Cobequid Dog Club
Saturday, April 23, 2022 - Show-2



Related Results

Conformation

Saturday, April 23 (Show-1)
Saturday, April 23 (Show-2)
Sunday, April 24 (Show-3)
Sunday, April 24 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Anik Primeau
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 140 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Anik Primeau
Siberian Husky  Ch Unicornhill Rise From The Ashs
Points: 100
Best Puppy In Show
Judge: Anik Primeau
Pomeranian   Chriscendo Cover Page








Group 1 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   39
Group 2nd   
GCh Sagagold Spero Patronum
  Retriever (Golden)   38
Group 3rd   
GChB Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   25
Group 4th   
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain
  Weimaraner   23
BPIG   
Richwood Bluenose Island Son
  Retriever (Golden)   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pageska's Primrose



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Pageska's Primrose

Reserve Winners Bitch
Pageska's Ruta

12-18 Month Bitch Class
1st Pageska's Ruta
2nd Pageska's Sima

Open Bitch Class
1st Pageska's Primrose

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Redlion's Invasion



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mistcurl Capt Worden Of Canaan



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 12 pts (3-3-5-2)
GCh Sagagold Spero Patronum

Best Of Opposite Sex
Ch Quyen's Majestic Quintessa

Best Of Winners: (3-3-5-2)
Mermaid's Eastcoast Gurlship

Best Puppy In Breed
Richwood Bluenose Island Son

Select Dog
GChEx Ambertru's I'll Call'M George

Select Bitch
GCh Golden Finale's Star Explosion


Winners Dog: (3-3-5-2)
Richwood Bluenose Island Son

Reserve Winners Dog
Mermaids Apex Livytan Moby-Dick

Senior Puppy Dog Class
1st Richwood Bluenose Island Son

12-18 Month Dog Class
1st Mermaids Apex Livytan Moby-Dick

Open Dog Class
1st Goldiva's Trail Blazer


Winners Bitch: (3-3-5-2)
Mermaid's Eastcoast Gurlship

Reserve Winners Bitch
Marigold Spiritual Rayne

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mermaid's Eastcoast Gurlship

Open Bitch Class
1st Marigold Spiritual Rayne
2nd Goldiva's Gin N Tonic

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Madabout's Call The Butcher

Best Of Opposite Sex
GCh Kriscoland's Wistaria

Select Dog
GCh Moorbern's He's All That



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Camlab's Italian Job

12-18 Month Bitch Class
1st Camlab's Italian Job

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GCh Manitou Abbey Carpe Diem

Best Of Opposite Sex
GCh Kare's Boomerang RC Tollers

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Seaside's Come Sail Away

Best Puppy In Breed
Seaside's Come Sail Away

Select Dog
Ch Roaneden's Star-Lord


Winners Dog: (1-1-3-1)
Seaside's Come Sail Away

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside's Come Sail Away


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Seaside's Meant To Be

Senior Puppy Bitch Class
1st Seaside's Meant To Be

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Scottfree Stage Door Johnny

Best Of Opposite Sex
Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Best Puppy In Breed
Wynridges He Who Holds The Sky

Select Dog
GChB Marsuvica's Golden Boy


Winners Dog: (1-1-2-0)
Wynridges He Who Holds The Sky

Senior Puppy Dog Class
1st Wynridges He Who Holds The Sky


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Canadian Bred Bitch Class
1st Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bluestones Tequila Sal N' Lime


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bluestones Tequila Sal N' Lime

Junior Puppy Dog Class
1st Bluestones Tequila Sal N' Lime


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Segre's Aim For The Moon



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kamand's Flying Solo At NevaehLea



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Queensberry From Kind Of Magic



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Queensberry From Kind Of Magic

Open Bitch Class
1st Queensberry From Kind Of Magic

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain







Group 2 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Shillington Second Look
  Beagle   12
Group 2nd   
GCh Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   9
Group 3rd   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   8
Group 4th    Kingdom N Daggarwoods Silverado   Norwegian Elkhound   6
BPIG   
Shillington Sharper Image
  Beagle   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Obiwan Heart Of Darkness

Select Dog
Ch Chenna Chasing Dragons



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bassetacres Man In The Mirror

Best Of Opposite Sex
Highnoon's Let's Talk Gertie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Highnoon's Let's Talk Gertie

12-18 Month Bitch Class
1st Highnoon's Let's Talk Gertie

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Shillington Second Look

Best Of Opposite Sex
Shillington Sharper Image

Best Puppy In Breed
Shillington Sharper Image



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Shillington Sharper Image

Reserve Winners Bitch
Shillington So Shoe-Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Shillington Sharper Image
2nd Shillington So Shoe-Me

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Doxieluv Happy Days Fonzie


Winners Dog: (1-0-1-0)
Karonika's DevotedDoxie Dudley

12-18 Month Dog Class
1st Karonika's DevotedDoxie Dudley


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh GrandCru Latour II



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kingdom N Daggarwoods Silverado


