Prince Albert Kennel & Obedience Club
Friday, December 29, 2023 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCh Ghostpine's Brightest Star
"Sirius"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Ben Wasylyshen
Bull Terrier (Miniature)  
GChB Renica's Good Omens
Points: 148 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ben Wasylyshen
Beagle  
GChB DragonPearl What If I Could Fly
Points: 137
Best Puppy In Show
Judge: Ben Wasylyshen
German Shepherd Dog  
Mystksand's Which Witch
Reserve Best Puppy In Show
Judge: Ben Wasylyshen
American Staffordshire Terrier  
Irresistibull N Ambition's Fifth Element At Kuhl
Best Baby Puppy In Show
Judge: Ben Wasylyshen
Poodle (Standard)  
Esprit Aviator Feeling 22
Best Altered In Show
Judge: Ben Wasylyshen
Great Dane  
GCh Laurado's Beat Ya To It At Sobeit








Group 1 - Kim Hamel Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   19
Group 2nd   
GChS Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   14
Group 3rd   
Ch Inglis Above The Sky
  Retriever (Flat-Coated)   13
Group 4th   
Ch Stonepeake Knock Three Times
  Retriever (Chesapeake Bay)   11
BPIG   
Amberview's Reef Knot
  Retriever (Golden)   N/A
Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 4 pts (0-1-1-3)
Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

Best Of Opposite Sex
GCh Duchess du Pimbina

Best Puppy In Breed
DuValin Yoko

Select Bitch
Ch Crossiron's Feelin' Groovy



Winners Bitch: (0-1-1-3)
DuValin Yoko

Senior Puppy Bitch Class
1st DuValin Yoko

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Braithwaite Quest

Best Puppy In Breed
Braithwaite Quest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Braithwaite Quest

Junior Puppy Bitch Class
1st Braithwaite Quest

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stonepeake Knock Three Times



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Inglis Above The Sky

Select Dog
GCh Inglis Shoot For The Stars



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Tavendale Hollykins Dreaming Of Ice Cream

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Amberview's Reef Knot

Best Puppy In Breed
Amberview's Reef Knot


Winners Dog: (1-3-1-0)
Amberview's Reef Knot

Junior Puppy Dog Class
1st Amberview's Reef Knot


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Tavendale Hollykins Dreaming Of Ice Cream

Reserve Winners Bitch
Kavon's Lady Madonna

Junior Puppy Bitch Class
1st Tavendale Hollykins Dreaming Of Ice Cream
2nd Carsher's Naughty Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Kavon's Lady Madonna

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Danrich's Crash Tested To Compass

Best Of Opposite Sex
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Puppy In Breed
Labradale's Mayflower At Innovation



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Labradale's Mayflower At Innovation

Junior Puppy Bitch Class
1st Labradale's Mayflower At Innovation

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tollchester's Terrific Trout



Judge: Kim Hamel

Best Puppy In Breed
Award Cancelled



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!







Group 2 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
GChB DragonPearl What If I Could Fly
  Beagle   12
Group 2nd   
GChB Phantoms Circle Of Life
  Ibizan Hound   10
Group 3rd   
GCh Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes
  Greyhound   9
Group 4th   
Ch LongonLoving's Duck Duck Goose
  Dachshund (Miniature Smooth)   8
BPIG   
Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz
  Whippet   N/A
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB DragonPearl What If I Could Fly

Best Of Opposite Sex
Ch Telford's Isn't She Charming

Best Puppy In Breed
Ch Telford's Isn't She Charming



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Majenkir Bookstor Wild Lotus



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Braewick's Rimfire Cane

Best Of Opposite Sex
RHK Vastayan Light Bender

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Braewick's Rimfire Cane

Best Puppy In Breed
RHK Vastayan Time Winder


Winners Dog: (3-1-0-0)
Braewick's Rimfire Cane

Reserve Winners Dog
RHK Vastayan Time Winder

Senior Puppy Dog Class
1st RHK Vastayan Time Winder

Open Dog Class
1st Braewick's Rimfire Cane
2nd RHK Boos Golden Legacy


Winners Bitch: (3-1-0-0)
RHK Vastayan Light Bender

Senior Puppy Bitch Class
1st RHK Vastayan Light Bender

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh LongonLoving's Duck Duck Goose



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL

Best Puppy In Breed
E R Dox Out Of The Blue At Kaltoba SL


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Phantoms Circle Of Life



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz

Best Of Opposite Sex
Dreamwindz Rogue One

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz

Best Puppy In Breed
Clandara's Chasing Cars At Dreamwindz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dreamwindz Rogue One

