Oromocto Kennel Club
Monday, September 20, 2021



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Sandra Anderson
Retriever (Labrador)  
GChEx Masonridge's Right As Rain
Points: 196 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sandra Anderson
Rhodesian Ridgeback  
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
Points: 153
Best Puppy In Show
Judge: Sandra Anderson
Spaniel (English Cocker)  
GCh Cockerlea's Against All Odds
Best Baby Puppy In Show
Judge: Sandra Anderson
Schnauzer (Miniature)  
Ellerker's By The Light Of The Moon








Group 1 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Masonridge's Right As Rain
  Retriever (Labrador)   42
Group 2nd   
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB
  Retriever (Golden)   39
Group 3rd   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   26
Group 4th   
Ch Zion's Victorious Daisy
  Spaniel (American Cocker)   22
BPIG   
GCh Cockerlea's Against All Odds
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Auburnmist Harmonie Highland Gateway   Retriever (Golden)   0
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roidethule Sire Puz Boucledeau



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Leaside's Blue Azalea

Best Of Opposite Sex
GChB Leasides Dax

Best Puppy In Breed
Ch Leaside's Blue Azalea



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Best Puppy In Breed
Chesacola's Tennessee Honey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Senior Puppy Bitch Class
1st Chesacola's Tennessee Honey

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fieldday Austin Powers


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fieldday Austin Powers

Open Dog Class
1st Fieldday Austin Powers


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 12 pts (4-3-4-2)
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Best Of Opposite Sex
Ch Goldiva's Heaven Help A Fool In Love

Best Of Winners: (4-3-4-2)
Genosha's Fiery Phoenix

Best Puppy In Breed
Genosha's Fiery Phoenix

Select Dog
GChS Ambertru's R U Lonesome Tonight

Select Bitch
Ch Quyen's Magical Qucinda

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChEx Masonridge's Right As Rain



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Kriscoland's Hazel

Reserve Winners Bitch
Marsuvica's Cross Border News

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Cross Border News

Open Bitch Class
1st Kriscoland's Hazel

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Ch Blue Ridge L R Overton Willow For Duckshore

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Kare's Makin A Splash

Best Puppy In Breed
RCTollers Heartbreaker


Winners Dog: (1-1-1-1)
RCTollers Heartbreaker

Senior Puppy Dog Class
1st RCTollers Heartbreaker


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Kare's Makin A Splash

Open Bitch Class
1st Kare's Makin A Splash

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 6 pts (0-4-1-2)
Ch Zion's Victorious Daisy

Best Of Opposite Sex
Ch Zion's Captain America

Best Puppy In Breed
Zion's Centennial Rose By The Bay

Select Bitch
Ch Nonnies Dare To Dream



Winners Bitch: (0-4-1-2)
Marsuvica's Krimson And Klover

Reserve Winners Bitch
Nonnies Song And Dance

Junior Puppy Bitch Class
1st Zion's Centennial Rose By The Bay

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Song And Dance

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Krimson And Klover

Open Bitch Class
1st Blackgem's Diamond In The Ruff

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Cockerlea's Against All Odds

Best Of Opposite Sex
Ch Henley's Blow Out The Candles

Best Puppy In Breed
GCh Cockerlea's Against All Odds



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Cockerlea's The Heat Is On

Open Bitch Class
1st Cockerlea's The Heat Is On

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Shore Something To Talk About

Best Of Opposite Sex
GCh Segre's Aim For The Moon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Shore Something To Talk About

Best Puppy In Breed
Shore Right As Reign


Winners Dog: (1-1-1-0)
Shore Right As Reign

Senior Puppy Dog Class
1st Shore Right As Reign


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Shore Something To Talk About

Open Bitch Class
1st Shore Something To Talk About

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Oliver Spark de l'Amadis


Winners Dog: (1-0-0-0)
Oliver Spark de l'Amadis

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Oliver Spark de l'Amadis


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Shikari She Be Fierce



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Deerrun's Moira Rose

Open Bitch Class
1st Deerrun's Moira Rose

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sarga Spuri Spicy Szilva







Group 2 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   24
Group 2nd   
Ch Bassetacres Man In The Mirror
  Basset Hound   23
Group 3rd   
GCh Shillington Sweet Tooth
  Beagle   22
Group 4th    Passport Are There Lines SS   Dachshund (Standard Smooth-Haired)   21
BPIG   
Joska Forgetmenot Take A Chance On Me
  Whippet   N/A
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bassetacres Man In The Mirror



