Crocus Obedience & Kennel Club
Monday, February 19, 2024 - Show-5



Related Results

Obedience

Saturday, February 17 (Obedience Trial-1)
Sunday, February 18 (Obedience Trial-2)
Monday, February 19 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Saturday, February 17 (Rally Trial-1)
Sunday, February 18 (Rally Trial-2)
Monday, February 19 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Trina Gallop--
GCH Introducing Ike Van Grunsven NS & BBPIS Lagom's Liberty, Reporting For Duty
"Bennie" & "Libby"
Owner/Handler: Trina Gallop


Best In Show
Judge: Patrick Mudge
Schnauzer (Miniature)  
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
Points: 179 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Patrick Mudge
Beauceron  
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
Points: 160
Best Puppy In Show
Judge: Patrick Mudge
Australian Shepherd  
Ch Kiji I'll Have What She's Having
Best Baby Puppy In Show
Judge: Patrick Mudge
Belgian Shepherd Dog  
Uniquity's Lucas Rising








Group 1 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Briarstone's Uptown Girl
  Setter (English)   32
Group 2nd   
GCh Keypoint's Heaven N Hell Can Wait
  Spaniel (English Springer)   29
Group 3rd   
Ch Amberview's Reef Knot
  Retriever (Golden)   23
Group 4th   
Ch Stonepeake Knock Three Times
  Retriever (Chesapeake Bay)   15
BPIG   
Ch Amberview's Reef Knot
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sovereign Rionnag Breagha
  Spaniel (Brittany)   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Legacyk The Chosen One

Best Puppy In Breed
Legacyk The Chosen One


Winners Dog: (1-0-0-0)
Legacyk The Chosen One

Senior Puppy Dog Class
1st Legacyk The Chosen One


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stonepeake Knock Three Times



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 7 pts (1-4-3-0)
Ch Amberview's Reef Knot

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Weave Me The Sunshine

Best Of Winners: (1-4-3-0)
Verdoro's Weave Me The Sunshine

Best Puppy In Breed
Ch Amberview's Reef Knot

Select Dog
GCh Northsyde's Pumpkin To Talk About


Winners Dog: (1-4-3-0)
Verdoro's Great Gatsby

12-18 Month Dog Class
1st Verdoro's Great Gatsby


Winners Bitch: (1-4-3-0)
Verdoro's Weave Me The Sunshine

Reserve Winners Bitch
Carolot's Eye Candy

Junior Puppy Bitch Class
1st Carolot's Eye Candy

Senior Puppy Bitch Class
1st Carsher's Naughty Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Northsyde's Catch Me If You Cayenne at YBFGoldens

Open Bitch Class
1st Verdoro's Weave Me The Sunshine

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 9 pts (1-1-1-7)
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Of Opposite Sex
Rickways All Hands On Deck

Best Of Winners: (1-1-1-7)
Rickways All Hands On Deck

Best Puppy In Breed
Rickways All Hands On Deck


Winners Dog: (1-1-1-7)
Rickways All Hands On Deck

Senior Puppy Dog Class
1st Rickways All Hands On Deck


Winners Bitch: (1-1-1-7)
Rickways Mercedes

Canadian Bred Bitch Class
1st Rickways Mercedes

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Roaneden's Windtrieve Sunset Echos



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Briarstone's Uptown Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Sunsetter's Seven Deadly Zins

Select Dog
Ch Sunsetter's Lightning Strikes Once



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Denbydale N Trusask's Praying For Time



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kinwashkly The Final F Word



4-6 Month Bitch Class
1st Sovereign Rionnag Breagha

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChB Keypoint's Heaven N Hell Can Wait

Best Of Opposite Sex
Rosen's Jenessa

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Rosen's Jenessa

Best Puppy In Breed
Rosen's Jenessa

Select Bitch
Ch Merry Thoughts Poppy On A Whim


Winners Dog: (1-2-1-2)
Keypoint's Donut Undere$timate

Senior Puppy Dog Class
1st Keypoint's Donut Undere$timate


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Rosen's Jenessa

Reserve Winners Bitch
Rosen's Julyetta

Senior Puppy Bitch Class
1st Rosen's Jenessa
2nd Rosen's Julyetta





Group 2 - Patricia Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lagom's Liberty, Reporting For Duty
  Basset Hound   19
Group 2nd   
E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   16
Group 3rd   
Ch Chrislynn's Doesn't Give A Hoot SW
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   14
Group 4th   
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation
  Whippet   13
BPIG   
E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   N/A
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Best Of Opposite Sex
Ch Orphan Owen v Grunsven

