Champlain Dog Club
Saturday, April 15, 2023 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am Ch. / MBIS / MRBIS Can G.CHB Cammcastle's Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Sandy Gelinas
Retriever (Golden)  
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
Points: 181 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sandy Gelinas
Poodle (Standard)  
Ch Briarside U Can't Stop Mi
Points: 143
Best Puppy In Show
Judge: Sandy Gelinas
Bulldog  
Bulldacious Pop Of Strengthz








Group 1 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   37
Group 2nd   
GChB Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   23
Group 3rd   
Ch Kriscoland's Pure Serendipity
  Retriever (Labrador)   20
Group 4th   
GChB Nonnies Atomic Number Six
  Spaniel (English Cocker)   13
BPIG   
Ch Tuffntendr A Sketch Of A Little River
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valkyrie Of Armonia

Open Bitch Class
1st Valkyrie Of Armonia

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch De Lombardie To The Moon & Back

Best Of Opposite Sex
Chrishelle's Fishin In The Dark

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Chrishelle's Fishin In The Dark

Best Puppy In Breed
Chrishelle's Fishin In The Dark

Select Dog
GCh Lakota Hills Lord Of The Ring


Winners Dog: (1-1-2-1)
Chrishelle's Fishin In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Chrishelle's Fishin In The Dark



Winners Dog: (3-3-5-3)
Ambertru's Beachcomber

Reserve Winners Dog
Sunkozi In Through The Out Door

Senior Puppy Dog Class
1st Sunkozi In Through The Out Door

12-18 Month Dog Class
1st Ambertru's Beachcomber
2nd Ambertru's Head Over Heels


Winners Bitch: (3-3-5-3)
Jengar's HRM Emboldened Elizabeth

Reserve Winners Bitch
De La Framboisiere Tessa

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunkozi Some Like It Hot

12-18 Month Bitch Class
1st De La Framboisiere Tessa

Open Bitch Class
1st Jengar's HRM Emboldened Elizabeth

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
GChG Kriscoland's Pure Serendipity

Best Of Opposite Sex
Grandriver's Oh Henry

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Grandriver's Oh Henry

Best Puppy In Breed
Grandriver's Oh Henry


Winners Dog: (2-4-0-1)
Grandriver's Oh Henry

Reserve Winners Dog
Skazka's Top Gun

Senior Puppy Dog Class
1st Grandriver's Oh Henry

12-18 Month Dog Class
1st Skazka's Top Gun


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Asklar Masonridge The Dancing Queen

Reserve Winners Bitch
Skazka's Pretty In Pink

12-18 Month Bitch Class
1st Tenacity's Godiva Masterpiece
2nd Skazka's Trouble In Action

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skazka's Pretty In Pink

Open Bitch Class
1st Asklar Masonridge The Dancing Queen

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River

Best Puppy In Breed
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Broughall's Living A Dream

Best Of Opposite Sex
Lentigo's Dark Rider

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Broughall's Living A Dream

Best Puppy In Breed
Broughall's Living A Dream


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lentigo's Dark Rider

Senior Puppy Dog Class
1st Lentigo's Dark Rider


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Broughall's Living A Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Broughall's Living A Dream

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Nonnies Atomic Number Six

Best Of Opposite Sex
Ch Hufy's Love Me Harder



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time

Best Of Opposite Sex
Bryden's Love Actually

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bryden's Love Actually

Best Puppy In Breed
Bryden's Once In A Lifetime


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bryden's Once In A Lifetime

Senior Puppy Dog Class
1st Bryden's Once In A Lifetime


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bryden's Love Actually

Open Bitch Class
1st Bryden's Love Actually

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ghostpoint Trax Star Ruler

Best Puppy In Breed
Ghostpoint Trax Star Ruler


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ghostpoint Trax Star Ruler

Senior Puppy Dog Class
1st Ghostpoint Trax Star Ruler






Group 2 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   18
Group 2nd   
GChS Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   14
Group 3rd   
Ch Tayleefarm Carlos Santana
  Irish Wolfhound   11
Group 4th   
GCh Aisling's Tiz The Season
  Whippet   10
BPIG   
Zoldmali Simba
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mijkelh Monsoon



