Battle River Canine Association
Sunday, October 30, 2022



Related Results

Obedience

Friday, October 28 (Obedience Trial-1)
Saturday, October 29 (Obedience Trial-2)
Sunday, October 30 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, October 28 (Rally Trial-1)
Saturday, October 29 (Rally Trial-2)
Sunday, October 30 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCHB Ghostpine's Quantum Leap NTD ITD
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine Staffordshire Bull Terriers


Best In Show
Judge: Rosemary Shoreman
Lakeland Terrier  
GChS Affirm's Charismatic
Points: 447 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Rosemary Shoreman
Doberman Pinscher  
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 397
Best Puppy In Show
Judge: Rosemary Shoreman
Poodle (Standard)  
Ch Aviator Esprit Kiss My Rosettes
Best Baby Puppy In Show
Judge: Rosemary Shoreman
Dachshund (Standard Wire-Haired)   Matsutakes Poppy For Cegah
Best Veteran In Show
Judge: Rosemary Shoreman
Shetland Sheepdog  
GChB Zesta Shiver Me Timbur








Group 1 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   Ch Allsgold's Up And Move   Retriever (Golden)   78
Group 2nd   
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe
  Pointer (German Short-Haired)   59
Group 3rd   
GChB Tollchester Free'Dom Fighter
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   55
Group 4th   
GChB Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   50
BPIG   Ch Allsgold's Up And Move   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical
  Pointer (German Short-Haired)   0
Best Veteran In Group   
GCh Blazingstar Crimson Topaz
  Retriever (Flat-Coated)   0
Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wulymut's Pickled Pippa

Best Puppy In Breed
Wulymuts Taco Girl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wulymut's Pickled Pippa

Reserve Winners Bitch
Wulymuts Taco Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wulymuts Taco Girl

Open Bitch Class
1st Wulymut's Pickled Pippa

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
GCh Crossiron Ain't Misbehavin

Best Of Opposite Sex
GChB DuValin Jersey Boy

Best Puppy In Breed
Crossiron's Feelin' Groovy



Winners Bitch: (0-5-1-1)
Crossiron's Catch Me If You Can

Reserve Winners Bitch
Crossiron's Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Feelin' Groovy

Senior Puppy Bitch Class
1st Duchess du Pimbina
2nd Novera's Take Me Anywhere V Crossiron

12-18 Month Bitch Class
1st Crossiron's Dream Come True

Open Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Opposite Sex
Ch Clarity's Take The Shot

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Clarity's Que Sera Sera

Best Puppy In Breed
Karpaten Irbis Bond, James Bond


Winners Dog: (2-2-1-1)
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Reserve Winners Dog
Localuna's Dark Guardian

Senior Puppy Dog Class
1st Karpaten Irbis Bond, James Bond

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Localuna's Dark Guardian

4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Clarity's Que Sera Sera

Reserve Winners Bitch
Localuna's I Smell Children

12-18 Month Bitch Class
1st Clarity's Que Sera Sera

Canadian Bred Bitch Class
1st Localuna's I Smell Children

Veteran Female
GChB Shotshell Viva La Vida

4-6 Month Bitch Class
1st Stannyfield&Legacyk Just Like Magic
2nd Localuna's Just My Luck

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 7 pts (1-1-4-2)
Ch Blazingstar Pitch

Best Of Opposite Sex
Ch Kistryl Toffee

Best Of Winners: (1-1-4-2)
Blazingstar Muddyflats Nightscape

Select Dog
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag

Select Bitch
Ch Muddyflats Shutter Speed


Winners Dog: (1-1-4-2)
Muddyflats Calahoo

12-18 Month Dog Class
1st Muddyflats Calahoo

Veteran Male
GCh Blazingstar Crimson Topaz


Winners Bitch: (1-1-4-2)
Blazingstar Muddyflats Nightscape

Canadian Bred Bitch Class
1st Blazingstar Muddyflats Nightscape

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
Littleriver's Scotiapride Lexi

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Tollchester's Terrific Trout

Best Puppy In Breed
Tollchester's Terrific Trout


Winners Dog: (1-1-1-0)
Tollchester's Terrific Trout

Junior Puppy Dog Class
1st Tollchester's Terrific Trout


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Littleriver's Scotiapride Lexi

12-18 Month Bitch Class
1st Littleriver's Scotiapride Lexi

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GCh Eltin's Persnickety Spice

Best Of Opposite Sex
Ch Trusask's Rockstar Liam

Best Puppy In Breed
TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChS Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Rachris Raven H'll

