Heart Of The Continent Kennel Club
Saturday, September 23, 2023 - Show-2



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Thomas Alexander
Old English Sheepdog  
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
Points: 162 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Thomas Alexander
Papillon  
GCh Riesa N Passionpaps Locked And Loaded
Points: 136
Best Puppy In Show
Judge: Thomas Alexander
Chinese Crested Dog  Ch Puffin N Wind Frankly My Dear








Group 1 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter
  Setter (English)   32
Group 2nd   
GChS Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   28
Group 3rd   
GChB Scion Begold Moonstruck
  Retriever (Golden)   23
Group 4th   
GCh Keypoint's Heaven N Hell Can Wait
  Spaniel (English Springer)   19
BPIG   
Ch Sunsetter's Seven Deadly Zins
  Setter (English)   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stonepeake Third Time Lucky



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stonepeake Third Time Lucky

12-18 Month Bitch Class
1st Stonepeake Third Time Lucky

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Scion Begold Moonstruck

Best Of Opposite Sex
GCh Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden

Select Bitch
Ch Allseasons Joyfull Irish Blessing


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 8 pts (0-3-1-5)
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Of Opposite Sex
GChB Play Mor Open Secrets At Keswick

Best Puppy In Breed
Ch Fireline Living The Dream

Select Bitch
GCh Fireline Black Legend



Winners Bitch: (0-3-1-5)
Keswick's Blood Of The Dragon

Reserve Winners Bitch
Thomashenry's Goddess Of The Lake

Junior Puppy Bitch Class
1st Keswick's Blood Of The Dragon

Senior Puppy Bitch Class
1st Tybo's End Of An Era

Open Bitch Class
1st Thomashenry's Goddess Of The Lake

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Roaneden's Turnin' Heads



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GChS Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter

Best Of Opposite Sex
GCh Sunsetter's Seven Deadly Zins

Best Puppy In Breed
GCh Sunsetter's Seven Deadly Zins

Select Bitch
GCh Briarstone's Uptown Girl


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle

Best Of Opposite Sex
Ch Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Beaubriar N Bellary's Believe The Legend

Best Of Opposite Sex
Mythodical's Saturday Morning At Russels

Best Puppy In Breed
Mythodical's Saturday Morning At Russels


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Ch Shaankata N Clanagroe's All That Is

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Leolynne's And Just Like That

Best Puppy In Breed
Ch Shaankata N Clanagroe's All That Is


Winners Dog: (2-1-1-1)
Leolynne's And Just Like That

Reserve Winners Dog
Justice N Leolynne Untouchable

Junior Puppy Dog Class
1st Leolynne's And Just Like That

12-18 Month Dog Class
1st Justice N Leolynne Untouchable


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Leolynne's Anyone For Tennis At Qisma

Canadian Bred Bitch Class
1st Leolynne's Anyone For Tennis At Qisma

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Keypoint's Heaven N Hell Can Wait

Best Of Opposite Sex
Merry Thoughts Poppy On A Whim

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Keypoint's Change Is Gonna Do U Good

Select Dog
Ch Keypoint's Show You The World


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Merry Thoughts Poppy On A Whim

12-18 Month Bitch Class
1st Merry Thoughts Poppy On A Whim

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Koping Versa Dear In The Headlights

Best Puppy In Breed
Koping Versa Dear In The Headlights


Winners Dog: (1-0-0-0)
Koping Versa Dear In The Headlights

Senior Puppy Dog Class
1st Koping Versa Dear In The Headlights






Group 2 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   13
Group 2nd   
GCh Aikerskaill N SpecialD's New Sensation
  Whippet   12
Group 3rd   
Ch Kibo's Slapshot
  Rhodesian Ridgeback   10
Group 4th   
Ch Shecaras Mayberry Melody
  Basset Hound   9
BPIG   
Ch Phenomenal Phantasy Of Astraea
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Shecaras Mayberry Melody

Best Of Opposite Sex
Blackjack's Time And Tide

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Blackjack's Time And Tide


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Blackjack's Lil Miss Understood

Open Bitch Class
1st Blackjack's Lil Miss Understood

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None

Best Of Opposite Sex
Shadynook & Foxfire's Castle On A Cloud


Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Elance Falling Fire



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Phenomenal Phantasy Of Astraea