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Secret Haven's Jezabelle Hawk

Best Puppy In Breed
Eurasia Aleata of Anfarra



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Secret Haven's Jezabelle Hawk

Reserve Winners Bitch
Anfarra Riata Of Secret Haven

Senior Puppy Bitch Class
1st Eurasia Aleata of Anfarra

Canadian Bred Bitch Class
1st Anfarra Riata Of Secret Haven

Open Bitch Class
1st Secret Haven's Jezabelle Hawk

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Best Puppy In Breed
E R Dox Sweet & Sour At Distingue



Winners Bitch: (0-1-0-0)
E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Senior Puppy Bitch Class
1st E R Dox Sweet & Sour At Distingue

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Best Of Opposite Sex
Zoldmali Simba

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Best Puppy In Breed
Zoldmali Simba

Select Dog
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie

Select Bitch
Ch Prelude's Tiny Dancer


Winners Dog: (1-1-1-1)
Zoldmali Simba

Senior Puppy Dog Class
1st Zoldmali Simba

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GCh Endachs Butter Tart

Select Dog
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tayleefarm Carlos Santana



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mountainridge's Uluzambezi



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChS Aisling's Tiz The Season



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Foxpolis Jamaica

Reserve Winners Bitch
Clandara's Just Like Fire

Open Bitch Class
1st Foxpolis Jamaica
2nd Clandara's Just Like Fire





Group 3 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mountmagic Jury's Out V Avatar
  Bernese Mountain Dog   24
Group 2nd   
Ch Daomori's King Of The West
  Akita   23
Group 3rd   
GCh Sherakan's I Want It All
  Siberian Husky   22
Group 4th   
GChB Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   14
BPIG   
Dajen's Sparking A New Flame
  Boxer   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Daomori's King Of The West



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Mountmagic Jury's Out V Avatar



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Tybrushe's To Have And Have Not

Best Puppy In Breed
Dajen's Sparking A New Flame



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Tybrushe's To Have And Have Not

Reserve Winners Bitch
Dajen's Sparking A New Flame

Junior Puppy Bitch Class
1st Dajen's Sparking A New Flame

Senior Puppy Bitch Class
1st Dajen She's A Wildflower

Open Bitch Class
1st Tybrushe's To Have And Have Not

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
GCh Midnightsky's Cinder Danandre

Best Puppy In Breed
Sagacious N Kalora's Foolish Games

Select Bitch
GChB Nevar Supersonic Devil's Starr v Sioul



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Sagacious N Kalora's Foolish Games

Reserve Winners Bitch
Soulstorm Dream Within A Dream

Junior Puppy Bitch Class
1st Sagacious N Kalora's Foolish Games

Open Bitch Class
1st Soulstorm Dream Within A Dream

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Best Of Opposite Sex
Paquestone's Quinn Essential



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Paquestone's Quinn Essential

Reserve Winners Bitch
Nasdane's Over The Rayne Bow

Canadian Bred Bitch Class
1st Paquestone's Quinn Essential

Open Bitch Class
1st Nasdane's Over The Rayne Bow

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Snowshoe's Night Before Christmas

Best Puppy In Breed
Snowlegend Josephine Is A Beauty



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Snowlegend Josephine Is A Beauty

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Glamorous Skyhlee

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Josephine Is A Beauty

12-18 Month Bitch Class
1st Snowlegend Glamorous Skyhlee

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 7 pts (0-3-4-1)
GCh Sherakan's I Want It All

