Kingston & District Kennel Club
Saturday, June 22, 2019 - Show #3



Related Results

Conformation

Friday, June 21 (Show #1)
Friday, June 21 (Show #2)
Saturday, June 22 (Show #3)
Saturday, June 22 (Show #4)
Sunday, June 23 (Show #5)

Rally Obedience

Friday, June 21 (Rally Trial 1)
Friday, June 21 (Rally Trial 2)



Results courtesy of:

-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Jaime Ganoza
Poodle (Standard)  
GCh Vetset Count Me In
Points: 153 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jaime Ganoza
Great Dane  
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
Points: 135
Best Puppy In Show
Judge: Jaime Ganoza
Rottweiler  
Eirians Smok'n Aces At Bali Hai
Best Baby Puppy In Show
Judge: Jaime Ganoza
Bouvier des Flandres   Tearanooks Tardy For The Party
Best Veteran In Show
Judge: Jaime Ganoza
Beagle  
GCh Curtisfarms Take Me Away
Best Altered In Show
Judge: Jaime Ganoza
Chow Chow  
GCh Mi-Pao's Jasper The Bear








Group 1 - Jaime Ganoza Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Harbinger's Forest Ranger
  Setter (Gordon)   26
Group 2nd   
Ch Setterrama Race To Editions
  Setter (English)   24
Group 3rd   
Ch Madilane's Blame It On Love
  Spaniel (American Cocker)   22
Group 4th   Ch Risenstarr Bosun Higgs   Retriever (Flat-Coated)   21
BPIG   
Mooselake's Perfect Love
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Triseter Celtic York Of Brodruggan
  Setter (Gordon)   0
Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shadowland Cuss A Blue Streak

Best Of Opposite Sex
Junona Von Den Donau-Wirbeln

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shadowland Cuss A Blue Streak

Best Puppy In Breed
Shadowland Cuss A Blue Streak


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shadowland Cuss A Blue Streak


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Junona Von Den Donau-Wirbeln

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Risenstarr Bosun Higgs



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Coppermoon Sm'Orlagh Bug

Best Of Opposite Sex
Ch Milbrose Peppermint Moose Munch



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 9 pts (2-5-1-2)
Staghorn's Chesterfield King

Best Of Opposite Sex
Ch Maktawae Late Knight Party

Best Of Winners: (2-5-1-2)
Staghorn's Chesterfield King

Best Puppy In Breed
Mooselake's Perfect Love

Select Bitch
Ch Asa's American Honey


Winners Dog: (2-5-1-2)
Staghorn's Chesterfield King

Reserve Winners Dog
Rickway Royal Oak At Mooselake


Winners Bitch: (2-5-1-2)
Juniper's Southern Memorie Kallee

Reserve Winners Bitch
Staghorn Do Ron Ron To Elmhill

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Setterrama Race To Editions

Best Of Opposite Sex
Broughall's Winner Takes All


Winners Dog: (1-0-0-1)
Broughall's Winner Takes All


Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Harbinger's Forest Ranger

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Fanfare



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Harbinger's Fanfare

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Carannagh's Seamus

Best Of Opposite Sex
Ch Carannagh's Eimear Sinead

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Carannagh's Kayley


Winners Dog: (1-2-1-1)
Silverstone Seaside Hatteras


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Carannagh's Kayley

Reserve Winners Bitch
Silverstone Sea Urchin

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Madilane's Blame It On Love



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nexus King In The North



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Whitfield Thistle Digs The Blues







Group 2 - Jaime Ganoza Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   25
Group 2nd   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   24
Group 3rd   Ch Nor'Easter Sweet Baby James   Beagle   23
Group 4th   
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   18
BPIG    Tsertus Generation Next To Vitaz   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Royeljoker Aotearoa Tono Tono
  Irish Wolfhound   0
Best Veteran In Group   
GCh Curtisfarms Take Me Away
  Beagle   0
Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Nor'Easter Sweet Baby James

Best Of Opposite Sex
Scentini Million Dollar Legacy

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Scentini Million Dollar Legacy

