Fort Garry Kennel Club
Friday, May 24, 2024 - Show-2



Related Results

Conformation

Friday, May 24 (Show-1)
Friday, May 24 (Show-2)
Saturday, May 25 (Show-3)
Saturday, May 25 (Show-4)
Sunday, May 26 (Show-5)

Obedience

Friday, May 24 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 25 (Obedience Trial-2)
Sunday, May 26 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, May 24 (Rally Trial-1)
Saturday, May 25 (Rally Trial-2)
Sunday, May 26 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Diane Fast --
Special 'D' Dalmatians & Whippets
Breeder/Owner/Handler: Diane Fast, Special "D" Dalmatians


Best In Show
Judge: William Byrne
Schnauzer (Miniature)  
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
Points: 141 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: William Byrne
Whippet  
GCh Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD
Points: 118
Best Puppy In Show
Judge: William Byrne
Chinese Crested Dog   Wind, Enter The Matrix
Best Puppy In Show
Judge: William Byrne
Irish Terrier  
Sionnach's Pint Of Harp's








Group 1 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Scion Begold Moonstruck
  Retriever (Golden)   32
Group 2nd   
Ch Madabout's Straight From The Butcher
  Retriever (Labrador)   27
Group 3rd   
Sebastian's Power Play
  Spaniel (American Cocker)   16
Group 4th   
Ranzfel Serendipity
  Spaniel (English Cocker)   12
BPIG   
Sebastian's Power Play
  Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Bianca's Let's Dance

Best Of Opposite Sex
Fairhill's Whole Lotta Love


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fairhill's Whole Lotta Love

Open Dog Class
1st Fairhill's Whole Lotta Love


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
GChB Scion Begold Moonstruck

Best Of Opposite Sex
GChB Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden

Select Bitch
Ch Allseasons Joyfull Irish Blessing


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 10 pts (3-2-2-4)
GCh Madabout's Straight From The Butcher

Best Of Opposite Sex
Ch Fireline Living The Dream

Best Of Winners: (3-2-2-4)
Rickways I Want You To Want Me

Best Puppy In Breed
Rickways I Want You To Want Me

Select Dog
Ch Rickways The Bishop

Select Bitch
Ch Rickways Love At First Sight


Winners Dog: (3-2-2-4)
Rickways I Want You To Want Me

Reserve Winners Dog
Rickways Scotch Whiskey

Junior Puppy Dog Class
1st Rickways I Want You To Want Me

Senior Puppy Dog Class
1st Rickways Texas Man

12-18 Month Dog Class
1st Rickways Scotch Whiskey


Winners Bitch: (3-2-2-4)
Rickways Xquisite In Black

Reserve Winners Bitch
Rickways The Power Of One

Canadian Bred Bitch Class
1st Rickways The Power Of One

Open Bitch Class
1st Rickways Xquisite In Black

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Roaneden's Turnin' Heads



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Briarstone's Uptown Girl



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Sebastian's Power Play

Best Of Opposite Sex
GCh Shaankata N Clanagroe's All That Is

Best Puppy In Breed
Sebastian's Power Play


Winners Dog: (2-0-1-1)
Blackgem's Diamond At Dagobah

Reserve Winners Dog
Nicolas Romero Moser Dog

Junior Puppy Dog Class
1st Nicolas Romero Moser Dog

Senior Puppy Dog Class
1st Blackgem's Diamond At Dagobah


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ranzfel Serendipity

Best Puppy In Breed
Ranzfel Serendipity


Winners Dog: (2-0-0-0)
Ranzfel Serendipity

Reserve Winners Dog
DutchHill Fortune Favours Bold

Junior Puppy Dog Class
1st Ranzfel Serendipity

Open Dog Class
1st DutchHill Fortune Favours Bold


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Keypoint's Show You The World