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shillington Sweet Tooth



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GCh Rabows Rebellion ML

Best Of Opposite Sex
Ch Lex-An Phoenix Rising at Er Dox

Best Puppy In Breed
Ch Er Dox When God Whispered Your Name

Select Bitch
Ch Er Dox When God Whispered Your Name



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch GrandGables Wee Mr Fast Forward

Best Puppy In Breed
Ch GrandGables Wee Mr Fast Forward



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Freestyle's Wildest Dream With Hunu

Best Puppy In Breed
Freestyle's Wildest Dream With Hunu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Freestyle's Wildest Dream With Hunu

Senior Puppy Bitch Class
1st Freestyle's Wildest Dream With Hunu

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 8 pts (1-3-2-3)
Ch Hundeleben Pistolera SL

Best Of Opposite Sex
Ch Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL

Best Of Winners: (1-3-2-3)
Ali'i Ak Ring Of Fire

Best Puppy In Breed
Telkel I Put A Spell On You SL

Select Dog
Ch Aviance Luna Caprese An Army Of One L

Select Bitch
Ch Telkel Guilty Pleasure SL


Winners Dog: (1-3-2-3)
Altadach Aston Martin SL

Open Dog Class
1st Altadach Aston Martin SL


Winners Bitch: (1-3-2-3)
Ali'i Ak Ring Of Fire

Reserve Winners Bitch
Telkel Game Set Match SL

Junior Puppy Bitch Class
1st Telkel I Put A Spell On You SL

12-18 Month Bitch Class
1st Telkel Game Set Match SL

Open Bitch Class
1st Ali'i Ak Ring Of Fire

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Passport Are There Lines SS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Passport Are There Lines SS

Open Dog Class
1st Passport Are There Lines SS


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Mylakhan Karob So Be It

Best Of Opposite Sex
Feinouk Storm Rider


Winners Dog: (2-0-0-1)
Feinouk Storm Rider

Reserve Winners Dog
Fresco Aliuzija

Open Dog Class
1st Feinouk Storm Rider
2nd Fresco Aliuzija


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Joska Forgetmenot Take A Chance On Me

Best Puppy In Breed
Joska Forgetmenot Take A Chance On Me






Group 3 - Alison Jones (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   Ch Homeport Quay   Newfoundland   25
Group 2nd   Ch Belnois I Won't Let You Down   Bernese Mountain Dog   24
Group 3rd   
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man
  Rottweiler   17
Group 4th   
Ch Vanderbilt's For A Good Time Call
  Samoyed   16
BPIG   
Pine Ridge's Dream Big
  Bullmastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Liberator's Good Vibrations
  Doberman Pinscher   0
Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Ch Belnois I Won't Let You Down

Best Of Opposite Sex
Ch Ferdek Z Limanowskiej Kotliny

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Belnois My Kind Of Country Girl

Best Puppy In Breed
Belnois My Kind Of Country Girl

Select Dog
GCh Belnois Who You Gonna Call


Winners Dog: (2-2-2-1)
Belnois On My Way

Senior Puppy Dog Class
1st Belnois On My Way


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Belnois My Kind Of Country Girl

Reserve Winners Bitch
Seawind Farm's Quintessential

Senior Puppy Bitch Class
1st Belnois My Kind Of Country Girl
2nd Seawind Farm's Quintessential

4-6 Month Bitch Class
1st Belnois Lead The Way

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song



Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pine Ridge's Dream Big

Best Puppy In Breed
Pine Ridge's Dream Big



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pine Ridge's Dream Big

Reserve Winners Bitch
Pine Ridge's Party With Bacardi

Junior Puppy Bitch Class
1st Pine Ridge's Party With Bacardi

Senior Puppy Bitch Class
1st Pine Ridge's Dream Big

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Liberator's Kodachrome

Best Of Opposite Sex
GCh Outlaws Gracie Belle V Liberator


4-6 Month Dog Class
1st Liberator's Good Vibrations


Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Karleo's In Tune With Pyradigm

Select Dog
Ch Cidwm's Cumae Prophecy



Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
King Kom Mansfield


Winners Dog: (1-0-0-0)
King Kom Mansfield

Open Dog Class
1st King Kom Mansfield


Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Homeport Quay



Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Amiavie Maya Orca du Lac Beau

