Kelowna Kennel Club
Monday, May 23, 2022



Related Results

Obedience

Saturday, May 21 (Obedience Sat-1)
Saturday, May 21 (Obedience Sat-2)
Sunday, May 22 (Obedience Sun-3)
Sunday, May 22 (Obedience Sun-4)

Rally Obedience

Saturday, May 21 (Rally Sat-1)
Saturday, May 21 (Rally Sat-2)
Sunday, May 22 (Rally Sun-3)
Sunday, May 22 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:


-- Wayne Davidson --
BC Dog Show Services Ltd
www.bcdogshowservicesltd.ca


Best In Show
Judge: Margaret Jones
Doberman Pinscher  
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 215 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Margaret Jones
Berger Picard  
Ch Igor du Domaine de Bredenarde
Points: 187
Best Puppy In Show
Judge: Margaret Jones
Irish Terrier  
Ch Takala Trails Hazel
Best Baby Puppy In Show
Judge: Margaret Jones
Pug   Hyclass Gonna Stand My Ground!








Group 1 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
  Retriever (Golden)   46
Group 2nd   
GChS Sherlock's Right On Q
  Spaniel (English Cocker)   31
Group 3rd   Ch Makaila's Cache On Hand   Retriever (Labrador)   29
Group 4th   
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   19
BPIG    Firerun's Fan The Flames   Setter (English)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pikkinokka's Avatar Jet Stream   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ches-Shores Spotted Eagle



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Highpoint Believer



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Highpoint Believer

Reserve Winners Bitch
Highpoint Ace Of Hearts

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 14 pts (5-3-5-2)
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men

Best Of Opposite Sex
GCh Fyreglo Play A Round With Fire

Best Of Winners: (5-3-5-2)
Nadina's Just Stickn To My Story

Best Puppy In Breed
Nadina's Just Stickn To My Story

Select Dog
Ch Fyreglo's All Fired Up


Winners Bitch: (5-3-5-2)
Nadina's Just A Rumoured Story At Redgold

Reserve Winners Bitch
Nadina's Hot Pursuit

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 9 pts (4-2-4-0)
Ch Makaila's Cache On Hand

Best Of Opposite Sex
Oaksill Summer Wind

Best Of Winners: (4-2-4-0)
Oaksill Summer Wind

Best Puppy In Breed
Rosefield's Time Will Tell

Select Dog
Ch Danrich Standing Tall


Winners Dog: (4-2-4-0)
Beaumark's Gambler

Reserve Winners Dog
Duckndogs The Final Frontier


Winners Bitch: (4-2-4-0)
Oaksill Summer Wind

Reserve Winners Bitch
Makaila's Sunkissed Rayne

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
GCh Readyfor Sunjiro Of Madrona Kii

Best Of Opposite Sex
GCh Pikkinokka's Southern Cross

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Madriver Insider Trading With Readyfor

Best Puppy In Breed
Pikkinokka's As You Wish

Select Dog
Ch Readyfor Frisky Business With Quinncreek


Winners Dog: (2-4-2-1)
Readyfor Zealous By Nature

Reserve Winners Dog
Shine Like A Diamond Of Red Glory

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Firerun's Fan The Flames

Best Of Opposite Sex
Firerun's Playing With Fire

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Firerun's Fan The Flames

Best Puppy In Breed
Firerun's Fan The Flames


Winners Dog: (1-1-0-0)
Firerun's Playing With Fire


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Firerun's Fan The Flames

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Kulana Pyper's Dream At Allsgold

Best Puppy In Breed
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Sherlock's Right On Q

Best Of Opposite Sex
Edasiy Summer Star



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Edasiy Summer Star

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stoney Lake True Calling Miss Mabel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stoney Lake True Calling Miss Mabel

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS RoseWin's Legacy In Time







Group 2 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Hollyrood's Dirty Laundry
  Deerhound (Scottish)   11
Group 2nd   
GCh Soletrader Thunderball
  Petit Basset Griffon Vendeen   10
Group 3rd   Ch Into The Beyond Nkosi's Athena   Rhodesian Ridgeback   9
Group 4th   Ch Nasusa Mystic Falls   Whippet   5
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Hollyrood's Dirty Laundry



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Soletrader Thunderball



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Into The Beyond Nkosi's Athena

Best Of Opposite Sex
Nkosi's Indigo Of The Eleven

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Great Laia Desert Queen Of Course