Select Bitch
Ch Shecaras Mayberry Melody



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Elance Konza White Rose

Best Puppy In Breed
Elance Konza White Rose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Elance Konza White Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Elance Konza White Rose

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL

Best Puppy In Breed
Ch E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL


Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chrislynn's Doesn't Give A Hoot SW



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ruterfem The Philosopher Stone Sage II

Best Of Opposite Sex
Overscaig Raia's Promise

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ruterfem The Philosopher Stone Sage II


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Overscaig Raia's Promise

Canadian Bred Bitch Class
1st Overscaig Raia's Promise

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation

Best Puppy In Breed
Dreamwindz Rogue One



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dreamwindz Rogue One

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Rogue One





Group 3 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Newalba's Ben Grimm
  Bullmastiff   26
Group 2nd   
GCh Wathaman's Get'N Echos Of Esmond
  Rottweiler   25
Group 3rd   
GChB dBella's Back To The Fuchsia
  Doberman Pinscher   24
Group 4th   
GCh ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'
  Boxer   18
BPIG   
Baywood's The Joy Of Life
  Portuguese Water Dog   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Ch TyOhni's Lady Freya

Best Puppy In Breed
Artic-luv's Astra At Greywolf


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun

Best Puppy In Breed
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Newalba's Ben Grimm



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GChB dBella's Back To The Fuchsia

Best Of Opposite Sex
Ch Hilltophaven's Causin' Havoc

Best Puppy In Breed
Ch Hilltophaven's Causin' Havoc

Select Dog
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Select Bitch
GCh Cassels Redline At Erobern



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Whitcam's Mad Love

Reserve Winners Bitch
Hilltophaven's Takin' The World By Storm

Canadian Bred Bitch Class
1st Whitcam's Mad Love

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hilltophaven's Takin' The World By Storm

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brazen Shine On Darkstar



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Strider N Droghedas We Will Rock You At Wishmaster



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
One Love's Tina Turner

Best Puppy In Breed
Tiara Del Vezuvia Mastino



Winners Bitch: (0-2-0-0)
One Love's Tina Turner

Reserve Winners Bitch
Tiara Del Vezuvia Mastino

Junior Puppy Bitch Class
1st Tiara Del Vezuvia Mastino

Canadian Bred Bitch Class
1st One Love's Tina Turner

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Baywood's The Joy Of Life

Best Puppy In Breed
Baywood's The Joy Of Life


Winners Dog: (1-0-0-0)
Baywood's The Joy Of Life

Junior Puppy Dog Class
1st Baywood's The Joy Of Life


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Wathaman's Get'N Echos Of Esmond



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
Polarfleece's Atlas Of My Heart

Best Of Opposite Sex
Remy The Auora Melody From Hillset

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Polarfleece's Atlas Of My Heart

Select Bitch
Ch Winterpeg's Rags To Riches


Winners Dog: (1-2-0-3)
Remy The Auora Melody From Hillset

12-18 Month Dog Class
1st Remy The Auora Melody From Hillset


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Polarfleece's Atlas Of My Heart

Reserve Winners Bitch
Stellas Dream From Aurora Sky

12-18 Month Bitch Class
1st Stellas Dream From Aurora Sky

Open Bitch Class
1st Polarfleece's Atlas Of My Heart

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Unicornhill Tattle Tale







Group 4 - Patrick Mudge Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   18
Group 2nd   
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield
  West Highland White Terrier   17
Group 3rd   
GChB VDK Glamorous At Embolden
  Scottish Terrier   16
Group 4th    Sionnach's Sage And Spice   Irish Terrier   15
BPIG   
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield
  West Highland White Terrier   N/A
Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Est Etiam Magia Magnus

Best Of Opposite Sex
Shawndee Focus On Goldenspring

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Est Etiam Magia Magnus


Winners Dog: (1-2-0-0)
Est Etiam Magia Magnus

Open Dog Class
1st Est Etiam Magia Magnus


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shawndee Focus On Goldenspring

Reserve Winners Bitch
Shawndee Focus Point

12-18 Month Bitch Class
1st Shawndee Focus On Goldenspring
2nd Shawndee Focus Point

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
Ch Mysidekicks Tui Byrd



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull

Best Of Opposite Sex
Amarantine's Fanatical Obsession

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Amarantine's Fanatical Obsession

Best Puppy In Breed
Amarantine's Fanatical Obsession

Select Bitch
GCh Amarantine's Seige Of Kattegat


Winners Dog: (1-1-0-2)
Amarantine's Fanatical Obsession

Junior Puppy Dog Class
1st Amarantine's Fanatical Obsession


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Amarantine's Window To My Soul