Best Of Opposite Sex
Ch Merry Thoughts Poppy On A Whim

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Rosen's Julyetta

Best Puppy In Breed
Rosen's Knotta Gamblin Dr Man


Winners Dog: (1-3-1-1)
Rosen's Knotta Gamblin Dr Man

Senior Puppy Dog Class
1st Rosen's Knotta Gamblin Dr Man


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Rosen's Julyetta

Reserve Winners Bitch
Rosen's Jenessa

Junior Puppy Bitch Class
1st Rosen's Purdy Flower Hunter For Daisies

12-18 Month Bitch Class
1st Rosen's Julyetta
2nd Rosen's Jenessa





Group 2 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD
  Whippet   12
Group 2nd   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   10
Group 3rd   
GCh LongonLoving's Duck Duck Goose
  Dachshund (Miniature Smooth)   9
Group 4th   Ch Orphan Owen v Grunsven   Basset Hound   6
BPIG   
Winsmith Used To Be Young At SpecialD
  Whippet   N/A
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Orphan Owen v Grunsven



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Elance Konza White Rose



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Elance Konza White Rose

Reserve Winners Bitch
Veena Szana At Serendipity

12-18 Month Bitch Class
1st Elance Konza White Rose

Open Bitch Class
1st Veena Szana At Serendipity

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Sunhunde Night Goddess

Best Puppy In Breed
Sunhunde Picture It, Sicily 1922



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sunhunde Picture It, Sicily 1922

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunhunde Picture It, Sicily 1922

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh LongonLoving's Duck Duck Goose

Best Of Opposite Sex
GrandGables Lil Ms Silver Moon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Longonlovings Treasure Island


Winners Dog: (1-1-1-0)
Longonlovings Treasure Island

Open Dog Class
1st Longonlovings Treasure Island


Winners Bitch: (1-1-1-0)
GrandGables Lil Ms Silver Moon

Open Bitch Class
1st GrandGables Lil Ms Silver Moon

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD

Best Puppy In Breed
Winsmith Used To Be Young At SpecialD



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Winsmith Used To Be Young At SpecialD

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Winsmith Used To Be Young At SpecialD





Group 3 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Snowmist's Taffy
  Siberian Husky   12
Group 2nd   
Hi-Tech Chasing My Dream
  Boxer   9
Group 3rd   
Ch Baywood Made To Fly
  Portuguese Water Dog   8
Group 4th   
GChB dBella's Back To The Fuchsia
  Doberman Pinscher   7
BPIG    Holmrun's Last Chance   Doberman Pinscher   N/A
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hi-Tech Chasing My Dream


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hi-Tech Chasing My Dream

Open Dog Class
1st Hi-Tech Chasing My Dream


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB dBella's Back To The Fuchsia

Best Of Opposite Sex
Holmrun's Last Chance

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Holmrun's Last Chance

Best Puppy In Breed
Holmrun's Last Chance

Select Bitch
GCh Cassels Redline At Erobern


Winners Dog: (1-1-0-2)
Holmrun's Last Chance

Senior Puppy Dog Class
1st Holmrun's Last Chance


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Supernova Here Comes the Hotstepper

12-18 Month Bitch Class
1st Supernova Here Comes the Hotstepper

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Baywood Made To Fly



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Idle Down Haters Gonna Hate V Covered Bridge



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Snowater's Comin' In Hot Too Snowbastian

Best Of Opposite Sex
GCh Vanderbilt's Lucky Iceman



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GChS Snowmist's Taffy

Best Of Opposite Sex
Rivercove's Livin La Vida Loca

Select Bitch
GCh Unicornhill Tattle Tale






Group 4 - Catherine Barlow Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   22
Group 2nd   
GCh Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield
  West Highland White Terrier   19
Group 3rd   
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar
  Cairn Terrier   9
Group 4th   
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull
  Bull Terrier (Miniature)   8
BPIG   
Sionnach's Pint Of Harp's
  Irish Terrier   N/A
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boldwind Amazed By You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boldwind Amazed By You

Open Bitch Class
1st Boldwind Amazed By You

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull

Best Of Opposite Sex
Amarantine's Fanatical Obsession

Best Puppy In Breed
Blue Reign's Cruisin For A Bruisin

Select Bitch
Ch Amarantine's Window To My Soul


Winners Dog: (2-0-0-2)
Amarantine's Fanatical Obsession

Reserve Winners Dog
Blue Reign's Cruisin For A Bruisin

Junior Puppy Dog Class
1st Blue Reign's Cruisin For A Bruisin

12-18 Month Dog Class
1st Amarantine's Fanatical Obsession


Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sionnach's Pint Of Harp's

Best Puppy In Breed
Sionnach's Pint Of Harp's



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sionnach's Pint Of Harp's

Senior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Pint Of Harp's

Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Edbrios King Rollo



Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee


Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Puppy In Breed
Scandals Country Boy


