Cobequid Dog Club
Saturday, April 23, 2022 - Show-1



Related Results

Conformation

Saturday, April 23 (Show-1)
Saturday, April 23 (Show-2)
Sunday, April 24 (Show-3)
Sunday, April 24 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Judith Shurb
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 138 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Judith Shurb
Russell Terrier  
Ch All Jacks Hacker
Points: 99
Best Puppy In Show
Judge: Judith Shurb
Australian Shepherd  Ch Emerald View Brite Lite At Ninebark








Group 1 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   38
Group 2nd   GCh Madabout's Call The Butcher   Retriever (Labrador)   37
Group 3rd   
Ch Golden Finale's Star Explosion
  Retriever (Golden)   33
Group 4th   
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain
  Weimaraner   19
BPIG    Bluestones Tequila Sal N' Lime   Spaniel (English Cocker)   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pageska's Sima



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Pageska's Sima

Reserve Winners Bitch
Pageska's Primrose

12-18 Month Bitch Class
1st Pageska's Sima
2nd Pageska's Ruta

Open Bitch Class
1st Pageska's Primrose

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Redlion's Invasion



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 13 pts (3-4-5-2)
GCh Golden Finale's Star Explosion

Best Of Opposite Sex
GChEx Ambertru's I'll Call'M George

Best Of Winners: (3-4-5-2)
Mermaid's Eastcoast Gurlship

Best Puppy In Breed
Richwood Bluenose Island Son

Select Dog
GChS YBFGoldens All Or Nothing JustB

Select Bitch
Ch Quyen's Majestic Quintessa


Winners Dog: (3-4-5-2)
Goldiva's Trail Blazer

Reserve Winners Dog
Mermaids Apex Livytan Moby-Dick

Senior Puppy Dog Class
1st Richwood Bluenose Island Son

12-18 Month Dog Class
1st Mermaids Apex Livytan Moby-Dick

Open Dog Class
1st Goldiva's Trail Blazer

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Madabout's Call The Butcher

Best Of Opposite Sex
GCh Kriscoland's Wistaria

Select Dog
GCh Moorbern's He's All That



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Camlab's Italian Job

12-18 Month Bitch Class
1st Camlab's Italian Job

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Manitou Abbey Carpe Diem

Best Of Opposite Sex
GCh Kare's Boomerang RC Tollers

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Seaside's Meant To Be

Best Puppy In Breed
Seaside's Meant To Be

Select Dog
Ch Roaneden's Star-Lord


Winners Dog: (1-1-2-1)
Seaside's Come Sail Away

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside's Come Sail Away


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Seaside's Meant To Be

Senior Puppy Bitch Class
1st Seaside's Meant To Be

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Scottfree Stage Door Johnny

Best Of Opposite Sex
Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Best Puppy In Breed
Wynridges He Who Holds The Sky

Select Dog
GChB Marsuvica's Golden Boy


Winners Dog: (1-1-2-0)
Wynridges He Who Holds The Sky

Senior Puppy Dog Class
1st Wynridges He Who Holds The Sky


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Canadian Bred Bitch Class
1st Clanagroe's Sweet Spirit Of Saorise

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bluestones Tequila Sal N' Lime

Best Puppy In Breed
Bluestones Tequila Sal N' Lime


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bluestones Tequila Sal N' Lime

Junior Puppy Dog Class
1st Bluestones Tequila Sal N' Lime


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Segre's Aim For The Moon



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kamand's Flying Solo At NevaehLea



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Queensberry From Kind Of Magic

Best Of Opposite Sex
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Queensberry From Kind Of Magic

Open Bitch Class
1st Queensberry From Kind Of Magic

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain







Group 2 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   12
Group 2nd    Karonika's DevotedDoxie Dudley   Dachshund (Miniature Long-Haired)   10
Group 3rd   
Ch Shillington Second Look
  Beagle   8
Group 4th   
GChS Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   5
BPIG    Shillington Sharper Image   Beagle   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Obiwan Heart Of Darkness

Select Dog
Ch Chenna Chasing Dragons



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bassetacres Man In The Mirror

Best Of Opposite Sex
Highnoon's Let's Talk Gertie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Highnoon's Let's Talk Gertie

12-18 Month Bitch Class
1st Highnoon's Let's Talk Gertie

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Shillington Second Look

Best Of Opposite Sex
Shillington Sharper Image

Best Puppy In Breed
Shillington Sharper Image



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Shillington Sharper Image

Reserve Winners Bitch
Shillington So Shoe-Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Shillington Sharper Image
2nd Shillington So Shoe-Me

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Karonika's DevotedDoxie Dudley

Select Dog
Ch Doxieluv Happy Days Fonzie


Winners Dog: (1-0-1-0)
Karonika's DevotedDoxie Dudley

12-18 Month Dog Class
1st Karonika's DevotedDoxie Dudley


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh GrandCru Latour II



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kingdom N Daggarwoods Silverado


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kingdom N Daggarwoods Silverado

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kingdom N Daggarwoods Silverado


