Arnprior Canine Association
Sunday, May 13, 2018



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson, CPHA & Joe Panaro --
Am. GCHB Can. GCH Bang's Bonanza Flyin' High Ty
Owners: Karen Bang & JK Foster-Hess
Handler: Linda Thompson, CPHA


Best In Show
Judge: Kathrine Grant
Setter (Gordon)  
GCh Bran Linn Amulet
Points: 191 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Kathrine Grant
Samoyed  
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Points: 150
Best Puppy In Show
Judge: Kathrine Grant
Chinese Shar-Pei  
Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
Best Baby Puppy In Show
Judge: Kathrine Grant
Samoyed   Vanderbilt's Top Secret








Group 1 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   40
Group 2nd   
GCh Bryden's Magic Mike
  Spaniel (English Springer)   39
Group 3rd   
GChEx Zoldmali Cetli
  Vizsla (Wire-Haired)   36
Group 4th   
GCh Captiva's Time Is On My Side
  Setter (Irish)   35
BPIG    Carannagh's Eimear Sinead   Setter (Irish)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ambertru's Quyen Quintessential   Retriever (Golden)   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Treebeard's Barbetdeau Mirage



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Legacyk Goodbye Ruby Tuesday



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Legacyk Goodbye Ruby Tuesday

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Mystic Oaks Spirit Of The Night

Best Puppy In Breed
Mystic Oaks Spirit Of The Night

Select Bitch
Ch Cabinridge Artemis



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mystic Oaks Spirit Of The Night

Reserve Winners Bitch
Silvercreek Canton

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Brightmoor Snow Patrol

Best Of Opposite Sex
Casblaidd Vixen

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Casblaidd Vixen


Winners Dog: (1-1-1-0)
Risenstarr Zelus


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Casblaidd Vixen

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 5 pts (4-1-1-0)
GCh Ambercroft Briarwood Jackflash

Best Of Opposite Sex
Sunkozi Follow My Lead

Best Of Winners: (4-1-1-0)
Goodtime's Rollin Crown Royal


Winners Dog: (4-1-1-0)
Goodtime's Rollin Crown Royal

Reserve Winners Dog
Kyon's Rapsody Of Joy


Winners Bitch: (4-1-1-0)
Sunkozi Follow My Lead

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 9 pts (4-5-1-0)
Ch Casbar's Working On A Dream

Best Of Opposite Sex
Summer Hill Cora Brooks Alarcon

Best Of Winners: (4-5-1-0)
Summer Hill Cora Brooks Alarcon

Best Puppy In Breed
Summer Hill Cora Brooks Alarcon


Winners Dog: (4-5-1-0)
Casbar's Party By Moonlight

Reserve Winners Dog
Cawarra's Pride Of Halton


Winners Bitch: (4-5-1-0)
Summer Hill Cora Brooks Alarcon

Reserve Winners Bitch
Maktawae Late Knight Party

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ch Madriver's Wild Spirit



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Amberglen's Finale



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Amulet



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Whitehot's Tazmanian She Devil



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
GCh Captiva's Time Is On My Side

Best Of Opposite Sex
Carannagh's Eimear Sinead

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Carannagh's Eimear Sinead

Best Puppy In Breed
Carannagh's Eimear Sinead

Select Bitch
Ch Silverstone Sky Bright Future


Winners Dog: (1-4-1-1)
Carannagh's Cillian


Winners Bitch: (1-4-1-1)
Carannagh's Eimear Sinead

Reserve Winners Bitch
Rhuzara's You're The One

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Bryden's Magic Mike

Best Of Opposite Sex
Karmadi's In Real Time



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Karmadi's In Real Time

Reserve Winners Bitch
Karmadi's That's My Girl

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Brandywine's Intrepid Explorer



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Zoldmali Cetli







Group 2 - Gloria Geringer Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Apolo Del Caroni
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   33
Group 2nd   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   27
Group 3rd   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   26
Group 4th   
County Line's It Is Written In The Stars
  Rhodesian Ridgeback   24
BPIG   
County Line's It Is Written In The Stars
  Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bushwacker Fortune Hunter   Basenji   0
Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka


