Elora Gorge Kennel Club
Friday, December 28, 2018



Related Results


Results courtesy of:


-- Shelley Ford --
Can Ch Raylex Moda Chablis Kaleef OFA
"Brie"
Breeders: Lorys Fraccaro, Alana Decharette, Cindy Spencer Bartley
Owner: Lorys Fraccaro
Presented by Shelley Ford


Best In Show
Judge: Wendy Maisey
Cavalier King Charles Spaniel  Ch Mardigrais To The Moon At Sigma Chi
Points: 301 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Wendy Maisey
Bearded Collie  GCh Motlikru-Buaidh Like No Other
Points: 268
Best Puppy In Show
Judge: Wendy Maisey
Doberman Pinscher   Wendorf's One'der Boy V Ruler
Best Baby Puppy In Show
Judge: Wendy Maisey
Bearded Collie   Dreamchaser Strathearn Amore








Group 1 - Geraldine Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Zoldmali Cetli
  Vizsla (Wire-Haired)   52
Group 2nd   
Santiago de Himmelstein
  Retriever (Golden)   51
Group 3rd   
GCh Lentigo's Saltcreek Teal
  Setter (English)   45
Group 4th   
GCh Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   44
BPIG   Ch Barbevoix Oscar De Northrock   Barbet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Shadowland Along For The Ride
  Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Yara Biscay's For Butterblac

Best Of Opposite Sex
Ch Barbevoix Oscar De Northrock

Best Puppy In Breed
Ch Barbevoix Oscar De Northrock


Winners Dog: (1-0-1-1)
Cahal Biscay's Dapper Citrine

Senior Puppy Dog Class
1st Cahal Biscay's Dapper Citrine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Legacyk Fiery Heart

Best Of Opposite Sex
GCh Legacyk Indecent Exposure

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Sepia Empty Nest


Winners Dog: (2-2-1-1)
Fogelhund's Vier J P Cooper

Reserve Winners Dog
BNJ Ordinary Hero

Open Dog Class
1st Fogelhund's Vier J P Cooper
2nd BNJ Ordinary Hero


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Sepia Empty Nest

Reserve Winners Bitch
Aspenglow's Greta

12-18 Month Bitch Class
1st Sepia Empty Nest
2nd Aspenglow's Greta

3-6 Month Bitch Class
1st Shadowland Along For The Ride


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Mercer's State Of The Art

Best Of Opposite Sex
Wawa's Fowl Search Engine

Select Bitch
Ch Redlion's Three Bridges Harper



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Wawa's Fowl Search Engine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wawa's Fowl Search Engine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
Santiago de Himmelstein

Best Of Opposite Sex
Ch Sunkozi In Your Wildest Dreams

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Santiago de Himmelstein

Best Puppy In Breed
Goldpaw's Favors Irish Cream

Select Bitch
GCh Bearabella's Back With A Bang


Winners Dog: (2-2-0-2)
Santiago de Himmelstein

Reserve Winners Dog
Luchan's All In No Bluff

12-18 Month Dog Class
1st Luchan's All In No Bluff

Open Dog Class
1st Santiago de Himmelstein


Winners Bitch: (2-2-0-2)
Goldpaw's Favors Irish Cream

Reserve Winners Bitch
Prettyriver's Crush At Luchan

Senior Puppy Bitch Class
1st Goldpaw's Favors Irish Cream

Open Bitch Class
1st Prettyriver's Crush At Luchan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd

Best Of Opposite Sex
Staghorn's Big Bang Theory

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Staghorn's Big Bang Theory

Best Puppy In Breed
Staghorn's Big Bang Theory

Select Bitch
GCh Catraz Cast A Spell On Maktawae


Winners Dog: (1-3-1-2)
Maktawae Wazn't Dat A Party

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Maktawae Wazn't Dat A Party


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Staghorn's Big Bang Theory

Reserve Winners Bitch
Staghorn's My Kind Of Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Staghorn's Big Bang Theory

Canadian Bred Bitch Class
1st Staghorn's My Kind Of Girl

Open Bitch Class
1st Breezeline's It's Complicated


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 11 pts (4-4-3-1)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Katyra's Whatchamacallit