Winners Dog: (2-0-1-0)
Scandals Harry Bosch

Reserve Winners Dog
Scandals Country Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Scandals Country Boy

Open Dog Class
1st Scandals Harry Bosch


Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tenax Watch Her Soar



Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 9 pts (1-5-2-2)
GCh Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield

Best Of Opposite Sex
Ch Mysticgold's Thyme After Thyme

Best Of Winners: (1-5-2-2)
Dunkellers Crown Jewel

Best Puppy In Breed
Forestfield Coral Reef

Select Dog
Ch Talisera Sherhan Tiger For Silverbug

Select Bitch
Ch McRaegan's Here's To High Style


Winners Dog: (1-5-2-2)
Brynmill Best Wager

Open Dog Class
1st Brynmill Best Wager


Winners Bitch: (1-5-2-2)
Dunkellers Crown Jewel

Reserve Winners Bitch
Windacre A Song In The Ayr At MacTal

Junior Puppy Bitch Class
1st Forestfield Coral Reef

12-18 Month Bitch Class
1st Dunkellers Crown Jewel
2nd Mysticgold Funny Girl At MacTal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mysticgold's One Drop Too Many

Open Bitch Class
1st Windacre A Song In The Ayr At MacTal





Group 5 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st    Wind, Enter The Matrix   Chinese Crested Dog   20
Group 2nd   
Beloved's Always Keep Your Diamonds
  Biewer Terrier   9
Group 3rd   
GCh Amore's Red Velvet
  Italian Greyhound   7
Group 4th   
GCh Toykeeper's Repeat Performance
  Miniature Pinscher   6
BPIG    Wind, Enter The Matrix   Chinese Crested Dog   N/A
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail

Open Dog Class
1st Simian Tamarin American Tail


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Best Puppy In Breed
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Select Bitch
Ch Chantilly Lace Pretty Face Von Fritz



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Junior Puppy Bitch Class
1st Beloved's Always Keep Your Diamonds

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 10 pts (1-6-3-1)
Wind, Enter The Matrix

Best Of Opposite Sex
Hex's Iconic Louis V

Best Of Winners: (1-6-3-1)
Wind, Enter The Matrix

Best Puppy In Breed
Wind, Enter The Matrix

Select Dog
Ch Shantel's Dancing In The Dark

Select Bitch
GChB Rosen's Firefly Serenity


Winners Dog: (1-6-3-1)
Wind N Hex Live From Bourbon Street

Junior Puppy Dog Class
1st Wind N Hex Live From Bourbon Street

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
That's Carlosas Mystic Opal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
That's Carlosas Mystic Opal

Open Bitch Class
1st That's Carlosas Mystic Opal

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Amore's Red Velvet



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chi's What's The Fuss Gus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chi's What's The Fuss Gus

Open Dog Class
1st Chi's What's The Fuss Gus


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Toykeeper's Repeat Performance

Best Of Opposite Sex
Ch Toykeeper's Hour Glass



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Paradisewing's Walk Through The Fire



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pom Beach Kidd`s Marvelous Sabrina






Group 6 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB SpecialD Harvest Moon
  Dalmatian   19
Group 2nd   
GChS Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   18
Group 3rd   
Ch Tyrone Walk This Way With Adominos
  Tibetan Terrier   17
Group 4th   
Katzenjammers Dr J Julius
  French Bulldog   16
BPIG    Dalnavert Luvit Top Gun   Bichon Frise   N/A
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Dalnavert Luvit Kate Spade