Best Of Opposite Sex
GCh Snoebears Astrid At Sugarrun

Select Dog
GCh Katana's Legends Live On






Group 4 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
Accolade's Run For The Roses
  Airedale Terrier   7
Group 2nd   
Ch Mazara's The Conductor
  Fox Terrier (Wire)   6
Group 3rd   
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   5
Group 4th   
Chess Running Through Brambles At Tayann
  Scottish Terrier   4
BPIG   
Accolade's Run For The Roses
  Airedale Terrier   N/A
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Accolade's Run For The Roses

Best Puppy In Breed
Accolade's Run For The Roses



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Accolade's Run For The Roses

Open Bitch Class
1st Accolade's Run For The Roses

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Ispy Fight For Your Rights

Best Of Opposite Sex
Ispy With My Little Eye

Best Puppy In Breed
Ch Ispy Fight For Your Rights


Winners Dog: (2-0-0-1)
Ispy With My Little Eye

Reserve Winners Dog
Ispy Hot Todd-Eh

Junior Puppy Dog Class
1st Ispy With My Little Eye

Senior Puppy Dog Class
1st Ispy Hot Todd-Eh


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mazara's The Conductor



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Silvershadow Talia At Tuxntails



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Running Through Brambles At Tayann



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Running Through Brambles At Tayann

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chess Running Through Brambles At Tayann





Group 5 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Weylinmarsh's Billie Jean
  Coton De Tulear   24
Group 2nd   Ch That's One Sexy Redhead Eh   Havanese   22
Group 3rd   
Lion Dor Poms Milan Di Amore
  Pomeranian   13
Group 4th    Annevan Grizabella Of Lore   Silky Terrier   11
BPIG   
Lion Dor Poms Milan Di Amore
  Pomeranian   N/A
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Halcyonia Lady Mischief Maker



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Weylinmarsh's Billie Jean

Best Of Opposite Sex
GChB Pegase du Domaine de Polana



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Harpersband Mind The Gap

Best Of Opposite Sex
Navyn's Dashing Duke At Maplebruxe

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Navyn's Dashing Duke At Maplebruxe


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Navyn Busy Bee

Reserve Winners Bitch
Navyn Gossip Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Navyn Busy Bee

Open Bitch Class
1st Navyn Gossip Girl

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 8 pts (1-6-0-2)
GCh That's One Sexy Redhead Eh

Best Of Opposite Sex
Rhythm Of My Heart Mano Gentis

Best Of Winners: (1-6-0-2)
Rhythm Of My Heart Mano Gentis

Best Puppy In Breed
Rhythm Of My Heart Mano Gentis

Select Bitch
Ch That's Un Chica Caliente


Winners Dog: (1-6-0-2)
Rhythm Of My Heart Mano Gentis

Junior Puppy Dog Class
1st Rhythm Of My Heart Mano Gentis

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lionheart Mi Hidemitsu

Best Puppy In Breed
Lionheart Mi Hidemitsu


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lionheart Mi Hidemitsu

Senior Puppy Dog Class
1st Lionheart Mi Hidemitsu


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dazl Reh Dreamcatcher Legacy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dazl Reh Dreamcatcher Legacy

Open Bitch Class
1st Dazl Reh Dreamcatcher Legacy

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Lion Dor Poms Milan Di Amore

Best Puppy In Breed
Lion Dor Poms Milan Di Amore

Select Dog
GChB Lion Dor Poms Dolce Diamante


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lion Dor Poms Milan Di Amore

Junior Puppy Dog Class
1st Lion Dor Poms Milan Di Amore


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Heroncrests Coco Chanel

Best Of Opposite Sex
Heroncrests The One

Best Puppy In Breed
Heroncrests The One


Winners Dog: (1-0-0-1)
Heroncrests The One

Junior Puppy Dog Class
1st Heroncrests The One


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Annevan Grizabella Of Lore

Best Puppy In Breed
Stranger Worlds Of Lore



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Annevan Grizabella Of Lore

Reserve Winners Bitch
Stranger Worlds Of Lore

Junior Puppy Bitch Class
1st Stranger Worlds Of Lore

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Annevan Grizabella Of Lore





Group 6 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Briarside U Can't Stop Mi
  Poodle (Standard)   23
Group 2nd   
GChS Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   17
Group 3rd   
GCh Dassin Vivica Of Canterbury
  Poodle (Miniature)   16
Group 4th   
Bulldacious Pop Of Strengthz
  Bulldog   13
BPIG   
Bulldacious Pop Of Strengthz
  Bulldog   N/A
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Brenheather's Why So Serious