Best Of Winners: (4-4-3-1)
Kasomor's Gunslinging Cowboy

Best Puppy In Breed
Tollhaven Kindle


Winners Dog: (4-4-3-1)
Kasomor's Gunslinging Cowboy

Reserve Winners Dog
Tollhaven Kindle

Senior Puppy Dog Class
1st Tollhaven Kindle

12-18 Month Dog Class
1st Kasomor's Gunslinging Cowboy
2nd Cyre's The Heat Is On
3rd Kalmegess Once In A Blue Moon


Winners Bitch: (4-4-3-1)
Kylador's Uricochetu Dunfield

Reserve Winners Bitch
Avatar Katyra Designed For Flight

Junior Puppy Bitch Class
1st Kylador's Uricochetu Dunfield

12-18 Month Bitch Class
1st Avatar Katyra Designed For Flight
2nd Katyra All About Mee

Open Bitch Class
1st Avatar's Light Me Up


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lentigo's Saltcreek Teal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Amulet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Aislingcudo Is Laoi Caniscaeli



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Ashleysown Music Man

Best Of Opposite Sex
Nonnies Ashleysown Caramilk

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Nonnies Ashleysown Caramilk

Best Puppy In Breed
Ch Ashleysown Music Man

Select Dog
GCh Ashleysown Black Magic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rivermist Broxden Magnuttic

Best Puppy In Breed
Rivermist Broxden Magnuttic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rivermist Broxden Magnuttic

Senior Puppy Dog Class
1st Rivermist Broxden Magnuttic

3-6 Month Dog Class
1st Autumnbreezes Lojax Rum Runner



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nonnies Fifty Shades Of Gray



3-6 Month Bitch Class
1st Golden Gait's Infinite Joy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stoneylake Sommer's Song



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stoneylake Sommer's Song

Open Bitch Class
1st Stoneylake Sommer's Song


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Zoldmali Cetli




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Wendy Maisey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   42
Group 2nd   Ch McCartney's Lyrical Rock Music   Whippet   35
Group 3rd   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   25
Group 4th   
Sweetwire's Living On The Edge
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   24
BPIG   Ch McCartney's Lyrical Rock Music   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Royalcityrr Circe Of Chisharo   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Napier's Omg Did You Hear


3-6 Month Dog Class
1st Generations Wizards Kyanite


3-6 Month Bitch Class
1st Generations Dark Crystal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Africanadian James T Kirk

Best Of Opposite Sex
GCh Kisa Love On A Sunday Afternoon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bassetarium Coeur de Cassiopee

Best Of Opposite Sex
Rapscallion's Riding The Storm Out

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bassetarium Coeur de Cassiopee

Best Puppy In Breed
Rapscallion's Riding The Storm Out


Winners Dog: (1-1-0-0)
Rapscallion's Riding The Storm Out

Junior Puppy Dog Class
1st Rapscallion's Riding The Storm Out


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bassetarium Coeur de Cassiopee

Open Bitch Class
1st Bassetarium Coeur de Cassiopee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Doxieluv That'll Be The Day

Best Of Opposite Sex
Doxiluv's Remembrance

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Doxieluv That'll Be The Day

Best Puppy In Breed
Doxieluv That'll Be The Day

Select Dog
Ch Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina


Winners Dog: (2-1-1-0)
Doxieluv That'll Be The Day

Reserve Winners Dog
Alstertal's Eriska's Dragonflyer

Senior Puppy Dog Class
1st Doxieluv That'll Be The Day

Open Dog Class
1st Alstertal's Eriska's Dragonflyer


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Doxiluv's Remembrance

Senior Puppy Bitch Class
1st Doxiluv's Remembrance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables

Best Of Opposite Sex
Grandgables Ms Silken Sheen

Best Of Winners: (3-3-1-0)
Minstemann's Dreamcatcher

Best Puppy In Breed
Minstemann's Dreamcatcher


Winners Dog: (3-3-1-0)
Minstemann's Dreamcatcher

Reserve Winners Dog
Daily News Nes Gwadiana

Senior Puppy Dog Class
1st Minstemann's Dreamcatcher

12-18 Month Dog Class
1st Tverskoy Mozaiki Homage To Grandgables

Open Dog Class
1st Daily News Nes Gwadiana


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Canis Formula Bia Grandgables

Best Puppy In Breed
Canis Formula Bia Grandgables



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Canis Formula Bia Grandgables

Junior Puppy Bitch Class
1st Canis Formula Bia Grandgables


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sweetwire's Living On The Edge



