Tantramar Kennel Club
Sunday, May 22, 2022 - Show-3



Related Results

Conformation

Saturday, May 21 (Show-1)
Saturday, May 21 (Show-2)
Sunday, May 22 (Show-3)
Sunday, May 22 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Barbara Heal
Doberman Pinscher   Platinum's I'm Ready For The Garden
Points: 140 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Barbara Heal
Dachshund (Miniature Long-Haired)   Karonika's DevotedDoxie Dudley
Points: 127
Best Puppy In Show
Judge: Barbara Heal
Pomeranian  
Chriscendo Charmed Robbery
Best Altered In Show
Judge: Barbara Heal
  








Group 1 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain
  Weimaraner   35
Group 2nd   
GChB Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   34
Group 3rd   
GChS Ambertru's I'll Call'M George
  Retriever (Golden)   27
Group 4th   
GCh Clussexx Flying Ace
  Spaniel (Clumber)   16
BPIG   
GChB Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
DuValin Quartz

Best Puppy In Breed
DuValin Quartz


Winners Dog: (1-0-0-0)
DuValin Quartz

Senior Puppy Dog Class
1st DuValin Quartz


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Seasyde Everwood Connect The Dots

Best Puppy In Breed
Seasyde Everwood Connect The Dots



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Seasyde Everwood Connect The Dots

Senior Puppy Bitch Class
1st Seasyde Everwood Connect The Dots

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Mistcurl Sir Sully Of Rosemoor

Best Of Opposite Sex
Mistcurl's Leanders Blackpearl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mistcurl's Leanders Blackpearl

Open Bitch Class
1st Mistcurl's Leanders Blackpearl



Winners Dog: (2-5-2-2)
Richwood Bluenose Island Son

Reserve Winners Dog
Goldiva's The Full Monty

Senior Puppy Dog Class
1st Richwood Bluenose Island Son

Open Dog Class
1st Goldiva's The Full Monty

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Madabout's Call The Butcher

Best Of Opposite Sex
Woodview's Massey Ferguson Ira

Best Puppy In Breed
Madabout's Is That You Rose



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Woodview's Massey Ferguson Ira

Reserve Winners Bitch
Camlab's Italian Job

Junior Puppy Bitch Class
1st Madabout's Is That You Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Camlab's Italian Job
2nd Everwood Startop's Midnight Expresso

Open Bitch Class
1st Woodview's Massey Ferguson Ira

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 6 pts (0-3-4-0)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
RCToller's Amazingly Beautiful

Best Puppy In Breed
GChG Roaneden's Shorelander

Select Dog
Ch Red Dory Rawley


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Zion's Captain America

Select Dog
GCh Scottfree Stage Door Johnny



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Clussexx Flying Ace



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Shore Reign On



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kamand's Flying Solo At NevaehLea



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Queensberry From Kind Of Magic



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Queensberry From Kind Of Magic

Open Bitch Class
1st Queensberry From Kind Of Magic

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
BraemarsRose East Coast Connection


Winners Dog: (1-0-0-0)
BraemarsRose East Coast Connection

12-18 Month Dog Class
1st BraemarsRose East Coast Connection


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain







Group 2 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   Ch Karonika's DevotedDoxie Dudley   Dachshund (Miniature Long-Haired)   9
Group 2nd   
Ch Passport Are There Lines SS
  Dachshund (Standard Smooth)   8
Group 3rd   
GChB Shillington Sweet Tooth
  Beagle   7
Group 4th   GCh Kiromols Morning Moon   Rhodesian Ridgeback   3
BPIG    Shillington Show Pony   Beagle   N/A
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Highnoon's Let's Talk Gertie



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Highnoon's Let's Talk Gertie

12-18 Month Bitch Class
1st Highnoon's Let's Talk Gertie

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GChS Shillington Sweet Tooth

Best Of Opposite Sex
Shillington Show Pony

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Shillington Show Pony

Best Puppy In Breed
Shillington Show Pony


Winners Dog: (2-1-0-1)
Shillington Show Pony

Reserve Winners Dog
Lemonladies Peter

Junior Puppy Dog Class
1st Shillington Show Pony

12-18 Month Dog Class
1st Lemonladies Peter


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Shillington So Shoe-Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Shillington So Shoe-Me

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Karonika's DevotedDoxie Dudley