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Rachris Raven H'll

Select Dog
GChB Canrick's Patriot


Winners Dog: (1-1-2-0)
Brandia's Chewie

12-18 Month Dog Class
1st Brandia's Chewie


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Rachris Raven H'll

12-18 Month Bitch Class
1st Rachris Raven H'll

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sherlock's Dark Secret



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sherlock's Dark Secret

Reserve Winners Bitch
Elcazador Gimme Some Sugar

12-18 Month Bitch Class
1st Sherlock's Dark Secret
2nd Elcazador Gimme Some Sugar

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Best Of Opposite Sex
GCh Ramblewood Fire It Up



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (0-0-3-2)
GChG Bartland's Poseidon Adventure

Best Of Opposite Sex
GCh Leith Gramayre Fortified Spirit

Select Dog
Ch Cheyenne's Simon Says

Select Bitch
Ch Breica's Maybe This Time







Group 2 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Trumphill Anam Cara At Kipanga
  Rhodesian Ridgeback   38
Group 2nd   
Ch Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   37
Group 3rd   Ch Taugo's Rocket Queen   Borzoi   35
Group 4th   
GChB Matsutakes Daisy For Cegah
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   33
BPIG   
Ch Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Matsutakes Poppy For Cegah   Dachshund (Standard Wire-Haired)   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Intisar Light Em Up

Best Of Opposite Sex
Azari's Black Pearl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GChB Telford's Put The Needle On The Record

Best Of Opposite Sex
Ch Gwencalon Heather On The Hill

Best Puppy In Breed
Telford's Knocked It Out Of The Park

Select Dog
Ch Jaxson Xprecious Dream

Select Bitch
Ch Telford's G And T At Gwencalon



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Telford's Knocked It Out Of The Park

Reserve Winners Bitch
Waskasoo's Victory Dance

Junior Puppy Bitch Class
1st Telford's Knocked It Out Of The Park

Canadian Bred Bitch Class
1st Waskasoo's Victory Dance

Open Bitch Class
1st Telford's Picture Perfect

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Taugo's Rocket Queen

Best Puppy In Breed
Veena Sunara



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Veena Sunara

Junior Puppy Bitch Class
1st Veena Sunara

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Opposite Sex
GCh RHK Dark Diva Zensation

Best Puppy In Breed
GCh RHK Nutty Fireball

Select Dog
GCh Zvezda Kovaleni Takesha II


4-6 Month Dog Class
1st Telford's Look To The Stars


Winners Bitch: (0-1-2-1)
RHK Double Dark Gold

Junior Puppy Bitch Class
1st RHK Double Dark Gold

4-6 Month Bitch Class
1st Braewicks Bratty Wilma At RHK

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness


4-6 Month Dog Class
1st LongonLoving's Duck Duck Goose


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Chilcotin's Olive Oyl

Best Of Opposite Sex
GCh Stonedach's Miracle Man

Best Puppy In Breed
GChG Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
GCh Bearvalley's Neo Brown Bear

Best Puppy In Breed
GCh Bearvalley's Neo Brown Bear



4-6 Month Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Phantoms 24K Magic

Best Of Opposite Sex
Phantoms Circle Of Life

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Phantoms 24K Magic

Best Puppy In Breed
Phantoms 24K Magic


Winners Dog: (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Junior Puppy Dog Class
1st Phantoms Circle Of Life


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Phantoms 24K Magic

Junior Puppy Bitch Class
1st Phantoms 24K Magic

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Heathview Falconbridge

Best Of Opposite Sex
Ch Borradailes' Caragh Of The Hills

Best Puppy In Breed
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Trumphill Anam Cara At Kipanga



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 10 pts (1-6-1-3)
GChB Tarrango's Telling Tales

Best Of Opposite Sex
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Winners: (1-6-1-3)
Tarapaca's Leche Nevada

Best Puppy In Breed
Dreamwindz Heart Of Stone

Select Bitch
GChB Snow Hill Fire And Rain


Winners Bitch: (1-6-1-3)
Tarapaca's Leche Nevada

Reserve Winners Bitch
Dreamwindz Heart Of Stone

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Heart Of Stone

Senior Puppy Bitch Class
1st Brookside Forget Me Not

12-18 Month Bitch Class
1st Counterpoint Pandora's Box

Canadian Bred Bitch Class
1st Brookside Agarita Sunrise

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tarrango's There Will Be Drama

Open Bitch Class
1st Tarapaca's Leche Nevada





Group 3 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   100
Group 2nd   
GCh Blitzen's Mr Blue Sky
  Samoyed   89
Group 3rd   
GChS Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   80
Group 4th   
GChS Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   76
BPIG   Ch Daynakin Keep It Between Us V Valbydane   Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Innovations Git R Done
  Schnauzer (Giant)   0
Best Veteran In Group   Ch Emeraldwoods Ebonyshadow Amaze   Siberian Husky   0