Best Puppy In Breed
Ch Telford's In Good Company

Select Bitch
Ch Telford's In Good Company


Winners Dog: (1-2-1-1)
Masonbranston Keeperoftheflame


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Scentini Million Dollar Legacy

Reserve Winners Bitch
Shillington Curtisfarms Chanel

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mason Sherick's Phoenix Rising

Best Puppy In Breed
Mason Sherick's Phoenix Rising



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mason Sherick's Phoenix Rising

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Helsinki Du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Kishniga's Millenium Gal



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kishniga's Millenium Gal

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Palakore's Talisman

Best Of Opposite Sex
Ch Halfahund's Had Me At Hello

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Palakore's Danubleu Mochaccino

Best Puppy In Breed
Palakore's Danubleu Mochaccino

Select Dog
Ch Halfahund's Smoke Screen MLD


Winners Dog: (1-2-2-1)
Palakore's Danubleu Mochaccino


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Halfahund's Red River Val-E ML

Reserve Winners Bitch
Palakore's Doxieluv Amazn Grace

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Of Opposite Sex
Damaris Dixie D'Vitaz

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Puppy In Breed
Tsertus Generation Next To Vitaz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tsertus Generation Next To Vitaz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Damaris Dixie D'Vitaz

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL

Best Of Opposite Sex
Bellatrix Rude



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bellatrix Rude

Reserve Winners Bitch
Danny Boy's Meadow

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blue Ridge Lavish



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blue Ridge Lavish

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Baileysong MacTire At Kaldaun



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kimani's Borne To Run

Best Puppy In Breed
Kimani's Borne To Run


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kimani's Borne To Run


Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Touchstone Party Doll



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Touchstone The Time Of My Life





Group 3 - Diane Adorno-LeGrande Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   31
Group 2nd   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   28
Group 3rd   
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   27
Group 4th   
GCh Liberator's On A High Note
  Doberman Pinscher   23
BPIG   
Eirians Smok'n Aces At Bali Hai
  Rottweiler   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Majestic The Legend Continues
  Bullmastiff   0
Best Altered In Group   
Rockyvista Riley
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Daomori Mistress A Marqway

Best Of Opposite Sex
Marqway's Heir Apparent

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Daomori Mistress A Marqway

Best Puppy In Breed
Daomori Mistress A Marqway


Winners Dog: (1-2-0-0)
Marqway's Heir Apparent


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Daomori Mistress A Marqway

Reserve Winners Bitch
Daomori Rising Star





Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 6 pts (3-2-2-0)
GCh Barentsnight Object Of Art

Best Of Opposite Sex
Russianpride Sorbona

Best Of Winners: (3-2-2-0)
Medvezhya Staya Petr Velikiy

Best Puppy In Breed
Igneel The Dragon Iz Teremka

Select Dog
Ch Pleyada Buyany Ildar It Ipsilon


Winners Dog: (3-2-2-0)
Medvezhya Staya Petr Velikiy

Reserve Winners Dog
Black Spirit All Eyez On Me


Winners Bitch: (3-2-2-0)
Russianpride Sorbona

Reserve Winners Bitch
Honey Of Cream Iz Teremka

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Demetra Dali Land



Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Liberator's On A High Note

Select Bitch
Ch Kalora's I Can Only Imagine



Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
Cupar's Maverick

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cupar's Maverick

Best Puppy In Breed
Spruce Hill's Secret Weapon Von Bellator


Winners Dog: (1-1-0-1)
Cupar's Maverick

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Northernpaws Hakuna Matata



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Northernpaws Hakuna Matata

Reserve Winners Bitch
Bendegeit's Bejul'd N Bedazzld

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso



Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Claircreek Take It To The Max

Best Puppy In Breed
Claircreek Take It To The Max


Winners Dog: (1-0-0-0)
Claircreek Take It To The Max


Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Puppy In Breed
Eirians Smok'n Aces At Bali Hai


Winners Dog: (3-0-1-0)
Eirians Smok'n Aces At Bali Hai

Reserve Winners Dog
Tondors Argo V Vasfor


Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chimera Dinsdale Flipping Heck