Winners Dog: (2-1-0-1)
Nkosi's Indigo Of The Eleven

Reserve Winners Dog
Greatt Redd Starr Of Course


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Great Laia Desert Queen Of Course

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Ch Nasusa Mystic Falls

Best Of Opposite Sex
Briarshan's Lincoln Continental

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Briarshan's Lincoln Continental


Winners Dog: (1-4-0-1)
Briarshan's Lincoln Continental


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Nasusa Rainbow Falls

Reserve Winners Bitch
Lotty Majesticanis





Group 3 - Margaret Jones Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   27
Group 2nd   
GCh Gaffle's Sir Kingsley V Kilmarnock
  Bullmastiff   23
Group 3rd   
Ch Tailspins The One And Only
  Bernese Mountain Dog   22
Group 4th   
GCh BigLuv's Let It Ride
  Rottweiler   17
BPIG    Mephisto N Toprank Runnin' With The Devil   Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bolder's Rebel With A Cause At Rakaro   Bullmastiff   0
Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Outlander's I Can Hold My Own

Best Puppy In Breed
Ch Outlander's I Can Hold My Own



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 4 pts (0-1-0-4)
GChB Tailspins The One And Only

Select Bitch
GCh Charleston Place Summers' Karma



Winners Bitch: (0-1-0-4)
Georgie Codeli Girls

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Mephisto N Toprank Runnin' With The Devil

Best Puppy In Breed
Mephisto N Toprank Runnin' With The Devil


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gaffle's Sir Kingsley V Kilmarnock



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
Ch Mojave's Sorcerer At Ufourea

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Dragonhills Numbero Uno

Best Puppy In Breed
Dragonhills Numbero Uno


Winners Dog: (1-1-1-1)
Dragonhills Numbero Uno


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Dragonhill's Molotuv Cocktail

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Geveden Midnight Special At Harvest Moon

Best Puppy In Breed
Royal Enzo Swiss Robinson


Winners Dog: (3-0-0-0)
Geveden Midnight Special At Harvest Moon

Reserve Winners Dog
Darwin Swiss Robinson


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Von Brandts Echo Macie

Best Puppy In Breed
Von Brandts Georgia



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Von Brandts Echo Macie

Reserve Winners Bitch
Von Brandts Georgia

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mostabear's I'll Have Another

Best Of Opposite Sex
Mostabear's Reckoning

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mostabear's I'll Have Another


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mostabear's Reckoning


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Mostabear's I'll Have Another

Reserve Winners Bitch
Highseas Backwoods Wanderer

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Aquadea Second Storm



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Aquadea Second Storm

Reserve Winners Bitch
Aquadea Primeira Estrela

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB BigLuv's Let It Ride



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Aerdenhout's Light Speed



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Reigning's Jem Of A Lifetime







Group 4 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   26
Group 2nd   
Ch Trotters Shadee Lady
  Scottish Terrier   23
Group 3rd   
Ch Marauders I'm Your Huckleberry
  American Staffordshire Terrier   21
Group 4th   Ch Brrams Lightning Strikes Twice   Border Terrier   19
BPIG   
Ch Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   N/A
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Marauders I'm Your Huckleberry

Best Of Opposite Sex
GCh Chargers Gazella Sweet Dreams



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Brrams Lightning Strikes Twice

Best Of Opposite Sex
Ch Brrams Bandit II



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GChB Brickfield Crusher

Best Of Opposite Sex
GCh Rozehaven's Springtime Zephyr

Select Bitch
GCh Luxury Avenue's Freyja Of Rozehaven


Winners Dog: (1-0-1-2)
Rozehaven's Ball Lightning


Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Team Cozco Joline Gulliver

Best Of Opposite Sex
Lozoe Angel Watching Over The Riot

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Lozoe Remie Rockin At The Riot


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Lozoe Remie Rockin At The Riot

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Iz's Spring Fling

Select Bitch
GCh Iz's Red Moon Rising



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Iz's Spring Fling

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Takala Trails Hazel

Best Of Opposite Sex
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze

Best Puppy In Breed
Ch Takala Trails Hazel


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Red Branch Let Her Shine

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cearuil's Radha Ta Me



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Trotters Shadee Lady

Best Of Opposite Sex
Ch Glenfraser's Skye Ryder



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rocglen Morgan Le Fey

Best Puppy In Breed
Rocglen Morgan Le Fey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rocglen Morgan Le Fey

