Saskatoon Kennel & Obedience Club
Saturday, September 2, 2023 - Show-3



Related Results

Obedience

Friday, September 01 (Obedience Trial-1)
Saturday, September 02 (Obedience Trial-2)
Sunday, September 03 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, September 01 (Rally Trial-1)
Saturday, September 02 (Rally Trial-2)
Sunday, September 03 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Janet Dvernichuk --
BPISS BPIS Ch. Aikerskaill N SpecialD’s New Sensation
"Maeve"
Owner: Janet Dvernichuk, Harriet Lee, Diane Fast
Breeder: Lynne Fast, Harriet Lee, Diane Fast
Owner-Handler: Janet Dvernichuk


Best In Show
Judge: Ted Fahlgren
Schnauzer (Miniature)  
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
Points: 153 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ted Fahlgren
Retriever (Golden)  
GChG Eirene's Chase N Chicks
Points: 133
Best Puppy In Show
Judge: Ted Fahlgren
Kerry Blue Terrier  
Blueve's Defining Element Of Krisma
Best Veteran In Show
Judge: Ted Fahlgren
Spaniel (American Cocker)  Ch Golden Dawn Kingston Pansy Eye








Group 1 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   29
Group 2nd   
GCh Tricklecreek Gran Torino
  Spaniel (Clumber)   20
Group 3rd   
Ch Keypoint's The Heavens Are Right
  Spaniel (English Springer)   19
Group 4th   
GChS Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   13
BPIG    Kavon's Lady Madonna   Retriever (Golden)   N/A
Best Veteran In Group   Ch Golden Dawn Kingston Pansy Eye   Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bianca's Dancing After Midnight

Best Puppy In Breed
Bianca's Dancing After Midnight



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bianca's Dancing After Midnight

Reserve Winners Bitch
Shotshell Zena Corazon

Junior Puppy Bitch Class
1st Bianca's Dancing After Midnight

12-18 Month Bitch Class
1st Shotshell Zena Corazon


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Inglis Above The Sky




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 8 pts (1-5-2-1)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
GCh Carolot's Energizer Bunny

Best Of Winners: (1-5-2-1)
Tasmara Bejewelled

Best Puppy In Breed
Kavon's Lady Madonna

Select Dog
GCh Castlefin's Seven Deadly Zins


Winners Dog: (1-5-2-1)
Kavon's Link To The Past

Junior Puppy Dog Class
1st Kavon's Link To The Past


Winners Bitch: (1-5-2-1)
Tasmara Bejewelled

Reserve Winners Bitch
Kavon's Lady Madonna

Junior Puppy Bitch Class
1st Kavon's Lady Madonna
2nd Trugold's Amazing Grace

Senior Puppy Bitch Class
1st Verdoro's She's A Miracle

Open Bitch Class
1st Tasmara Bejewelled
2nd Carolot's Howl-oween Moonlight


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Oceanspray's Koa

Best Of Opposite Sex
Biscay Probability

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Biscay Passage Abegweit

Best Puppy In Breed
Biscay Probability

Select Bitch
Ch Biscay Fogo Island Harbour


Winners Dog: (1-1-0-2)
Biscay Probability

Senior Puppy Dog Class
1st Biscay Probability


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Biscay Passage Abegweit

Open Bitch Class
1st Biscay Passage Abegweit


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh MOTCh Manitou Radiant Featherz

Best Of Opposite Sex
Featherz Geo Joe

Best Puppy In Breed
Featherz Geo Joe


Winners Dog: (1-0-0-1)
Featherz Geo Joe

Senior Puppy Dog Class
1st Featherz Geo Joe



Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!



Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tricklecreek Gran Torino




Class results courtesy of: TKO Show Services

Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Target's Surrounded By Your Embrace

Best Of Opposite Sex
GCh Leith Gramayre Fortified Spirit

Best Puppy In Breed
Ch Leith Gramayre Mic Drop

Select Dog
Ch Leith Gramayre Mic Drop




Class results courtesy of: TKO Show Services




Group 2 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
Heathview Winner Takes It All
  Irish Wolfhound   16
Group 2nd   
Ch Chrislynn's Doesn't Give A Hoot SW
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   14
Group 3rd   
GCh Bonsecours Lil' Sugar Rush
  Basset Hound   10
Group 4th   
Ch Phantoms 24K Magic
  Ibizan Hound   9
BPIG   
Ch Chrislynn's Doesn't Give A Hoot SW
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nalikar's Blow Us All Away




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bonsecours Lil' Sugar Rush




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Telford's Knocked It Out Of The Park

Best Puppy In Breed
Telford's Isn't She Charming



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Telford's Isn't She Charming

Reserve Winners Bitch
Telford's Havin All The Fun

Senior Puppy Bitch Class
1st Telford's Havin All The Fun

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Telford's Isn't She Charming


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Chilcotin's Olive Oyl




Class results courtesy of: TKO Show Services

Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Phantoms 24K Magic




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Heathview Winner Takes It All

Best Of Opposite Sex
GCh Heathview I Had A Dream


Winners Dog: (1-0-0-1)
Heathview Winner Takes It All

Open Dog Class
1st Heathview Winner Takes It All



Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Anubis' Theorsis At Tafita




Class results courtesy of: TKO Show Services

Class results courtesy of: TKO Show Services




Group 3 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Gentry's Califragilistic
  Doberman Pinscher   28
Group 2nd   
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark
  Bernese Mountain Dog   24
Group 3rd   
GChB Jury's Karma Police
  Schnauzer (Giant)   23
Group 4th   
Nighthawks Gossip Girl Of Eternalfire
  Rottweiler   21
BPIG   
Baywood Party At Sanibel Harbour
  Portuguese Water Dog   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Sunuryk's Bakk To The Future
  Siberian Husky   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch Gallardo's Who Made Who

Best Of Opposite Sex
GCh Briante Bluemount Diamond Girl

Best Puppy In Breed
Tangent's Poetry In Motion

Select Dog
Ch Zaizoe's I Am Your King Now



Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Archangel's Beauty Above All




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Arcticice Qimmiq Sirius

Best Of Opposite Sex
Akiak's Qimmiq Sakari

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Arcticice Qimmiq Sirius


Winners Dog: (1-2-0-0)
Arcticice Qimmiq Sirius

12-18 Month Dog Class
1st Arcticice Qimmiq Sirius


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Akiak's Qimmiq Sakari

Reserve Winners Bitch
Arcticice Qimmiq Lilium

12-18 Month Bitch Class
1st Akiak's Qimmiq Sakari

Open Bitch Class
1st Arcticice Qimmiq Lilium


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (0-0-0-4)
GChS Gentry's Califragilistic

Select Bitch
GCh Supernova Skies Are Blue Denmel




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch DanemarkNGlacier 4 Daytonas CourtneyForce

Best Of Opposite Sex
Ch Valbydane N EBD Legacy Of Dragons




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Baywood Party At Sanibel Harbour

Best Of Opposite Sex
Ch Skipnstone Cant Take My Eyes Off Of You At Csharp

Best Puppy In Breed
Baywood Party At Sanibel Harbour



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Baywood Party At Sanibel Harbour

Reserve Winners Bitch
Csharp's Frozen In Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Baywood Party At Sanibel Harbour

Open Bitch Class
1st Csharp's Frozen In Time


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nighthawks Gossip Girl Of Eternalfire

Best Of Opposite Sex
Vom Red's Catcher In The Rye

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nighthawks Gossip Girl Of Eternalfire

Best Puppy In Breed
Vom Red's Catcher In The Rye


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vom Red's Catcher In The Rye