Best Puppy In Breed
Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

Junior Puppy Bitch Class
1st Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man



Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Vanderbilt's For A Good Time Call

Best Of Opposite Sex
Ch Nikita's New Holiday Tradition

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Nikita's Dancing Daisy At Roka

Best Puppy In Breed
Ch Nikita's New Holiday Tradition


Winners Dog: (1-2-1-1)
Vanderbilt's Tell It To The Judge

12-18 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Tell It To The Judge


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Nikita's Dancing Daisy At Roka

Reserve Winners Bitch
Nikita's Superlady At Supersammy

Senior Puppy Bitch Class
1st Nikita's Superlady At Supersammy

Open Bitch Class
1st Nikita's Dancing Daisy At Roka

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tundrafoot's Just ByChance

Best Of Opposite Sex
Laskaroad's Ladinia Baila

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tundrafoot's Just ByChance


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tundrafoot's Just ByChance

Open Dog Class
1st Tundrafoot's Just ByChance


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Laskaroad's Ladinia Baila

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Laskaroad's Ladinia Baila





Group 4 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Ellerker's And So It Goes
  Schnauzer (Miniature)   17
Group 2nd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   16
Group 3rd   
GCh D.B.F. Vintage Dior
  Russell Terrier   15
Group 4th   
Ch L'End Show Must Be Winner
  Bedlington Terrier   14
BPIG    Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   0
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch L'End Show Must Be Winner



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Roschel Foxrun Thistle Do



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gateway's Will Dream Forever

Best Puppy In Breed
Upthecreek Is Sentimental



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gateway's Will Dream Forever

Reserve Winners Bitch
Upthecreek Is Sentimental

12-18 Month Bitch Class
1st Gateway's Will Dream Forever

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Upthecreek Is Sentimental

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Finnabair Blue Suede Shoes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Finnabair Blue Suede Shoes

Open Dog Class
1st Finnabair Blue Suede Shoes


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Esteban (Mora)


Winners Dog: (1-0-0-0)
Esteban (Mora)

Open Dog Class
1st Esteban (Mora)


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Szulik's Mister Olaf

Best Of Opposite Sex
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Best Puppy In Breed
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Select Dog
Ch Thunder Dragon Ilunari



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Senior Puppy Bitch Class
1st Raintree Earendil I Can Handle Myself

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Foxbend How Sweet It Is

Best Of Opposite Sex
Stonebrook Smart As A Tack @ Sudeley

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Foxbend How Sweet It Is

Select Bitch
GCh Westhams Little Ol Cowgirl


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Foxbend How Sweet It Is

Reserve Winners Bitch
Sudeley Queen Of All

Open Bitch Class
1st Foxbend How Sweet It Is
2nd Sudeley Queen Of All

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh D.B.F. Vintage Dior



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ellerker's And So It Goes



4-6 Month Bitch Class
1st Ellerker's By The Light Of The Moon

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Wheatenbrook's Ace Of Diamonds

Best Of Opposite Sex
GCh Diamondjewels My Lil Valentine






Group 5 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Marsuvica's Sweet Little Who
  Yorkshire Terrier   38
Group 2nd   
Ch Shirmont Custom Built
  Cavalier King Charles Spaniel   32
Group 3rd   
GCh Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   22
Group 4th   
GCh IslandGems Dream Girl
  Toy Fox Terrier   20
BPIG   
Ch Wildfire Catch The Tidal Wave
  Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group   
IslandGems Dreams Come True
  Toy Fox Terrier   0
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bucky Barnes V. Tani Kazari

Best Of Opposite Sex
Black Canary V. Tani Kazari

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bucky Barnes V. Tani Kazari


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bucky Barnes V. Tani Kazari

Open Dog Class
1st Bucky Barnes V. Tani Kazari


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Black Canary V. Tani Kazari

Open Bitch Class
1st Black Canary V. Tani Kazari

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 9 pts (0-5-3-2)
Ch Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Ch Falconcrest Sushine Serendipity