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Von Waren Check Me Out At Argona And Skyfall

Best Puppy In Breed
Ch Von Waren Check Me Out At Argona And Skyfall

Select Bitch
Ch Alleurin Magic In Motion



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Dynastaffs Pippi Long Stocking



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Hard Rock Staffords Thug Rose

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Cleghorns Okanagan Triumph

Best Of Opposite Sex
Iz's Locked And Loaded

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Cleghorns Okanagan Triumph

Best Puppy In Breed
Cleghorn's I'm Here To Party


Winners Dog: (2-1-0-0)
Iz's Locked And Loaded

Reserve Winners Dog
Cleghorn's I'm Here To Party


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Cleghorns Okanagan Triumph





Group 5 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   28
Group 2nd   
Ch Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   23
Group 3rd   
Ch Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On
  Pug   14
Group 4th    Cedar Creek Chances Are At Creekside   Cavalier King Charles Spaniel   12
BPIG   
Quikdraw's Cowboy Up
  Yorkshire Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hyclass Gonna Stand My Ground!   Pug   0
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
Cedar Creek Chances Are At Creekside

Best Of Opposite Sex
Caviolia's Blissful Serendipity

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Cedar Creek Chances Are At Creekside

Best Puppy In Breed
Ch Caviolia's All Hallow's Eve Midnight Magicks

Select Dog
Kewpy's All Eyes On Me At Crosson


Winners Dog: (2-4-1-0)
Cedar Creek Chances Are At Creekside

Reserve Winners Dog
Harana Fatboy Slim


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Caviolia's Blissful Serendipity

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Montclaire's Spirit Bear

Best Of Opposite Sex
Montclaire Rivercross Song Of The Cricket

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Montclaire's Spirit Bear

Best Puppy In Breed
Montclaire's Spirit Bear


Winners Dog: (2-1-0-0)
Montclaire's Spirit Bear

Reserve Winners Dog
Hileigh's Oswald Of York

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 8 pts (0-7-1-1)
GChB Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Puppy In Breed
Specialty Susie Q's Hailey



Winners Bitch: (0-7-1-1)
That's The Beauty of Science Eh

Reserve Winners Bitch
Specialty Susie Q's Hailey

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Annacott Animato Impish One

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Sunokas Jedi Warrior

Best Puppy In Breed
Annacott Animato Impish One


Winners Dog: (2-2-1-0)
Sunokas Jedi Warrior

Reserve Winners Dog
Annacott Tiarna Causing Chaos

Veteran Male
Annacott Animato Impish One


Reserve Winners Bitch
Sunokas Prescious

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Whereokoura Born Free

Best Puppy In Breed
Whereokoura Born Free



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Whereokoura Born Free

Reserve Winners Bitch
Sunokas Dealer Of The Moon

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On

Best Of Opposite Sex
Hyclass Happiness Is Mine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hyclass Happiness Is Mine

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Quikdraw's Cowboy Up

Best Puppy In Breed
Quikdraw's Cowboy Up


Winners Dog: (1-0-0-0)
Quikdraw's Cowboy Up






Group 6 - Margaret Jones Top Dog
Points
Group 1st   Ch Ko's See Ya Later Gator   Dalmatian   21
Group 2nd   
Ch Kojiros Party Girl
  Shih Tzu   20
Group 3rd   
Ch Rakaro's Cause 'n Chaos
  Bulldog   13
Group 4th   
Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   9
BPIG   
Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sculpture Precious Black Onyx   Shih Tzu   0
Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Rakaro's Cause 'n Chaos

Best Of Opposite Sex
Rakaro's Winter White Out

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Rakaro's Little Floozy

Best Puppy In Breed
Rakaro's Little Floozy

Select Bitch
GCh Rakaro's Dancing In The Rain


Winners Dog: (1-1-0-2)
Rakaro's Winter White Out


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Rakaro's Little Floozy

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Chowridge Stan The Man

Best Of Opposite Sex
Chowridge Kinda Something Special



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Chowridge Kinda Something Special

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ko's See Ya Later Gator



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GChB Baohuao's Don't Believe Me ? Just Watch!