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Rogue One





Group 3 - Kim Hamel Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Valhalla's Head Over Boots V Janterra
  Doberman Pinscher   21
Group 2nd   
GChS Blitzen's Mr Blue Sky
  Samoyed   15
Group 3rd   
GCh Ringkona's Calm Bfor The Storm
  Siberian Husky   11
Group 4th    Livin's Maybe Baby   Boxer   9
BPIG    Livin's Maybe Baby   Boxer   N/A
Group 1st (Altered)   
GCh Laurado's Beat Ya To It At Sobeit
  Great Dane   0
Group 2nd (Altered)   
GChB Regnancy's Always Siriusly Charming
  Doberman Pinscher   0
Group 3rd (Altered)   
Ch Bimberg's Egomaniac At Furioso
  Boxer   0
Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun

Best Puppy In Breed
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun


Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Livin's Maybe Baby

Best Of Opposite Sex
Livin's Hold My Beer

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Livin's Maybe Baby

Best Puppy In Breed
Livin's Maybe Baby


Winners Dog: (2-2-0-0)
Livin's Hold My Beer

Reserve Winners Dog
Siglow & Firebrand's All Fired Up

Junior Puppy Dog Class
1st Siglow & Firebrand's All Fired Up

Senior Puppy Dog Class
1st Livin's Hold My Beer


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Livin's Maybe Baby

Reserve Winners Bitch
Livin's Are You For Ria?!

Junior Puppy Bitch Class
1st Livin's Maybe Baby
2nd Livin's Are You For Ria?!

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Libertesse This Fools On Fire

Best Puppy In Breed
Libertesse This Fools On Fire

Select Bitch
GChB Kiltic's She's Got It All At JetAir



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Libertesse This Fools On Fire

Reserve Winners Bitch
Cilka's Thump It Ms Crumpet

Junior Puppy Bitch Class
1st Libertesse This Fools On Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cilka's Thump It Ms Crumpet

Open Bitch Class
1st Witamy's Justified

Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
GChB Winterpeg's Teija

Select Dog
GCh Snowlegend Dimitri Magic Of The Moment



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Jury's Karma Police



Judge: Kim Hamel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Ringkona's Calm Bfor The Storm






Group 4 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Renica's Good Omens
  Bull Terrier (Miniature)   10
Group 2nd   
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 3rd   
Irresistibull N Ambition's Fifth Element At Kuhl
  American Staffordshire Terrier   7
Group 4th   
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian
  Cairn Terrier   6
BPIG   
Irresistibull N Ambition's Fifth Element At Kuhl
  American Staffordshire Terrier   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rozehavens Triple Threat

Best Puppy In Breed
Rozehavens Triple Threat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rozehavens Triple Threat

Junior Puppy Dog Class
1st Rozehavens Triple Threat


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Renica's Good Omens

Best Puppy In Breed
Amarantine's Window To My Soul



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Amarantine's Window To My Soul

Junior Puppy Bitch Class
1st Amarantine's Window To My Soul

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Glenshiel's Valkyrie

Select Bitch
GChB VDK Glamorous At Embolden



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Vangerbull Brutale Dominus

Best Of Opposite Sex
Ch Tenax Watch Her Soar

Best Puppy In Breed
Vangerbull Brutale Dominus

Select Dog
GChB Ghostpine's Brightest Star


Winners Dog: (1-0-1-1)
Vangerbull Brutale Dominus

Senior Puppy Dog Class
1st Vangerbull Brutale Dominus






Group 5 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Riesa's Bizzy Bee V Riffraff
  Papillon   22
Group 2nd   
GChS Diabolbric's The Force Awakens
  Pug   18
Group 3rd   
GChB Custom's Devolution
  Poodle (Toy)   17
Group 4th   
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   15
BPIG   
Hawks'N'Hooves Liliana
  Coton De Tulear   N/A
Best Baby Puppy In Group    Olyuti's Never A Doubt   Chinese Crested Dog   0
Group 1st (Altered)   
GChB AGMCh Valifyre Without A Trace
  Papillon   0
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 5 pts (2-0-1-3)
Unika Sasima

Best Of Opposite Sex
GCh Halostar Go Big Or Go Home

Best Puppy In Breed
Ch Wind Made You Look

Select Bitch
Ch Wind Made You Look


Winners Dog: (2-0-1-3)
Dalen Dancing With The Devil

Reserve Winners Dog
Dalen Golden Ring

12-18 Month Dog Class
1st Dalen Dancing With The Devil
2nd Dalen Golden Ring

4-6 Month Dog Class
1st Olyuti's Never A Doubt


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Hawks'N'Hooves Liliana

Best Of Opposite Sex
GCh LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon

