Seaway Kennel Club
Sunday, May 5, 2024



Related Results

Conformation

Friday, May 03
Friday, May 03 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, May 04
Saturday, May 04 (Ltd Show - Group 1)
Sunday, May 05
Sunday, May 05 (Ltd Show - Group 4)



Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (519) 568-8582
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Patricia Taylor
Great Pyrenees  
GChB Pyrview's Don Julio Blanco
Points: 167 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Patricia Taylor
Pointer  
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
Points: 140
Best Puppy In Show
Judge: Patricia Taylor
Pomeranian   Of Rutini Sweet Bonarda
Best Baby Puppy In Show
Judge: Patricia Taylor
Deerhound (Scottish)  
Hollyrood Pines And Needles At Umoja








Group 1 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   32
Group 2nd   
GChS Nanjay's Altitude
  Spaniel (English Springer)   31
Group 3rd    Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance   Retriever (Golden)   30
Group 4th   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   20
BPIG    Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Thornlodge Goodnight Moon   Spaniel (English Springer)   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Whiskeytown Lights On Broadway

Best Of Opposite Sex
Ch Pine Grove Point Hard To Handle

Best Puppy In Breed
Whiskeytown Lights On Broadway

Select Bitch
Ch Pine Grove's Golden Girl At Last



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Whiskeytown Lights On Broadway

Senior Puppy Bitch Class
1st Whiskeytown Lights On Broadway


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Seasyde Rapture Of Zephyr




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe

Best Puppy In Breed
Skypoint's Fight Their Doubt



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Skypoint's Fight Their Doubt

Senior Puppy Bitch Class
1st Skypoint's Fight Their Doubt


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Blacfriar Hawkeye Pierce

Best Of Opposite Sex
Blacfriar I Dream Of Jeannie



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 9 pts (0-1-1-0)
Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance

Best Of Opposite Sex
Ch Sunkozi Stoneleath Ruby Tuesday

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance

Best Puppy In Breed
Goldnatitude Wolfkin's Sun Dance

Select Dog
Ch Amagi Magnum Opus Thunder Rolls Against The Grain

Select Bitch
Ch Blackpool Mount Hope


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Meadowleaf's Hunter Up Tally Ho Greyden



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Puppy In Breed
Wildspark Maritime Tradition


Winners Dog: (1-0-1-0)
Wildspark Maritime Tradition

Senior Puppy Dog Class
1st Wildspark Maritime Tradition



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Huntwood Stealing Kisses From Reidwood




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nonnies Rave Reviews

Best Of Opposite Sex
Nonnies Fairy Princess

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nonnies Rave Reviews

Best Puppy In Breed
Nonnies Rave Reviews


Winners Dog: (1-1-0-0)
Nonnies Rave Reviews

Junior Puppy Dog Class
1st Nonnies Rave Reviews


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nonnies Fairy Princess

Junior Puppy Bitch Class
1st Nonnies Fairy Princess


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bespoke Lil Miss Daisy Duke

Best Puppy In Breed
Bespoke Lil Miss Daisy Duke



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bespoke Lil Miss Daisy Duke

Reserve Winners Bitch
Cantabria Bellamy Spice Is Back

Junior Puppy Bitch Class
1st Bespoke Lil Miss Daisy Duke

Senior Puppy Bitch Class
1st Nonnies It Had To Be You

Open Bitch Class
1st Cantabria Bellamy Spice Is Back


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Platinum's Flying Solo

Select Bitch
Ch Oakpoint's Platinum Water Lily



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Platinum's Flying Solo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Platinum's Flying Solo


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Freespirits Fix Me A Double At Terrapin
  Saluki   21
Group 2nd   
GChS Chilcotin's Silver Cloud
  Dachshund (Standard Smooth)   20
Group 3rd   
Ch Sidekick's Secret Weapon
  Grand Basset Griffon Vendeen   19
Group 4th   
Boru's Legend Of La Fortuna
  Bloodhound   18
BPIG    Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene   Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hollyrood Pines And Needles At Umoja
  Deerhound (Scottish)   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Pahlavi About Last Night

Best Of Opposite Sex
Calahorra Shades Of Charsada

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Pahlavi About Last Night

Best Puppy In Breed
Pahlavi About Last Night


Winners Dog: (1-2-0-0)
Pahlavi About Last Night

Junior Puppy Dog Class
1st Pahlavi About Last Night


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ambertail's Little Dazzling Trophy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh BR Lake Park Russel




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Legend Of La Fortuna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Legend Of La Fortuna

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's Legend Of La Fortuna


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Hundeleben Win-Tin-Tin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Willowood-Sandale I Walk The Line At Whisperhill

Best Of Opposite Sex
GCh Vomgussaroff's Aya Corona Borealis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Eynhallow's Gaston At Tormore



