Crocus Obedience & Kennel Club
Saturday, February 17, 2024 - Show-1



Related Results

Obedience

Saturday, February 17 (Obedience Trial-1)
Sunday, February 18 (Obedience Trial-2)
Monday, February 19 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Saturday, February 17 (Rally Trial-1)
Sunday, February 18 (Rally Trial-2)
Monday, February 19 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Trina Gallop--
GCH Introducing Ike Van Grunsven NS & BBPIS Lagom's Liberty, Reporting For Duty
"Bennie" & "Libby"
Owner/Handler: Trina Gallop


Best In Show
Judge: Patricia Taylor
Welsh Corgi (Cardigan)  
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind
Points: 178 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Patricia Taylor
Poodle (Standard)  
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call
Points: 142
Best Puppy In Show
Judge: Patricia Taylor
Miniature Pinscher  
Toykeeper's Repeat Performance
Best Baby Puppy In Show
Judge: Patricia Taylor
Belgian Shepherd Dog  
Uniquity's Lucas Rising








Group 1 - Valerie Ramsay Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Northsyde's Pumpkin To Talk About
  Retriever (Golden)   35
Group 2nd   
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry
  Retriever (Labrador)   26
Group 3rd   
GCh Briarstone's Uptown Girl
  Setter (English)   14
Group 4th   
GCh Keypoint's Heaven N Hell Can Wait
  Spaniel (English Springer)   11
BPIG   
Ch Amberview's Reef Knot
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Canza's Butterball
  Retriever (Golden)   0
Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Legacyk The Chosen One

Best Puppy In Breed
Legacyk The Chosen One


Winners Dog: (1-0-0-0)
Legacyk The Chosen One

Senior Puppy Dog Class
1st Legacyk The Chosen One


Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stonepeake Knock Three Times



Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 8 pts (1-5-3-0)
GChB Northsyde's Pumpkin To Talk About

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Weave Me The Sunshine

Best Of Winners: (1-5-3-0)
Verdoro's Weave Me The Sunshine

Best Puppy In Breed
Ch Amberview's Reef Knot

Select Dog
Ch Amberview's Reef Knot


Winners Dog: (1-5-3-0)
Verdoro's Great Gatsby

12-18 Month Dog Class
1st Verdoro's Great Gatsby

4-6 Month Dog Class
1st Canza's Butterball

Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 11 pts (1-5-1-5)
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Of Opposite Sex
Rickways All Hands On Deck

Best Of Winners: (1-5-1-5)
Keswick's Blood Of The Dragon

Best Puppy In Breed
Keswick's Blood Of The Dragon


Winners Dog: (1-5-1-5)
Rickways All Hands On Deck

Senior Puppy Dog Class
1st Rickways All Hands On Deck

Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Briarstone's Uptown Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Sunsetter's Seven Deadly Zins

Select Dog
Ch Sunsetter's Lightning Strikes Once



Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle



Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Denbydale N Trusask's Praying For Time



Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kinwashkly The Final F Word



4-6 Month Bitch Class
1st Sovereign Rionnag Breagha

Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GChB Keypoint's Heaven N Hell Can Wait

Best Of Opposite Sex
Ch Keypoint's Colours Of The Wind

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Keypoint's Donut Undere$timate

Best Puppy In Breed
Keypoint's Donut Undere$timate

Select Dog
Ch Keypoint's Show You The World

Select Bitch
Ch Merry Thoughts Poppy On A Whim


Winners Dog: (1-2-2-2)
Keypoint's Donut Undere$timate

Senior Puppy Dog Class
1st Keypoint's Donut Undere$timate


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Rosen's Jenessa

Reserve Winners Bitch
Rosen's Julyetta

Senior Puppy Bitch Class
1st Rosen's Jenessa
2nd Rosen's Julyetta





Group 2 - Heather Brennan Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Khamsin's Another Perfect Day
  Saluki   17
Group 2nd   
Ch Shecaras Mayberry Melody
  Basset Hound   16
Group 3rd   
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation
  Whippet   13
Group 4th   
Ch Phenomenal Phantasy Of Astraea
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   11
BPIG   
Dreamwindz Rogue One
  Whippet   N/A
Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Shecaras Mayberry Melody