Best Puppy In Breed
Ch Phenomenal Phantasy Of Astraea



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kibo's Slapshot



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation

Best Of Opposite Sex
Ch Winsmith SpecialD Pot Of Gold







Group 3 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Cassels Moonshine Whiskey
  Doberman Pinscher   35
Group 2nd   
GCh Starquest Put A Spell On Snowbastian
  Samoyed   28
Group 3rd   
GCh Wathaman's Flirt'n With Fire
  Rottweiler   25
Group 4th   
GCh Lasquite's Inspector Clouseau
  Saint Bernard   23
BPIG   
Ch Drewsar Tashtin Cake Walk
  Portuguese Water Dog   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
Ch Polar Black Diamond Polarni Usvit

Best Of Opposite Sex
Ch TyOhni's Lady Freya

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Winterchill's Spirit Hawk

Best Puppy In Breed
Snowybleu’s Walks With Honour At TyOhni Fayola


Winners Dog: (2-4-1-1)
Winterchill's Spirit Hawk

Reserve Winners Dog
Howlingpines With Grace And Ease

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Winterchill's Spirit Hawk

Open Dog Class
1st Howlingpines With Grace And Ease


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Howlingpines The Beat Goes On

Reserve Winners Bitch
Winterchill's Wyld N' Fancy

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowybleu’s Walks With Honour At TyOhni Fayola

Canadian Bred Bitch Class
1st Sanekats Tyohni Mitsu Keikewabic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Winterchill's Wyld N' Fancy

Open Bitch Class
1st Howlingpines The Beat Goes On

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Cooperdale Miss Delicious

Best Of Opposite Sex
Mallaig's Over The Sea To Skye

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Cooperdale Miss Delicious

Best Puppy In Breed
Mallaig's Over The Sea To Skye

Select Bitch
Ch Mallaig's Diamond In The Rough


Winners Dog: (1-1-0-2)
Mallaig's Over The Sea To Skye

Senior Puppy Dog Class
1st Mallaig's Over The Sea To Skye


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Cooperdale Miss Delicious

12-18 Month Bitch Class
1st Cooperdale Miss Delicious

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 6 pts (0-3-2-2)
GChB Cassels Moonshine Whiskey

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Redline At Erobern

Best Puppy In Breed
Supernova Here Comes the Hotstepper

Select Dog
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Select Bitch
Ch Janterra's Flaunt It



Winners Bitch: (0-3-2-2)
dBella's 'Ello Poppet

Reserve Winners Bitch
Supernova Here Comes the Hotstepper

Junior Puppy Bitch Class
1st Supernova Here Comes the Hotstepper
2nd Cassel N Devonquest Sin City

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st dBella's 'Ello Poppet

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brazen Shine On Darkstar



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Northernaire's Exiled Prince, Infamous Honor

Best Of Opposite Sex
Ch Longo N Vandelft's Spellbound At Strider



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Strider N Droghedas Evolution

Reserve Winners Bitch
Northernaires Lady Of The Round

12-18 Month Bitch Class
1st Strider N Droghedas Evolution

Open Bitch Class
1st Northernaires Lady Of The Round

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Arcadia's Hold Your Breath For Lanfear


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Baywood Nautical Horizon

Best Of Opposite Sex
Ch Drewsar Tashtin Cake Walk

Best Puppy In Breed
Ch Drewsar Tashtin Cake Walk



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Wathaman's Flirt'n With Fire



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Von Bruder's Lana Road

Canadian Bred Bitch Class
1st Von Bruder's Lana Road

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Starquest Put A Spell On Snowbastian

Best Puppy In Breed
Ch Polarfleece's Something Sinful

Select Bitch
GChB Nikita's Egyptian Cotton At Polarfleece



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Celtic Cross Dream A Little Dream

Best Puppy In Breed
Celtic Cross Dream A Little Dream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Celtic Cross Dream A Little Dream