Senior Puppy Dog Class
1st Vom Red's Catcher In The Rye


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blitzen's White Haze




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Jury's Karma Police

Best Of Opposite Sex
Ch Innovations Git R Done




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Sunuryk's By Request

Best Of Opposite Sex
GCh Frostypaw's Nox

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Whirlwind's Dragons Fire


Class results courtesy of: TKO Show Services




Group 4 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   19
Group 2nd   
Ch Blueve's Defining Element Of Krisma
  Kerry Blue Terrier   17
Group 3rd   
GCh Terraraz It's Miller Time
  Norwich Terrier   16
Group 4th   
GCh Hjohoo's Yes Hjo Can
  Cairn Terrier   15
BPIG   
Ch Blueve's Defining Element Of Krisma
  Kerry Blue Terrier   N/A
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChS Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Pellinore's Northern Lights

Reserve Winners Bitch
Pellinore's Northern Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pellinore's Northern Lights

Open Bitch Class
1st Pellinore's Northern Star


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-2-1-1)
Ch Blueve's Defining Element Of Krisma

Best Puppy In Breed
Ch Blueve's Defining Element Of Krisma




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Terraraz It's Miller Time




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Empire Inferno At Kampfer



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Empire Inferno At Kampfer

Open Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB VDK Glamorous At Embolden

Best Of Opposite Sex
Ch Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Best Puppy In Breed
Ovio's Northern Skye



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Christimoor Cub Bear Black Skye

Reserve Winners Bitch
Ovio's Northern Skye

Senior Puppy Bitch Class
1st Ovio's Northern Skye

Open Bitch Class
1st Christimoor Cub Bear Black Skye


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB Ghostpine's Brightest Star

Best Of Opposite Sex
GCh Dynastaffs Prairie Rose At Noumenon

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Ghostpine's Play It Again

Best Puppy In Breed
Tenax Let Me Be


Winners Dog: (1-2-1-1)
Ghostpine's Play It Again

12-18 Month Dog Class
1st Ghostpine's Play It Again


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Tenax Let Me Be

Reserve Winners Bitch
Tenax Watch Her Soar

Junior Puppy Bitch Class
1st Tenax Watch Her Soar

Open Bitch Class
1st Tenax Let Me Be


Class results courtesy of: TKO Show Services




Group 5 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Msfizz Code Of Honor
  Cavalier King Charles Spaniel   21
Group 2nd   
GChB Xoe Eleki's Harvest Moon
  Pug   20
Group 3rd   
GChS Sanderlin Big Bang Theory
  Miniature Pinscher   18
Group 4th   Ch Notion's Disco Inferno   Papillon   17
BPIG    Pastel's Moscow Mule   Chihuahua (Long Coat)   N/A
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Msfizz Code Of Honor




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pastel's Moscow Mule

Best Puppy In Breed
Ch Pastel's Moscow Mule




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GCh Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Best Of Opposite Sex
GCh Halostar Go Big Or Go Home

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Dalen Good Girl Gone Bad

Best Puppy In Breed
GCh Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Select Dog
Ch Taja Knox Your Sox Off


Winners Bitch: (2-3-2-1)
Dalen Good Girl Gone Bad

Reserve Winners Bitch
Dalen Ring Of Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Dalen Good Girl Gone Bad

Senior Puppy Bitch Class
1st Dalen Ring Of Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shantel's A Star In Blue


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sanderlin Big Bang Theory




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Notion's Disco Inferno




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Cascadepom's Domenica Dolce

Best Of Opposite Sex
Arwins Just Around The Corner

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Arwins Just Around The Corner

Best Puppy In Breed
Ch Cascadepom's Domenica Dolce


Winners Dog: (1-2-0-1)
Arwins Just Around The Corner

Junior Puppy Dog Class
1st Arwins Just Around The Corner


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Arwins Currently Single

Reserve Winners Bitch
Cascadepom's Moscato Dolce

Junior Puppy Bitch Class
1st Arwins Currently Single

Senior Puppy Bitch Class
1st Cascadepom's Moscato Dolce


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon

Select Dog
GChG Diabolbric's The Force Awakens




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Curiosity Romance At Ricochet

Best Of Opposite Sex
Artemus Where The Wild Things Are

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Curiosity Romance At Ricochet


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Curiosity Romance At Ricochet