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sweetwire's Living On The Edge

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sweetwire's Living On The Edge


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 9 pts (1-4-2-3)
GCh Pearlla Pelligrina Of First Avenue

Best Of Opposite Sex
Taliesin's Realta Gheal I Bodach

Best Of Winners: (1-4-2-3)
Taliesin's Realta Gheal I Bodach

Best Puppy In Breed
Sionna From Starstone

Select Dog
GCh Castlekeep Dark N Stormynights

Select Bitch
Ch Odenwolf's Sheila


Winners Dog: (1-4-2-3)
Taliesin's Realta Gheal I Bodach

Open Dog Class
1st Taliesin's Realta Gheal I Bodach

3-6 Month Dog Class
1st Magh Itha's Bragi


Winners Bitch: (1-4-2-3)
Sionna From Starstone

Reserve Winners Bitch
Glenn Eyrie Sylverwolf Santana Onyx

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenn Eyrie Sylverwolf Santana Onyx

Senior Puppy Bitch Class
1st Sionna From Starstone

12-18 Month Bitch Class
1st Glenamadda Pei May Of Wolfholm

Open Bitch Class
1st Monsters Inc Fawzia Fuad Is Karma

3-6 Month Bitch Class
1st Goddess Turrean Of Curiann


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Royalcityrr Strikes A Pose

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Glass Creek's I'm Dreaming Of Africa

Best Puppy In Breed
Glass Creek's I'm Dreaming Of Africa


Winners Dog: (2-1-1-0)
Glass Creek's I'm Dreaming Of Africa

Reserve Winners Dog
Ridgeville's Ujasiri Mtawala

Junior Puppy Dog Class
1st Ridgeville's Ujasiri Mtawala

Senior Puppy Dog Class
1st Glass Creek's I'm Dreaming Of Africa

3-6 Month Dog Class
1st Royalcityrr Atlas Of Chisharo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 9 pts (2-3-2-3)
McCartney's Lyrical Rock Music

Best Of Opposite Sex
Jetstream's 24K Magic

Best Of Winners: (2-3-2-3)
McCartney's Lyrical Rock Music

Best Puppy In Breed
McCartney's Lyrical Rock Music

Select Dog
Ch Surrey Hill's Windcheater Of Mariner

Select Bitch
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive


Winners Dog: (2-3-2-3)
Jetstream's 24K Magic

Reserve Winners Dog
Kisharo Settin' Fires

Junior Puppy Dog Class
1st Kisharo Settin' Fires

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Jetstream's 24K Magic


Winners Bitch: (2-3-2-3)
McCartney's Lyrical Rock Music

Reserve Winners Bitch
Devonair's Darkwing Yarah

Junior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Lyrical Rock Music

Senior Puppy Bitch Class
1st Shetara's Sexy Sadie

Open Bitch Class
1st Devonair's Darkwing Yarah


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Brenda Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ruler's Low Winter Sun
  Doberman Pinscher   49
Group 2nd   
GCh Snowmist's Desert Chill
  Siberian Husky   36
Group 3rd   GCh Ironbull's Crown Royal   Bullmastiff   30
Group 4th   
GCh Pattedeau's Crown Jewel
  Portuguese Water Dog   25
BPIG    Wendorf's One'der Boy V Ruler   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Bearhug's Rocky Horror Show
  Alaskan Malamute   0
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Aikirocka Sahtu Moonsnoe

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Flight Of Sweet Mothra

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Bearhug's Flight Of Sweet Mothra

Select Dog
Ch Shelaskan's Designer Dog


Winners Dog: (1-3-2-0)
Bearhug's Dragon Rider

12-18 Month Dog Class
1st Bearhug's Dragon Rider

3-6 Month Dog Class
1st Bearhug's Rocky Horror Show


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Bearhug's Flight Of Sweet Mothra

Reserve Winners Bitch
Canamarok Walking In The Light

12-18 Month Bitch Class
1st Shelaskan's Light Of The Night

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bearhug's Flight Of Sweet Mothra

Open Bitch Class
1st Canamarok Walking In The Light

3-6 Month Bitch Class
1st Bearhug's NorthernSong


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
GCh CinniBon's She's The One