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo







Group 3 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   Ch Unicornhill Rise From The Ashs   Siberian Husky   15
Group 2nd   
GCh Sendosan Naxxramas
  Akita   14
Group 3rd   
GCh SaxmarkStonehill InstantReplay
  Bullmastiff   13
Group 4th   
Cassels Red Sky At Night
  Doberman Pinscher   11
BPIG   
Cassels Red Sky At Night
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sendosan Naxxramas



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Best Puppy In Breed
Ans Enearian Ed Jay


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Junior Puppy Dog Class
1st Ans Enearian Ed Jay


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dudswelriver Twilight Peak



Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Best Puppy In Breed
Tiamat's Miracle On Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Senior Puppy Bitch Class
1st Tiamat's Miracle On Ice

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB SaxmarkStonehill InstantReplay

Best Of Opposite Sex
Librrani's Now You See Me



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Librrani's Now You See Me

12-18 Month Bitch Class
1st Librrani's Now You See Me

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Prairie Creeks Bohemian Rhapsody



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Prairie Creeks Bohemian Rhapsody

Reserve Winners Bitch
Prairie Creek's Guardian Angel

12-18 Month Bitch Class
1st Prairie Creeks Bohemian Rhapsody

Open Bitch Class
1st Prairie Creek's Guardian Angel

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Cassels Red Sky At Night

Best Of Opposite Sex
Gatehouse The Wedding Singer

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Cassels Red Sky At Night

Best Puppy In Breed
Cassels Red Sky At Night


Winners Dog: (1-2-0-0)
Cassels Red Sky At Night

Junior Puppy Dog Class
1st Cassels Red Sky At Night

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Creek Danes A Rock In The Stream

Best Of Opposite Sex
Karador's Legend In My Time

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Creek Danes A Rock In The Stream

Best Puppy In Breed
Creek Danes A Rock In The Stream


Winners Dog: (1-1-0-0)
Karador's Legend In My Time

Open Dog Class
1st Karador's Legend In My Time


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Creek Danes A Rock In The Stream

Junior Puppy Bitch Class
1st Creek Danes A Rock In The Stream

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not

Open Bitch Class
1st Daybreaker's Forget Me Not

Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kolinka Stormryder O'Snowpride


Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Unicornhill Rise From The Ashs







Group 4 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
Ch All Jacks Hacker
  Russell Terrier   10
Group 2nd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   9
Group 3rd   
GCh Dariant Narcissus
  Dandie Dinmont Terrier   8
Group 4th   
Ch Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   7
BPIG   
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox
  Welsh Terrier   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Showme Tikva

Best Of Opposite Sex
Syryn Beats A Different Drum

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Showme Tikva

Best Puppy In Breed
Lochlomond Scalawag's Shenanigans


Winners Dog: (1-2-0-0)
Syryn Beats A Different Drum

Open Dog Class
1st Syryn Beats A Different Drum


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Showme Tikva

Reserve Winners Bitch
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Junior Puppy Bitch Class
1st Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Open Bitch Class
1st Showme Tikva

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dariant Narcissus



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kincora's Qualicom Spirit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kincora's Qualicom Spirit

Open Dog Class
1st Kincora's Qualicom Spirit


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch River Glenn Perfect Crime

Best Of Opposite Sex
Caudlewood Seize The Day



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Caudlewood Seize The Day

12-18 Month Bitch Class
1st Caudlewood Seize The Day

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch All Jacks Hacker



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ellerker's By The Light Of The Moon



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox

Best Puppy In Breed
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox






Group 5 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
Chriscendo Charmed Robbery
  Pomeranian   18
Group 2nd   
Ch Wildfire Catch The Tidal Wave
  Papillon   15
Group 3rd   
GCh Fwaggles Haywire v Rustic Lane
  Toy Manchester Terrier   14
Group 4th   
GCh Mightymites Dare To Dream!
  Miniature Pinscher   13
BPIG   
Chriscendo Charmed Robbery
  Pomeranian   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Mardigrais Brunswick Dancing In The Streets

Best Of Opposite Sex
Sigma Chi's Liberty Bell

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Mardigrais Brunswick Dancing In The Streets

Best Puppy In Breed
Cherrywood Sunrise On The Bay


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Sigma Chi's Liberty Bell

Reserve Winners Bitch
Whimsy's Joy Of Evie

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherrywood Sunrise On The Bay

12-18 Month Bitch Class
1st Whimsy's Joy Of Evie

Open Bitch Class
1st Sigma Chi's Liberty Bell
2nd Mardigrais Bobby Dazzler

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Miso Found My Courage

Best Of Opposite Sex
Rococo's Miso Light On My Feet

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rococo's Miso Light On My Feet

Reserve Winners Bitch
Miso Miss Gale

Junior Puppy Bitch Class
1st Miso Miss Gale

Open Bitch Class
1st Rococo's Miso Light On My Feet

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Twinkle's Xtreme Flurry

Best Puppy In Breed
Twinkle's Ooh La La Truffles



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Twinkle's Xtreme Flurry

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Ooh La La Truffles

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Ooh La La Truffles

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's Luna Among The Stars

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Xtreme Flurry

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold

Best Of Opposite Sex
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

12-18 Month Bitch Class
1st Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wildfire Catch The Tidal Wave