Best Of Opposite Sex
Dalnavert Luvit Top Gun

Best Puppy In Breed
Dalnavert Luvit Top Gun


Winners Dog: (2-0-0-1)
Dalnavert Luvit Top Gun

Reserve Winners Dog
Luvit Solstice Kaos At Dalnavert

Senior Puppy Dog Class
1st Dalnavert Luvit Top Gun

Open Dog Class
1st Luvit Solstice Kaos At Dalnavert


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It

Best Puppy In Breed
Over The Tops Ace In The Hole


Winners Dog: (1-0-1-0)
Over The Tops Ace In The Hole

Senior Puppy Dog Class
1st Over The Tops Ace In The Hole


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB SpecialD Harvest Moon



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Best Of Opposite Sex
Fullofbull's Black Diamond

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Best Puppy In Breed
Fullofbull's Black Diamond

Select Dog
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled


Winners Dog: (2-2-1-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Reserve Winners Dog
Katzenjammers Hudson

12-18 Month Dog Class
1st Katzenjammers Dr J Julius

Open Dog Class
1st Katzenjammers Hudson


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Fullofbull's Black Diamond

Reserve Winners Bitch
Rickways Song And Dance

Junior Puppy Bitch Class
1st Fullofbull's Black Diamond

Open Bitch Class
1st Rickways Song And Dance

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5

Canadian Bred Bitch Class
1st Sunniva's Working 9-5

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine

Best Puppy In Breed
Elkridge's Brighter Then The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Elkridge's Brighter Then The Sun

Senior Puppy Bitch Class
1st Elkridge's Brighter Then The Sun

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Best Of Opposite Sex
Siang Shun No Che Jiang Hao Siang Shun Cyuan She

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Reserve Winners Bitch
Xi Yun Wan Qian

12-18 Month Bitch Class
1st Xi Yun Wan Qian

Open Bitch Class
1st Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tyrone Walk This Way With Adominos





Group 7 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woolkin's Hello World
  Old English Sheepdog   18
Group 2nd   
GCh Headline Prairiepine's Fly With Me At Brackenbrae
  Collie (Smooth)   17
Group 3rd   
GCh Boyero Where No Man Has Gone Before
  Bouvier des Flandres   16
Group 4th    Conspirito Tresta Talisman   Shetland Sheepdog   15
BPIG    Conspirito Tresta Talisman   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Dizzy Marble Cosmic Dreamer (N/B)

Best Puppy In Breed
Sheep's Kin Rainy Day Snacks


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sensation's Night Halo

Best Puppy In Breed
Sensation's Night Halo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sensation's Night Halo

Senior Puppy Bitch Class
1st Sensation's Night Halo

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Black Diamond Willow

Best Of Opposite Sex
Darian Tuxedo Junction

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Black Diamond Willow


Winners Dog: (1-1-0-0)
Darian Tuxedo Junction

Open Dog Class
1st Darian Tuxedo Junction


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Black Diamond Willow

Open Bitch Class
1st Black Diamond Willow

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Boyero Where No Man Has Gone Before



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Headline Prairiepine's Fly With Me At Brackenbrae



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok

Best Puppy In Breed
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Max Von Haus Flusse


Winners Dog: (1-0-0-0)
Max Von Haus Flusse

Open Dog Class
1st Max Von Haus Flusse


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Woolkin's Hello World



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Immerzu Quenelle

Best Puppy In Breed
Immerzu Quenelle



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Immerzu Quenelle

Reserve Winners Bitch
Immerzu Prime Suspect

Senior Puppy Bitch Class
1st Immerzu Quenelle

Open Bitch Class
1st Immerzu Prime Suspect

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Conspirito Tresta Talisman

Best Puppy In Breed
Conspirito Tresta Talisman



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Conspirito Tresta Talisman

Reserve Winners Bitch
Zesta Seein' Red

Senior Puppy Bitch Class
1st Conspirito Tresta Talisman

Open Bitch Class
1st Zesta Seein' Red

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Nootka's Hard Act To Follow

Best Of Opposite Sex
Nootka's Hand Made Jewel

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Nootka's Hard Act To Follow

Best Puppy In Breed
Nootka's Hard Act To Follow


Winners Dog: (2-1-0-0)
Nootka's Hard Act To Follow

Reserve Winners Dog
Nootka's Highway Man

Junior Puppy Dog Class
1st Nootka's Hard Act To Follow
2nd Nootka's Highway Man


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Nootka's Hand Made Jewel

Junior Puppy Bitch Class
1st Nootka's Hand Made Jewel

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By