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sidekick's Secret Weapon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (0-1-1-0)
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene

Best Of Opposite Sex
Antrim's Starkeeper Vimy Ridge

Best Of Winners: (0-1-1-0)
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene

Best Puppy In Breed
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene


Winners Dog: (0-1-1-0)
Taliesin's Beul-Aithris Of Sceolan

Reserve Winners Dog
Red King Dei Mangialupi

12-18 Month Dog Class
1st Red King Dei Mangialupi

Open Dog Class
1st Taliesin's Beul-Aithris Of Sceolan


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene

Reserve Winners Bitch
Tayleefarm Rebel Rebel

Junior Puppy Bitch Class
1st Starkeeper Huntersrun Jeweled Jolene

Senior Puppy Bitch Class
1st Tayleefarm Rebel Rebel
2nd Tayleefarm Hold My Beer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Priderock's Lyrical Lynlee




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Freespirits Fix Me A Double At Terrapin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh McCartney's Dare To Dream

Best Puppy In Breed
Ch McCartney N Lishima Ridin Solo

Select Dog
Ch McCartney N Lishima Ridin Solo



4-6 Month Bitch Class
1st McCartney's Eurhythmic


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Patricia Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Pyrview's Don Julio Blanco
  Great Pyrenees   26
Group 2nd   
Kris's Kountry Deuces Wild
  Saint Bernard   25
Group 3rd    Unicornhill Arabian Knight   Siberian Husky   24
Group 4th   
Dreambig's Joined At The Hip @ Earhart
  Leonberger   23
BPIG    Unicornhill Arabian Knight   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    A-List Spin To Win   Doberman Pinscher   0
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wagenblast's Nature Boy

Best Of Opposite Sex
Tailspins Precious Jewel V Wagenblast

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wagenblast's Nature Boy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Wagenblast's Nature Boy

12-18 Month Dog Class
1st Wagenblast's Nature Boy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Quinney's Caught In A Dream

Best Puppy In Breed
Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Quinney's Caught In A Dream

Reserve Winners Bitch
Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut

Senior Puppy Bitch Class
1st Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut

12-18 Month Bitch Class
1st Quinney's Caught In A Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
Ch A-List Cool As Ice

Best Of Opposite Sex
Ch Kin A-List Avanti Crazy Stupid Love

Best Puppy In Breed
Cresswell's High Octane

Select Bitch
GCh Cresswell's Final Say



Winners Bitch: (0-2-1-3)
Cresswell's High Octane

Reserve Winners Bitch
Nantom's Rose Blossom

Junior Puppy Bitch Class
1st Cresswell's High Octane
2nd Nantom's Rose Blossom

4-6 Month Bitch Class
1st A-List Spin To Win


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Naku's The Fast And The Furriest

Best Puppy In Breed
Ch Naku's The Fast And The Furriest



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Pyrview's Don Julio Blanco




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Big Country's Nikita

Best Of Opposite Sex
GCh Regalhill's Low Ridin Ramone

Select Bitch
Ch Big Country's Gypsy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dreambig's Joined At The Hip @ Earhart

Best Puppy In Breed
Dreambig's Joined At The Hip @ Earhart



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Baywood N Freestyle Trip Of A Lifetime

Best Of Opposite Sex
Ch Claircreek Tallulah Seabrook

Best Puppy In Breed
Ch Baywood N Freestyle Trip Of A Lifetime




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Merit Von Reimerswray



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Merit Von Reimerswray

Reserve Winners Bitch
Diana Haus Of Lazic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Merit Von Reimerswray

Open Bitch Class
1st Diana Haus Of Lazic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kris's Kountry Deuces Wild


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kris's Kountry Deuces Wild

Open Dog Class
1st Kris's Kountry Deuces Wild



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Samkist Devil Wears Prada

Best Of Opposite Sex
Snowybear's Play Boy

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Snowybear's Play Boy


Winners Dog: (1-1-0-1)
Snowybear's Play Boy

12-18 Month Dog Class
1st Snowybear's Play Boy


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Samtos's N Snowybear Sacred Maya

12-18 Month Bitch Class
1st Samtos's N Snowybear Sacred Maya


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Unicornhill Arabian Knight

Best Puppy In Breed
Ch Unicornhill Arabian Knight




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Symphonie's KAS Come Fly With Me
  Russell Terrier   22
Group 2nd   
Ch Accolade's Run For The Roses
  Airedale Terrier   21
Group 3rd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   19
Group 4th   
Ch Glahms Golden Dawn Of Augustine
  Dandie Dinmont Terrier   15
BPIG    Skyehigh's Peanut Butter Cup   West Highland White Terrier   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Accolade's Run For The Roses