Best Of Opposite Sex
Cinbar's Rising From The Ashes

Best Puppy In Breed
Cinbar's Rising From The Ashes


Winners Dog: (3-0-0-1)
Cinbar's Rising From The Ashes

Reserve Winners Dog
Haltonhills Great And Powerful

Junior Puppy Dog Class
1st Barquentine Anchors Aweigh

Senior Puppy Dog Class
1st Haltonhills Great And Powerful

Open Dog Class
1st Cinbar's Rising From The Ashes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Ironbull's Crown Royal

Best Of Opposite Sex
Knatchbull's Pony Soldier

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Knatchbull's Grizzly


Winners Dog: (2-2-1-0)
Knatchbull's Grizzly

Reserve Winners Dog
Knatchbull's Crimson King

Canadian Bred Dog Class
1st Knatchbull's Crimson King

Open Dog Class
1st Knatchbull's Grizzly


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Knatchbull's Pony Soldier

Reserve Winners Bitch
Knatchbull's Black Opal

12-18 Month Bitch Class
1st Knatchbull's Black Opal

Open Bitch Class
1st Knatchbull's Pony Soldier


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 12 pts (4-3-4-2)
GCh Ruler's Low Winter Sun

Best Of Opposite Sex
Ch Dobereich's Here Comes The Sun

Best Of Winners: (4-3-4-2)
Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Puppy In Breed
Wendorf's One'der Boy V Ruler

Select Dog
GCh A-List To The Ends Of The Earth

Select Bitch
Ch Cadence Irelands Call V Radiant


Winners Bitch: (4-3-4-2)
Redstone's Blackstar V Aludra

Reserve Winners Bitch
Mi-Cher's Kin Deep Blue Scuba

Senior Puppy Bitch Class
1st Redstone's Blackstar V Aludra
2nd Mi-Cher's Kin Deep Blue Scuba

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Arket's Got My Groove Back


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Jerdans The Great Code

Best Of Opposite Sex
Nasdanes Who'll Stop The Rayne

Best Puppy In Breed
Nasdanes Who'll Stop The Rayne



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Woolmarsh Xeters Sebastian

Best Of Opposite Sex
Pyrview's Country Queen

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Woolmarsh Xeters Sebastian


Winners Dog: (1-1-0-0)
Woolmarsh Xeters Sebastian

Open Dog Class
1st Woolmarsh Xeters Sebastian


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pyrview's Country Queen

Open Bitch Class
1st Pyrview's Country Queen


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Deez I Want It Now At Excelsior


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Recurve Allusion Of Summerford

Best Of Opposite Sex
Pure Karma Del Gran Oso Negro

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Recurve Allusion Of Summerford

Best Puppy In Breed
Recurve Allusion Of Summerford


Winners Dog: (1-1-0-0)
Recurve Allusion Of Summerford

Senior Puppy Dog Class
1st Recurve Allusion Of Summerford


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pure Karma Del Gran Oso Negro

Senior Puppy Bitch Class
1st Pure Karma Del Gran Oso Negro


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Pattedeau's Crown Jewel

Best Puppy In Breed
Chasinwaves Rising Star At Keevabay

Select Bitch
Ch A Lagoa Lirio Da Lunanova



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Chasinwaves Rising Star At Keevabay

Junior Puppy Bitch Class
1st Chasinwaves Rising Star At Keevabay


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Starlight's The Sky Is The Limit

Best Of Opposite Sex
Pakoanani Magnolia Kapua

Best Puppy In Breed
Moutain Woods Take Me To Neverland



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pakoanani Magnolia Kapua

Reserve Winners Bitch
Moutain Woods Take Me To Neverland

Senior Puppy Bitch Class
1st Moutain Woods Take Me To Neverland

Open Bitch Class
1st Pakoanani Magnolia Kapua


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Lindsayleigh's A Good Fella

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's No High Class Broad

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Lindsayleigh's A Good Fella


Winners Dog: (1-2-0-0)
Lindsayleigh's A Good Fella

Open Dog Class
1st Lindsayleigh's A Good Fella


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
GCh Snowmist's Desert Chill

Best Of Opposite Sex
Snowmist's No Regrets

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Unicornhill Harlequin Romance

Best Puppy In Breed
Snowmist's Oriana


Winners Dog: (1-4-0-1)
Snowmist's No Regrets

Senior Puppy Dog Class
1st Snowmist's No Regrets


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Unicornhill Harlequin Romance

