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Livin's Hold My Beer

Best Puppy In Breed
Livin's Hold My Beer

Select Dog
Ch Zaizoe's I Am Your King Now


Winners Dog: (2-2-2-1)
Livin's Hold My Beer

Reserve Winners Dog
Newalba N Novera's No Limit

Junior Puppy Dog Class
1st Livin's Hold My Beer

12-18 Month Dog Class
1st Newalba N Novera's No Limit

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
GChB Bolder's Flatten The Curve



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Island Reign's Forge New Ground

Best Of Opposite Sex
Prairie Creek's I Am The Booty



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Prairie Creek's I Am The Booty

12-18 Month Bitch Class
1st Prairie Creek's I Am The Booty

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 7 pts (1-1-1-5)
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Of Opposite Sex
GCh Supernova Skies Are Blue Denmel

Best Of Winners: (1-1-1-5)
Sharinway's I Am No Angel

Best Puppy In Breed
GCh Legendale N Ko's Blazing Sunshine

Select Bitch
GChS Gentry's Califragilistic


Winners Dog: (1-1-1-5)
Sharinway's I Am No Angel

Junior Puppy Dog Class
1st Sharinway's I Am No Angel


Winners Bitch: (1-1-1-5)
Sharinway's In The Arms Of An Angel

Junior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's In The Arms Of An Angel

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Kiltic's She's Got It All At JetAir

Select Bitch
GCh Livesky's Rainbow After The Storm



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Baywood Call Of Duty

Best Puppy In Breed
Baywood Made To Fly


Winners Dog: (1-0-1-0)
Baywood Made To Fly

Senior Puppy Dog Class
1st Baywood Made To Fly


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Esmonds You Make Me Smile

Select Dog
Ch Wathaman's Flirt'n Like A Rockstar



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin

Select Dog
Ch Snowlegend Enchanting Yuki



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Jury's Karma Police

Best Of Opposite Sex
Ch Innovations Git R Done



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (2-1-0-4)
GCh Ringkona's Calm Bfor The Storm

Best Of Opposite Sex
Wintereclipse Going Sideways

Best Of Winners: (2-1-0-4)
Wintereclipse Whispers In The Wind

Best Puppy In Breed
Wintereclipse Whispers In The Wind

Select Bitch
Ch Debalys Spring Fling


Winners Bitch: (2-1-0-4)
Wintereclipse Whispers In The Wind

Senior Puppy Bitch Class
1st Wintereclipse Whispers In The Wind





Group 4 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Renica's Good Omens
  Bull Terrier (Miniature)   18
Group 2nd   
Ch Versaterre Turning A New Leaf
  Border Terrier   17
Group 3rd   
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara
  American Staffordshire Terrier   16
Group 4th   
GCh VDK Glamorous At Embolden
  Scottish Terrier   14
BPIG   
LBK's Rebel And Proud Whiskey On The Rocks
  American Staffordshire Terrier   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara

Best Puppy In Breed
LBK's Rebel And Proud Whiskey On The Rocks


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Versaterre Turning A New Leaf



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Renica's Good Omens



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar

Best Of Opposite Sex
Dreamacres Drift

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Dreamacres Drift

Best Puppy In Breed
Dreamacres Jesse


Winners Dog: (1-2-0-1)
Dreamacres Drift

Open Dog Class
1st Dreamacres Drift


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Dreamacres Jesse

Reserve Winners Bitch
Dreamacres Gabi

Senior Puppy Bitch Class
1st Dreamacres Jesse

Open Bitch Class
1st Dreamacres Gabi

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Venandi's Aurora Borealis

Best Of Opposite Sex
Mill Pond Steal The Moon

Best Puppy In Breed
Ch Venandi's Aurora Borealis


Winners Dog: (1-0-0-1)
Mill Pond Steal The Moon

Open Dog Class
1st Mill Pond Steal The Moon


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Tucks Hey Rey



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rogue's Bad Medicine

Best Of Opposite Sex
Rogue's Blaze Of Glory

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rogue's Bad Medicine

Best Puppy In Breed
Rogue's Bad Medicine


Winners Dog: (1-1-0-0)
Rogue's Blaze Of Glory

Senior Puppy Dog Class
1st Rogue's Blaze Of Glory


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rogue's Bad Medicine

Senior Puppy Bitch Class
1st Rogue's Bad Medicine

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB VDK Glamorous At Embolden

Select Bitch
Ch Ovio's Northern Skye



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Best Puppy In Breed
Tyrone I Can Buy Myself Flowers