Best Of Opposite Sex
Orphan Owen v Grunsven

Select Bitch
Ch Lagom's Liberty, Reporting For Duty


Winners Dog: (1-0-0-2)
Orphan Owen v Grunsven

Open Dog Class
1st Orphan Owen v Grunsven


Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Elance Konza White Rose

Best Puppy In Breed
Elance Konza White Rose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Elance Konza White Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Elance Konza White Rose

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation

Best Puppy In Breed
Dreamwindz Rogue One



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dreamwindz Rogue One

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Rogue One





Group 3 - Heather Brennan Top Dog
Points
Group 1st   
GCh ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'
  Boxer   26
Group 2nd   
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun
  Bernese Mountain Dog   25
Group 3rd   
Hilltophaven's Causin' Havoc
  Doberman Pinscher   23
Group 4th   
Ch Brazen Shine On Darkstar
  Dogue de Bordeaux   18
BPIG   
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun
  Bernese Mountain Dog   N/A
Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch TyOhni's Lady Freya

Best Puppy In Breed
Artic-luv's Astra At Greywolf


Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun

Best Of Opposite Sex
Anastasia's Change In Latitude

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun

Best Puppy In Breed
Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Newalba's Ben Grimm



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Hilltophaven's Causin' Havoc

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Redline At Erobern

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Hilltophaven's Causin' Havoc

Best Puppy In Breed
Hilltophaven's Causin' Havoc

Select Dog
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion


Winners Dog: (1-2-1-1)
Hilltophaven's Causin' Havoc

Senior Puppy Dog Class
1st Hilltophaven's Causin' Havoc


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Hilltophaven's Takin' The World By Storm

Reserve Winners Bitch
Whitcam's Mad Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Whitcam's Mad Love

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hilltophaven's Takin' The World By Storm

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brazen Shine On Darkstar



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Strider N Droghedas We Will Rock You At Wishmaster


Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiara Del Vezuvia Mastino

Best Puppy In Breed
Tiara Del Vezuvia Mastino



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tiara Del Vezuvia Mastino

Junior Puppy Bitch Class
1st Tiara Del Vezuvia Mastino

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Baywood's The Joy Of Life

Best Puppy In Breed
Baywood's The Joy Of Life


Winners Dog: (1-0-0-0)
Baywood's The Joy Of Life

Junior Puppy Dog Class
1st Baywood's The Joy Of Life


Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Wathaman's Get'N Echos Of Esmond



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
Polarfleece's Atlas Of My Heart

Best Of Opposite Sex
Remy The Auora Melody From Hillset

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Polarfleece's Atlas Of My Heart

Select Bitch
Ch Winterpeg's Rags To Riches


Winners Dog: (1-2-0-3)
Remy The Auora Melody From Hillset

12-18 Month Dog Class
1st Remy The Auora Melody From Hillset


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Polarfleece's Atlas Of My Heart

Reserve Winners Bitch
Stellas Dream From Aurora Sky

12-18 Month Bitch Class
1st Stellas Dream From Aurora Sky

Open Bitch Class
1st Polarfleece's Atlas Of My Heart

Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Unicornhill Tattle Tale







Group 4 - Carol Gray Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   16
Group 2nd   
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull
  Bull Terrier (Miniature)   15
Group 3rd   
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield
  West Highland White Terrier   14
Group 4th   
GChB VDK Glamorous At Embolden
  Scottish Terrier   13
BPIG   
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield
  West Highland White Terrier   N/A
Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Est Etiam Magia Magnus

Best Of Opposite Sex
Shawndee Focus On Goldenspring

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Est Etiam Magia Magnus


Winners Dog: (1-2-0-0)
Est Etiam Magia Magnus

Open Dog Class
1st Est Etiam Magia Magnus


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shawndee Focus On Goldenspring

Reserve Winners Bitch
Shawndee Focus Point

12-18 Month Bitch Class
1st Shawndee Focus On Goldenspring
2nd Shawndee Focus Point

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Mysidekicks Tui Byrd

Best Of Opposite Sex
GChS Benchmark's Bright Shining Fame



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Best Puppy In Breed
Sionnach's Pint Of Harp's