Reserve Winners Bitch
Snowmist's Oriana

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Oriana

Open Bitch Class
1st Unicornhill Harlequin Romance
2nd Unicornhill Fox Trot
3rd Kabu's Ludicrous Speed


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Blayloch Lil Razclin' Scalawag
  Scottish Terrier   39
Group 2nd   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   34
Group 3rd   
GCh Foxheart Westchester Supergirl
  Airedale Terrier   31
Group 4th   
GCh Glahms Golden Aelwen
  Dandie Dinmont Terrier   30
BPIG   
Ch Blayloch Lil Razclin' Scalawag
  Scottish Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kilmaree Torrance At Mistybrig   Cairn Terrier   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ispy It's Game Day

Best Of Opposite Sex
Jasada I Know My Rights

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Ispy It's Game Day

Best Puppy In Breed
Ispy It's Game Day


Winners Dog: (1-2-0-0)
Ispy It's Game Day

Junior Puppy Dog Class
1st Ispy It's Game Day


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Jasada I Know My Rights

Reserve Winners Bitch
Ispy Glaurieus Call Me Maeby

12-18 Month Bitch Class
1st Jasada I Know My Rights
2nd Ispy Glaurieus Call Me Maeby


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Ch Jewels Samurai Kid

Best Of Opposite Sex
Jewels Cinnamon Spice From Afar

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Karramba Don Pedro Pokora

Select Dog
GCh Thunderally's Putin On The Ritz


Winners Dog: (2-2-2-0)
Karramba Don Pedro Pokora

Reserve Winners Dog
Andrione Bulls Bandmaster

12-18 Month Dog Class
1st Andrione Bulls Bandmaster

Open Dog Class
1st Karramba Don Pedro Pokora


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Jewels Cinnamon Spice From Afar

Reserve Winners Bitch
Axelbelle Khaleesi Stormborn

Canadian Bred Bitch Class
1st Jewels Cinnamon Spice From Afar

Open Bitch Class
1st Axelbelle Khaleesi Stormborn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 8 pts (2-3-2-2)
GCh Carradine Sir William

Best Of Opposite Sex
Ch Skerryvore Dance With The Wind

Best Of Winners: (2-3-2-2)
Northernclan Will Tear It Up

Best Puppy In Breed
Syryn Emjade Miss Michelle

Select Dog
Ch Mistybrig Turnip The Heat

Select Bitch
Ch Vronernes Cairwick Haley Kirn


Winners Bitch: (2-3-2-2)
Syryn Emjade Miss Michelle

Reserve Winners Bitch
Cairnmoor Fergus' Sorcha

Senior Puppy Bitch Class
1st Syryn Emjade Miss Michelle
2nd Cairnmoor Fergus' Sorcha

Open Bitch Class
1st Pebble Rock's Ivory Pearl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Thunder Dragon Ilunari



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
Paradym Cool Your Jets

Best Puppy In Breed
Paradym Cool Your Jets

Select Dog
Ch Amblegreen Dralion MacDougal


Winners Dog: (2-0-2-0)
Paradym Cool Your Jets

Reserve Winners Dog
Fishback's Commodore Perry

Junior Puppy Dog Class
1st Paradym Cool Your Jets

Open Dog Class
1st Fishback's Commodore Perry



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Massawippi Mad Money



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Massawippi Mad Money

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Massawippi Mad Money


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Blayloch Lil Razclin' Scalawag

Best Of Opposite Sex
Ch MacRitchies Freedom Of Thought

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Blayloch Lil Razclin' Scalawag

Best Puppy In Breed
Blayloch Lil Razclin' Scalawag

Select Dog
GCh Gryndlscot Don't You Remember


Winners Dog: (1-1-2-1)
Blayloch Lil Razclin' Scalawag

Junior Puppy Dog Class
1st Blayloch Lil Razclin' Scalawag


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Redrox Haslemere Heart Of Gold

Senior Puppy Bitch Class
1st Redrox Haslemere Heart Of Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 6 pts (0-4-1-2)
Ch Doghill's Stellar Little One

Best Of Opposite Sex
Ch Modny Style Ultra Chic At Almar

Best Puppy In Breed
Diamondjewel's Brilliant Cut

Select Bitch
GCh Diamondjewels My Lil Valentine



Winners Bitch: (0-4-1-2)
Farquar Orlaith Celtic Star

Reserve Winners Bitch
Holweit's Hush Money

12-18 Month Bitch Class
1st Woodbend's Cleopatra

Canadian Bred Bitch Class
1st Farquar Orlaith Celtic Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Diamondjewel's Brilliant Cut