Winners Dog: (2-0-1-0)
Agha Djari's Ondaza Mijkelh

Reserve Winners Dog
Alphaville's No Limits


Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk

Best Of Opposite Sex
Ahmahr Nahr's Hearts Aflame



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Ahmahr Nahr's Hearts Aflame

Reserve Winners Bitch
Klassic S Karma At Dark Sun

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rapscallion's Horizontal Merger

Best Of Opposite Sex
Rapscallion Funny Money

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rapscallion's Horizontal Merger

Best Puppy In Breed
Rapscallion Funny Money


Winners Dog: (1-1-0-0)
Rapscallion's Horizontal Merger


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rapscallion Funny Money

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish


Winners Dog: (1-0-1-0)
Angelwick Living On A Prayer


Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jantar A Rose In The Myst



Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Egbar's On Cloud Nine



Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 5 pts (1-1-1-3)
GCh Apolo Del Caroni

Best Of Opposite Sex
Ch Rallee's Miss Fischer MW

Best Of Winners: (1-1-1-3)
Lordscairnie Love Baron

Best Puppy In Breed
Close To My Heart Yuka D'Vitaz

Select Bitch
Ch Rallee's Billie Jean MW


Winners Dog: (1-1-1-3)
Lordscairnie Love Baron


Winners Bitch: (1-1-1-3)
Close To My Heart Yuka D'Vitaz

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Granvalero's A Star Is Born SL

Best Of Opposite Sex
Ch Telkel Wait And See SL

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Granvalero's Moonbeam Special SL

Best Puppy In Breed
Zambezi Dagi-Dog


Winners Dog: (1-1-1-1)
Granvalero's Moonbeam Special SL


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Zambezi Dagi-Dog

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Aviance's Diamant SS


Winners Dog: (2-0-0-0)
Aviance's Diamant SS

Reserve Winners Dog
Tanaray Torchy At Carsonby


Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kalkinny Dream Of Starkeeper

Best Of Opposite Sex
Kaldaun's Bellatrix

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kalkinny Dream Of Starkeeper


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kalkinny Dream Of Starkeeper


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kaldaun's Bellatrix

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kamgaard Klearly Kunstverk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kamgaard Klearly Kunstverk




Winners Bitch: (1-1-1-1)
Namaqua Park Out Of Africa

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm



Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shetara's She Smiled Sweetly







Group 3 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   26
Group 2nd   
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck
  Schnauzer (Giant)   23
Group 3rd   
Ch Pattedeau's Crown Jewel
  Portuguese Water Dog   22
Group 4th   
GCh Medvezhya Staya Indiana Jones
  Black Russian Terrier   16
BPIG   
Riverwaves Galo Da Boa Vida
  Portuguese Water Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Top Secret   Samoyed   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Medvezhya Staya Indiana Jones


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bulat Grant Slavnitza


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Sioul's Entre-Amis

Best Of Opposite Sex
Raindance Raising The World Standard

Select Bitch
Ch Sioul's The Devil Inside


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Naku's Northern Nakita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Naku's Northern Nakita

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spruce Hill's Road To Redemption Von Jerdan

Best Puppy In Breed
Spruce Hill's Road To Redemption Von Jerdan


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh J-Lo Dello Coraggioso Cuore



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GCh Pattedeau's Crown Jewel

Best Of Opposite Sex
Ch Seabury's Made To Measure

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Riverwaves Galo Da Boa Vida

Best Puppy In Breed
Riverwaves Galo Da Boa Vida

Select Bitch
Ch Asclepia Incarnata de Inga


Winners Dog: (2-1-1-2)
Riverwaves Galo Da Boa Vida

Reserve Winners Dog
Riverwaves Carry The Skies


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Acostar Whoa Nelly Commocean

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Of Opposite Sex
Eirians Rar'n To Go Herrschend

Best Puppy In Breed
Eirians Rar'n To Go Herrschend



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Eirians Rar'n To Go Herrschend