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Denali & Aracari's Fly Away Home

Open Bitch Class
1st Denali & Aracari's Fly Away Home

4-6 Month Bitch Class
1st Aracari's Sicilian Cosa Nostra

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Puppy In Breed
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats


Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 9 pts (1-3-1-5)
GChB Susa's Joie De Vivre

Best Of Opposite Sex
Ch Creo's Hidden Tresure

Best Of Winners: (1-3-1-5)
Creo's Eternal Beauty

Best Puppy In Breed
Ch Creo's Hidden Tresure

Select Bitch
Ch Susa's Farm Girl


Winners Dog: (1-3-1-5)
NitroBerner's Golden Pioneer

Junior Puppy Dog Class
1st NitroBerner's Golden Pioneer

Veteran Male
GCh Tailspins My Heart Soars


Winners Bitch: (1-3-1-5)
Creo's Eternal Beauty

Reserve Winners Bitch
Susa's Ivanova

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Good Golly Miss Molly

12-18 Month Bitch Class
1st Creo's Eternal Beauty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Susa's Ivanova

Veteran Female
GCh Ch (Alt) Nitroberner's Cloud Nine

4-6 Month Bitch Class
1st Susa's Nine Eleven Porsche

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChG Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
GCh Briante Bluemount Diamond Girl

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Falconhurst Here I Am


Winners Dog: (1-1-1-1)
Falconhurst Here I Am

Open Dog Class
1st Falconhurst Here I Am


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Samsons Knocking On Heven's Door

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Samsons Knocking On Heven's Door

Veteran Female
GCh Briante's Diamond In The Making

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bolder's Dowager Countess

Best Puppy In Breed
Bolder's Dowager Countess



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bolder's Dowager Countess

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bolder's Dowager Countess

Veteran Female
GCh Bolder's Can U Hear Me Now

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Best Of Opposite Sex
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Best Puppy In Breed
Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe


Winners Dog: (3-3-0-0)
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

Reserve Winners Dog
Akiak's Qimmiq Togo

Junior Puppy Dog Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

12-18 Month Dog Class
1st Akiak Qimmiq Pakak

Open Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Togo


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Reserve Winners Bitch
Akiak's Qimmiq Jasmine

Junior Puppy Bitch Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Senior Puppy Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiq Yuka

Canadian Bred Bitch Class
1st Akiak's Qimmiq Jasmine

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cariboo Cane Corso's Lupa

Best Puppy In Breed
Cariboo Cane Corso's Lupa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cariboo Cane Corso's Lupa

Junior Puppy Bitch Class
1st Cariboo Cane Corso's Lupa

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 10 pts (1-2-3-5)
GChEx Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
Ch Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Best Of Winners: (1-2-3-5)
Valhalla's Boots And Boys V Janterra

Select Dog
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Select Bitch
GChB Janterra's Iced Out


Winners Dog: (1-2-3-5)
Iconic's Angel Of Music

12-18 Month Dog Class
1st Iconic's Angel Of Music


Winners Bitch: (1-2-3-5)
Valhalla's Boots And Boys V Janterra

Reserve Winners Bitch
Janterra's Como Flor

Canadian Bred Bitch Class
1st Janterra's Como Flor

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Valhalla's Boots And Boys V Janterra



Winners Dog: (1-0-1-1)
Fortress All In The Family

Senior Puppy Dog Class
1st Fortress All In The Family


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Crooks Mastinos Yolandi

Best Puppy In Breed
Crooks Mastinos Kiss This War Machine



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Crooks Mastinos Kiss This War Machine

Reserve Winners Bitch
Crooks Mastinos Foxy Brown

Senior Puppy Bitch Class
1st Crooks Mastinos Kiss This War Machine

Open Bitch Class
1st Crooks Mastinos Foxy Brown

Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Titanbear Quidi Vdi

Best Of Opposite Sex
Disoranto Fairytale Princess


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Disoranto Fairytale Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Disoranto Fairytale Princess

4-6 Month Bitch Class
1st TwinHuey & Rosethorn Sea Of No Cares

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Baywood Call Me Miss Macey


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChB Wathaman's Dare 2Be Canadian Eh