Junior Puppy Bitch Class
1st Celtic Cross Dream A Little Dream

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Unicornhill Tattle Tale







Group 4 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   11
Group 2nd    Shawndee Future In Focus   Airedale Terrier   10
Group 3rd   
GChB Benchmark's Bright Shining Fame
  Border Terrier   7
Group 4th    Darinielle Coco-Rico   West Highland White Terrier   5
BPIG    Shawndee Future In Focus   Airedale Terrier   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shawndee Future In Focus

Best Of Opposite Sex
Shawndee Focus On Goldenspring

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shawndee Future In Focus

Best Puppy In Breed
Shawndee Future In Focus


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shawndee Future In Focus

Senior Puppy Dog Class
1st Shawndee Future In Focus


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shawndee Focus On Goldenspring

Reserve Winners Bitch
Shawndee Focus Point

Senior Puppy Bitch Class
1st Shawndee Focus On Goldenspring
2nd Shawndee Focus Point

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
GCh Mysidekicks N Darkars Thanks In Advance



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Best Puppy In Breed
Sionnach's Sage And Spice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Senior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Sage And Spice

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Darinielle Coco-Rico

Best Of Opposite Sex
Windacre A Song In The Ayr At MacTal

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Darinielle Coco-Rico

Best Puppy In Breed
Darinielle Coco-Rico

Select Bitch
GCh Cleopatra Of Forestfield


Winners Dog: (1-1-0-1)
Darinielle Coco-Rico

Senior Puppy Dog Class
1st Darinielle Coco-Rico


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Windacre A Song In The Ayr At MacTal

12-18 Month Bitch Class
1st Windacre A Song In The Ayr At MacTal





Group 5 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Riesa N Passionpaps Locked And Loaded
  Papillon   27
Group 2nd   
GCh Symarun's Dirty Little Secret
  Pomeranian   23
Group 3rd   
Ch Chi's Sugoi
  Japanese Chin   21
Group 4th   
GCh Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   20
BPIG   Ch Puffin N Wind Frankly My Dear   Chinese Crested Dog   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail

Open Dog Class
1st Simian Tamarin American Tail


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Saranade Heza Wild Fire

Best Of Opposite Sex
Saranade Too Hot To Handle

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Saranade Heza Wild Fire


Winners Dog: (1-1-0-0)
Saranade Heza Wild Fire

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Saranade Heza Wild Fire


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Saranade Too Hot To Handle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Saranade Too Hot To Handle

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Miss M's Black Barlow



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Typecast Toy Story

Best Of Opposite Sex
Typecast Trustfall

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Typecast Toy Story

Best Puppy In Breed
Typecast Toy Story


Winners Dog: (1-1-0-0)
Typecast Toy Story

Junior Puppy Dog Class
1st Typecast Toy Story


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Typecast Trustfall

Junior Puppy Bitch Class
1st Typecast Trustfall

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 10 pts (2-3-3-3)
Ch Puffin N Wind Frankly My Dear

Best Of Opposite Sex
Ch Puffin N Wind Show Me How You Burlesque

Best Of Winners: (2-3-3-3)
Rosen's Celestial Delight From Aradia

Best Puppy In Breed
Ch Puffin N Wind Frankly My Dear

Select Dog
GCh Wind Back To The Future

Select Bitch
GCh Rosen's Firefly Serenity


Winners Dog: (2-3-3-3)
Hex's Papa's A Rolling Stone

Reserve Winners Dog
Dalen Blaze Of Glory

12-18 Month Dog Class
1st Dalen Blaze Of Glory

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hex's Papa's A Rolling Stone


Winners Bitch: (2-3-3-3)
Rosen's Celestial Delight From Aradia

Reserve Winners Bitch
Wind Ziggy Stardust

Junior Puppy Bitch Class
1st Wind Ziggy Stardust
2nd Wind Made You Look

Open Bitch Class
1st Rosen's Celestial Delight From Aradia

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch That's Carlosas Bandera Pirata

Best Of Opposite Sex
That's Carlosas Mystic Opal

Best Puppy In Breed
That's Carlosas Mystic Opal


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chi's Sugoi



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Riesa N Passionpaps Locked And Loaded

Best Of Opposite Sex
Riesa's Marked For Mystery

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Paradisewing's Walk Through The Fire

Best Puppy In Breed
Paradisewing's Walk Through The Fire

Select Dog
GChS Rae Anne's Top Gun


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Riesa's Marked For Mystery

Senior Puppy Bitch Class
1st Riesa's Marked For Mystery

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Symarun's Dirty Little Secret