Open Bitch Class
1st Holweit's Hush Money


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt

Best Of Opposite Sex
Sugar Pearl Korroziya Metalla



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sugar Pearl Korroziya Metalla

Reserve Winners Bitch
Tomasa (Briceno)

12-18 Month Bitch Class
1st Sugar Pearl Korroziya Metalla

Open Bitch Class
1st Tomasa (Briceno)


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   Ch Mardigrais To The Moon At Sigma Chi   Cavalier King Charles Spaniel   32
Group 2nd   
GCh Siosalach's Hammin It Up
  Pug   18
Group 3rd   
GCh Oz's Storm Chaser
  Yorkshire Terrier   12
Group 4th   
GCh Rockhurst's Tickled Pink
  Havanese   9
BPIG    Brinklow Embee Victoria   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group    Denali's Mr Sensational   Chinese Crested   0
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 13 pts (3-5-3-3)
Ch Mardigrais To The Moon At Sigma Chi

Best Of Opposite Sex
GCh Burbrook What Dreams May Come

Best Of Winners: (3-5-3-3)
Brinklow Embee Victoria

Best Puppy In Breed
Brinklow Embee Victoria

Select Dog
Ch Chadwick Best Dressed

Select Bitch
Ch Tallygolds Lavender Rose


Winners Bitch: (3-5-3-3)
Brinklow Embee Victoria

Reserve Winners Bitch
The Royal We Wug

Junior Puppy Bitch Class
1st Brinklow Embee Victoria

12-18 Month Bitch Class
1st Birchrun's Toast To Friends
2nd Chiffinch Moonlight Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st The Royal We Wug

Open Bitch Class
1st Embee Burbrook Silent Song

3-6 Month Bitch Class
1st Midsummers Perfect Storm
2nd Midsummer Somewhere In Time


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Denali's Mr Sensational



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh St Johns Independence Day At Whichwire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Rockhurst's Tickled Pink

Best Of Opposite Sex
GCh Pocopayasos' Heavy Duty Bugi

Best Puppy In Breed
Ch HeartsDelight Red Sky At Night

Select Bitch
Ch HeartsDelight Red Sky At Night




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
Touche's Innovator

Best Of Opposite Sex
Ch Chansuki's I Am A Flirt



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Aubelle's Sparkling Diamond

Best Of Opposite Sex
Aubelle's Lord Of The Stars

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Aubelle's Sparkling Diamond

Best Puppy In Breed
Aubelle's Lord Of The Stars


Winners Dog: (1-1-0-0)
Aubelle's Lord Of The Stars

Senior Puppy Dog Class
1st Aubelle's Lord Of The Stars


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Aubelle's Sparkling Diamond

Open Bitch Class
1st Aubelle's Sparkling Diamond


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Best Of Opposite Sex
GCh Jimary's Dance'n In The Dark

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Jimary's Mr Smuckers

Best Puppy In Breed
GCh Jimary's Dance'n In The Dark

Select Dog
GCh Jimary's Ka Ching

Select Bitch
GCh Jimary's Dancing Dolly


Winners Dog: (1-1-2-2)
Jimary's Mr Smuckers

Senior Puppy Dog Class
1st Jimary's Mr Smuckers


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Jimary Belaire Total Eclipse

Open Bitch Class
1st Jimary Belaire Total Eclipse


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Oz's Storm Chaser



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Wendy Maisey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paddington De El Mencey Loco
  French Bulldog   45
Group 2nd   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   36
Group 3rd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   32
Group 4th    Thalpet Tameral Touch Of Class   Poodle (Miniature)   30
BPIG    Robobull Fabelhaft Letit Reign   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Keesridge Baby Let's Chil   Keeshond   0
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Anana's Rhinestone Cowboy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 3 pts (0-0-0-4)
GCh Brenheather's Double Bubble

Select Bitch
Ch Sassy Taters




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Ch Aldars Untarnished Halo

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bulldacious Blowin' Smoke

Best Puppy In Breed
Bulldacious Blowin' Smoke


Winners Dog: (1-2-1-1)
Bulldacious Blowin' Smoke

Senior Puppy Dog Class
1st Bulldacious Blowin' Smoke


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Fullofbulls Harmony A Capella