Best Of Opposite Sex
Eagle Creek's Breakout

Best Of Winners: (2-2-1-0)
M.K's Green Beret


Winners Dog: (2-2-1-0)
M.K's Green Beret

Reserve Winners Dog
Tierney's Going 0 To 200

12-18 Month Dog Class
1st M.K's Green Beret

Open Dog Class
1st Tierney's Going 0 To 200


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Eagle Creek's Breakout

Reserve Winners Bitch
Akamai Daredevil

12-18 Month Bitch Class
1st Akamai Daredevil

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Eagle Creek's Breakout

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 8 pts (2-2-3-2)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
GChB Winterpeg's Teija

Best Of Winners: (2-2-3-2)
Vanderbilt's Ransom Money

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Ransom Money

Select Dog
GCh Snowlegend Ammo Brave Heart

Select Bitch
Ch Winterpeg's Winx


Winners Dog: (2-2-3-2)
Vanderbilt's Ransom Money

Reserve Winners Dog
White Evenk Osman

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Ransom Money

Open Dog Class
1st White Evenk Osman


Winners Bitch: (2-2-3-2)
White Evenk Onyx Maya

Reserve Winners Bitch
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Senior Puppy Bitch Class
1st Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Open Bitch Class
1st White Evenk Onyx Maya

4-6 Month Bitch Class
1st O'Blako's Russian Dream




4-6 Month Dog Class
1st Innovations Git R Done


Judge: Brenda Wilson

Best Of Breed: 12 pts (2-4-2-5)
GCh Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk

Best Of Opposite Sex
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow

Best Of Winners: (2-4-2-5)
Debalys Curtain Call

Best Puppy In Breed
Debalys Curtain Call

Select Dog
GChB Ringkona's Slippery When Wet

Select Bitch
Ch Aurorabalto's Image Of The Past


Winners Dog: (2-4-2-5)
Snow Image Viktor Medzhik

Reserve Winners Dog
Debalys Oops We Did It Again

Junior Puppy Dog Class
1st Debalys Oops We Did It Again

Open Dog Class
1st Snow Image Viktor Medzhik


Winners Bitch: (2-4-2-5)
Debalys Curtain Call

Reserve Winners Bitch
Rockyview's Northern Ice Diamond At Nanook

Junior Puppy Bitch Class
1st Debalys Curtain Call

12-18 Month Bitch Class
1st Frostypaw's From Russia With Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Wintereclipse Lumos

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rockyview's Northern Ice Diamond At Nanook

Veteran Female
Ch Emeraldwoods Ebonyshadow Amaze

4-6 Month Bitch Class
1st Ringkona's Day Late N Dollar Short
2nd Ringkona's Beat The Rush





Group 4 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Affirm's Charismatic
  Lakeland Terrier   49
Group 2nd   
Hjohoo's Yes Hjo Can
  Cairn Terrier   48
Group 3rd   
Renica's Good Omens
  Bull Terrier (Miniature)   39
Group 4th   
Ch Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee
  Russell Terrier   35
BPIG   
Renica's Good Omens
  Bull Terrier (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Tinydancer Walkin' After Midnight   Bull Terrier (Miniature)   0
Best Veteran In Group   
GCh Otley's When Lightning Strikes
  Border Terrier   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 6 pts (0-2-1-4)
Meadowlake Fast 'n Furious

Best Of Opposite Sex
Ch Zealous Remember Striker's Zoe

Select Bitch
Ch Zealous Blueberry Crumble

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Floky De Invictus Bull



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Best Of Opposite Sex
Renica's Colour Of Magic

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Best Puppy In Breed
Renica's Good Omens

Select Dog
GCh Lotus' Hot Topic At Impact

Select Bitch
GChB Wisterias Song Of A Siren


Winners Dog: (1-1-1-1)
Renica's Colour Of Magic

Junior Puppy Dog Class
1st Renica's Colour Of Magic


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Junior Puppy Bitch Class
1st Renica's Good Omens

4-6 Month Bitch Class
1st Tinydancer Walkin' After Midnight

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 8 pts (2-4-1-2)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
Ch Tarahill's Wind Beneath My Wings

Best Of Winners: (2-4-1-2)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Select Dog
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian

Select Bitch
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond


Winners Dog: (2-4-1-2)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Reserve Winners Dog
McGuinness Dressed With Basil

12-18 Month Dog Class
1st McGuinness Dressed With Basil

Open Dog Class
1st Hjohoo's Yes Hjo Can


Winners Bitch: (2-4-1-2)
Beguiling Peigi's Gnome Brew

Reserve Winners Bitch
McGuinness Dressed With Sage

12-18 Month Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Sage
2nd McGuinness Dressed With Pepper
3rd Tarahill's Girl On Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