Best Puppy In Breed
Pom Beach Kidd`s Marvelous Sabrina



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Pom Beach Kidd`s Marvelous Sabrina

Senior Puppy Bitch Class
1st Pom Beach Kidd`s Marvelous Sabrina

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore







Group 6 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   13
Group 2nd   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   6
Group 3rd   
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine
  Poodle (Standard)   5
Group 4th   
Ch Rugerlane That's One Way Of Putin It
  Bulldog   3
BPIG   
Ch Eagertrieves Brazen Bedazzled
  French Bulldog   N/A
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled

Best Puppy In Breed
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Balladair's Shelby Bejewelled

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Typecast Halcyon Highwayman

Best Puppy In Breed
Typecast Halcyon Highwayman

Select Bitch
Ch Olymbinar's Ride The Lightning


Winners Dog: (1-3-1-2)
Typecast Halcyon Highwayman

Junior Puppy Dog Class
1st Typecast Halcyon Highwayman

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine

Best Of Opposite Sex
GCh Litilann's Worth The Wait



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Xiang Shun No Tao Xiang Hao of Siang Shun Cyuan She




Group 7 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   25
Group 2nd   
GChB Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind
  Welsh Corgi (Cardigan)   24
Group 3rd   
GChB Lacomtesse Vampire Slayer
  German Shepherd Dog   23
Group 4th   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   19
BPIG    Woodland's That's Our Girl   Australian Shepherd   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Bellbright's Oh Mother, It's Happening

Best Of Opposite Sex
GCh Turbar's Spinal Tap

Best Puppy In Breed
Woodland's That's Our Girl



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bellbright's Oh Mother, It's Happening

Reserve Winners Bitch
Woodland's That's Our Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Woodland's That's Our Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellbright's Oh Mother, It's Happening

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cameron's Just Flirtin

Best Puppy In Breed
Cameron's Just Flirtin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cameron's Just Flirtin

Junior Puppy Bitch Class
1st Cameron's Just Flirtin

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent

Best Puppy In Breed
Casryn's Defender Of The Divergent



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent

Junior Puppy Bitch Class
1st Casryn's Defender Of The Divergent

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Black Diamond Willow

Best Of Opposite Sex
Darian Tuxedo Junction

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Black Diamond Willow


Winners Dog: (1-1-0-0)
Darian Tuxedo Junction

Open Dog Class
1st Darian Tuxedo Junction


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Black Diamond Willow

Open Bitch Class
1st Black Diamond Willow

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Shadagrace Buster Scruggs

Best Puppy In Breed
Faerywing Shadagrace Brave To The Bone


Winners Dog: (3-0-0-0)
Shadagrace Buster Scruggs

Reserve Winners Dog
Shadagrace Sweet Oh Henry

Junior Puppy Dog Class
1st Faerywing Shadagrace Brave To The Bone

12-18 Month Dog Class
1st Shadagrace Sweet Oh Henry

Open Dog Class
1st Shadagrace Buster Scruggs


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Opposite Sex
Prairiesides Islands In The Stream

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Prairiesides Islands In The Stream

Select Bitch
Ch Prairiesides Time Stands Still V Westrock


Winners Dog: (1-1-1-1)
Woodside's That Willbe Theday

Open Dog Class
1st Woodside's That Willbe Theday


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Prairiesides Islands In The Stream

12-18 Month Bitch Class
1st Prairiesides Islands In The Stream

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Miqelon Proper 12

Best Of Opposite Sex
Cassbar's The Beat Goes On



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Cassbar's The Beat Goes On

Reserve Winners Bitch
Amberlyn's Road To Success

Canadian Bred Bitch Class
1st Cassbar Dyniques Madison Ave

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Amberlyn's Diamond Ring

Open Bitch Class
1st Cassbar's The Beat Goes On
2nd Amberlyn's Road To Success

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Larska's Running On Empty



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Amsburg's Hopelessly Devoted To You

Best Of Opposite Sex
Ch Night Keepish Flying High

Select Bitch
Ch Gsw Fire Fox's Jazz


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By