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Island Delight

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Vanderbilt's Island Delight

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Island Delight


Winners Dog: (1-1-1-0)
Roka's Rock 'n Roll Rhythm


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Vanderbilt's Island Delight

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lindsayleigh's Thunder Struck



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Ch Sibertrott's Legendary Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Sherakan's Deja Vu

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Sibertrott's Angel Of Valhalla

Best Puppy In Breed
Sibertrott's Angel Of Valhalla

Select Dog
Ch Sibertrott's X Caliber


Winners Dog: (2-2-2-1)
Seqinek's Quick As Kwick Can B

Reserve Winners Dog
Trailroc Winter Dragonfire


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Sibertrott's Angel Of Valhalla

Reserve Winners Bitch
Trailroc Winter Myst





Group 4 - Gloria Geringer Top Dog
Points
Group 1st   GCh Carradine Sir William   Cairn Terrier   15
Group 2nd   Ch Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   14
Group 3rd   
GCh Chess Super Nova
  Scottish Terrier   12
Group 4th   
GCh Essexshire Sir Jack Of Essex
  Bull Terrier (Miniature)   10
BPIG   
Tuxntails Malachi
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Essexshire Sir Jack Of Essex



Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Carradine Sir William



Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Windyfields Mindy Li



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Windyfields Mindy Li

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szulik's Mister Olaf


Winners Dog: (1-0-0-0)
Szulik's Mister Olaf


Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 6 pts (4-3-0-0)
Ebonylyn's Dream Chaser

Best Of Opposite Sex
Ebonylyn's Dimension Dakota

Best Of Winners: (4-3-0-0)
Ebonylyn's Dream Chaser

Best Puppy In Breed
Tuxntails Malachi


Winners Dog: (4-3-0-0)
Ebonylyn's Dream Chaser

Reserve Winners Dog
Tuxntails Malachi


Winners Bitch: (4-3-0-0)
Ebonylyn's Dimension Dakota

Reserve Winners Bitch
Ebonylyn N RegencyXCL Coco Noir

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Chess Super Nova

Best Puppy In Breed
Chess Circle Round To Tayann



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Chess Circle Round To Tayann

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Forlegd I Wanna Dance With Gamora

Best Puppy In Breed
Forlegd I Wanna Dance With Gamora



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Forlegd I Wanna Dance With Gamora

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt

Select Dog
GCh Bueollin's Xtra Special







Group 5 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   14
Group 2nd   
Ch Pazzo's Pappy Van Winkle
  Yorkshire Terrier   12
Group 3rd   Ch Fwaggles Sting Like A Bee   Toy Manchester Terrier   9
Group 4th   
GCh Selah Leavin N Impression
  Havanese   7
BPIG   
Ch Taeplace Remember When
  Pekingese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Riverport's Allegro
  Italian Greyhound   0
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cogie's One With The Force

Best Puppy In Breed
Cogie's One With The Force


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cogie's One With The Force


Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dachari Pixie Dust



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dachari Pixie Dust

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Selah Leavin N Impression

Best Of Opposite Sex
Weylinmarsh Parti's 1st Fiesta

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Weylinmarsh Parti's 1st Fiesta

Best Puppy In Breed
Weylinmarsh Parti's 1st Fiesta


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Weylinmarsh Parti's 1st Fiesta

Reserve Winners Bitch
Estrella del Norte de Tiene Tumbao

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Marchwind Riverport's Enzo



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jordannas Keep Me In Mind



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen

Best Puppy In Breed
Ch Taeplace Remember When

Select Dog
Ch Taeplace Remember When



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Fwaggles Sting Like A Bee

Best Of Opposite Sex
Ch Diventy's Lady Morgane



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Pazzo's Pappy Van Winkle

Best Of Opposite Sex
Tiara Of Dare To Dream

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Qoccle's Shine On Dance

Best Puppy In Breed
Qoccle's Shine On Dance


Winners Dog: (1-1-1-0)
Qoccle's Shine On Dance


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Tiara Of Dare To Dream





Group 6 - Gloria Geringer Top Dog
Points
Group 1st   
Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   36
Group 2nd    Asa's Believe It Or Not   Poodle (Miniature)   35
Group 3rd   
Lewisfield's Dare To Be Bold At Karendon
  French Bulldog   32
Group 4th   
Ch Keesbrook's Out Of The Fyre
  Keeshond   13
BPIG   
Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   N/A
Best Baby Puppy In Group    KhoQeemo Kyi Po Oscar   Tibetan Terrier   0
Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Delenclos Mighty Samson