4-6 Month Bitch Class
1st Tarahill's Hidden Treasure

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Affirm's Charismatic



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Westhams Little Ol Cowgirl

Best Of Opposite Sex
Ch Ravenclaw Barkley

Select Bitch
Ch Tucks Hey Rey



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Boldheart's Pixie

Open Bitch Class
1st Boldheart's Pixie

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee

Best Of Opposite Sex
Adrienne Hide Your Heart Shawndee


Winners Dog: (1-0-0-1)
Adrienne Hide Your Heart Shawndee

12-18 Month Dog Class
1st Adrienne Hide Your Heart Shawndee


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cethuz Supersonico

Best Of Opposite Sex
Vakkerview's

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Villam's Gryfinder Haus Langford

Best Puppy In Breed
Villam's Gryfinder Haus Langford


Winners Dog: (1-1-1-0)
Villam's Gryfinder Haus Langford

Junior Puppy Dog Class
1st Villam's Gryfinder Haus Langford


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Vakkerview's

12-18 Month Bitch Class
1st Vakkerview's

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Lochraven Glenecho Clearly Karma

Best Of Opposite Sex
Glenshiel's Gregarious Laird

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Glenshiel's Gregarious Laird

Best Puppy In Breed
Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Dog: (1-1-0-1)
Glenshiel's Gregarious Laird

Junior Puppy Dog Class
1st Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenshiel's Lil' Stargazer

4-6 Month Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Tyrone Mercury Rising

Select Dog
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GChEx Ghostpine's Quantum Leap

Best Of Opposite Sex
Ch DNZ Tequila's Cherry Blossom

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Hillside Aengus

Select Bitch
Ch Red Rocks Tequila Sunrise


Winners Dog: (1-1-1-2)
Hillside Aengus

Open Dog Class
1st Hillside Aengus

Veteran Male
GCh Wimaru's Final Chance


Winners Bitch: (1-1-1-2)
DNZ Nova @ Chargers

Open Bitch Class
1st DNZ Nova @ Chargers

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Dilywags Country Gal Annie

Best Puppy In Breed
Dilywags Country Gal Annie



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Dilywags Country Gal Annie

Reserve Winners Bitch
Deldawn Keeper Of The Game

Senior Puppy Bitch Class
1st Dilywags Country Gal Annie
2nd Windacre McKenna Madness

Open Bitch Class
1st Deldawn Keeper Of The Game





Group 5 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On
  Pug   53
Group 2nd   
GCh Chi'Veneziani Alefer's Pluto
  Chihuahua (Short Coat)   46
Group 3rd   
GChS MistyTrails Wyntr'Elise
  Havanese   41
Group 4th   Ch Firesprite Music Man   Pomeranian   32
BPIG   Ch Firesprite Music Man   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sharinway's Created By Dior
  Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Caruaidd I Dreamed A Dream

Best Puppy In Breed
Kewpy's Mamma Mia



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mingchen Rerun

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Mamma Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st Kewpy's Mamma Mia

Canadian Bred Bitch Class
1st Mingchen Rerun

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Roseanna

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Sharinway's Roseanna

Best Puppy In Breed
Sharinway's Roseanna


Winners Dog: (1-3-1-0)
Sharinway's Georgie Porgy

Senior Puppy Dog Class
1st Sharinway's Georgie Porgy

4-6 Month Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Sharinway's Roseanna

Reserve Winners Bitch
Dafawns Caramel Toffee Twist

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Roseanna

Open Bitch Class
1st Dafawns Caramel Toffee Twist
2nd Mysticblus Of Angels And Demons

4-6 Month Bitch Class
1st Sharinway's Created By Dior

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 9 pts (3-2-3-2)
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Opposite Sex
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Winners: (3-2-3-2)
Yorkhouse Vino Rosso

Best Puppy In Breed
Ch Hex's Gone To Tex's

Select Dog
Ch Hex's Gone To Tex's

Select Bitch
Ch Janterras Every Little Thing


Winners Dog: (3-2-3-2)
Yorkhouse Vino Rosso

Reserve Winners Dog
Yorkhouse Jerrico

12-18 Month Dog Class
1st Yorkhouse Vino Rosso

Canadian Bred Dog Class
1st Yorkhouse Jerrico
2nd Hex's Roc Me Out


Winners Bitch: (3-2-3-2)
Willowglyn Twinkle Little Star

Reserve Winners Bitch
Dalen Queen Daenerys

Canadian Bred Bitch Class
1st Dalen Queen Daenerys

Open Bitch Class
1st Willowglyn Twinkle Little Star

4-6 Month Bitch Class
1st Sunlit's Done Me Dirty

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 8 pts (2-2-2-3)
MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Opposite Sex
Ch Lorwin's Blue Blood