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chriscendo Charmed Robbery

Best Of Opposite Sex
Chriscendo Cover Page

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chriscendo Charmed Robbery

Best Puppy In Breed
Chriscendo Charmed Robbery


Winners Dog: (1-2-0-0)
Chriscendo Charmed Robbery

Senior Puppy Dog Class
1st Chriscendo Charmed Robbery


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Chriscendo Cover Page

Reserve Winners Bitch
Chriscendo Crazy For You

Senior Puppy Bitch Class
1st Chriscendo Cover Page
2nd Chriscendo Crazy For You

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Fwaggles Haywire v Rustic Lane







Group 6 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   16
Group 2nd   
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   11
Group 3rd    Lilo Of Three Rivers   Chow Chow   10
Group 4th   
Ch Celtmacbhaid The Beat Goes On
  French Bulldog   8
BPIG   
Belcourt Winter Collection
  Poodle (Miniature)   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nuuktok's Embrace The Journey

Best Puppy In Breed
Nuuktok's Embrace The Journey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nuuktok's Embrace The Journey

Senior Puppy Bitch Class
1st Nuuktok's Embrace The Journey

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChG Muldoon In The Arms Of Angels

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Delenclos Millicent

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bulldacious Delenclos Millicent

Best Puppy In Breed
Bulldacious The Professional Ottoman

Select Bitch
GCh Pelee's My Ride's A Pumpkin Coach


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bulldacious Delenclos Millicent

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

12-18 Month Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Millicent

Canadian Bred Bitch Class
1st Bulldacious Delenclos Royal Etiquette

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lilo Of Three Rivers

Best Of Opposite Sex
Three Rivers Beast

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lilo Of Three Rivers


Winners Dog: (1-1-0-0)
Three Rivers Beast

Open Dog Class
1st Three Rivers Beast


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lilo Of Three Rivers

Open Bitch Class
1st Lilo Of Three Rivers

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Onsengeltje Secret Endeavour



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Celtmacbhaid The Beat Goes On

Best Of Opposite Sex
Ch Tuckerlake's Hocus Pocus At Dewkist

Best Puppy In Breed
Celtmacbhaid We Will Rock You



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Celtmacbhaid We Will Rock You

Senior Puppy Bitch Class
1st Celtmacbhaid We Will Rock You

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Southcar's Stormwatcher At Bijzondere



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Belcourt Winter Collection

Best Of Opposite Sex
LeeAnns Whiskey River Romance

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Belcourt Winter Collection

Best Puppy In Breed
Belcourt Winter Collection


Winners Dog: (2-2-0-0)
Belcourt Winter Collection

Reserve Winners Dog
Napoli We'll Dance The Night Away

Junior Puppy Dog Class
1st Belcourt Winter Collection

Senior Puppy Dog Class
1st Napoli We'll Dance The Night Away


Winners Bitch: (2-2-0-0)
LeeAnns Whiskey River Romance

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Frico Pico

Senior Puppy Bitch Class
1st LeeAnns Whiskey River Romance

Open Bitch Class
1st LeeAnns Frico Pico



Group 7 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   23
Group 2nd   
GCh Kyon's Heidi Perledatter
  Norwegian Buhund   10
Group 3rd   Ch Nikkilen Truespirit Snow Princess   Shetland Sheepdog   9
Group 4th   
GCh Follow Me Must Have Been Love
  Miniature American Shepherd   6
BPIG   Ch Emerald View Brite Lite At Ninebark   Australian Shepherd   N/A
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 12 pts (3-8-1-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
Emerald View Brite Lite At Ninebark

Best Of Winners: (3-8-1-1)
Emerald View Brite Lite At Ninebark

Best Puppy In Breed
Emerald View Brite Lite At Ninebark

Select Bitch
GChB Malka's From The Heart


Winners Dog: (3-8-1-1)
Amadore Bottoms Up

Reserve Winners Dog
Garrison's God Of War And Mischief

Junior Puppy Dog Class
1st Amadore Bottoms Up

Senior Puppy Dog Class
1st Stone Hill's Paint Me

Canadian Bred Dog Class
1st Garrison's God Of War And Mischief

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Best Of Opposite Sex
Cardross McTavish Nights

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cardross McTavish Nights

12-18 Month Dog Class
1st Cardross McTavish Nights

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Maplemyst Chasing Waves In Fundy

12-18 Month Dog Class
1st Maplemyst Chasing Waves In Fundy


Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
Riverryan's Pride N Prejudice



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Riverryan's Pride N Prejudice

Open Bitch Class
1st Riverryan's Pride N Prejudice

Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Follow Me Must Have Been Love

Select Dog
Ch Salish' Ror To Riverside



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Nikkilen Truespirit Snow Princess


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By