Best Of Opposite Sex
Ch BFF's Tennessee Wiskey

Best Puppy In Breed
Lwolfranch Here Comes The Sun

Select Dog
GCh BFF's Under My Spell


Winners Dog: (1-0-2-1)
Lwolfranch Here Comes The Sun


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chenoka's Pink Lady Dot

Best Puppy In Breed
Chenoka's Pink Lady Dot



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chenoka's Pink Lady Dot

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kickinup Black Magic Women



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kickinup Black Magic Women

Reserve Winners Bitch
Kickinup Tango In The Night At Topiary

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 6 pts (5-0-1-1)
GCh Kojiros Party Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Magic In Moonlight

Best Puppy In Breed
Roxini's Blazin A Trail To Kojiro


Winners Dog: (5-0-1-1)
Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

Reserve Winners Dog
Kojiros Wild Wild West


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Negra Consentida (Arena)

Best Puppy In Breed
Negra Consentida (Arena)



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Negra Consentida (Arena)



Group 7 - Margaret Jones Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Igor du Domaine de Bredenarde
  Berger Picard   49
Group 2nd   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   48
Group 3rd    EvensongNUniquity's Beautiful Noise   Belgian Shepherd Dog   47
Group 4th   Ch Addlee's First Lady At Tiffany   Bearded Collie   44
BPIG   Ch Madselin Windkissed   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Carmorosa N Celticmoon's Quantum Fyre @ Aychess   Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Vanstone Tenderhearted Girl

Best Of Opposite Sex
Tenderheart Eternal Flame

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tenderheart Melody Maker

Best Puppy In Breed
Tenderheart Melody Maker


Winners Dog: (1-1-0-1)
Tenderheart Eternal Flame


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tenderheart Melody Maker

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Addlee's First Lady At Tiffany

Best Of Opposite Sex
Runningmtn Perfect Storm At Kelkary

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Kelkary's Touchstone Of Glenspey

Best Puppy In Breed
Runningmtn Perfect Storm At Kelkary

Select Bitch
GCh Corimist Destiny Awaits


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Kelkary's Touchstone Of Glenspey

Reserve Winners Bitch
Celticchaos Steel My Heart

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Offshore Storm Warning du Chateau Rocher



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
EvensongNUniquity's Beautiful Noise

Select Bitch
GCh Celticmoon's Timeless Classic


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Igor du Domaine de Bredenarde



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lanvern's British Justice

Best Puppy In Breed
Lanvern's British Justice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lanvern's British Justice

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
Ch Cherfire's Blue Denim Soul

Best Of Opposite Sex
GCh Sylvan Argent Windsong Starlit

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Caradilis Alpine Chalet

Select Dog
GCh Crosson N Celticmoon's Jolly Jester


Winners Dog: (3-3-2-1)
Cherfire's Sound Of Silence

Reserve Winners Dog
Crossons Cutting Edge


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Caradilis Alpine Chalet

Reserve Winners Bitch
Cherfire's The House That Built Me

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
Cherfire's Blarney Stone

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Cherfire's Hope You Dance


Winners Dog: (1-2-0-1)
Cherfire's Blarney Stone


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Cherfire's Hope You Dance

Reserve Winners Bitch
Cherfire's Silent Night

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Woodside's Kahlua PP



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 15 pts (5-6-2-3)
Ch Madselin Windkissed

Best Of Opposite Sex
Sirona's Creme Caramel

Best Of Winners: (5-6-2-3)
Agile We're All Mad Here

Best Puppy In Breed
Ch Madselin Windkissed

Select Dog
Ch Holesome's You Gotta Getta Gund

Select Bitch
GCh Northview's Prestigious


Winners Dog: (5-6-2-3)
Northview's Mad About Blue

Reserve Winners Dog
Madselin Shadows In The Wind


Winners Bitch: (5-6-2-3)
Agile We're All Mad Here

Reserve Winners Bitch
Northview's Material Girl

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Campeon De La Ribera Del Genil

Best Of Opposite Sex
DGS Moona Lisa @ Oberland

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Campeon De La Ribera Del Genil

Best Puppy In Breed
DGS Moona Lisa @ Oberland


Winners Dog: (1-2-0-0)
Campeon De La Ribera Del Genil


Winners Bitch: (1-2-0-0)
DGS Moona Lisa @ Oberland

Reserve Winners Bitch
Rayaragua Watching The Moon

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Aurigan Simayak's Mask Of Zorro

Best Of Opposite Sex
Corgiallyurs Corona's Cardi



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Corgiallyurs Corona's Cardi

Reserve Winners Bitch
Yasashiikuma Classified Source

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By