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Passport Are There Lines SS



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Kiromols Morning Moon

Best Of Opposite Sex
Ch Kaskazini Hukalani @ Trumphill

Best Puppy In Breed
Ch Kaskazini Hukalani @ Trumphill

Select Bitch
GChEx Trumphill's Taking The High Rd







Group 3 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   Ch Platinum's I'm Ready For The Garden   Doberman Pinscher   12
Group 2nd   
GCh SaxmarkStonehill InstantReplay
  Bullmastiff   9
Group 3rd   
Ch Adria N Ensigns Odessa At Elharlen
  Boxer   8
Group 4th   Ch Unicornhill Rise From The Ashs   Siberian Husky   6
BPIG   
Ch Adria N Ensigns Odessa At Elharlen
  Boxer   N/A
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Best Puppy In Breed
Ans Enearian Ed Jay


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Senior Puppy Dog Class
1st Ans Enearian Ed Jay


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Adria N Ensigns Odessa At Elharlen

Best Puppy In Breed
Adria N Ensigns Odessa At Elharlen



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Adria N Ensigns Odessa At Elharlen

Reserve Winners Bitch
Tiamat's Miracle On Ice

Junior Puppy Bitch Class
1st Adria N Ensigns Odessa At Elharlen

12-18 Month Bitch Class
1st Tiamat's Miracle On Ice

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB SaxmarkStonehill InstantReplay



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Platinum's I'm Ready For The Garden

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Red Sky At Night

Best Puppy In Breed
GCh Cassels Red Sky At Night

Select Bitch
GChB Regnancy A Touch Of Class



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Karador's Legend In My Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Karador's Legend In My Time

Open Dog Class
1st Karador's Legend In My Time


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daybreaker's Forget Me Not

Open Bitch Class
1st Daybreaker's Forget Me Not

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Snowshoe Rise And Shine

Select Bitch
GCh Dushanbe's Sweeter Dreams



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Snowshoe Rise And Shine

Reserve Winners Bitch
Brightwood's Sweet Pea

Open Bitch Class
1st Snowshoe Rise And Shine
2nd Brightwood's Sweet Pea

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Unicornhill Rise From The Ashs







Group 4 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch All Jacks Hacker
  Russell Terrier   16
Group 2nd   GCh Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint   Australian Terrier   15
Group 3rd   
GCh M&M Lamz The World Is Not Enough
  Bedlington Terrier   14
Group 4th   
Ch Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   13
BPIG   
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox
  Welsh Terrier   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB M&M Lamz The World Is Not Enough



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Brightrain's A Step In Time

Best Of Opposite Sex
Brightrain's Hey There Delilah

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Brightrain's A Step In Time

Best Puppy In Breed
Versaterre's Savour The Flavour

Select Dog
GCh Versaterre's Zealous Road Hammer


Winners Dog: (1-2-1-0)
Brightrain's A Step In Time

Open Dog Class
1st Brightrain's A Step In Time


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Brightrain's Hey There Delilah

Reserve Winners Bitch
Versaterre's Savour The Flavour

Junior Puppy Bitch Class
1st Versaterre's Savour The Flavour

Open Bitch Class
1st Brightrain's Hey There Delilah

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Blue Ribbon Black Dahlia



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Best Puppy In Breed
Lochlomond Scalawag's Shenanigans



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Senior Puppy Bitch Class
1st Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kincora's Qualicom Spirit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kincora's Qualicom Spirit

Open Dog Class
1st Kincora's Qualicom Spirit


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Caudlewood Seize The Day

Best Of Opposite Sex
Ch River Glenn Perfect Crime



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Caudlewood Seize The Day

12-18 Month Bitch Class
1st Caudlewood Seize The Day

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch All Jacks Hacker



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Ellerker's By The Light Of The Moon



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Presbrooke Daisy Mae

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Presbrooke Daisy Mae

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Keigan's Weekend At Bernies

Best Of Opposite Sex
Spiritdreams Skor A Bella

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Keigan's Weekend At Bernies

Best Puppy In Breed
Spiritdreams Skor A Bella


Winners Dog: (1-1-0-0)
Keigan's Weekend At Bernies

12-18 Month Dog Class
1st Keigan's Weekend At Bernies


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Spiritdreams Skor A Bella

Senior Puppy Bitch Class
1st Spiritdreams Skor A Bella

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox

Best Puppy In Breed
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox






Group 5 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chriscendo Charmed Robbery
  Pomeranian   14
Group 2nd   
Ch Wildfire Catch The Tidal Wave
  Papillon   13
Group 3rd   
Ch Antonio From Castle Of White Sweethearts Polana
  Coton De Tulear   12
Group 4th   
Cassiopeia I've Got A Little Spring In My Step
  Italian Greyhound   11
BPIG   
Ch Chriscendo Charmed Robbery
  Pomeranian   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Sigma Chi's Liberty Bell