Best Of Opposite Sex
Steinhaus Dinsdale Roustabout

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chimera Dinsdale Flipping Heck


Winners Dog: (1-2-0-0)
Chimera Dinsdale Flipping Heck


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Steinhaus Dinsdale Roustabout

Reserve Winners Bitch
Bellis Od Dalajskeho Potoka

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Sherakan's Deja Vu

Best Of Opposite Sex
Niveus's Fire & Ice

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Niveus's Fire & Ice

Best Puppy In Breed
Perun's Warp Speed Ahead


Winners Dog: (2-1-1-0)
Perun's Turbo Charged

Reserve Winners Dog
Perun's Warp Speed Ahead


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Niveus's Fire & Ice





Group 4 - Diane Adorno-LeGrande Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tuxntails Malachi
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 2nd   
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire
  Bull Terrier (Miniature)   5
Group 3rd   
Windyfields Levi
  Fox Terrier (Wire)   1
Group 4th No Entry
BPIG    Ebonylyn's Storm Is A Comin   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Br'er Fox Stella By Starlight   Fox Terrier (Wire)   0
Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire

Best Of Opposite Sex
Essexshire Hurricane Hazel

Best Puppy In Breed
Essexshire Hurricane Hazel



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Essexshire Hurricane Hazel

Reserve Winners Bitch
Famous Cruella Friend Of Mine

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Windyfields Levi

Best Puppy In Breed
Windyfields Levi


Winners Dog: (2-0-0-0)
Windyfields Levi

Reserve Winners Dog
Windyfields Jump For Joy


Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Tuxntails Malachi

Best Of Opposite Sex
Ebonylyn's Storm Is A Comin

Best Puppy In Breed
Ebonylyn's Storm Is A Comin



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ebonylyn's Storm Is A Comin

Reserve Winners Bitch
Classywags Mad Queen Violet





Group 5 - Jaime Ganoza Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   26
Group 2nd    Jonsville Just Joey Livanda   Pekingese   23
Group 3rd   
Justin Hell On Wheels
  Griffon (Brussels)   18
Group 4th   
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla
  Havanese   17
BPIG    Pekeden Portia   Pekingese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Grandepatte VIP SpecialEdition
  Italian Greyhound   0
Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Mini's Cooper Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Moongate Yur My Trinket

Best Puppy In Breed
Moongate Yur My Trinket



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Moongate Yur My Trinket

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nu Poil's Expectable Bali



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Cedarwood's Precious Jasper

Best Of Opposite Sex
Aquamarine De Bijoux De Coton

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Cedarwood's Precious Jasper

Best Puppy In Breed
Cedarwood's Precious Jasper


Winners Dog: (1-3-0-0)
Cedarwood's Precious Jasper


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Aquamarine De Bijoux De Coton

Reserve Winners Bitch
Weylinmarsh's Eve's Dotter

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Justin Hell On Wheels


Winners Dog: (1-0-0-0)
Justin Hell On Wheels


Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla

Best Of Opposite Sex
Nimiq's Swat Thirty David

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Nimiq's Swat Thirty David

Best Puppy In Breed
Nimiq's Swat Thirty David


Winners Dog: (2-2-0-2)
Nimiq's Swat Thirty David

Reserve Winners Dog
Yaya's It's Time For Weylinmarsh


Winners Bitch: (2-2-0-2)
Weylinmarsh's Plata Esterlina

Reserve Winners Bitch
Weylinmarsh Bramble Sweetbriar

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Marchwind Riverport's Enzo

Select Dog
GCh Grandepatte Midnight Blue



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Jonsville Just Joey Livanda

Best Of Opposite Sex
Pekeden Portia

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Pekeden Portia

Best Puppy In Breed
Pekeden Portia


Winners Dog: (1-3-1-0)
Pekeden Perchance A Dragon


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Pekeden Portia

Reserve Winners Bitch
Leahcims Shanty Town

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Diventy's Fast And Furious

Best Puppy In Breed
Heaven Hi's Gem Twist At Szulik



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Heaven Hi's Gem Twist At Szulik