Best Puppy In Breed
Hawks'N'Hooves Liliana



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hawks'N'Hooves Liliana

Junior Puppy Bitch Class
1st Hawks'N'Hooves Liliana

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bellamy's Allure Dezine

Best Puppy In Breed
Bellamy's Allure Dezine



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bellamy's Allure Dezine

Reserve Winners Bitch
Bellamy's Alluring Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Bellamy's Allure Dezine

Open Bitch Class
1st Bellamy's Alluring Star

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Sylyn's Transforming Malakyte Of Destiny

Best Of Opposite Sex
Pocopayasos Juicy Luicy

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Pocopayasos Juicy Luicy

Best Puppy In Breed
Pocopayasos Juicy Luicy


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sylyn's Zelensky

Senior Puppy Dog Class
1st Sylyn's Zelensky


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Pocopayasos Juicy Luicy

Junior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Juicy Luicy

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Riesa's Bizzy Bee V Riffraff

Best Of Opposite Sex
GChG Rae Anne's Top Gun

Best Puppy In Breed
Valifyre Wet Your Whistle

Select Bitch
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo


Winners Dog: (1-0-1-2)
Valifyre Wet Your Whistle

Senior Puppy Dog Class
1st Valifyre Wet Your Whistle


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Arwins Pinch This

Best Puppy In Breed
Arwins Pinch This


Winners Dog: (1-0-0-0)
Arwins Pinch This

Junior Puppy Dog Class
1st Arwins Pinch This


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Custom's Devolution

Best Of Opposite Sex
Tangent's Hear Me Roar

Best Puppy In Breed
Tangent's Hear Me Roar



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tangent's Hear Me Roar

Junior Puppy Bitch Class
1st Tangent's Hear Me Roar

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Diabolbric's The Force Awakens



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore







Group 6 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   17
Group 2nd   
Kandansk Coming To Get You
  Poodle (Miniature)   14
Group 3rd   
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   11
Group 4th    Mydream's It's All For The Kisses   Shih Tzu   9
BPIG   
Kandansk Coming To Get You
  Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Esprit Aviator Feeling 22
  Poodle (Standard)   0
Group 1st (Altered)   
Ch Hpnotiq's Lethal Weapon
  Bulldog   0
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Fissan's Tiny Dancer





Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Winterspear Recurring Dreams

Best Puppy In Breed
Winterspear Recurring Dreams



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Winterspear Recurring Dreams

Senior Puppy Bitch Class
1st Winterspear Recurring Dreams

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Timepieces Too Fat To Fly

Best Of Opposite Sex
Crispim Frenchies Lyla

Best Puppy In Breed
GCh Timepieces Too Fat To Fly

Select Dog
Ch DNZ Magik's Abra Kadabra



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Crispim Frenchies Lyla

Reserve Winners Bitch
OotB's Princess Peanut Butter Cup

Junior Puppy Bitch Class
1st OotB's Princess Peanut Butter Cup

Open Bitch Class
1st Crispim Frenchies Lyla

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Wicked Little Charmer

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Admiraal's Perry Mason


Winners Dog: (1-1-1-0)
Admiraal's Perry Mason

12-18 Month Dog Class
1st Admiraal's Perry Mason

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Kandansk Coming To Get You

Best Of Opposite Sex
Lezerin's The Twilight Hour

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kandansk Coming To Get You

Best Puppy In Breed
Kandansk Coming To Get You

Select Bitch
Ch Lezerin's Joy Ride To Labelle


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kandansk Coming To Get You

Junior Puppy Dog Class
1st Kandansk Coming To Get You


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Lezerin's The Twilight Hour

Junior Puppy Bitch Class
1st Lezerin's The Twilight Hour

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Crystalton Chikoda Curtain Call

Best Puppy In Breed
Seransil Girl On Fire For LaBelle



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Seransil Girl On Fire For LaBelle

Junior Puppy Bitch Class
1st Seransil Girl On Fire For LaBelle

4-6 Month Bitch Class
1st Esprit Aviator Feeling 22

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Akai Hana L'Hikeru


Winners Dog: (1-0-0-0)
Akai Hana L'Hikeru

Open Dog Class
1st Akai Hana L'Hikeru


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Mydream's It's All For The Kisses

Best Puppy In Breed
Mydream's It's All For The Kisses


Winners Dog: (2-0-0-0)
Mydream's It's All For The Kisses

Reserve Winners Dog
Mydream's Here Comes Guenther!

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mydream's It's All For The Kisses

Open Dog Class
1st Mydream's Here Comes Guenther!