Best Puppy In Breed
Cherrywood Sunrise On The Bay



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Cherrywood Sunrise On The Bay

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherrywood Sunrise On The Bay

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Delrae's Dragonsfly


Winners Dog: (1-0-0-0)
Delrae's Dragonsfly

12-18 Month Dog Class
1st Delrae's Dragonsfly


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Antonio From Castle Of White Sweethearts Polana


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Somershire N JMax TickleMeElmo

Best Puppy In Breed
Somershire N JMax Wanna Play


Winners Dog: (2-0-0-0)
Somershire N JMax TickleMeElmo

Reserve Winners Dog
Somershire N JMax Wanna Play

Junior Puppy Dog Class
1st Somershire N JMax Wanna Play

Open Dog Class
1st Somershire N JMax TickleMeElmo


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (2-0-3-0)
GCh Cassiopeia I've Got A Little Spring In My Step

Best Puppy In Breed
Avimimus Mighty Mosquito At Meander

Select Dog
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold


Winners Dog: (2-0-3-0)
Kabecca Raindance Secret Keeper

Reserve Winners Dog
Avimimus Mighty Mosquito At Meander

Junior Puppy Dog Class
1st Avimimus Mighty Mosquito At Meander

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kabecca Raindance Secret Keeper


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!

Best Of Opposite Sex
Encores A Touch Of Drama At Sheepin


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wildfire Catch The Tidal Wave



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chriscendo Charmed Robbery

Best Puppy In Breed
Ch Chriscendo Charmed Robbery







Group 6 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
Napoli We'll Dance The Night Away
  Poodle (Miniature)   11
Group 2nd   
Ch Southcar's Stormwatcher At Bijzondere
  Keeshond   9
Group 3rd    Nuuktok's Embrace The Journey   American Eskimo Dog (Standard)   8
Group 4th    Bluemount Symphony In The Sky   French Bulldog   7
BPIG   
Napoli We'll Dance The Night Away
  Poodle (Miniature)   N/A
Group 1st (Altered)    Blazing Star Atlas   Poodle (Standard)   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nuuktok's Embrace The Journey

Best Puppy In Breed
Nuuktok's Embrace The Journey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nuuktok's Embrace The Journey

Senior Puppy Bitch Class
1st Nuuktok's Embrace The Journey

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
Bluemount Symphony In The Sky

Best Of Opposite Sex
GChB Celtmacbhaid We Will Rock You

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Bluemount Symphony In The Sky

Best Puppy In Breed
Bluemount Symphony In The Sky

Select Dog
GChB Celtmacbhaid I Got You Babe

Select Bitch
Ch Tuckerlake's Hocus Pocus At Dewkist


Winners Dog: (1-3-1-2)
Bluemount Symphony In The Sky

Junior Puppy Dog Class
1st Bluemount Symphony In The Sky


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Shore Winter Solstice

Reserve Winners Bitch
Bluemount It's A Wonderful Life

Senior Puppy Bitch Class
1st Shore Manzanilla Martini Olive

12-18 Month Bitch Class
1st Bluemount It's A Wonderful Life

Open Bitch Class
1st Shore Winter Solstice

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Southcar's Stormwatcher At Bijzondere



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Napoli We'll Dance The Night Away

Best Of Opposite Sex
Glow LeeAnns Angel Of Bliss

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Napoli We'll Dance The Night Away

Best Puppy In Breed
Napoli We'll Dance The Night Away


Winners Dog: (1-1-0-0)
Napoli We'll Dance The Night Away

Senior Puppy Dog Class
1st Napoli We'll Dance The Night Away


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Glow LeeAnns Angel Of Bliss

Junior Puppy Bitch Class
1st Glow LeeAnns Angel Of Bliss




Sexually Altered Dog Class
1st Blazing Star Atlas


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean




Group 7 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st    Wenlisa's New Rootz For Bootez   Australian Shepherd   37
Group 2nd   
GCh Riverryan Just Do It
  German Shepherd Dog   26
Group 3rd   
GCh Omega's Divine Right
  Collie (Rough)   16
Group 4th   Ch Wyndenfog's Mera Mera On The Wall   Shetland Sheepdog   14
BPIG    Glimbi's Risky Roxanne V Gaia   Belgian Shepherd Dog   N/A
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 10 pts (2-6-1-2)
Ch Wenlisa's New Rootz For Bootez

