St. Francis Kennel & Obedience Club
Thursday, June 13, 2024



Related Results


Results courtesy of:


-- Diana Edwards Show Services --
www.dess.ca


Best In Show
Judge: Joyce Love
Bouvier des Flandres  
Ch Lumarc Violet A Dream Come True
Points: 181 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Joyce Love
Manchester Terrier  
Ch Szulik's Solid Rocky
Points: 150
Best Puppy In Show
Judge: Joyce Love
Spaniel (English Cocker)  
Hufy's Triple Shot Of Espresso
Best Baby Puppy In Show
Judge: Joyce Love
Bulldog   Jolibully There You Go








Group 1 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cajun's Louisiana Christmas Day
  Spaniel (Clumber)   42
Group 2nd   GCh Nautilus Un Poco Loco Miguel   Retriever (Golden)   41
Group 3rd   
Hufy's Triple Shot Of Espresso
  Spaniel (English Cocker)   22
Group 4th   
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau
  Barbet   19
BPIG   
Hufy's Triple Shot Of Espresso
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    De La Framboisiere Lilas-Rose   Retriever (Golden)   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Of Opposite Sex
Ch Barbochos Zelda


Winners Dog: (1-0-1-1)
Douxbarbu King Miles

Open Dog Class
1st Douxbarbu King Miles



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ina De Dancas

Best Of Opposite Sex
Fondcombe King Under The Mountain

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ina De Dancas


Winners Dog: (1-1-0-0)
Fondcombe King Under The Mountain

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Fondcombe King Under The Mountain


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ina De Dancas

Open Bitch Class
1st Ina De Dancas


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Valerie Walters

Best Of Breed: 8 pts (1-4-2-2)
Monpaq Penny At Al

Best Of Opposite Sex
GCh Boreal Mister Hunter

Best Of Winners: (1-4-2-2)
Monpaq Penny At Al

Best Puppy In Breed
Boreal Miss Rose

Select Dog
Ch Mooselake's Seal The Deal

Select Bitch
GCh Tchesinkut's Going The Distanze To Uapishka


Winners Dog: (1-4-2-2)
Authentique Sweet Teddy Bear

Junior Puppy Dog Class
1st Authentique Sweet Teddy Bear


Winners Bitch: (1-4-2-2)
Monpaq Penny At Al

Reserve Winners Bitch
Boreal Miss Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Boreal Miss Reese

Senior Puppy Bitch Class
1st Boreal Miss Rose

Open Bitch Class
1st Monpaq Penny At Al
2nd Equilab Miss Prada


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cajun's Louisiana Christmas Day




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Hufy's Triple Shot Of Espresso

Best Of Opposite Sex
Ch Giroflee Black Tie

Best Puppy In Breed
Hufy's Triple Shot Of Espresso



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Hufy's Triple Shot Of Espresso

Reserve Winners Bitch
Hufy's Praying To A God Hazel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hufy's Triple Shot Of Espresso

Open Bitch Class
1st Hufy's Praying To A God Hazel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB Leon De L'Amadis

Best Of Opposite Sex
De L'Archer'o Miss Zoe De L'Amadis

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Hermes d'Arthemis

Best Puppy In Breed
Hermes d'Arthemis

Select Dog
GCh Antares Dit Helios des Deux Rives


Winners Dog: (1-2-2-0)
Hermes d'Arthemis

Junior Puppy Dog Class
1st Hermes d'Arthemis


Winners Bitch: (1-2-2-0)
De L'Archer'o Miss Zoe De L'Amadis

Reserve Winners Bitch
Miss Calie de L'Archer'O

Canadian Bred Bitch Class
1st Miss Calie de L'Archer'O

Open Bitch Class
1st De L'Archer'o Miss Zoe De L'Amadis


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jewel's Midnight Blu




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Susan Norris-Jones Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Aziza's High Roller By Presidio
  Rhodesian Ridgeback   12
Group 2nd    Minidogland Orange Paradise   Dachshund (Miniature Smooth)   11
Group 3rd   
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   9
Group 4th   
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations
  Otterhound   7
BPIG   
Ch Martita De La Casa Failin
  Basset Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Kiki Dee Vitoraz
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   0
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas

Best Of Opposite Sex
Marquis Qaidam Of Simoon


Winners Dog: (1-0-0-1)
Marquis Qaidam Of Simoon

Open Dog Class
1st Marquis Qaidam Of Simoon



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Martita De La Casa Failin

Best Puppy In Breed
Ch Martita De La Casa Failin




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Palakore's Tune From Yesterday

Best Of Opposite Sex
Distingue Don't Stop Me Now

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Chetcote No Time Out


Winners Dog: (1-1-1-0)
Chetcote No Time Out

12-18 Month Dog Class
1st Chetcote No Time Out


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Distingue Don't Stop Me Now

Open Bitch Class
1st Distingue Don't Stop Me Now


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Minidogland Orange Paradise

Best Of Opposite Sex
Ayris Soul Dell' Urbi Et Orbi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Minidogland Orange Paradise

Best Puppy In Breed
Ayris Soul Dell' Urbi Et Orbi


Winners Dog: (1-1-0-0)
Minidogland Orange Paradise

Open Dog Class
1st Minidogland Orange Paradise


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ayris Soul Dell' Urbi Et Orbi

Senior Puppy Bitch Class
1st Ayris Soul Dell' Urbi Et Orbi


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh T-Rex Pageska De L'Abbaye Sainte Marie



4-6 Month Bitch Class
1st Kiki Dee Vitoraz


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Aziza's High Roller By Presidio




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Don't Think Twice It's All Right

Best Puppy In Breed
Inglenook's Boom Box At Tailwind



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Sharon Luckhart Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Jolydobes Liberty Lily
  Doberman Pinscher   37
Group 2nd   
GCh Vanderbilt's Salt 'N Pepper
  Samoyed   34
Group 3rd   
GChB Chucky Little Bambi
  Boxer   26
Group 4th    Moon Of Starlight U-Turn Lili   Yakutian Laika   24
BPIG    Shadeko's The Wonder Years   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    West Leopaws Force Of Nordic Storm   Leonberger   0
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Serdess Merlin With First Klas




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Chucky Little Bambi

Select Dog
Ch Haltonhill's Show Me The Money




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChB Jolydobes Liberty Lily

Best Of Opposite Sex
Shadeko's The Wonder Years

Best Puppy In Breed
Shadeko's The Wonder Years


Winners Dog: (2-0-0-1)
Shadeko's The Wonder Years

Reserve Winners Dog
Glitterati Time Bomb

Senior Puppy Dog Class
1st Shadeko's The Wonder Years

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Glitterati Time Bomb



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Juliette Joodie Solaga

Best Of Opposite Sex
Star Wars Kenobi Des Crinieres De Feu

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Juliette Joodie Solaga


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Juliette Joodie Solaga

12-18 Month Bitch Class
1st Juliette Joodie Solaga


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch CrownDane Dior

Best Of Opposite Sex
Rieslin Luck of the Irish



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rieslin Luck of the Irish

Reserve Winners Bitch
CrownDane Amethyste

12-18 Month Bitch Class
1st Rieslin Luck of the Irish

Open Bitch Class
1st CrownDane Amethyste


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Francis Z Osoblazskeho Lesa



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chancellor's East Coast Supafly

Best Puppy In Breed
Chancellor's East Coast Supafly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chancellor's East Coast Supafly

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chancellor's East Coast Supafly


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 7 pts (1-2-4-1)
GCh Vanderbilt's Salt 'N Pepper

Best Of Opposite Sex
Ch Samkist Devil Wears Prada

Best Of Winners: (1-2-4-1)
Vanderbilt's Something's Burning

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Something's Burning

Select Dog
Ch Snowpride&Supersammy Hades


Winners Dog: (1-2-4-1)
Vanderbilt's Something's Burning

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Something's Burning


Winners Bitch: (1-2-4-1)
Maya de Shersam

Reserve Winners Bitch
Luba First Abby Gaelle

Senior Puppy Bitch Class
1st Maya de Shersam

12-18 Month Bitch Class
1st Luba First Abby Gaelle


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Sharon Luckhart

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Moon Of Starlight U-Turn Lili