Junior Puppy Bitch Class
1st Amarantine's Window To My Soul

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Best Puppy In Breed
Sionnach's Pint Of Harp's



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Reserve Winners Bitch
Sionnach's Pint Of Harp's

Junior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Pint Of Harp's

12-18 Month Bitch Class
1st Sionnach's Sage And Spice

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee

Best Puppy In Breed
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB VDK Glamorous At Embolden



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Tenax Watch Her Soar

Select Bitch
GCh Dynastaffs Prairie Rose At Noumenon



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield

Best Puppy In Breed
GCh Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield







Group 5 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Prairiefire Linguine
  Havanese   24
Group 2nd   
GCh Michaelmas Taylin Top Marks
  Pekingese   23
Group 3rd   
GChS Rae Anne's Top Gun
  Papillon   22
Group 4th    Toykeeper's Repeat Performance   Miniature Pinscher   17
BPIG    Toykeeper's Repeat Performance   Miniature Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hex's Just A Little Black Magic   Chinese Crested Dog   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Best Of Opposite Sex
Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Best Puppy In Breed
Mini's Hollywood Nights


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Junior Puppy Dog Class
1st Mini's Hollywood Nights


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Open Bitch Class
1st Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 9 pts (2-2-3-3)
Cristall 'N Shantel The Time Of My Life

Best Of Opposite Sex
GChB Rosen's Firefly Serenity

Best Of Winners: (2-2-3-3)
Wind Ziggy Stardust

Best Puppy In Breed
Cristall 'N Shantel The Time Of My Life

Select Dog
Ch Shantel's Dancing In The Dark

Select Bitch
Ch NV And Valour's Divine Surprise


Winners Dog: (2-2-3-3)
Dalen Blaze Of Glory

Reserve Winners Dog
Dalen Dancing With The Devil

12-18 Month Dog Class
1st Dalen Blaze Of Glory
2nd Dalen Dancing With The Devil


Winners Bitch: (2-2-3-3)
Wind Ziggy Stardust

Reserve Winners Bitch
Dalen Ring Of Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Wind Ziggy Stardust

12-18 Month Bitch Class
1st Dalen Ring Of Fire

4-6 Month Bitch Class
1st Hex's Just A Little Black Magic
2nd Hex's Laissez Les Bon Temps Rouler
3rd Halostar Talk Of The Town

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hawks'n'Hooves Liliana

Best Puppy In Breed
Hawks'n'Hooves Liliana



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hawks'n'Hooves Liliana

Senior Puppy Bitch Class
1st Hawks'n'Hooves Liliana

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Prairiefire Linguine



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Toykeeper's Repeat Performance

Best Of Opposite Sex
Toykeeper's Hour Glass

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Toykeeper's Repeat Performance

Best Puppy In Breed
Toykeeper's Repeat Performance

Select Dog
GCh Klasyx Sunwind The Ceiling Can't Hold Us


Winners Dog: (1-1-1-0)
Toykeeper's Repeat Performance

Senior Puppy Dog Class
1st Toykeeper's Repeat Performance


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Toykeeper's Hour Glass

Senior Puppy Bitch Class
1st Toykeeper's Hour Glass

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChS Rae Anne's Top Gun

Best Of Opposite Sex
Riesa's My Hearts Desire

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Remani N Riesa's Starbright At Rokila

Best Puppy In Breed
Remani N Riesa's Starbright At Rokila

Select Dog
GChB Riesa N Passionpaps Keep Rockin The Boat At Rokila


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Riesa's My Hearts Desire

12-18 Month Bitch Class
1st Riesa's My Hearts Desire

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Michaelmas Taylin Top Marks



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore

Select Dog
Ch Artemus Where The Wild Things Are







Group 6 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   22
Group 2nd   
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   20
Group 3rd    Award Cancelled      0
Group 4th    Qi Yun Wu Que Of Siang Shun Cyuan She   Shiba Inu   15
BPIG   
Katzenjammers Dr J Julius
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Aisha's Little Prince Charles   Tibetan Terrier   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Fissan's Tiny Dancer

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (2-0-2-0)
Award Cancelled

Best Puppy In Breed
Dalnavert Luvit Top Gun

Select Dog
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion


Winners Dog: (2-0-2-0)
Dalnavert Luvit Top Gun

Reserve Winners Dog
Luvit Solstice Kaos At Dalnavert

Junior Puppy Dog Class
1st Dalnavert Luvit Top Gun

12-18 Month Dog Class
1st Luvit Solstice Kaos At Dalnavert


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Echoviews Nu Moon Rising



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Best Of Opposite Sex
Rickways Song And Dance