Best Puppy In Breed
Whimsy's Joy Of Evie

Select Dog
GCh Maison Dusoleil Armand at Fields Edge

Select Bitch
Ch Havadream Fight The Moonlight



Winners Bitch: (0-5-3-2)
Whimsy's Joy Of Evie

Reserve Winners Bitch
Whimsy The Iron Lady

Junior Puppy Bitch Class
1st Whimsy The Iron Lady

Senior Puppy Bitch Class
1st Whimsy's Joy Of Evie

12-18 Month Bitch Class
1st Sigma Chi's Harvest Moon 2 Mardigrais

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whimsy Scarlett O'Hara

Open Bitch Class
1st Mardigrais Dark & Stormy

4-6 Month Bitch Class
1st Havadream Courage Of Our Hearts

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Miso Miss Fit



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Miso Miss Leading

Reserve Winners Bitch
Rococo's Miso Light On My Feet

Canadian Bred Bitch Class
1st Miso Miss Leading

Open Bitch Class
1st Rococo's Miso Light On My Feet

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Tanooki Suit Of Lore

Best Puppy In Breed
Ch Tanooki Suit Of Lore


Winners Dog: (2-0-1-0)
Mushroom Citizen Of Lore

Reserve Winners Dog
Koopa King Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Mushroom Citizen Of Lore

Open Dog Class
1st Koopa King Of Lore


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Beauview Better By Design

Best Puppy In Breed
Harpersband Praise You


Winners Dog: (2-0-1-0)
Dashwood Seagryph Perfect Alibi

Reserve Winners Dog
Harpersband Praise You

Junior Puppy Dog Class
1st Harpersband Praise You

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Dashwood Seagryph Perfect Alibi


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Almendares Pasja

Best Of Opposite Sex
Seda's Young And Free At Sonrisas

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Almendares Pasja

Best Puppy In Breed
Twinkle's Kahlua Lua


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Almendares Pasja

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Effervescent Honey

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Kahlua Lua

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Effervescent Honey

Open Bitch Class
1st Almendares Pasja

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wildfire Catch The Tidal Wave

Best Puppy In Breed
Wildfire Catch The Tidal Wave



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wildfire Catch The Tidal Wave

Senior Puppy Bitch Class
1st Wildfire Catch The Tidal Wave

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chriscendo Crazy Talk

Best Puppy In Breed
Chriscendo Crazy Talk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chriscendo Crazy Talk

Senior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Crazy Talk


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh IslandGems Dream Girl

Best Puppy In Breed
Duenna's Love Of Dance



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Duenna's Love Of Dance

Reserve Winners Bitch
IslandGems Glory Of Love

Open Bitch Class
1st Duenna's Love Of Dance
2nd IslandGems Glory Of Love

4-6 Month Bitch Class
1st IslandGems Dreams Come True

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Diventy's Fast And Furious

Select Bitch
GCh Heaven Hi's Gem Twist At Szulik



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Ch Marsuvica's Sweet Little Who

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Blue Blaze Booth

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Marsuvica's Quick As A Flash

Best Puppy In Breed
Depasquiet Blue Blaze Booth


Winners Dog: (2-3-0-1)
Depasquiet Blue Blaze Booth

Reserve Winners Dog
Marsuvica's Heir To Riches

Senior Puppy Dog Class
1st Depasquiet Blue Blaze Booth

12-18 Month Dog Class
1st Marsuvica's Heir To Riches


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Marsuvica's Quick As A Flash

Reserve Winners Bitch
Depasquiet Watch My Sweet Nugget

12-18 Month Bitch Class
1st Marsuvica's Quick As A Flash

Canadian Bred Bitch Class
1st Depasquiet Watch My Sweet Nugget

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shanash's Lil Bit Of Mischiefs





Group 6 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   17
Group 2nd    Shore A Whole Lot Of Treble   French Bulldog   16
Group 3rd   Ch Delenclos Kingfair Newton   Bulldog   15
Group 4th   
GCh Beshia's Ho Ming
  Chow Chow   9
BPIG    PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje   Dalmatian   N/A
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Invictus Boston Sancho Panza



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Ch Delenclos Kingfair Newton

Best Of Opposite Sex
Cherokee Legend Catalina

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Cherokee Legend Catalina

Best Puppy In Breed
Cherokee Legend Jacib's Lotto

Select Dog
GCh Muldoon In The Arms Of Angels


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Cherokee Legend Catalina

Reserve Winners Bitch
Cherokee Legend Jacib's Lotto

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherokee Legend Jacib's Lotto

