Kars Dog Club
Friday, July 14, 2023



Related Results


Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (519) 568-8582
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Brian Reid
Retriever (Golden)  
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
Points: 163 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Brian Reid
Australian Shepherd  
GChS Runway Down To The River
Points: 130
Best Puppy In Show
Judge: Brian Reid
Dachshund (Miniature Long-Haired)  
Ch Egbar's Bittersweet Symphony
Best Baby Puppy In Show
Judge: Brian Reid
Bull Terrier  
Lola Montez
Best Veteran In Show
Judge: Brian Reid
Retriever (Golden)  
GCh Spiritrider Card To Coppermoon








Group 1 - Dann Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   32
Group 2nd   
Arcticbreeze New Sensation
  Lagotto Romagnolo   23
Group 3rd   
GCh Kriscoland's Pure Serendipity
  Retriever (Labrador)   22
Group 4th   
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   11
BPIG   Ch Tchesinkut's I'll Be There For You At Blackwoods   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Long Lane 8 Point Star   Spaniel (Welsh Springer)   0
Best Veteran In Group   
GCh Spiritrider Card To Coppermoon
  Retriever (Golden)   0
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blue Spruce's Summerland Island Sunsets



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arcticbreeze New Sensation



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arcticbreeze New Sensation


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Libertia Bumble Bee



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Libertia Bumble Bee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GChG Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
Ch Skypoint's Finesse

Select Dog
Ch De Lombardie Harvest Moon

Select Bitch
GCh Legacyk & Stannyfield's Top Shelf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 10 pts (2-5-0-4)
GChG Kriscoland's Pure Serendipity

Best Of Opposite Sex
Gallivant Broken Vow

Best Of Winners: (2-5-0-4)
Bellwether Jolene

Best Puppy In Breed
Ch Tchesinkut's I'll Be There For You At Blackwoods

Select Bitch
Ch Tchesinkut's I'll Be There For You At Blackwoods


Winners Dog: (2-5-0-4)
Gallivant Broken Vow

Reserve Winners Dog
Woefdram's Abercrombie


Winners Bitch: (2-5-0-4)
Bellwether Jolene

Reserve Winners Bitch
Staghorn's Lynbrook Sage


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Roaneden's Thunderstruck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Clussexx Redline Espresso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sarga's Famous Jazmin

Best Of Opposite Sex
Sarga's Sax Fifth Avenue

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sarga's Famous Jazmin


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sarga's Sax Fifth Avenue


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sarga's Famous Jazmin

Reserve Winners Bitch
Sarga's Flamboyant Suzie-Q


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   21
Group 2nd   
GChS Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   20
Group 3rd   
GChB Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   16
Group 4th   Ch Wroxton Dont They Know Who I Am   Whippet   15
BPIG   
Ch Egbar's Bittersweet Symphony
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blackwing's Davina Valentine



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blackwing's Davina Valentine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Branston Mason Authentic Roots

Best Of Opposite Sex
GCh Shillington Curtisfarms Chanel

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Branston Mason Authentic Roots

Best Puppy In Breed
Curtisfarms I'm On My Way


Winners Dog: (1-2-0-1)
Branston Mason Authentic Roots


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Curtisfarms I'm On My Way

Reserve Winners Bitch
Curtisfarms I Waited For You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Egbar's Bittersweet Symphony

Best Puppy In Breed
Ch Egbar's Bittersweet Symphony




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Leaside's Sweet Treat MS

Best Of Opposite Sex
Rhill's Ride The Iconic Wave MS



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rhill's Ride The Iconic Wave MS

Reserve Winners Bitch
Famkes I Am Woman Hear Me Roar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Bush Morning Glory SL

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Altadach Bush Morning Glory SL

Select Dog
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL


Winners Dog: (1-1-2-0)
Altadach Bachelor's Button SL


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Altadach Bush Morning Glory SL


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Red Prayd Chizara Best Of The Best



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Red Prayd Chizara Best Of The Best


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Wroxton Dont They Know Who I Am

Best Of Opposite Sex
GChS Comar's River Deep Mountain High

Select Bitch
GChS Aisling's Tiz The Season



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Shetara's Ain't That A Shame


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Tannis Postma Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mallaig's Moves Like Mick Jagger
  Bullmastiff   29
Group 2nd   
GChB Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   27
Group 3rd   
GCh Daomori's King Of The West
  Akita   26
Group 4th   
Ch Ice Gangsta's Ball Of Fire For Chayo
  Alaskan Malamute   25
BPIG   
Weiler's Mr Personality At Hazelwood
  Mastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Akna Temple Mount
  Canadian Eskimo Dog   0
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Daomori's King Of The West