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Best Puppy In Breed
Katzenjammers Dr J Julius

Select Dog
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled


Winners Dog: (1-2-1-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Senior Puppy Dog Class
1st Katzenjammers Dr J Julius


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Rickways Song And Dance

Reserve Winners Bitch
Rickways Top Of The Page

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rickways Song And Dance

Open Bitch Class
1st Rickways Top Of The Page

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
Ch Balladair's Shelby Bejewelled

Select Bitch
Ch Olymbinar's Ride The Lightning



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Sunniva's Sunflower Sweetness Princess B

Reserve Winners Bitch
Sunniva's Working 9-5

Canadian Bred Bitch Class
1st Sunniva's Sunflower Sweetness Princess B

Open Bitch Class
1st Sunniva's Working 9-5

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call

Select Bitch
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Qi Yun Wu Que Of Siang Shun Cyuan She

Best Of Opposite Sex
Xi Yun Wan Wan

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Qi Yun Wu Que Of Siang Shun Cyuan She

Best Puppy In Breed
Xi Yun Wan Wan

Select Bitch
GCh Satika's Born To Sparkle


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Xi Yun Wan Wan

Reserve Winners Bitch
Xi Yun Wan Qian

Senior Puppy Bitch Class
1st Xi Yun Wan Wan
2nd Xi Yun Wan Qian

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U






4-6 Month Dog Class
1st Aisha's Little Prince Charles




Group 7 - Patrick Mudge Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   32
Group 2nd   
Ch Kiji I'll Have What She's Having
  Australian Shepherd   31
Group 3rd   
Ch Earthwind N Sugarok No Bad Days
  Finnish Lapphund   22
Group 4th   
Ch Luckystryke's Go Your Own Way
  German Shepherd Dog   21
BPIG   
Ch Kiji I'll Have What She's Having
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Uniquity's Lucas Rising
  Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Reel Shazam!

Best Of Opposite Sex
GCh Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Reel Shazam!

Best Puppy In Breed
Reel Shazam!

Select Dog
GCh Hillhaven's Reel Lucky Star


Winners Dog: (1-1-1-1)
Reel Shazam!

Senior Puppy Dog Class
1st Reel Shazam!


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Catalyst's Red Headed Stranger

Open Bitch Class
1st Catalyst's Red Headed Stranger

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 8 pts (3-1-2-3)
GCh Kiji I'll Have What She's Having

Best Of Opposite Sex
GChS WR Aussies Half And Half

Best Of Winners: (3-1-2-3)
Firestorm Ws Top Gun

Best Puppy In Breed
GCh Kiji I'll Have What She's Having

Select Dog
Ch Graceland's Hide The Evidence

Select Bitch
GChB BigRkAussies Great Divide


Winners Dog: (3-1-2-3)
Firestorm Ws Top Gun

Reserve Winners Dog
Graceland's Mischief Maker

Senior Puppy Dog Class
1st Graceland's Mischief Maker

Open Dog Class
1st Firestorm Ws Top Gun
2nd Uproar's Standing Outside The Fire

4-6 Month Dog Class
1st Sheep's Kin Rainy Day Snacks


Winners Bitch: (3-1-2-3)
Kinring's Infatuation

Open Bitch Class
1st Kinring's Infatuation

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent


4-6 Month Dog Class
1st Uniquity's Lucas Rising


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent

12-18 Month Bitch Class
1st Casryn's Defender Of The Divergent

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh IB'lieve's Uptown Girl

Best Puppy In Breed
GCh IB'lieve's Uptown Girl



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tamaron's From Dusk Til Dawn



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Earthwind N Sugarok No Bad Days

Best Puppy In Breed
GCh Earthwind N Sugarok No Bad Days



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Luckystryke's Go Your Own Way

Best Of Opposite Sex
Mystksand Flashpoint

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Luckystryke's Go Your Own Way

Best Puppy In Breed
Luckystryke's Go Your Own Way


Winners Dog: (2-1-0-0)
Mystksand Flashpoint

Reserve Winners Dog
New Era's What The Puck

Junior Puppy Dog Class
1st New Era's What The Puck

Open Dog Class
1st Mystksand Flashpoint


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Luckystryke's Go Your Own Way

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke's Go Your Own Way

Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Woolkin's Hello World



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
Ch Amberlyn's Animation

Best Of Opposite Sex
Ch Beldawn Illumination

Best Puppy In Breed
Ch Amberlyn's Animation


Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Judge: Patrick Mudge

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Curig In Blossom

Best Of Opposite Sex
Ch Night Keepish Flying High


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By