Best Of Opposite Sex
Chantrydale Boudica's Clancy


Winners Dog: (1-0-0-1)
Chantrydale Boudica's Clancy

12-18 Month Dog Class
1st Chantrydale Boudica's Clancy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zlatapraha X Marks The Spot

Best Puppy In Breed
Zlatapraha X Marks The Spot


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zlatapraha X Marks The Spot

Junior Puppy Dog Class
1st Zlatapraha X Marks The Spot



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Glahms Golden Dawn Of Augustine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxheart's Till You Can't



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxheart's Till You Can't

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Foxheart's Till You Can't


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Kairos Padme Amidala

Best Of Opposite Sex
Ch Cathasaigh Music Maestro at Dogct

Best Puppy In Breed
Kairos Padme Amidala

Select Dog
Ch Jetcity I Am The Law



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Kairos Padme Amidala

Reserve Winners Bitch
Kairos Queen Of Auradon

Junior Puppy Bitch Class
1st Kairos Queen Of Auradon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kairos Padme Amidala


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Symphonie's KAS Come Fly With Me




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Glenroslin's Angels'Nectar

Best Of Opposite Sex
Ch Macritchies Thorstein The Red

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Glenroslin's Angels'Nectar

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Angels'Nectar

Select Dog
GChB Toulin's Why Not Wilbur


Winners Dog: (2-1-2-0)
Gryndlscot Something To Talk About

Reserve Winners Dog
Sno Pond's Sandman

Senior Puppy Dog Class
1st Sno Pond's Sandman

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gryndlscot Something To Talk About


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Glenroslin's Angels'Nectar

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenroslin's Angels'Nectar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fable Farms The Enchanter At Bushwell




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Diamondjewel Cela Vamos!

Best Of Opposite Sex
Diamondjewel's Brilliant Warrior Princess

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Diamondjewel's Brilliant Warrior Princess

Best Puppy In Breed
Diamondjewel's Brilliant Warrior Princess


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Torrance House

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Skyehigh's Peanut Butter Cup

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Peanut Butter Cup


Winners Dog: (1-2-1-0)
Skyehigh's Peanut Butter Cup

Senior Puppy Dog Class
1st Skyehigh's Peanut Butter Cup


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Patricia Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
Fields Edge Casey Jones
  Cavalier King Charles Spaniel   27
Group 2nd    Of Rutini Sweet Bonarda   Pomeranian   26
Group 3rd   
Ch Yup's 1 Thing At A Time
  Havanese   23
Group 4th   
GChS Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   19
BPIG    Of Rutini Sweet Bonarda   Pomeranian   N/A
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fields Edge Casey Jones




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Taja The White Wolf

Best Of Opposite Sex
Sassytails Be Still My Heart For Gentlewinds

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Taja The White Wolf

Best Puppy In Breed
Taja The White Wolf


Winners Dog: (1-1-0-0)
Taja The White Wolf

Junior Puppy Dog Class
1st Taja The White Wolf


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Huntwood's I'm Still Holding On



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Yup's 1 Thing At A Time

Best Of Opposite Sex
Ch Bluebelle's Nora I Adore Ya

Best Puppy In Breed
Ch Bluebelle's Nora I Adore Ya



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Njoy's Pearls Of Wisdom

Select Bitch
Ch Touche's Know How To Njoy



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Njoy's Pearls Of Wisdom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Njoy's Pearls Of Wisdom


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Flolin Bluechip Remington Repeater

Best Of Opposite Sex
Fairytale Romance De Atala

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Flolin Bluechip Remington Repeater

Best Puppy In Breed
Fairytale Romance De Atala


Winners Dog: (1-3-0-0)
Flolin Bluechip Remington Repeater

12-18 Month Dog Class
1st Flolin Bluechip Remington Repeater


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Fairytale Romance De Atala

Reserve Winners Bitch
Bluechip Swing Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Fairytale Romance De Atala

12-18 Month Bitch Class
1st Bluechip Swing Time

Open Bitch Class
1st Angelwing’s Pennies From Heaven


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally

Best Puppy In Breed
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally

Junior Puppy Bitch Class
1st Loyalguard Diaquiris Mustang Sally


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-0)
Of Rutini Sweet Bonarda

Best Of Opposite Sex
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy

Best Puppy In Breed
Of Rutini Sweet Bonarda



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Of Rutini Sweet Bonarda

Reserve Winners Bitch
Sugarlamb's Show Yourself

Senior Puppy Bitch Class
1st Of Rutini Sweet Bonarda

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sugarlamb's Show Yourself


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChB Broughcastl Billabong

Best Of Opposite Sex
Ch Xoe's Pretty In Pink

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Opa! Broughcastl Millpond Marquis