Best Of Winners: (2-2-2-3)
Happy Paws Rise From The Flames @Habana Lovestory

Best Puppy In Breed
Ch Specialty Ebony's Yellow Stone

Select Dog
Ch Specialty Ebony's Yellow Stone

Select Bitch
Ch Specialty Susie Q's Hailey


Winners Bitch: (2-2-2-3)
HBH Oh So Good

Reserve Winners Bitch
Prairiefire Rigatoni

Senior Puppy Bitch Class
1st Prairiefire Rigatoni

12-18 Month Bitch Class
1st HBH Oh So Good

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lionheart Mi Shizuka



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Mightymites Fire In My Soul

Best Of Opposite Sex
Whitehouse's Best Dressed Man

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mightymites She Who Dares

Best Puppy In Breed
Ch Mightymites Fire In My Soul


Winners Dog: (1-1-0-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Open Dog Class
1st Whitehouse's Best Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Mightymites She Who Dares

Open Bitch Class
1st Mightymites She Who Dares

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Best Puppy In Breed
Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Select Dog
GChS Valifyre Hidden Treasure

Select Bitch
Ch Sweet World Mini Mouse



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Junior Puppy Bitch Class
1st Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Firesprite Music Man

Best Of Opposite Sex
Terramarie's Gabbana

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Terramarie's Sterling Silver

Best Puppy In Breed
Ch Firesprite Music Man


Winners Dog: (1-2-1-0)
Terramarie's Sterling Silver

Open Dog Class
1st Terramarie's Sterling Silver


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Terramarie's Gabbana

Reserve Winners Bitch
Terramarie's Tiffany & Co

12-18 Month Bitch Class
1st Terramarie's Gabbana

Open Bitch Class
1st Terramarie's Tiffany & Co

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Houseopaws You're So Fine

Best Puppy In Breed
Ch Houseopaws You're So Fine


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Valentin Google Of Maryon's Home

Best Of Opposite Sex
Brava York Tenis Bella






Group 6 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   65
Group 2nd   
Ch Admiraal's Rocky Road
  Keeshond   55
Group 3rd   
Ch Aviator Esprit Kiss My Rosettes
  Poodle (Standard)   51
Group 4th   
GCh Fyrewater's Black Fog
  Schipperke   43
BPIG   
Ch Aviator Esprit Kiss My Rosettes
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sunside Turn Back Time   Shih Tzu   0
Best Veteran In Group   
GCh Cinnakees Christian Louboutin
  Keeshond   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cumulus Cabochon Roaring Lion



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Bromley Rock's Countess Of Grantham

Best Of Opposite Sex
Orkan Don Chesa Lu Grande


Winners Dog: (2-0-0-1)
Orkan Don Chesa Lu Grande

Reserve Winners Dog
Roxbury's Drk Knight

12-18 Month Dog Class
1st Orkan Don Chesa Lu Grande

Open Dog Class
1st Roxbury's Drk Knight


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Siosalach's Beanilla Spice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Siosalach's Beanilla Spice

12-18 Month Bitch Class
1st Siosalach's Beanilla Spice

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Balcsi King Mars



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 7 pts (1-2-3-2)
GChB Echoview N Sevenmoons Grand Design

Best Of Opposite Sex
Ch Sevenmoons Star Of Anise

Best Of Winners: (1-2-3-2)
Auscans Nu Foxy Lady Watch Me Walk On By

Best Puppy In Breed
Auscan N Spavinaw Creeks Lone Ranger

Select Dog
GChS Milo's Here Comes Freddie

Select Bitch
GCh Echoviews Run Silent Run Deep

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 8 pts (1-4-1-3)
Ch TR Don't Stop Believin'

Best Of Opposite Sex
Ch Ferrari Rosso

Best Of Winners: (1-4-1-3)
Aracari's Pablo Pomodoro

Best Puppy In Breed
Ch TR Don't Stop Believin'

Select Bitch
Ch Aracari's Rizzoli And Panettone


Winners Dog: (1-4-1-3)
Aracari's Pablo Pomodoro

Open Dog Class
1st Aracari's Pablo Pomodoro


Winners Bitch: (1-4-1-3)
Aracari's Coffee And Biscotti

Reserve Winners Bitch
Tr Boom Baby Boom By Gernada

Junior Puppy Bitch Class
1st Tr Boom Baby Boom By Gernada
2nd Bullridge's Vera

Senior Puppy Bitch Class
1st Shade's She's A Diva @ Dnz

Open Bitch Class
1st Aracari's Coffee And Biscotti

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Admiraal's Rocky Road

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Honey Cruller

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Best Puppy In Breed
Admiraal's Tellin' Tales