Open Bitch Class
1st Cherokee Legend Catalina

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Beshia's Ho Ming

Best Of Opposite Sex
Beshia's Rey

Best Puppy In Breed
Beshia's Rey



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Beshia's Rey

Senior Puppy Bitch Class
1st Beshia's Rey

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shore A Whole Lot Of Treble



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shore A Whole Lot Of Treble

Open Bitch Class
1st Shore A Whole Lot Of Treble

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Rhapsody's Destined To Be Mine

Best Of Opposite Sex
Ch Daveren's Canadian Edition

Best Puppy In Breed
Ch Daveren's Canadian Edition



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Discover Fortune N Glory At Keesbrook


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Belcourt Piper


Winners Dog: (1-0-0-0)
Belcourt Piper

Open Dog Class
1st Belcourt Piper


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Tsukime's A Star Is Born

Best Puppy In Breed
Ch Supersammy's Inu Momoko





Group 7 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   27
Group 2nd   
Ch Flow Fay du Truffe Noire
  Bouvier des Flandres   24
Group 3rd   
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT
  Swedish Vallhund   23
Group 4th   
Ch Catalyst's Old Country Soul
  Australian Cattle Dog   22
BPIG   
Ch Catalyst's Old Country Soul
  Australian Cattle Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lakylu Always On My Mind Perramigo's Catalyst   Australian Cattle Dog   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Catalyst's Old Country Soul

Best Of Opposite Sex
Catalyst's Whiskey In A Teacup

Best Puppy In Breed
Ch Catalyst's Old Country Soul

Select Dog
Ch Reddenblu's Moonlight Marauder



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Catalyst's Whiskey In A Teacup

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Catalyst's Whiskey In A Teacup

4-6 Month Bitch Class
1st Lakylu Always On My Mind Perramigo's Catalyst

Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
Springdream's Cheese Fries Gravy

Best Puppy In Breed
Springdream's Cheese Fries Gravy

Select Dog
GCh Kraftbrewd Last Kick At The Can



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Springdream's Cheese Fries Gravy

Junior Puppy Bitch Class
1st Springdream's Cheese Fries Gravy

Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch MNM's Double Take



Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Flow Fay du Truffe Noire



Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Omega Anjay's L'il Blue Gem

Best Of Opposite Sex
GCh Kaymann's The Elite Of Sealore

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Omega Anjay's L'il Blue Gem

Best Puppy In Breed
Cargisle Work Your Magic

Select Bitch
Ch Omega's Divine Right


Winners Dog: (1-1-1-1)
Cargisle Work Your Magic

Junior Puppy Dog Class
1st Cargisle Work Your Magic


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Omega Anjay's L'il Blue Gem

Open Bitch Class
1st Omega Anjay's L'il Blue Gem

Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cardross Back In Time To Seafoam


Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GCh Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Opposite Sex
Riverryan Ragnarok

Best Puppy In Breed
GCh Lacomtesse Ailyn Vel

Select Bitch
Ch Riverryan's Victory Goddess


Winners Dog: (1-0-0-2)
Riverryan Ragnarok

Open Dog Class
1st Riverryan Ragnarok


Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Chun Xia Dairy Queen Alice

Best Of Opposite Sex
Truespirit Nikkilen Rolling Stone

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Chun Xia Dairy Queen Alice

Best Puppy In Breed
Nikkilen Truespirit Snow Princess

Select Bitch
Ch Nikkilen Truespirt Fair Isle


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Chun Xia Dairy Queen Alice

Reserve Winners Bitch
Nikkilen Truespirit Snow Princess

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikkilen Truespirit Snow Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Charmedones Cover Girl

Open Bitch Class
1st Chun Xia Dairy Queen Alice

Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT



Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kipperton Cheri Cheri Lady

Best Puppy In Breed
Kipperton Cheri Cheri Lady



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kipperton Cheri Cheri Lady

Senior Puppy Bitch Class
1st Kipperton Cheri Cheri Lady

Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Mezzoo Joska Gabriella

Best Of Opposite Sex
Ch Spock A Dream Is A Wish

Best Puppy In Breed
Joska Heart And Harmonie

Select Dog
GCh Joska Free Style



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Mezzoo Joska Gabriella

Reserve Winners Bitch
Joska Heart And Harmonie

Senior Puppy Bitch Class
1st Joska Heart And Harmonie

Open Bitch Class
1st Mezzoo Joska Gabriella

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By