Best Of Opposite Sex
Ch Sur Mesure De La Plume Artik



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Moon Of Starlight U-Turn Lili

12-18 Month Bitch Class
1st Moon Of Starlight U-Turn Lili


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Szulik's Solid Rocky
  Manchester Terrier   6
Group 2nd   Ch Hemlock Lane Broken Halo Of McHill   Border Terrier   5
Group 3rd    Ruthven Northern Exposure   Russell Terrier   4
Group 4th   Ch Boreal Seventh Heaven Quest For Perfection   Soft-Coated Wheaten Terrier   3
BPIG    Ruthven Northern Exposure   Russell Terrier   N/A
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Satie She Loves You Kana Haus

Select Bitch
GCh Maya Love Me Anyway




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Hemlock Lane Broken Halo Of McHill




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szulik's Solid Rocky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ruthven Northern Exposure

Best Puppy In Breed
Ruthven Northern Exposure



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ruthven Northern Exposure

Senior Puppy Bitch Class
1st Ruthven Northern Exposure


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Boreal Seventh Heaven Quest For Perfection

Best Of Opposite Sex
GCh Boreal Rickard's Red




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Susan Norris-Jones Top Dog
Points
Group 1st   
Ch To You Elensis-The Royal Choice
  Cavalier King Charles Spaniel   23
Group 2nd   
GCh BCBG N MC Mystic
  Chihuahua (Long Coat)   18
Group 3rd   
Chiyoko Mister Miyagi For Chinhooked
  Japanese Chin   17
Group 4th   
Ch Romiche Legacy To Lionking
  Pekingese   16
BPIG    Me Gusta Gonzo   Chihuahua (Short Coat)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Babylove Sweet Tytom @ Tatie's Love
  Biewer Terrier   0
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Une Etoile Dans La Voie Lactee Aupoildange Stella

Best Puppy In Breed
Une Etoile Dans La Voie Lactee Aupoildange Stella


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh BCBG N MC Mystic




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Me Gusta Gonzo

Best Of Opposite Sex
BCBG N MC Choupette

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Me Gusta Gonzo

Best Puppy In Breed
Me Gusta Gonzo


Winners Dog: (2-1-0-0)
Me Gusta Gonzo

Reserve Winners Dog
Mar-El-To Riverport's Let's Fly

Senior Puppy Dog Class
1st Me Gusta Gonzo

Open Dog Class
1st Mar-El-To Riverport's Let's Fly


Winners Bitch: (2-1-0-0)
BCBG N MC Choupette

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st BCBG N MC Choupette

4-6 Month Bitch Class
1st Lovering There It Is, The Comet


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mon Coton d'Amour Frida

Best Puppy In Breed
Mon Coton d'Amour Frida



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mon Coton d'Amour Frida

Junior Puppy Bitch Class
1st Mon Coton d'Amour Frida


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chiyoko Mister Miyagi For Chinhooked



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
Laperlerare Jazz Man Aupoildange

Best Puppy In Breed
Prince Beauty De La Perle Rare


Winners Dog: (3-0-1-0)
Prince Beauty De La Perle Rare

Reserve Winners Dog
Laperlerare Diamond

Senior Puppy Dog Class
1st Prince Beauty De La Perle Rare
2nd Luxury Beauty Claudio Clyde

Open Dog Class
1st Laperlerare Diamond



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Romiche Legacy To Lionking




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Silhouette's Shadow Summoner




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Valmy's Eternal Love Rose

Best Puppy In Breed
Kameo Beauty Mary-Lee And Valmy



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Valmy's Eternal Love Rose

Reserve Winners Bitch
Kameo Beauty Mary-Lee And Valmy

Junior Puppy Bitch Class
1st Kameo Beauty Mary-Lee And Valmy

12-18 Month Bitch Class
1st Valmy's Eternal Love Rose


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Susan Norris-Jones

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Depasquiet That's The Way It Is