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Reserve Winners Bitch
Sionnach's Pint Of Harp's

Junior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Pint Of Harp's

12-18 Month Bitch Class
1st Sionnach's Sage And Spice

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee

Best Puppy In Breed
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee


Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB VDK Glamorous At Embolden



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Tenax Watch Her Soar

Select Bitch
Ch Tenax Let Me Be



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield

Senior Puppy Dog Class
1st Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield






Group 5 - Joanne Fernall Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   25
Group 2nd   
Ch Hex's Iconic Louis V
  Chinese Crested Dog   23
Group 3rd   
Ch Prairiefire Linguine
  Havanese   11
Group 4th   
GChB Riesa N Passionpaps Keep Rockin The Boat At Rokila
  Papillon   10
BPIG   
Toykeeper's Repeat Performance
  Miniature Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Halostar Talk Of The Town   Chinese Crested Dog   0
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Best Of Opposite Sex
Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Best Puppy In Breed
Mini's Hollywood Nights


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Junior Puppy Dog Class
1st Mini's Hollywood Nights


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Open Bitch Class
1st Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 11 pts (2-5-3-2)
Hex's Iconic Louis V

Best Of Opposite Sex
Ch Hex's Wind And Reign

Best Of Winners: (2-5-3-2)
Wind Ziggy Stardust

Best Puppy In Breed
Cristall 'N Shantel The Time Of My Life

Select Dog
Cristall 'N Shantel The Time Of My Life

Select Bitch
GChB Rosen's Firefly Serenity


Winners Dog: (2-5-3-2)
Dalen Dancing With The Devil

Reserve Winners Dog
Dalen Blaze Of Glory

12-18 Month Dog Class
1st Dalen Dancing With The Devil
2nd Dalen Blaze Of Glory

4-6 Month Dog Class
1st Wind N Hex Live From Bourbon Street


Winners Bitch: (2-5-3-2)
Wind Ziggy Stardust

Reserve Winners Bitch
NV And Valour's Divine Surprise

Senior Puppy Bitch Class
1st Wind Ziggy Stardust
2nd Taja One Sweet Day
3rd Wind Moulin Rouge

12-18 Month Bitch Class
1st Dalen Ring Of Fire

Open Bitch Class
1st NV And Valour's Divine Surprise

4-6 Month Bitch Class
1st Halostar Talk Of The Town

Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hawks'n'Hooves Liliana

Best Puppy In Breed
Hawks'n'Hooves Liliana



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hawks'n'Hooves Liliana

Senior Puppy Bitch Class
1st Hawks'n'Hooves Liliana

Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Prairiefire Linguine



Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Klasyx Sunwind The Ceiling Can't Hold Us

Best Of Opposite Sex
Toykeeper's Hour Glass

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Toykeeper's Repeat Performance

Best Puppy In Breed
Toykeeper's Repeat Performance


Winners Dog: (1-1-1-0)
Toykeeper's Repeat Performance

Senior Puppy Dog Class
1st Toykeeper's Repeat Performance


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Toykeeper's Hour Glass

Junior Puppy Bitch Class
1st Toykeeper's Hour Glass

Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChB Riesa N Passionpaps Keep Rockin The Boat At Rokila

Best Of Opposite Sex
Riesa's My Hearts Desire

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Remani N Riesa's Starbright At Rokila

Best Puppy In Breed
Remani N Riesa's Starbright At Rokila

Select Dog
GChS Rae Anne's Top Gun


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Riesa's My Hearts Desire

12-18 Month Bitch Class
1st Riesa's My Hearts Desire

Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore






Group 6 - Patricia Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   18
Group 2nd   
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U
  Shih Tzu   16
Group 3rd   
Ch Siren's The People's Prince
  Bichon Frise   15
Group 4th   
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   13
BPIG   
Katzenjammers Dr J Julius
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Aisha's Little Prince Charles   Tibetan Terrier   0
Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Fissan's Tiny Dancer

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Siren's The People's Prince


Winners Dog: (1-0-1-0)
Siren's The People's Prince

Open Dog Class
1st Siren's The People's Prince


Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Echoviews Nu Moon Rising



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Best Of Opposite Sex
Rickways Song And Dance