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kingdom N Daggarwoods Silverado

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kingdom N Daggarwoods Silverado


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo







Group 3 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   Ch Unicornhill Rise From The Ashs   Siberian Husky   16
Group 2nd   
GCh Sendosan Naxxramas
  Akita   15
Group 3rd   
GCh SaxmarkStonehill InstantReplay
  Bullmastiff   14
Group 4th   
Daybreaker's Forget Me Not
  Newfoundland   12
BPIG   
Cassels Red Sky At Night
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sendosan Naxxramas



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Best Puppy In Breed
Ans Enearian Ed Jay


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Junior Puppy Dog Class
1st Ans Enearian Ed Jay


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Best Puppy In Breed
Tiamat's Miracle On Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Senior Puppy Bitch Class
1st Tiamat's Miracle On Ice

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB SaxmarkStonehill InstantReplay

Best Of Opposite Sex
Librrani's Now You See Me



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Librrani's Now You See Me

12-18 Month Bitch Class
1st Librrani's Now You See Me

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Prairie Creek's Guardian Angel



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Prairie Creek's Guardian Angel

Reserve Winners Bitch
Prairie Creeks Bohemian Rhapsody

12-18 Month Bitch Class
1st Prairie Creeks Bohemian Rhapsody

Open Bitch Class
1st Prairie Creek's Guardian Angel

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Nevar The Devil Gotcha By The Jewels V Sioul

Best Of Opposite Sex
Cassels Red Sky At Night

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Nevar The Devil Gotcha By The Jewels V Sioul

Best Puppy In Breed
Cassels Red Sky At Night


Winners Dog: (2-3-0-0)
Cassels Red Sky At Night

Reserve Winners Dog
Nevar Catch A Devil's Starr V Sioul

Junior Puppy Dog Class
1st Cassels Red Sky At Night

Canadian Bred Dog Class
1st Nevar Catch A Devil's Starr V Sioul

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Karador's Legend In My Time

Best Of Opposite Sex
Creek Danes A Rock In The Stream

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Karador's Legend In My Time

Best Puppy In Breed
Creek Danes A Rock In The Stream


Winners Dog: (1-1-0-0)
Karador's Legend In My Time

Open Dog Class
1st Karador's Legend In My Time


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Creek Danes A Rock In The Stream

Junior Puppy Bitch Class
1st Creek Danes A Rock In The Stream

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not

Open Bitch Class
1st Daybreaker's Forget Me Not

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kolinka Stormryder O'Snowpride


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Unicornhill Rise From The Ashs







Group 4 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   
Ch All Jacks Hacker
  Russell Terrier   8
Group 2nd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   7
Group 3rd   
Ch Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   6
Group 4th   
GCh Dariant Narcissus
  Dandie Dinmont Terrier   5
BPIG   
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox
  Welsh Terrier   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Showme Tikva

Best Of Opposite Sex
Syryn Beats A Different Drum

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Showme Tikva

Best Puppy In Breed
Lochlomond Scalawag's Shenanigans


Winners Dog: (1-2-0-0)
Syryn Beats A Different Drum

Open Dog Class
1st Syryn Beats A Different Drum


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Showme Tikva

Reserve Winners Bitch
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Junior Puppy Bitch Class
1st Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Open Bitch Class
1st Showme Tikva

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dariant Narcissus



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kincora's Qualicom Spirit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kincora's Qualicom Spirit

Open Dog Class
1st Kincora's Qualicom Spirit


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch All Jacks Hacker



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ellerker's By The Light Of The Moon



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox

Best Puppy In Breed
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox






Group 5 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st    Chriscendo Cover Page   Pomeranian   18
Group 2nd   
Ch Wildfire Catch The Tidal Wave
  Papillon   15
Group 3rd    Twinkle's Ooh La La Truffles   Havanese   14
Group 4th   
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold
  Italian Greyhound   11
BPIG    Chriscendo Cover Page   Pomeranian   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 5 pts (1-5-0-0)
Sigma Chi's Liberty Bell

Best Of Opposite Sex
Mardigrais Brunswick Dancing In The Streets

Best Of Winners: (1-5-0-0)
Sigma Chi's Liberty Bell

Best Puppy In Breed
Cherrywood Sunrise On The Bay


Winners Bitch: (1-5-0-0)
Sigma Chi's Liberty Bell

Reserve Winners Bitch
Frostwood's Jazzy Wind Song

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherrywood Sunrise On The Bay

12-18 Month Bitch Class
1st Whimsy's Joy Of Evie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Frostwood's Jazzy Wind Song

Open Bitch Class
1st Sigma Chi's Liberty Bell
2nd Mardigrais Bobby Dazzler

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Miso Miss Gale

Best Of Opposite Sex
GCh Miso Found My Courage

Best Puppy In Breed
Miso Miss Gale



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Miso Miss Gale

Reserve Winners Bitch
Rococo's Miso Light On My Feet

Junior Puppy Bitch Class
1st Miso Miss Gale

Open Bitch Class
1st Rococo's Miso Light On My Feet

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Twinkle's Ooh La La Truffles