Reserve Winners Bitch
Muirs If The Broom Fits

Canadian Bred Bitch Class
1st Fullofbulls Harmony A Capella

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Muirs If The Broom Fits


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Taipan Palace Miss Ryley LC

12-18 Month Bitch Class
1st Taipan Palace Miss Ryley LC


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Rio's Sherlock Bones




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Rockstar's Haphazard

Best Of Opposite Sex
Echoviews Nu Gem For Clairity

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Echoviews Nu Gem For Clairity

Best Puppy In Breed
Laguna Dios Dom Perignon


Winners Dog: (1-2-1-0)
Laguna Dios Dom Perignon

Junior Puppy Dog Class
1st Laguna Dios Dom Perignon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Geraldine Taylor

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
GCh Paddington De El Mencey Loco

Best Of Opposite Sex
Aristocratescu Born Beauty

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Aristocratescu Born Beauty

Best Puppy In Breed
Robobull Fabelhaft Letit Reign

Select Dog
Ch Xentique Quasaring


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Aristocratescu Born Beauty

Reserve Winners Bitch
Robobull Fabelhaft Letit Reign

Junior Puppy Bitch Class
1st Robobull Fabelhaft Letit Reign
2nd Nifty's Big Maple

12-18 Month Bitch Class
1st Aristocratescu Born Beauty
2nd Desha Von Der Mestreechteneerkes

Canadian Bred Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Mercy Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
Ch Keesridge Hooked On A Feeling

Best Of Opposite Sex
GCh Owenbriar Keesbrook Black Ice

Best Puppy In Breed
Ch Keesridge Hooked On A Feeling

Select Bitch
GCh Keesridge Set Fire To Th'Reign


3-6 Month Dog Class
1st Keesridge Baby Let's Chil


Winners Bitch: (0-3-1-2)
Keesridge Light 'Em Up

Reserve Winners Bitch
Keesridge Serenity Of The Sea

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge's All That Jazz

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge Light 'Em Up

Open Bitch Class
1st Keesridge Serenity Of The Sea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lasacas Marshall A. Constable

Best Of Opposite Sex
Radically's Foreign Affairs

Best Puppy In Breed
Radically's Foreign Affairs



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Radically's Foreign Affairs

Junior Puppy Bitch Class
1st Radically's Foreign Affairs


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alharin The Shadow Knows Ashford




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Thalpet Tameral Touch Of Class

Best Of Opposite Sex
Asa's Call Me Home Denali

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Thalpet Tameral Touch Of Class


Winners Dog: (1-2-1-1)
Asa's Call Me Home Denali

12-18 Month Dog Class
1st Asa's Call Me Home Denali


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Thalpet Tameral Touch Of Class

Reserve Winners Bitch
Denali's Timeless Romance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Timeless Romance

Open Bitch Class
1st Thalpet Tameral Touch Of Class


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Ch Gardenpath Dark Horse

Best Puppy In Breed
Sanvar's Dance To The Music



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Sanvar's Dance To The Music

Reserve Winners Bitch
Courtieres Envie De Whitedove

Junior Puppy Bitch Class
1st Sanvar's Dance To The Music

Senior Puppy Bitch Class
1st Courtieres Envie De Whitedove


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Wendy Maisey Top Dog
Points
Group 1st   GCh Motlikru-Buaidh Like No Other   Bearded Collie   36
Group 2nd   Ch Raylex Moda Chablis Kaleef   German Shepherd Dog   32
Group 3rd   
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine
  Collie (Rough)   25
Group 4th   
GCh Granduc Merrymoon Aloha Spirit
  Welsh Corgi (Cardigan)   21
BPIG   
Grandgables Trulee Can B Magic
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dreamchaser Strathearn Amore   Bearded Collie   0
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Catalyst's Red Tail Hawk d'ARK

Best Of Opposite Sex
GCh Byeyo's Miss Lulu Blue


3-6 Month Bitch Class
1st Catalyst's Constant Cravings


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Northbay Xsell Electric Blue

Best Puppy In Breed
Runway Watters Was Born To Fly

Select Dog
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd


Winners Dog: (2-1-2-0)
Coralane's A Little Bit Country

Reserve Winners Dog
Runway Watters Was Born To Fly

Junior Puppy Dog Class
1st Runway Watters Was Born To Fly

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coralane's A Little Bit Country