Best Of Opposite Sex
Shelby Paradise Island Bali


Winners Dog: (2-0-0-1)
Shelby Paradise Island Bali

Reserve Winners Dog
Depasquiet Kenzo One Way To The Star

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Depasquiet Kenzo One Way To The Star

Open Dog Class
1st Shelby Paradise Island Bali


4-6 Month Bitch Class
1st Depasquiet Wait And See


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   25
Group 2nd   Ch Acepassion Kash   Poodle (Miniature)   24
Group 3rd    Sierra's Icing On The Cake   American Eskimo Dog (Standard)   22
Group 4th   
GChB Lady Brianna Of Windemere
  Bulldog   21
BPIG   
Ch Ridgeside Rolling In Style
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jolibully There You Go   Bulldog   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sierra's Icing On The Cake


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sierra's Icing On The Cake

Open Dog Class
1st Sierra's Icing On The Cake



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChB Lady Brianna Of Windemere

Best Of Opposite Sex
GChS Jolibully Delenclos Walter

Select Bitch
Ch Delenclos Bulldacious Pancette At Burberry



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Backstretch And They're Off At Sara-Toga

Reserve Winners Bitch
Jolibully Scarlett

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Backstretch And They're Off At Sara-Toga

Open Bitch Class
1st Jolibully Scarlett

4-6 Month Bitch Class
1st Jolibully There You Go
2nd Jolibully Come N Get It


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
Ch Masino's Dirt Devil

Best Of Opposite Sex
GChB Masino's Petite Demone!

Select Bitch
GCh Ottervalley Adele Rose Des Bois


Winners Dog: (1-0-1-2)
Masino's Plein La Vue

12-18 Month Dog Class
1st Masino's Plein La Vue



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Okami Go Kitanoarashi

Best Puppy In Breed
Inukata No Shiroi Kokoro



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Inukata No Shiroi Kokoro

Junior Puppy Bitch Class
1st Inukata No Shiroi Kokoro


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Keesridge's Free Spirit At Inukshuk



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Acepassion Kash

Best Of Opposite Sex
Acepassion Rachel



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Acepassion Rachel

Open Bitch Class
1st Acepassion Rachel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Ridgeside Rolling In Style

Best Of Opposite Sex
Ridgeside Always In Style On Broadway

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Ridgeside Always In Style On Broadway

Best Puppy In Breed
Ch Ridgeside Rolling In Style

Select Bitch
Ch Ridgeside Uptown Girl At Tatyana


Winners Dog: (1-1-1-1)
Kerouac De Nicheca

12-18 Month Dog Class
1st Kerouac De Nicheca


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Ridgeside Always In Style On Broadway

Junior Puppy Bitch Class
1st Ridgeside Always In Style On Broadway


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Supersammy's Inu Kuma

Best Of Opposite Sex
Asha Et La Bonne Etoile D'urajiro

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Supersammy's Inu Kuma

Best Puppy In Breed
Usha Du Bois De Compiegne


Winners Dog: (2-2-0-1)
Supersammy's Inu Kuma

Reserve Winners Dog
Usha Du Bois De Compiegne

Junior Puppy Dog Class
1st Usha Du Bois De Compiegne

Open Dog Class
1st Supersammy's Inu Kuma


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Asha Et La Bonne Etoile D'urajiro

Reserve Winners Bitch
Urajiro's Zaza Vanderquack

Junior Puppy Bitch Class
1st Asha Et La Bonne Etoile D'urajiro

Open Bitch Class
1st Urajiro's Zaza Vanderquack


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lumarc Violet A Dream Come True
  Bouvier des Flandres   30
Group 2nd   
GCh Donquichotte Show Must Go On Belladonna
  German Shepherd Dog   24
Group 3rd   
GChS Northbay Xsell's Tommy Bahama
  Australian Shepherd   23
Group 4th   
Ch Alenclaud Nicasia
  Welsh Corgi (Pembroke)   15
BPIG   
Ch Alenclaud Nicasia
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pesto de Bouleau Blanc   Schapendoes   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GChS Northbay Xsell's Tommy Bahama