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ice Gangsta's Ball Of Fire For Chayo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh High Oaks Bohemian Rhapsody

Best Of Opposite Sex
GChB Sallysvalley Bring On The Bubbly




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Barentsnight Doing It Right


Winners Dog: (1-0-0-0)
Barentsnight Doing It Right



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Haltonhill's Storm Warning

Best Of Opposite Sex
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Haltonhill's Show Me The Money

Best Puppy In Breed
Dabalon N Tybrushe's Unchained Melody


Winners Dog: (1-1-1-1)
Haltonhill's Show Me The Money


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Mallaig's Moves Like Mick Jagger

Best Of Opposite Sex
Mallaig's Mystic Fire Storm

Best Puppy In Breed
Mallaig's Mystic Fire Storm



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mallaig's Mystic Fire Storm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Gerifreki Devil's Food Made By Akna

Best Puppy In Breed
Gerifreki Devil's Food Made By Akna



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
GChS Liberator's Kodachrome

Best Of Opposite Sex
GCh Phillmar v XenStar Eye Of The Tiger

Select Dog
GCh Outlaws War Admiral V Liberator



Winners Bitch: (0-1-3-1)
Morningstar Latoya


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nasdane's Over The Rayne Bow

Best Of Opposite Sex
Spruce Hill's Follow The Rocky Road

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nasdane's Over The Rayne Bow

Best Puppy In Breed
Spruce Hill's Follow The Rocky Road


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nasdane's Over The Rayne Bow


Class results courtesy of: MJN Show Services



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Therecco's Written In The Stars

Reserve Winners Bitch
Julia Dream Debra-Damo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vasfor's Back In The Fast Lane




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GChB Unicornhill's Broke The Bank

Best Puppy In Breed
Atlanticbreeze Babe Ruth

Select Dog
GCh Sherakan's White Walker


Winners Dog: (2-0-2-0)
Atlanticbreeze Babe Ruth

Reserve Winners Dog
Sherakan's Night Watch



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Brian Reid Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mazara's The Conductor
  Fox Terrier (Wire)   16
Group 2nd   
GChB Massawippi Mad Money
  Schnauzer (Miniature)   14
Group 3rd   
Ch Chess Running Through Brambles At Tayann
  Scottish Terrier   7
Group 4th   
Thistlebitt Pinky Swear
  Border Terrier   5
BPIG    Yvana Mlle Simone De Beauvoir   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Lola Montez
  Bull Terrier   0
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Thistlebitt Pinky Swear

Best Puppy In Breed
Heavensridge Phoenix Out Of The Mist



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Thistlebitt Pinky Swear

Reserve Winners Bitch
Baytree Devonian Fern


Class results courtesy of: MJN Show Services





Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Mazara's The Conductor

Select Dog
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szulik's Solid Rocky


Winners Dog: (1-0-0-0)
Szulik's Solid Rocky



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ravenlore Echos Of Locksley



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ravenlore Echos Of Locksley


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
GChB Massawippi Mad Money

Best Of Opposite Sex
Sumerwynd What's Up Dachari

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Yvana Mlle Simone De Beauvoir

Best Puppy In Breed
Yvana Mlle Simone De Beauvoir


Winners Dog: (3-3-0-1)
Sumerwynd What's Up Dachari

Reserve Winners Dog
Dachari Back Street Boy


Winners Bitch: (3-3-0-1)
Yvana Mlle Simone De Beauvoir

Reserve Winners Bitch
Debessiere Black Geisha


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Chess Running Through Brambles At Tayann



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tayann Chess Touch The Sky


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boreal Go Your Own Way To Pointbreak

Best Puppy In Breed
Boreal Go Your Own Way To Pointbreak



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Pegase du Domaine de Polana
  Coton De Tulear   22
Group 2nd   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   21
Group 3rd   
GCh Moongate's Little Trickster
  Chihuahua (Short Coat)   20
Group 4th   
GCh Szulik's Lovely Pasha Britany
  Toy Manchester Terrier   18
BPIG    Mightymites The Magic Of Believing   Miniature Pinscher   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Halcyonia Mischief In The Maples




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Moongate's Little Trickster

Best Puppy In Breed
Applegarden Go Play Circus


Winners Dog: (1-0-1-0)
Applegarden Go Play Circus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Pegase du Domaine de Polana




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Pax Mundi N Tickitbou Allblack




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lionheart Mi Hidemitsu


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lionheart Mi Hidemitsu



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB JBLittle Mademoiselle Nina d'Orleans




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mightymites The Magic Of Believing