Best Of Opposite Sex
Argo's EQ Chill N' Like A Villain At Kadan

Best Puppy In Breed
Argo's EQ Chill N' Like A Villain At Kadan


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Bulldacious Pop Of Strengthz

Best Of Opposite Sex
GChS Jolibully Delenclos Walter

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bulldacious Pop Of Strengthz

Best Puppy In Breed
Bulldacious Pop Of Strengthz

Select Bitch
GChB Starlight No Soup For You


Winners Dog: (1-2-1-1)
Starlight You Are Sooo Good Lookin'

Junior Puppy Dog Class
1st Starlight You Are Sooo Good Lookin'

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Dragonslayer Tai's CharCoal



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shenandal's Optimism And Joy

Best Puppy In Breed
GCh Shenandal's Optimism And Joy



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Bazingabulls That's My Spot

Best Of Opposite Sex
Bazingabulls I'm Kind Of A Big Deal

Best Puppy In Breed
GCh Bazingabulls That's My Spot


Winners Dog: (1-0-0-1)
Bazingabulls I'm Kind Of A Big Deal

Senior Puppy Dog Class
1st Bazingabulls I'm Kind Of A Big Deal


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChS Dassin Vivica Of Canterbury

Best Puppy In Breed
Honey Bear's Supernova Star



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Honey Bear's Supernova Star

Reserve Winners Bitch
Fringe Warrior Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Honey Bear's Supernova Star
2nd Fringe Warrior Princess

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChB Briarside U Can't Stop Mi

Best Of Opposite Sex
Ch Lil Blue Not So Little Now

Best Puppy In Breed
Canterbury Signet Charlotte's Web At Heritage

Select Bitch
Ch River Run's The Story Begins At Ying



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Canterbury Signet Charlotte's Web At Heritage

Reserve Winners Bitch
Mazinblue Mischief Makers

Junior Puppy Bitch Class
1st Canterbury Signet Charlotte's Web At Heritage

Senior Puppy Bitch Class
1st Arreau's My Fair Lady

Open Bitch Class
1st Mazinblue Mischief Makers

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Best Of Opposite Sex
Nikkou Of Fu Guo

Best Puppy In Breed
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


Winners Dog: (1-0-0-1)
Nikkou Of Fu Guo

Open Dog Class
1st Nikkou Of Fu Guo


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ying The Show Must Go On


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ying The Show Must Go On

Canadian Bred Dog Class
1st Ying The Show Must Go On




Group 7 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Northbay XSell's I Gotta Do It My Way
  Australian Shepherd   42
Group 2nd   
GChS Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   33
Group 3rd   Ch Mystic Suntime Billy The Kid   Shetland Sheepdog   32
Group 4th   
Omega Crazy In Love
  Collie (Rough)   28
BPIG   
Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named
  Norwegian Buhund   N/A
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
Downriver Link

Best Puppy In Breed
Downriver Link



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Downriver Link

Junior Puppy Bitch Class
1st Downriver Link

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 8 pts (2-3-2-2)
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way

Best Of Opposite Sex
Ch Northside Sweet Bailey's To KMK

Best Of Winners: (2-3-2-2)
Northside Que Sera Sera

Best Puppy In Breed
Lagenevoise Just Give Me A Reason

Select Dog
GChG Runway Down To The River

Select Bitch
Ch Aussiezip Second Alarm


Winners Dog: (2-3-2-2)
Ventura Consent To The Power Red

Reserve Winners Dog
Aussiezip On A Roll

Canadian Bred Dog Class
1st Aussiezip On A Roll

Open Dog Class
1st Ventura Consent To The Power Red


Winners Bitch: (2-3-2-2)
Northside Que Sera Sera

Reserve Winners Bitch
Mast-R Something To Talk About

Senior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise Just Give Me A Reason