Best Of Opposite Sex
Ch Mast-R Sooner Or Later

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Kalebaussie Teddy Bear The Stars

Best Puppy In Breed
Amalgam Ventura Pink Ladies Crush

Select Dog
Ch Manchester My Game My Rules


Winners Dog: (2-3-2-1)
Kalebaussie Teddy Bear The Stars

Reserve Winners Dog
Amalgam Ventura Pink Ladies Crush

Junior Puppy Dog Class
1st Amalgam Ventura Pink Ladies Crush

12-18 Month Dog Class
1st Kalebaussie Teddy Bear The Stars


Winners Bitch: (2-3-2-1)
Aussiepaws Kiss My Country Ass

Reserve Winners Bitch
Saltimbanque Bellissima Bymbo

Junior Puppy Bitch Class
1st Amalgam Ventura Orange Crush

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aussiepaws Kiss My Country Ass

Open Bitch Class
1st Saltimbanque Bellissima Bymbo

4-6 Month Bitch Class
1st Lagenevoise The Dream's Empress For Infinity


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Birch Storm Of Thunder


Winners Dog: (2-0-0-0)
Birch Storm Of Thunder

Reserve Winners Dog
Birch Storm Hold On To Your Hat

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Birch Storm Of Thunder

Open Dog Class
1st Birch Storm Hold On To Your Hat



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Ch Lumarc Violet A Dream Come True

Best Of Opposite Sex
GCh Galheights Go Dutton To Electric Peak

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Galheights Grace Richardson


Winners Dog: (1-3-1-1)
Iggy Kouma Lee du TruffeNoire

12-18 Month Dog Class
1st Iggy Kouma Lee du TruffeNoire


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Best Puppy In Breed
Silverblu Melodaly Brooklyn



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Silverblu Melodaly Brooklyn

Reserve Winners Bitch
Dejade Bohemian Rhapsodie

Junior Puppy Bitch Class
1st Silverblu Melodaly Brooklyn

Open Bitch Class
1st Dejade Bohemian Rhapsodie


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Donquichotte Show Must Go On Belladonna




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Herdabout Impatiently Awaited

Best Puppy In Breed
Herdabout Impatiently Awaited



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Herdabout Impatiently Awaited

Senior Puppy Bitch Class
1st Herdabout Impatiently Awaited


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Chenard Cameron

Best Puppy In Breed
Chenard Monsieur Grinch


Winners Dog: (2-0-0-0)
Chenard Cameron

Reserve Winners Dog
Chenard Monsieur Grinch

Junior Puppy Dog Class
1st Chenard Monsieur Grinch

12-18 Month Dog Class
1st Chenard Cameron



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Abel Polle V.d.brederwiede

Best Of Opposite Sex
Joly Kala Du Bouleau Blanc

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Abel Polle V.d.brederwiede

Best Puppy In Breed
Abel Polle V.d.brederwiede


Winners Dog: (1-2-0-0)
Abel Polle V.d.brederwiede

Senior Puppy Dog Class
1st Abel Polle V.d.brederwiede

4-6 Month Dog Class
1st Pesto de Bouleau Blanc


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Sweetedel Mackenzy Of Mazory



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Reserve Winners Bitch
Grandfort Meet Me In Amsterdam

12-18 Month Bitch Class
1st Sweetedel Mackenzy Of Mazory

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Damia Zora

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Grandfort Meet Me In Amsterdam


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Alenclaud Nicasia

Best Puppy In Breed
Ch Alenclaud Nicasia

Select Bitch
Ch Hazel Ranch Juna



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Cadwyn Country Queen

Junior Puppy Bitch Class
1st Cadwyn Country Queen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By