Select Dog
GChB Vista Steal The Moon


Winners Dog: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Senior Puppy Dog Class
1st Admiraal's Tellin' Tales

Veteran Male
GCh Cinnakees Christian Louboutin

4-6 Month Dog Class
1st Admiraal's Do Ya Like My Strut


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Admiraal's Honey Cruller

Junior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Honey Cruller

4-6 Month Bitch Class
1st Admiraal's Sashay Away

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Best Of Opposite Sex
Apsolutely Firecracker

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Best Puppy In Breed
Apsolutely Firecracker


Winners Dog: (2-2-0-0)
Apsolutely Firecracker

Reserve Winners Dog
Apsolutely A Sound Investment

Junior Puppy Dog Class
1st Apsolutely A Sound Investment

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Reserve Winners Bitch
Jaron's Cybele De Santa Inez

Senior Puppy Bitch Class
1st Jaron's Cybele De Santa Inez

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 9 pts (1-4-3-2)
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Rosebell So Pretty Cara Cotter

Best Of Winners: (1-4-3-2)
Clarion Perfect For Me At Elkridge

Select Dog
GChS Kandansk Staken Nosferatu

Select Bitch
Ch Keja's All The Right Moves


Winners Dog: (1-4-3-2)
Teannas High Jaxed At Kelmar

Open Dog Class
1st Teannas High Jaxed At Kelmar

4-6 Month Dog Class
1st Rosebell Berg & Blanes Eye Spy

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 7 pts (1-3-2-2)
GCh Aviator Esprit Kiss My Rosettes

Best Of Opposite Sex
GCh Tees Me Canadian Playboy

Best Of Winners: (1-3-2-2)
Coronado Heritage Rose

Best Puppy In Breed
GCh Aviator Esprit Kiss My Rosettes

Select Dog
GChEx OTCh Oakridge Travelin' Soldier

Select Bitch
Ch Seransil Temple City Amor Amor Amor


Winners Dog: (1-3-2-2)
Sailso Presley Guides Me Home

12-18 Month Dog Class
1st Sailso Presley Guides Me Home


Winners Bitch: (1-3-2-2)
Coronado Heritage Rose

Reserve Winners Bitch
Silvrdiamond Link To Luxury Of Seransil

Junior Puppy Bitch Class
1st Silvrdiamond Link To Luxury Of Seransil

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Coronado Heritage Rose

Open Bitch Class
1st Coronado Pretty In Pink

4-6 Month Bitch Class
1st Benverde Coronado Rosa Verde
2nd Coronado Benverde Peace Rose

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Fyrewater's Black Fog

Best Of Opposite Sex
Bonchien Fashionista

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Bonchien Fashionista

Best Puppy In Breed
Schipntailz More Than A Feeling From Ramar

Select Dog
GCh Monterrez Superstar


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Bonchien Fashionista

Reserve Winners Bitch
Darken's Lucy In The Sky From Monterrez

12-18 Month Bitch Class
1st Darken's Candle In The Wind From Monterrez

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Darken's Lucy In The Sky From Monterrez

Open Bitch Class
1st Bonchien Fashionista

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

Best Of Opposite Sex
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

Best Puppy In Breed
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Select Bitch
Ch Satika's Inari At D.C.Kin


Winners Dog: (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

12-18 Month Dog Class
1st Satika's The Conquistador


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Reserve Winners Bitch
Satika's The Oracle

Senior Puppy Bitch Class
1st Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

12-18 Month Bitch Class
1st Satika's The Oracle

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GCh Sunside Steady Freddy

Best Puppy In Breed
Mydream's All Shook Up

Select Dog
Ch Mydream's Heavenly Tango


Winners Dog: (2-0-2-0)
Mydream's All Shook Up

Reserve Winners Dog
Mydream's The Party Continues

Junior Puppy Dog Class
1st Mydream's The Party Continues

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mydream's All Shook Up

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Adominos Brynmill Some Like It Hot At Tyrone


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Puppy In Breed
GChEx Negra Consentida (Arena)





Group 7 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   58
Group 2nd   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   57
Group 3rd   Ch Mystic Suntime Jesse James   Shetland Sheepdog   50
Group 4th   
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   33
BPIG   Ch Mystic Suntime Jesse James   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Mystksand A Million Dreams
  German Shepherd Dog   0
Best Veteran In Group   
GChB Zesta Shiver Me Timbur
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Riverwild's Polar Attraction

Best Puppy In Breed
Riverwild's Polar Attraction


Winners Dog: (1-0-0-0)
Riverwild's Polar Attraction

Senior Puppy Dog Class
1st Riverwild's Polar Attraction

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 10 pts (3-1-5-2)
GCh Casselcreek Sirocco