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Senior Puppy Bitch Class
1st Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Ghostpine's Brightest Star

Best Of Opposite Sex
Tenax Watch Her Soar

Best Puppy In Breed
Tenax Watch Her Soar



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tenax Watch Her Soar

Senior Puppy Bitch Class
1st Tenax Watch Her Soar





Group 5 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   21
Group 2nd   
GChS Winwood Top Secret With BRK
  Chinese Crested Dog   19
Group 3rd   
GChS Sanderlin Big Bang Theory
  Miniature Pinscher   17
Group 4th   Ch Keja's Precious Gift   Poodle (Toy)   16
BPIG    Wind Made You Look   Chinese Crested Dog   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Triple Crown Made In America Of VeeVee

Best Of Opposite Sex
VeeVee's Roll Of The Dice

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Triple Crown Made In America Of VeeVee


Winners Bitch: (1-1-0-0)
VeeVee's Roll Of The Dice

Open Bitch Class
1st VeeVee's Roll Of The Dice

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Caruaidd Corrigan


Winners Dog: (1-0-0-0)
Caruaidd Corrigan

12-18 Month Dog Class
1st Caruaidd Corrigan


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sharinway's Created By Dior



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Puppy In Breed
Wind Made You Look



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Wind Made You Look

Junior Puppy Bitch Class
1st Wind Made You Look

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dashwood Muffin But Sunshine At Maniak


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Select Bitch
Ch HBH Oh So Good



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sanderlin Big Bang Theory



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Best Of Opposite Sex
Valifyre Wet Your Whistle

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Valifyre Wet Your Whistle

Best Puppy In Breed
Valifyre Wet Your Whistle

Select Bitch
GCh Sunokas Neon Strike At Sunburst


Winners Dog: (1-1-0-2)
Valifyre Wet Your Whistle

Junior Puppy Dog Class
1st Valifyre Wet Your Whistle


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Gibraltar Around The World

Junior Puppy Bitch Class
1st Gibraltar Around The World

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Keja's Precious Gift

Best Puppy In Breed
Houseopaws Stinker Bell



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Houseopaws Stinker Bell

Senior Puppy Bitch Class
1st Houseopaws Stinker Bell

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon

Select Dog
GChG Diabolbric's The Force Awakens



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
VeeVee Rise N Star

Best Of Opposite Sex
VeeVee Dream Come True

Best Of Winners: (1-1-0-0)
VeeVee Rise N Star

Best Puppy In Breed
VeeVee Rise N Star


Winners Dog: (1-1-0-0)
VeeVee Rise N Star

Junior Puppy Dog Class
1st VeeVee Rise N Star


Winners Bitch: (1-1-0-0)
VeeVee Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st VeeVee Dream Come True





Group 6 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Sealegends Moonlight Magic
  Shih Tzu   16
Group 2nd   
GCh Meadowpark's Brazen Bentley
  Tibetan Spaniel   15
Group 3rd   Ch Rosebell's Gliding High   Poodle (Miniature)   14
Group 4th   
GChS Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   13
BPIG   
Beaukees Eyes On Fire
  Keeshond   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Stoney's Back In Black At Miwei

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Yan Huang International China Happy Prince



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Milo's Chasing Ruby's Dreams

Best Of Opposite Sex
Ch Milo's He Shoots He Skors At Leedal



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
DNZ Magik's Abra Kadabra

Best Puppy In Breed
DNZ Magik's Abra Kadabra


Winners Dog: (1-0-0-0)
DNZ Magik's Abra Kadabra

Junior Puppy Dog Class
1st DNZ Magik's Abra Kadabra


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
GCh Beaukees I Walk The Line