Best Puppy In Breed
Mightymites The Magic Of Believing



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Lion Dor Poms Dolce Diamante




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GChB Pocket's Asti Spumante

Best Of Opposite Sex
Ch Heroncrests Coco Chanel

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Ideal Iz Doma Elen Micah Jumanji

Best Puppy In Breed
Heroncrests The One


Winners Dog: (3-2-1-1)
Ideal Iz Doma Elen Micah Jumanji

Reserve Winners Dog
Xoe's Certified AAA Angus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Valcopy Tayfield I Am Vengeance

Select Dog
Ch Valcopy Tayfield Fantazztic Find


Winners Dog: (1-0-1-0)
Valcopy Tayfield I Am Vengeance



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Szulik's Lovely Pasha Britany




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Quikdraw's Cowboy Up

Best Of Opposite Sex
Nicnak's Going Viral

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Nicnak's Gone Viral


Winners Dog: (1-1-1-0)
Nicnak's Gone Viral


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Nicnak's Going Viral


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Tannis Postma Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Daveren's Time Stands Still
  German Pinscher   22
Group 2nd   
Ch Pepperlane Meant To Be At Dragonsong
  Dalmatian   20
Group 3rd   
Ch Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear
  French Bulldog   18
Group 4th   
Mardeck N'Oasis Mystic Wheel In The Sky
  Schipperke   14
BPIG   
Ch Pepperlane Meant To Be At Dragonsong
  Dalmatian   N/A
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Tayann Peachie Keen

Best Puppy In Breed
Tayann Peachie Keen



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Tayann Peachie Keen

Reserve Winners Bitch
Kaliska's Sonic Boom At Kadan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Bulldacious Pop Of Strengthz

Best Of Opposite Sex
GChS Jolibully Delenclos Walter

Best Puppy In Breed
GCh Bulldacious Pop Of Strengthz

Select Dog
GChB Cherokee Legend Jacib's Where's Waldo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Dragonslayer Tai's Satin N'Lace

Best Puppy In Breed
Dragonslayer Tai's Satin N'Lace



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Pepperlane Meant To Be At Dragonsong

Best Of Opposite Sex
Ch DotsOn Feel The Twist

Best Puppy In Breed
GCh Pepperlane Meant To Be At Dragonsong




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear

Best Of Opposite Sex
Elle Frenchies Lark

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Rincon Welcome To Pandora At Sweet Pea

Best Puppy In Breed
GCh Karendon's I'm Your Velvet Teddy Bear


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Elle Frenchies Lark

Reserve Winners Bitch
Karendon's Pink Parfait


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Daveren's Time Stands Still


Winners Dog: (1-0-1-0)
Prince Paris Wot A Thriller



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Canterbury's Hillwood Hannelore

Best Of Opposite Sex
Glicks Bellini Forever Young

Best Puppy In Breed
Ch Canterbury's Hillwood Hannelore


Winners Dog: (1-0-0-1)
Glicks Bellini Forever Young



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Mardeck N'Oasis Mystic Wheel In The Sky

Select Bitch
Ch Sanhedrin's Rose Berry




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Tannis Postma

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kortar's Kastella



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kortar's Kastella


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Brian Reid Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Runway Down To The River
  Australian Shepherd   15
Group 2nd   Ch Moonstone C'mon Son   Bearded Collie   11
Group 3rd   
Ch MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   10
Group 4th   
Ch Urban Legends Hattrick @ Locksley
  Miniature American Shepherd   9
BPIG    Aberdale's Va Va Voom   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Follow Me To The Danger Zone
  Miniature American Shepherd   0
Best Veteran In Group   
GCh Vulcan's Take It To The Limit
  Australian Shepherd   0
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Catalyst's Old Country Soul




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Lagenevoise KMK Rosegold Sprinkles

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Sunpiper Opening Gambit

Select Dog
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way


Winners Dog: (1-1-2-0)
Sunpiper Opening Gambit


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Lagenevoise KMK Rosegold Sprinkles


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Moonstone C'mon Son


Winners Dog: (1-0-0-0)
Moonstone C'mon Son



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Fameuse Finniloo Bella's Liberi




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brookdale Come Dancing At Ginlor



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brookdale Come Dancing At Ginlor


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: MJN Show Services



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Hilltops Sparkling Eve At KL


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Aberdale's Va Va Voom

Best Of Opposite Sex
Dury Voe Fear No Evil

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Aberdale's Va Va Voom

Best Puppy In Breed
Aberdale's Va Va Voom


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dury Voe Fear No Evil


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Aberdale's Va Va Voom


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Curig Garden Party



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Curig Garden Party


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By