Best Of Opposite Sex
Ch Graceland's Misconduct

Best Of Winners: (3-1-5-2)
Kiji All In

Best Puppy In Breed
Kiji All In

Select Dog
GChS WR Aussies Half And Half

Select Bitch
Ch Sheep's Kin Kinda Complicated


Winners Dog: (3-1-5-2)
Kiji All In

Reserve Winners Dog
Turbar's Cha Cha Slide

Senior Puppy Dog Class
1st Kiji All In
2nd Turbar's Cha Cha Slide

Open Dog Class
1st WR Aussies All My Rowdy Friends

Veteran Male
Ch Caitland Boom Boom

4-6 Month Dog Class
1st Casselcreek Sunshine Superman
2nd Cruisin's Top Gun At Oenomel


Winners Bitch: (3-1-5-2)
Sheep's Kin Heard The Beat

12-18 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Heard The Beat

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Omniscient's Starstruck

Best Of Opposite Sex
Teseko Born To Shine


Winners Dog: (1-0-0-1)
Teseko Born To Shine

Open Dog Class
1st Teseko Born To Shine

4-6 Month Dog Class
1st MBS Continuum
2nd Shadanatam You Know My Name


4-6 Month Bitch Class
1st MBS Resistance Is Futile

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Charvell's Midnight Thunder

Best Of Opposite Sex
Glendamar Tallywood Opulent

Best Puppy In Breed
Rainycreek Tallywood Solaia



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Glendamar Tallywood Opulent

Reserve Winners Bitch
Rainycreek Tallywood Solaia

Junior Puppy Bitch Class
1st Rainycreek Tallywood Solaia

12-18 Month Bitch Class
1st Glendamar Tallywood Opulent

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
Charvell's Spectro Vision

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Tamaron's From Dusk Til Dawn


Winners Dog: (1-2-0-1)
Charvell's Spectro Vision

12-18 Month Dog Class
1st Charvell's Spectro Vision


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tamaron's From Dusk Til Dawn

Reserve Winners Bitch
Whiskeyjack's Missing U Always

12-18 Month Bitch Class
1st Tamaron's From Dusk Til Dawn

Canadian Bred Bitch Class
1st Whiskeyjack's Missing U Always

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (4-2-0-1)
GChB Woodside's Kahlua PP

Best Of Opposite Sex
Woodside's It's A Wonderful World

Best Of Winners: (4-2-0-1)
Mystksand Amok Amok Amok

Best Puppy In Breed
Ivan Vom Marchberger

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Of Opposite Sex
Keecams Rin Tin Tin V SSRanch

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Puppy In Breed
Creeklands Adelheid


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keecams Rin Tin Tin V SSRanch

Reserve Winners Bitch
Creeklands Adelheid

Junior Puppy Bitch Class
1st Creeklands Adelheid

Open Bitch Class
1st Keecams Rin Tin Tin V SSRanch

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ludas Matyi Huba

Best Of Opposite Sex
Ch Sebesi-Bodzas Bibor


Winners Dog: (1-0-0-1)
Ludas Matyi Huba

12-18 Month Dog Class
1st Ludas Matyi Huba

Veteran Male
GChB Windkist Klondiker


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 16 pts (4-6-3-4)
Ch Mystic Suntime Jesse James

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta Questions Answered

Best Of Winners: (4-6-3-4)
Gloryhills Black Diamond

Best Puppy In Breed
Ch Mystic Suntime Jesse James

Select Dog
GChS Emmy's Simply Orange

Select Bitch
Emmy's Apple Jacks


Winners Bitch: (4-6-3-4)
Zesta Secret Ingredient

Reserve Winners Bitch
Zesta Fired Up

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Bi Mistake
2nd Blueshadow Stolen Kisses

12-18 Month Bitch Class
1st Zesta Secret Ingredient

Open Bitch Class
1st Zesta Fired Up
2nd Keystone Just Ask
3rd Zesta Shadows Of Blue

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Katia de Fillobull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Katia de Fillobull

Open Bitch Class
1st Katia de Fillobull

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChB RGCh Lillemor's Cantor

Best Of Opposite Sex
Ch Corgitail's Pretty Little Thing Called Love

Select Dog
GCh Khaskova's Second Edition


4-6 Month Dog Class
1st Bernerbarn's Jubilee Edition


Winners Bitch: (0-1-2-1)
OU Dream Rhiannon Rose

Open Bitch Class
1st OU Dream Rhiannon Rose

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By