Best Of Opposite Sex
GCh Admiraal's Sweet Willow

Best Puppy In Breed
Beaukees Eyes On Fire

Select Dog
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees

Select Bitch
Ch Admiraal's Sashay Away



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Beaukees Eyes On Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Beaukees Eyes On Fire

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rosebell's Gliding High



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sealegends Moonlight Magic



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Meadowpark's Brazen Bentley





Group 7 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   32
Group 2nd   
Ch Woodside's Zita Don't Steal Me Away
  German Shepherd Dog   31
Group 3rd   
GChS Tallywood Coalescence
  Collie (Rough)   29
Group 4th   GCh Shelhaven Miqelon Serendipitus   Shetland Sheepdog   26
BPIG   
Dragonfli De La Destinee
  Belgian Shepherd Dog   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GCh Turbar's Spinal Tap

Best Of Opposite Sex
GChEx Annrock's Stonehill A League Of Her Own

Best Puppy In Breed
GChB BigRkAussies Great Divide

Select Dog
GCh Turbar's Shakin' It At Carnival

Select Bitch
GChB BigRkAussies Great Divide



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dragonfli De La Destinee

Best Of Opposite Sex
Casryn's Defender Of The Divergent

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dragonfli De La Destinee

Best Puppy In Breed
Dragonfli De La Destinee


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dragonfli De La Destinee

Junior Puppy Dog Class
1st Dragonfli De La Destinee


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent

Junior Puppy Bitch Class
1st Casryn's Defender Of The Divergent

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChG Tallywood Coalescence

Best Puppy In Breed
Ch Prairiepine's Shake Hands With The Sun

Select Dog
Ch Prairiepine's Shake Hands With The Sun


Winners Dog: (1-0-2-0)
Tamaron's Never Go Back

12-18 Month Dog Class
1st Tamaron's Never Go Back


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
GCh Tamaron's After Midnight



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Woodside's Zita Don't Steal Me Away

Best Of Opposite Sex
Woodside's That Willbe Theday


Winners Dog: (1-0-0-1)
Woodside's That Willbe Theday

Open Dog Class
1st Woodside's That Willbe Theday


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Audurs Galdra Astrikur

Best Of Opposite Sex
Ch Audurs Galdra Koldimma

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Audurs Galdra Astrikur

Best Puppy In Breed
Audurs Galdra Astrikur

Select Dog
Ch Orleansisd Breki


Winners Dog: (1-2-1-1)
Audurs Galdra Astrikur

Senior Puppy Dog Class
1st Audurs Galdra Astrikur


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Audurs Galdra Rauðhetta

Reserve Winners Bitch
Audurs Ovaenta Karamella

Senior Puppy Bitch Class
1st Audurs Galdra Rauðhetta

Open Bitch Class
1st Audurs Ovaenta Karamella

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 12 pts (3-7-1-2)
GCh Shelhaven Miqelon Serendipitus

Best Of Opposite Sex
GChB Zesta Shiver Me Timbur

Best Of Winners: (3-7-1-2)
Zesta Blue Moon

Best Puppy In Breed
Jetset So That's How

Select Bitch
GCh Zesta Hello Forever


Winners Dog: (3-7-1-2)
Zesta Blue Moon

Reserve Winners Dog
Cincerlee Running In The Shadow

Canadian Bred Dog Class
1st Cincerlee Running In The Shadow

Open Dog Class
1st Zesta Blue Moon
2nd Zesta Happy Days


Winners Bitch: (3-7-1-2)
Jetset So That's How

Reserve Winners Bitch
Zesta Out Of The Blue

Junior Puppy Bitch Class
1st Jetset So That's How

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Unanswered

12-18 Month Bitch Class
1st Zesta Cinnamon Bun

Canadian Bred Bitch Class
1st Zesta Touch Of Class

Open Bitch Class
1st Zesta Out Of The Blue
2nd Zesta Forever My Girl
3rd Foursure Change My Mind

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By