Best Of Opposite Sex
Amadore New Star

Best Of Winners: (2-6-1-2)
Enroute's To The Cookout

Best Puppy In Breed
Enroute's To The Cookout

Select Bitch
Ch Malka's Beyond The Shadows


Winners Dog: (2-6-1-2)
Enroute's To The Cookout

Reserve Winners Dog
Stone Hill's Paint Me

Senior Puppy Dog Class
1st Enroute's To The Cookout
2nd Stone Hill's Paint Me


Winners Bitch: (2-6-1-2)
Amadore New Star

Reserve Winners Bitch
Malka's New Beginnings

Junior Puppy Bitch Class
1st Amadore New Star
2nd Amadore Shimmer And Shine

12-18 Month Bitch Class
1st Malka's New Beginnings

Canadian Bred Bitch Class
1st Garrison's Goddess Of Light And Dark
2nd Amadore Seriously Loaded

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riverside Ray Of Sunshine

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Glimbi's Risky Roxanne V Gaia

Best Of Opposite Sex
Stryker Du Pre De La Sommerau

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Glimbi's Risky Roxanne V Gaia

Best Puppy In Breed
Glimbi's Risky Roxanne V Gaia


Winners Dog: (1-1-0-0)
Stryker Du Pre De La Sommerau

12-18 Month Dog Class
1st Stryker Du Pre De La Sommerau


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Glimbi's Risky Roxanne V Gaia

Senior Puppy Bitch Class
1st Glimbi's Risky Roxanne V Gaia

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Whitecap Springs Back To Arbourway

Best Of Opposite Sex
Asset's Running On Empty

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Whitecap Springs Back To Arbourway


Winners Dog: (1-1-0-0)
Whitecap Springs Back To Arbourway

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Whitecap Springs Back To Arbourway


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Asset's Running On Empty

Open Bitch Class
1st Asset's Running On Empty

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Omega's Divine Right



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Seawhisper In The Limelight

12-18 Month Bitch Class
1st Seawhisper In The Limelight

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Best Of Opposite Sex
Cardross Back In Time To Seafoam

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 9 pts (2-6-1-1)
GChS Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
GChB Kenlyn Marquis' Genie In A Bottle Sevenhills

Best Of Winners: (2-6-1-1)
Riverryan's Dark Moon Rising

Best Puppy In Breed
Torch Von Zwillingseichen


Winners Dog: (2-6-1-1)
Player Von Edle Zucht

Reserve Winners Dog
Torch Von Zwillingseichen

Senior Puppy Dog Class
1st Torch Von Zwillingseichen

12-18 Month Dog Class
1st Player Von Edle Zucht


Winners Bitch: (2-6-1-1)
Riverryan's Dark Moon Rising

Reserve Winners Bitch
Aspin Von Sealand

Junior Puppy Bitch Class
1st Lyka Vom Renegat Haus

Senior Puppy Bitch Class
1st Ghalia Safaa Von Amalaberg

12-18 Month Bitch Class
1st Nyx Von Mowatt

Open Bitch Class
1st Riverryan's Dark Moon Rising
2nd Aspin Von Sealand
3rd Estemeed K9's Kassadee

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Windkist Moving Target

Best Of Opposite Sex
Immerzu Mischief Managed

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Windkist Moving Target


Winners Dog: (1-2-0-0)
Windkist Moving Target

Open Dog Class
1st Windkist Moving Target


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Immerzu Mischief Managed

Reserve Winners Bitch
Immerzu Lucky Guess

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Immerzu Mischief Managed
2nd Immerzu Lucky Guess

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Wyndenfog's Mera Mera On The Wall

Best Of Opposite Sex
Ch Sunnyseas Knight's Quest

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Shelhaven Hypnotic

Best Puppy In Breed
Shelhaven Hypnotic


Winners Dog: (2-1-1-1)
Shelhaven Hypnotic

Senior Puppy Dog Class
1st Shelhaven Hypnotic

Open Dog Class
1st Kelbren Carbon Copy


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Shelhaven Seeing Double

Senior Puppy Bitch Class
1st Shelhaven Seeing Double

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silver Lining Don't Steal My Shine At Wenlisa


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By