Comox Valley Kennel Club
Sunday, June 9, 2024 - Ltd Show - Group 5



Related Results

Conformation

Saturday, June 08
Saturday, June 08 (Ltd Show - Group 3)
Sunday, June 09
Sunday, June 09 (Ltd Show - Group 5)
Monday, June 10



Results courtesy of:










Group 5 - Catherine Barlow Top Dog
Points
Group 1st   
Ch G-James Of Angela White
  Maltese   34
Group 2nd   
GChG MistyTrails H'dalgos Chido Wey
  Havanese   33
Group 3rd   
GCh Carmorosa's Lady Sophie
  Silky Terrier   32
Group 4th   GCh Stay In Touch Of An Excellent Choice   Cavalier King Charles Spaniel   31
BPIG   Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess   Biewer Terrier   3
Best Baby Puppy In Group   
MistyTrails Mario Kart Off To The Races
  Havanese   0
Best Veteran In Group   
Ch Sincity Lady Akasha
  Pekingese   0
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wynneiras I'll Be Your Dream


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wynneiras I'll Be Your Dream

12-18 Month Bitch Class
1st Wynneiras I'll Be Your Dream


Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess

Best Puppy In Breed
Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess




Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stay In Touch Of An Excellent Choice




Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cheyennes N Arklands Violets Lil Daisy




Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dewdrops Halo In The Mist Of Cheyennes

Best Puppy In Breed
Dewdrops Halo In The Mist Of Cheyennes



Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Solarus Luna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Solarus Luna

12-18 Month Bitch Class
1st Solarus Luna


Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG MistyTrails H'dalgos Chido Wey



Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh G-James Of Angela White




Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Klasyx Sunwind The Ceiling Can't Hold Us




Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Derrima Equinox

Best Of Opposite Sex
Flinters Angel Kiss

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Derrima Equinox

Best Puppy In Breed
Paradisewing's Sky Full Of Stars


Winners Dog: (3-4-0-0)
Derrima Equinox

Reserve Winners Dog
Flinters Chocolate Waffle

Junior Puppy Dog Class
1st Derrima Odyssey

12-18 Month Dog Class
1st Derrima Equinox

Open Dog Class
1st Flinters Chocolate Waffle


Winners Bitch: (3-4-0-0)
Flinters Angel Kiss

Reserve Winners Bitch
Paradisewing's Sky Full Of Stars

Junior Puppy Bitch Class
1st Derrima Oh Mi Mi
2nd Nicomens Reflections Of Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Paradisewing's Sky Full Of Stars

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Flinters Angel Kiss


Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Ven-Mar Araunah Versace

Best Of Opposite Sex
Dalen Forever And Always Sincity

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Dalen Forever And Always Sincity

Best Puppy In Breed
Dalen Forever And Always Sincity


Winners Dog: (1-2-1-0)
Dalen Bohemian Rhapsody

Junior Puppy Dog Class
1st Dalen Bohemian Rhapsody


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Dalen Forever And Always Sincity

Reserve Winners Bitch
Palm Springs Paloma

Junior Puppy Bitch Class
1st Dalen Forever And Always Sincity
2nd Palm Springs Paloma

Veteran Female
Ch Sincity Lady Akasha


Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Lilangelz Good Golly Miss Molly

Best Of Opposite Sex
Lilangelz Baby I'm A Star

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Lilangelz Good Golly Miss Molly

Best Puppy In Breed
Arwins Coupe De Ville


Winners Dog: (1-3-0-0)
Lilangelz Baby I'm A Star

Open Dog Class
1st Lilangelz Baby I'm A Star


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Lilangelz Good Golly Miss Molly

Reserve Winners Bitch
Arwins Coupe De Ville

Senior Puppy Bitch Class
1st Arwins Coupe De Ville

Open Bitch Class
1st Lilangelz Good Golly Miss Molly
2nd Tofini Under Cover At Shareco


Class results courtesy of: Classic Show Services



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Aisle's Tribute To Carol

Reserve Winners Bitch
Hyclass Summer Love

12-18 Month Bitch Class
1st Aisle's Tribute To Carol

Open Bitch Class
1st Hyclass Summer Love


Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carmorosa's Lady Sophie



4-6 Month Bitch Class
1st Carmorosa's Mystic Rose


Class results courtesy of: Classic Show Services
Judge: Catherine Barlow

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Spoildrotten's Bark At The Moon

Best Of Opposite Sex
Preia-Nobel Lady Raisin

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Tempo's Love Me Tender

Best Puppy In Breed
Tempo's Love Me Tender


Winners Dog: (1-2-1-0)
Tempo's Love Me Tender

Senior Puppy Dog Class
1st Tempo's Love Me Tender


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Preia-Nobel Lady Raisin

Reserve Winners Bitch
Tempo's Before He Cheats

12-18 Month Bitch Class
1st Preia-Nobel Lady Raisin

Open Bitch Class
1st Tempo's Before He Cheats


Class results courtesy of: Classic Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By