Open Bitch Class
1st Curiosity Romance At Ricochet


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
CryCa's Never Ending Story

Best Puppy In Breed
CryCa's Never Ending Story



Winners Bitch: (0-1-0-0)
CryCa's Never Ending Story

Senior Puppy Bitch Class
1st CryCa's Never Ending Story


Class results courtesy of: TKO Show Services




Group 6 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Echoviews Nu Moon Rising
  Dalmatian   11
Group 2nd   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   8
Group 3rd   
GChB Cumulus Cabochon Roaring Lion
  Bichon Frise   6
Group 4th   
GCh Tees Me Canadian Playboy
  Poodle (Standard)   5
BPIG No Entry
Best Veteran In Group   
GCh Tees Me Canadian Playboy
  Poodle (Standard)   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Balcsi King Mars



Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Echoviews Nu Moon Rising

Best Of Opposite Sex
Ch Happy Trails & Echoviews Mission Nn Pawsible

Select Bitch
GCh SpecialD Resting Witch Face




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Crispim Frenchies Lyla



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Crispim Frenchies Lyla

Open Bitch Class
1st Crispim Frenchies Lyla


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees

Select Dog
GChB Bonden's Klompen Pickwick Club




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Balladair's Whiskey And Pearls At Covet

Select Bitch
Ch Lezerin's Joy Ride To Labelle



Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tees Me Canadian Playboy



Class results courtesy of: TKO Show Services


Group 7 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   23
Group 2nd    Prairiepine's When The Stars Go Blue   Collie (Rough)   22
Group 3rd   Ch Valleygems E'Time The Lightning Bolt   Shetland Sheepdog   19
Group 4th   
GChB Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind
  Welsh Corgi (Cardigan)   12
BPIG    Prairiepine's When The Stars Go Blue   Collie (Rough)   N/A
Best Veteran In Group   
Ch RGCh Tumbleweed's Valubal Landslide
  Old English Sheepdog   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh WR Aussies Coffee To Go Graceland

Best Of Opposite Sex
GChB BigRkAussies Great Divide

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Sheep's Kin And The Winner Is

Best Puppy In Breed
GChB BigRkAussies Great Divide


Winners Dog: (1-2-1-1)
Sheep's Kin Irish Bushels

Open Dog Class
1st Sheep's Kin Irish Bushels


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Sheep's Kin And The Winner Is

Reserve Winners Bitch
Incognito Star Snow Winner

12-18 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin And The Winner Is

Open Bitch Class
1st Incognito Star Snow Winner


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rhosown's Anchor My World




Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine




Class results courtesy of: TKO Show Services

Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Shadagrace Bet Your Sweet Sass

Best Of Opposite Sex
Sugarok Sweet Georgia Brown

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sugarok Sweet Georgia Brown

Best Puppy In Breed
Faerywing Shadagrace Brave To The Bone


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Sugarok Sweet Georgia Brown

Reserve Winners Bitch
Shadagrace Snowventure Queen Bee

Senior Puppy Bitch Class
1st Shadagrace Snowventure Queen Bee

12-18 Month Bitch Class
1st Sugarok Sweet Georgia Brown


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Prairiesides Time Stands Still V Westrock

Select Bitch
GCh Starrdogs Grace And Grit




Class results courtesy of: TKO Show Services

Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
Ch Valleygems E'Time The Lightning Bolt

Best Of Opposite Sex
Ksara Oolalyla

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Westar Privilege

Best Puppy In Breed
Zesta Unanswered


Winners Dog: (2-4-1-0)
Westar Privilege

Reserve Winners Dog
Cincerlee's Urban Cowboy

12-18 Month Dog Class
1st Cincerlee's Urban Cowboy

Open Dog Class
1st Westar Privilege


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Ksara Oolalyla

Reserve Winners Bitch
Zesta Charismatic

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Unanswered

12-18 Month Bitch Class
1st Ksara Oolalyla
2nd Cincerlee Sunny Side Up

Open Bitch Class
1st Zesta Charismatic

Veteran Female
GCh Cincerlee Simmer Dim


Class results courtesy of: TKO Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind




Class results courtesy of: TKO Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By