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Rocking The Onesie

Best Puppy In Breed
Bulldacious Rocking The Onesie

Select Dog
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Bulldacious Rocking The Onesie

Reserve Winners Bitch
Rocyn's Bulldacious Roots And Wings

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Puppy In Breed
Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X


Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Shenandal's Take A Chance On Me

Best Puppy In Breed
Dotson A Nu Russian Tryst


Winners Dog: (1-0-1-0)
Dotson A Nu Russian Tryst


Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 18 pts (7-5-4-3)
Lewisfield's Dare To Be Bold At Karendon

Best Of Opposite Sex
Ch Nifty's Grated Coconut

Best Of Winners: (7-5-4-3)
Lewisfield's Dare To Be Bold At Karendon

Best Puppy In Breed
Lewisfield's Dare To Be Bold At Karendon

Select Dog
GCh Valpo's Man Of Steele

Select Bitch
Ch Aristocrafts Say Cass'imperium


Winners Bitch: (7-5-4-3)
Shady Harbor's Mafia Princess

Reserve Winners Bitch
Shady Harbor's Above The Lor

Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Keesbrook's Out Of The Fyre



Judge: Gloria Geringer

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Asa's Believe It Or Not

Best Of Opposite Sex
Asa's Crazy One More Time

Best Puppy In Breed
Asa's Crazy One More Time



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Asa's Crazy One More Time

Reserve Winners Bitch
Glow Poupee De Soie







Group 7 - Jo Ann Pavey Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   21
Group 2nd   
Ch Boyero Triple Twist Salto
  Bouvier des Flandres   16
Group 3rd   
Windancer Taiaut These Dreams
  Collie (Smooth)   14
Group 4th   
Springdream's Time For Lunch
  Australian Shepherd   12
BPIG   
Ch Boyero Triple Twist Salto
  Bouvier des Flandres   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cal Curly Coats Bad Moon Rising   Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Springdream's Time For Lunch



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Elvis Joli De Feja



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Boyero Triple Twist Salto

Best Of Opposite Sex
I'm Special Noirt Quest For Glory

Best Puppy In Breed
Ch Boyero Triple Twist Salto



Winners Bitch: (0-1-1-0)
I'm Special Noirt Quest For Glory

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold

Best Of Opposite Sex
Blueharvest Glitter Sands

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold

Best Puppy In Breed
Blueharvest Glitter Sands


Winners Dog: (1-1-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Blueharvest Glitter Sands

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Windancer Taiaut These Dreams



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Windancer Taiaut These Dreams

Reserve Winners Bitch
Windancer Dreamboat Annie

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Shadagrace Flash Freeze



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Cherpa's High Dollar Client

Best Of Opposite Sex
Gableridge Gotta Have Heart

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Gableridge Gotta Have Heart

Best Puppy In Breed
Ch Eliseberg Titanic


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Gableridge Gotta Have Heart

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Velvetfog Roxy Roller

Best Puppy In Breed
Velvetfog Roxy Roller



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Velvetfog Roxy Roller

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Merrymoon Pluperfect Pippin



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Curig FaerieTale Highland Heir

Best Of Opposite Sex
Curig Squeeze The Charmin

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Curig Squeeze The Charmin

Best Puppy In Breed
Bredright Gathering Chandra


Winners Dog: (1-3-1-0)
Bredright's Fun With Fergus


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Curig Squeeze The Charmin

Reserve Winners Bitch
Bredright Gathering Chandra

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By