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Best Puppy In Breed
Katzenjammers Dr J Julius


Winners Dog: (1-2-0-0)
Katzenjammers Dr J Julius

Senior Puppy Dog Class
1st Katzenjammers Dr J Julius


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Rickways Song And Dance

Reserve Winners Bitch
Rickways Top Of The Page

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rickways Song And Dance

Open Bitch Class
1st Rickways Top Of The Page

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
Ch Balladair's Shelby Bejewelled

Select Bitch
Ch Olymbinar's Ride The Lightning



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Sunniva's Working 9-5

Reserve Winners Bitch
Sunniva's Sunflower Sweetness Princess B

Canadian Bred Bitch Class
1st Sunniva's Sunflower Sweetness Princess B

Open Bitch Class
1st Sunniva's Working 9-5

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call

Select Bitch
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Satika's Born To Sparkle

Best Puppy In Breed
Xi Yun Wan Wan



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Xi Yun Wan Wan

Reserve Winners Bitch
Xi Yun Wan Qian

Senior Puppy Bitch Class
1st Xi Yun Wan Wan
2nd Xi Yun Wan Qian

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U






4-6 Month Dog Class
1st Aisha's Little Prince Charles




Group 7 - Patricia Taylor Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind
  Welsh Corgi (Cardigan)   35
Group 2nd   
Ch Kiji I'll Have What She's Having
  Australian Shepherd   34
Group 3rd   
GCh Woolkin's Hello World
  Old English Sheepdog   26
Group 4th   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   25
BPIG   
Ch Kiji I'll Have What She's Having
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Uniquity's Lucas Rising
  Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Hillhaven's Reel Lucky Star

Best Of Opposite Sex
GCh Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Reel Shazam!

Best Puppy In Breed
Reel Shazam!


Winners Dog: (1-1-1-1)
Reel Shazam!

Senior Puppy Dog Class
1st Reel Shazam!


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Catalyst's Red Headed Stranger

Open Bitch Class
1st Catalyst's Red Headed Stranger

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 7 pts (1-1-2-4)
GCh Kiji I'll Have What She's Having

Best Of Opposite Sex
GChS WR Aussies Half And Half

Best Of Winners: (1-1-2-4)
Kinring's Infatuation

Best Puppy In Breed
GCh Kiji I'll Have What She's Having

Select Dog
Ch Graceland's Hide The Evidence

Select Bitch
Ch Sheep's Kin And The Winner Is


Winners Bitch: (1-1-2-4)
Kinring's Infatuation

Open Bitch Class
1st Kinring's Infatuation

4-6 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Showers Of Blessings

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent


4-6 Month Dog Class
1st Uniquity's Lucas Rising


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Casryn's Defender Of The Divergent

12-18 Month Bitch Class
1st Casryn's Defender Of The Divergent

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh IB'lieve's Uptown Girl

Best Puppy In Breed
GCh IB'lieve's Uptown Girl



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tamaron's From Dusk Til Dawn



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Shadagrace Bet Your Sweet Sass

Best Of Opposite Sex
Nordicsol Shadagrace A New Beginning

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Earthwind N Sugarok No Bad Days

Best Puppy In Breed
Earthwind N Sugarok No Bad Days

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Woodside's Dream Come True

Best Of Opposite Sex
New Era's What The Puck

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Woodside's Dream Come True

Best Puppy In Breed
Luckystryke's Go Your Own Way


Winners Dog: (1-2-0-0)
New Era's What The Puck

Junior Puppy Dog Class
1st New Era's What The Puck


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Woodside's Dream Come True

Reserve Winners Bitch
Luckystryke's Go Your Own Way

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke's Go Your Own Way

Open Bitch Class
1st Woodside's Dream Come True

Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Woolkin's Hello World



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
Ch Amberlyn's Animation

Best Of Opposite Sex
Amberlyn's Caught My Heart

Best Puppy In Breed
Ch Amberlyn's Animation

Select Bitch
Ch Beldawn Illumination


Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind



Judge: Patricia Taylor

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Night Keepish Flying High

Best Of Opposite Sex
Curig In Blossom


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By