Best Puppy In Breed
Twinkle's Ooh La La Truffles



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Twinkle's Ooh La La Truffles

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Xtreme Flurry

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Ooh La La Truffles

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's Luna Among The Stars

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Xtreme Flurry

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold

Best Of Opposite Sex
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

12-18 Month Bitch Class
1st Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wildfire Catch The Tidal Wave



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chriscendo Cover Page

Best Of Opposite Sex
Chriscendo Charmed Robbery

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chriscendo Cover Page

Best Puppy In Breed
Chriscendo Cover Page


Winners Dog: (1-2-0-0)
Chriscendo Charmed Robbery

Senior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Charmed Robbery


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Chriscendo Cover Page

Reserve Winners Bitch
Chriscendo Crazy For You

Senior Puppy Bitch Class
1st Chriscendo Cover Page
2nd Chriscendo Crazy For You





Group 6 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st    Nuuktok's Embrace The Journey   American Eskimo Dog (Standard)   16
Group 2nd   
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   15
Group 3rd   
Ch Celtmacbhaid The Beat Goes On
  French Bulldog   14
Group 4th   
Ch Southcar's Stormwatcher At Bijzondere
  Keeshond   11
BPIG    Nuuktok's Embrace The Journey   American Eskimo Dog (Standard)   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nuuktok's Embrace The Journey

Best Puppy In Breed
Nuuktok's Embrace The Journey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nuuktok's Embrace The Journey

Senior Puppy Bitch Class
1st Nuuktok's Embrace The Journey

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Bulldacious Delenclos Millicent

Best Of Opposite Sex
GChG Muldoon In The Arms Of Angels

Best Puppy In Breed
Bulldacious The Professional Ottoman

Select Bitch
GCh Pelee's My Ride's A Pumpkin Coach


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bulldacious Delenclos Millicent

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

12-18 Month Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Millicent

Canadian Bred Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lilo Of Three Rivers

Best Of Opposite Sex
Three Rivers Beast

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lilo Of Three Rivers


Winners Dog: (1-1-0-0)
Three Rivers Beast

Open Dog Class
1st Three Rivers Beast


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lilo Of Three Rivers

Open Bitch Class
1st Lilo Of Three Rivers

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Celtmacbhaid The Beat Goes On

Best Of Opposite Sex
Celtmacbhaid We Will Rock You

Best Puppy In Breed
Celtmacbhaid We Will Rock You



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Celtmacbhaid We Will Rock You

Senior Puppy Bitch Class
1st Celtmacbhaid We Will Rock You

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Southcar's Stormwatcher At Bijzondere



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Napoli We'll Dance The Night Away

Best Of Opposite Sex
LeeAnns Whiskey River Romance

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Napoli We'll Dance The Night Away

Best Puppy In Breed
Napoli We'll Dance The Night Away


Winners Dog: (2-2-0-0)
Napoli We'll Dance The Night Away

Reserve Winners Dog
Belcourt Winter Collection

Junior Puppy Dog Class
1st Belcourt Winter Collection

Senior Puppy Dog Class
1st Napoli We'll Dance The Night Away


Winners Bitch: (2-2-0-0)
LeeAnns Whiskey River Romance

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Frico Pico

Senior Puppy Bitch Class
1st LeeAnns Whiskey River Romance

Open Bitch Class
1st LeeAnns Frico Pico



Group 7 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   25
Group 2nd   Ch Nikkilen Truespirit Snow Princess   Shetland Sheepdog   12
Group 3rd   
GCh Kyon's Heidi Perledatter
  Norwegian Buhund   8
Group 4th    Cardross McTavish Nights   Collie (Smooth)   7
BPIG   Ch Emerald View Brite Lite At Ninebark   Australian Shepherd   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 12 pts (3-8-1-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
GChB Malka's From The Heart

Best Of Winners: (3-8-1-1)
Emerald View Brite Lite At Ninebark

Best Puppy In Breed
Emerald View Brite Lite At Ninebark


Winners Dog: (3-8-1-1)
Amadore Bottoms Up

Reserve Winners Dog
Stone Hill's Paint Me

Junior Puppy Dog Class
1st Amadore Bottoms Up

Senior Puppy Dog Class
1st Stone Hill's Paint Me

Canadian Bred Dog Class
1st Garrison's God Of War And Mischief

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cardross McTavish Nights

Best Of Opposite Sex
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cardross McTavish Nights


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cardross McTavish Nights

12-18 Month Dog Class
1st Cardross McTavish Nights

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy

12-18 Month Dog Class
1st Maplemyst Chasing Waves In Fundy


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChS Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
Riverryan's Pride N Prejudice



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Riverryan's Pride N Prejudice

Open Bitch Class
1st Riverryan's Pride N Prejudice

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Follow Me Must Have Been Love

Select Dog
Ch Salish' Ror To Riverside



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Nikkilen Truespirit Snow Princess


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By