Best Puppy In Breed
Ch Xoe's Pretty In Pink

Select Dog
Ch Northgate's Hush Hush The Boogie Man Is Coming


Winners Dog: (1-1-2-1)
Opa! Broughcastl Millpond Marquis

Canadian Bred Dog Class
1st Opa! Broughcastl Millpond Marquis


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Broughcastl Bouchet At Millpond

Junior Puppy Bitch Class
1st Broughcastl Bouchet At Millpond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Valcopy Tayfield I Am Vengeance




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Polskastar Cosmic Love Pati



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Polskastar Cosmic Love Pati

12-18 Month Bitch Class
1st Polskastar Cosmic Love Pati


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Avatars Great Expectations
  Poodle (Standard)   19
Group 2nd   
Sito's Hot Sauce At Grindstone
  Boston Terrier   17
Group 3rd    Siosalach's Total Eclipse Of The Heart   Chinese Shar-Pei   16
Group 4th   Ch Fu Yuan Quan She Handschar   Shiba Inu   13
BPIG   
Sito's Hot Sauce At Grindstone
  Boston Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Go Go Japanese Akita Yesun Xuli Vans   Japanese Akita   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sito's Hot Sauce At Grindstone

Best Puppy In Breed
Sito's Hot Sauce At Grindstone



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sito's Hot Sauce At Grindstone

Senior Puppy Bitch Class
1st Sito's Hot Sauce At Grindstone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-0)
Siosalach's Total Eclipse Of The Heart

Best Puppy In Breed
Siosalach's Total Eclipse Of The Heart

Select Bitch
Ch Periwrinkles Liquid Gold


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Siosalach's Total Eclipse Of The Heart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Siosalach's Total Eclipse Of The Heart

4-6 Month Bitch Class
1st Baggins Fry Me Up At Gumby's


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Agni Ars Michiko

Best Puppy In Breed
Agni Ars Michiko

Select Dog
Ch Rio's Jack Of Diamonds


Winners Dog: (1-0-1-0)
Agni Ars Michiko

Junior Puppy Dog Class
1st Agni Ars Michiko



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gallopangel Cinnamon Sugar N' Spice




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keesridge’s Bright Light


Winners Dog: (1-0-0-0)
Keesridge’s Bright Light

12-18 Month Dog Class
1st Keesridge’s Bright Light



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva

Best Puppy In Breed
Honey Bear's White Spirit Wave



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Honey Bear's White Spirit Wave

Junior Puppy Bitch Class
1st Honey Bear's White Spirit Wave


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Avatars Great Expectations

Best Of Opposite Sex
Dawin Steal The Scene

Best Puppy In Breed
Dawin Steal The Scene



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dawin Steal The Scene

Junior Puppy Bitch Class
1st Dawin Steal The Scene


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fu Yuan Quan She Handschar




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Of Opposite Sex
Ch Shente's Schutzu 80 For Brady


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

12-18 Month Bitch Class
1st Wenrick's N Chopin's Total Surprise

4-6 Month Bitch Class
1st Schutzu's Valentina Gambalina


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Patricia Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL
  Miniature American Shepherd   14
Group 2nd   
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   9
Group 3rd   GCh Vulcan's Ahead By A Century   Australian Shepherd   8
Group 4th   Ch Robillane's Rebar   German Shepherd Dog   5
BPIG    Windsong Lady Magnolia   Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Arklys All I Want For Christmas   Miniature American Shepherd   0
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Vulcan's Ahead By A Century

Best Of Opposite Sex
Morningdove Mistress Of The Grey Hunt



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Morningdove Mistress Of The Grey Hunt

Reserve Winners Bitch
Skyrunner's Precious Gem

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skyrunner's Precious Gem

Open Bitch Class
1st Morningdove Mistress Of The Grey Hunt


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Belgiadors Nikita Du Soul




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-1-0)
Windsong Lady Magnolia

Best Puppy In Breed
Windsong Lady Magnolia



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Windsong Lady Magnolia

Senior Puppy Bitch Class
1st Windsong Lady Magnolia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Robillane's Rebar


4-6 Month Dog Class
1st Robillane's In Like Flint



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL

Best Of Opposite Sex
Asset's N Arklys Undercover Spy

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Asset's N Arklys Undercover Spy

Best Puppy In Breed
Asset's N Arklys Undercover Spy

Select Dog
Ch Asset N Arklys Another Dimension


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Asset's N Arklys Undercover Spy

Junior Puppy Bitch Class
1st Asset's N Arklys Undercover Spy

4-6 Month Bitch Class
1st Arklys All I Want For Christmas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bizzeeboots New Beginning



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bizzeeboots New Beginning

Open Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Velvetfog Smokey Robinson




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By