12-18 Month Bitch Class
1st Northside Que Sera Sera

Open Bitch Class
1st Mast-R Something To Talk About

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eagle Valley Seabiscuit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Eagle Valley Seabiscuit

12-18 Month Dog Class
1st Eagle Valley Seabiscuit


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Basquelaine O Brother Where Art Thou


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hollowshot Legacy At Twistofate



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hollowshot Legacy At Twistofate

Open Bitch Class
1st Hollowshot Legacy At Twistofate

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Galheights Code Q A Qomolangma

Best Of Opposite Sex
Lumarc Violet A Dream Come True

Best Puppy In Breed
Lumarc Violet A Dream Come True


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Omega Crazy In Love

Best Of Opposite Sex
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Omega Crazy In Love

Best Puppy In Breed
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe


Winners Dog: (1-3-1-0)
Charvell's Solar Vision

12-18 Month Dog Class
1st Charvell's Solar Vision


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Omega Crazy In Love

Reserve Winners Bitch
Xena Mighty Princess du MontOlympe

Senior Puppy Bitch Class
1st Xena Mighty Princess du MontOlympe

12-18 Month Bitch Class
1st Brookdale Come Dancing At Ginlor

Open Bitch Class
1st Omega Crazy In Love

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Cardross Calawynn Harbinger Of Spring

Best Puppy In Breed
Eden Something In The Orange



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Eden Something In The Orange

Senior Puppy Bitch Class
1st Eden Something In The Orange

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sablehill's Redneck Women



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sablehill's Redneck Women

Open Bitch Class
1st Sablehill's Redneck Women

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
GCh Hybris N MacLands Gonna Make My Noise

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Ketadog Cravin' Chocolate At Keecam

Best Puppy In Breed
Ketadog Cravin' Chocolate At Keecam

Select Bitch
GCh Milldamcreek Long Cool Woman


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Forestwood Gather Your Dreams

Junior Puppy Bitch Class
1st Forestwood Gather Your Dreams

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named

Best Puppy In Breed
Riverhund Kyon's He Who Must Not Be Named


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Bagatelle Set The Moon On Fire



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Mystic Suntime Billy The Kid

Best Of Opposite Sex
Nitelatches Dragon Flowers

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Nitelatches Dragon Flowers

Best Puppy In Breed
Nitelatches Dragon Flowers


Winners Dog: (2-1-1-0)
Nitelatches Dragonslayer

Reserve Winners Dog
Valleygems Moonlight Desires

Junior Puppy Dog Class
1st Nitelatches Dragonslayer

Senior Puppy Dog Class
1st Valleygems Moonlight Desires


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Nitelatches Dragon Flowers

Junior Puppy Bitch Class
1st Nitelatches Dragon Flowers

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Bredright Max Dyson

Best Of Opposite Sex
Bredright Jewel In The Crown

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Bredright Max Dyson

Best Puppy In Breed
Bredright Max Dyson


Winners Dog: (2-4-0-0)
Bredright Max Dyson

Reserve Winners Dog
Cymry Providential Twist Of Fate

Junior Puppy Dog Class
1st Bredright Max Dyson

Open Dog Class
1st Cymry Providential Twist Of Fate


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Bredright Jewel In The Crown

Reserve Winners Bitch
Cadwyn Wondertini

Junior Puppy Bitch Class
1st Bredright Born Free Elsa

Senior Puppy Bitch Class
1st Bredright Jewel In The Crown

Canadian Bred Bitch Class
1st Cadwyn Wondertini
2nd Bredright Dark Streak Bonnie

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By