Senior Puppy Bitch Class
2nd Coralane's Shes Got Everything

3-6 Month Bitch Class
1st Ninebark Wishing Spell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Motlikru-Buaidh Like No Other

Best Of Opposite Sex
Ch Auldscotia Forever Strong

Best Puppy In Breed
Auldscotia Black Velvet EP


Winners Dog: (2-0-1-1)
Romar's Enry Claymore's Son

Reserve Winners Dog
Auldscotia Black Velvet EP

Junior Puppy Dog Class
1st Auldscotia Black Velvet EP

Open Dog Class
1st Romar's Enry Claymore's Son

3-6 Month Dog Class
1st Dreamchaser Strathearn Amore


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch MNMs Monaco du Belgiador

Best Of Opposite Sex
Ch Icon's War Cry De L'Aurore




Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Hollowshot Right On



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine

Best Of Opposite Sex
Livingwater BH Believer

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Omega Comeaway Moon River

Best Puppy In Breed
Omega Comeaway Moon River


Winners Dog: (1-2-0-1)
Livingwater BH Believer

Junior Puppy Dog Class
1st Livingwater BH Believer


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Omega Comeaway Moon River

Reserve Winners Bitch
Crishmal Blueharvest Delicate

Junior Puppy Bitch Class
1st Crishmal Blueharvest Delicate

Senior Puppy Bitch Class
1st Omega Comeaway Moon River


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Thistlebrae Strictly Ballroom

Best Of Opposite Sex
Thistlebrae Ice Blue Rock

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Thistlebrae Strictly Ballroom

Best Puppy In Breed
Thistlebrae Strictly Ballroom


Winners Dog: (1-2-0-0)
Thistlebrae Ice Blue Rock

12-18 Month Dog Class
1st Thistlebrae Ice Blue Rock


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Thistlebrae Strictly Ballroom

Reserve Winners Bitch
Blueharvest Sapphire Shimmer

Junior Puppy Bitch Class
1st Thistlebrae Strictly Ballroom

12-18 Month Bitch Class
1st Blueharvest Sapphire Shimmer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Maplemyst True North

Best Puppy In Breed
GCh Maplemyst True North

Select Bitch
GCh Maplemyst Guardianofthegalaxy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
Ch Raylex Moda Chablis Kaleef

Best Of Opposite Sex
GCh BergerAlemnd Catch Me If U Can

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Tazzman's Harlem Of Patmar

Best Puppy In Breed
Tazzman's Harlem Of Patmar

Select Bitch
Ch Sonoma's Holland Road V Timberline


Winners Dog: (1-2-2-2)
Tazzman's Harlem Of Patmar

Junior Puppy Dog Class
1st Tazzman's Harlem Of Patmar


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Adeline Vom Burgimwald

Reserve Winners Bitch
Jegi Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Adeline Vom Burgimwald
2nd Jegi Vom Burgimwald

3-6 Month Bitch Class
1st Kysarah's Bohemian Rhapsody V Erdberrehaus
2nd Katarina Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ashland's Radiant Cowboy

Best Puppy In Breed
Ashland's Radiant Cowboy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ashland's Radiant Cowboy

Junior Puppy Dog Class
1st Ashland's Radiant Cowboy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Endless Secret




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Grandgables Trulee Can B Magic

Best Of Opposite Sex
Stonehaven Grandgables Reflect

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Grandgables Trulee Can B Magic

Best Puppy In Breed
Grandgables Trulee Can B Magic


Winners Dog: (1-3-0-0)
Stonehaven Grandgables Reflect

Junior Puppy Dog Class
1st Stonehaven Grandgables Reflect


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Grandgables Trulee Can B Magic

Reserve Winners Bitch
Stonehaven Grandgables Amore

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Trulee Can B Magic

12-18 Month Bitch Class
1st Brantstar's Classy N Fabulous

Canadian Bred Bitch Class
1st Stonehaven Grandgables Amore


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Maisey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Granduc Merrymoon Aloha Spirit

Best Of Opposite Sex
Rhyfeddol Stop Calling Me Sir



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Rhyfeddol Stop Calling Me Sir

Open Bitch Class
1st Rhyfeddol Stop Calling Me Sir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By