4-6 Month Bitch Class
1st Mr Foos Royal Opal Of Jewelstar

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos




Group 7 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres
  Schapendoes   41
Group 2nd   
Ch Woolkin's Hello World
  Old English Sheepdog   40
Group 3rd   
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune
  Collie (Smooth)   39
Group 4th   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   38
BPIG   
Mystksand's Which Witch
  German Shepherd Dog   N/A
Group 1st (Altered)   
Ch (Alt) Ksenia's Mr Man Levi
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Katlar Cowgirl Is Comin Home



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 4 pts (1-0-3-1)
GCh Turbar's Spinal Tap

Best Of Opposite Sex
GChEx Annrock's Stonehill A League Of Her Own

Best Puppy In Breed
Graceland's Hide The Evidence

Select Dog
Ch Sheep's Kin Heart Of Gold


Winners Dog: (1-0-3-1)
Graceland's Hide The Evidence

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Graceland's Hide The Evidence


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hpnotiq's The Legendary Zelda

Best Of Opposite Sex
Hpnotiq's How You Doin '?

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hpnotiq's The Legendary Zelda

Best Puppy In Breed
Hpnotiq's The Legendary Zelda


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hpnotiq's How You Doin '?

Junior Puppy Dog Class
1st Hpnotiq's How You Doin '?


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Hpnotiq's The Legendary Zelda

Junior Puppy Bitch Class
1st Hpnotiq's The Legendary Zelda

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dragonfli De La Destinee

Best Puppy In Breed
Ch Dragonfli De La Destinee



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh IB'lieve's Uptown Girl

Best Puppy In Breed
GCh IB'lieve's Uptown Girl



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Earthwind N Sugarok No Bad Days

Best Of Opposite Sex
Earthwind N Sugarok Lets Go Girls

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Earthwind N Sugarok No Bad Days

Best Puppy In Breed
Earthwind N Sugarok No Bad Days


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Earthwind N Sugarok Lets Go Girls

Junior Puppy Bitch Class
1st Earthwind N Sugarok Lets Go Girls

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Mystksand's Which Witch

Best Of Opposite Sex
Jimeni's Endeavour V Eklectic

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Mystksand's Which Witch

Best Puppy In Breed
Mystksand's Which Witch

Select Bitch
Ch Prairiesides Islands In The Stream


Winners Dog: (1-2-0-1)
Jimeni's Endeavour V Eklectic

Open Dog Class
1st Jimeni's Endeavour V Eklectic


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Mystksand's Which Witch

Reserve Winners Bitch
Fleetbreeze Nina Vom Reikenhaus

Junior Puppy Bitch Class
1st Mystksand's Which Witch

Open Bitch Class
1st Fleetbreeze Nina Vom Reikenhaus

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Double R/R Raindance Levi

Best Of Opposite Sex
Ch Keecam's Take Me Sirius Lexi


Winners Dog: (1-0-0-1)
Double R/R Raindance Levi

Open Dog Class
1st Double R/R Raindance Levi


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Woolkin's Hello World



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Windkist Princess Bride



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Windkist Unbridled

Reserve Winners Bitch
Windkist Walking In Memphis

Open Bitch Class
1st Windkist Unbridled
2nd Windkist Walking In Memphis

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 12 pts (3-5-1-4)
GChB Zesta Step Up

Best Of Opposite Sex
Zesta Tarnished Treasure

Best Of Winners: (3-5-1-4)
Cincerlee's Larger Than Life

Best Puppy In Breed
Cincerlee's Larger Than Life

Select Bitch
GCh Cincerlee Silvermyth That Girl


Winners Dog: (3-5-1-4)
Cincerlee's Larger Than Life

Reserve Winners Dog
Amberlyn's Blu Cascade

Junior Puppy Dog Class
1st Amberlyn's Blu Cascade

Senior Puppy Dog Class
1st Cincerlee's Larger Than Life

Open Dog Class
1st Cincerlee's Urban Cowboy


Winners Bitch: (3-5-1-4)
Zesta Tarnished Treasure

Reserve Winners Bitch
Ksara Oopsyana

Junior Puppy Bitch Class
1st Ksara Oopsyana
2nd Cincerlee's Sodalicious

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Tarnished Treasure

Canadian Bred Bitch Class
1st Cincerlee's Blinding Lights

Open Bitch Class
1st Cincerlee's Urban Glamour

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Classic's Voice Of Reason

Best Puppy In Breed
Classic's Voice Of Reason



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Classic's Voice Of Reason

Junior Puppy Bitch Class
1st Classic's Voice Of Reason

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By