Reserve Winners Bitch
Szulik's Lovely Pasha Britany

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Halimeda's York Lollipop

Best Puppy In Breed
Terrifical Good Goddess



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Terrifical Good Goddess

Reserve Winners Bitch
Terrifical Bedrock Beauty





Group 6 - Diane Adorno-LeGrande Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   17
Group 2nd   
GCh Fullofbull's Toto
  French Bulldog   11
Group 3rd   
Wolfriver Taiho Koki
  Shiba Inu   9
Group 4th   
Marymay Bruno
  Japanese Spitz   7
BPIG   
Wolfriver Taiho Koki
  Shiba Inu   N/A
Best Baby Puppy In Group    Beautibuls Celtic Star   French Bulldog   0
Best Altered In Group   
GCh Mi-Pao's Jasper The Bear
  Chow Chow   0
Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Jennifer Black-Treasure Dogs

Best Of Opposite Sex
Valiant Primo Phantom Of The Opera

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Jennifer Black-Treasure Dogs

Best Puppy In Breed
Jennifer Black-Treasure Dogs


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Jennifer Black-Treasure Dogs

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Cincere's We Hit The Jackpot With Padow

Best Of Opposite Sex
Kelin's Lucky Lassie

Select Dog
GCh Rio's Sherlock Bones



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Kelin's Lucky Lassie

Reserve Winners Bitch
Ky Chings Here For The Party

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Opposite Sex
Beautibuls McKenzi's Star



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Beautibuls McKenzi's Star

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marymay Bruno

Best Puppy In Breed
Marymay Bruno


Winners Dog: (1-0-0-0)
Marymay Bruno


Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Ch Stately's Wizard Of Awe

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Magic Hour's Psycho

Select Bitch
GCh Bloom's Pura Vida


Winners Dog: (1-2-1-2)
Magic Hour's Psycho


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Peckerwood's Full Circle To Dorian

Reserve Winners Bitch
Tallan My Kinda Party

Judge: Diane Adorno-LeGrande

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Wolfriver Taiho Koki

Best Puppy In Breed
Wolfriver Taiho Koki


Winners Dog: (1-0-1-0)
Wolfriver Taiho Koki




Group 7 - Jaime Ganoza Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Cymry Winter Moonlight
  Welsh Corgi (Pembroke)   14
Group 2nd    Onawhim's Dream It   Shetland Sheepdog   11
Group 3rd   
GCh Catalyst's Red Tail Hawk d'ARK
  Australian Cattle Dog   10
Group 4th   
Ch Hellwigg's To Hot To B Reckless
  German Shepherd Dog   7
BPIG    Bredright Prancer Gwennie   Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Tearanooks Tardy For The Party   Bouvier des Flandres   0
Best Altered In Group    Cymry Winter Rambler   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Catalyst's Red Tail Hawk d'ARK

Best Of Opposite Sex
Agassiz's Princess Leah

Best Puppy In Breed
Catalyst's Constant Cravings



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Agassiz's Princess Leah

Reserve Winners Bitch
Catalyst's Constant Cravings

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy


Winners Dog: (1-0-1-0)
Maplewind Bingo Bear Brown


Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Celebre Links Past To Future O'Bellsha

Best Puppy In Breed
Celebre Links Past To Future O'Bellsha






Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Travler's The Kitchen Witch



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Travler's The Kitchen Witch

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Hellwigg's To Hot To B Reckless

Best Of Opposite Sex
Harmonia's A Desire ForFashion

Best Puppy In Breed
Hellwigg's Thunderstruck



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Harmonia's A Desire ForFashion

Reserve Winners Bitch
Hellwigg's Thunderstruck

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Follow Me Red Velvet



Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Onawhim's Dream It



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Onawhim's Dream It

Judge: Jaime Ganoza

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Cymry Winter Moonlight

Best Of Opposite Sex
Ch Bredright Canada Lake Louise

Best Puppy In Breed
Bredright Prancer Gwennie



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Bredright Prancer Gwennie

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By